September 18, 2021

Daily Club Golf 15 June 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 15 June 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Tuesday, 15 June 2021.

NSW TUESDAY

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: H Stewart (35) C Street (24) 46. Div 1: C Boyd (22) 41. Div 2: H Stewart (35) 37. Div 3: C Goudie (46) 33.

AVALON: Men: Stableford: P O’Conner (18) 33.

BALGOWLAH: Women: Stroke: Foursome C’ship: S Lane (25) R Hare 70.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: M Doan (26) 38.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: Div 1: M McAuliffe (17) 37. Div 2: P Thorpe (23) 35 cb.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Yunker (31) 42.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: P Kelloway (27) R Smith (13) 49. Men: Div 1: B Sims (6) 36. Div 2: P Kelloway (27) 43. Women: Div 1: C Clarke (6) 34. Div 2: M De Jong (25) 37. Div 3: J Spicer (32) 37. Medley: Scr: N Woolmer (6) 31.

BEXLEY: Women: Stroke: L Graham (30) 63 cb.

BONNIE DOON: Women: Stableford: K Austin (20) 38. Stroke: 4B KO f: M Blake M Faint bt I Inoue S Jackson 1up.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: G Kendrigan (31) 46.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: P Rule (14) 38.

CAMPBELLTOWN: Women: Stableford 3B Agg: Yellow: J Buckley L Garrad R McKimm 93.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Pike (22) V Fonseca (15) 46. 2B Scr: B Smith S Fitzpatrick 35. A: P Ellison (2) 37 cb. B: M Chaudhary (18) 37 cb. C: G Barratt (23) 38.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: G Kawamura (30) A Bain (18) 74. G Kawamura (30) 40.

CONCORD: Women: Stroke: Div 1: R Magner (10) 70. Div 2: J Mcrae (24) 68. Div 3: H Barnes (32) 70. Scr: Div 1: R Magner (10) 80. Scr: Div 2: J MCrae (24) 92. Scr: Div 3: H Barnes (32) 102. Stableford: 9-hole: S Soh (45) 17 cb.

CROMER: Medley: Stableford: T Birkett (11) 38.

CRONULLA: Veteran: Stableford Green: PD Jones (18) 41.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B Agg: D Morgan (15) M Gow (32) 72. Div 1: I Lee (22) 39. Div 2: C Finlay (32) 39. Div 3: R Oh (34) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford: D Spalding (3) 39 cb.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: C Roope (20) 35. Div 2: M Muncey (25) 40. Div 3: A Kendal (43) 44.

FORSTER: Women: Stroke: A: A Burns (19) 65. A Scr: A Norton-Smith (7) 77. B: K Alexander (23) 65. B Scr: K Loadsman (22) 90. C: A Roberts (36) 67 cb. C Scr: L Watkin (34) 101.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: P Dawson (10) W Hollis (14) 60 cb. A: G Cahill (10) 36 cb. B: P King (16) 39. C: B McCann (28) 39. Snr: W Norris (34) 37.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: H Jun (35) 36 cb.

GORDON: Women: Stroke: Div 1: A Kidd (28) 62. Div 2: S Beach (42) 72.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: A: R Roberston (20) 38. B: C Davison (31) 41.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Div 1: R Hyland (16) 69 cb. Div 2: C Moran (29) 66. Women: Gold: L Slattery (29) 68.

JAMBEROO: Women: Stroke: Div 1: J Burke (27) 67. Div 2: K Oborn (44) 70.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: H Egan (16) 36 cb. Div 2: L Keighran (20) 40. Div 3: L Sexton (28) 36. Div 4: E Meek (30) 35. Hole in one: M Joppich at 14th. Stableford Scr: J Slatyer 26 cb.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: B Deeth (13) P Hiebler (16) 72. 2B Scr: B Millan (3) B James (6) 56. A: P Dawson (8) 36. B: B Harding (12) 41. C: G Garven (26) 37 cb. Women: M Mann (43) 40.

LEURA: Medley Stableford Winner: M Hayden (Wentworth Falls CC) (17) 38.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: M Rowland (25) 36. Div 2: T Gadiel (45) 44. Men: B Hendren (14) 38.

LYNWOOD: Medley: Stableford: Scr: G Loos 36. Div 1: L Atkins (12) 40 cb. Div 2: T Hasman (23) 43.

MANLY: Women: Stableford: A: B Pattinson (16) 36. B: A Brewer (29) 40. C: E Martin (41) 36.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: H Isaacs (26) J Lavery (14) 48. 2B Scr: K Kerrigan J Simoes 34. P Helm (13) 40. Scr: D Jones 32. Women: A Beaven (14) 37 cb. Scr: G Varcoe 77. Veteran: Stableford: C Sutton-Brady (34) 37.

MONA VALE: Medley: Stableford: J Bennett (6) 42.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: T Skuodas (11) J Davis (26) 60 cb. E Kim (18) 35.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: A Feldmayer (24) 33 cb. A Levonpera (22) 33. Div 2: D Hall (29) 40. M Kay (25) 39. Div 3: D Sutcliffe (39) 37. S Anicich (45) 36.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Div 1: C Ward (15) 67. Div 2: A Lee (27) 71. Div 3: B Robinson (31) 67. Div 4: M Nash (37) 66. Scr: C Ward (15) 82.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: R Lowndes (23) R Ambrogio (4) 46. E Yi (19) 36. Black: F Fink (15) 39. Hole in one: D Coleman at 15th.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal: A: C Darley (18) 35. B: F Cornell (19) 35. C: P Tucker (40) 38. Women: B Tucker (39) 39.

PALM BEACH: Women: Par: J Paul (35) 6 up. 9-hole: C Sablatnig (44) 3 up.

PYMBLE: Mxd: Stableford: C Fletcher (19) 44.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: A Follmi (30) R Dupont-Louis (8) 48. A: D Horan (11) 38. B: R Ormsby (16) 37. C: R Robson (22) 38. Scr: P Cox 27.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: C Sharpe (16) W Palmer (4) 75. A: W Palmer (4) 39. B: P Ritchie (22) 38. C: B Haim (32) 38. Women: Y Mudiman (10) 37.

ROSEVILLE: Women: Par: Div 1: M Hutchinson (24) 3 up. Div 2: R Diddams (30) 5 up. Div 3: P Grover (44) 1 up. Par Green: V Marquis (45) 1 down. Par: 9-hole: J Duffy (39) 4 up.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: K Marshall (18) D Ball (+1) 43 cb.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Fulwood (20) 35. Div 2: J Clarke (32) 34. Centenary: Div 2: K Lodge (26) 32. Div 3: A Boyd (36) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: Div 1: M Depalo (24) 34. Div 2: P Guy (27) 36. Women: Div 1: J Wall (2) 32. Div 2: H Suh (31) 42. Div 3: S Ager (40) 40.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Split Six: G Knight (11) M Waite (24) 61 cb. A: S Browne (8) 37 cb. B: R Millers (17) 37 cb. C: M Waite (24) 38. D: J Greig (30) 39.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford 2B: White: J Donley (22) G Wass (20) 47. A: D Bowron (8) 38 cb. B: R Dalkeith (18) 36 cb. C: S Kitchener (21) 42. Scr: D Bowron (8) 30.

ST GEORGES BASIN: Women: Stableford Yellow: Div 1: J Nethery (20) 32. Div 2: S Stephens (30) 34. Men: A: R Zionzee (7) 37. B: P Freeman (13) 38. C: R Kurtz (23) 37.

ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: S Martin (12) 39. Div 2: S McAlister (25) 41. Div 3: H McHugh (32) 37.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: B Duncan (19) V Duncan (46) 8 up. 2B Scr: M Tey (3) D Mulhal (1) 5 up. A: R Morrison (11) 3 up. B: J Jyong (13) 1 up cb. C: F Ingegneri (21) 2 up cb. Women: Stroke: Ambrose: A: S Tait S Morrissey (9.5) 66.5. B: R Avery A Ladha (14) 74.

STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: H Jang (15) sq. Div 2: J Pillinger (46) 1 up. Medley: Stableford: J Choi (18) 40.

TALLWOODS: Women: Stroke Green: J Stephens (20) 70. M Miller (17) 72. Medley: Stableford 9-hole: Yellow: S Kemp (45) 17. M Wilson (44) 15.

TERREY HILLS: Stableford: S Yeung (17) 38.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: J Sedgwick (17) 34. Div 2: C Edwards (24) 34. Div 3: S Harrison (32) 32. Scr: J Sedgwick 20.

THE COAST: Veteran: Stableford: I Cullen (18) 44.

THE LAKES: Women: Stroke: Foursome: Div 1: P Hoy R Ellis-Doff (10.5) 73.5. Div 2: L Lawrence N Harwood (32) 75. Foursome C’ship: Div 1: R Ellis-Doff P Hoy 179. Div 2: L Walsh J Pope 213. Stableford: 9-hole: A: A Klineberg (27) 18. Men: Stableford: S Furby (24) 39.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Melrose (49) L Ivory (Woolooware 23) 50. Men: A: D Whale (12) 45. B: P Watkins (Woolooware 19) 42. C: J Aston (28) 45. Women: D McGregor (34) 39. Scr: S Gough 35 cb.

TOUKLEY: Women: Stroke: P Yates (17) 72. J Lindley (28) 74. S Shepherd (39) 77.

TUNCURRY: Men: Stableford: 2B: L Motum L Pellizzer 48. B McCann G Fletcher 45. S O’Hara S Power 44 cb. Hole in one: Medal: A Khorthon at 9th.

WAKEHURST: Women: Stroke: A: J Lim (16) 74. A Scr: D Nunn 87. B: L Woodhead (28) 67. B Scr: K Christensen 93. C: C Isaacs (33) 73. C Scr: N Bethwaite 103. D: R Smith (35) 73. D Scr: R Smith 108.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Thekkiniath (9) I Gibson (19) 44 cb. J Grima (+3) 37 cb.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: R McCourt (26) 38 cb. Div 2: P De Boer (34) 36. Div 3: B Radovan (43) 33 cb. 9-hole: K Booth (40) 16.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: K Lobb (28) 39. B: J Perks (43) 39.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Keno Ambrose: J Morris L Willis (8.75) 65.25.

VICTORIA TUESDAY

ALEXANDRA: Men: Stableford: D Silverman (13) 37.

BAIRNSDALE: Medley: Stableford: P Woodcock (29) 36. J Brittain (24) 34 cb. D Law (16) 34.

BARWON HEADS: Women: Stableford: 4B: B Constance (31) G Palmer (26) 44 cb. Hole in one: N Hutton at 4th. Stableford: 9-hole: P Heard (37) 20.

BAY VIEWS: Men: Stableford: 9-hole: J Linden (9) 18.

BLACK BULL: Stableford: I Thompson (17) 33.

CLIFTON SPRINGS: Men: Stroke: A: G Styles (3) 72. B: L Mitchell (14) 70. C: G Fisher (22) 72 cb. D: L Newton (35) 69.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stroke White: A: A Teagle (14) 71. B: V Willmoth (21) 70. C: W Opthoog (39) 72.

CURLEWIS: Stableford: B Alsop (28) 41. Stroke: 9-hole: A Jefferies (23) 34.

DROUIN: Women: Stableford: A: A Neilson (16) 37. B: J Stone (29) 31.

HEYWOOD: Women: Stroke: Medal Jun: T Heaphy (13) 73.

HORSHAM: Women: Par: Div 1: L Mayer (17) 2 up. Div 2: M Oliver (30) 4 up. Div 3: M Reinheimer (38) 2 down.

HOWLONG: Medley: Stableford Black: A: N Brown (14) 40. B: J Lang (19) 37. C: J Van Nispen (23) 39.

JUBILEE WANGARATTA: Women: Stroke Yellow: A: V Moorhead (20) 76. B: H Wickham (27) 75.

KINGS PARK: Stableford: P Kewniuk (17) 30.

KYABRAM PARKLAND: Women: Stableford: A: N Arnold (16) 36. B: B McLay (24) 38. C: J Todd (28) 40.

KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stableford: G Harrison (17) 32.

KYNETON: Women: Stroke: A: D Murphy (15) 75. B: M Orr (34) 67. Medal Jun: M Orr (34) 67.

LANCEFIELD: Stableford: P McGill (10) 34.

MAFFRA: Women: Stroke: A: C Lovi (15) 71. B: M Wrigglesworth (22) 76. C: L Dunsmuir (30) 77.

MANSFIELD: Men: Stableford White: T Murakami (10) 39. Women: 9-hole: G Skinner (21) 14.

MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: J Maggs (9) 36 cb. B: R Clegg (17) 36. C: D Leddin (20) 38.

MYRTLEFORD: Women: Stableford: A Hazeldine (36) 29. 9-hole: K Holmes (39) 12.

PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: S Grundell (8) 38. B: K Anderson (16) 41. C: D Kelly (18) 36. D: I Assender (33) 39.

PORTLAND: Medley: Stableford: A: R Clark (10) 38. B: D O’Brien (14) 38. C: G Slade (19) 39 cb.

RICH RIVER: Men: Par East: White: A: B O’Neil (8) 4 up cb. B: C Gniel (18) 4 up. C: A Duke (32) 5 up.

SHEPPARTON: Men: Stableford White: A: B Wilson (15) 36 cb. B: M Dawber (28) 40.

SPRING PARK: Mxd: Stableford: V Lunder (12) 32.

TOCUMWAL: Women: Stableford: 2B: N Whiteford J Taylor (26) 38.

TORQUAY: Women: Stableford: A: M Evans (15) 36. B: A Staig (23) 38. C: P Cassady (32) 36. Resort: H Paull (28) 33. 9-hole: D Roberts (23) 22.

TRARALGON: Men: Stableford White: A: R Gilham (11) 40. B: D Henderson (13) 41. C: M Parekh (22) 43. D: I Lowe (24) 40.

WANGARATTA: Women: Stableford: R Webb (23) 42. B Thomas (26) 38. 9-hole: K Smith (34) 23. H Tate (33) 15.

WARRAGUL: Men: Stableford: A: R Mortimer (10) 38. B: J Dalzotto (15) 39. C: C Mason (21) 36 cb.

WODONGA: Women: Stableford: D Gray (31) 37.

WOODEND: Men: Stableford White: J Chandler (17) 34.

YARRAM: Men: Stableford White: S Papworth (20) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: A Long (1) 35 cb. B: N Leuea (14) 37. C: K Evans (23) 36. Murray: A: D Tot (13) 41. B: F Exton (22) 37.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole: Red: P Taylor (6) 37. Blue: T Hackett (9) 31.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email