August 14, 2022

Daily Club Golf 24 July 2021

Mangrove Mountain Memorial Club and Golf Course

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 24 July 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: M Berger (5) 41. B: S Zafosnik (18) 36. C: S Green (27) 37.

ASQUITH: Men: Stableford: A: D Morgan (4) 38. B: R Marrett (18) 41 cb. C: B Buddo (18) 40. Scr: T Felton 37.

AVALON: Women: Par: C Gardner (32) 1 up.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: A Harb (15) N Dunkley (10) 75. 2B Scr: N Katholos S Lohmann 35. S Ryan (9) 40. Scr: H Crowe 33.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: B Wrigley (11) 38. B: S Beardmore (18) 37 cb. C: L Wilkinson (20) 42. Women: C Fozzard (28) 36.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: J Rankin (12) 41. B: J Layton (19) 42. C: B Dwyer (22) 44. Scr: A Scr: R Jones 40. Women: Div 1: H Jones (19) 35. Div 2: A Heltborg (37) 37.

BEXLEY: Stableford: A: T Le (9) 39. B: D Marriner (11) 39. C: G Rudd (20) 36 cb. A Scr: W Matthews 37. B Scr: S Hogg 24 cb. C Scr: F Harvey 17 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: M Hitchenson (22) 38. Women: S Draper (28) 35.

BONDI: Men: Stableford: 2B Multi: N George (14) 41. N George (14) D Carroll (18) 41.

BONNIE DOON: Stableford: A: G Buchanan (2) 39. A Scr: G Buchanan 37. B: A Rule (12) 40. C: J Beaton (23) 35.

BONVILLE: Medley Stableford Individual Winner: P Cottee(36) R/up: T White (35) Ball Rundown to 34.

BRIGHTON LAKES: Par: A: M Ironside (12) 4 up. A Scr: D Brooker 1 down. B: E Van Dam (18) 3 up. B Scr: J Henney 9 down. C: G Baker (31) 2 up. C Scr: J Broadstock 11 down.

CABRAMATTA: Men: Stableford White: A: Z Marsh (7) 42. T Marlin (5) 37. B: R Lucey (11) 37 cb. T Lovric (12) 37. C: M Penna (17) 44. P Citroni (17) 40. D: S Hadzic (26) 34 cb. M Holloway (21) 34.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Multi: D Leis (14) M Woodland (16) 67. 2B Scr: G Miller L Hudson 47. Hcp: A: D Bolewski (7) 37 cb. B: C Longhurst (19) 36 cb. C: D Duncombe (20) 39. Scr: A Scr: L Mc Laren 31. B Scr: P Meehan 21. C Scr: M Turvey 18. Women: Hcp: A: S Marsh (20) 32. B: P Morrison (33) 38. Mxd: 9-hole: B Stevens (22) 19.

CAMPBELLTOWN: Medley Stableford A Grade B Clark (10) 42. B Grade (16) 40 / C Grade G Sutton (27) 40. Scr C Lawson 37.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: D Geraghty (12) B Geraghty (24) 48 cb. A: D Geraghty (12) 41. B: S Moran (16) 40. C: G Hannigan (20) 41. 2B: A Booth (35) K Lowery (36) 51. A: N Heanes (10) 39. B: M Reilly (17) 39. C: W Robinson (27) 39.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: J Berry (15) 40. A Scr: K Wallis (4) 31. B: C Long (24) 43. Women: Stableford: M Lulic (33) 36.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Krygsman (9) 37 cb. B: D Jones (15) 37. C: P Van Schalkwyk (25) 36.

COROWA: Women: Par: S Barkley (9) 1 down. Men: C Bakes (14) 2 up.

CROMER: Medley: Stableford: 9-hole: A: J Younger (12) 22. B: A Pickering (15) 20 cb. C: R Koopman (26) 19. A: S Rankin (7) 20 cb. B: G Lambert (20) 22 cb. C: P Fagan (25) 22.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: P Takla (1) 39. Div 2: P Medana (15) 36. Div 3: B Meredith (26) 41. D Scr: J Butt 37.

DENILIQUIN: Mxd: Par: A: J Campbell (9) 2 up. B: P O’Brien (26) sq.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: M Reynolds (1) 35. A: I Barr (0) 40. B: M Robertson (13) 42. C: J Kyriazis (23) 39.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: S Wilson (8) 39. B: D Angely (17) 40. C: R Fraser (23) 41. D: S Bull (29) 40 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: G Maguire (8) 38. A Scr: J Wheatley 33. B: F Pasapera (18) 40. B Scr: A Relph 22 cb. C: K Patel (20) 40. C Scr: S Laing 17 cb.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: A: D Tolley (4) 39. B: P Goulbourn (15) 39. C: P Paoli (25) 37.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: R Druery (14) 38.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: N Guillaume (11) 37. Div 2: S Green (18) 37 cb. Div 1 Scr: A Robb 36.

GORDON: Men: Stableford: A: M Marcer (9) 39. B: P Neary (19) 41. C: K Moir (29) 40. Medley: 2B: P Neary (19) A Mitchell (33) 52.

GOULBURN: Men: Stableford White: A Williams (18) 38. K Fitzsimmons (16) 36 cb. J Watling (8) 36.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: E Chivers (10) 39. B: E Simcox (18) 44. C: V Jones (28) 38. Women: Stroke: Medal: A: J Johnson (29) 69. B: R Richardson (31) 76.

HURSTVILLE: Stableford: A: K Kerrigan (2) 37. B: T Rothwell (11) 41. C: C Tanner (20) 42. Women: J Lisle (14) 38 cb.

JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Jul: A: P Munro (12) 68. B: L Young (15) 68. C: D Perry (27) 71. A Scr: D Garcia (6) 78. B Scr: L Young (15) 83. C Scr: A Thrower (24) 96. Women: Stableford: K Dorahy (15) 37. Stroke: J Anderson (23) 72.

KAREELA: Mxd: Stableford: A: J Devlin (12) 39. A Scr: T Mayne (5) 31. B: A Bryant (15) 41. B Scr: J Lumb (15) 23 cb. C: S Brooke (21) 39. C Scr: S Spooner (20) 18 cb.

KILLARA: Men: Stableford White: A: T Wray (3) 37 cb. B: P Lenzner (17) 39. C: H Grehan (26) 45.

KOGARAH: Medley: Stableford White: N Dolce (17) 41 cb. A Scr: G Harnwell 35 cb.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: M Daly (18) R Daly (32) 42. R Sadler (22) 38.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: B Grant (11) 38. B: R Taylor (15) 37. C: T Clarke (18) 40. D: P Deeth (27) 43. A Scr: B Ryan 35. B Scr: B Evans 23. C Scr: W Kullen 23. D Scr: G Shaylor 18.

LEURA: Medley Stableford A: S Bonner (10) 37, GS Webb (6) 35, B: M Lovatt (24) 37, C Leach (30) 33, Scratch: GS Webb (6) 29 gross.

LONG REEF: Men: Stableford: A: I Maclennan (5) 39. B: D Durdevic (13) 39. C: L Cleary (30) 38. Women: A Starc (6) 31.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: S Carroll (-4) 36 cb. Div 2: P Kup-Ferroth (19) 39 cb. Div 3: G Sherriff (28) 37. Scr: S Carroll 40.

MOORE PARK: Mxd: Stableford White: J Hay (17) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford White: A: D Hardman (4) 38. B: P Ryan (13) 41. C: J Yoo (22) 41.

NELSON BAY: Women: Stableford: S Dunn (22) 36. J Punshon (28) 32. Men: A: J Ball (14) 38. G Hendricks (15) 36. B: T Harrison (22) 42. J Fitzgerald (23) 39. C: G Woods (30) 39. D Hurley (31) 35. A: S Brown (12) 42. L Woods (15) 38. B: T Hammond (16) 40. R Pain (19) 39. C: P Lakeman (29) 35. T Smith (28) 33.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: I Morrissey 39. A Scr: B Hillard 36. B: G Case 39. C: S Snow 37. Women: S Worth 34.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: T Edwards (13) 41. B: G Boyer (18) 39. C: B Tedesco (20) 39. D: A Winter (32) 34.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: P Shearman (20) 39.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: I Priest (5) 35 cb. B: D Zaouk (14) 37 cb. C: S Shin (28) 39. A Scr: C Kim 35.

PALM BEACH: Men: Par: A: L Mitchell (12) sq. B: J Nolan (18) 3 up. C: S Nieass (21) 3 up. Women: M Gee (24) 1 down cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 9-hole: A Kasmarik (13) 16. Hole in one: G Lynch at 6th. Stableford: A: L Walker (11) 40. A Scr: R Richards 37. B: L Karatsiolis (16) 39. C: M Wilson (21) 39.

PENRITH: Men: Stableford White: A: S Perkins (5) 40 cb. B: A Bourne (18) 39. C: J Sherlock (28) 43. Scr: B Gadd 34.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: J Lillas (18) C O’niell (17) 73. A: C Mcmahon (2) 36. B: J Johnson (16) 38. C: A Smith (20) 37. Scr: M Williams 34.

RICH RIVER: Medley: Stableford West: White: A: P Richards (9) 38. B: D Edwards (11) 37. C: J Kirkman (17) 35 cb.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: L Pincott (25) 37. Women: Stableford: K Morris (28) 39. Men: Stableford White: A: S Stewart (7) 39. B: B Butler (14) 38. C: E Craig (21) 43.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: G Finnigan (19) G Keenan (23) 78. Medley: T Smith (9) S Smith (19) 69 cb. Men: A: D Fletcher (9) 37 cb. B: R Slater (15) 38. C: G Anastasiou (19) 40 cb. Women: Div 1: J Harrold (21) 36. Div 2: S Hayes (28) 37.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: M Collie (2) 39. B: M Rodriguez (15) 37. C: I Timewell (21) 36. Scr: M Hammond 38. M Davis (PGA) 39. Gold: B O’Regan (25) 35. Women: Stableford: S McAlister (22) 28.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: A: M Smith (8) 37. B: R Day (14) 38. C: D Lukas (24) 37. 2B: R Maisog (38) Z Pamintuan (18) 47. A Scr: R Cadle H Wilde 39. A Song hole in one 6th.

TALLWOODS: Mxd: Stableford: Ambrose: J Halloran P Gardner D Fowell A Cowan 53.875. M Miller S Stephens I Miller J Stephens 56.375.

TERREY HILLS: Stableford: A: A Micallef (4) 37 cb. B: K Skinner (16) 38. C: P McCarroll (20) 39 cb.

THE COAST: Women: Stableford: M Grant (29) 31.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: D Rowe (7) 36. B: A Michalowsky (28) 34. Women: J Hills (15) 35.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: R De Beer (10) 39. A Scr: D Hurley 30. B: A Hooper (19) 39. B Scr: P Ramsden 24. C: S Joyce (26) 39. C Scr: W Woodroff 18. Women: R Charnell (14) 37.

WALLACIA: Men: Stableford: A: M Bateup (5) 39. B: D Forbes (16) 41. C: B Leyshon (23) 36 cb. Women: Stableford Yellow: Y Hong (17) 30 cb.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: S Martin (7) 38. B: J Schofield (14) 40. C: P Marotta (19) 38 cb. D: M Lee (36) 45. Scr: F Allan (4) 32. 2B Multi: D Pullinger (29) N Atalla (22) 63.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: R Mason (9) 39. B McKeown (9) 35. C Stockley (4) 34 cb. T Hickey (26) 34. B Djura (0) 75.

WINGHAM: Medley 2 Person Ambrose !1st C Armstrong & M Rees 64-4.5-59.5 2nd M Steel & L Steel 72-11.5-60.5, 3rd C McTaggart & P Bell 71-8.25-62.75

WOOLLAHRA: Men: Stableford 9-hole: White: Div 1: J Kosmina (6) 21. Div 2: G Pitt (15) 21 cb. Div 3: J Marsden (34) 22.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: B Rugless (10) 39. B: J Sanfilippo (14) 38 cb. C: R Hayes (25) 40. Scr: J Rogan 34.

WYONG: Men: Stableford: A: E Lynam (3) 38. B: A Collins (18) 40. C: T Hassall (20) 37 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: G Runnalls (22) 39. Women: K Kinlyside (30) 40.