September 20, 2021

Daily Club Golf 5 July 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 5 July 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney, South Australia, and Victoria for Monday, 5 July 2021.

NSW MONDAY

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: R Wilton (11) T Davies (19) 46 cb. A: B Higgins (6) 38 cb. B: G Helman (15) 37. C: T Davies (19) 38.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: D Hogan (25) C Fretwell (14) 47. Div 1: W Jung (8) 39. Div 2: D Hogan (25) 36 cb. Div 3: S Choi (27) 34.

AVONDALE: Men: Par 2B: White: A: S Riley C Moore 11 up. B: Z Arain T Tucker 9 up cb. A: S Riley (23) 7 up cb. B: D Crofts (18) 7 up. Scr: L Yip . Women: Stableford: A: C Goddard (34) 37. B: L Vohralik (40) 36 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: P Mcgurk C Druce 47. 2B Scr: M Todd J Todd 39 cb. A: B Taylor 39. B: J Chon 37. C: R Tilling 39.

BARNWELL PARK: Mxd: Stableford: T Burraston (30) 36.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: P Maunder (4) 36.

BOTANY: Men: Stableford: J Lutton (24) 39.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: Div 1: S Van Vemde (10) 42. Div 2: S Edwards (17) 39.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: B Wooley (21) 45.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: R Witheridge (15) G Woods (17) 47 cb. 2B Scr: D Simonsen T Amery 36. Men: A: T Amery (8) 41. A Scr: T Amery 33. B: T Burnett (16) 39. B Scr: J Wong 23 cb. C: B Turk (24) 38. C Scr: T Beck 17. Women: M Darcy (26) 36 cb. Scr: D Gurmaij Chung 25. Men: Gold: P Pellegrini (29) 29.

CROMER: Men: Stableford: M Brock (2) 36. Women: 2B Agg: A Brimmer C Ireland 62. A: A Brimmer (13) 40. B: C Filmer-Ramsay (37) 34. C: L Richards (40) 27.

CUMBERLAND: Medley: Par: 2B: G Timmins (28) R Hayden (25) 9 up. Women: K Park (32) 1 up. Veteran: Div 1: S McCredie (17) 2 up cb. Div 2: G Timmins (28) 6 up.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: W McMullan (25) A McMullan (14) 45 cb. Div 1: A McMullan (14) 42. Div 2: D Mahood (20) 41. Scr: C Carruthers 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Markezic (9) 39. B: T Birch (20) 42. C: M Griffths (26) 41. Scr: I Barr (1) 34.

GOSFORD: Medley: Stableford White: S Hogan (18) 40 cb. 9-hole: M Stimpson (8) 17.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Multi: M Dithhavong O Bou 76. 2B Scr: A Murgatroyd D Cirillo 43. A: D Wright (6) 36. B: E Kalonikos (15) 38. C: N Mincarelli (24) 38.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: M Fullerton (1) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: T Crawford (16) 40.

MANLY: Men: Stableford: R Bloore (13) 39. Women: 9-hole: J Jory (35) 18 cb.

MONASH: Snr Stableford White: A: R Brown (7) 37. Div 1: T Smith-Fraser (23) 45. G Kubizniak (17) 38. J Li (38) 35 cb.

MOSS VALE: Medley: Stableford: S Fitzpatrick (17) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: W Wray (24) P Giumelli (21) 47 cb. R Read (13) 38 cb.

OATLANDS: Women: Stableford: A: J Young (22) 37. B: K Lim (29) 40. C: M Lantry (46) 37 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 4B: E O’Reilly (12) J Pittard (19) G Martin (36) S Pesavento (11) 88 cb. T Holfert (28) 39. Women: A: S Lester (24) 34 cb. B: L Hamer (34) 32. 9-hole: P Tweedie (44) 17.

PENRITH: Medley: Stableford Veteran Men: Gold: C Neill (3) 38. Veteran Women: D Montgomery (12) 37 cb.

PYMBLE: Stableford: L Allen (4) 37 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: C Cheyne (17) S Burdekin (9) 49 cb. A: F Gal (12) 38 cb. B: K Peard (24) 44. C: G Haigh (30) 35. P Freeman (37) 39.

RIVERWOOD: Men: Stroke: Medal Jul: A/Medal: G Shiner (18) 74. A Scr: B Clark (5) 80. B/Medal: R Redpath (38) 68. B Scr: D Williams (23) 94.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B Agg: White: F Sawford N Sawford 88. A: N Sawford (9) 44. B: F Sawford (36) 44. Snr Green: M Cowley (20) 39 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J Park (36) E Guilfoyle (33) 52. J Park (36) 44. Veteran: M Denton (28) 38.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: D Hoschke (10) 42. Div 2 Scr: P Clarke (48) 40. Men: A Campbell (17) 41.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: R Lee (1) 36. B: M Giovenale (20) 39. C: P Hanko (36) 43.

TALLWOODS: Veteran: Stableford White: A: B Shields (9) 40. J Cutler (10) 35. B: D Brett (15) 40. S Murray (20) 38. C: B Brookes (21) 35. T Bodycote (21) 34.

THE RIDGE: Stableford: A: R Honeyman (10) 42. B: R Sale (18) 40. C: T Martin (23) 40. Veteran: S Bishop (8) 40.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: E Allen (32) J Radclyffe (30) 48. Men: A: P Bull (12) 40. B: D Strachan (18) 38. C: G Clark (21) 41. Women: L Mather (27) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: I Gibson (19) 35 cb. S Coleman (3) 35 cb. I Baran (19) 35.

WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: 2B: T Bowden (17) R Maunder (10) 50. Veteran Men: C Giddings (16) 38 cb.

SOUTH AUSTRALIA MONDAY

PETERBOROUGH: Sat: Stableford: Trophy: L Borowicki 36. A: L Perkins 34. B: L Dodd 33. C: N Hams 31. Women: L Borowicki 36 N Frost 31 A McKay 20. Sun: 9-hole Stableford Orange: P Summers 21 A Mercer 20 H van Veen 19. Jnr 6-hole (nett): L Perkins 24 A O’Dea 25 J O’Dea 25 L Perrott 27 L Borowicki 27.

VICTORIA MONDAY

BACCHUS MARSH: Mxd: Stableford: White: A Macknamara (33) 39.

BAY VIEWS: Women: Stroke: Ambrose: C Tiedgen H Donaldson (9) 38.

BRIGHT: Veteran: Stableford: C Richardson (24) 31.

CAMBERWELL: Stableford: C Monson (16) 38.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Women: Par Yellow: D Paterson (35) 4 up.

CHELTENHAM: Women: Stableford: V Fitzgerald (45) 33.

CHURCHILL WAVERLEY: Snr Stableford: Rowville: Y Shariff (14) 37.

COMMERCIAL ALBURY: Stableford Veteran Men: Yellow: R Salter (26) 36.

CRANBOURNE: Men: Stableford White: G Tutill (9) 34 cb.

DEEP CREEK: Par: A: C Kondarios (17) 2 up. B: J Piggott (25) sq.

DEVILBEND: Veteran: Stableford White: I Oliver (13) 38.

ESVGA: Snr Stableford White: B Cullen (17) 36. N Blythe (11) 35 cb. M Whitehead (7) 35.

HEIDELBERG: Mxd: Stableford White: F Lopresti (11) 39.

HOWLONG: Veteran: Stableford White: V James (20) 37.

HUNTINGDALE: Medley: Stableford: C Wright (28) 41.

JUBILEE WANGARATTA: Veteran: Stableford White: M Hill (15) 35.

KEW: Medley: Stableford: R McLean (9) 37 cb.

KEYSBOROUGH: Stableford: N Bishop (29) 40.

KOORINGAL: Medley: Stableford: A: S Kaushal (11) 39 cb. B: P Turner (16) 39. C: G Veal (19) 37. D: J Murray (26) 35.

MEDWAY: Medley: Stableford: White: D Kordanovski (9) 37.

MORWELL: Medley: Stableford White: A: G Lalor (11) 36. B: M Mcauley (18) 40.

NWRVGA at Melton Valley: Veteran Men: Stableford: 2B: E Scott (1) M McLeod (18) 43.

PATTERSON RIVER: Medley: Stableford White: C Eva (21) 38.

RIVERSDALE: Women: Stableford: A: L Gorham (24) 37. B: S Kim (33) 35 cb.

ROSANNA: Medley: Stableford: E Jordan (28) 41.

ROSEBUD COUNTRY: Mxd: Stableford: South: A: D Simmons (15) 39. B: B Weyne (17) 39. C: G Boyd (26) 42.

SANDHURST: Medley: Stableford: Champions: A: G Romeo (10) 37. B: J Khauv (18) 41.

SOUTHERN: Stableford: B Chung (34) 40.

THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: J Clarke (12) 38. Women: T Higginbottom (18) 35. The Cups: A Hammel (40) 40. Men: 9-hole: P Kelly (15) 21.

VICTORIA: Men: Stableford: D Abbas (33) 40. White: W Varney (14) 39 cb. Women: K Matsumoto (1) 35.

VICTORIAN VETERANS at Southern: Veteran: Stableford White: A: D Barber (13) 37 cb. B: T Davies (23) 38 cb. C: C Holmes (36) 36. Trophy: A McAuliffe (24) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email