September 18, 2021

Daily Club Golf 26 June 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 26 June 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Saturday, 26 June 2021.

NSW SATURDAY

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: W Bergmann (10) 38 cb. B: N Hall (13) 40. C: J Coccamo (33) 41. 2B: M Maddison (21) A Austin (16) 51. A Scr: K McGuire (3) N Hall (13) 36 cb.

ASQUITH: Medley: Stableford: 4B Agg: G Bramwell (18) M Hunter (9) K Rigby (12) A Hall (14) 109 cb. A: W Jung (10) 39 cb. B: R Tremain (16) 41. C: S White (19) 39. Men: Scr: A Williams 34.

AVALON: Women: Stroke: Foursome: S Malchin-Barford (27) C McDonald (29) 67. Foursome C’ship: S Malchin-Barford C McDonald 195.

AVONDALE: Men: Stroke Gold: A: J Weaver (1) 69. C: W Elrdige (9) 67. B: M Jennings (6) 68. Scr: W Bayliss (+8) 62.

BALGOWLAH: Men: Stroke: Foursome C’ship: E Jenkins (8) S Thomson (22) 62.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 4B: P Madigan K Kotsapas 35 cb. 4B Scr: B Daley A Seymour 41 cb. A: F Murugan 37 cb. B: K Kotsapas 42. C: K Johnson 37 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: Invit Team: K Ferguson (33) S Mcgann (40) J O’hearn (36) D Griffiths (41) 126. Irish Team: J Abrantes (29) 41. Invit Team: A Scr: B Forsythe 35.

BARNWELL PARK: Women: Par: C Fozzard (29) 1 up. Men: Stableford: A: J Hong (+1) 37. B: M Rose (16) 37. C: K Dignan (26) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: R Jones (+2) 41. B: P Lewis (19) 38. C: D Capel (23) 41. Scr: A Scr: R Jones 43. Women: Div 1: R Muller (17) 35. Div 2: J Reed (21) 36. Medley: 2B: P Ryder (19) G Walker (29) 48.

BERMAGUI: Men: Par: A: W Fowler (13) 1 up cb. B: W Burke (18) sq. C: P Hanks (26) 1 down cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford Black: P Higgins (4) 42. A: R Lynch (9) 41. B: P Emslie (17) 41. C: H Raju (21) 40. A Scr: E Smith (Scr) 36.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: S Halloran (10) 40 cb. B: P Keogh (12) 41. C: P Wood (24) 37. Scr: J Dodds 33 cb. 2B: S McKay (16) L Moles (18) 48. Hole in one: P Wu at 3rd.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: J Robertson (15) 35. Women: Stroke: Y Murray (25) 65.

BONDI: Men: Par: F Austin (10) 6 up.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: J Comeford (0) 38. P Sarkies (10) 37 cb. Hole in one: T Terley at 15th.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: E Jones (11) T Felan (5) 68. G Barnes (9) 36 cb. T Schoeffel (6) 35. D Johnson (13) 34 cb. C Lang (6) 34.

BOWRAL: Women: Stableford: J Deane (18) 28. Men: O Turner (26) 35.

BRIGHTON LAKES: Par: A: D Kaiki (12) 3 up. A Scr: D Burge 2 down. B: B Coupar (13) 3 up. B Scr: F Simone 6 down. C: J Muscat (22) 3 up. C Scr: P McGing 12 down. 2B: J Claridge (15) R Wilson (22) 9 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: B Luu (7) D Simpson (10) 43. Div 2: M Ngo (18) J Karan (12) 48. Div 1 Scr: R Buettner N Kitchen 36. A: J Hewitt (8) 38 cb. B: J Karan (12) 40. C: A Rovetto (18) 41. D: J Misitano (25) 36 cb.

CAMDEN: Men: Stroke: Matchplay: D McDermott bt L McLaren 2-1. Women: American Foursome: K Hunt A Brady (10.5) 72.5. Men: J Winsor R Stomber (5.25) 63.75. J Hislop L Hudson 69.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: M Pearce (9) 41. B: C Mccorey (15) 39. C: D Mcgregor (20) 37 cb. 2B Agg: A Davis (12) N Bagot (19) 73. 2B Agg Scr: A Anderson (4) A Weeks (3) 57.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: I Mendens (36) W Georgeson (19) 74. A: M Lee (11) 38. B: J Kim (14) 40. C: K Kim (28) 40.

CASTLE HILL: Men: Stableford: S Barbara (14) D Rossi (3) 47. A: R Hadden (11) 41. B: B Marsden (13) 37. K Hymes (27) 38. 2B: M Scuglia (1) J Camilleri (15) 47. A: M Fitzsimons (3) 39. B: J Camilleri (15) 39. C: J Power (20) 36. 2B Scr: M Scuglia J Camilleri 40.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: N Burchall (16) 37. B: R Hilmer (26) 38. Split Six: A Machetto (19) C Leadle (7) R Whyte (11) P Cummings (9) 85. Women: Stableford: G McFarlane (40) 32 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford Black: A: B Jarvis (5) 40. B: J Hibbett (18) 38. C: A Sayers (25) 38. 2B: C Jack (19) R Derbidge (17) 45 cb.

CONCORD: Mxd: Stableford: A: M Gordon (11) 39. B: K Turner (19) 36 cb. C: B Lim (23) 40. 2B: M Purcell (17) J Massad (12) 49. A Scr: M Purcell (17) J Massad (12) 33.

CROMER: Medley: Stableford: A: D Bennett (12) 38 cb. B: G Kent (22) 38. C: L Astley (23) 36. Scr: L Blacker (2) 33 cb. Split Six: G Kent (22) M Brownlow (18) 73.

CRONULLA: Medley: Stableford: A: M Hargreaves (4) 38. B: B Taper (20) 43. C: P Larssen (23) 38. Scr: T Wood 35.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: I Pemble J Freeman 151. A: J Madeleine (7.5) P Nicholls 146. B Scr: P Pestanp D Bowen 173. B: C Wering (22.5) I Sampson 149. C Scr: J Bermingham J McLean 191. C: T Hurley (26.5) T Lappeman 153. Stableford: Foursome: A: T Tomic (14) S Greene 69. A Scr: I Pemble J Freeman 73. B: T Lee (18.5) S Hwang 69.5. B Scr: F Daoud M Nabhan 86. C: A Rahnel (24) H Ranniko 70. C Scr: F Faro M Mai 97. Par: G Friedrich (18) 3 up cb.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Hay (13) S Cochran (18) 49. Div 1 Scr: L Rodger D Neill 41. Div 2: J Plumpton (32) L O’kelly (9) 53. Div 1: D Neill (3) 41 cb. Div 2: J Plumptom (32) 53.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Perks (2) 38 cb. B: H Leng (13) 38 cb. C: J James (24) 42. A Scr: C Hicks (1) 36 cb. 2B Agg: H Leng (13) C Fong (11) 73.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: S Taylor (21) 39 cb.

EVERGLADES: Medley: Stableford Black: A Scr: B James (+1) 37. A: B Walters (9) 43. B: R Williams (15) 38. C: C Allen (22) 39. D: J Young (29) 35.

FORSTER: Medley: Stableford: A: D Hansen (40) 12 cb. J Condon (40) 12. B Dormor (38) 8. B: R Dormor (40) 19. B Ellis (37) 21. B Hayman (36) 29. K Farrar (32) 8. B: B Lidbury (19) 19.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: R Wakeham (32) H Pene-Roycroft (20) D Simpson (20) S Frost (33) 86. A: P White (11) 37 cb. B: G Joe (15) 39. C: D Simpson (20) 36 cb.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: A Prophet (11) 34.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: C Horne (8) 40. Div 2: D Bailey (16) 37. Div 1 Scr: A Robb 37.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: D Bosley (4) 37. A: D Bosley (4) 41. B: D Robertson (15) 41. C: B Orman (21) 40.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: L Ross (19) 38. B: A Clipperton (40) 36. Men: Stableford White: A: G Greentree (13) 40. B: P Jackson (22) 40.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: D Hancock (7) 37. B: S Dyson (10) 40. C: K York (23) 39. Women: L Joseph (40) 33 cb. Men: Hole in one: A Cooper

KAREELA: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: K Mudadana G Emery 141. B: J Lumb T Nicholls 170. C: S Climie J O’Brien 187. A Scr: J Gibson G Stone 141. B Scr: G Scherini S Spooner 138. C Scr: H Shalala F Khouri 142. Foursome: A: P McIlwraith C Arnold 68. B: C Farrugia J Nicholson 67. C: H Shalala F Khouri 67. Div 1 Scr: K Mudadana G Emery 68. Stableford: A: A Beazley (10) 37. A Scr: C Hubbard (5) 26. B: B Hammond (19) 35. B Scr: R Overhall (15) 19. C: A Alijagic (20) 37. C Scr: P Stroud (20) 15.

KIAMA: Medley Stableford : A: S Malin (9) 39 cb Scr: J Hartgerink (4) 30 cb. B: D O’Connell (14) 40 Scr: C McMillan (14) 22. C: T Bourke (32) 39 Scr: S Harrod (21) 15.

KILLARA: Men: Stableford White: A: D Kirby (6) 39. B: G Smith (13) 37. C: A Dupont (18) 40. A Scr: K Pike 34.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Morrison (11) D Morrison (6) 45. A: J Morrison (11) 38 cb. A Scr: S Ali 36 cb. B: D Williams (14) 37. C: J Quill (22) 36 cb.

LANE COVE: Men: Stableford: A Manticas (23) 41. 2B: A Manticas (23) D Duncan (11) 43. Hole in one: I Butters at 4th.

LEONAY: Men: Stroke Foursome: White: A Scr: A Brennan (2) A Wright (2) 72. A: D Wrigley (8) D Grosse (8) 69. B Scr: J Kemble (19) I Blackwood (19) 88. B: R Thomas (20) S Jenson (20) 68. Foursome C’ship: B: G Thompson (20) T Muller (20) 139. B Scr: B Baker (18) R Woodley (18) 175. A: J Kennedy (14) C King (14) 138. A Scr: A Brennan (2) A Wright (2) 148.

LEURA: Medley: Medley Stableford Singles – A: S Park (10) 36 cb, P Moylan (16) 36, B: M Lovatt (24) 37, T Oakley (28) 36, Scratch: S Park (10) 26, 2B Multiplier: P Eastment (10) and GS Webb (5) 61.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: P Hsiung (30) W Buckley (4) 45. 2B Scr: G Batman (3) T Brown (4) 37. A: C Hagarty (9) 38. B: K Mills (16) 36 cb. C: D Cole (22) 36.

LONG REEF: Women: Stableford: S Gillies (23) 37. Men: A: R Thomas (12) 39. B: C Daddo (15) 38. C: B Way (22) 36. A Scr: J Knox (2) 34. Mxd: 4B: P Rhodes (22) 49. G Dousset (14) 49.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: A: F Sultana (10) 42. B: M Powell (13) 39. C: M Seal (21) 41. A Scr: G Sheppard (2) 35.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: L Galluzzo (26) V Galluzzo (26) 68. A: J Murphy (12) 35. B: J Dass (15) 40. C: S Ju (27) 37. Stableford: R Butler (11) 33.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Par: 2B Agg: J Riley (3) G Groizard (10) 3 down. Men: C Moran (21) 1 up.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Johnson (13) 46 cb. P Stafford (10) 46 cb. 2B Scr: G Jarvie 37 cb. J Dunn 37 cb. Hcp: K Heath (13) 41 cb. Scr: D Cremin 32.

MASSEY PARK: Men: Stroke: Shield: C Mattthews (14) 61. Stableford: G Bain (5) 37. Women: Par: C Ferrington (32) 2 up.

MONA VALE: Men: Stableford: A: O Renz (13) 39. B: G Key (18) 39. C: S Johnston (23) 39. 2B: D Holst (25) B Henry (16) 49. Scr: A Hugill 36. Stroke Foursome C’ship: Black: A: T Chambers S Albinski 152. B: S McNamara L Taylor 189. C: J Agostino B Whitney 212.

MONASH: Men: Stableford: A: C Hunt (6) 38. B: R Holmes (13) 39. C: B McNamara (24) 39. Mxd: W Harrington (8) 30. 2B: Div 1: D Brown (19) A Howell (13) 45. Div 2: E Peirce (26) B Vegh (14) 45. 2B Scr: G Inglis (8) C Hunt (6) 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Warner (5) 36 cb. B: G Thattil (12) 37. C: S Sheard (27) 38. Stableford: Scr: J Boaz 34. Women: E Pathmanathan (13) 34.

MUIRFIELD: Men: Stableford: Foursome: A: R Cobley (10) A Folkard (12) 67. B: S Sutton (11) C Giles (13) 71. C: K Rezek (16) C Hammond (22) 68. Medley: Par: C Nelson (23) 6 up. Men: Hole in one: S Sutton at 6th.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: G Spake (15) 45. C Mawson (12) 38. B: I Faulkner (18) 41. A Bailey (19) 38. C: J De Ridder (36) 35. L Arathoon (24) 34. A: P Gibson (7) 38. R Barker (3) 35. B: G Arndell (19) 36. N Russell (18) 35. C: M Brunt (33) 36. N George (26) 36 cb. 4B: R Moore (18) 47. G Spake (15) 47. A Bailey (19) 45. S Bowden (15) 45. M Brunt (33) 47. G Woods (29) 47. D Rann (15) 46. L Van Niekerk (18) 46.

NEWCASTLE: Men: Par: A: B Barton (9) 3 up. A Scr: A Haig 2 down cb. B: B Chakos (19) 1 up. C: J Griffiths (26) 4 up.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: G Howe (7) 42. B: N Shackle (18) 36. C: S Yeung (20) 35. D: T Radovanic (28) 36. Irish Team: R Sugden (19) B Starr (16) P Findlay (18) J Lin (2) 85.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: S Hughes (13) 37. Men: M Child (23) 41. Mxd: 2B Agg: M Child (23) P Hannan (23) 80.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: P Beckton (11) 35. Medley: 2B: J Richards (10) S Carter (12) 47. Men: Trophy: J Richards (10) 41. A France (13) 40. A: T Ryan (9) 38. B: P Lotz (14) 37. S Urwin (21) 38.

NOWRA: Medley: Stableford: A: S Ashton (12) 39. B: N Brown (15) 37. C: B Dixon (37) 35.

OATLANDS: Men: Stableford: Cup: V Isaia (14) 42. Medley: A: C Choi (12) 39 cb. B: V Isaia (14) 42. C: D Gaffaney (22) 38. D: M Rushwan (29) 38. A Scr: R Easterbrook 36.

PALM BEACH: Women: Par: M Hoffmann (32) 1 down. Men: Stableford: 2B: M Kadwell (20) I Sablatnig 49. A Kanja (15) 39. Hole in one: I Sablatnic

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: P Murphy (10) 39. A Scr: G Ormaechea 37. B: C Pragnell (18) 37 cb. C: P Fabian (21) 39.

PENRITH: Men: Stableford: 2B: J Townsend (21) P Adams (11) 46 cb. 2B Scr: J Scott D Hughes 42. Stroke: Captain’s Trophy: Z Button bt J Organ 1up. Stableford: A: A Villanueva (11) 38. B: T Utakea (14) 38. C: S McManus (26) 39.

RANDWICK: Men: Hole in one: M Todd at 8th. Stableford: 2B Agg: R Williams (16) M Brooks (26) 73. A: A Pearce (9) 35. B: R Williams (16) 42. C: A Langtry (25) 36. Scr: S Todd 33.

RICHMOND: Men: Stroke: Foursome: A Scr: J Moss (2) D Dennis (3) 69. A: C Ellings (0) S Simms (2) 71 cb. B Scr: L Hulett (18) K Trefoni (19) 91. B: J Horne (13) P Horne (33) 69. Foursome C’ship: A Scr: J Moss (2) D Dennis (3) 145. B Scr: M Cerone (16) C Holland (32) 181. Medley: Stableford: A: W Cunninghame (8) 37 cb. B: M Kluska (14) 37 cb. C: M Ready (21) 32.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: D Rostron (18) 34. Women: Stableford: R Napier (31) 43. Men: Stableford White: A: P Doerner (11) 38. B: I Cooper (16) 38. C: M Seeto (22) 37. Medley: Stableford: 2B: B Sennitt (22) G Bent (16) 47.

ROSNAY: Mxd: Stableford: 2B: J Nicita (16) G Hornery (18) 46. A Scr: M Woodhouse J Marks 36. Div 1: J Wright (12) 38. Div 2: R Child (18) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: B Stcherbina (12) 37. B: B Beattie (17) 36. C: T Nelson (23) 37. D: A Pendlebury (32) 36. A Scr: M Bang 33. 2B: Div 1: B Beattie (17) K Barnes (15) 44. Div 2: T Dea (28) T Newcombe (13) 43.

SEFTON: Men: Stableford: A: T Glynn (9) 35. B: J Glynn (13) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: R Webster (8) 40. B: B Clements (16) 40 cb. C: G Finnigan (20) 39. Women: Div 1: E Hartzell (24) 38. Medley: 2B: R Evatt (27) B Appleyard (15) 45 cb. Men: M Rooney (18) S Lang (24) 48 cb.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: G Pottenger (11) T Cassinelli (20) 47. A: P Harris (4) 40. B: W Merchant (13) 35. C: M Cooke (28) 41. A Scr: M Johnston (+1) 39.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Split Six: White: R Ferguson (14) K West (14) 69. A Scr: M Hagerty H Wilde 55. A: M De-Brito (11) 40. B: S Wilde (14) 44. C: K Baker (22) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: A Holster (4 Kew) 35 cb. M Farrow (4) 35. B: D McMillan (18) 36 cb. L Junghans (19) 36. Women: Stableford: F Lane (45) 27 cb. B Lane (31 Manly) 27.

TERREY HILLS: Stableford: A: B Tran (7) 42. B: H Wubben (18) 38. C: R Walsh (24) 39 cb. A Scr: B Tran 35.

THE COAST: Stableford 4B: White: S Gaynor (15) A King (17) 47. A: J Lloyd (6) 39. A Scr: N Buckingham 34. B: H McCarthy (12) 38 cb. B Scr: H McCarthy 26. C: J Johnson (29) 35 cb. C Scr: J Back 18. Women: Stableford: Div 1: K Parker (23) 33 cb. Div 2: M Grant (28) 36 cb.

THE LAKES: Stableford: Trophy: R Birrell (13) 40. Scr: J Zieme 33.

THE RIDGE: Medley: Stroke: Ambrose: B Bentley (15) S Adams (13) S Pearce (10) P Bailey (10) 58. Stableford: P White (13) 34.

TWIN CREEKS: Men: Hole in one: Black: M DeVries at 2nd. Stroke Medal Jun: A: A Chen (6) -3. A Scr: M Pearce (-3) 70. B: T Green (18) -4. B Scr: J Lee (13) 86. C: E Yi (23) -2 cb. C Scr: K Neat (19) 92 cb. Women: S Yoo (21) -2.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: G Gregory (12) 38. A Scr: D Tapper 28. B: T Yeomans (17) 40. B Scr: T Yeomans 26. C: W Lee (20) 38. C Scr: W Lee 18. Women: S Threlfo (36) 35. Mxd: 2B: P Woodward (18) T Yeomans (17) 48. 2B Scr: D Hurley G Wood 35.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: N Dowler (10) 35 cb. B: J Power (16) 38. C: P Heffernan (23) 45. D: K Triffitt (29) 37 cb. Scr: D Richards (2) 32. Irish Team: C Sheehan (27) G Macdonald (20) G Murdocca (27) G Bell (19) 90.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stroke: A: N Hook (10) 70. A Scr: D Bishop (2) 75. B: G Underwood (13) 70. B Scr: T Lowe (13) 89. C: R Galotta (22) 68. C Scr: F Olsen (20) 91. J Meaney (35) 34.

WINGHAM: Medley Stableford Winner Russell Pattison 41 Points A Grade Barry Brown 37 Points C/B B Grade Corey Franklin 39 Points C Grade Daryl Heywood 34 Points.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: A: C Jamieson J Rogan 158. Stroke: A: G Soames M Rugless 162. B: A Fisher B Rogers 186. B: M Samios T Mercuri 192. C: J Prowse L Rollings 194. C: I Urquhart A Lohman 195. D Smith (13) R Smith (13) 67. Scr: J Muhs D Gray 80.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P Williams-Davis (21) C Tribbia (23) 47. A: K Pitty (11) 38. B: T Ryan (17) 38. C: S Darragh (30) 40. A Scr: E Forsyth 35.

VICTORIA SATURDAY

ALEXANDRA: Men: Stableford: B Smith (10) 33. Women: R Worland (17) 21.

ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: B Taia (7) 68 cb. B: F Gigliotti (18) 70. C: S Kuzmanovic (20) 73. C Patrick (24) 77.

BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: Canadian Foursome: P Rowley (16) B Taylor (20) 69. Women: Stableford: C Barrett (30) 37.

BAIRNSDALE: Men: Stroke: Foursome C’ship: D Fairhall (4) G Black (8) 71. Hcp: D Fairhall (4) G Black (8) 71. Medley: Stableford: A: G Trewin (12) 36. B: D Clack (16) 39.

BARHAM: Men: Par: Div 1: R Thompson (3) 2 up. Div 2: S Boorer (18) 2 up. Women: Stableford: Div 1: S McConnell (28) 32.

BAY VIEWS: Women: Stroke: Cup: C Tiedgen (Winter Cup) (18) 159. A Sadler (22) 73. Scr: A Sadler 95. Men: Cup: R Brown (Winter Cup) 150. Stroke White: S Elbourne (16) 73. Scr: J Martell 87 cb.

BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: S Sheedy (0) 37. B: I Kellett (18) 38. C: W McGough (23) 38. Women: A: C Thomas (25) 32. B: J Warren (29) 35.

BENALLA: Stableford: A Brown (29) 34. Men: A: G Smith (5) 36. B: B Dosser (19) 35.

BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: A: J Peak (12) 33 cb. B: N Kemp (32) 36.

BOX HILL: Mxd: Stableford: Div 1: S Rogash (9) 42. Div 2: B Clark (14) 38. Div 3: J Wang (24) 40.

BRIGHT: Men: Stableford White: A: J Dodd (4) 37. B: N Aloizos (20) 29. C: D Pangrazio (23) 28 cb. Women: Stableford: A: S Furnell (22) 38.

BRIGHTON: Medley: Stroke: A: K Pearce (12) 66. B: G Rudin (16) 68 cb. C: S Camara (22) 63. Men: President’s Trophy: A Salmon (1.5) 148.

CAMPERDOWN: Men: Stableford: Hcp: D Frost (10) 37.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Mxd: Stableford 4B: White: F Hamilton (30) M Demarte (35) 48.

CASTERTON: Stableford: S Koch (22) 37. G Carlin (24) 33.

CASTLEMAINE: Medley: Par: A: J Bottomley (4) 4 up. B: M Jenkins (11) 2 up. C: D Carroll (27) 4 up.

CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: A Diggle (6) 38.

CERBERUS: Men: Stroke: A: S Thurstans (8) 69. B: B Thompson (19) 73. C: M Balik (27) 72. Women: Stableford: K Slocombe (24) 31.

CHELTENHAM: Mxd: Stableford: A: R Whittaker (7) 38. B: A Walker (20) 36 cb.

CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stroke: Medal Jun: A: A Quinn (12) 71. B: A Auld (18) 70 cb. C: M Harvey (28) 68. A Quinn (12) 83.

CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: M Broberg (9) 38. Mxd: Rowville: R Pearce (15) 39 cb.

CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: F Watach (13) 74. K Hayden-Brooks (19) 76 cb. M Hickey (32) 76. Men: E Kelly (8) 71 cb. A: K Paddon (5) 71. B: P Smith (14) 72 cb. C: R Anderson (18) 73. D: S Mills (29) 71.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: M Wallace (19) 36. Men: Stableford White: A: A Storer (0) 38. B: B Kennedy (14) 38 cb. C: R Lavery (27) 39.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: R Mclachlan (5) 38. P Brown (16) 38. D Braak (19) 38. B Elers (20) 37.

COMMONWEALTH: Men: Par: A: B Blaich (0) sq cb. B: T Tyndall (15) 5 up. C: J Leadbeater (19) 1 up cb. Women: K Balazs (32) 1 up.

COROWA: Men: Stableford: T Davidson (7) 37 cb.

CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: B Raj (10) 36. B: J Hatzindinas (19) 44. C: C Kelly (20) 41. D: J Vassiliou (34) 42.

CRANBOURNE: Men: Stableford: A: K Donaldson (6) 36 cb. B: A Levin (16) 37 cb. C: J Borowski (30) 42.

DEEP CREEK: Mxd: Par White: B Nowlan (13) sq.

DEVILBEND: Men: Stableford: Medal Jun: A: N Perry (3) 37 cb. B: R Murphy (20) 37. C: S Ellsmore (24) 35.

DORSET: Mxd: Stableford Hcp: White: A: B Pratt (3) 40. B: J Rostron (17) 35 cb.

EASTERN: Mxd: Par: South: A: S Wirth (7) 3 up. B: R Scott (18) 3 up. North: A/Medal: J Drew (11) 5 up. East: A: C Elward (5) 2 up. P Filshie (19) 2 up.

EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: J Riordan (8) 38. B: L Marr (15) 36 cb. C: B Mccombe (22) 36. Cup: L Marr (15) 72.

EASTWOOD: Men: Stableford White: A: M Lennon (12) 42. B: D Prentice (15) 38. C: K Brasher (32) 39.

EILDON: Mxd: Stroke: A/Medal: K Power (9) 70. B: J Gysberts (21) 75.

EUROA: Men: Par: A: F O’Conner (13) 1 up. Women: Stroke: Div 1: R Lied (26) 82.

FINLEY: Men: Stableford: B Wilson (18) 36. Women: S Pyle (17) 29.

FLINDERS: Men: Stableford: American Foursome: G Barnett J Milledge 70.25. Women: S Cutten S Miller 71.875.

FOREST HILLS: Men: Stroke: A: B Pearce (12) 65. B: E Radchenko (22) 67.

GARDINERS RUN: Stableford: A: J Knights (5) 40. B: P Higgins (12) 40. C: S Kenealy (23) 38 cb.

GARFIELD: Women: Stableford: A Mclure (16) 35. Men: A: D Mouser (8) 38. B: J Tonso (15) 38. C: D Sheehan (22) 35.

GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: S Makey (11) 40. B: R Kumar (22) 38. Women: J Crosbie (44) 40.

GOONAWARRA: Men: Stableford: A: B Bruns (6) 37. B: P Cochrane (12) 35 cb. C: B Rose (15) 37. D: G Knight (29) 38 cb. Women: P Murphy (19) 33.

GREEN ACRES: Men: Stroke: A: D MacRae (12) 68. B: B Tan (18) 67. C: P Wraith (24) 65. Women: Stableford: C Matthews (26) 35.

HEIDELBERG: Stableford: A: K Aitken (4) 38. B: P Leonard (16) 40. C: D Stuart (18) 37.

HEYFIELD: Men: Stroke: A/Medal: J Sherrin (4) 74. B: K Evelyn (20) 74. A Scr: J Sherrin (4) 78.

HORSHAM: Men: Stroke: Div 1/Medal: D Carter (13) 67. Div 2: J Phelan (16) 68. Div 3: B Broadbent (21) 70. Women: Stableford: M Toy (27) 38. J Buckley (23) 34. L Nield (45) 34.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: F Barnes (14) 43. Men: Black: A: B Baring (8) 40. B: R Outen (20) 36 cb. C: N Collins (28) 35.

HUNTINGDALE: Men: Stroke: Medal Jun: P Quattro (8) 69. A Baltas (11) 69. A Nguyen (23) 69. S O’Connor (14) 69. S Poole (18) 69. P Ho (15) 69 to playoff. A: P Quattro (8) 69. B: A Baltas (11) 69 cb. C: A Nguyen (23) 69 cb. Scr: J Lindsay 72. Medley: Stableford: J Hall (22) 39. Women: Stroke: Medal: R Moss (21) 75.

KEYSBOROUGH: Men: Par: A/Medal: R Keighery (11) 4 up. B: J Pemberton (14) 2 up. C: M Jago (21) 1 up. Women: J Giuffre (15) sq.

KINGSTON HEATH: Women: Stableford: C Cazaly (14) 36. Men: A: D Kristof (11) 38. B: L Oelofsen (14) 40 cb.

KOORINGAL: Medley: Par: A: M Wood (0) 3 up cb. B: A Gort (12) 3 up. C: G Walmsley (14) 4 up. D: T Bolger (27) 3 up.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: P Barrette (9) 53. B: M McInnes (14) 53. C: H Teasdale (18) 54. Women: A: N Arnold (16) 59. B: B Howard (27) 56. C: P Laidlaw (28) 60.

KYABRAM VALLEY VIEW: Par: 4B: P Dickens (19) B Scott (28) 5 up. Stableford: H Emery (16) 32.

KYNETON: Men: Stableford: A: S Overdon (3) 36. B: M Archer (18) 36. C: M Hogan (27) 40. Women: R MacRae (26) 39.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford Black: A: L Teh (6) 40. C: B Holloway (22) 39. B: S Collins (11) 36. L Blockley (13) 34.

LATROBE: Par White: A: B Whitmore (11) 2 up cb. B: D Madigan (14) 3 up. C: C Robertson (19) sq. Par: President’s Trophy: C Hocking (3) 5 up.

MAFFRA: Men: Stroke: A: P Lee (10) 74. B: D Alexander (16) 74. C: M Daley (23) 74.

MALLACOOTA: Men: Stroke: Medal Jun: C CaigerWatson (32) 72 cb. Women: Stableford: M Allan (8) 31.

MANSFIELD: Men: Stroke: Medal Jun: D Seccull (9) 68. Women: A Marsden (14) 73.

MARYBOROUGH: Men: Par: 4B: A McIvor (15) M Egan (23) 7 up. Women: S Stoneman (21) A Strain (22) 1 up.

MEDWAY: Men: Par: Hcp: A: C Tripodi (11) 4 up. B: D Roder (12) 3 up. C: J Beyer (19) 3 up. Women: E Mackenzie (20) 4 down.

MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: R Lim (15) 65. B: A Nambiar (22) 68. C: M Fry (29) 69.

MELTON VALLEY: Medley: Stableford: A: J Neilson (11) 37. B: W Morris Jnr (16) 39. C: A Malinov (28) 39.

METROPOLITAN: Men: Par White: B Dickson (25) 4 up. Women: Par: C Wu (8) 3 up.

MILDURA: Medley: Stableford: A: G Poriazis (10) 38. B: C Wright (16) 42. C: I Brodie (28) 37.

MIRBOO NORTH: Stroke: Medal Jun: Medal: F Connon (16) 70.

MOE: Men: Par: A: S O’Mara (7) 2 up. B: G Panozzo (19) 3 down.

MORNINGTON: Stableford: A: G Fitch (3) 40. B: B Lawson (17) 37. C: L Edwards (20) 35.

MORTLAKE: Men: Stableford: Hcp: D Ranken (37) 38.

MORWELL: Medley: Stableford White: A Scr: P Brown (-3) 69. A: A Postlethwaite (14) 38. B: N Vitale (36) 36. A Scr: P Brown (-3) 69.

MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: T Hie (8) 40 cb. B: P Grima (17) 41. C: H Burley (24) 36 cb.

MT MARTHA: Men: Par: N Mallcott (13) 1 down. 9-hole: M Darch (16) 3 down. Women: K Johnston (30) 4 down.

MYRTLEFORD: Men: Stableford: A: K Batt (15) 42.

OAKLEIGH: Men: Stableford: C’ship: D Devlin (16) 34.

PATTERSON RIVER: Women: Stableford: S Baker (14) 37. Men: A: B Roberts (3) 38. B: M Callander (19) 39. C: M Chaffey (28) 36 cb.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula South: White: A: D Miles (2) 39. B: B Chalk (24) 40. Peninsula North: A: S Oh (8) 37. B: J McMahon (18) 34 cb. Women: Stableford: A: G Franklin (23) 32. Men: Stableford PM: White: A: P McCarthy (17) 39. B: P Saunders (19) 39. Women: Stableford: Peninsula South: A: A Blencowe (17) 36. B: C Rule (36) 31. Men: Stableford PM: White: A: R Stewart (17) 41. B: A McCartney (21) 39.

PHILLIP ISLAND: Men: Stableford: A: L Hayhurst (11) 35 cb. B: M Fitzmaurice (17) 37 cb. C: N Firth (23) 39. Women: T Cooksey (40) 35.

PORTARLINGTON: Men: Par Black: S Myers 10 up. D Scott 10 up. Women: Par: S Gregory 6 up. J Rowe 6 up.

PORTLAND: Men: Stableford: A: M Smail (6) 40. B: T Bibby (12) 35. C: C Finlayson (27) 40. Women: L Anderson (16) 34 cb.

QUEENSCLIFF: Mxd: Stableford: A: P Kleindienst (10) 39. G Brown (6) 38. B: D Kilfoyle (16) 38. J Mastin (15) 37. C: G Anderson (21) 37. D Belsar (21) 36.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: T Handasyde (22) 39.

RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke Black: J Heywood (14) 67. G Cosham (16) 70. J Mills (+1) 71.

RANFURLIE: Men: Par White: A: J Mulligan (6) 3 up. B: W Baptist (11) sq. C: J Rowcroft (26) 1 up.

RICH RIVER: Men: Stroke Medal: West: Black: A: S Kresojevic (4) 65. B: A Tewhata (13) 67 cb. C: A Bronsgeest (23) 65. A Scr: P Hannon (6) 66. B Scr: D Kulbars (13) 79. C Scr: S Palling (22) 87. Women: Stroke: A: G Smith (21) 74.

RINGWOOD: Men: Stroke: A: G Duxson (8) 69. B: B Van Ree (16) 74 cb. C: W Barnes (25) 75. Women: S L (17) 77 cb.

RIVERSDALE: Men: Stroke: Foursome: S Barnett (27) R West (26) 68.5. Stableford White: A Chaudhary (25) 40.

ROCHESTER: Men: Stableford: J Wright (5) 34.

ROSANNA: Medley: Stroke Medal Jun: Black: A: J Robertson (10) 67. B: L Thomas (12) 67. C: O Mcconville (18) 64. O Mcconville (18) 64.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Par: North: A: T Sullivan (5) 2 up. B: D De Bonde (12) 5 up. C: D Walsh (24) 1 up. South: A: D Peoples (14) 2 up. B: J Owens (25) 3 up. Women: L Wellard (29) sq.

ROSSDALE: Men: Stableford: A: P O’Gorman (1) 34 cb. B: G Ruthven (15) 34. C: M Fryer (32) 35. Women: J Howe (15) 36.

ROYAL MELBOURNE: Stableford: East: A Thomson (37) 49. Men: Par: Trophy: P Jarnestrom (13) 3 up. Stableford East: White: M Walter (9) 38. Par: West: A: T McCurdy (8) sq. B: J Russell (16) 4 up. C: S Trumble (20) 1 up.

SALE: Men: Stroke: Medal: A: T Millar (7) 68. L Dowsett (13) 69. B: K Curtis (17) 69. A Smith (17) 70. Women: A: N Mckenzie (53) 96.

SANCTUARY LAKES: Stableford: A: S Jordan-Legg (7) 38. B: T Moore (12) 39. C: J Damin (27) 41.

SANDHURST: Men: Stableford: North: A: R Galjar (8) 42. B: W Jones (19) 42. C: J Cocking (26) 43. Women: A: D Lozo (9) 35. B: J Mynard (16) 33. Champions: A: J Brooks (6) 35. Men: A: C Paguio (9) 37. B: A Franes (15) 39. C: J Paterson (20) 39.

SETTLERS RUN: Medley: Stableford Black: A: H Whykes (1) 38. B: D Millican (17) 39. C: B Coleman (36) 39. Stableford: N Thomas (34) 30.

SEYMOUR: Men: Stableford: M Fountain (7) 39.

SHEPPARTON: Women: Par: 4B: V Harding & N Pollock 7 up. Men: J Myles & K Dalziell 8 up.

SORRENTO: Women: Stroke: Medal Jun: S Addison (17) 71. Men: Stroke Black: J Sitch (30) 65.

SOUTH PINES: Medley: Stroke 4B: White: Div 1: P Smith (12) B Smith (14) 64.

SOUTHERN: Men: Stroke: Trophy: R Pearson (8) bt J Davis (8) 1up. Stableford: A: H Besley (4) 40. B: T O’Bree (14) 38. C: N Hansen (18) 39.

SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal Jun: J DeeBeer (17) 68.

ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford Visitor: White: H Rogers (22) 40.

STAWELL: Men: Par 4B: White: I Sibson (10) M Rooke (10) 7 up. Women: Par: K Skinner (13) J Dunn (35) 4 up.

THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: R Paciocco (12) 17. B: J Keogh (36) 19. Women: The Dunes: T Higginbottom (17) 34. Men: A: H Proos (6) 36. B: S Aloizos (13) 38. C: T Everist (24) 34.

THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: C Turvey (3) 31 cb. B: A Guglielmi (15) 31. C: P Dunford (22) 43. Women: T Fraser (13) 32. Mxd: St John: R Sankey (13) 40.

THE NATIONAL: Medley: Par: 4B: Long Island: D Adams, Timms 9 up.

THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: A: G Kruger (21) 37. Men: A: P Thompson (10) 40. B: G Wijayasinghe (16) 39. C: J Wilson (25) 35.

THE VALLEY: Mxd: Stableford: A: J Mullan (13) 43. B: L Gregory (31) 42. Cup: J Mullan (13) 43.

THIRTEENTH BEACH: Men: Par: Beach: A: W King (1) 3 up cb. B: H O’Brien (11) 3 up. C: S Jackson (15) 6 up. Women: A Bradnam (10) 2 down cb.

TIRHATUAN: Men: Stroke Yellow: T Barnicoat (20) 70. Stroke: Cup: G O’Neill (17) 138. Women: Stableford: N Patrizi (30) 24.

TORQUAY: Men: Stableford Black: A: D Armour (14) 38. B: I Dunn (22) 36 cb. Stableford: A: W Richard (17) 37. B: E Robertson (23) 34. Women: K Naoumidis (8) 34. Mxd: Visitor: D Paidoussi (Green Acres GC) (21) 27 cb.

TRAFALGAR: Stableford: 2B Multi: J Hasthorpe (6) J Robinson (28) 79.

TRARALGON: Men: Stableford: A: W Moon (6) 39. B: M Warne (15) 37. C: T Slavin (16) 36. D: S Lever (32) 36. Women: R Stewart (25) 32.

VICTORIA: Medley: Stroke: Ambrose: A Scr: K Ciupek A Majstorovic B Kivimets O Dunning 53. D Bunnett (9.625) W Baker (Rossdale) M Aldrich (Growling Frog) O Petrovic (Huntingdale) 52.375.

WARRACKNABEAL: Women: Stableford: M Barber (27) 27 cb. Men: Par: A: M Cheney (15) 4 up. B: J Peters (27) 2 up.

WARRAGUL: Men: Stableford: A: M Stephenson (9) 37. B: A Runnalls (19) 35 cb. C: S Macaloney (25) 38. Women: C Christie (33) 36.

WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: C Telford (11) 38. T Kelson (13) 41. S Bethel (19) 35. Women: L Higgins (13) 38.

WERRIBEE PARK: Women: Par: A: S Yap (29) sq. Men: A: D Hawkey (7) 2 up. B: S Hodge (17) sq. C: M Duke (20) 1 down. D: B Landolina (25) sq.

WODONGA: Men: Stableford: A: A Whitehead (6) 41. B: C Moxey (15) 38. C: C Holzer (23) 40. Women: M Barnes (20) 32.

WONTHAGGI: Men: Par White: A: S Judd (12) sq. B: I Buadromo (15) sq. C: P Dynes (19) 1 down.

WOODEND: Men: Stableford: M Long (7) 39.

WOODLANDS: Men: Par: A: J Mcdonald (8) 1 up cb. B: D Cochrane (12) 4 up. C: J Hagan (20) 4 up cb. Women: L Epperlein (21) 1 up.

YARRA PARK: Men: Stableford White: C Murphy (13) 34. Women: Stableford: M Sinnot (23) 31.

YARRA VIEW: Stableford: A: I Stubbings (8) 39. B: M Dawes (19) 41.

YARRA YARRA: Men: Stableford: Hcp: A: C Maurel (5) 38. B: B Collins (15) 40 cb. C: M Voon (20) 40. D: J Finkelstein (34) 40. Women: K Smith (13) 35.

YARRAM: Men: Stableford White: A: D Rash (6) 38. B: N Underwood (16) 36. C: B Bennett (25) 31.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: J Hillis (11) 2 up. B: D Ampfea (16) 1 up. Murray: A: R Carroll (13) 3 up. B: M O’Bryan (24) 2 up. Women: Stableford: Lake: A: H Archer (24) 34. B: H Johansen (38) 36.

YERING MEADOWS: Men: Stableford: A: G Kenway (8) 39 cb. B: R Tobias (17) 38 cb. Women: J Scane (11) 38.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email