September 20, 2021

Daily Club Golf 3 July 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 3 July 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Saturday, 3 July 2021.

NSW SATURDAY

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: S May (11) 39 cb. B: A Steele (16) 40. C: P Cooper (26) 38. 2B: M Wolfe (16) W Bergmann (9) 48. A Scr: K Shepherd (0) 37.

ASQUITH: Medley: Stroke: Medal Jul: A: A McRae (11) 66. A Scr: D Keith 71 cb. B: R Schreiber (13) 67 cb. B Scr: J Spinks 83. C: L Oitzinger (21) 67 cb. C Scr: B Alan 86. Jnr: A Malcolm (18) 77.

AVALON: Women: Stableford: J Pike (30) 32. President’s Trophy: J Pike (30) 67.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: W Hennessy (10) 38. B: I Markley (18) 37. C: S Riley (25) 41. Scr: C McWilliams (+3) 38.

BALGOWLAH: Medley: Stroke: Medal Jul: A: R Humphreys (8) 63. B: J Garrard (15) 65. C: P Ross (22) 64.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: A: S Solomon 65. B: J Chon 65. C: L Truashiem 62. Medal of Medallists: L Truashiem 62. 2B: K Park J Chon 57 cb. Stableford: 2B Scr: S Underwood A Seymour 38.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal Jul: A: G Lee (6) 57. B: J Dallis (16) 57. C: G Malpass (21) 61. A Scr: N Katholos 63. B Scr: M Mcleod 73. C Scr: D Walsh 84. Medal of Medallists: G Lee (6) 57. Women: Medal Jul: K Coldrey (13) 64. Medal Jun: R Pollock (24) 66.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal Jul: A: B Ricardo (9) 61. A Scr: B Pearson (5) 67. B: C Avis (18) 60. B Scr: A Blancato (14) 75. C: A Ford (26) 62. C Scr: G Degiorgio (22) 86.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal Jul: Black: A: M Alfonso (12) 68. B: B Anderson (13) 69. D Whitmore (16) 69. M Wright (19) 69 to playoff. C: P George (22) 67. Scr: A Scr: R Jones 73. B Scr: B Anderson 83. C Scr: P George 89. Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: C Jacobs (16) 74. Div 2: T Gillett (22) 74. Div 3: S Dunn (31) 74.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: D Quinto (10) 40. B: G Wright (18) 39. C: G Lingard (23) 38.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Jul: A: B Turner (5) 68. A Scr: E Smith 74. B: I Sneddon (16) 66. B Scr: G Spice 83. C: N Warren (31) J O’Connor (24) 69 to playoff. C Scr: H Khalil 92. Women: P Wilson (16) 80.

BLACKHEATH: Women: Stableford: N Lavers (28) 40. Men: Stroke Medal: Black: A: M Mole (11) 66. B: G Hull (19) A Preen (18) 64 to playoff. C: I Tonkin (20) 63. J Walden 65.

BONDI: Men: Stroke: Medal Jul: M Morrison (21) 53.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: P Todd (0) 34 cb. A: S Deans (8) 40. B: C Berkeley (13) 42. C: L Regos (22) 42. Hole in one: G Zaferis at 13th.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: I Williams (17) 40, Runner up: P Owen (+2) 36 c/b.

BOWRAL: Women: Stroke: S Harrison (23) 79.

BRIGHTON LAKES: Stroke MM: Black: A: R Trenear (9) 67. A Scr: T Barnes 76. B: J Platt (16) 69. B Scr: M Bakshi 84. C: P McGing (25) 69. C Scr: L McNaught 92.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Jul: A: S Chapman (9) 77 cb. A Scr: S Chapman 86. B: M Poulton (31) 80. B Scr: M Poulton 111. Men: Stroke Black: A: G Miller (8) 66. A Scr: M Bell 73. B: R Taylor (14) 69. B Scr: I Stoddart 86. C: S Bardsley (22) 68. C Scr: M Luszczynski 88.

CAMMERAY: Men: Hole in one: P Von Muenchhausen at 12th.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal Jul: Black: A: B Reynolds (12) 68. A Scr: G Evans (1) 74 cb. B: A Batcheldor (16) 67. B Scr: N Sokolsky (14) 84 cb. C: R Berthon (21) 65. C Scr: K Deweske (21) 88.

CARNARVON: Men: Hole in one: D Choi at 16th. Stroke: 2B: J Heo (22) T Lee (13) 59. A: M Watkins (12) 71. A Scr: J Lind 80. B: M Chaudhary (18) 68. B Scr: M Lim 85. C: J Heo (22) 68. C Scr: Y Cho 93.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: J Mckezie (11) 70. B: J Baker (18) 68. C: M Dawkins (28) 69. A: I Head (11) 73. B: N Guidice (13) 69. C: D Thomas (23) 66.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Jul: A: K Wallis (6) 63. A Scr: K Wallis (6) 69. B: N Dandy (17) 59. C: B Quillian (25) 63. Women: M Lulic (34) 67.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: D Dacosta (9) 39. C Mcrory (10) 38. B: J Staples (16) 39. G Beed (16) 38. C: P O’Regan (19) 37. B Saxby (19) 33.

CONCORD: Mxd: Stroke: A: R Porfida (12) 67 cb. A Scr: B Ji (+2) 71. B: F Murphy (19) 67 cb. B Scr: S Goh (18) 85. C: R Tabone (26) 69 cb. C Scr: R Tabone (26) 95.

CROMER: Medley: Stroke: A: A Vong (9) 65. B: S Tucker (19) 65. C: J Martin (28) 68. Scr: P Brimmer (3) 70.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: I Macauley (3) 67 cb. B: J Krause (19) 69 cb. C: D Marler (21) 67. A Scr: I Macauley 70. B Scr: A Watt 82. C Scr: D Marler 88.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Jul: A: J Madeleine (12) 68. A Scr: J Russo 71. B: N Hook (13) 68. B Scr: P Pestano 83. C: G Hagel (22) 69. C Scr: J Kim 91.

DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Jul: A: M Sorridimi (12) 65. A Scr: J Fearnley 72. B: S Maharaj (15) 65. B Scr: B Van dongen 82. C: P Parlato (22) 67. C Scr: A Caraway 91 cb. D: S Sligar (28) 67. D Scr: S Atherton 97. Women: R Jones (9) 69.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: M Gilbert (18) 36. Stroke Medal: A: S O’Neill (12) 69. A Scr: J Whiteford (1) 73. B: J Burey (15) 66. B Scr: W Speechly (14) 83. C: S Pracy (23) 72. C Scr: J Dean (22) 97.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: I Cameron (11) 41 cb. B: I Foster (17) 41. C: M Paterson (19) 41. D: B Went (26) 40. 4B: R Williams J Murphy 48.

FORSTER: Men: Stroke: Medal Jun: A: M Sharp (11) 58. A May (8) 64 cb. A Scr: B Dormor (8) 64. B: R Allen (18) 65 cb. A Dodd (16) 66 cb. J Martin (14) 81. C: P Overton (21) 65. J Anderson (30) 66 cb. C Scr: T O’toole (20) 87 cb.

FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: J Mcquaid (12) 69. B: M Hendry (13) 64 cb. C: G Partali (20) 64 cb. Scr: A: J Wheatley 71. B: M Timbs 80. C: R Chand 87.

GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Jul: Black: A: D Tolley (6) 69. A Scr: B Rix 79. B: S Taranto (16) 69. B Scr: W Healy 87. C: T Elley (22) 69. C Scr: J Rudd 96. Women: Stroke: G Joe (15) 75. Stableford: D Roscarel (22) 32.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: P Knock (10) 40.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: M Salayog (Dunheved 10) 69. Div 2: A Grant (19) 70. Div 1 Scr: B Michelmore 75.

GOSFORD: Medley: Stableford White: D Jordan (24) 40.

GOULBURN: Men: Stroke: Medal Jul: S McDonald (27) 68. A: J Mitchell (-2) 69. B: J McEntee (15) 69. C: R Dorsett (37) 71. A Scr: D Falk (-7) 65. B Scr: P Rowlands (11) 80. C Scr: I Hutchins (17) 89.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Jul: A: M Dickson (11) 73. B: S Brownrigg (35) 75. Men: Medal: A: S Gately (9) 68. B: M Wielgasz (19) 70. C: G Jolly (23) 70. A Scr: M Laney (4) 74. Medal Of Medallists: S Gately.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Jul: A: J Lee (8) 65. A Scr: T Shaw (1) 68. B: S Hennessy (13) 63. B Scr: T Hooper (9) 75. C: M Abel (16) 63. C Scr: M Abel (16) 79. Women: Div 1: J Lisle (13) 69. Div 1 Scr: P Keogh (7) 79.

JAMBEROO: Women: Stableford White: R Gregson (29) 31. Men: A Smith (6) 36.

KAREELA: Men: Hole in one: G Innes at 18th. Stroke: Medal Jul: A: K Mudadana (3) 63. A Scr: J Gibson (5) 71. B: C Climie (13) 64 cb. B Scr: R Connon (14) 78. C: P Thrift (21) 62. C Scr: M Whitehouse (22) 85.

KILLARA: Mxd: Par: P Davies (12) 1 down. A: K Slater (6) 6 up. B: M Guo (14) 5 up. C: T Little (22) 6 up.

KOGARAH: Medley: Stroke: Medal Jul: A: A Lang (7) 64 cb. A Scr: G Harnwell 67. B: G Moran (16) 65 cb. C: M Thorn (23) 64.

LANE COVE: Men: Stroke: Medal Jul: A: A Corish (9) 67. A Scr: T Happell (4) 72. B: D Pritchard (18) 67 cb. B Scr: M Simonsen (15) 82. C: R Sadler (23) 61. C Scr: R Sadler (23) 84. Plate: T Happell 72. Trophy: R Sadler (23) 61.

LEONAY: Mxd: Stroke White: A Scr: M Brennan (8) 72. A: M Brennan (8) 64. B Scr: A Davis (13) 78. B: A Davis (13) 65. C Scr: G Annand (17) 79. C: G Annand (17) 62. D Scr: J Thums (23) 84. D: J Thums (23) 61. Veteran: A: A Davis (13) 65.

LEURA: Men: Stroke: Medal Jul: A: S Sheridan (11) 70. B: A Rice (17) 66. C: J Bednarski (27) 66.

LIVERPOOL: Men: Stroke: Medal Jul: A: D Shepherd (0) 69 cb. B: E Alberici (18) 69. C: G Last (21) 71.

LONG REEF: Women: Stroke: E Thurlow (10) 71. Men: Medal Jul: A: A Herriot (8) 71. B: S Rowe (13) 66. A Scr: J Little 75. C: J Crowley (23) 69. Stroke Cup: Black: S Rowe 66.

LYNWOOD: Medley: Stroke: Medal Jul: A Scr: K Pridue (-1) 70. A: A Carleton (10) 67. B: M Powell (12) 67. C: B Brock (22) 62. Div 1: J Smith (32) 66.

MACQUARIE LINKS: Men: Stroke: Medal: A: M Silvestro (11) 70. A Scr: B Wunderlich 73. B: H Fletcher (14) 72. B Scr: T Robertson 89. C: S Jones (25) 72. C Scr: A Branks 94. Women: R Butler (11) 79. A Cummings 101.

MAGENTA SHORES: Men: Stroke: Medal Jul: A: G Alder (15) 70. A Scr: N Miller (+1) 75. B: J Pateman (14) 70. B Scr: J Pateman (14) 84. C: A Bennett (26) 69. C Scr: V Tarasenko (22) 94. Women: Medal: A: L Hunt (26) 69. A Scr: K Burke (5) 82. B: C Martin (45) 73. B Scr: M Walker (27) 103.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal Jul: Div 1: A Hughes (10) 66. Div 2: C Moloney (22) 67.

MASSEY PARK: Men: Stroke: A: S Carroll (-4) 63. A Scr: S Carroll 59. B: M Hunter (16) 64. B Scr: J Thomas 80 cb. C: S Park (23) 63. C Scr: S Park 86. Hole in one: S Carroll at 15th. Stroke: Medal Jul: A: S Carroll. B: M Hunter. C: S Park. Medal Jun: A: R Aslanis bt E Kent. Women: Div 1 Scr: L Dorman (11) 81. Div 2 Scr: K Higgins (24) 96. Div 1: L Morris (16) 68. Div 2: L Wright (40) 71. Medal Jul: Div 1: L Morris (16) 68. Div 2: L Wright (40) 71. Medal Jun: Div 2: L Wright (43) 68.

MONA VALE: Men: Stroke Black: A: L Gillespie (11) 69 cb. B: J Preston (21) 69. C: K Grany (28) 67. A Scr: P Rudd (0) 72.

MONASH: Men: Par: A: D Parsonage (6) 3 up. B: T Smith (17) 5 up. C: M Ross (23) 7 up. Mxd: 2B: Div 1: A Eksteen (13) M Eksteen (3) 10 up. Div 2: M Reiss (27) R Biddulph (12) 11 up. 2B Scr: A Eksteen (13) M Eksteen (3) 2 up. Par White: M Salamon (23) sq.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: B Morriss (7) 70. A Scr: C Bowe 71. B: R Kelly (12) 66. B Scr: G Thattil 84 cb. Stroke White: C: F Sominthu (29) 64. C Scr: D Golding 91 cb. Women: Stroke: A: A Lagesse (16) 66. B: S Jang (23) 70 cb. Scr: L Quilliam 72.

MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Jul: C: J Bizjak (21) 63. B: J Taylor (17) 68. A: J Cao (7) 69 cb.

MUIRFIELD: Medley: Par: A: K Kwak (11) 4 up. B: N Elvery Porter (16) 5 up. C: H Myung Hui (28) 5 up. 4B: J Gold S Liversage 11 up. J Gold S Liversage 11 up.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: C Windon (15) 37. B Woolfe (12) 37. B: L Van Niekerk (18) 39. P Fagan (18) 39. C: M Brunt (32) 40. N Waters (30) 37. C Mawson (13) -2. R Barker (4) -1. H Richards (5) -1. T Chaplin (17) -3. P Courts (21) -3. J Keating (18) -3. L Goodwin (36) 0. J Fitzgerald (24) 2. S Pushon (36) 3.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A: A Bosworth (6) 71 cb. A Scr: B Glennie 76. B: D Moodley (14) 68. C: C Momsen (24) 69.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Scr: L Cincotta (0) 72. A: G Smith (13) 67. B: M Dickinson (15) 69. C: V Rudzitis (24) 66. D: R Ah Hee (36) 74.

NOWRA: Medley: Stroke: MM: A: L Quinn (9) 66. A Scr: B Taylor 74. B: R Turton (18) 65 cb. B Scr: G Wearne 80. C: B Dixon (36) 65. C Scr: G Gleeson 90.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: J Suh (10) 41. B: M Fitzpatrick (17) 44. C: G Grant (20) 42 cb. D: M Tregoning (27) 41. A Scr: S Tarrant 36.

PALM BEACH: Women: Stroke: Medal: M Little (41) 60 cb. Medal Jul: J Watts (30) 90. Men: A: J Zieren (9) 61. B: B Vickerman (14) 65 cb. C: A Yendle (21) 63. A Scr: J Upton (2) 67. B Scr: J Oliver (13) 80. C Scr: B Sekulich (20) 85.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: S Pesavento (11) 39 cb. A Scr: M Fogarty 34 cb. B: J McAllister (15) 42. C: N Coulton (26) 40 cb.

PYMBLE: Men: Stroke: Medal Jul: A: D Mayes (9) 68. B: M O’donnell (18) 69. C: D West (25) R Armstrong (19) to playoff. Medal Jun: A: P Dobbs (9) 71. B: J Varka (16) 72. C: J Le (25) 89. Trophy: P Dobbs (9) 143. A Scr: R Brown H Waddington to playoff. Scr: C Green 71 cb. Women: K Fischer (16) 76.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Jul: A: R Royston (9) 55. A Scr: J Todd 61. B: M Elloitt (16) 55. B Scr: M Elliott 71. C: A Danza (18) 57. C Scr: A Danzaq 75. Jnr: J Todd (0) 61.

RICHMOND: Medley: Stroke: A: R Arnold (10) 67. A Scr: D Chilmaid (3) 73. B: B Taylor (16) 65. B Scr: R Carter (13) 84. C Scr: C Quigley (21) 94. C: L Virzi (31) 63.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: H Watt (29) 39. Women: Stableford: C Leveille (21) 36. Men: Stroke Green: M Cowley (20) 65. Stroke: A: A Dainton (9) 63. B: D Wilson (16) 60. C: P O’Hanlon (26) 60.

ROSNAY: Mxd: Stroke: Medal Jul: A: T Field (5) 67. A Scr: D Ball 74. B: J Wright (11) 65. B Scr: A Joachim 79. C: A Naray (21) 67. C Scr: P Calman 88. Div 1: Y Song (32) 75. Div 2: H Sloan (20) 82.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: A Kyprianou (11) 41. A Scr: V Subramaniam 34. B: S Helmich (14) 41. C: M Shanley (19) 41. D: G Williams (24) 38.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Jul: A: T Glynn (9) 55 cb. B: J Glynn (13) 55.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: T Gahan (11) 42 cb. B: P Gedes (18) 40. C: D Kidd (21) 42. 2B: D Hodge (26) J Andersen (23) 48 cb. Medley: P Ray (13) A Ray (54) 48. Women: Div 1: M Armstrong (20) 39. Div 2: J Ragen (45) 37.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal Jul: A: A Jacobs (3) 72. B: M Murray (14) 72. C: S McCarthy (28) 65. A Scr: M Johnston (+1) 76.

ST MICHAELS: Men: Stroke: Medal Jul: A: C Kourt (11) 66. Stroke White: B: H Elazzi (14) 69. Stableford: A Roberts (12) 39. Stableford Gold: G Russell (27) 34. Women: Stableford: P Pitsawong (10) 33. Men: Stroke: Scr: O Janschek 70.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Jul: A: A Song (8) 66. B: S Pillay (13) 66. C: J Patton (22) 69. A Scr: M Horton 71 cb. B Scr: N Connaire 85. C Scr: G McDougall 90. A Hayes Singles Stableford Winner (7) 38.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal: G Hough (15) 61. A: R Han (11) 65. B: G Hough (15) 61. C: M Alessi (30) 66. Scr: H Kim (3) 71.

TERREY HILLS: Stroke: Medal Jun: B: I Knox (18) 76. Medal Jul: A: T Rankin (7) 67. B: J Harris (16) E Pahljina (16) 72 to playoff. C: V Hua (21) 70. A Scr: T Rankin 34.

THE COAST: Women: Par: L D’Ambrosio (18) sq. Men: Stroke: A: S Ede (12) 66. A Scr: M Buckingham 70. Stroke White: B: M Dillon (12) 67. B Scr: M Dillon 79. C: B Frost (20) 67. C Scr: B Frost 87.

THE LAKES: Stableford: A: B Levy (11) 38. B: D Joseph (13) 39. C: C Brookes (27) 40. Scr: J Zieme 34 cb. Trophy: R Vandersluis bt G Levy 1up.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: S Pearce (11) 5. B: J Dinis (22) 6. C: S Rasmussen 2.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: M Goddard (9) 68. A Scr: C Donsworth 74. B: R Collins (14) 67. B Scr: R Collins 81. C: J Dooner (20) 69 cb. C Scr: B Bryant 89. Women: Stableford: A Prince (40) 47.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: R Kim (10) 38 cb. A Scr: M Pearce (-3) 37. B: T Green (17) 40. B Scr: W Cook (13) 23 cb. C: N Spinks (21) 42 cb. C Scr: P Calopedis (19) 16 cb. Women: Green: S Han (8) 36.

WAKEHURST: Men: Stroke: Medal Jul: A: P Ramsden (12) 69. A Scr: B Mason 77. B: C Wayling (18) 66. B Scr: C Wayling 84. C: J Simpson (20) 66. C Scr: J Simpson 86. C Wayling 66 cb. Women: R Charnell (13) 75. Men: Stableford: A: G Koos (11) 36. B: M Gordon (17) 40. C: B Fitzsimmons (24) 37.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Jul: A: R Lees (10) C Holmes (-3) N Reitsma (6) 71 to playoff. B: G Anderson (14) 68. B Scr: P Cromer 84. C: M Toohey (23) T Malicki (22) P Dengate (24) 69 to playoff. Medal Jun: B: P Cromer (14) 68. B Scr: J Cassis 84. C: T Malicki (22) 69. C Scr: J Cuff 84. Women: Stableford: R Murdoch (35) 34.

WARRINGAH: Men: Stroke: Medal Jul: A: N Dowler (10) 67. B: R Preston (17) 69 cb. C: H Delaney (18) 70. D: C Susans (28) 69. Scr: S Golding (4) 73.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: B Eminoglu (29) 38 cb. J Galbraith (14) 38. L Lawless (17) 37. 2B: P McCowage (24) 45. B Eminoglu (29) 45.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Snr: A Scr: T Browne 152. P Garvan 153. A: B Ainsby (15) 136 cb. C Maxwell (13) 136. Medal Jul: A: K Nathan (11) 65. B: T Carr (20) 65. C: B Brock (23) 65. Scr: M Boucoiran 70 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Trophy: Black: J Kaplun (8) 64. Stroke: Medal Jul: A: J Kaplun (8) 64. A Scr: D Hull 72. B: J Simpson (14) T Whittingham (17) 68. B Scr: T Whittingham 85. C: K Wright (20) 70. C Scr: N Dobner 91. Cup: C Jamieson (2) 71.

WYONG: Men: Stroke: Medal: A: K Ferguson (3) 64. B: S Ambridge (18) 65. C: A Vonbank (22) 70 cb. A Scr: K Ferguson 67.

VICTORIA SATURDAY

ALEXANDRA: Men: Stroke: Medal Jul: M Holohan (14) 66.

ALTONA LAKES: Mxd: Stableford: A Zadel (0) 38. M Timothy (13) 36. M Hose (12) 35 cb.

BAIRNSDALE: Medley: Par: Hcp: A: M Lathan (12) 3 up cb. B: A Petersen (17) 2 up cb. C: P Thornton (24) 1 up cb. D: D Murphy (29) 2 up.

BARHAM: Men: Stableford: Div 1: R Hobbs (15) 33. Div 2: A Dean (19) 34. Women: S McConnell (29) 37.

BARWON HEADS: Women: Stableford: G Nagle (14) 36. Men: A: G Reeve (15) 42. B: R Rome (23) 38. Stableford Black: A: D Lowe (8) 41. B: M Armstrong (16) 34. Mxd: Stableford: 9-hole: L Stagg (37) 23.

BAY VIEWS: Women: Par: Medal Jul: A Sadler (Maguire Medal) (22) 3 down. Men: Par White: R Spiby (18) 2 up.

BENALLA: Men: Stroke: Medal: A: J Moran (7) 71. B: W Drane (21) 70. Women: A: L Tallis (21) 76. B: L Madden (29) 75.

BENDIGO: Men: Stroke: A: D Dawson (11) 68. B: P Greene (13) 70. C/Medal: D Bailie (28) 68.

BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: Medal Jul: S Wilkinson (28) 29. Men: A: A Fox (6) 36. B: D Lonard (11) 40. C: P Bowbanks (20) 39.

BOX HILL: Medley: Stroke: Div 1: D Pretty (8) 69. Div 2: B Clark (14) 67. Div 3: M Keenan (21) 71. Div 4: N Martin (24) 68. Men: Medal Jun: B Clark (14) 67.

BRIGHT: Women: Stableford: T Cook (16) 36. Men: Stableford White: A: J Dodd (4) 34. B: O Petaulsching (23) 32. Women: Stableford: T Cook (16) 36. Men: Stableford White: A: J Dodd (4) 34. B: O Petaulsching (23) 32.

BRIGHTON: Medley: Par: Medal Jul: R Desmond (21) 3 up. Trophy: J Fujii (17) 2 up cb.

CAMPERDOWN: Men: Stroke: MM: Medal: S Baker (3) 73.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Mxd: Stroke Medal Jul: White: A: D Foy (15) 74. A Scr: S Pearse (11) 88. B: N Hockaday (18) 73. B Scr: N Hockaday (18) 73. C: J Robilliard (22) 77. C Scr: J Robilliard (22) 77. D: M Demarte (36) 68. D Scr: F Hamilton (30) 101.

CASTLEMAINE: Medley: Stroke: A: L Watson (9) 75. B/Medal: D Saint (17) 71. C: B Sturgess (19) 75.

CENTENARY PARK: Men: Stroke Black: Medal: L McConnell (10) 71.

CERBERUS: Men: Stableford: 3B Agg: L Slocombe (17) D Rynaard (13) D Stephenson (21) D Rolland (15) 113. Women: Stroke: K Lacey (38) 82.

CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: D Jennings Medal (8) 70. B: R Thomas (17) 75.

CHELTENHAM: Men: Stableford: Medal Jul: S Farndell (20) 38.

CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stableford: A: J Barnes (17) 39. B: R Welsh (25) 37. C: P Watkins (32) 40.

CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Gentsome: S Ellis D Gary S Eastaway B Weegberg 88 cb. Mxd: Rowville: A: J Lim (4) 38. T Apaipo (17) 36 cb. Hole in one: J Lim at 13th.

CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: M Williams (38) 38. L Hendy (30) 32. Men: G Franklin (28) 42. A: J Tegelhuter (6) 37 cb. B: Z Ballagh (17) 39. C: T McLeod (20) 40. D: L Szulik (25) 39.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: D Ryan (23) 4 up. Men: Par White: A: S Carr (8) 2 up. B: D Woods (20) 3 up. C: G Murray (26) 1 up.

COHUNA: Men: Stableford: B Redenbach (9) 37.

COMMONWEALTH: Men: Stroke: A: P Zoppos (2) 74 cb. B/Medal: S Millard (13) 72. C: T Reibel (24) 74 cb. Women: K Taylor (39) 72.

COROWA: Women: Stroke: A Scr/Medal: J Edwards (6) 73. Men: A Scr: P Glidden (0) 74. A: S Carrick (5) 72. B Scr: B Glare (11) 83. B: B Glare (11) 72. C Scr: S Buhagiar (21) 93. C: S Buhagiar (21) 72.

CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford Black: A: B Raj (10) 38. B: L Melideo (19) 38. C: K Lawrence (21) 37 cb. D: R Malcolm (34) 31.

CRANBOURNE: Men: Stableford Black: A: C Turner (8) 36 cb. B: S Baron (15) 39. C: M Volovich (35) 39.

CREEKSIDE: Men: Stroke: A/Medal: B Ong 69. B: M Elliott 73. C: P Forster 72. Women: Stroke Yellow: B Witzany 81 cb.

CURLEWIS: Stroke: J Scarrott (14) 76. A: J Longhurst (3) 70. B: D Beare (12) 68. C: R Burn (15) 72. D: D Razga (26) 69.

DEEP CREEK: Mxd: Stableford: A/Medal: H Elyasie (6) 40. B: J Dimtsas (18) 34. C: R Walker (22) 38.

DENILIQUIN: Medley: Stroke: A/Medal: D Nalder (12) 69. B: C Hardman (19) 74. C: D Grant (31) 72.

DEVILBEND: Men: Stroke: Medal Jul: A: M Holley (7) 71. B: R Martin (16) 70 cb. C: M Belsten (26) 70.

DORSET: Men: Stroke A/Medal: J Wilks (9) 67. B: T Anderson (12) 69. C: R Smith (17) 72 cb.

EASTERN: Par: South: M Khor (13) sq. North: A: H Kamboukos (12) 4 up. B: B Paterson (17) 5 up. East: A: T Bridgman (12) 2 up. B: N Gowar (18) 4 up.

EASTERN SWARD: Men: Stroke: Medal Jul: G Orr (21) 69 cb. A: R Mataora (12) 69. B: G Orr (21) 69. C: G Stephenson (22) 70 cb.

EASTWOOD: Men: Stroke: Medal Jul: A: A Fry (3) 70. B: H Somaia (16) 71 cb. C: K Brasher (33) 67. Stableford: W Walker (21) 31.

FINLEY: Medley: Stroke: Ambrose: R Daniel K Brain (Leeton) (6.75) 67.5.

FLINDERS: Women: Stroke: G Rawling (26) 76. Men: A: C Launder (11) 68. B: S Blakeney (18) 71. C: W Fuller (25) 75.

FOREST HILLS: Men: Stroke: A: R Stanley (17) 66. B: J Buis (18) 73.

GARDINERS RUN: Stableford: A: D Makin (0) 38. B: C Doyle (10) 40. C: L Potier (20) 38.

GARFIELD: Men: Stroke: A: C Hunter (12) 68. A Scr: G Mclure (6) 79. B Scr: C Cousin (13) 84. B: B Collins (17) 68 Cb. C: M Berger (18) 71. C Scr: M Berger (18) 89. D/Medal: M Cousin (23) 68. D Scr: M Cousin (23) 97. Women: G Franklin (29) 77.

GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: S Nadarajah (16) 67. B: D Selvarajah (26) 63. Women: V Mag (34) 77.

GOONAWARRA: Women: Stableford: Medal: Medal: K Wisby (21) 24. Men: J Dempsey (5) 32. Stableford Medal Jul: Black: A: G Hecker (8) 35. B: B Keenan (10) 31. C: M Welsh (16) 34 cb. D: M Peters (20) 37.

GREEN ACRES: Men: Stroke: A/Medal: M Brown (6) 69. B: P Bunting (14) 70. C: R Visser (25) 72. Women: Stableford: J Grover (16) 29.

GROWLING FROG: Medley: Stroke: A Camilleri (26) 66. D Foster (6) 71. G Milner (7) 73.

HEIDELBERG: Men: Stableford Black: A: G Duncan (3) 40. B: D Drummond (12) 41. C: B Roughsedge (25) 38.

HEYFIELD: Men: Stroke C’ship: White: A Scr: J Sherrin (4) 158. B Scr: K Gell (15) 192. C Scr: N Innes (23) 206. Stroke: Hcp: G Mcinnes (8) 148. Medal: A/Medal: B Scott (9) 73. B: B Mcilfatrick (40) 75. A Scr: J Sherrin (4) 80.

HORSHAM: Men: Stroke Medal Jul: White: Div 1/Medal: B Knight (7) 67. Div 2: M Douglass (17) 70. Div 3: D Lavithis (23) 69. Women: Stroke: J Buckley (23) 71. K Smith (24) 78.

HOWLONG: Men: Stroke Medal Jul: Black: A/Medal: C Royle (13) 67. B: I Bain (19) 72 cb. C: P Boyd (22) 71. Women: Yellow: A/Medal: G Reid (24) 71.

HUNTINGDALE: Men: Stroke: Foursome: N Soh G Vermont (17.5) 70.5. Women: Scr: R Farrell K Smith 95. Hcp: A Shin M Riches (28.5) 75.5.

IVANHOE: Men: Stroke: A: S Cerni (10) 66. B: D Potenza (14) 65. Women: J Hansson (21) 82 cb. Medley: Stroke Medal Jul: White: Medal: D Potenza (14) 65.

JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford Yellow: M Adams (19) 33. Men: White: A: J Schonafinger (8) 38. B: M Hill (15) 36. C: A Black (19) 34. D: S Richards (23) 40.

KERANG: Men: Stroke: P Lloyd (11) 69.

KEW: Medley: Stroke: A/Medal: L Carey (9) 68. B: B Elzarka (15) 69. C: I Brumby (27) 75. Stableford: J Huitfeldt (20) 37.

KEYSBOROUGH: Men: Par: A: A Manns (8) 2 up. B: G Voss (17) 3 up. C: M Devereaux (19) 4 up. Women: P Romberg (13) 2 down.

KILMORE: Stableford: R Campbell (21) 32.

KINGSTON HEATH: Women: Stroke: C Cazaly (14) 75. Men: Medal Jul: A Scr: D Loypur (+5) 75. A: R Taylor (10) I Dunn (21) W Abou-Eid (7) A Murray (11) R Deacon (13) 71 to playoff.

KOORINGAL: Medley: Par: A: J Comrie (8) 4 up. B: D Brierty (10) 1 up cb. C: B Mackey (14) 5 up. D: T Seychell (19) sq cb. Medal: B Mackey. Cup: M Wood.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: G Coad (13) 57. B: A Baker (14) 54. C: F Roberts (18) 59. Women: A: M Elliott (21) 62. B: T Plumb (28) 59.

KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stroke: A/Medal: J McHale (10) 76. B: C Larcombe (29) 76.

KYNETON: Men: Stroke: A: D Moore (9) 74. B/Medal: N Alldis (16) 73. C: M Hogan (25) 70.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Medal Jul: A: G Airns (10) 75. B: C Walker (18) 68. C: T Pacillo (24) 71. M Flanagan (32) 75.

LATROBE: Par: A: D Huntley (10) 1 up. B: C Davies (medal) (18) 2 up. C: J Rossi (21) 1 down cb.

LONSDALE LINKS: Men: Stableford: A: R Morris (11) 35. B: J Christophersen (15) 35 cb. C: R Norton (25) 37. Women: L Larcombe (25) 36.

MALLACOOTA: Men: Stableford: C Caiger-Watson (29) 38. Women: Stroke: Medal Jun: M Allan (8) 75.

MANSFIELD: Men: Stableford: B Millott (2) 35. Women: L Brook (21) 29 cb.

MARYBOROUGH: Men: Stroke: A/Medal: C Thomson (+2) 72. B: D Potter (14) 74. C: D Leddin (20) 73.

MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: R Lim (14) 35. B: P Blazey (19) 35 cb. C: A West (33) 38.

MELTON VALLEY: Medley: Stroke: A: P Lui (11) 70. B: P Guthrie (13) 67. C: M Flint (20) 67. D: S Galas (24) 70.

METROPOLITAN: Men: Stroke White: A: D Broad (9) 74 cb. B: I Oliniekov (12) 75. C: R McFarlane (25) 74.

MILDURA: Men: Stableford: A: N Hodgetts (12) 38. B: D Healy (15) 41. C: P Dooley (25) 39.

MIRBOO NORTH: Men: Stroke: A/Medal: T Baker (7) 72. B: N Bracecamp (18) 76.

MOE: Men: Stroke: A: T Johnson (1) 72 cb. B: D Winning (13) 69. C: T Wolski (19) 81. C Scr: A Bassman 72.

MOONAH LINKS: Women: Stableford: Open: S Palinkas (45) 38. Men: A: M Colegrave (4) 35. B: S Karnas (19) 38. C: T Ladner (26) 32.

MORTLAKE: Mxd: Stroke Medal Jul: White: J Lehmann (13) 69.

MORWELL: Medley: Stroke: A Scr: P Brown (-3) 69. A: H Towns (12) 70. B: M Ray (15) 72. C: Z Lekaj (22) 69. A Scr: P Brown (-3) 69. A: H Towns (12) 70. B: M Ray (15) 72. C: Z Lekaj (22) 69.

MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: Medal Jul: A: P Lawn (8) 38. B: A Nakic (16) 37. C: H Burley (24) 38.

MT MACEDON: Stableford: Gentsome: I Gill (14) J Dawson (14) T Atkins (11) 81.

MT MARTHA: Men: Stroke: Medal: A Eaton (10) 71. A: B Graham (13) 72 cb. B: P Warrington (18) 76. C: S Beever (24) 76. Women: K Johnston (32) 80.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: M Holt (23) 38. Men: Stroke Medal Jul: Black: G Sidorow (10) 66. A: M Woolhouse (10) 71. B: G Frame (18) 69. C: J Engelbrecht (23) 71.

MYRTLEFORD: Men: Stableford: Medal: A: S Hancopck (17) 33.

NEWRY: Stroke: A: J Gray (13) 72. B: C Arscott (16) 71. C: N Bravington (19) 69.

NORTHERN: Mxd: Par: Medal Jul: A: R Imeri (7) 1 up. B/Medal: H Wilson (17) 2 up. C: B Scherian (20) sq cb.

NUMURKAH: Men: Stroke: A/Medal: A Cline (15) 68. B: I Clark (18) 72. Women: A/Medal: S Wellman (22) 73.

OAKLEIGH: Men: Stroke: Medal Jul: K Gaczewski (12) 60.

OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stroke: Medal Jun: Medal: J Smith (13) 70.

ORBOST: Stroke: Medal: B ROBINSON (22) 75.

PARKLANDS: Men: Stroke: Medal Jul: D Flavell (23) 74.

PATTERSON RIVER: Women: Stableford: Medal: H Johnson (29) 35. Men: A: J Jacobsen (1) 38. B/Medal: C Lees (15) 38. C: J Blake (26) 35.

PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Peninsula North: A: L Hartley (9) 2 down cb. Men: Par White: A: S Wormersley (10) 2 up. B: A McCartney (20) sq cb. C: G Ball (31) 4 down. Medal Jul: S Wormersley (10) 2 up. Peninsula South: A: H Melville (14) 8 up. B: B Haydon (22) 3 up. C: D Hudson (24) 2 up cb. Medal Jul: H Melville (14) 8 up. Women: Par: A: A Lewis (22) 1 down. Medal Jul: A: A Lewis (22) 1 down.

PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: L Hammon (17) 35. Men: Stroke: A: P Wagner (7) 74 cb. B: A Hewett (11) 73 cb. C: B Moustafa (25) 70.

PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: P Toyne (5) 40 cb. B: D Kirk (15) 40. C: J Houtsma (17) 37. D: S Reidy (22) 36 cb. Women: Stableford: J Rowe (14) 33.

QUEENSCLIFF: Mxd: Stroke: A: D Ash (9) 74. T Warren (3) 76. B: B Clifton (13) 73. J Merriman (16) 74. C: J Giuffrida (32) 70. I Butteriss (19) 73.

RACV CAPE SCHANCK: Par: T Batty (10) 2 up.

RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke Black: G Cosham (16) 69. J Heywood (14) 69. G Newberry (4) 69.

RICH RIVER: Men: Stableford Cup: East: Black: A: W Jeffreys (11) 41. B: S McCoomb (15) 37. C: P Webber (20) 40. Women: Stableford: Div 1: V Shipp (33) 38 cb.

RINGWOOD: Men: Stroke: Foursome: B Lee (13) D Knaggs (20) 71.5. Mxd: P Kinsella (18) S Homans (11) 75.5.

RIVERSDALE: Men: Stroke: A/Medal: J McCleery (7) 73. B: D Wei (16) 74 cb. C: P Burrows (21) 75. A Scr: D Cato 78. Stableford White: P Rayner (25) 37.

ROMSEY: Men: Stroke: Medal of Medallists: R Rea (19) 74. Stableford: 4B Agg: M Nicholls Jnr (20) P Chisholm (12) 58.

ROSANNA: Medley: Par: A: J Landy (9) 1 up. B: L Baxter (13) 3 up. C: R Hancock (25) 1 up.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: South: A: G Schonewille (8) 70. B/Medal: J Mayer (14) 68. C: R Evans (30) 70. Women: A/Medal: J Hodgson (26) 76. Men: Par: North: A: A Gorrie (7) 3 up. B: G Cain (16) 1 down. C: B McLean (22) 6 up. Women: A: D McCredden (21) sq.

ROSSDALE: Men: Stableford: A: S Kidman (3) 35. B: D Robinson (18) 37. C: B Akdag (20) 36. Women: A Bowley (21) 30 cb.

ROYAL MELBOURNE: Men: Stroke: East: A: P Mullin (6) 68. B: S Bradley (13) 70. C: A Regan (19) 74 cb. Stableford West: White: B Sinclair (4) 35.

SALE: Women: Stableford: A: P Schaper (19) 31. J Cashman 30.

SANCTUARY LAKES: Stableford: Medal Jul: A: B Armstrong (8) 38 cb. B: A Snopczynski (16) 42. C: J Coote (22) 40. A Snopczynski 42.

SANDHURST: Men: Stableford: Medal Jul: Champions: A: P Ling (8) 38. B: J Andrews (16) 37. C: P Goodman (28) 35. North: A: S Quirk (8) 38. B: M Damelio (17) 37. C: D Stec (23) 36. Women: Stroke: J Hibbert (23) 68.

SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: A Haggett (11) 37. B: B Roscoe (16) 37. C: S Schaede (31) 35 cb. Women: Green: L Vauge (22) 30.

SEYMOUR: Men: Stroke: Medal Jul: Medal: L Rogan (5) 70.

SHEPPARTON: Men: Stroke: Medal Jul: L McLeod (14) 67. A: M Georgiou (5) 69. B: L McLeod (14) 67. C: J Myles (23) 69. Women: H Brain (22) 72.

SORRENTO: Women: Stroke: Cup: C McCarthy (18) 70. Medal Jul: C McCarthy (18) 70. Men: Stroke Cup: Black: R Corke (20) 65. Medal Jul: R Corke (20) 65.

SOUTH PINES: Men: Stroke: Medal Jul: T Cotton (10) 68. Div 1: G Moreland (14) 70. L Piper (15) 73 cb. Div 2: B O’Doherty (19) 74. S Atkinson (22) 75. Women: C Bingham-Sims (35) 78.

SOUTHERN: Par: Medal Jul: A: G Dee (12) 1 up cb. B: C Ford (14) 3 up. C: A Hellyer (24) 4 up. Men: Stroke: Trophy: R Pearson bt J Davis 1up.

SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal Jul: J DeeBeer (17) 66.

SPRING VALLEY: Men: Par: 4B: A: S Singleton (14) V Cahill (20) 8 up.

ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford Visitor: White: J Thornton (22) 42.

STAWELL: Men: Stableford White: Div 1: S Dwyer (11) 38. Div 2: C Prockter (13) 33. Women: Stableford: J MacPherson (14) 28.

STRATHALLAN: Men: Stroke: Medal Jul: B Reimers (26) 65. A: G Blackwood (12) 70. B: W Tolley (20) 73 cb. C: G Peirce (24) 77 cb.

THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: G Connell (35) 17. Women: Stroke: Brooch: The Dunes: W Lane (45) 73. Men: A/Medal: C BRENNER (5) 71. B: D MURRAY (30) 74.

THE HERITAGE: Men: Stroke: Henley: A: J Goldblatt (12) 71. B: B Hurst (16) 70. C: K Rose (28) 80. Stableford: St John: A: D Trainor (8) 34. B: A Herpich (14) 39. C: S Rachcoff (25) 33. Women: K Ee (31) 43.

THE NATIONAL: Medley: Stroke Long Island: Black: S Buchanan (10) 71 cb.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: 4B: M Berry (8) G Lochhead (15) 47.

THE VALLEY: Mxd: Stroke: A: B Munn (+4) 67. B/Medal: B O’Connor (18) 60. C: D Sein (35) 70. Men: Medal Jun: B O’Connor (18) 60. Women: Medal Jul: D Sein (35) 70.

THIRTEENTH BEACH: Men: Par: Creek: A: S Lastavec (8) 4 up. B: P Prymke (9) 4 up. C: M McGough (20) 5 up. Women: A Mayes (25) 1 down cb.

TIRHATUAN: Men: Stableford: A/Medal: J Whitehead (15) 35. B: T Barnicoat (21) 34. C: M Collard (23) 34. Women: Medal: C Turner (18) 31.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: S Bakes (+1) 36. B: R Ellis (33) 36. Women: A: P Wilmot (15) 37. B: F Miller (25) 34. Medley: Stableford Gold: K Morey (17) 26.

TORQUAY: Men: Stroke: A: T Sinnott (4) 69 cb. B: L Szczepanik (15) 70. C: K Leeman (17) 73. Women: Medal: E Pearce (12) 74. Men: Stableford: Resort: B Castieau (24) 28.

TRAFALGAR: Men: Stroke: A/Medal: R Anderson (13) 69. B: G Coulter (29) 77. A Scr: N Blake (1) 72.

TRARALGON: Men: Stableford: A: D Wight (10) 40. B: C Radford (13) 39. C: S Chapman (16) 37. D: S Barbour (24) 36. Women: M Alexander (15) 36.

VICTORIA: Men: Stroke: A Scr: D Peters 72. A: N Saunders (6) 72. B: P Baumgartner (15) 73. Medal Jul: C: D Picken (20) 69. Stableford White: J Smyth (26) 24. Women: Stroke: S Forster (19) 74.

WARBURTON: Mxd: Stableford: Medal Jul: A: D Wyatt (11) 36. B: R Hottes (18) 37.

WARRACKNABEAL: Men: Stroke: Medal: N Mclean (15) 69.

WARRAGUL: Women: Stroke: D Campbell (24) 74. Men: Medal: A: A Bickley (8) 70. B: J Bjorksten (12) 70 cb. C/Medal: J O’Dwyer (18) 68. D: G Farren (26) 74.

WARRNAMBOOL: Men: Stroke: Medal Jul: A: J Brown (12) 66. B: S Bethal (18) 68. C: M Powell (24) 72. Women: L Higgins (10) 78.

WATERFORD VALLEY: Men: Stroke: A: S Finch (11) 74. B/Medal: M Gazzola (13) 73. C: M Kret (18) 73.

WERRIBEE PARK: Women: Stableford: A/Medal: L Fish (28) 36. Men: Stableford Black: A: M Dovey (6) 35. B: P Domajnko (14) 35. C: K McAndrews (16) 36. D: C Lee (30) 37.

WODONGA: Men: Stroke: Medal Jul: A: D Beehan (8) 71. B: M Vaughan (12) 67. C: C Holzer (22) 70. Women: S Wood (17) 75.

WONTHAGGI: Men: Stroke: A: M Scott (-1) 71. B/Medal: L Volpe (14) 70. C: K Loughran (19) 75 cb.

WOODEND: Men: Stroke: J O’Brien (12) 66.

WOODLANDS: Par: A: S Armstrong (8) 3 up cb. B: B Crouch (13) 3 up. C: M Anderson (22) 4 up. Women: L Epperlein (20) sq.

YARRA PARK: Men: Stableford White: S Jarvis (10) 35. Women: Stableford: M Sinnot (23) 30.

YARRA VIEW: Stroke: A/Medal: I Stubbings (8) 75. B: M Walker (22) 78.

YARRA YARRA: Men: Stableford: Hcp: A: R Mackintosh (4) 38. B: G Taylor (14) 35. C: D Dodd (17) 38. D: A Seymour (22) 35. Medal Jun: T O’Reilly (13) 34. Women: Hcp: C Fraser (8) 34. Hole in one: C Fraser at 15th.

YARRAM: Men: Stableford White: A: N Jeramiah (8) 73 cb. B: N Underwood (16) 76. C: R Flannagan (26) 70.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A/Medal: N Hawke (11) 39. B: T Perus (18) 36 cb. Lake: B/Medal: R Dickson (28) 37. A: P Clarnette (5) 35. B: M Hartshorn (28) 40. Women: Murray: C Lowrie (35) 38.

YERING MEADOWS: Women: Par: J Scane (10) 4 down. Men: A: C Dobson (10) 3 up. B: M O’Donohue (14) 4 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email