September 25, 2021

Daily Club Golf Results Thursday, 2 September 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Thursday, 2 September 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Thursday, 2 September 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: D Blacker (4) 40. B: P Bunga (16) 41. C: M Dalrymple (29) 45.

ASQUITH: Medley: Stableford: M Yang (10) 39. Women: C Reeve (30) 42. 9-hole: M Daly (43) 21.

BLACKHEATH: Women: Stableford: N Lavers (26) 40.

CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: T Waters (14) J McKinnon (25) 78. 2B Agg Scr: H Al Salemi R Bolton 60. Black: A: D Coombes (7) 41 cb. A Scr: R Minns 34. B: T Waters (14) 38. B Scr: J Bradbury 23. C: J McKinnon (25) 40. C Scr: A Malecki 17. Challenge: D Coombes (7) 41 cb.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Split Six: P Scutts (19) W Latta (18) 72. Div 1: P Scutts (19) 44. Div 2: S Maeng (24) 35. Div 3: J Song (32) 37. Medley: A: A Kalyanakumar (Asquith 11) 38 cb. B: D Simpson (Ryde-Parramatta 19) 42. C: S Rahmati (Oatlands 25) 37.

CASTLECOVE: Women: Stableford: J Stanistreet (45) 37. Stroke: 9-hole: J Hardman (45) 29.

CHATSWOOD: Women: Stableford: A Gee (39) 42.

CROMER: Men: Stableford: A: M Arcus (5) 40. B: D Storey (19) 42. C: Z Hansen (26) 35. Women: A: J Beatty (19) 38 cb. B: L Dinnie (33) 33 cb. C: J Smith (42) 38. Hole in one: L Dinnie at 18th.

CRONULLA: Men: Par: 2B: S McDonald (4) I Barry (11) 7 up. 2B Agg: M Hargreaves M Jones 6 up cb. 9-hole: K Stone (22) 4 up cb. P Harding (13) 5 up.

DENILIQUIN: Women: Stroke: A: M Radeski (21) 72. B: J Barlow (23) 69.

FORSTER: Medley: Stableford White: A: I Stewart (12) 42. B: I King (20) 40.

GLENMORE: Medley: Stableford: M Kobryn (10) 38 cb.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: J Wearne (26) R Knight (20) 46 cb. Men: A: D Eldridge (8) 34 cb. B: S Sornvichai (15) 39. C: J Wearne (26) 39. Women: V McGilvray (25) 39.

HOWLONG: Medley: Stableford Black: A: J Wilson (14) 39. B: C Molony (21) 37 cb. C: J Fah (28) 37.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: E Rigby (22) 37. Div 2: R Eves (33) 43. Div 3: M Oberg (34) 39. Yellow: R Colley (41) 38.

LANE COVE: Women: Stableford: Cup: H Prentice (34) 40.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: A Brennan (4) 39. B: N Kleinveldt (15) 43. C: A Brace (24) 40.

LONG REEF: Men: Stableford: A: M Edwards (10) 37. B: J O’Sullivan (16) 35. C: N Lucey (21) 39. Women: A: S Smiles (22) 35. B: J Cheng (30) 41. C: L Ashton (36) 38.

MANLY: Women: Stableford: K English (3) 38. Men: White: W Jackson (25) 40.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: A: G Sly (13) 40. B: S Netting (15) 38 cb. D Wagner (25) 38. Scr: S Fitzpatrick 37.

MONA VALE: Women: Stableford: A: P Gilliland (17) 37 cb. B: J Boreham (26) 42. C: A Laracy (35) 39.

MOORE PARK: Mxd: Stableford White: A Sanpasiri (11) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: J Yang (34) 40.

NORTH RYDE: Women: Stableford: J Greene (30) 40. Mxd: B Robinson (29) 39.

NOWRA: Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: R Moore (29) 68. Div 1 Scr: J Levi 96. Div 2: L Trusler (30) 72. Div 2 Scr: L Trusler 102. Div 3: M Ford (41) 68. Div 3 Scr: E Ryan 109 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: A: M Upton (2) 37 cb. B: R Mielnik (19) 39. C: G Grimley (25) 38 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: Div 1: L Roberts (23) 43. Scr: M Herman De Groot 29. Div 2: K Hargreaves (40) 47. 9-hole: S Rogge (38) 17.

RICHMOND: Women: Stableford: Div 1: L Manczak (24) 37. Div 2: W Rasmussen (35) 40.

ROSEVILLE: Veteran: Stableford Green: D Mcleod (26) 40. Men: White: A: M Ryan (13) 38. B: K Seeto (19) 41. C: S Hammond (21) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: J Price (15) M Hill (27) 46. Men: D Kim (13) 38. Scr: S Park 36. Women: J Kim (44) 40. Medley: 9-hole: M Stanley (25) 21.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 9-hole 2B: J Crowe (6) C Hetherington (9) 24. M Marjoribanks (19) T Weinert (20) 25. Men: 9-hole: A: G Jones (10) 20. B: P McGregor (18) 20. C: G Irwin (19) 21. G Proctor (11) 21. S Creamer (18) 20. C: S Dean (20) 22. Women: M Pearce (14) 19. T Weinert (20) 21.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P King (11) 39. B: C Salmon (14) 40 cb. C: P Apter (20) 41.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: J Serhan (+1) 38 cb. B: P Taylor (16) 43. C: G Cartwright (25) 39. Scr: T Williams (The Australian) 36 cb. Gold: J Allen (22) 34.

TALLWOODS: Women: Stroke: Div 1: J Gould (26) 71. J Hicks (30) 73. Div 2: J Bodycote (43) 59. B Lane (33) 74.

TERREY HILLS: Men: Stableford: A: D Lucas (11) 36 cb. B: D Harris (16) 38. C: M Femia (26) 38.

THE COAST: Women: Stableford: L Worsley (29) 35 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: D Marshall (12) 40. B: J Mcsweyn (19) 41 cb. C: D Siu (23) 37 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: U Wiesner (21) 41. Women: V Stoddart (29) 39. A: J Morris (18) 43. B: L Stump (31) 41.

WALLACIA: Men: Stableford White: G Morehead (32) 46.

WARRINGAH: Medley: Stableford 9-hole: White: Div 1: P Curry (22) 21 cb. Div 2: K Bailey (41) 26.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: C Cayless (19) 44. G Pym (38) 40. S Gibson (24) 39.

WORRIGEE VETERANS: Veteran: Stableford Black: G Goswell (21) 40. C Fraser (6) 38 cb. A Steeden (14) 38.

WYONG: Women: Stableford: Div 1: B Holloway (16) 38. Div 2: P Dalton (29) 40. Div 3: K Springall (41) 38. Men: Div 1: S Puckeridge (16) 38. Div 2: T Dryes (29) 43.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: A: R Board (15) 37 cb. B: J Burrows (22) 40.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email