December 1, 2021

Daily Club Golf Results Sunday, 17 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Sunday, 17 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 17 October 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: R Hill (12) M Li (8) 47. A: R Hill (12) 42 cb. B: H Taguchi (17) 40 cb. C: H Chung (20) 40. Mxd: 2B: S Kim (16) S Ham (14) 47. Women: T Chung (19) 38.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: J Giokas (24) J Ammit (47) 44. C Jones (13) 39. J Beasley (38) 34. Scr: B Carr 38.

BEXLEY: Medley: Stableford: 4B: D Salt (21) B Hinley (20) K Isomoto (8) R Fellows (10) 52 cb. A: D Kalamaras (7) 41. B: G Pilarinos (15) 38. C: D Gilligan (20) 41. Scr: N Miller (Muirfield) 34 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: L Furlong (6) C Marshall (10) 75. C Marshall (10) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B Agg: C Murray (4) R Ennis (10) 79. A: C Goth (10) 41. B: P Monforte (15) 42. C: P Martin (34) 40. Scr: T Newlin 40. Hole in one: D Harris at 15th.

BOWRAL: Medley: Stableford White: B Hayden (26) 37.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B: White: A Derbas (2) A Derbas (21) 49. A: R Frankham (9) 38. A Scr: A Derbas (2) 36. B: S Halim (14) 38. B Scr: J Bennett (13) 22. C: E Hamilton (26) 40. C Scr: A Derbas (21) 19.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: D Blachura (27) A Blachura (17) 49. A: M Luxton (5) 39. B: D Robinson (15) 40. C: M Henry (21) 43.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Duke (27) S Nagle (17) 48. 2B Scr: S Kari N Sagdic 37 cb. A: A Walker (11) 39 cb. B: P Cramer (14) 39 cb. C: J Tan (21) 38 cb. Mxd 2B: G Loughnan (8) D Graham (33) 49. Women: 2B: E Kim (21) A Jung (32) 46 cb. Div 1: T Yoon (13) 33 cb. Div 2: J Lee (23) 38. Div 3: H Chung (33) 39.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: T Cover (9) B Gray (24) 51. Men: T Cover (9) 42. B: R Anderson (19) 40. C: K Hayes (25) 41. Women: B Gray (24) 37 cb. Medley: PM 2B: N Hammond (9) L Judd (25) 53. Men: A: D Hornby (10) 38 cb. B: S Yuan (14) 38. C: N Clarke (23) 43. Women: E Tudor (16) 38. Medley: 2B Scr: E Vassallo (5) T Camilleri (2) 41.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: D O’Donnell (20) 43. S Drane (28) 39.

CROMER: Medley: Stableford: A: J Thomas (1) 39. B: M Redshaw (20) 40. C: Z Toole (32) 44. Scr: J Thomas 38.

CRONULLA: Men: Stableford: L Mullaly (31) 41 cb. Scr: S Liddy 39. Women: Green: M Pierce (27) 34 cb. Scr: D Rann 24. Mxd: Stroke: Canadian Foursome: P Schuberg (45) G Schuberg (20) 70.625.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: R Giltinan W Mitchell 53. 2B Scr: A Barakat J Bannerman 40. Men: Div 1: B Jack (4) 39. Div 2: T Bragg (19) 39. Div 3: W Mitchell (28) 43. Scr: J Ross 33. Women: E Farrar (35) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford White: Div 1: W Beard (12) 39 cb. Div 2: G Hennessy (19) 41. Scr: J Wright 38. Women: B Harrison (28) 40.

EASTLAKE: Stableford: A: J Pantaleone (8) 38. B: P Chadwick (18) 38. C: L Adamou (23) 45. Scr: J Whiteford 36.

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: D Grimish (7) A Grimish (6) 48. A: D Grimish (7) 42. B: D Yeend (16) 41 cb. C: G Crane (23) 40. D: T Godley (30) 37. Div 1: J Duffield (14) 38. Div 2: J Cooper (31) 43.

FINLEY: Men: Stableford White: Div 1: R Daniel (8) 40. Div 2: E Dean (20) 42. Women: S Simpson (19) 36 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: K Barton (11) 38. B: J Micallef (17) 39 cb. C: G Wehbe (32) 39. Women: C Lee (18) 38.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: P Summerfield (23) P Summerfield (26) 46. S Olver (18) 39. Women: P Summerfield (26) 37.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: C May (12) 39. B: B Watson (16) 37. C: H Blight (31) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: G Gibson (8) 38.

KAREELA: Women: Stableford: N Maughan (17) 36. Men: A: P Galvin (7) 39. B: S Crane (14) 40. C: D Turner (22) 37. Medley: Stroke: Canadian Foursome: J Gibson D Dodd 64.375.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Heron (3) J O’Connor (13) 45. Men: R Mitchell (14) 39 cb. Scr: D Gallagher 38. Women: M Hronis (7) 38.

LANE COVE: Mxd: Stableford White: C Tan (24) 39.

LONG REEF: Men: Stableford: C Yates (10) 41. Women: H O’Connell (26) 39.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: Link Trophy: S Bowhill (14) C Bowhill (33) 56. Men: White: A: M Clancy (10) 37. B: S McCarthy (15) 40. C: J Murphy (20) 40. Women: Stableford: M Holmes (15) 43. Women: 9-hole: J Stacey (42) 20. Men: White: T White (9) 17 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: M Thompson (18) 39. Scr: H Salmon 34.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: B Chisholm (13) 38. Div 2: R Meaney (18) 38.

MONA VALE: Medley: Stableford: R Baker (17) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: B: S Lee (7) 68. C: R Checkley (14) 68. Men: Stableford: M Marshall (36) 34 cb. Women: J Yoo (31) 37.

MURRAY DOWNS: Stableford: L Bishop (14) 39. Black: S Bulmer (21) 42.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: J Frost (10) 40. D Moon (24) 36. B: R Birss (32) 38. V Lalor (33) 37. Men: A: P Hazer (13) 41. B: S McGrath (21) 40. C: D Hall (29) 35.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: S Kim (39) C Kim (16) 49. Men: A: D Seo (12) 39. B: T Boyd (19) 37. C: A Etmekdjian (21) 38. D: A Curdie (32) 36. Women: A: K Fennell (19) 37. B: B Nolan (23) 37.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: J Galuzzo (28) 50.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: R Carson (12) E Frino (22) 49. Men: White: A: E Brentnall (4) 36 cb. B: L Domingue (14) 38 cb. C: A Leslie (23) 40. Scr: M Pritchard (3) 33. Women: Green: M Myers (30) 36 cb. Medley: Black: J Goodman (29) 40.

NOWRA: Men: Stroke: A: T Johnston (14) 63. B: N Dinnie (16) 68 cb. C: C Hatton (23) 73 cb. C’ship: A Scr: J Francis 294. B Scr: N Dinnie 330 to playoff. C Scr: T Hunter 378.

OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: D Joukhadar (10) L Liu (20) 46. Medley: R Williams (30) C Kim (40) 47. Men: White: G Hennessy (16) 38. Women: Yellow: C Kim (40) 37.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: J Barrat (28) K Moraitis (45) 47. Men: C Twomey (22) 40. Women: M Coulton (26) 40.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: K Todd (14) N Todd (26) 80. K Todd (14) 41. Scr: C Mcmahon 36. Women: Stroke: Div 1: J Dunn (26) 56. Div 2: L Culbert (32) 60.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: S Gazzoli (28) J Gleeson (37) 78. Women: S Gazzoli (28) 40. Men: White: A: R Farrell (6) 37. B: A Beard (17) 38. C: D Smith (20) 38. Veteran: Green: L Chan (17) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: P Effeney (10) S Clifton (15) 73. A: S Tukaki (12) 39. B: C McKenna (18) 41. C: D Pearce (22) 40. D: C Lim (25) 42. Mxd: 2B Agg: Y Lei (12) P Johnston (14) 72. Women: G Mercer (33) 40. Medley: Scr: H Kim 32.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: Div 1: M Domingo (19) A Maikap (14) 81. Div 2: A Maikap (14) J Lee (16) 79. 2B Scr: L Lavelle M Horton 52. A: N Ferrer (4) 38 cb. B: J Lee (16) 38 cb. C: S Tait (27) 45.

TALLWOODS: Medley: Stableford: D Clarke (12) 36. A Smith (13) 35. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: B Livermore P Livermore (26.5) 73.5 to playoff. R Aldham K Aldham (19.5) 73.5. R Ezzy M Farrow (16.5) 71.5. J Colvin B Colvin (32.5) 75.5.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: F Mackenzie (9) 39. B: N Staras (14) 43. C: K Hill (32) 41.

THE COAST: Medley: Stableford White: A: N Mainhoff (11) 39. B: B Perry (13) 39. C: I Mcloughlin (23) 43. Scr: J Wachman. Div 1: L Dambrosio (19) 37.

THE LAKES: Medley: Stableford: A Bonynge (13) 39. Scr: C Glenday 32. PM: G Irving (17) 42. Scr: C Hartas 36.

THE RIDGE: Stableford: A: E Psarras (12) 42. B: G Sandstrom (14) 39. C: J Lou (23) 37 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: D Rowe (7) 40. B: B Benbow (20) 40. C: G Owen (23) 40. Women: H Crilly (14) 38. Medley: Gold: R Eaton (29) 33.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: J Bennett (6) D Jones 48. Div 1: A Small (13) 40. Div 2: A Pomeroy (28) 41. Medley: 4B: A Deane (2) J Deane (48) 51. Women: S Taylor (35) 39.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: M Youm (7) 4 up. A Scr: S Woodcroft (5) 3 up cb. B: J Sidoti (13) 4 up cb. B Scr: P Tutton (13) 2 up cb. C: D Park (24) 2 up. C Scr: D Berry (19) 13 up. Women: Green: M Youm (21) 1 down.

WAKEHURST: Mxd: 2B: T Suzuki (35) S Cathcart (6) 47. Men: A: J Reid (12) 39. B: G Rosa (13) 39. C: J Rudkin (32) 41. Women: A: M Bowler (29) 40. B: A Chung (37) 39.

WALLACIA: Men: Stableford White: B Treak (20) 37 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford: . Red: G Watson (26) 36 cb. Stableford 9-hole: White: H Delaney (16) 18 cb. G Hooper (36) 22.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: T Browne (7) W Innes (27) 72. Div 1: A Koch (4) 38 cb. Div 2: R Pollak (19) 39. Div 3: W Innes (27) 37. Women: S Britton (23) 32 cb. Medley: 9-hole: D Ragg (11) 20. S Denenberg (35) 18.

WYONG: Men: Stableford: 2B: A Daniel (12) C Glover (23) 49. Mxd: G Brown (13) N Brown (23) 44 cb. Men: Div 1: A Daniel (12) 40. Div 2: M Dunn (25) 39. Women: L Calleja (26) 39.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: T Collier (10) 39. T Crozier (17) 38. Women: C Abbott (26) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email