December 2, 2021

Daily Club Golf Results Tuesday, 5 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Tuesday, 5 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 5 October 2021.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Yang (17) 36 cb. Div 2: H Dodshon (30) 38.

AVALON: Men: Stroke: R Mitchell (24) 63.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: A: T Riches (11) 38. B: A Ferreira (15) 39. C: S Castieau (20) 34 cb.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (29) 41.

BEXLEY: Women: Stableford: S Peel (28) 39.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: G Williams (10) 40.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: S Nelson (8) 37.

CAMPBELLTOWN: Medley Stableford W Buckley (31) 39.

CARNARVON: Men: Stableford: Div 1: S Kim (15) 40. Div 2: S Tat (Liverpool 25) 37.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: D Findlay (12) J Vodanovich (36) 46.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: L Evans (9) 40. Scr: W Terruzi (2) 33.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: L Baker (37) 39.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford: A: G Landy (16) 38 cb. B: R Lacy (21) 36 cb. C: J Kania (34) 35.

CONCORD: Men: Stableford White: A: W Foung (11) 37. B: J Kim (15) 40. C: R Adam (24) 38. Women: Div 1: J Bell (18) 43. Div 2: S Yap (23) 39 cb. Div 3: L Rigg (45) 43. Medley: 9-hole: E Penrose (29) 21.

CROMER: Medley: Stableford: A: A Orr (16) 39 cb. B: G Tallack (33) 39.

CRONULLA: Medley: 9-hole Stableford: 2B: R Southwell (30) R Hutt (28) 25. Hcp: A Barron (22) 22. Scr: M Abbott 15. 9-hole 2B: G Taylforth (33) K Battye (22) 24. Hcp: M Kelly (5) 21. Scr: R Simpson 19. Veteran:Green: P Feldmayer (22) 22. I Goode (27) 22.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: G Kim W Kim 46. G Kim 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford: T Laurent (25) 40 cb.

ELANORA: Mxd: Stableford: T Pearce (10) 40.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Muggleton (Oatlands 11) 36 cb. B: C Fotheringham (13) 35 cb. C: R Collis (23) 40.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: G Willmington (21) 40 cb.

GORDON: Women: Stroke: Div 1: N Howe (23) 41. Div 2: M Day (36) 42.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: M Smith (24) 37. B: H Wilton (28) 39. C: D Dummett (40) 42.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: D Nemeth (11) 40. B: P Morton (17) 39. C: K Lambert (24) 37.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: D Reid (11) 39. Div 2: W Cormack (21) 41. Women: Gold: J Beattie (28) 44.

JAMBEROO: Women: Stroke: Medal Oct: Div 1: E Armstrong (18) 74. Div 2: L Cram (39) 73. Div 3: W Unsworth (43) 73. L Cram (39) 73. Stableford: K Crawford (49) 41.

KAREELA: Women: Stableford: A: N Axford (18) 37. B: L White (29) 35 cb. C: S Hardey (37) 38. Yellow: R Colley (41) 35.

LEONAY: Mxd: Stableford White: P Blazek (16) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: A: G Osborne (6) 42. B: B Starc (16) 41. C: M Wilson (31) 42. Women: A: K Sloane (14) 37. B: V Wilson (31) 36. C: O Heiser (38) 38.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: E Treble (13) 39.

MANLY: Women: Stableford: A: L Wrench (22) 42. B: K Moynihan (25) 42. C: E Kindred (35) 43.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: Hcp: T Jennings (20) 44. Scr: G Finley 31 cb.

MONA VALE: Medley: Stableford: L Rockett (29) 40.

MONASH: Women: Stableford: Y Lee (35) 39.

MUIRFIELD: Men: Stableford: T Jeong (21) 39. Women: K Park (Carnarvon 36) 36.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Gold: A: P Bethune (13) 39. B: C Mahon (33) 43.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: K Fennell (20) 37. B: S Yoo (28) 40. C: J Smithson (32) 35. D: R Kimber (39) 35.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: V Lloyd (23) M Erichsen (9) 50. White: A: P Lotz (11) 43. B: L Domingue (15) 40. C: V Lloyd (23) 45. Mxd: Black: R Walsh (14) 38. Women: Green: J Colman 38.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal: A: C Armstrong (18) 35. B: G Christian (21) 39. C: D Roth (31) 39. Women: Medal: M Burns (34) 36 cb.

PALM BEACH: Women: Stroke: A: J Watts (30) 62. B: K Kiely (38) 60.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: M Kim (38) 51.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: D: T Jamieson (13) D Crawford (10) 44. A: J Davies (10) 35. B: R Ormsby (16) 39. C: L Sharpley (19) 41. Scr: C McMahon 30.

RICHMOND: Medley: Stableford: W Lopez (24) 41. T Thompson (22) 40. J Canellis (22) 38 cb.

ROSEVILLE: Women: Stableford: E Guest (26) 38. Div 2: P Amos (31) 37 cb. Div 3: K Sweeney (37) 44. 9-hole: A Saunders (37) 18. L Egan (42) 20.

ROYAL PARK: Women: Stableford: 9-hole: B Andrzejewski (36) 19.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Reid (44) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: L Lee (22) S Sun (33) 46. Men: J Long (19) 37. Women: H Veverka (15) 41.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: E Byrne (20) G Flint (29) 47. Men: A: M Doherty (8) 39. B: D Lagats (14) 38. C: J Crowder (19) 41. Medley: 9-hole: K Gray (26) 23. M Hrncir (38) 16.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P DiSandro (10) 36. B: T Zuzic (16) 39. C: M Sinclair (22) 39. Women: Yellow: Div 1: L Dwyer (17) 34. Div 2: S Stephens (27) 39.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: G Gueco (28) D Lopez (20) 52. Div 2: D Stewart (31) J McNee (30) 45. A: A Song (5) 38. B: K Fryer (16) 38. C: D Lopez (20) 44. Women: 2B: Y Bell (25) 44. B Ellis (51) 35. A: V Dunn (19) 36. B: Y Bell (25) 36. C: B Ellis (51) 35 cb.

TALLWOODS: Stableford: Veteran Women: Div 1: J Bennett (14) 36 cb. M Byrnes (20) 36. Div 2: J Prykaza (28) 34. C Crombie (27) 31. Medley: 9-hole: Yellow: H Kizilos (45) 16 cb. O Sharpe (44) 16.

THE COAST: Men: Stableford White: Div 1: W Tilley (17) 42. Div 2: R Kzaizan (Moore Park 22) 41. Scr: M Power (3) 31 cb.

THE LAKES: Medley: Stableford: F Yang (14) 42.

THE RIDGE: Stableford: A: B Dragisic (8) 37. B: K Griffith (19) 38 cb. C: K White (31) 41 cb. Scr: G Aston 28.

TOUKLEY: Women: Stroke: Div 1 Scr: C Cranston (14) 85. Div 1: C Cranston (14) 71. Div 2 Scr: C Elliott (29) 102. Div 2: C Elliott (29) 73. Div 3 Scr: H Peters (38) 120. Div 3: B Meier (49) 75.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: W Anderson (13) 39. B: J Webb (28) 38. C: G Aulburn (32) 41. D: L Kennedy (45) 38.

WALLACIA: Men: Stableford White: P Dengate (18) 38.

WARRINGAH: Women: Stableford: 2B Agg: A McCorquodale (42) B Radovan (42) 72. Div 1: M Ellis (23) 34 cb. Div 2: K Leo (30) 36. Div 3: M Tichelaar (38) 41. 9-hole: J Maher (28) 19.

WINDSOR: Medley: Stableford: K Griffith (36) 40.

WOOLLAHRA: Women: Par: A: P McMahon (24) 4 up. B: J McDonald (41) 3 up. Hole in one: J Eardley at 1st.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: M White (25) 40. Div 2: M O’Dwyer (32) 40. Div 3: A Robertson (36) 40.

WYONG: Men: Stableford: Div 1: R Hooke (15) 38. Div 2: T Richards (25) 37. Women: L Perkins (34) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: A: B Fiddes (13) 67. B: A Hicks (20) 69. C: L Brasil (23) 69 cb. Lake: A: R Carroll (13) 69. B: T Ryan (16) 71. C: P Heather (21) 71.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole: Blue: J Old (12) 29. Red: B Rapkins (11) 33.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email