September 19, 2021

Daily Club Golf 4 July 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 4 July 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney, South Australia, and Victoria for Sunday, 4 July 2021

NSW SUNDAY

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: C Goddard (30) D Sylvester (20) 48. Mxd: A Grossman (37) T Ryan (4) 46. Men: Div 1: N Tochikawa (9) 41 cb. Div 2: K Roscaral (16) 41.

AVONDALE: Stableford White: B Burrows (11) 42. Scr: J Hesketh (3) 38. Women: Stableford: M Bloxham (16) 39. 12-hole: White: M Samter (17) 25.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: P Lim S Lim 47. Men: A: H Rook (8) 38. B: P McNaughton (13) 38. C: P Hopkins (21) 38. Women: J Hooper (42) 38.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: S Andrews (48) R Cosmas (19) 53. J Carter (7) 35. Scr: I Elliot 30.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: S Noble (18) 44.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: M Castle (19) J Castle (24) 75. Men: A: I Salteri (13) 37. B: M Castle (19) 41. Women: H Rickard (20) 36. Medley: Scr: P Clarke (0) 34.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: W Huang (20) E Chen (27) 42. Men: S Lavender (33) T Smith (23) 47. Women: A Banks (27) L Taylor (21) 46. Medley: R Gordon (19) 38 cb. A: S Williams (8) 35. B: R Young (20) 36. C: T Smith (23) 38. Scr: L Naumovski (2) 36.

BEXLEY: Medley: Stableford: Split Six: A Arboleda (19) A Potestas (17) 62. A: A Brown (7) 34 cb. B: B Eagleton (16) 35 cb. C: J Bond (18) 36. Scr: J Dodds 31. Men: Stroke: Medal Jul: A: W Matthews (1) 65 N Hassapis (9) 65 to playoff. B: H Pizanias (16) 62. C: A Chalmers (34) 59. Scr: J Dodds 68. Medal Jun: C: D Joy (18) 75. Women: Medal Jul: D Patel (11) 63.

BONDI: Men: Stableford: 2B: B O’Mara (9) T Westerweller (22) 44. R Aoukar (20) 36. Hole in one: B O’Mara at 15th.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: Scr: T Newlin (0) 40. A: T Corban (11) 38 cb. B: J Scifleet (12) 40. C: J Alessandrini (26) 40. Women: S Bethke (9) 37.

BONVILLE: Medley Stableford: R Hope (40) – $40, R/up: S Kennedy (37) – $30, 3rd: D Dosen (36) – $20, 4th – D Tebutt – (35) cb – $10, NTP 17th: D Sokya – 2 Balls (Ball rundown to 32pts) – 1 ball.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: S Saba (18) N Sedgwick (38) 52. A: N Gaundar (2) 37. A Scr: N Foster 30. B: S Saba (18) 39. B Scr: O Cowley 24. C: N Sedgwick (38) 43. C Scr: A Bull 17. Women: Stroke: Medal: D Pitchford (46) 69.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: G Sokolsky (20) 40.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: R Frost (15) M Johnston (4) 78. Men: A: M Hogg (6) 38. B: M Phelan (19) 41. C: B Milinkovic (25) 40. Women: L Wilkie (18) 43. Medley: PM 2B Multi: J Giorgiutti (10) R Lagudi (23) 74. Men: A: T Camilleri (5) 40. B: D Beggs (16) 39. C: R Lagudi (23) . Women: P Scutts (20) 36 cb. Medley: 2B Scr: J Attygale J Ra 54.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: D Cowling (35) 38.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: D Shi (25) S Kim (20) 49. A: A Katay (11) 38. B: S Kim (20) 45. C: A Watts (26) 38 cb.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: G Clarke A Fong-Clarke 51. Mxd: 4B: R Cover M Cover 42. Medley: Yellow: A: J Arcus (10) 42. B: J Ramsay (21) 40. A Scr: H Robb 34.

CRONULLA: Men: Par: S Harris (15) 4 up. Scr: M Osborne (-1) 1 down. Women: Stableford Green: R Feehan (16) 36 cb. Scr: C Perkins (0) 35. Mxd: Stableford: Irish Team: C Newman L Bell J Bell M Newman 82.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D Kim W Joo 48. 2B Scr: L Duff I Pemble 40. Men: Div 1: L Duff (7) 38. Div 2: C Scott (18) 44. Div 3: M SIm (23) 38. Scr: B Jack 33. Men: Hole in one: H Ahn at 3rd. Women: W Joo (25) 40. Stroke: Medal Jul: G Kim (20) 74. 

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Cromie (15) M Robertson (4) 48. Div 2: J Chun (20) B Lim (20) 44.  A Carruthers (9) 40. Scr: C Williams 38. Mxd: 2B: T Williams (30) C Williams 45. Women: M Clohesy (31) 41. Mxd: Trophy: S Beaton (17) D Barber (20) 45 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: P Gioukaris (10) 39. B: K Petel (20) 40. C: K Baker (31) 38. Scr: I Barr (1) 35.

EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B Agg: A Iverson (13) M Hyndman (29) 78. Men: A: E Wilkinson (12) 36. B: A Iverson (13) 41. C: C Casey (24) 39 cb. D: M Hyndman (29) 37. Hole in one: P Wright at 8th. Women: Stableford: A: B Botting (15) 38. S Grahame (41) 34.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: T Hewitson (31) S Clohessy (27) 70 cb. A: S Palucci (12) 38. B: P Speers (19) 37. C: J Jesuthasan (29) 38. Women: C Lee (21) 36.

GORDON: Men: Stableford: O Ranken (14) 39. Women: M Algeo (32) 32. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: D Barry S Davis (16.5) 71.5.

GOSFORD: Medley: Stableford White: M Stimpson (7) 39 cb.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A Barnes (4) 35 cb. Women: S Hogan (30) 35.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: T Grannall (4) 36.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B Agg: D Mayger B Mayger 68. Men: C Millington (20) 38. Women: S Dempsey (24) 36.

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: M Paterson (20) A Perkins (11) 45. Mxd: A Taylor (41) A Taylor (6) 49. Men: N Gooley (18) 39. Women: Green: A Taylor (41) 47.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: H Ng (17) M Hronis (8) 46. Men: K Yato (10) 38 cb. Scr: A Rachid 36. Women: Stableford: M Hronis (8) 39 cb. Scr: S Greaves 25.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: S Fisher (6) 42. B: R Grinham (16) 37. C: R Shearman (35) 39.

LAKESIDE CAMDEN: Medley 2BBB Jack Callaghan (13) Carlo Garcia (24) 45. Medley 2BBB Scr Ricky Timms (3) Ivo Da Silva (4) 37.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1/Medal: R Glover (29) 72. Div 1 Scr: S Doughty 93. Div 2: S Johnson (38) 76. Div 2 Scr: S Johnson 114. C’ship: Div 1 Scr: S Doughty 261. Div 1: J Weine (21) 212. Div 2 Scr: J Sadler 336. Div 2: R Antico-Hall (36) 233.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: P Hsiung (29) D Lao (10) 47. 2B Scr: W Buckley E Simon 38. A: D Lao (10) 37. B: S Lee (18) 39. C: J Vakirtzis (25) 41. Women: Stroke: Medal Jul: A: N Lee (15) 76 cb. A Scr: E Ryu 85. B: J Bae (20) 77. B Scr: D Gwon 100. C: S Son (31) 69. C Scr: V Micallef 107.

LONG REEF: Men: Stableford: A Smith (18) 42. Women: A Starc (7) 39.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1: S Chang (9) 42. Div 2: D Marmara (25) 41. Scr: T Fortescue (-3) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: B Wunderlich (0) S Wunderlich (2) 68. D Woods (17) 39.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: D Forster (30) F Forster (43) 48. Men: A: S Breakwell (13) 39. B: J Laing (19) 43. C: G Rector (22) 38. Women: F Foster (43) 41.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: D Jones (3) 39 cb. Scr: L Restrepo 31. Women: Div 1: J Wallas (13) 35. Div 2: M Choi (32) 34. Veteran: J Priem (17) 34. Scr: R Cheetham (26) 33.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A Burt (20) C Burt (27) 47. Div 1: R Wood (6) 38. Div 2: A Dooley (15) 38. Div 3: C Burt (27) 37. Scr: B Smith 35.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Mcleod (-4) T Adams (21) 71.

MONASH: Men: Par: 2B: B Vegh (13) D McKinnon (15) 8 up. 2B Scr: A Bedford S Singh sq. Mxd: 2B: T Katz (25) I Katz (11) 6 up. Men: B Vegh (13) 4 up. Women: A Eksteen (21) 1 up cb.

MOORE PARK: Mxd: 4B: S Aristizabal A Hoess 45 cb. 4B Scr: C Bowe S Graham 38. Men: White: J Coulter (24) 40. Women: L Quilliam (3) 32 cb. 

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Suo (14) D Grattan (20) 43 cb. Mxd: C Hammond (20) K Hammond (45) 46. Men: M Nowell (6) 37 cb. Women: A Kim (33) 40.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: K Fennell (22) M Ward (16) 45. Men: R Kim (15) H Peterson (19) 47. A: L Brown (2) 41. B: R Kim (15) 41. C: J Wicht (23) 38. D: P Boyce (32) 36. Hole in one: I Flores at 3rd. Women: 2B: J Irons (19) K Coales (37) 44. Div 1: C Ward (14) 35. Div 2: D Linnegar (34) 35. Jnr: L Johnsun (33) 36. Medley: Stroke: Foursome: B Townhill K Doughan (28.5) 66.5. Foursome C’ship: J Fennell M Woodley 158.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: T Dean (14) 40.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: A Collins C Millen 45. Mxd: L Chen A Lee 49. Men: White: S Choi (9) 41. Women: Yellow: L Gyzen (7) 42.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: R Casali (29) 40. Women: J Davison (26) 36 cb.

PENRITH: Medley: Stableford: 2B: M Chester (20) K Chester (8) 44. Men: White: K Geyer (5) 38 cb.

PYMBLE: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Hillier S Watts 157.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: J Bridges (10) 38. Div 2: A Xenophondos (30) 39. Scr: M Williams 35. Women: Div 1: D Castles (22) 34. Div 2: S Cotton (36) 38.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: T Hunt (30) S Hodgen (36) 46. A: L Winters (4) 38. B: B Garrett (19) 38 cb. C: T Hunt (30) 40.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Simon (28) G Mcrae (26) 45. 4B: W Butler (13) B Butler (14) 48. Men: A: A Bayliss (5) 39. B: R Mason (23) 34. Green: D Hum (18) 31. Women: S Simon (28) 37.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: P Major (16) E Hines (17) 46. Div 1: F Johnson (11) 36. Div 2: J McManus (19) 37.  Women: 2B: J Pledger (51) T Field (4) 38. D Cormie (17) 32.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: P Salamone (27) B Hewitt (16) 76. Mxd: G Hassall (17) R Hassall (31) 76. Men: P Salamone (27) 41. Women: L Kim (22) 40. Medley: Scr: H Kim 32.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: Medal: A Scr: M Pavy (1) 69. A: T Endycott (12) 68 cb. B Scr: R Sundstrom (12) 83. B: G Hogden (15) 70 cb. C Scr: P Sheekey (19) 89. C: C Wehrle (42) 66. Women: L Sliwinski (34) 41.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Johnson (4) M Claridge (9) 68 cb. A: M Ripoll (9) 40. B: K Phibbs (18) 35. C: A Spencer (19) 38. Scr: J Scruse 32 cb. Gold: B Gates (21) 35. D Wainstein (44) 32 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: G McDougall (18) J Taylor (34) 46. Div 2: C Delaney (14) D Stewart (32) 43 cb. 2B Scr: K Webber C Gallen 42. A: K Webber (+1) 39. B: S Loader (14) 36. C: D Rush (29) 36.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Collins (11) J Psarakis (18) 48. Men: S Barton (14) 44. Women: J Kim (32) 37.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: W Redfearn (10) 42. B: T Doughty (17) 38. C: C Ring (23) 38.

THE COAST: Medley: Stableford 4B Agg: White: N Stevens H McGuire 76. A: C Smith (3) 35. B: P Maxwell (18) 36. C: H McGuire (32) 43. Scr: C Smith 35.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: L Ko (28) J Kitching (12) 46. 4B Scr: M Carter K Shashank 35. J Ganderton (6) 37. Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: L Wei (14) 70. Div 1 Scr: A Liu 76. Div 2: C Zhang (28) 74. Div 2 Scr: M Happell 101. Medley: Par: 4B: A: R McMahan (19) S Beck (1) 9 up. H Pepper (9) sq. Scr: A Coull sq.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: G Best (11) 17 cb. B: E Hoerger (15) 21. C: M Condon (27) 18.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: D Willett (4) G Batterham (17) 48. Div 1: J Whitehead (14) 39. Div 2: G Collins (29) 42. Medley: 4B: R Denniss (23) K Denniss (27) 48. Women: B Wardle (22) 36 cb.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: P Turner (10) R Choi (11) 46. Men: A:  P Edenborough (2) 38 cb. A Scr: J Tolomeo (-1) 33 cb. B: K Franich (13) 35. B Scr: P Cotronea (14) 18. C: J Franich (23) 32 cb. C Scr: N Myint (21) 12. Women: M Iwatani (11) 35.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: J Chung (7) 40. B: L Jordan (21) 41 cb. Medley: D Wongsoong (21) 44 cb. D Baker (45) 44. Women: A: D Wongsoong (21) 37. B: M Gerner (31) 36.

WARRINGAH: Medley: Par 9-hole: White: C Readman (19) 2 up. W Boyd (19) 1 up cb.

WOOLGOOLGA: Men: Stroke: A: C Bailey (11) 65. A Scr: A Hart 75. B: B Mcdonald (13) 70. B Scr: A Maric 88 cb. C: R Gray (20) 74. C Scr: R Gray 94. D: R Kendall (31) 68. D Scr: B Cardillo 95.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: Z Weinberg (15) B Brock (20) 48. Div 1: D Beattie (7) 35. Div 2: G Pepper (15) 38 cb. Div 3: B Brock (20) 39. Medley: 9-hole: J Kosmina (4) 16. S Denenberg (35) 14. Women: Stableford: P McMahon (25) 33. Stroke: Medal Jul: J Tracy (31) 72.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: O Bannon (18) N Hateier (25) 49. Women: J Morris (22) 37. Men: J Sanfilippo (16) 40 cb. Jnr: C Climie (14) 26.

WYONG: Men: Stableford: 2B: N Williams (13) S Sweeney (38) 51. Mxd: C Biddolph (18) R Biddolph (26) 46 cb. Men: Div 1: B Di-Candilo (14) 43. Div 2: L Warren (20) 41. Women: B Holloway (24) 38.

SOUTH AUSTRALIA SUNDAY

KOOYONGA: Sanderson Cup: The Grange 4 d Royal Adelaide 1 (J Yun d C Pearce 5-4, M Whinney d S Hilditch 4-3, E Smith d L Birchmore 5-4, L Glennon d B Stutley 2-1, S Dob L R Denton 4-2), Glenelg 3.5 d Kooyonga 1.5 (S Kuys LM Miels 6-5, J Kinita sq E Giotis, E Yap d L McGough 2-1, E Baker d H Hunt 2-1, S Crocker d C Hildyard 2-1). Simpson Cup: The Vines of Reynella 4.5 d Glenelg 2.5 (A Curtin sq J Buchanan, C Nobbs d H Burner 1 up, J Percey lt J Hayes 1 down, M Bruggemen d A Olsen 1 up, C Apthorpe lt J Goldsworthy 1 down, T Nobbs d M Munn 3-2, P Gregory d B Winton 3-2), Kooyonga 6 d The Grange 1 (F Vucic sq J Smith, K Hayter d B Layton 2-1, J Durnford sq Darren Baynes, F Cassell d N Siegmund 4-3, H Riches d R Marshall 1 up, W Somerfield d T Settre 1 up, G Brennan d M Demasi 2-1.

VICTORIA SUNDAY

BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: P Lacey (21) 36. W Martin (23) 35.

BARHAM: Medley: Stableford: B Whitman (17) 36.

BENDIGO: Mxd: Stableford White: M Felini (33) 45.

BLACK BULL: Men: Stableford: J Dupree (30) 47. Women: K McKenna (16) 38.

CAMPERDOWN: Mxd: Stroke: Ambrose: T Stephens E Stephens C Davie S Sinnott 56.625

CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: K Prys (17) 40.

CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stableford: Rowville: N Kephala (18) 37. Endeavour Hills: D Nixayathirath (13) 36.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: E Wisniewski (21) 32.

COHUNA: Men: Stroke: Medal: G Miller (15) 36. Women: Stableford: R McGraw (17) 36.

COMMONWEALTH: Men: Par: A: L Barnesby (17) 1 up. B: J Grigg (23) 2 up. Women: T Sanft (27) 1 up.

COROWA: Medley: Stableford: S Buhagiar (21) 44.

CRANBOURNE: Mxd: Stableford Black: A: C Holley (10) 36. B: N Heuston (19) 36 cb. C: M Dubuisson (20) 34.

CURLEWIS: Mxd: Stableford White: A: T Sauni (Winchelsea 8) 33 cb. B: M Foote (13) 39.

DEEP CREEK: Stableford: N Gray (7) 34.

DEVILBEND: Men: Stableford White: S Toft (29) 31. Women: M Wade (35) 21 cb.

EASTERN: Stableford: South: T Williamson (12) 38. North: W Hart (14) 38. East: P Julian (12) 35.

EASTWOOD: Men: Stableford White: A: T Smith (0) 38 cb. B: J Dageforde (15) 36 cb. C: K Brasher (30) 36. Women: M Scott (10) 29 cb.

ELSTERNWICK PARK at Brighton: Men: Stroke: Medal: P Fielding (16) 68.

FINLEY: Men: Stableford: L Donkin (18) 35. Women: M Doyle (27) 34 cb.

GARDINERS RUN: Stableford: A: M Taylor (10) 39. B: D Wynne (17) 39.

GARFIELD: Medley: Stableford: C Hunter (11) 32.

GISBORNE: Mxd: Stableford White: M Hall (2) 37.

GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: M Williams (7) 67.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: P Bunting (13) 37. B: L Feng (20) 39. C: H Condon (33) 41.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: S Manteit (15) 34. L Lloyd (16) 33. A Zovak (18) 32.

HEIDELBERG: Men: Stableford Black: A: M Jacques (5) 37. B: R Jones (16) 38 cb. C: M Jones (19) 33. Women: N Stuart (34) 38.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: G Hoskin (9) 36 cb. B: A Arnot (19) 36.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: A Coad (13) 38. Snr Stroke: Matchplay: Huntingdale bt Metropolitan.  Peninsula Kingswood bt Commonwealth . Royal Melbourne bt Kingston Heath. Victoria bt. Yarra Yarra. 

JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: E Scott (6) 38.

KEW: Medley: Stableford: A: C Darnley (8) 37 cb. B: H Baker (15) 38. C: W Yoong (27) 38.

KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A Gould (6) 38. Women: G Giuffe (15) 35 cb.

KOORINGAL: Medley: Stableford: A: L Nelson (8) 39. B: F Pellegrino (11) 38. C: C Mola (16) 35 cb. D: B Jarosz (23) 40.

LATROBE: Men: Stableford White: A: A Grouse (9) 37. B: L Mcleod (17) 35 cb. Women: K Huang (15) 32 cb.

MEDWAY: Par: A: T Mackenzie (10) 3 up. B: P Palumbo (17) 3 up. Women: A: H Tran (16) 1 down.

MT DERRIMUT: Mxd: Par: A: B Angove (6) 2 up cb. B: J Taylor (22) sq.

MURRAY DOWNS: Mxd: Stroke: Ambrose: D Delmenico T Parkinson (7.25) 65.75.

NEWRY: Men: Stroke: Medal Jul: A: M Robinson (9) 73. B/Medal: P Duncan (17) 72. C: J Hamment (23) 74. C’ship: A Scr: A Murnane (7) 252. B Scr: C Arscott (16) 267. C Scr: N Bravington (19) 289. Hcp: C Arscott (16) 219.

NORTHERN: Men: Stableford: A: R Tarantelli (7) 35. B: D O’Reilly (12) 40. C: M Wakeford (24) 41. Women: A Villani (19) 39.

PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: C Hios (6) 37. Medal: B: C Hudson (25) 38. Women: R Thomas (6) 30.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: S Parakilas (8) 36. B: M Oldham (23) 37. Women: J Schendzielorz (21) 33. Men: Stableford Peninsula South: White: A: M Parker (7) 37. B: C Naylor (30) 30. Women: L Winslett (18) 30 cb. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: L Tsindos C Batten bt M Whalen B Whalen 19th.

RIVERSDALE: Medley: Stableford: A: J Chun (1) 38. B: A Yeo (21) 40.

ROSANNA: Medley: Stableford: A: R Templeton (10) 36 cb. B: B Smith (19) 41. C: F Li (28) 41.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: E Ianuari (31) 37. Women: M Lee (19) 31.

ROSSDALE: Men: Stableford: K Stewart (11) 39. Women: S Ferguson (31) 36.

SANDHURST: Men: Stableford: North: A: J Relph (6) 40. B: D Rea (24) 36. Women: L Belli (15) 37. Medley: Champions: M Ong (20) 33.

SOUTH PINES: Mxd: Stableford: White: S Poole (7) 36.

SOUTHERN: Men: Stableford Medal Jul: White: A: C Nolan (5) 39. B: R Hill (24) 37 cb. Women: Gold: A: L Nayna (5) 35.

SPRING VALLEY: Men: Par Trophy: White: A: P Doran (14) 3 up. B: C Gavin (22) 1 up. Women: Par: F Thompson (18) 5 up.

STRATHALLAN: Men: Stableford: A: D Clark (10) 33. C: J McGowan (23) 35. Women: P White (32) 30.

THE DUNES: Mxd: Stableford The Dunes: White: C Strahan (34) 34 cb.

THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: R Mclntre (25) 34. Mxd: Par: St John: D Errington (10) sq.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: G Wijayasinghe (15) 36 cb.

TOCUMWAL: Medley: Stroke: A: G Hunt (3) 71. B: T Small (17) 67. C: B Muir (31) 66. Stroke Gold: R Eaton (29) 80.

TORQUAY: Mxd: Stableford: A Tompkin (18) 32 cb. Visitor: J Fitzgerald (Commonwealth 17) 34.

VICTORIA: Stableford: 4B: W Cheeseman (28) M Nowlan (21) 44. Men: J Mond (22) 40. Women: W Cheeseman (28) 36.

WOODLANDS: Men: Stableford White: A: R Gilberthorpe (12) 37. B: E Chan (14) 39. C: M Kelliher (23) 37. Women: S Mirams (25) 38. Jnr: Medal Jul: E Chan (14) 39.

YARRA YARRA: Men: Stableford: K Dempsey (24) 38. Women: A Leigh (16) 35.

YERING MEADOWS: Men: Par: M Piper (17) 2 up. Women: J Scane (10) 1 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email