September 24, 2021

Daily Club Golf 7 July 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 7 July 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Wednesday, 7 July 2021.

NSW WEDNESDAY

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Smith (14) P Khamlu (16) 50. Div 2: G West (28) B Mackenzie (24) 47. 4B Agg: A Yang (9) R Tullia (20) A Harvey (7) W Wells (1) 151. A: Q Price (7) 40. B: Z Johnson (17) 42. C: R Tullia (20) 41. D: W Hands (27) 42.

AVALON: Women: Stroke: J Johnson (39) 64. Scr: J Johnson 103. Medal: C Rynell (40) 67.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R Humphreys (7) 36. B: B Mcpherson (16) 40. C: D Rodgie (24) 37.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: C Wenham S Khoury 43 cb. 2B Scr: R Yeo D Schiavello 37. A: A Derrigg 39. B: G Ettridge 38. C: W Butler 40.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A/Medal: N Armstrong (15) 68. B/Medal: C Moraitis (25) 60. C: K Odewahn (33) 64. Scr: A Bhola (5) 79.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: J McConaghy T Werrett 49. A: B Higgins (2) 37. B: M Turansky (17) 39. C: J Kelly (36) 39. White: R Wright (22) 38.

BERMAGUI: Women: Stroke: Medal Jul: F Hanks (35) 75. Div 1: B Whiffen (27) 76. Div 2: C Skidmore (36) 78.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: A: R Dymock (17) G Cole (18) 47. T Partridge (18) 42. A: K Bennett (11) 37 cb. B: G Cole (18) 39. C: J Morrison (24) 37. Scr: J Guan 35 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Costello (11 B Hinley (18) 49. 2B Scr: J Dodds S Terkalas 36. A: S Halloran (9) 38. B: M Symes (16) 39. C: D Carroll (18) 37.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: R Curtis (6) T Curtis (31) 45 cb. A Malcolm (10) 39.

BONDI: Men: Stableford: M Morrison (19) 38.

BONNIE DOON: Stableford: A: H Mulholland (3) 44.  B: C Kanellos (15) 37. C: T Duley (24) 43. D: T Sample (27) 35. Scr: H Mulholland 41.

BONVILLE: Medley Stableford 2BBB Results 1st: R Maude & S Long – 46, Individual Results 1st: D Kennedy (8) 38.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Cook (29) 35.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: T Haining (15) G Stafford (9) 43 cb. Div 2: J Greig (11) T Wilks (17) 47. Scr: T Marlin M Nagy 38. A: R Connell (7) 39. B: T Wilks (17) 38. C: V Tinh Le (23) 42.

CAMDEN: Women: Stroke: Hcp: A: S Chapman (9) 73. A Scr: S Chapman 82. B: A Brady (23) 77. B Scr: A Brady 100. C: S Byrne (36) 71. C Scr: S Byrne 107.

CAMMERAY: Men: Stableford: J D Maguire (16) 37.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: M McMillan (16) D Pringle (31) 49. 2B Scr: N Kadir (5) Z Kadir (3) 40. A: Z Kadir (3) 40. B: A Batcheldor (15) 42. C: S Woolley (34) 43.

CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: J Nam (24) S Lee (13) 142. Div 1: S Lee (13) 70. Div 1 Scr: H Lee 83. Div 2: A Cho (23) 71 cb. Div 2 Scr: J Heo 92. Div 3: I Kim (40) 72 cb. Div 3 Scr: M Chung 101.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: K Hayes (27) P Trainor (16) 67 cb. A: J Lee (8) 40. B: P Trainor (16) 35. C: K Lewandowski (20) 36. PM 2B Multi: C Yun (5) 78. J Kim (12) . A: J Kim (12) 38 cb. B: J Calabrese (17) 39 cb. C: P Barone (20) 40. 2B Scr: B Lambert M Fitzsimons 60. Gold: A Booth (34) 31.

CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Jul: A Orrell (43) 67.

CHATSWOOD: Men: Stableford: A: K Brown (8) 37. B: T Strachan (16) 35. C: M Miller (20) 39.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: P Tregeagle (8) M Bowman (19) 48 cb. Scr: C Reynolds M Scarfone 39. A: C Wren (12) 46. B: B Miller (19) 39 cb. C: P Fung (26) 39.

CROMER: Men: Stableford: 2B Multi: J Ramsay C Stone 79. A: S Gee (1) 38 cb. B: L Gutherson (22) 40 cb. C: S Richard (22) 39 cb. Scr: S Gee 37.

CRONULLA: Women: Stroke Ambrose: Green: P Small (28) M Bayliss (40) 70. Scr: D Timmins D Rann 75.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: E Chin C Yap 52. 2B Scr: P Takla B Leafe 40. Div 1: P Juchau (12) 39 cb. Div 2: C Tompkins (Richmond) (18) 39. Div 3: C Yap (28) 42 Scr: M Hay 33.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: J Wild (5) M Fawcett (15) 47 cb. Men: S Murray (16) 38 cb. Women: D Bowan (35) 34 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 4B: M Zee (5) J Burey (14) 50. A: G Angelou (9) 39. B: C Fenton (19) 38. C: J Harrison (22) 40. Scr: D Mclean (5) 35. Hole in one: M Lacherdis.

EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: A Griffiths (26) J Ferlazzo (32) G Maltby (20) B Theobald (16) 90.  A: S Robson (10) 38. B: M Wilson (16) 40. C: D Jenkins (24) 40. D: J Ferlazzo (32) 38. Scr: S Bennett (+1) 36.

FORSTER: Men: Stableford: A: L Hancock (6) 37 cb. A Davis (10) 37 cb. W Dark (15) 37. B: N Radburn (21) 39. R Radford (27) 38. R Dormor (18) 37.  A Scr: W Knight (4) 30. B Scr: D Lee (20) 19.

FOX HILLS: Women: Stroke: Medal Jul: C Sparrow (29) 77.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Jul: Div 1: P White (12) 70. Div 1 Scr: L Searle 83. Div 2: G Kirby (19) 68. Div 2 Scr: S Saunders 91. Stableford: R Watson (32) 38.

GOSFORD: Medley: Stableford White: D Webster (14) 40. A Sauter (26) 40. K Johnson (23) 39.

GOULBURN: Women: Stroke: Medal Jul: A: A Ridley (8) 75. B: V Scarfi (29) 76. C: A Gilmore (30) 77 cb.

HORIZONS: Men: Stableford: M Smith (14) 36 cb. Women: V Davies (19) 38.

JAMBEROO: Mxd: Stableford White: C Leckey (12) 37.

KAREELA: Men: Stableford: A: J McLean (8) 41. A Scr: W Knight (3) 35. B: G Innes (16) 39. B Scr: G Marston (20) 20. C: R Hall (37) 40. C Scr: K Wood (25) 16.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: N Hardwick (14) R Gordon (18) 46 cb. 2B Scr: A Downie A Lamble 40. A: J Newbery (11) 39. B: A Fay (15) 38. C: G Ferris (22) 40.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: G Brown (20) J McCabe (29) 47. A: G Harnwell (1) 41. B: T Plunkett (16) 37 cb. C: C Horn (25) 43. Scr: A Rachid 36. Veteran: C Horn (25) 43. Medley: Hole in one: M Sayegh at 12th.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford White: A Khamphet (35) 36.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: I Butters (17) B Watkin (27) 87. I Butters (17) 39 cb.

LEONAY: Women: Stroke White: A: L Cupples (19) 75. B: T Whiteside (35) 69.

LEURA: Medley Stableford Singles: D O’Keefe (19) 38 pts, S Delprado (11) 35 cb, T Stanton (9) 35 pts, Scratch: R Walker (1) 32, 2BBB: S Delprado (11) and D O’Keefe (19) 45.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: R Wray M Hankey 46. A: M Mckerihan (6) 38.  B: M Maras (17) 39. C: R McNicol (23) 39. Scr: L Edgell 33.

LYNWOOD: Medley: Par 2B: S Kalpidis (23) A Thurecht (22) 10 up. White:  A: P Foley (15) 4 up. B: S Kalpidis (23) 6 up. W: T Lindsay (24) 6 up. Scr: J Cirera (5) 31 up.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: Y Fitton (11) R Allison (3) 79. Y Fitton (11) 41.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: J Riley (2) G Groizard (11) 42. S Edwards (PGA +3) 36.

MANLY: Men: Stableford: 2B: M Hill (4) D Epper (13) 47. A: R Kato (0) 41. B: G Parsons (16) 39 cb. C: G Fear (20) 40. Scr: E Blake 38.

MASSEY PARK: Women: Par: 4B: K Webber (39) Y Webster (36) 7 up. Medley: Stableford: Div 1: D Dorman (11) 36 cb. Div 2: Z Jokic (21) 35.

MONA VALE: Men: Stableford: A: H Woolford (7) 38 cb. B: I Lovett (17) 40. C: L Banbury (26) 40. Scr: J Karren (2) 33.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Bateup (8) M Hamra (18) 49 cb. Div 2: Y Naidoo (10) D Chapman (27) 49 cb. 2B Scr: T Pritchard-Davies A Tan 40. A: P Waddell (7) 40. B: G Sechi (18) 45. C: S Kendler (23) 40 cb. White: I Vilensky (19) 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: B Morriss (6) 36. B: J Hart (15) 39 cb. C: O Dries (24) 39 cb. Veteran: D Mortlock (22) 39. Women:  L Kendall (18) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Whybrow M Holden 45 cb. A: M Sherwood (5) 37 cb. B: M Culican (38) 38 cb. C: R Pizzol (21) 35. Scr: M Sherwood (5) 32.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: P Gibson (7) 38. B Woolfe (12) 37. B: J McCaw (17) 42. M Twomey (22) 39. C: B Colley (24) 39. J Fletcher (28) 39 cb. A: P Sutton (9) 40. R O’Shannessy (8) 38. B: R Moore (18) 41. C Haggett (149) 39. C: D Lewis (26) 41. B Barry (26) 35.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Payne (12) R Shuttleworth (5) 50. Scr: D Payne (12) R Shuttleworth (5) 41. A: J Yoo (11) 42. B: R Bury (14) 40. C: P Iemma (21) 40. D: D Shah (28) 39.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: K Crews (26) W Hatfield (15) 45. J Forbes (23) 36.

NOWRA: Men: Stableford: A: C Grimditch (17) 37. B: G Jennings (23) 36.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: A Farhart (25) P Krautil (21) 48 cb. A: J Karam (6) 41. B: G Hennessy (15) 38. C: A Farhart (21) 39. Scr: R Easterbrook 33.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: J Colyer (11) G Rogers (13) 74. A: P Murphy (9) 39. B: J Barraket (13) 40. C: J Chaina (23) 37 cb. Scr: G Naylor 36.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: B Gadd (19) R Cleminson (32) 47 cb. 2B Scr: D Smyth D Hughes 45. Men: A: K Moodley (1-fox hills) 40. B: J Fryer (17 Windsor) 36. Medley: C: J Fog (40) 43.

PYMBLE: Mxd: Stableford: Split Six: N Fraser (12)  A Nutting (13) H Crapp (18) G Patterson (19) 86 cb. Men: F Toller (30) 42.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: S Greer (18) 34. Div 2: M Ralston (27) 34. Div 3: A Taylor (29) 37. Div 4: H O’Leary (35) 37.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: M Fullerton (3) T Farrar (-1) 73. Div 2: L Luttringer (32) R Sedger (33) 70. Men: A: K Fretwell (8) 39. B: K Lozier (16) 38. C: P Gardner (21) 40. Women: L Luttringer (32) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Hooper (8) N Wanigekesekera (18) 76. Div 2: R Jones (20) F Coulson (16) 76. A: P Nightingale (13) 40. B: N Wanigesekera (18) 40. C: P Wells (23) 45. D: R Creek (25) 40. Scr: N Asace 33.

SHELLY BEACH: Women: Stroke: Div 1 Scr: A Jang (+2) 74. Div 1: A Baker (15) 72. Div 2 Scr: E De Vries (28) 92. Div 2: E De Vries (28) 64. Div 3 Scr: J Stain (31) 107. Div 3: S O’Rourke (33) 75.

STRATHFIELD: Men: Stableford 2B: White: C Willberg (22) D Yue (32) 50. 2B Scr: M Reeve (+2) M Hilder (13) 42. Team: C Amos (35) J Lind (27) O O’Donnell (24) D Crouch (44) 55. A: E Moon (6) 44. B: R Lundgren (19) 44. C: O O’Donnell (24) 42.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: F Teodoruk (8) 34. M Fisher (11) 33. B: T Norris (21) 37. T Richardson (29) 36.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Gallie (8) 42. B: N Waterworth (13) 45. C: K Kim (24) 41.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: J Pascoe (12) C Weber (27) 81. White: Div 1: M Buckingham (-1) 44. Div 2: S Hall (20) 42. Scr: M Buckingham 45. Hole in one: R McCauley at 8th.

THE LAKES: Medley: Stableford:  4B: A: P Ritchie (20) J Taylor (15) 40. A Scr: T Coroneo A Coull 36. G Talbot (10) 42. PM: 4B: J Ford (28) J Wilcox (15) 48. Scr: G Spindler A Marks 36. J Flachs (28) 40. 

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: J McKell (12) 17. B: K Dredge (22) 18 cb. C: P Windon (27) 23.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: D Tormay (25) R Butchart (23) 78. 2B Agg Scr: C Tonelli R Hogan 70. A: M Hall (12) 41. B: R Carrigan (17) 40 cb. C: R Jolly (22) 43. D: S Woods (32) 41.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford 2B: Gold: M Johnson-Garcia (5) R Minns (1) 47. A: T Looi (12) 42. A Scr: R Lee (1) 36. B: D Rixon (13) 37. B Scr: S Park (14) 23. C: R Gu (24) 39. C Scr: A Lee (20) 17.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: S Kirlew (16) J Sewell (12) 51. 2B Scr: S Kirlew J Sewell 36. A: G Lee (11) 40. A Scr: S Holland 34. B: S Kirlew (16) 45. B Scr: S Kirlew 29. C: A Ludvik (27) 43. B Whitefield 21.

WARRINGAH: Men: Par: 2B: M Alexander (18) J Mason (13) 12 up. A: J Power (15) 3 up cb. B: M Alexander (18) 5 up. C: N Winterton (22) 2 up. D: G Marlow (30) 3 up cb.  9-hole: J Harvey (27) 24.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: J Rogan (1) A Dove (16) 75. A: S Jahshan (16) 38 cb. B: G Fitzgerald (21) 39. Scr: P McColl 31.

WYONG: Men: Stableford: 2B: M Martin (11) S Sweeney (37) 49. A: W Baker (8) 43. B: W Woods (16) 38 cb. C: P Williams-Davis (21) 39. Scr: D Grogan 38.

VICTORIA WEDNESDAY

ALEXANDRA: Women: Stroke: Medal Jul: M Fahey (15) 79.

APOLLO BAY: Men: Stableford: A: N Thorburn (9) 38. B: B Thomas (26) 42.

BAIRNSDALE: Women: Stableford: A: J Mee (19) 36. B: K Wyndham (25) 39. C: J Brown (34) 37.

BARHAM: Women: Stroke: Div 1: J Hicks (15) 74. Div 2: W Bennett (30) 75.

BAY VIEWS: Women: Stableford: K Giudice (36) 40.

BENALLA: Men: Stableford: A: I Wise (8) 36 cb. B: A Gould (36) 35.

BENDIGO: Mxd: Stableford White: A: M Lewis (8) 39. B: M Ennor (15) 42. C: M McKern (25) 38.

BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: L Ford (26) 26 cb.

BLACK BULL: Men: Stableford: E Whitehead (9) 39. Women: C Chandler (21) 34.

BOX HILL: Women: Stroke: Medal: Div 1/Medal: W Tarr (18) 75. Div 2: J Walthan (28) 77. Div 3: K McLeod (35) 76. Stableford: M Kirton (41) 27. 9-hole: F Scarff (45) 15.

BRIGHT: Women: Stroke: A: T Cook (16) 75.

BUNDOORA PARK: Women: Stroke: Trophy: S Colls (39) 82.

CAMBERWELL: Women: Stableford White: J Widdowson (39) 35 cb. D Leeson (28) 35.

CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: S Van Strien (6) 33.

CHALAMBAR ARARAT: Women: Stableford: R Hamilton (17) 32.

CHELTENHAM: Women: Stroke: Medal: P Shadbolt (25) 83.

CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: J Farnell (28) 37. B: U Turner (33) 31. C: D Burns (40) 35.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: L Fox (26) 39. B: M Hoog (33) 34 cb. Hole in one: G Mitchelson at 5th.

COHUNA: Women: Stableford: K Peace (22) 37.

CRANBOURNE: Men: Stableford Black: B Otten (22) 40 cb.

DEEP CREEK: Mxd: Stableford White: A: R Nobelius (13) 40 cb. B: D O’Grady (25) 39.

DEVILBEND: Par: Medal Jul: A: P Del-Gatto (10) 3 up. M Sharratt (6) 2 up. B: G De Seriere 5 up. R Whitelaw (19) 2 up cb. C: R Anderson (26) sq. T Stuart (25) 1 down cb.

DORSET: Women: Stroke Medal Jul: Yellow: A: K Jenvey (25) 79 cb. B: J Woolley (29) 83.

DROUIN: Men: Stableford: A: C Cousin (12) 35. B: M Duddy (21) 34. C: K Crew (35) 31.

EASTERN: Mxd: Stableford: South: A: G Harris (11) 39. B: A Stewart (19) 36. North: A/Medal: J Stafford (9) 41. B: A Bridgman (20) 37. East: A: W Jeffery (12) 34. B: G Pizzey (22) 36.

EASTERN SWARD: Men: Par: Div 1: G Stephenson (22) 4 up. Div 2: G Kendall (26) 4 down cb. Cup: G Orr (22) 8 up.

EASTWOOD: Men: Par White: A: R Devers (11) 4 up cb. B: P Brickell (16) 2 up. C: L Brasher (24) 6 up.

EUROA: Men: Stableford: B Wright (9) 36. Women: Div 1: M Eddy (17) 34. Div 2: D Cox (26) 26.

FINLEY: Men: Stableford: B Smith (21) 37. Women: J Dean (17) 34.

GARDINERS RUN: Mxd: Stableford: A: J Di Carlo (3) 39 cb. B: D Macpherson (12) 38. C: C Vos (28) 44.

GLEN WAVERLEY: Women: Stroke: Medal Jul: J Crosbie (42) 75. A Puchalski (19) 77. Stableford: 9-hole: M Harper (43) 15 cb.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: R Kenway (11) 41. B: R Bielby (21) 37 cb. C: B Brown (27) 36 cb. 9-hole: A Corboy (41) 14.

HEIDELBERG: Stableford Black: A: N Anderson (5) 41. B: J Goldsworthy (15) 44. C: R Gowans (20) 36.

HILLTOP TATURA: Women: Stableford: A: R Downs (18) 32. B: R Butler (40) 36.

HORSHAM: Men: Stableford White: Div 1: P Burns (8) 36. Div 2: G Bardell (19) 40. Div 3: R Lyness (21) 37.

HOWLONG: Women: Stroke Medal Jul: Yellow: A: G Hoskin (9) 71. B: D Reitenbach (24) 72. 9-hole Stableford: K Damce (49) 18.

HUNTINGDALE: Men: Par: A Fisher (21) 6 up. Women: L Winslow (34) 5 down.

IVANHOE: Stroke: A: H Jones (15) 73. B: D Bradley (32) 74. Stableford: R Reynolds (34) 16.

JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: D West (10) 3. B: I Mills (17) 1. C: P Ockwell (19) 4.

KERANG: Women: Stroke: Medal: C Downs (31) 68.

KEW: Men: Stableford: Medal Jul: D Torrens (24) 43. G Freestone (13) 38. D Torrens (24) 43.

KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: T Andrews (7) 39 cb. B: J Livera (13) 41. C: M Miriklis (20) 40. Hole in one: P Kirley at 3rd.

KILMORE: Men: Stableford White: I Gray (13) 36. Women: C Andersen (11) 30 cb.

KINGSTON HEATH: Men: Par 4B: White: K Frost (25) R McInnes (15) 10 up. Women: S Vance (29) M Bade (22) 10 up.

KOORINGAL: Medley: Stableford: F Trembath (2) 43.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke White: A: J McKenzie (8) 50. B: B Prendergast (15) 55. C: M Close (23) 55.

KYABRAM VALLEY VIEW: Women: Stroke: A: J Greer (21) 81. B/Medal: G Thorsen (26) 79. C: C Kerr (37) 80.

KYNETON: Men: Stableford White: T Gamble (7) 37.

LAKES ENTRANCE: Women: Stroke: Div 1: N Martin (10) 71. Div 2: H Cotton (30) 69.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford Black: A: D Winter (+2) 36. B: J Olszewski (11) 36. C: C Numa (17) 36. W: A Roper (38) 30.

LATROBE: Men: Par White: A: D Huntley (8) 2 up cb. B: C Davies (16) 3 up. C: V Capuana (27) sq.

MAFFRA: Men: Stroke: A: A Naylor (7) 71. B: D Alexander (15) 69. C: P Warry (22) 67.

MALVERN PARK: Women: Stroke: Medal Jul: M Harris (28) 74. J Robertson (25) 75. Scr: S Byrne (15) 96. 9-hole Stableford: L Currie (38) 14.

MANSFIELD: Women: Stableford: L Poulson (22) 33.

MARYBOROUGH: Women: Stableford: Brooch: M Patten (23) 36.

MELTON VALLEY: Medley: Stroke: A: S O’Brien (11) 66. B: A Poore (25) 67.

MILDURA: Men: Stroke: A: R Rowse (18) 67. B: D Wall (32) 68.

MOE: Women: Stroke: Medal Jul: A: R Fitzpatrick (22) 73. B: E Lau (39) 77. Stableford: 9-hole: S Tulau (47) 12.

MORNINGTON: Men: Stableford White: A: J Theobald (8) 41. B: C Damon (13) 38. C: B Packham (22) 37.

MORTLAKE: Veteran: Stroke: 12-hole: P Palmer (+4) 54.

MORWELL: Women: Stroke: Medal Jul: S Pearson (14) 78.

MT MACEDON: Stableford: A: R Toholka (18) 32. A: I Gill (14) 31. B: K Taylor (20) 30. B: R Devereux (20) 28. Plate: T Penney (38) 20 cb.

MT MARTHA: Men: Stableford: G Briggs (20) 37. 9-hole: J De Veer (34) 13.

MURRAY DOWNS: Women: Stroke: J Simmonds (21) 74. F Palmer (39) 75.

MYRTLEFORD: Medley: Stableford: A Rockliff (11) 32 cb.

NEWRY: Women: Stroke: 54-hole C’ship: A Scr/Medal: R Walker (7) 244. B/Medal: K Kuizenga (20) 298. D/Medal: L Reeves (40) 371. Manson Cup: R Walker (7) 223.

NORTHERN: Stableford: A: S Stewart (4) 39. B: C Smith (16) 44. C: T Abbenante (19) 39 cb. D: K Davey (31) 37.

NUMURKAH: Women: Stroke: Medal Jul: A/Medal: T Clouston (6) 76. B: D Davies (28) 77.

OAKLEIGH: Women: Stableford Black: B Durant (36) 37.

PATTERSON RIVER: Medley: Stableford: R Henry (23) 40.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: J Costa (10) 39. B: P Gibson (25) 37. Peninsula South: A: R Suhodobnik (11) 40. B: S Neal (21) 40 cb. PM: Peninsula North: A: H Streat (4) 40. B: B McEwing (26) 35. Peninsula South: A: S Tolliday (15) 45. B: D Marsh (36) 42.

PORTARLINGTON: Women: Stroke: A: S Holland (15) 76 cb. B: J Said (22) 74. C: C Callan (34) 81 cb. Stableford: G Jones (45) 29.

PORTLAND: Women: Stroke: Medal Jul: A/Medal: S Ruis (11) 72. B: J Foster (22) 78.

PORTSEA: Women: Stableford: Medal Jul: G Sharp-Paul (20) 40. 9-hole: J Stickland (24) 17.

QUEENSCLIFF: Men: Stableford: A: L Aylward (13) 35. B Shiell (12) 35. B: M Ryan (16) 37. M Fitzgerald (18) 36. C: A Hamblin (21) 40. L Antonac (28) 39. Women: Stroke: V Bibby (29) 80. A Molloy (39) 84.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Par: Medal Jul:  M Anderson (17) sq.

RICH RIVER: Women: Stroke: Medal Jul: East: A: L De Ravin (21) 70. B: C Kelly (25) 70. C: M Berg (33) 66.

RINGWOOD: Men: Stableford White: A: G Duxson (6) 36. B: B Canet (14) 36 cb. C: P Maunder (21) 42.

RIVERSDALE: Women: Stroke: Medal Jul: A/Medal: I Park (15) 74. B: R Macpherson (22) 74. C: J Fraser (29) 77.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: South: A/Medal: C Spackman (12) 68. B: I Pasco (15) 69. C: J McKenzie (18) 71 cb. Par: North: A: K McConnon (5) 1 up cb. B/Medal: G Gains (18) 3 up. C: K Heskin (30) 2 up cb.

ROSSDALE: Women: Par: 4B: A Millgate A Bowley 7 up.

ROYAL MELBOURNE: Women: Stableford: West: R Thompson (26) 37.

ROYAL PARK VETERANS: Men: Stroke: 9-hole: M Blazely (10) 32 cb.

SALE: Men: Stroke: Qlfrs: A: E Dowsett (11) 66. J Henderson (13) 67. B: G Schaper (20) 69. R Smalley (21) 71 cb.

SANDHURST: Medley: Stableford North: White: A: C Lim (0) 40. B: J Barnett (29) 41. Champions: M Battye (19) 39.

SEYMOUR: Men: Stableford: A: D Pearce (3) 33. B: R Peterson (12) 32. C: B Keating (23) 34. Women: S McCall (21) 26 cb. Mxd: 9-hole: D Byrne (22) 14.

SHEPPARTON: Women: Par: A: V Harding (21) 2 up. B: G Keenan (33) 3 up cb. C: M Dickson (38) 1 up.

SOUTHERN: Men: Stableford Medal Jul: White: A: A Forster (11) 43. B: L Chen (16) 40. C: D Shore (31) 38.

SPRING VALLEY: Men: Stableford White: A: A Van Bakel (8) 38. B: D Willcox (22) 39.  A: E Michel (13) 37. B: T Prior (32) 37.

STAWELL: Women: Par: 4B: T Dignan (11) D Molan (35) 6 up. Hole in one: J MacPherson at 14th. C’ship: T Dignan (11) D Molan (35) 8 up.

STRATHALLAN: Men: Stableford White: D Clark (10) 33 cb.

THE DUNES: Men: Stroke: The Dunes: A: M Murray (12) 70. B: J Rose (21) 69. The Cups: White: G Foo (20) 68.

THE HERITAGE: Men: Par: St John: A: M Cain (10) 5.0 up. B: T Lee (16) 2.0 up. C: D Deltondo (23) 3 down. Stableford: Henley: A: W Botha (7) 39. B: B Frazer (18) 38. C: A Sulaksana (23) 31.

THE NATIONAL: Medley: Stroke: Long Island: K Carey (22) 70.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford White: A: T Raunik (9) 37. B: D Nash (11) 41. C: B Jones (30) 38.

THE VALLEY: Stableford: D Gill (+3) 39 cb.

THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: D Manderson (8) 39 cb. C Larsen (6) 39. M Roberts (6) 37. B: J Amos (15) 39. D Cartledge (15) 37 cb. B Magee (15) 37. C: P Rogers (17) 42. H Moor (33) 41. M Brown (16) 37. Women: A: E Doyle (11) 40. A Gourley (16) 38.

TOCUMWAL: Men: Stableford: M Hart (9) 39. J Milovitch (13) 36. P Boake (18) 36. L Redfern (30) 36. Gold: R Eaton (29) 34.

TORQUAY: Men: Stableford: A: S Menegazzo (6) 41. B: L Smith (15) 40. C: J Potter (20) 37. D: B Smith (28) 36. Resort: D Sceney (19) 36.

TRAFALGAR: Women: Stroke: Medal Jul: B Keily (19) 72. A Scr: J Tickell (8) 82.

TRARALGON: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: M Wylie (23) 67. Div 2: E Kay (31) 71. Stableford: 9-hole: P Nalder (45) 18.

VICTORIA: Men: Stableford: O Dunning (1) 39. Women: K Matsumoto (0) 41.

WANGARATTA: Men: Stableford: T Mcatee (18) 43.

WARBURTON: Mxd: Stableford White: F Cousens (1) 40. F Cousens (1) 40.

WARRAGUL: Women: Stroke: Medal Jul: A Boyd (28) 70. A: L Morrison (15) 72. B: A Boyd (28) 70. C: C Mooibroek (41) 74. Stableford 9-hole: Yellow: J Kinder (41) 36.

WARRNAMBOOL: Women: Stroke: Medal Jul: A: S Haylock (20) 71. B/Medal: J Jacobsen (28) 70. C: M Aberline (37) 75.

WERRIBEE PARK: Women: Stableford: A: M Burt (26) 33.

WONTHAGGI: Women: Stroke: Medal Jul: A/Medal: L Piasente (20) 79. B: H Wintle (36) 92.

WOODLANDS: Women: Stroke: Medal Jul: A Scammell (24) 74.

WOORAYL: Women: Stroke: Medal Jul: A/Medal: E Berryman (13) 76. B: J Fennell (35) 78.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Medal: Murray: J Milner (25) 68. Lake: Div 1: A Johnson (30) 77 cb. Div 2: N Moore (33) 77 cb.

YERING MEADOWS: Men: Par: A: B Stanyer (9) 1 up. B: O Humphris (18) 6 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email