September 25, 2021

Daily Club Golf 23 June 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 23 June 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Wednesday, 23 June 2021.

NSW WEDNESDAY

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: R Ryan J Fleming 49. 2B Scr: L Malcolm (3) B Silwal (6) 42. Team: L Malcolm B Silwal M Law H Chung 136. Men: A: B Silwal (6) 40. B: S Graham (16) 37. C: J Baker (28) 36. D: E Summerson (30) 37.

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (31) 31. President’s Trophy: K Clout .

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R McLean (6) 37 cb. B: R Ewing (14) 38. C: D Rodgie (25) 37.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Batger A Joachim 48. A: J Colella (0) 37. B: A Joachim (16) 42. C: B Rowan (22) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford 2B Agg: Black: J Dixon C Higgins 76. A: S Catterick (7) 37. B: C Higgins (14) 43. C: G Walker (32) 39.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: P Stubbs (16) 39. A: M Giannaros (9) 38. B: J Bondin (14) 38. C: D Blyth (36) 38. Scr: B Turner 33.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: R Thomas (19) J Loye (14) 46. 2B Scr: K Francis 37 cb. M Henley 37 cb. A: M McDeed (4) 38. B: K McDonald (12) 35. C: T Poulos (32) 36. Hole in one: M McDeed at 14th.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: P Messer (17) P Kenny (18) 70. B Ranse (4) 38.

BONDI: Men: Stableford: D Johnstone (16) 47.

BONNIE DOON: Stableford: A: B McKay (10) 38. B: S Hayes (12) 42. C: K Odell (28) 37. Scr: A Yeung (+1) 36.

BONVILLE: Medley 2BBB Stableford 2B: T Butler (12) & K Schuhmann (17) 47 PTS IND: R Habgood (16) 39.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Bennett (12) 28.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Nagy (0) J Graham (3) 44. Div 2: I Cramp (25) A Cramp (12) 52. Scr: A Marsh M Dowd 43. A: W Moser (9) 41. B: A Cramp (12) 41. C: B Roma (23) 42.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: S Chapman (9) 37. A Scr: S Chapman 28. B: J Turner (29) 31. B Scr: K Cahill 10. C: D Kingma (33) 40. C Scr: G Wakeling 11 cb.

CAMMERAY: Men: Stableford: K Morton (27) 36.

CAMPBELLTOWN: Medley: Par: 2B: C Wellock (21) D Olsson (23) 10 up. 2B Scr: P King (9) D Shipp (+1) 3 up. A: A Perfect (10) 2 up. B: A Stott (15) 4 up. C: C Wellock (21) 4 up.

CARNARVON: Women: Stableford: Irish Team: C Kim (13) S Oh (32) J Kim (13) J Lee (31) 86. Div 1: C Kim (16) 38. Div 2: O Choi (19) 38. Div 3: A An (29) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: K Kenny (28) B Papandrea (30) 44 cb. A: M Hogg (8) 39. B: D Harlum (18) 36. C: B Papandrea (30) 40. PM 2B: C Yun (4) D Ford (10) 45. PM: A: D Ford (10) 39. B: T Burnett (16) 36. C: T Manago (25) 37 cb. Gold: J Vodanovich (35) 30. 2B Scr: A Johnston M Scuglia 39.

CASTLECOVE: Women: Stableford: A Orrell (43) 36.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: I Jagelman (28) P Barry (11) 47. A: P Barry (11) 40 cb. B: G Gleeson (14) 41. C: A Ellero (25) 39.

CONCORD: Men: Stableford: 2B Agg: D Ryan (28) M Ryan (9) 79. A: W Foung (12) 41. B: R Tracey (20) 40. C: D Ryan (28) 42.

CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: D Gray C Berry 74 cb. A: P Jackson (7) 38 cb. B: C Daly (22) 39. C: J Knutsen (36) 36 cb. Scr: T Edmonds 32 cb.

CRONULLA: Women: Stroke Green: A: M Gilles (19) 66. A Scr: J Thuge 81. B: M Morgan (23) 70 cb. B Scr: C Axford 92. C: J Bayley (31) 71. C Scr: J Bayley 102. D: M Titmuss (38) 71. D Scr: M Titmuss 109.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: H Kim J Park 47. 2B Scr: P Juchau L Holden (Stonecutters) 35. Div 1: D Larsen (13) 37. Div 2: H Kim (20) 37. Div 3: D Angus (26) 35. Scr: P Takla 30.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: M Watts (11) P Roveto (19) 44. Men: M Watts (11) 39. Veteran: A: K Harden (13) 35 cb. B: J Shackleton (18) 39. C: J Lazarus (26) 34. Women: J Martin (28) 30.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: J Elfes (9) W Simmons (20) 48. A: W Lo (8) 41 cb. B: B Taylor (20) 41 cb. C: R Saliba (24) 40. Scr: J Whiteford (1) 37.

ELANORA: Women: Stroke: Foursome: Div 1: H Marich S Brown 86. Div 2: G Butchatsky J Millyard 107. Foursome C’ship: Div 1: H Marich S Brown and K Smith F Warne 181 to playoff. Div 2: J Millyard G Butchatsky 208.

EVERGLADES: Men: Stableford 2B Agg: Black: A Hawes (19) K Gearside (26) 75. A: T Walsh (12) 40. B: J Sheath (17) 38. C: G Kill (19) 40. D: K Gearside (26) 41.

FOX HILLS: Women: Stroke: Canadian Foursome: J Brittain E Edwards (16.13) 80.87.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Div 1: H Roberts (16) 68. Div 1 Scr: W Kelly 79 cb. Div 2: T Jackson (23) 68. Div 2 Scr: S Saunders 89. C’ship: Div 1: W Kelly (10) 283. Div 1 Scr: W Kelly 323. Div 2: T Jackson (23) 278. Div 2 Scr: T Jackson 370. Stableford: P Enriquez (20) 37 cb.

GORDON: Men: Stableford: M Macleod (15) 37.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: P Avenant (12) 37. B: D Small (13) 38. C: D Molloy (21) 39.

GOULBURN: Women: Stroke: Foursome C’ship: A: A Ridley D Bodel (12.5) 184. B: K Stamatellis H Peterson (25) 206.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: D Candy (27) P Inskip (20) 47 cb. Men: A: A McMahon (1) 38 cb. B: C Bellamy (33) 46. Women: D McLauchlan (42) 33.

HORIZONS: Men: Stableford: G Stephenson (21) 40. Women: R Winter (22) 37.

JAMBEROO: Men: Stableford 4B: White: P Lawrence (37) G Tallon (40) 50. G Tallon (40) 40.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: G Stone B Axford 50. A: C Hubbard (6) 42. A Scr: T Seymour (5) 34. B: S Nicholson (18) 36. B Scr: I Colley (20) 17 cb. C: G Brennan (30) 38. C Scr: C Martin (24) 16.

KILLARA: Men: Stroke Ambrose: White: J McLenaghan (18) J Wooster (+2) A Lamble (3) P Robertson (14) 53.875.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J McWhinney (17) G Folcarelli (10) 49. A: J Nikiforidis (4) 38 cb. B: J McWhinney (17) 40 cb. C: I Todd (23) 42. Scr: D Gallagher 36. Veteran: J McWhinney (17) 40.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: A Manticas (25) R Friend (30) 48. A Manticas (25) 40.

LEONAY: Women: Stableford White: A: M Haworth (15) 39. B: T Whiteside (34) 37.

LEURA: Medley: Stableford White: A: A Gorey (25) 38. B: O McDonald (21) 37. C: T Tunkunas (19) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B Agg: R Bockman R Cordaiy 71. A: A Daddo (8) 38. B: S Rorke (17) 37. C: P Bradford (22) 36. Scr: R Bockman 35.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: A Peters (7) S Harkins (29) 52. Men: Div 1: A Peters (7) 41. Div 2: G O’Neill (25) 46. Scr: F Peters 35. Women: B Williamson (17) 35.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: L Arthur (-2) R Haywood (3) 71. L Arthur (-2) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: 2B Multi: K Mitchell (16) A Cox (14) 60. S Edwards (PGA +2) 39.

MANLY: Men: Stableford: 2B: D Dixon (36) P Beverley (28) 48. A: T White (10) 43. B: M Hiscock (18) 38. C: C Wood (28) 37. Scr: W Crisp 34.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A Buchan (34) 41. Women: R Woods (30) 38. B Ashton (25) 37.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: G Samuel (19) R Woolveridge (16) 48. A: M Harris (10) 39. B: P Black (18) 40. C: R Munkman (27) 37. Scr: S Cameron 38 cb.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Steele (19) S Tan (16) 77. Div 2: M Jayasinghe (23) B Rosenthal (16) 65. 2B Scr: J Clendining C Abbott 38 cb. Div 1: R Horii (12) 41. Div 2: S Tan (16) 40. Div 3: J Bromham (21) 38. White: R McGovern (35) 29.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Alleyne (7) 36 cb. B: R Whitfield (14) 35 cb. C: J Bell (27) 43. Veteran: S Woolf (19) 40.

MOSS VALE: Men: Stableford: 2B Agg: P Keavers D Corsie 76. A: B Johnson (8) 39. B: D Corsie (17) 41. C: J Keane (21) 38. D: G Hutchinson (27) 37.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: S Jones (19) R Cobley (7) 8 up cb. A: N Forage (9) sq. B: D Roy (14) 3 up. C: G Lockwood (30) 4 up. Hole in one: I Russell at 6th.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: S Spillane (15) 37. A Pride (15) 34. B: P Osborne (22) 40. T Syme (17) 35. C: L Tunell (27) 37. B Woodhouse (29) 36. A: J Clark (12) 42. R Wright (10) 37. B: M Quirke (21) 36 cb. I Faulkner (18) 36. C: L Arathoon (24) 36. R Bennett (27) 35.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Team: P Town (32) G Edwards (21) B Brown (28) C Jeffers (23) 92. A: G Loone (10) 37. B: M Collier (15) 39. C: C Robinsons (25) 43. D: T Law (30) 41.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: K Shewan (17) A Reisch (25) 47. T Bigeni (16) 39.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: P Roberts (25) 37. Div 2: D Simpson (29) 38. Div 3: L Francis (37) 22. Div 4: M Holz (42) 44.

NOWRA: Men: Stableford: P Rowell (28) 39.

NSW: Men: Stableford: Cup: T Plunkett (22) J Carnuccio (11) 49. Scr: N Murdock P Frankland 41. Holes in one: M Yetman at 11th, B Shofer at 11th.

OATLANDS: Medley: Stableford: 2B: T Lee J Biviano 49. White: A: P Lonard (+3) 38. B: J Muggleton (14) 41. C: T Ang (20) 38. Scr: C Kim 39.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: I Barker (21) G Hargreaves (12) 50. A: G Hargreaves (12) 40. B: M Golding (13) 36 cb. C: I Barker (21) 38. Scr: D Maguire 35.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: K Fischer (17) S Gibson (7) 53. K Fischer (17) 43 cb. Hole in one: R Corcoran at 15th.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: R Flatters (20) 37. Div 2: K Wheeler (23) 38. Div 3: K Muirhead (30) 39 cb. Div 4: S Cotton (36) 35 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Moss (1) S Simms (3) 79. Div 2: C Watling (17) C Watling (22) 72. A: S Simms (3) 44. B: M John (17) 39 cb. C: P Dawson (24) 39 cb. Scr: C Ellings (-1) 37.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: D Cobcroft (9) 38. B: S Dalton (14) 38 cb. C: D Watson (24) 35 cb. Scr: D Cobcroft (9) 29.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: S Vail (-1) 70. A Scr: M Farr 79. B: E Calixte (16) 70. B Scr: T Newcombe 85. C: R Gim (20) 73. C Scr: B Maike 92. D: R Ronan (29) 71. D Scr: J Bae 99. Medley: Stableford: A Hercus (27) 38.

STRATHFIELD: Par: 2B: P Ross (27) S Rowlings (18) 10 up. 2B Scr: T Green (3) H Kim (1) sq. A: G Hough (12) 3 up. B: S Rowlings (18) 5 up. C: G Tarlinton (26) 5 up.

TALLWOODS: Men: Stableford White: B Shields (9) 37 cb. J Pearson (11) 37 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: J Joppich (12) 38. B: F Liu (18) 40. C: D Lee (26) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: H Finger (23) E Revai (20) 47. Scr: T Williams L Robinson 41.

THE COAST: Medley: Stableford Hcp: White: Div 1: H McCarthy (13) 37. Div 2: J Buckingham (27) 43. Scr: M Buckingham 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Locke (15) 43. Scr: L Day 34. 9-hole: K Lasky (9) 14. A Marafioti (6) 18. PM: S Beck (9) 42. Scr: A Ryals 30.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: B Hynes (12) 20. B: W Clifford (16) 22. C: C Stokes (27) 18.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Smith (25) C Nowland (25) 52. 4B Scr: R Oliver L Devlin 43. A: B Cook (8) 38 cb. B: E Papesch (16) 41. C: G Plumb (21) 40. D: C Nowland (25) 42.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford Black: A: K Samy (12) 36. A Scr: J Wheatley (0) 33. B: P Wiley (16) 38. B Scr: C Choi (14) 20 cb. C: F Tigani (19) 38. C Scr: D Chen (19) 15.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: K Daniels (17) B Daley (23) 45 cb. 2B Scr: G Harkness D Tapper 37. A: V Jang (8) 38. A Scr: D Tapper 32. B: R Peng (14) 40. B Scr: R Peng 26. C: K Jervis (21) 38 cb. C Scr: P Ayres 19.

WALLACIA: Women: Stroke: Salver: J Thorpe (20) 73.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: G Britton (8) D Cripps (14) 72. A: P Bass (12) 37. B: S Soiland (19) 38. C: M Roberts (21) 34. D: D White (28) 34. 9-hole: L Schofield (17) 20.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: N Power (14) 39. I Thorncroft (6) 38. W Bailey (14) 37 cb. T Bellamy (9) 37. G Scott (18) 36 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: B Cooke (8) V Ying (9) 45. A: J Hammond (17) 40. B: R Smith (23) 38. Scr: D Strong 33.

WYONG: Men: Stableford: 2B: L Wilson (22) N Mundey (26) 47. A: J Liddle (7) 40. B: R Cross (16) 36. C: N Mundey (26) 41 cb. A Scr: J Liddle 33 cb.

VICTORIA WEDNESDAY

BACCHUS MARSH WEST: Stableford White: M McHugh (19) 35 cb.

BAIRNSDALE: Women: Stroke: Medal Jun: A: S Gannon (15) 76. B: M Gleave (24) 75. C/Medal: K Broomfield (34) 74.

BARWON HEADS: Men: Par: A: K Shiels (12) 1 up. B: R Noone (14) 1 up cb. C: G Hawkins (26) 2 up.

BAY VIEWS: Women: Stroke: Medal Jun: C McDougall (32) 75. Scr: A Sadler 99.

BENALLA: Men: Stroke: Ambrose: T Squires R Close (3) 64.

BENDIGO: Men: Stableford White: R Black (17) 36.

BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: Medal Jun: S Harper (27) 30.

BOX HILL: Women: Stableford: Div 1: C Edwards (23) 38. Div 2: J Stevens (27) 34. Div 3: D Whitelaw (43) 31 cb. 9-hole: S Bradley (45) 17.

BUNDOORA PARK: Women: Stroke: Medal Jun: A: S Cassidy (15) D Ryan (22) 86 to playoff. B: M Svikulis (33) 87.

CHURCHILL WAVERLEY: Women: Stroke: Ambrose: Rowville: R McQuillan J Bramich K Pittman I Pereira 65.625.

CLIFTON SPRINGS: Women: Par: A: A Franklin (19) sq. B: M Williams (39) 1 up.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: L Baldwin (24) 1 down cb. B: H Adkins (30) sq.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: P O’Dwyer (15) 38.

COMMONWEALTH: Women: Stroke: A: J Bull (17) 76. B: J Hardy (19) 73. C: P Rahilly (35) 73 cb.

COROWA: Women: Stableford: F Hudson (26) 38.

CRANBOURNE: Men: Stableford: H Procel (23) 44.

DEEP CREEK: Mxd: Stableford: Medal Jun: A: L Sua (11) 37 cb. B: R Jobling (26) 35.

DEVILBEND: Par: A: D Riddell (13) 5 up. J Szonyi (16) 1 up. B: C Peters (30) 5 up. T Ryan (26) 4 up. Trophy: T Alpine R Rich bt M Dale L Williams 4-2.

DROUIN: Men: Stableford: A: S Appleby (5) 40. B: T Gargan (21) 38. C: V Bibby (27) 36. Women: Stroke: A: L Pollard (11) 78. B: M Gidley (36) 84.

EASTERN: Mxd: Stableford: North: B Mills (13) 37. South: C Ikosidekas (13) 37. East: G Kearton (12) 34 cb.

EASTERN SWARD: Men: Stableford: Div 1: H Hiksz (20) 39. Div 2: T Hawksworth (29) 30 cb.

EASTWOOD: Men: Stableford White: A: S Pettyfor (7) 35. B: G Harrions (18) 35 cb. C: M Grice (28) 42.

GARDINERS RUN: Par: A: J Sykes (8) 2 up. B: J Irish (12) 5 up. C: P Furness (17) 1 up.

GLEN WAVERLEY: Women: Stroke: Medal Jun: J Bravo (22) 69. A Tanner (23) 72. Stableford: 9-hole: M Harper (43) 17.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: R Wise (15) 38 cb. B: D Parkin (21) 36 cb. C: D Tang (24) 36. 9-hole: J Moorhead (33) 17.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: L Liddle (23) 34. A Boyce (16) 33. M Stapleton (8) 31.

HORSHAM: Men: Stableford White: G O’Brien (17) 30. T Dymke (15) 30. R Dodds (21) 29. B Neumann (28) 29.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: D Tyrell-Miller (17) 38. B: N Carmosin (26) 40.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: B Hawker (7) 38 cb.

JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: S McNaughton (11) 38. B: J Hemphill (17) 37. C: N Holmes (24) 33.

KEW: Men: Par: A: M Davies (9) 4 up. B: A Tooth (16) 4 up. C: S Weller (29) 7 up.

KEYSBOROUGH: Men: Par White: A: B Heap (8) 1 up cb. B: G Voss (16) 2 up. C: J McMahon (35) 5 up cb.

KINGSTON HEATH: Men: Stableford White: A: R McLean (15) 39. B: N Macleod (20) 36. Women: S Nicholson (31) 37.

KOORINGAL: Medley: Stableford: K Morley (22) 38.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke White: B Weaver (24) 54.

KYNETON: Men: Stableford: D Austin (27) 34.

LAKES ENTRANCE: Women: Stroke: Medal Jun: A: B Wall (20) 74. B: L Bennett (32) 69.

LAKESIDE at Albert Park: Men: Stableford Black: C: K Tzimokas (23) 37. B: C Philpott (14) 36. A: A Seddon (2) 33. W: L Seddon (17) 31.

LATROBE: Men: Par White: A: T Smith (14) 2 up cb. B: A Vujovich (20) 1 up. C: D Madigan (34) 2 down cb.

LONSDALE LINKS: Men: Stableford: A: S Newing (16) 42. B: M Birch (22) 38. C: V Maciulaitis (26) 41.

MAFFRA: Men: Stableford: A: S Murray (7) 34. B: C Merlo (18) 35. C: P Anderson (22) 31.

MALLACOOTA: Women: Stableford: M Allan (8) 34. Men: 9-hole: D Donnon (15) 18.

MALVERN PARK: Stableford: M Pawsey 28. B Blackston 30. M Goble 28.

MELTON VALLEY: Stroke: A: M Kaufman (5) 65. B: R Goodacre (1) 72 cb.

MILDURA: Men: Stableford: 2B Agg: G Harrington (15) R Ford (13) 67.

MOE: Stroke: Medal Jun: A: K Shaw (22) 78. B: H Stanlake – M/Medal (31) 71. Women: Stableford: 9-hole: S Tulau (47) 13.

MT MACEDON: Par: Bisque: K Taylor (20) 3 up cb. Plate: P Sinclair (7) 5 down.

MT MARTHA: Men: Par: B McCrae (26) sq.

MYRTLEFORD: Mxd: Stableford: C Piazza (4) 30.

NORTHERN: Stroke Yellow: A: A Mitchell (3) 70. B: J Armstrong (6) 67. C: J Perrett (13) 69. D: L Doolan (16) 66.

NUMURKAH: Women: Stableford: K Hepworth (27) 34.

OAKLEIGH: Women: Stroke Medal Jun: Black: M O’Dwyer (30) 60. Stableford 9-hole: J Carroll (43) 16.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: R Leech (15) 38. B: G Ross (25) 41. PM: A: G Cotterill (4) 37. B: R Molloy (27) 40. Peninsula South: A: V Mignone (11) 41. B: A McKimm (18) 39. PM: A: P Sandilands (10) 41. B: D Fox (32) 39.

PORTARLINGTON: Women: Par: 4B: A Foott (9) J Champion (20) 6 up.

PORTLAND: Women: Stableford: Silver Spoon: A: T Heaphy (13) 36. B: J Burke (27) 35 cb.

PORTSEA: Par: D Bristow (35) 7 up.

QUEENSCLIFF: Men: Stableford: A: A Webber (15) 37. P Jacobs (15) 34. B: I Butteriss (19) 36. R Sharp (18) 33. Women: Par: J Welsh (26) 1 down.

RACV CAPE SCHANCK: Stableford: P Florence (20) 44.

RANFURLIE: Women: Stableford: Medal Jun: A/Medal: U Moller (22) 36. B: H Sims (27) 33.

RICH RIVER: Women: Stableford: East: L De Ravin (23) 38.

RINGWOOD: Men: Par White: A: E Engelbogen (13) sq. B: D Knaggs (19) sq. C: R Alford (22) 1 up.

RIVERSDALE: Women: Stroke: Medal Jun: A/Medal: R Peschke (17) 74. B: T Kim (20) 75. C: J Fraser (29) 76. Silver Spoon: C Shallue (17) 76.

RIVERVIEW: Women: Stroke: A: H Jones (15) 72. B: D Bradley (32) 73. C: L McFarlane (39) 75. Stableford: 9-hole: S Green (35) 13.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: Medal Jun: South: A: R D’Arcy (12) 71. B/Medal: C Ciastkowski (13) 68. C: G Pinney (22) 66. Stableford: North: A: B Harrington (12) 35. B: C Horne (16) 38 cb. C: A Chatto (30) 41.

ROSSDALE: Women: Stroke: Medal Jun: A: J Adams (14) 76 cb. B: K Rahilly (27) 73 cb. C: K Morris (40) 73.

ROYAL PARK VETERANS: Men: Stableford 9-hole: White: P Oxman (23) 23.

SALE: Men: Stableford: A: D Gaskill (11) 40. L Dowsett (13) 39. B: J MacLachlan (24) 39. K White (18) 38 cb.

SANDHURST: Medley: Stableford: Champions: G Nyssen (21) 36. North: A Sombekke (10) 43.

SORRENTO: Mxd: Par: A: F Coker (7) 1 down cb. B: M Wright (33) 1 up.

SOUTHERN: Par: Div 1: D Penhall (6) 2 up cb. Div 2: K Akers (14) 2 up cb. Div 3: P Grima (28) 4 up.

STRATHALLAN: Men: Stableford White: B Box (28) 34.

THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: A: A Greenlees (8) 41. B: S Cunningham (19) 36. The Cups: R Broun (17) 35.

THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: G Vernon (7) 39. B: C Ellis (20) 38. C: M Mosca (25) 36. St John: A: C McKenzie (8) 39. B: J Allen (19) 34. C: C Stevenson (22) 36.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: L Ballard (24) 41.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: A: A Salvino (8) 37. B: K Donchi (19) 37.

THE VALLEY: Stableford: D Blackmore (25) 40.

THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: J Collins (9) 37 cb. D Rainey (5) 37 cb. J Crabtree (7) 37 cb. B: T Chitty (14) 36 cb. P Bongiorno (11) 36 cb. P Proctor (11) 36 cb. C: A Robertson (29) 38. J Amos (16) 37. P Duke (23) 36 cb. Women: A: A Hills (27) 40. A Bouchier (17) 36.

TIRHATUAN: Women: Stableford: N Patrizi 28.

TOCUMWAL: Men: Stroke White: A: J Taylor (10) 69. B: W Mithen (15) 71. C: J Scandrett (32) 72. Stableford Gold: W Atkins (35) 28.

TORQUAY: Men: Stableford: A: T Sinnott (4) 39. B: R Fish (17) 39. C: R Costin (19) 38. Resort: R Ball (19) 28. Visitor: C Hanson (19) 32.

TRAFALGAR: Women: Stableford: B Wallace (21) 35.

VICTORIA: Men: Stableford: S Noble (18) 33. Women: V Andrew (18) 39.

WARBURTON: Mxd: Stableford White: R Hottes (17) 42.

WARRAGUL: Women: Stroke: Medal: A: K Golding (19) 75 cb. B: B Davidson (25) 80 cb. C/Medal: K Wendt (41) 73.

WARRNAMBOOL: Women: Stableford: Doris Chambers Foursome: D Rix T Sullivan (11) 37.

WERRIBEE PARK: Women: Stroke: Medal Jun: A: R Ballan (24) 75. B: J Jones (32) 71.

WODONGA: Men: Stableford: A: J Murch (3) 35 cb. B: T Smith (16) 38 cb. C: J Gray (21) 38 cb.

WONTHAGGI: Women: Stroke: Medal Jun: A/Medal: M Johnson (13) 69. B: M Ryan (27) 74. C: A Poulton (34) 79.

WOODLANDS: Women: Stableford: Foursome: K Smith (13) S Thomas (25) 34.

WOORAYL: Women: Stableford: M Tuckett (28) 31.

YARRA YARRA: Women: Stroke: A: S Severino (21) 76. B/Medal: R Schafer (26) 73. C: K Lefevre (36) 75. Stableford: L Falconer (32) 33.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Medal: Lake: Div 1: K Reeves (25) 76. Div 2: G Roome (28) 73.

YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: A: C Hatton (9) 37. B: P Dolphin (23) 37.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email