December 2, 2021

Daily Club Golf Results Wednesday, 6 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Wednesday, 6 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 6 October 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: M Diebold (18) 33.

ASQUITH: Men: Stableford: A: T Wilkinson (12) 42. B: G Frazer (18) 46. C: W Hands (25) 39. D: A Mooy (28) 37.

AVALON: Women: Stableford: K McManus (39) 38. Trophy: C Rynell (39) 36.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 9-hole: A: S Painter (3) 21. B: G Smith (15) 24. C: W Hills (22) 25.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: W Hijazi (19) 39.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Oct: A: C Kelly (20) 62. B: H Hobbs (29) 64. C: N Hanly (42) 63.

BERMAGUI: Women: Stroke: Medal Oct: W Chaplin (42) 72. Div 1: P Byrne (26) 72. Div 2: F Hanks (36) 74. Div 3: T Howarth (37) 73.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: L Liang (5) 36 cb. B: J Tanevski (12) 39. C: V Cerone (Bankstown 17) 42 cb. A Scr: J Hallinan (Woolooware) 35. B Scr: G Bombell 26. C Scr: D Salt 21.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: J O’Keeffe (9) S Caswell (12) 72. J Walsh (16) 39.

BONDI: Men: Stableford: C Fahey (22) 39.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Doyle (44) 35.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: N Ung (6) S Mounarath (13) 48. Div 2: J Tuovinen (27) W Brooking (29) 50. Scr: M Dowd A Marsh 45. A: R Digges (11) 43. B: J McGarr (18) 46. C: T Tran (22) 44.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: A: S Chapman (7) J Page (23) 65.5. B: S Marsh (14) M Ross (15) 69.75.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: K Risk (6) 39. B: C Toogood (19) 38.

CARNARVON: Women: Stableford: Div 1: H Lee (17) 37. Div 2: M Choi (22) 37. Div 3: S Oh (28) 40. Hole in one: H Lee at 7th.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: R Kim (14) H Lee (16) 49. A: E Tan (8) 41. B: B Turk (16) 41 cb. C: M Taig (23) 38. PM 2B: B Emanuel (22) J Power (16) 47. PM: A: C Wright (12) 40 cb. B: D Griffiths (15) 41. C: G Morgan (24) 39 cb. 2B Scr: S Goodrum M Thomson 39.

CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Oct: J Stanistreet (43) 61.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Barry (11) 37 cb. B: C Galofaro (17) 40 cb. C: B Chapman (22) 40 cb.

CROMER: Medley: Stableford: A: S Floyd (2) 42. B: M Clear (15) 40 cb. C: D Anderson (26) 41. Scr: S Floyd (2) 40. Hole in one: G Howard at 18th.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: S Wilson (16) 42. B: J Bayley (28) 39 cb. C: K Morgan (30) 39 cb. D: G Britten (45) 43. Scr: S Wiggins 33. Trophy: S Weidenhofer (32) 36 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: R Selleck F Du Sart 48. Div 1: T Earl (15) 39. Div 2: J Eom (19) 41. Div 3: B Rushton (34) 40. Scr: D Stocks 29.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: J Penna (13) 39. B: P Gatacre (22) 35. C: L Hughes (29) 37.

DUNHEVED: Medley: Stableford: Div 1: E Horvath (13) 39. Div 2: T Jones (28) 42. Div 1 Scr: J Grieve 38.

EASTLAKE: Medley: Par: A: C Hawes (9) 3 up cb. B: R Campbell (15) 3 up. C: P Emder (26) 1 up cb. Scr: R Okesene (0) 2 up.

ELANORA: Mxd: Stableford: L Cohen (22) 41.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: D Chivas (2) 42. B: R Williams (16) 42. C: J Morrison (23) 40. D: K Bayliss (30) 41.

FINLEY: Men: Stableford: Div 1: M Piggin (13) 38. Div 2: R Hawkes (28) 39. Women: A: M Robertson (17) 37 cb. B: B White (25) 38. C: L Chadderton (Deniliquin 31) 36 cb.

FORSTER: Men: Stableford White: A: B Bell (9) 40. A Scr: T Reed (2) 35. B: W Dark (15) 38. B Scr: G Strong (14) 24. C: T McMeekan (21) 40. C Scr: J Hodgson (20) 18.

FOX HILLS: Women: Stableford: H Ramsay (37) 40.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Div 1: B Solo (11) 42. Div 2: R Jones (31) 44.

GORDON: Medley: Stableford: A Chan (25) 37 cb.

GOULBURN: Women: Stableford Green: M Antony (39) 40. Div 1: C Hobbs (14) 37 cb. Div 2: K Stamatellis (26) 37 cb. Div 3: G Prigg (36) 36.

HORIZONS: Men: Par: S Sillett (13) 3 up cb. Women: J Reynolds (25) 1 up.

HOWLONG: Women: Stroke Ambrose: White: S Van De Ven (21) G Hoskin (10) N Carmosin (30) S Wood (16) 58.375.

JAMBEROO: Men: Stableford White: D Crockford (42) 46.

KAREELA: Men: Stableford: A: R Connon (15) 42. A Scr: K Mudadana (+2) 31. B: G Payn (16) 39. B Scr: P Wucherpfennig (16) 23. C: I Roffey (36) 42. C Scr: M Thorsby (23) 19.

KOGARAH: Medley: Stableford White: G Mytilinios (7) 43. Scr: B Nagi 37.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: B Virgili (20) J Joyce (13) 48 cb. P Kennedy (20) 43.

LEONAY: Women: Stableford White: A: M Haworth (17) 35. B: D Leydecker (34) 37.

LEURA: Women’s Golf NSW Medley Stableford Singles: J Lewis (23) 42, K Bowers (36) 41, S Sheridan (8) 39, P Leo (10) 38 cb, A Stillmark (22) 38, Scratch: S Sheridan (8) 31 gross.

LONG REEF: Men: Stableford: A: R Cordaiy (7) 41. B: B Ferguson (14) 40. C: K Cook (25) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: A Cox (16) 41.

MANLY: Men: Stableford: A: D Cleary (12) 41. B: B Fulcher (16) 41. C: L Smith (29) 40 cb. Scr: P Howard 36.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: W Vercoe (12) 41. Div 2: L Mcveen (19) 48.

MONA VALE: Men: Stableford: A: L Williamson (8) 41. B: B Himsley (17) 40. C: R Drysadle (26) 35. Scr: B Gross (1) 35.

MONASH: Men: Stableford: A: J Evans (7) 42. B: C Elliott (16) 39. C: G Dear (23) 38.

MOORE PARK: Mxd: Stableford White: C Smedley (9) 38 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: S Lee (6) 40 cb. B: B Tomlin (15) 37 cb. C: D Collins (28) 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Law (30) J Cincotta (10) 49. 2B Scr: B Bury (+1) M Gordon (Scr) 40. A: A McKie (1) 39. B: N Ballantine (18) 43. C: J Walsh (22) 39. D: A Nair (31) 40.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: P Hanrahan (33) G McLay (28) 55. P Hanrahan (33) 45.

NOWRA: Men: Stableford: A: T O’Shea (16) 41. B: B Cole-Clark (24) 36.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: J Wimalaratne (4) 38. B: G Isaac (14) 39. C: P Wahbe (27) 41. Scr: C Kim 37.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: B Brown (8.7) 40. B: N Troost (19.5) 37. Scr: D Maguire 36.

PENRITH: Medley: Stableford White: A: P Tunchon (8) 39 cb. B: M Arnold (15) 42. C: R Brookfield (20) 40. Scr: B Gadd 37.

RANDWICK: Women: Par: Div 1: C Owen (20) 2 up. Div 2: Y Cheng (22) 3 up. Div 3: D Goodsell (30) 7 up. Div 4: J Scarf (44) 5 up.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: C Dunne (7) 43. A Kirk (12) 39 cb. W Popplewell (10) 39. B: G Wales (19) 39. B Rasmussen (15) 37 cb. J Bullock (15) 37. J Jordan (28) 37. Scr: C Ellings (-2) 39.

RICH RIVER: Women: Stableford: East: Div 1: E Pollock (19) 41. Div 2: D Neal (33) 40 cb. A McPherson (35) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Kim (10) R Kim (18) 50. Div 2: R Jones (20) B Kusto (9) 48. A: D Kim (10) 43. B: P Gudmunson (18) 40. C: B Wheelhouse (20) 39. D: S Kim (24) 43. Scr: B Hooper 33.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: T Norris (18) 37. M Summergreen (10) 35 cb. B: T Young (26) 41. E Polikevics (26) 37 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: A Picello (8) 39. B: A Whiting (19) 40 cb. C: G Carpenter (23) 39. Hole in one: P Grumont at 15th.

THE COAST: Medley: Stableford: White: Div 1: S McFadyen (8) 38. Div 2: I Hamilton (27) 39. Scr: M Buckingham 34. Hole in one: J Hogan at 15th.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Cripps (1) 37.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: R Stafford (12) 19. B: J Weeks (16) 21. C: A Heath (26) 20.

TOCUMWAL: Men: Stableford Gold: A: T Keogh (12) 41. B: I Cameron (17) 41. C: J Gradie (19) 48. D: E Zolnierczyk (26) 37.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: E Glendinning (13) S Greenland (20) 80. A: E Glendinning (13) 41. B: G Burman (17) 38. C: J Nieuwenhof (22) 41. D: D Ponsford (29) 43. 9-hole: H Delaney (21) 20.

WINDSOR: Medley: Stableford: W McDougall (31) 42.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: D Strong (3) 41. B: M Hull (17) 41. C: P Hart (23) 42.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Medal of Medallists: Murray: Div 1: G Roome (29) 70 cb. Stableford: Lake: A: C Perus (21) 35. B: K Clarke (27) 37. C: B Hopkins (31) 37. D: H Johansen (36) 36 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email