October 25, 2021

Daily Club Golf Results Wednesday, 13 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Wednesday, 13 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 13 October 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: R Schreiber L Fogden 48. 2B Scr: T Felton (-2) I Malcolm (3). 4B Agg: M Black M Daniels R Druce S Bruce 140. A: I Malcolm (3) 38 cb. B: B Boyd (16) 38. C: A Perring (20) 39. D: L Fogden (35) 34 cb.

BALGOWLAH: Men: Stableford: 9-hole: B Raynsford (11) 21.

BERMAGUI: Women: Stableford Yellow: Div 1: P Jones (15) 40. S Chamberlin (14) 38. Div 2: B Whiffen (19) 38. T Howarth (26) 36. Div 3: E Cripps (28) 38. V Schilling (28) 38.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: N Brotherton (31) M O’Neil (17) 46. 2B Scr: M Henley J Dodds 38. A: A Flood (10) 39. B: M O’Farrell (13) 37. C: J Abbott (22) 36.

BONDI: Medley: Stableford: M Rosen (35) 42.

BOWRAL: Men: Stableford: P Barnes (12) 40.

BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: D Lowndes (27) 75.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: Z Marsh (8) W Moser (11) 39 cb. Div 2: I Cramp (25) J Cramp (27) 44 cb. Scr: S Sullivan G Casey 33. A: C Collins (11) 35. B: S Stillitano (17) 37. C: G Wilding (21) 37.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Oct: A: M Thorn (17) 80. A Scr: W Kozinski 97. B: P Gleeson (24) 83. B Scr: P Gleeson 107. C: M De Jong (41) 83. C Scr: W Hyndman 122.

CAMPBELLTOWN: Medley Stableford A – G Atkins (12) 35cb B – G Wade (19) 41 C – P Titherington (21) 35 2BBB Gross – G Parkins, G Wade 30 2BBB – P Maloney, A Stott 43cb.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: J Lee (23) A Jung (33) 44. Div 1: G Lee (16) 36 cb. Div 2: M Choi (21) 35. Div 3: A Jung (33) 37 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: R Anderson (23) G Heads (11) 69. Women: A: K Kwak (10) 37. B: S Rolley (16) 37. C: R Anderson (23) 42. Men: PM 2B Agg: S McCahery (4) A McNaughton (10) 68. A: D Bloom (11) 37 cb. B: C Billyard (14) 35. C: M Taig (24) 32. 2B Agg Scr: S McCahery A McNaughton 55.

CHATSWOOD: Men: Stableford: G Karamanian (5) 37.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: Ambrose: D Ryan R Messner K Fisher (13.83) 66.17.

COROWA: Women: Stableford: R Black (23) 39 cb.

CROMER: Medley: Stableford: A: P Diggins (12) 41. B: G Kyle (25) 38.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: I Carroll (17) 39. B: R Russell (27) 39. C: R Ashley (31) 35. D: K Irwin (42) 39. Scr: I Carroll 24 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: B Williams N Pandya 49. Div 1: M Calleja (15) 36. Div 2: B Koroskoski (23) 34. Div 3: B Williams (26) 42. Scr: M Hay 28.

DUNHEVED: Medley: Stableford: Div 1: W Myles (16) 36. Div 2: R Felsch (23) 38. Scr: J Fearnley 33.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: G Campbell (5) 39. B: G Lang (13) 34. C: J Mootoo (23) 35. Scr: I Barr (-1) 32.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: J Bowron (6) 40. B: G Evans (17) 40. C: D Seale (28) 38.

FINLEY: Men: Stableford White: J Braybon (21) 38. Women: M Ayres (21) 44.

FORSTER: Stableford: N Bonnici (10) 40 cb.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Div 1: A Neumann (18) 38 cb. Div 2: R McWilliams (21) 42.

GIBRALTAR: Men: Stableford: Div 1: D Chandler (9) 33 cb.

HORIZONS: Men: Stableford: V Massaioli (10) 41. Women: D Herford (30) 41.

HOWLONG: Women: Stroke Medal Oct: Yellow: A: F Hunt (22) 71 cb. B: K Godina (31) 68. Stableford 9-hole: L Williams (49) 17.

JAMBEROO: Men: Stroke White: L Fredericks (19) 68.

KAREELA: Men: Stableford: A: M Jones (12) 38. A Scr: K Mudadana (+2) 35. B: L Gardner (21) 38. B Scr: J Keats (16) 21. C: L Broach (33) 36 cb. C Scr: F Khouri (25) 12.

KILLARA: Men: Stableford White: A: T McKay (11) 38. B: A Fay (14) 38. C: B Long (24) 41.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: M Te Hira (8) B Whitford (14) 44. A: W Marsh (4) 37. B: M Tait (16) 35 cb. C: A Reading (30) 34 cb. Scr: D Gallagher 34. Veteran: W Marsh (4) 37.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: D Martin (21) S McDonald (24) 60. M Smith (24) 36 cb.

LEONAY: Women: Stroke C’ship: White: A: D Young (27) 70. B: D Winter (39) 78.

LEURA: Medley Stroke Singles handicap: S Jago (19) 72, T Stanton (5) 74.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: P Mahoney (10) 37. B: N Wong (13) 38. C: A Hong (27) 40.

MANLY: Men: Stableford: 2B: P Tesseyman (12) I Spittal (11) 45 cb. A: K Kirk (9) 38 cb. B: C McGuigan (16) 36. C: J Cambridge (21) 39. Scr: M Shugg 30.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: A Parker (8) 36 cb. Div 2: N Ding (23) 40.

MONA VALE: Men: Par: 2B: A Heinrichs (10) S Cameron (1) 8 up. P Quin (29) 4 up. Scr: S Cameron 2 up.

MOORE PARK: Men: Par White: A: F Cusack (12) 1 up. B: P Hickson (15) 2 up. C: D Starr (35) sq. Veteran: P Goddard (13) 1 down.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Thirgood (19) T Damouni (19) 45 cb. A: G Watkinson (11) 40. B: C Norris (15) 36. C: R Head (27) 38.

MURRAY DOWNS: Women: Stroke: Medal of Medallists: Div 1: L Merrett (22) 70. Div 2: J Lynas (27) 68. Div 3: L Beasy (39) 66.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Cheeseman (9) T Burt (11) 45. Scr: C Little (5) R Shuttleworth (5) 33. A: R Shuttleworth (5) 36. B: G Davis (18) 36. C: C Noor (20) 34. D: A Nair (30) 36.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: J Separovich (18) D Mahoney (9) 44. L Liew (26) 40.

NOWRA: Men: Stableford: A: C Grimditch (17) 40 cb. B: M Bruce (19) 43.

NSW: Men: Stableford: 2B: M Tong (13) V Miranda (21) 44. M Tong (13) 36. Scr: Z Mullins 29. White: A Wilson (28) 24.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: M Carlin (12) M Toal (12) 45. A: M Carlin (12) 41. B: D Fairweather (15) 40. C: L Parker (20) 36. Scr: J Wimalaratne 32. Hole in one: P Lamperts at 18th.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: J Hughes (20) E O’Reilly (12) 45 cb. Div 1: S Bailey (8) 40 cb. Div 2: M Reid (24) 33 cb. Scr: A Richards 39.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Copps (8) E Schubach (17) 68. 2B Scr: J Beech D Day 59. A: R Hoff (10) 36. B: G Ward (13) 31. C: L Hannon (20) 33.

RANDWICK: Women: Stableford: D Castles (20) 34.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: D Bertenshaw (4) M Sluiter (12) 51. J Sainsbury (18) 33 cb.

RICH RIVER: Women: Stroke: Medal Oct: East: A: G Bennett (17) 68. B: M Boek (27) 69. C: J Cook (36) 68.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: A Cornell (3) 38. B: P Kerry (15) 39. C: J Wood (26) 38. Scr: A Cornell (3) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: F Coulson (14) B Kusto (9) 74. Div 2: H Burns (17) I Gill (21) 72. A: M Kang (10) 39. B: P Watson (15) 38. C: J Kim (20) 41. D: P Sawjani (24) 36. Scr: S Diachkoff 30.

TERREY HILLS: Stableford: C Harris (8) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White: H Finger (21) S Roth (24) 40. 4B Scr: R Balcomb C Laundy 32.

THE LAKES: Medley: Stableford: R Birrell (13) 36. PM: T Freeburn (6) 38.

TOCUMWAL: Men: Stableford Gold: G Jones (32) 37. Stableford: A: P Jones (12) 39. B: B Shaw (16) 38. C: I Cameron (22) 40. D: D Kucks (31) 37.

TOUKLEY: Men: Stableford: Div 1: A Hodgson (15) 38. Div 2: J Phillips (26) 40.

TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: A McDougall (24) A Mahon 44. 2B Scr: M Pearce (+4) R Pearce 42. Medley: A: M Warne (9) 38. B: S Shearer (18) 33. C: K Foo (27) 36.

WAKEHURST: Men: Stableford White: A: M McNamara (12) 36. B: T Yeomans (15) 38. C: D Marquard (27) 34.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: R Worner (23) E Glendinning (11) 73. A: N Hobbs (5) 38. B: A Blackmore (33) 37. 9-hole: H Delaney (19) 15.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: C Jamieson (3) 39. B: R Spicer (19) 41. C: W Rayner (24) 42. Scr: J Rogan 34. Hole in one: B Martin at 4th.

WYONG: Men: Stableford: 2B: T Mellon (9) M Martin (12) 43. Div 1: M Holland (12) 37 cb. Div 2: N McDougall (18) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Medal Oct: Lake: Div 1: P Lynch (31) 72. Div 2: K Skase (38) 72. Murray: Div 1: K Overington (16) 66. Div 2: N Moore (23) 72.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email