September 25, 2021

Daily Club Golf 9 June 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 9 June 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 9 June 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Birtles (9) R Marrett (19) 44. Div 2: N Charlton (27) R Fisquet (17) 46. A Scr: T Felton (+2) R Johnson (12) 41. 4B Agg: T Felton (+2) I Malcolm (4) A Perring (18) R Johnson (12) 126. A: A Birtles (9) 40. B: S Robbins (17) 35 cb. C: G Hepworth (19) 34 cb. D: N Charlton (27) 40.

AVALON: Women: Stroke: Foursome: J Geyle (42) K O’Reilly (46) 72.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R Treasure (12) 37. B: R Ewing (14) 34. C: I Macdonald (38) 33.

BANKSTOWN: Medley: Stableford 2B: White: G Wise J Mackay 45. A: G Antonjuk (12) 37. B: D Cowell (13) 36. C: R Wallace (30) 37. Men: Hole in one: D Sampson at 2nd.

BARHAM: Women: Stableford: S Thompson (23) 33.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Jun: A: C Chew (20) 67. B: B Grieve (27) 70. C: K McFarlane (33) 71. A Scr: M Camilleri (10) 81.

BAYVIEW: Men: Stableford 2B Multi: Black: C Higgins J Dixon 76. A: C Smith (11) 38. B: S Klug (19) 39. C: T Collins (24) 39. Scr: N Fletcher (0) 29. White: J Hennessy (16) 30.

BERMAGUI: Women: Stroke: 54-hole C’ship: M Hayes (10) 280. Medal Jun: C Rudneski (21) 76.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: R Burmazovski (24) 40. A: N Colys (10) 36 cb. B: M Jeffrey (19) 36. C: R Phillips (21) 38. A Scr: B Sing (3) 31.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Rudd (19) E Tsoupis (5) 46 cb. 2B Scr: S Loreggia (4) C Saras 37. A: G Longbottom (8) 38. B: S Van (13) 39. C: I Hutchinson (25) 37.

BLACKHEATH: Men: Stableford: B Simpson (11) 34.

BONDI: Men: Hole in one: D Johnstone at 3rd.

BOWRAL: Men: Stableford: R Ratalino (19) 42.

BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: Medal Jun: J Medway (32) 78.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White:  P Larkey (8) S Bugdayli (12) 43. Div 2: T Nguyen (31) N Tran (27) 47. 2B Scr: R Buettner K Sirimanotham 37. A: J Perez (11) 38. B: D Bishop (15) 35 cb. C: S Music (22) 42. 

CAMDEN: Women: Stableford: A: B Johnston (20) 31. B: K Cahill (23) 28. C: G Wakeling (34) 33.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: J Maguire (16) 34.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: K Risk (5) G Dalzell (5) 77. 2B Agg Scr: R Zelesco (8) D Cummins (1) 56. A: G Nicholls (12) 40. B: I Brown (13) 38. C: J Cannuli (21) 40.

CARNARVON: Women: Stroke: Cup: M Park (17). I Mansfield 82. Salver: T Ha (Lakes) (22) 75. Div 2: M Kim (Strathfield) 94. Stableford: Div 3: G Cha (28) 38.

CASTLE HILL: Men: Stableford: Split Six: Medal: F Wilson (18) P Dickson (10) 57 cb. A: A Hung (11) 36 cb. B: S MacDonald (15) 34 cb. C: C Muxworthy (26) 32. Split Six: B Smyth (17) T Pagliaro (10) 67. A: L Marcuccio (4) 38. B: G Cooper (13) 39. C: R Allen (21) 38. Scr: B Lambert 35 cb. Gold: J Vodanovich (35) 19.

CASTLECOVE: Women: Stableford: A Orrell (43) 36.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: O Andreazza (17) G Jamgotchian (23) 49. A: J Manevski (10) 36. B: T Ahn (15) 37 cb. C: G Jamgotchian (23) 40 cb.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: M Twentyman (11) 38.

CONCORD: Men: Stableford 2B: White: V Curran (22) R Cooper (25) 46. A: R Chin (10) 41. B: P Lewis (16) 38. C: B Lim (23) 39.

COROWA: Women: Stableford: M Tobin (10) 36.

CROMER: Men: Stableford: A: I Cantwell (9) 39. B: S White (22) 39. Scr: I Cantwell 30. Irish Team: K Johnson (17) F Topham (22) R Manson (19) D Lock (21) 87.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: V Powell (17) 34 cb. B: L Banduch (27) 37 cb. C: C Myers (32) 38. D: S Willer (35) 40. Scr: S Wiggins 28.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: G Worth N Milne 45 cb. 2B Scr: P Takla T Mohr (Launceston) 38. Div 1: H Ahn (9) 38. Div 2: J Farr (20) 37. Div 3: S Beck (31) 37 cb. Scr: T Mohr (Launceston) 34.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: J Bishop (23) A Bannerman (15) 43. J Bishop (23) 38. Women: D Bowen (35) 29. Veteran: 2B Agg: A Goundan (12) M Prasad (27) 67. A: T Nuij (15) 35. B: W Wilson (20) 33. C: M Prasad (27) 33.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: R Farrugia (-1) 38. B: D Shemesh (12) 35 cb. C: F Doherty (17) 37. Scr: A Michelson (-3) 36.

ELANORA: Women: Stroke: Medal Jun: A: M Booker (17) 73. B: J Ferguson (20) 75. C: L Adams (33) 74. D: B Culbert (45) 82.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: R Lawerance (11) 39. B: D Yeend (15) 37 cb. C: D Mcmahon (21) 39 cb. D: M Gaven (31) 35. Scr: B James (1) 31 cb.

FORSTER: Medley: Par White: Div 1: M Saad (6) 1 up cb. Div 2: M Saunders (17) 1 up cb. Div 3: M Sharp (10) 1 up cb.

GEORGES RIVER: Men: Stroke Black: Div 1: W Kelly (10) 70. Div 1 Scr: R Hochkins 78. Div 2: T Jackson (23) 70. Div 2 Scr: T Elley 94. Stableford: P Enriquez (21) 35.

GOSFORD: Men: Stableford White: A Scr: J Dawkings (7) 30. A: J Dawkings (7) 37. B: B Glass (13) 40. C: B Nicholson (19) 41.

GOULBURN: Women: Stableford Green: A: J Christoff (22) 37. B: G Kennerley (27) 30.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: M Miller R De Laine 43 cb. Men: G Greentree (14) 37. B: P Affleck (21) 36. Women: E Gottwaltz (14) 35.

JAMBEROO: Men: Stableford White: I Baraldi (19) 36.

KAREELA: Men: Stableford: Split Six: C McCarry J Gibson 63. A: R Overhall (15) 40. A Scr: T Mayne 29. B: J Fraser (16) 36. B Scr: G Turnbull 19. C: W Penny (27) 36. C Scr: D Lane 12.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: J Riddell (13) B Zicat (24) 45. 2B Scr: C Murdoch F Simper 36. A: C Murdoch (7) 41. B: A Fay (14) 37. C: B Zicat (24) 38 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Vouris (16) G Vouris (20) 47. A: A Barclay (9) 42. A Scr: B Nagi 36. B: J Vouris (16) 39. C: P Law (21) 38. Veteran: J Vouris (16) 39.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: P Kelly (9) M Smith (25) 74. A Manticas (27) 38.

LEONAY: Women: Stroke Foursome C’ship: White: Div 1: D Young (33) T Whiteside (33) 72.

LEURA: Medley Stableford Singles: S York (15) 38, P Leo (10) 36, D O’Rose (22) 35, Scratch: K Yates (6) 27 gross, 2BBB: D O’Rose (22) and P Leo (10) 45.

LIVERPOOL: Women: Stableford: S Kwak (31) 32.

LONG REEF: Men: Par: 2B: A Kim G Den Toom 6 up. A: A Kim (6) 2 up. A Scr: A Kim 3 down. B: A Shuttleworth (17) 1 up. C: K Stanton (36) 2 up.

LYNWOOD: Men: Stroke White: M Tye (30) 65. Women: Stableford: R Joel (21) 39.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: D Peters (10) P Budin (19) 68. D Peters (10) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: C Moloney (20) J Adams (21) 63. C Moloney (20) 36.

MANLY: Men: Stableford: 2B: C McGuigan (17) R Murrell (5) 46. A: M Paynter (8) 39. B: C McGuigan (17) 42. C: P Appleton (30) 40. A Scr: M Paynter 31 cb. PM: A: K Flynn (2) 36. B: T Higgins (18) 35 cb. C: E Hynes (25) 36 cb. A Scr: K Flynn 35.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: P England (20) 38. Women: Div 1: F Yuan (21) 37. Div 2: B Broadbent (29) 33 cb.

MONA VALE: Men: Stableford Black: A: M Radford (7) 41. B: R Tebbutt (15) 41. C: N Fergus (23) 37. Scr: M Radford (7) 34.

MONASH: Stableford: 2B: Div 1: P Butterworth (18) M Netterfield (14) 43 cb. Div 2: R Neher (17) P Beckhaus (28) 45. 2B Scr: M Cotie A Tan 35. A: R Scott (11) 40. B: D McKinnon (19) 40. C: G Dear (24) 38. White: C Pui (22) 33.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: J Brown (10) J Hurwitz (18) 46. Men: J Bruce (16) 36 cb. Veteran: R Huang (26) 36 cb.

MOSS VALE: Men: Stableford White: A: P Nelson (8) 36. B: J Flockton (14) 39. C: S Medcalf (38) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: V Bamford (17) L Clancy (12) 60 cb. A: P Hardman (9) 37 cb. B: R Maunsell (17) 38. C: S Hawrysiuk (25) 35 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: S Fogwill (14) 40. N Hodges (12) 37. B: A Jongerden (23) 37. A Diemar (18) 36. C: D Lewis (24) 31 cb. W Morley (26) 31. Brushbox: A: D Knight (14) 36. S Conrades (14) 33. B: R McClean (16) 37. D Dohnt (17) 36. C: P Page (28) 36. N Goudge (25) 35.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Treseder (23) T Burt (10) 67. Div 2: T Law (30) D Hillary (23) 73. A: G Rogerson (7) 37. B: P Patel (16) 37. C: J Francis (23) 40. D: H Bell (31) 35.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B Agg: R Hicks (8) J Alexander (14) 64. G Machan (18) 36.

NORTHBRIDGE: Women: Stroke: Div 1: J Potter (18) 69. Div 2: D Simpson (27) 66. Div 3: R McBride (34) 61. Stroke Black: Div 3: T Kerr (31) 67.

NOWRA: Men: Stableford: K Campbell (17) 35 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: Scr: S Tarrant 35. A: M Stannard (11) 37. B: P Hessell (17) 34. C: H Murphy (29) 35. 4B: V Isaia D Brimicombe 43.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: W Davison (17) R Bramston (16) 43. A: B Brown (11) 38. B: R Bramston (16) 35. C: N Coulton (26) 37. Scr: G Naylor 30.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: P Lock (19) R Brookfield (21) 45 cb. 2B Scr: E Banguis C March 38 cb. A: D Scott (9) 38. B: R Cloey (17) 35. C: R Brookfield 36.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: N Fraser (13) P Bowden (21) 44. 2B Scr: I Catterall F Mellish 37. N Fraser (13) 38.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: S Bateman (17) 35. Div 2: Y Cheng (23) 32 cb. Div 3: G Creighton (32) 34. Div 4: C Rootsey (40) 35.

RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: M Smith (20) P Tindall (10) 61. A: O Buchan (7) 41. B: P Foley (18) 39. C: M Colbran (22) 38.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: P Donkin (9) 38. B: J Billings (16) 38. C: J Stitt (32) 36. A Scr: N O’Neil (6) 29.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: J Kim (3) R Kim (11) 74. Div 2: S Zhou (18) W Chen (20) 70. A: R Kim (11) 37 cb. B: A Bloomfield (15) 39. C: W Chen (20) 34. D: J Story (26) 37 cb. A Scr: J Kim 34.

TALLWOODS: Men: Par: B Shields (9) sq. N Patchett (19) 1 down. J Pearson (11) 2 down.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: R Lord (5) 37. B: J Previtera (17) 37. C: J Russo (20) 37.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Team: M Bouskila (13) G Patterson (7) A Lee (30) P Miles (6) 49.

THE COAST: Medley: Stableford White: Scr: J Pellegrini 30. Div 1: C Perry (15) 41. Div 2: S Darragh (27) 35.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: B Shannon (27) L Lucas (28) 47. 4B Scr: L Waller A Ryals 36. A: B Levey (11) 38. A Scr: A Coull 36.  B: B Forsyth (10) 38. B Scr: P Lonard 34. 9-hole: J Gilles (12) 15.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: G Giblett (3) 18 cb. B: M Hammond (13) 24. C: T Capplis (36) 24.

TOCUMWAL: Men: Stableford: T Stokes (15) 39. C Knight (23) 38.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: H Page (18) S Papadatos (22) 73. 2B Agg Scr: D Carrigan B Ryan 52. A: S Wilson (9) 38. B: T Spencer (18) 37 cb. C: S Papadatos (22) 39. D: T Gale (33) 36.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford 2B Agg: Gold: N Giakoumatos (14) P Green (22) 73. A: M Pearce (+4) 38. A Scr: P Borg (3) 32. B: N Giakoumatos (14) 37. B Scr: P Willey (13) 21. C: B Brandt (22) 36. C Scr: C Lee (21) 15.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: S Armstrong (24) V Demasi (27) 47. 2B Scr: J Fung G Wood 31. A: G Steele (10) 35. A Scr: D Tapper 27. B: A Montgomerie (18) 37 cb. B Scr: R Taylor 26. C: M Gailey (31) 40. C Scr: C Jones 19.

WALLACIA: Women: Par Yellow: N Bemrose (32) 4 down cb.

WARRINGAH: Men: Par 2B: White: G Campbell (15) K Triffitt (29) 10 up. A: J Mason (12) sq. B: A Peacock (19) 1 up. C: S Tweedie (Wakehurst 20) 3 up. D: K Triffitt (29) 5 up. Stableford 9-hole: P Hartman (22) 20. Women: Stableford: Div 1: T Emerson (21) 35. Div 2: B Emerson (34) 33 cb. Div 3: M Perger (39) 37. 9-hole: K Booth (40) 19.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: T Smith (5) 39. B: J Douglas (17) 36. C: C Benson (23) 36. Scr: G Soames 34 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email