September 25, 2021

Daily Club Golf 12 June 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 12 June 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Saturday, 12 June 2021.

NSW SATURDAY

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: J Dimarco (12) 38. B: M Wolfe (16) 39 cb. C: J Caccamo (34) 39. Split Six: M Wolfe (16) L Lewis (6) 70.

ASQUITH: Medley: Stableford: 4B Agg: B Mcgiffin (3) E Jurd (12) D Moore (12) M Beresford (13) 105. A: J Hotten (7) 39 cb. B: R Newcombe (17) 39. C: B Alan (19) 37. Men: Scr: M Harvey 32 cb.

AVALON: Women: Stroke: Foursome: S Malchin-Barford (27) C McDonald (29) 72.

AVONDALE: Men: Stableford: 2B: M Jennings (14) D Roche (7) 45.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: L Harrison (8) 40. B: G Smith (14) 38. C: M Tiscareno (53) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Chivers M Batger 47. 2B Scr: Z Mitrovski J Colella 37. A: R Hore 38 cb. B: J Chivers 39. C: J Mantle 37 cb.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: J O’hearn (36) 33. Men: Stroke: Foursome C’ship: B: P Gould B Chui 78. C: G Hooker D Cordina 90. Foursome: P Gould (14) B Chui (16) 63. A Scr: N Katholos I Elliot 65.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: Foursome qlfrs: A Washington 63. R Viola 63.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: S Catterick (6) 40. B: M Corbett-Jones (14) 39. C: L Grant (21) 39. Scr: A Scr: S Catterick 34. Women: Div 1: W Harrington (6) 33. Div 2: R Brown (34) 36. Medley: 2B: L Smith (5) J Castle (25) 46.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: S Wyatt (3) 38 cb. B: G Wright (20) 31. C: D Rutter (23) 26. Women: Div 1: S Chamberlin (20) 32. Div 2: N Harris (33) 31.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: J Meers (9) 39 cb. A: M Sullivan (13) 38. B: I Sneddon (15) 39. C: J Spencer (36) 35. A Scr: S Palonis (0) 34 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: Irish Team: S Andreacchio (5) M Buckley (19) D Street (7) J Martyn (5) 87. A: A Pollock (10) 42. B: J Tanevski (14) 39. C: D Castle (38) 35 cb. A Scr: W Matthews 34. Women: D Patel (11) 32.

BLACKHEATH: Medley: Stroke: Ambrose: K Pidgeon (8) B Pidgeon J Grant 55.3. Stableford: S Draper (30) 39 cb.

BONDI: Men: Stableford: G Ngari (14) 36 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: T Hess (0) 32. A: M Bown (6) 36. B: J Pickering (14) 37. C: G Maidment (31) 41.

BONVILLE: Men: Stroke: Medal Jun: A: W Smith (6) 70. B: G Martin (12) 78. C: R Grieve (21) 72. A Scr: B Parker (0) 82. Women: Stableford: G Bowles (12) 36.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: G Mayfield (8) 40. A Scr: G Brown 32. B: D Monkus (15) 40. B Scr: M Ironside 24. C: A Buttigieg (45) 38. C Scr: N Beattie 17. 2B: G Mayfield (8) S Richardson (18) 48. Hole in one: G Mayfield at 10th. R Benson at 16th.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: W Alvarez (4) D Alvarez (18) 43. Div 2: G Inzitari (18) L Zaurrini (21) 47. Div 1 Scr: T Hunt R Connell 38. A: G Casey (4) 37. B: F Murugan (10) 38. C: P Martin (15) 40. D: L Zaurrini (21) 43.

CAMDEN: Women: Stroke: Matchplay: S Marsh M Ross bt L Newcombe K Hunt 2up. Stableford: Hcp: A: M Thorn (19) 36. B: S Purnell (44) 31. Men: Par: A: D King (7) 2 up cb. B: M Baker (14) 2 up. C: B Dowton (21) 2 up. Scr: A Scr: G Matheson 2 down cb. B Scr: R Sheraton 10 down. C Scr: T Lillis 14 down. 2B: D Johnston (20) M Baker (14) 11 up. 2B Scr: G Matheson C Zanoni sq.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: T Prior (11) 38. B: C Collins (18) 42. C: C Oke (25) 41. 2B: C Oke (25) A Kable (7) 47 cb. 2B Scr: R Mancell (12) B Fairclough (1) 37. Jnr: B Woolley (27) 39.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Multi: J Fisicaro (21) B Wood (27) 88. A: M Farhad (12) 37 cb. B: J Karam (14) 37 cb. C: B Wood (27) 42.

CASTLE HILL: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: T Smith (1.5) B Lambert 70.5. A Scr: T Smith B Lambert 72. B: L Kang (15.5) J Lim 72.5. B Scr: L Kang J Lim 88. C: P Weber (20.5) K Lewandowski 77.5. C Scr: P Weber K Lewandowski 98. Par: 2B: M Eades (9) K Clarke (24) 9 up. A: C Watson (9) 2 up. B: R Challenor (13) 4 up. C: G Ryan (22) 5 up.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: T MacDonald (23) T Ryan (8) 46. A: I Moon (15) 38 cb. B: T MacDonald (23) 34 cb. Women: Stableford: T Kirkham (35) 35 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford Black: A: S Lisk (7) 37. B: J Petry (16) 39. C: B Hocking (24) 35. 2B Agg: T Meiklejohn (4) S Lisk (7) 72.

CONCORD: Mxd: Stableford White: A: L Von-Bibra (6) 37. B: K Turner (20) 37. C: W Doyle (38) 41. 2B: J Brunton (23) W Doyle (38) 44 cb. 2B Scr: A Maiolo M Thomas 38.

CROMER: Men: Stroke Vardon: Black: J Han (1) 68. Hcp: G Thomas (7) 68. Medley: Par: S Benson (21) 4 up cb. 2B: J Ramsay (21) C Stone (19) 9 up.

CRONULLA: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: L Tapfield (20) T Feehan (26) 64. Scr: P Boyd L Owens 70.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: T Tourlas (10) 37 cb. Div 2: J Park (17) 38 cb. Div 3: S Johnson (28) 45. Div 1 Scr: J Madeleine (2) 34. 2B Agg: D Stocks (5) S Johnson (28) 79. A Scr: M Elphick (9) D Auremi (5) 58.

DUNHEVED: Men: Stableford: A: A Chapman (10) 40. A Scr: C Williams 38. B: D O’connell (13) 40 cb. C: M Clow (17) 40. D: N Barrett (25) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: D Freguson (6) 39. B: S Potter (15) 36. C: S Symonds (21) 40. A Scr: S Robertson (-3) 33. 2B Multi: S Symonds (21) S Antflick (24) 21.

ELANORA: Men: Stroke Foursome: Black: G Ross (12) 69. R Debenham (24) 69.

EVERGLADES: Medley: Par: A: C McCracken (7) 3 up. D Stillway (10) 2 up. D Phillips (5) 1 up. B: S Monks (16) 1 up cb. S Foster (13) 1 up. G Louie (16) sq cb. C: D O’Brien (24) 2 up. G Ives (19) 1 up. G Godfrey (19) sq. D: A Claypole (28) sq cb. S Bennett (25) sq. R Birrell (33) 1 down cb. 2B: D O’Brien K Davis 10 up.

FORSTER: Men: Stableford: A: C Roberts (15) 39. I Smith (7) 37 cb. W Knight (5) 37. B: K Cambridge (20) 39. J Chadban (21) 38 cb. M Rowe (18) 38. M Jackson (Gross) (3) 32 cb. B: G Jennings (Gross) (17) 22 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: L Muscat (28) 48. M Tamaariki-Amosa (35) 48. A Scr: M Pickham 35. M Hendry 35. A: M Williams (10) 37 cb. B: N Robinson (18) 38. C: J Jesuthasan (34) 40.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B: C Anderson (46) B Clarke (7) 48. A: C Spears (9) 36. B: S Soria (13) 38. C: L Horinek (20) 39.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: G Falconer (10) I McIntyre (12) 67. Div 1: J Goodfellow (29) 37.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: D Kay (9) 69. Div 2: S Walker (14) 69. Div 1 Scr: S Dowswell 75 cb.

GORDON: Men: Stableford: A: S McMichael (12) 39. B: G Gobler (18) 36. C: A Buckland (34) 38. 2B: A Buckland (34) D Balcomb (5) 47.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: P Tree (5) 37 cb. B: P Burke (15) 40. C: Y Charles (19) 39.

GOULBURN: Men: Stableford White: J McEntee (17) 41.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: S Kovacs (23) 34. B: R De Laine (31) 40. Men: A: N Wicks (10) 35. B: B Love (21) 37. C: M Brunt (35) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B Multi: J Poropat (17) T Steed (35) 77. Men: Stableford White: A: D Moss (9) 36. B: M Wappett (12) 38. C: T Steed (35) 37. Women: Stableford: M Tildsley (29) 35. Men: Hole in one: D Moss at 12th.

JAMBEROO: Medley: Par White: S Rippon (0) 4 up.

KAREELA: Men: Stableford: A: B Hyde (11) 38. A Scr: G Stone (5) 28 cb. B: P Hodge (15) 37. B Scr: I Elton (15) 22. C: S Brooke (21) 38. C Scr: N Hadfield (22) 18 cb. Trophy: L Krstanoski (11) 41.

KILLARA: Men: Stableford White: A: H Glanville (11) 40 cb. B: J L’Estrange (14) 37. C: M Polti (17) 38 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: K Johnston (13) A Wilkes (21) 46. A: S Puskaric (3) 40. A Scr: C Feltham 34. B: K Johnston (13) 39. C: C West (25) 37.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B: C Neville (1) J Webb (0) 45. 2B Scr: M Brinkworth (1) B Warby (1) 40. A: C Neville (1) 41. B: D Wilkes (13) 39 cb. C: R Price (14) 37 cb.

LANE COVE: Mxd: Par: 2B: A Moss (17) J Erasmus (16) 8 up. A Moss (17) 5 up.

LEONAY: Mxd: Stroke Canadian Foursome: White: A: P Latimer (16,88) S Curry (16.88) 61.12. A Scr: A Wright A Brennan 71.

LEURA: Medley: Stableford: A: L Swan (16) 40. B: N Davis (14) 38. C: P Eastment (11) 37.

LIVERPOOL: Men: Stableford Yellow: A: P Barry (5) 40. B: D Laus (15) 38. C: D Fay (21) 36. Stableford: 2B: P Barry (5) C Farrell (9) 46. 2B Scr: G Richards (1) A Bourgonjen (1) 40.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: C Hughes (2) 36. A: W Evans (9) 39. B: D Johanson (17) 36. C: D Watchorn (22) 38. 4B: D Watchorn (22) 45. A Cleary (17) 45. Women: S Gillies (24) 35.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: A Scr: B Ellam (-3) 38. A: S Haroon (11) 41. B: B Hungley (13) 40. C: M Roeder (19) 41. Div 1: D Northwood (14) 32. Div 2: S Chitty (34) 40. J Roeder (10) 71. M Roeder (19) 71.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: D Hayes (16) G Drayton (22) 44. A: S Lord (7) 40. B: P Micallef (16) 36. C: T Thomson (27) 37. Medley: Stableford: E Mcerlean (24) 37.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: Div 1: L Brooks (2) 33. Div 2: S Gilligan (20) 35.

MANLY: Men: Stableford White: A: D Porter (12) 40. B: S Albanese (18) 40. C: S Salier (21) 38.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Foursome: A Scr: T Shaw K Watson 63. A: B Kelly D Jones (6.5) 61.5. B Scr: E Lakiss D Johnson 73. B: P Helm (15) D Cameron 60. C Scr: P Woolaston P Shumack 80. C: B Young (22) B Bennett 60. Stableford: Hcp: I Dodds (16) 41. Scr: J Chong 28. Hole in one: J Chong at 18th.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: R Aslanis (9) 42. B: F Statham (19) 39. C: Z Jokic (23) 36 cb. Scr: B Smith 35. 2B: R Aslanis (9) B Hogg (20) 49. Women: Div 1: M Davies (19) 33. Div 2: R Woods (32) 41.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: T Creagh J Lean 75.

MONASH: Men: Stableford White: J Martin (25) 32. Stableford: A: C Abbott (3) 41. B: G Atherton (15) 40. C: M Singh (20) 38. 2B: Div 1: S Hegarty (8) S Smyth (16) 47. Div 2: S Cluley (15) E Peirce (27) 45. 2B Scr: C Jugmans C Abbott 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: P Williams (10) 38. B: J Bruce (16) 40. C: N Linder (19) 36. Stableford: Scr: D Mulhall 34. Women: A Lagesse (19) 44.

MOSS VALE: Men: Par: A: T Sykes (7) 3 up cb. B: J Cusack (16) 6 up. C: Z Lohman (33) 1 up. D: I Chillee (38) sq. Women: M Butcher (39) sq.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: R Quinlay (21) C Courtney (14) 47. A: C Ruddle (10) 37. B: M Holden (16) 38. C: J Lee (24) 37.

NEWCASTLE: Men: Stableford: 2B Agg: R Matthews N Hartigan 72. A: O Gilson (4) 37 cb. A Scr: T De Wit 33 cb. B: N Patel (17) 37. C: C Chapman (24) 37.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: C Chang (7) H Shin (16) 67.5. B: A Fletcher (19) S Yeung (19) 70. C: B Weir (17) B Smith (24) 71.5. D: P Town (31) T Brick (32) 73.5.

NORTHBRIDGE: Medley: Stroke: Ambrose: S Phillips (5.5) J Stephens (5.5) P Stephens (5.5) P McDonald (5.5) 47.50. A Scr: P Lotz G Evison D Illingworth H Brinckmann 53 cb.

NOWRA: Medley: Stableford: A: N Austin(Links Shell Cove) (12) 37. B: J Lenehan (15) 36. C: H Lamond (35).

NSW: Men: Stroke: D Stephens (16) 67. Scr: P Frankland 71. Stableford White: R Gallop (21) 35. Gold: O Berman (23) 33. Women: Stableford: M McCarthy (18) 34.

OATLANDS: Men: Stroke: Medal Jun: C Peterson (33) 70 cb. Medley: A: R Easterbrook (2) 71. B: P Pathmanaban (16) 70. C: J Noh (21) 71. D: D Lee (29) 68. A Scr: S Tarrant 74.

PALM BEACH: Women: Stableford: Team Agg: J Watts (29) G Pearce (26) C Dennett (35) M Gee (25) 84. Men: 2B Agg: L Rourke (12) P Tate (10) 72 cb. P Tate (10) 38 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: G Dawson (7) 39. B: P Illingworth (14) 36. C: M Reid (25) 36 cb. A Scr: M Fogarty (scr) 35.

PYMBLE: Men: Stableford: A: R Killick (7) 41. B: R Cameron (17) 40. C: B Nighjoy Wong (26) 37. Women: M Henry (18) 34. Mxd: 4B: J Abadee (7) D West (26) 48. A Scr: J Streichler R Brown 41. Men: Cup: G Rockliff (10) 38.

RANDWICK: Men: Stroke: Ambrose: J Pardey (3-1/8) B Pardey D Wilson G Hutchings 47-7/8. Scr: S Todd M Todd N Todd K Todd 54.

RICHMOND: Medley: Stroke Medal Jun: Black: A: D Adam (7) 66 cb. A Scr: R Pelaez (7) 73. B: M Cushion (15) 67. B Scr: A Bennett (14) 14 cb. C: C Quigley (21) 69. C Scr: M Manevski (21) 94.

ROSEVILLE: Men: Stableford: Foursome: M Court B Gentle 35. Stroke: Foursome qlfrs: D Hayden S Stead 70. Women: Stableford: D McAleer (11) 34. Men: Stableford White: A: A Machon (13) 35. B: L Giutronich (17) 37. C: J Buttenshaw (22) 41. Veteran: Green: I Snook (24) 31. Medley: Stableford: 2B: A Machon (13) J Buttenshaw (22) 48.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: F Eledick (11) R Toubji (19) 45 cb. A Scr: J Marks M Woodhouse 37. Div 1: J Wright (13) 39. Div 2: R Livingston (17) 37. Women: J Hong (48) 32.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: A Hugo (10) 2 up. Centenary: J Nolan (30) 3 up. Men: Par Championship: White: A: M Peet (7) 7 up. B: D Smith (18) 2 up. C: R Little (26) 2 up. A Scr: M Peet sq.

RUM CORPS: Men: Stableford: A: J Paz (6) 33. B: R Hindmarch (16) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 4B: Div 1: M Dolan (15) F Coulson (16) 47. Div 2: M O’Sullivan (23) L Hawksley (20) 49. Div 1 Scr: P Montague P Doig 34.

SEFTON: Men: Stableford: A: W Edworthy (6) 38. B: R Williams (18) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: J Marks (11) 38. B: T Hile (Future) (17) 38. C: G Ragen (22) 39. Medley: 2B Agg: G Ragen (22) J Ragen (43) 75. Men: 2B Agg Scr: D Baskerville (32) G Knutson (24) 71 cb. Women: Div 1: S Galton (17) 37.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: L Herron (5) B Herron (17) 46. Par: A: S Goodwin (7) 35 up. B: K Pepper (18) 41 up. C: B Troy (33) 35 up. A Scr: T Fortescue (+2) 33 up.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Shillcock (16) S Devlin-Look (13) 68 cb. A Scr: L Lavelle M Horton 57. A: R Cadle (2) 40. B: S Devlin-Look (13) 38. C: E Sammon (22) 38. Hole in one: R Cadle at 17th.

TALLWOODS: Men: Stableford: D Clarke (14) 40. D Dunworth (26) 37. Women: M Melick (33) 32. J Stephens (20) 31. Medley: 4B: B Shields (12) N Patchett (22) 45. M Fisher (15) D Clarke (14) 43.

TERREY HILLS: Stableford: A: H Umeyama (8) 39. B: K Saikawa (15) 38. C: P Carver (31) 39. A Scr: H Umeyama 31. 2B: P Carver R Frostick 47.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Silver Medal: White: A: H Hing (7) 70. B: G Mulcahy (14) 69. C: J Jonson (26) 70. A Scr: D Gillard 72.

THE COAST: Stableford White: A: J Lloyd (7) 39. A Scr: M Danne 34. B: P Anderson (17) 39. B Scr: S Dowie 24. C: J Beattie (23) 37. C Scr: M Robinson 18. 2B Multi: M Beattie (23) J Hogan (14) 70. Women: Stableford: Div 1: J Hart (32) 41. Div 2: E Deenick (43) 36.

THE LAKES: Par: P Henry (21) 2 up. PM: N Birbas (18) 3 up cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: M Wadley (12) 38. B: M Brotherton (21) 39. C: G Day (29) 36. 2B Multi: M Matthews (27) N Matthews (19) 73.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Howell (15) B Howell (28) 48. 4B Scr: M Garrity M Bolger 36. A: M Bolger (10) 38 cb. B: D Carrigan (15) 41. C: M Herniman (29) 39 cb. Women: A Prince (41) 36.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: J Tolomeo (0) 37 cb. A Scr: C Moreton (+2) 36. B: P Fittler (16) 39. B Scr: W Tan (13) 23 cb. C: J Kang (20) 36. C Scr: A Pellegrino (24) 15. Women: Green: M Iwatani (11) 31. Mxd: 2B: Gold: S Han (30) C Oh (16) 45 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: A Kolenko-Rezek (10) 38. A Scr: D Inglis 31. B: D Byun (17) 38. B Scr: T Bewley 26. C: C Cardwell (21) 38. C Scr: W Woodroff 18. Women: R Charnell (12) 32. Mxd: 2B Multi: R Stevens (17) A Turton (18) 78. 2B Scr: G Wood D Hurley 44.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: P Ison (16) A Hatcher (20) 43. 2B Scr: J Pagett S Lear 36. A: P Low (8) 36. B: B Evans (14) 37. C: G Wade (20) 36. Mxd: 2B: R Murdoch (35) M Pattison (28) 40. Women: D Chant (33) 32.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: S Springall (1) 36. B: B Everson (13) 39. C: J Crawford (22) 37. D: M O’Farrell (28) 43. Scr: S Springall (1) 35. 2B: M O’Farrell (28) B Dutfield (17) 48.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: Div 1: J Nakajima (10) 39. J Beahan (18) 37. S Djura (14) 36. Div 1 Scr: B Djura (0) 73.

WOMEN’S GOLF CENTRAL NORTH COAST: Women’s Stableford Div 1: L Smith (18) 75, J Cush (18) 74. Div 2: M Haigh (24) 77, D Rabbett (24) 76. Div 3: S Frost (26) 77, S Hammond (27) 74. Div 4: K Abercombie (41) 79, E Matheson (32) 70..

WOOLLAHRA: Men: Stableford Irish Team: White: R Porter (26) P Reed (23) K Snell (34) R Davies (29) 84. Div 1: Y Naito (6) 37 cb. Div 2: P Say (15) 38. Div 3: R Porter (26) 39.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: M Griffiths (13) 37. B: A Chambers (17) 36. C: Z Bouzounis (20) 35 cb. Scr: D Strong 30.

WYONG: Men: Stableford: A: J Ryan (9) 37 cb. B: C Timmis (13) 40 cb. C: S Grundy (22) 39. A Scr: S Laughnan (6) 31. 2B: C O’Rourke (15) H Norberry (31) 45 cb.

VICTORIA SATURDAY

ALEXANDRA: Men: Stableford: A: C Jack (10) 39. B: J Steyger (17) 39.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1: S Thompson (23) 37. Div 2: S Hall (27) 39. Men: Stroke: Div 1: P Robinson (2) 70. Div 2: D Dudding (15) 73. Div 3: G McDougall (23) 72.

BARWON HEADS: Women: Stableford: W Amor (18) 36. Men: S Kay (15) 37 cb. S Gubbins (17) 35 cb. Mxd: 9-hole: J Stagg (18) 18.

BELVOIR PARK: Men: Stroke: A: D Schmidt (11) 66. B/Medal: D Caulifield (13) 63. C: S Barratt (22) 66. Women: Stableford: T Perkins (33) 33.

BENALLA: Men: Stableford: A: T Hocking (3) 38. B: C Keast (10) 37. C: G Pool (23) 37. Women: J O’Brien (14) 35.

BLACK BULL: Women: Stableford: K Mitchell (22) 32. Men: C Payne (8) 38.

BRIGHT: Men: Stableford White: A: J Filippi (10) 31. B: M Zwiersen (18) 31. C: P Malkin (30) 34. Women: Stableford: A: R Poyner (25) 36.

CAMPERDOWN: Men: Par: Hcp: D Frost (10) 1 up.

CASTERTON: Stroke: Medal Jun: S Broomby (27) 67. P Larkins (26) 69.

CASTLEMAINE: Medley: Stroke: A/Medal: J Park (5) 67. B: W Toohey (18) 76 cb. C: B Sturgess (21) 71 cb.

CHALAMBAR ARARAT: Stableford Black: A: D Jennings (8) 38. B: N Pearse (12) 38. C: F Kitchen (24) 38.

CLIFTON SPRINGS: Men: Stableford: A: G Leach (6) 38. B: J Burnie (12) 39. C: G Eastick (20) 34 cb. D: C Hennessy (28) 35 cb. Women: A: R Leach (22) 32. B: M Hickey (32) 31.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: M Haddrell (5) 35. B: W Willis (24) 34 cb. C: M Robinson (24) 32. Women: A: D Ryan (24) 34. B: C Pettitt (30) 35.

COHUNA: Men: Stableford: J Power (7) 36.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford Div 1: G Brady (9) 34. Z O’Collins (+2) 34 cb. Div 2: G Griggs (15) 35. G Kilpatrick (17) 35 cb. Div 3: D Richter (20) 34. B Day (20) 33.

COROWA: Women: Stableford: F Hudson (25) 31 cb. Men: A: G Davie (10) 39. B: P Filliponi (12) 39 cb. C: T Bourke (38) 39.

EUROA: Women: Stroke: Div 1: F Edwards (17) 76. Div 2: R Lied (26) 74. Div 2 Scr: R Lied (26) 100. Men: Stableford: A: P McCarthy (3) 40. B: P Jones (22) 39.

FINLEY: Men: Stableford: 4B: S DeSousa (24) H Deane (Queanbeyan 7) 44. Women: H Wastle (14) A Freestone (38) 41.

HORSHAM: Men: Stableford White: Div 1: B Mannix (13) 39. Div 2: M Weiss (14) 39. Div 3: P Blair (21) 37. Women: Stroke L Jakobi (10) 36. Stableford: L Jakobi (10) 36. M Rich (17) 34. B Price (33) 33. M Toy (26) 32.

HOWLONG: Men: Stableford 4B: Black: K Kerlin 45. S Yates 45. Medley: A: W Day (15) 36. B Wills (28) 39.

JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford Yellow: E Lombard (34) 32. Men: White: A: A Jones (11) 34. B: L Symons (14) 38. C: R Hyland (19) 34. D: W Slade (21) 33.

KERANG: Men: Stableford: R Pay (15) 40. Women: A Morton (20) 36.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: A: D Cox (13) 39. B: D McKenzie (15) 37. C: T Risstrom (24) 39. Women: A: N Arnold (16) 35. B: M Trimby (22) 35. C: P Laidlaw (28) 33.

KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: Medal: A: P Blackmore (13) 71. A: P Blackmore (13) 71. B: B Carmody (23) 68. J Greer (21) 80.

MAFFRA: Men: Stableford White: A: G Adams (4) 35 cb.

MANSFIELD: Women: Stableford: Div 1: L Brook (21) 34. Men: Stableford White: Div 1: T Crawford (3) 39. Div 2: S Brook (36) 43.

MARYBOROUGH: Men: Stroke: A/Medal: C Thomson (+2) 68. B: D Richards (17) 72. C: D Hamilton (20) 70. Women: Brooch: R Brooker (23) 72.

MILDURA: Men: Stroke: A: G Toma (10) 69. B: J Hartley (18) 70. C: F Tippett (29) 68.

MORTLAKE: Mxd: Stableford Hcp: White: G Wareham (30) 40.

MT MACEDON: Stableford: A: M Burrage (11) 38. B: T Bonello (15) 35.

MYRTLEFORD: Medley: Stableford: A/Medal: S Hancock (17) 35.

PARKLANDS: Mxd: Stableford: S Nattrass (20) 42.

PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: D Gray (23) 30. Men: A: R Jamieson (10) 35 cb. B: M Disher (16) 36 cb. C: M Hill (21) 37.

PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: L Mcmurrich (9) 42. B: S Howard (15) 35 cb. C: M Kerry (19) 40. D: D Lappin (21) 37. Women: Stableford: F Stone (27) 35.

PORTLAND: Men: Stroke: Medal: A: H Mayberry (7) 72 cb. B: B Tozer (9) 67. C: P Phelan (28) 70. Women: L Chapman (20) 73 cb.

QUEENSCLIFF: Mxd: Stableford: A: J Bantow (9) 39. K Flynn (14) 39. B: J Mastin (16) 39. D Kilfoyle (16) 38. C: J Compton (31) 41. P De grandi (28) 39.

RICH RIVER: Men: Stableford 4B: West: Black: I Phillips 47. B Kneebone 47. Women: Par: S Morgan (23) 1 down.

ROCHESTER: Men: Stableford White: S Malley (14) 40.

SEYMOUR: Men: Stableford: A: M O’Sullivan (0) 40. B: D Cook (15) 37. C: B Keating (24) 33. Women: P Jarvis (24) 30.

SHEPPARTON: Men: Stroke: A: P Caverzan (10) 73 cb. B: A Kellock (17) 71. C: J Threlfall (23) 66 cb. Women: F Hand (30) 70.

SOUTHERN: Hole in one: A Moss at 16th.

SPRING PARK: Mxd: Stableford: B Thomas (12) 29.

STAWELL: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: D Hunter (4) 69. B: M Monaghan (12) 73. C: R Blachford (18) 69. Women: Stroke: S Ruis (10) 78.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: M Watson (15) 40 cb.

THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: L Hyett (26) 33.

THIRTEENTH BEACH: Women: Par: Beach: E Doyle (11) sq. Men: A: T Jefferies (8) 4 up. B: M Bagley (11) 3 up. C: A West (17) sq cb.

TORQUAY: Men: Stroke: A: M Bingham (7) 68. B: K Marriner (14) 70. C: P Mahony (19) 67. D: A Naoumidis (21) 70. Women: R Beacom (16) 69. Men: Stableford: Resort: J Siedlecki (25) 36.

TRAFALGAR: Medley: Stableford: 2B: R Whatmough (25) M Lewis (14) 47.

WANGARATTA: Men: Stroke: Ambrose: G Seymour J Martin 63.25.

WARRNAMBOOL: Men: Stroke: Medal Jun: A: C Van Der Starre (2) 67. B: B Coffey (16) 70. C: T Sormaz (26) 72. Women: J Rafferty (31) 73.

WONTHAGGI: Men: Stroke: A/Medal: A Geyer (9) 71. B: R Geyer (16) 74. C: G Ryan (19) 72.

YARRA PARK: Men: Stableford White: C Banitskas (17) 29. Women: Stableford: M Sinnot (23) 27.

YARRAM: Men: Stroke: A Scr: T Johnson 75. A: M Peel (3) 74. B: N Underwood (16) 72. C: D Blacker (22) 72.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par 4B: Lake: White: R Ewert (20) R Dick (17) 8 up. Murray: P Clarnette (3) R Orr (16) 8 up. Women: Par: Lake: W Dickson (23) C McDonald (16) 7 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email