September 18, 2021

Daily Club Golf 8 July 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 8 July 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Thursday, 8 July 2021.

NSW THURSDAY

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Radojevic (18) R Wilton (11) 47. A: R Wilton (11) 38. B: P Gane (17) 39. C: W Moody (25) 39.

ASQUITH: Women: Stableford: A: J Kim (25) 41. B: B Bay (27) 39. C: Y Himei (36) 35. 9-hole: J Hester (47) 19.

AVONDALE: Men: Stableford: A: G Smith (1) 38 cb. Scr: G Smith (1) 37. B: B Neil (18) 38. C: T Mahony (22) 35.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 9-hole: P Jones (46) 18 cb.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: M Adams (25) R Candy (23) 46. M Adams (25) 41. Medley: G Khoury (19) 40 cb.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: D Dobber (12) J Sentas (6) 47. D Bentley (18) 40. Scr: N Katholos 30.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: C Freeman (13) 37. Div 2: S Dunn (30) 40. Div 3: E Gregory (31) 41.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Rutherford (6) 37. B: W Burke (16) 43. C: G Lingard (23) 37.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Gozzo (23) L Gozzo (36) 46 cb. Men: A: S Redman (10) 40 cb. B: D Tawadros (17) 42. C: L Gozzo (36) 36. Women: A Bull (1) 37.

BLACKHEATH: Women: Stroke: R Gorey (45) 60.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B Multi: White: L Mcnaught (19) B Cherry (15) 81. A: R Taylor (12) 42. B: L Mcnaught (19) 41. C: I Winters (20) 43. A Scr: D Hawkins 32. B Scr: U Ohman 26. C Scr: P Hearne 19. 2.

CABRAMATTA: Women: Stableford: Div 1: E Burton (24) 38. I Hoven (29) 35. Medley: White: A: Z Marsh (8) 36. B McInnes (10) 35 cb.

CAMDEN: Men: Stableford: A: R Minns (1) 41. B: C Dengate (19) 37 cb. C: J Brown (30) 36 cb. Scr: A Scr: G Matheson 34. B Scr: I Martin 23 cb. C Scr: P Wilson 17 cb. Team: R Minns (1) N Graham (5) J Blaker (21) G Dent (17) 83.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: Z Kadir (3) 40. B: B Woolley (15) 39. C: F Wardlaw (22) 41 cb.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: B Bartle (28) S K Croucher (Dunheved 5) 45 cb. Div 1: K Brown (Barnwell Park 7) 38 cb. Div 2: D Tucker (29) 38. Women: A Cho (12) 39.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: J Kim (42) D Crawford (36) S Yun (34) M Vidler (41) 123. Scr: D Gumaij Chung J Shin C Shin C Kim 82. Div 1: K Quigley (18) 38. Div 2: J Lien (30) 37. Div 3: M Vidler (41) 42.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: R McKenzie (18) 37. Women: 9-hole: C Mulvey (42) 20.

CHATSWOOD: Women: Stableford: A Gee (40) 35.

CROMER: Women: Stroke: A: L Power (23) 66. B: L Scott (37) 70 cb. C: J Chivers (40) 74. Scr: L Davis (9) 84. Mxd: Stableford: S Nuttall (12) 39 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: A: C Clunes (2) 42. B: B Ferguson (20) 39 cb. C: T McDonald (32) 41. Scr: C Clunes 40.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: T Murphy E Saab 52. Men: J Zheng (17) 41. Women: A Shim (39) 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: B Godzik (12) 41. B: J Critchley (17) 43. C: P Fulford (35) 41. Scr: P Tunks (-1) 35 cb.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: T Melnik (17) 37. Div 2: S Crane (26) 39. Div 3: J Crawford (35) 38. Div 4: K Yeadon (42) 37 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: L Saperas (14) J Wachowicz (13) 78. 2B Agg Scr: J Wheatley J Luther 63. Men: A: M Williams (8) 40. B: L Saperas (14) 40. C: J Mann (21) 45. Women: L Kembrey (22) 28. Snr P Mizzi (35) 38.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: D Simpson (20) 69. M Mei (29) 76. F Chin (23) 78 cb. C Reeves (30) 78. Div 2: S Frost (33) 74 cb. S Armstrong (36) 74. M Campion (39) 76.

GLENMORE: Women: Stableford: 2B Agg: T Gulli (30) T Towell (17) 67. Medley: Div 1: D McKay (Penrith 12) 40. Div 2: L Carruthers (Leonay 41) 38. Scr: C Carruthers (Concord) 39.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Agg: A Choi (23) F Carney (21) 69. Men: A: I Shoulder (12) 34 cb. B: E Ainslie (15) 36. C: A Choi (23) 39. Women: K Eberbach (34) 33 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford: Trophy: R Robertson (22) 43.

GOULBURN: Men: Stableford White: M Pace (12) 42 cb. B Norris (28) 42. H Copland (9) 39. N Bricknall (3) 38. I Hutchins (15) 37 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: K Greene (4) 37. Div 2: J Trenear (16) 36.

KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: S Croft (10) 40. Div 2: H Carter (29) 32 cb. Medley: White: S Hronis (5) 40.

LANE COVE: Women: Stableford: H Prentice (34) 31.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: T East (19) W Chin-Nam (13) 45. 2B Scr: A Wright A Brennan 37. A: G Yates (8) 40. B: J Thompson (14) 39. C: J Grosse (28) 37.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: S Grahovac (14) F Mittiga (22) 47 cb. 2B Scr: A Naaman B Davies 42. A: M Tate (10) 39 cb. B: J Ipschitz (13) 37. C: J Vakirtzis (24) 41.

LONG REEF: Women: Stableford: A: G Severino (19) 39. Scr: R Buxton 27. B: M Ison (34) 36. C: T Gadiel (41) 44.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: R Peacock (7) 39.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: G Manners (29) M Glenday (17) 76. A: D Herron (13) 41. B: A Hall (18) 41. C: J Hewetson (23) 37. Scr: S Fitzpatrick 35.

MONA VALE: Women: Stroke: A: R Smith (21) 75 cb. B: J Wetton (27) 73. C: G Ronson (40) 71. A Scr: C Fleming (14) 89. B Scr: B Sinigoy (24) 98. C Scr: N Cregan (32) 106.

MOORE PARK: Men: Stableford White: S Marshall (16) 42. Veteran: Gold: L Rapeport (16) 37. Women: L Darke (32) 37.

MUIRFIELD: Women: Par: A: J Deen (20) 4 up. B: B Paviour-Smith (28) 1 up. C: K Hammond (45) 2 up. Medley: Stableford: K Holmes (15) 34.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: D Vanderkemp 34 cb. Div 2: J Henniker 38. Div 3: H Eggins 34 cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: M Yoon (26) 40. B: J Williamson (35) 38. C: J Park (38) 40.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: R Purvis (30) 38.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: T Crawford (9) J Doolan (9) 35. Men: D Leslie 39. Black: D Adamson (31) 38. Women: H Harlow (19) 38.

NOWRA: Women: Stableford: 4B: S Balzer (49) R Moore (29) 50.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: G Marles (16) 47 cb. M Holder (19) P Baily (25) 42. Women: D Van Ooi (30) 39. 9-hole: K Warren (31) 19.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: A: M Herman De Groot (11) 72. B: J Cover (31) 75. C: T Morris (37) 78 cb. Stableford: Scr: O Kerr (3) 29. J Cross (23) 36. 9-hole: H Durham (45) 19.

PYMBLE: Women: Stableford: 2B: A McLintock (25) C Carol (32) 46. Div 1: M Henry (19) 41. Div 2: F Pardey (29) 39. Div 3: M McShane (43) 35. Hole in one: G Chou at 11th.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: W Gardiner (9) 37. Div 2: R Raymond (23) 39.

RICHMOND: Women: Stroke: Medal Jul: A: C Coates (5) 70. B: S Still (28) 70. C: G Ashton (35) 72.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: G Mcrae (26) B Murphy (34) 52. Veteran: Green: M Purnell (27) 41. Men: White: A: S Balis (13) 40. B: J Chinn (16) 40. C: S Baker (32) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: Div 1: M Collins (2) B McKissock (8) 46. Div 2: F Ji (26) N Chen (28) 50. Men: F Ji (26) 43. Women: J Kim (27) 40. 9-hole: J Oh (23) 19.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: Scr: K Jones (+2) D Brown (13) 43. A: P Wallis (12) D Brownlee (31) 81. A: M Smith (11) 39. B: I Laing (18) 41. C: D Wilkinson (24) 42. D: D Brownlee (31) 40.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: P Yap (16) M Clark (The Lakes 13) 46 cb. 2B Scr: J Curran (Moore Park) M Williams (Randwick) 46. A: H Crowe (+3) 40. B: J Morrison (16) 39. C: R Hayes (19) 38. Scr: D Kolar 39. Visitor: M Williams (Randwick +4) 38. Women: J McDade (18) 31. Men: Stableford 2B: Gold: A De Manincor (20) T Brandtman (21) 47. J Nicholas (18) 39.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: Challenge: A: H Wilde (1) 38. B: S Wilde (12) 37. C: S Webb Jnr (24) 43. A Scr: N Anning (2) 34. B Scr: G Kennedy (14) 22. C Scr: G Latimore (18) 21.

TALLWOODS: Women: Stroke: Medal: R Murray (14) 78. R Ezzy (30) 80.

TERREY HILLS: Stableford: I O’Toole (14) 42.

THE COAST: Women: Stableford: Div 1: D McDermott (26) 36. Div 2: R Sparling (40) 37.

THE RIDGE: Men: Stableford: A: R Christie (6) 40. B: R Waerea (14) 42. C: P Lavallee (42) 41. Women: T Wilton (32) 39. Scr: S Gough 36. Medley: 4B: P Deane (20) R Elliott (21) R Henderson (10) G Russell (35) 88.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: W Anderson (15) 40 cb. B: L Brown (27) 42. C: J Webb (29) 41. D: T Suzuki (36) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Sharpe (14) P Curtis (15) 43. 2B Scr: S Blundell S Coleman 37. A: S Coleman (3) 35. B: J Kuzmanovic (18) 35. C: I Gibson (19) 36. Veteran: G Blair (9) 35. Super Veteran: T Sharpe (14) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: L Schofield (16) 40. 9-hole: J Hughes (31) 22.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Agg: S Williams (26) J Kelley (20) 78. J Kelley (20) 47. A Fraser (31) 43. G Brown (20) 40. A Carr (12) 39.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: M Conrick (26) 35. B: L Tresidder (38) 38.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Jul: Black: W Snelgrove (13) 69. Div 1: C Burgess (13) 69. L Cuka (15) 71 cb. L McMasters (12) 71. Div 2: B Ryan (16) 72. I Cockburn (17) 76 cb. L Berghofer (19) 76. Div 3: W Magill (29) 70. N Themsen (22) 71 cb. P Smith (21) 71 cb.

WYONG: Men: Stableford: G Mihailovic (25) 40. Women: C Rainger (39) 37.

VICTORIA THURSDAY

ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: R Myall (12) 20.

BAIRNSDALE: Men: Stroke: Medal: A: G Handasyde (8) 70. B: N Dunbar (15) 68. C/Medal: I Templeton (22) 64. D: N Roberts (27) 70.

BARWON HEADS: Men: Stroke: A: A O’Brien (+1) 67. B: P Williamson (14) 65. C: G Morgan (28) 68. Scr: A O’Brien 66. Cup: P Williamson (14) 65. Women: Par: S Powling (30) 3 up.

BAY VIEWS: Men: Stableford Wyatt Cup: White: R Hutton (6) 71. Stableford: J Linden (9) 40.

BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: A: G Dodd (9) 41. B: P Bowbanks (19) 37.

BOX HILL: Stableford: Div 1: C Langkau (11) 38. Div 2: A Smith (17) 37 cb. Div 3: S Answerth (24) 36 cb. Div 4: K Hannon (29) 36 cb.

BRIGHT: Men: Stableford White: A: C Wickes (0) 33. B: M Dunne (18) 39. C: D Sproule (23) 32.

BRIGHTON: Men: Stableford: J Westhead (18) 39. Women: Stroke Gold: A/Medal: C Young (28) 70. B: B Leech (33) 72. 9-hole: J Vallence (20) 36.

CAMBERWELL: Men: Stableford: A: A Nuttall (15) 35. B: M Dwyer (23) 35.

CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A Besley (10) 40.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford: J Bill (24) 36. A: W Berger (4) 32. B: M Cowley (17) 32. C: B Jenkins (24) 36.

CASTERTON: Stableford: K Killeen (23) 33 cb. P Hegarty (15) 33.

CASTLEMAINE: Medley: Stableford: A: G Lang (7) 35. B: M Jamieson (16) 40.

CENTENARY PARK: Men: Stableford: A Diggle (5) 37. Women: S Mitchelhill (36) 29. 9-hole: D Fisher (34) 14 cb.

CHALAMBAR ARARAT: Stableford Black: A: C Taylor (19) 45. B: G McKinnis (13) 36. C: C Young (6) 35. D: M Harricks (+1) 32.

CHELTENHAM: Men: Stableford: S Muir (15) 36.

CHURCHILL WAVERLEY: Snr Stableford: Rowville: R Baker (12) 37. Mxd: Endeavour Hills: D Fraser (8) 37.

CLIFTON SPRINGS: Men: Stableford: R Law (11) 40. H Bowen (9) 38 cb. L Mitchell (15) 38 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke White: A: A Lowndes (7) 72. B: G Rivers (22) 72. Women: Stroke: S Vogel (+2) 71.

COROWA: Medley: Stableford: B Davis (15) 41.

CRANBOURNE: Men: Par White: T Hamilton (19) 3 up. Women: Par: 4B: N Bentley-Bell (28) C Worboys (18) 6 up cb.

CURLEWIS: Stableford: 9-hole: S Mithen (12) 35. A: K Mytyk (18) 39. B: K Bowman (36) 37.

DEEP CREEK: Stableford: D Lewis (13) 30.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: S Aitken (22) 36. B: D Hunter (26) 34.

EASTWOOD: Men: Stableford White: A: T Badrock (9) 38. B: D Ford (18) 38 cb. C: G Cuttriss (22) 34. Women: C Carter-Dams (32) 32. Snr 12-hole: Yellow: K McDonald (22) 22.

FLINDERS: Men: Stroke: Ambrose: J Murphy (16) S Woods (11) M Ponton (12) A McLeish (22) 54.375. Women: F Reed (29) S Miller (20) M Hosking (15) M Hastings (24) 62.

GARFIELD: Men: Stableford White: A: T Franklin (11) 36. B: D Williams (15) 38. C: G Kelly (21) 34.

GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: S Nadarajah (15) 35. B: T Watson (36) 37.

GOONAWARRA: Medley: Stableford: A Salm (16) 40.

GREEN ACRES: Women: Par: A: A Whinney (19) 4 up. B: L Henry (25) 4 up. C: G Corcoran (41) 3 down. Hole in one: A Prowse at 9th. Stableford: 9-hole: V Waldron (33) 15. D Meagher (38) 15 cb. Medley: Stableford White: P Buchanan (10) 37 cb. 9-hole: C McCarthy (27) 14.

HORSHAM: Women: Stableford: Div 1: D O’Connor (22) 39. Div 2: E Robertson (25) 34. Div 3: J Williams (34) 37.

HOWLONG: Men: Stableford: A: R Outen (18) 38. B: N Lowe (14) 40. Medley: W Reitenbach (12) 38.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: M Hutson (22) 40. Women: K Crawford (8) 37.

JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford Yellow: H Gallo (39) 36.

KERANG: Mxd: Stableford: A Laughlin (10) 38.

KEW: Women: Stableford: W Napier (16) 39. Men: White: D Ross (26) 36.

KEYSBOROUGH: Mxd: Par: N Bishop (28) 5 up.

KINGSTON HEATH: Women: Stroke: Foursome C’ship: L Brown C Sayer 84.

KOORINGAL: Medley: Stableford: A: D Szigeti (8) 38 cb. B: B Gillin (15) 38. C: K Bayly (21) 29. D: A Gairdner (25) 38.

LAKES ENTRANCE: Men: Par White: P Mifsud (18) 5 up.

LATROBE: Stableford: C Baker (18) 35.

LONSDALE LINKS: Women: Stableford: 9-hole: A: M Oman (31) 19. B: J Bradley (38) 22. Mxd: P Daddo (26) 39 cb.

MAFFRA: Women: Stroke: Medal: A: M Day (14) 72. B: M Bates (28) 70.

MALVERNDALE: Women: Stableford: A: M O’Halloran (26) 28. B: L Fielding (35) 27. C: N Breekveldt (45) 32. 9-hole: H Hayes (29) 13.

MANSFIELD: Men: Stableford: A: D Smithwick (15) 38. B: P Norris (25) 38.

MEDWAY: Men: Stableford: Hcp: A: D Wood (11) 38. B: E Santilli (13) 38. C: P Modica (20) 38.

MENTONE: Women: Stableford: A: V Bolch (30) 40. B: G Rankin (34) 36. C: L Harris (45) 41 cb. V Pincombe (43) 41. 9-hole: P Bastin (37) 16. D Watt (45) 16 cb.

MIRBOO NORTH: Men: Stableford: A: G Shandley (11) 34. B: M Woodall (30) 34 cb.

MOONAH LINKS: Men: Stableford Legends: White: A: A Bowling (8) 39 cb. B: N Wood (15) 43. Women: K Brock (30) 40. Mxd: Stableford Open: White: S Marshall (7) 38.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: C Burrell (5) 41. M Scott (22) 39. I Gammon (23) 40.

MYRTLEFORD: Mxd: Stableford: K Newton (26) 32.

NEWRY: Veteran: Stableford: A: S Regonesi (18) 34 cb. B: R Whitelaw (22) 35.

NORTHERN: Women: Stableford: A: L Galtieri (10) 33. B: Y Backerra (31) 37. 9-hole: J Robinson (54) 18.

NUMURKAH: Men: Stableford: A: A Nickels (2) 36 cb. B: G Ashton (22) 39.

OAKLEIGH: Veteran: Stroke: Cup: A: G Bruce (8) 85. J Lowndes (7) 88. B: E Smith (10) 85. J Galluccio (10) 91. 9-hole Medal: A: G Bruce (6) 28. N Wight (8) 30. B: E Smith (10) 26. J Galluccio (10) 30. D Buckley 30 cb.

OLD BOYS SOCIAL: Stableford: 4B: K Bramich (14) P Jopes (21) 40.

PATTERSON RIVER: Men: Par: R Kelly (15) 7 up. Women: A: Y Kim (8) 1 up. B: H Johnson (29) 2 up.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: L Curtis (+3) 38. B: I Chen (24) 37. Women: A: G Rew (20) 38. B: S Langworthy (27) 36 cb. Men: Stableford Peninsula South: White: A: B Evans (13) 38 cb. B: S Gardner (27) 43. Women: A: S Twopeny (17) 38. B: A Lewis (22) 37. C: A Doherty (37) 35.

PORTARLINGTON: Men: Stableford: A: M Salter (3) 36 cb. B: M Kerry (15) 36 cb. C: R Korb (18) 36. D: C Said (25) 37. Women: S Lappin (35) 34 cb.

PORTLAND: Medley: Stableford: A: S Roberts (7) 36 cb. B: D Heaphy (13) 37. C: M Redman (44) 52.

PORTSEA: Stableford White: A: D Kilpatrick (8) 38 cb. B: R Stephen (13) 38. C: D Watson (28) 37 cb.

RACV HEALESVILLE: Stableford: A: T Purdie (13) 40. B: M Donovan (19) 36.

RANFURLIE: Men: Stableford White: A: N Jones (8) 38 cb. B: I Nagy (15) 38.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: A Loader (0) 37. B: J Hewitt (16) 38. C: M Camenzuli (24) 37.

RINGWOOD: Women: Stableford: A: D Bradley (15) 37. B: V Binedell (24) 37.

RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: D Fleming (6) 39. B: P Hosking (17) 39. C: N Nissen (35) 43.

ROSANNA: Men: Stableford: A: D Butler (8) 39 cb. B: S Doherty (16) 38. C: P Davis (21) 39 cb.

ROSEBUD COUNTRY: Women: Stableford: North: A: P McMillan (25) 35 cb. B: G Richardson (45) 37.

ROYAL MELBOURNE: Men: Par East: White: C McDade (+2) 4 up. Stableford West: J Cutts (17) 37.

SANDHURST: Men: Par: North: A: D Smith (12) 6 up. B: S Roberts (16) 7 up. C: S Morris (27) 4 up. Women: Stableford: Champions: H Davidson (27) 23. Medley: A: S Morabito (5) 36. B: A Aranguren (16) 37.

SCOTCHMANS CREEK: Men: Stableford White: J McKinna (19) 37.

SETTLERS RUN: Women: Par Green: V Pazourek (27) 1 down. Men: Gold: A: C Lindberg (12) 2 up. B: B Wapshott (18) 1 down. C: D Windsor (28) sq.

SHEPPARTON: Men: Stableford: 4B: C Ezard G Dickason 48.

SOUTH PINES: Women: Stableford: Green: T Holmes (15) 36.

SOUTHERN: Mxd: Stableford: A: J Davis (8) 41. B: S Hamilton (16) 39 cb. C: P D’Arcy (29) 39.

SPRING PARK: Men: Stroke: Ambrose: B Thomas (12) B Caulfield (20) G Mason (26) M O’Neill (19) 51.

SPRING VALLEY: Women: Stableford: A: H Noble (5) 36. B: M Cartledge (41) 36.

STRATHALLAN: Women: Stableford: P White (32) 32.

THE DUNES: Women: Stroke: Foursome: The Dunes: T Stewart S Stephenson (17) 75. The Cups: C Salvado S O’Mahoney (29) 68. Stableford: 9-hole: N Chapman (28) 19.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: S Sahib (1) 39.

THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford Gold: M Whitnall (31) 38.

TORQUAY: Mxd: Stableford: M Nemeth (21) 36.

TRARALGON: Mxd: Stableford: S Petty (13) 37 cb.

VICTORIA: Men: Par: 4B: R Spriggs (7) A Webb (13) 9 up cb. I Henderson (18) 6 up.

WANGARATTA: Women: Stableford: 9-hole: H Tate (31) 16. S Miller (30) 14.

WARRAGUL: Mxd: Stableford: A: W Hammond (11) 37. B: F Kennedy (16) 38. C: J Campbell (24) 34.

WATSONIA RSL: Par: E Wills (17) sq.

WERRIBEE PARK: Men: Stableford: A: D Hawkey (7) 39. B: J Wright-Smith (14) 36. C: J Schadendorff (22) 35.

WODONGA: Women: Stableford: A: S Wood (16) 37. B: R Smallacombe (32) 32.

WONTHAGGI: Men: Stableford White: I McNish (14) 39. 9-hole: B Cornelis (22) 18.

WOODLANDS: Men: Stableford White: A: C Cobelas (11) 38. B: K Clarke (17) 38. C: K Paterson (22) 39. Women: M Davids (28) 35.

YARRA YARRA: Men: Stableford White: M Frenkiel (36) 41.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: P Crothers (11) 35 cb. B: B Hore (14) 36 cb. C: M Doyle (26) 39. Murray: A: O Walsh (11) 35 cb. B: N Moraitis (19) 36. C: G Jarrad (28) 37.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: N Loveridge (13) 22. Red: L Winkworth (12) 17.

YERING MEADOWS: Mxd: Stableford: Nursery: L McGrath (38) 34.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email