September 25, 2021

Daily Club Golf 6 June 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 6 June 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 6 June 2021.

NSW SUNDAY

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: K Power (25) P Keegan (16) 46. Mxd: S Hwang (10) N Chae (22) 46. Men: Div 1: R Keith (17) 39 cb. Div 2: B Moffatt (22) 36 cb. Women: R Park (33) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: E Guthrie J Kirgan 47. Men: A: B Thompson (7) 39. B: B Tran (14) 39. C: A Sukkar (20) 38. Women: P Grzetic (40) 35.

BARHAM: Medley: Stableford: Div 1: W Lolicato (9) 36. Div 2: W Bennett (29) 33.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A Wardrop (5) 42. A: R Wilson (8) 38 cb. B: R Gray (17) 38. C: G Lloyd (21) 35. Scr: B Sing (2) 33. Mxd: G Gauci (19) 34. A Banks (28) 35.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: D Watt (15) P McIntyre (12) 46 cb. A: G Robertson (11) 37 cb. B: K Varnavas (16) 36. Scr: M Millyard 30.

BONDI: Men: Stableford: D Peebles (3) 39.

BOTANY: Men: Stableford: A Clowes (20) 41.

BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A Scr: G Barsi (13) 80. A: G Barsi (13) 67. B Scr: G Healy (20) 85. B: G Healy (20) 65. C Scr: W Uzelac (22) 90. C: M Battiste (32) 60.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: J Muscat (23) J Song (32) 46. A: G Chong (11) 35. A Scr: I Elliot 33. B: R Chanprayong (17) 38. B Scr: S Halim 21. C: J Song (32) 38. C Scr: M Whiting 20.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: C Park (10) 40. M Kim (10) 40. Div 2: U Sisoutham (20) 48. B Pata (16) 48. 2B Scr: A Er (10) L Markovski (3) 32. A: C Park (10) 37. B: B Pata (16) 40. C: L Pineda (34) 41. R Murray (28) 33.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: Captain’s Trophy: G Jones (3) 35. P Torpy (24) 29.

CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: D Meadows (10) 39.

CARNARVON: Men: Par 2B: White: B Crawford (22) M Watkins (11) 9 up. 2B Scr: N Loh D Tucker 1 down. A: M Watkins (11) 1 up. B: B Fan (17) 1 up cb. C: K Hwang (22) 5 up. Hole in one: P Mace at 16th. Women: Stroke: 2B Agg: L Kim (11) A You (12) 147. Medal Jun: Div 1: K Kim (11) 72. Div 1 Scr: L Kim 84. Div 2: S Lee (21) 73 cb. Div 2 Scr: E Kim 94. Div 3: S Lee (45) 72 cb. Div 3 Scr: K Song 103.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: R Mayfield (14) M Hardy (7) 47. Men: A: M Hardy (7) 41. B: R Weber (15) 37. C: P Eustace (21) 34 cb. Women: B Gray (22) 38. Medley: PM 2B: M Namkoong (23) K Namkoong (17) 46. Men: A: A Kim (11) 37. B: R Tang (14) 35. C: K Holmes (20) 35 cb. Women: M Namkoong (23) 41. Medley: 2B Scr: B Yap C Mitchell 38.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 2B: R Higgins L Higgins 44. R Higgins (12) 40.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: A: M Sadler (8) 38.

CONCORD: Mxd: Stableford: 2B: J Kayrouz (23) L Srour (11) 47. A: S Xue (10) 39. B: K Peng (15) 38. C: B Dincel (21) 37.

COROWA: Medley: Stableford: G Ormond (41) 45.

CROMER: Medley: Stableford: 4B: M Smallhorn B Smallhorn 41. A: A Matthews (15) 39. B: J Johnson (29) 37 cb. Scr: J Thomas 35. Split Six: J McCormack A Matthews 69.

CRONULLA: Men: Par: T Greenaway (28) 5 up. Scr: J Gerhig 4 down. Mxd: Stableford: 4B: M O’Shea (38) R O’Shea (26) 43 cb. Women: Stableford Green: B Evans (18) 36. Scr: B Evans 20.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: M Sammut C Lee 47 cb. 2B Scr: T Hill M Smith 36. Men: Div 1: L Kermode (10) 35. Div 2: C Choi (15) 35. Div 3: C Lee (25) 38. Scr: T Hill 31. Women: E Park (20) 39.

EASTLAKE: Stableford: A: R Willis (4) 39. Scr: S Campbell 37. B: B O’Driscoll (15) 37. C: A Saad (18) 40. Hole in one: P Muir at 13th.

ELANORA: Women: Stableford: Medley: 4B: T Lloyd (15) J Lloyd (25) 48. Men: White: J Lloyd (25) 40. Women: T Lloyd (15) 38.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B: Div 5: L Lawlor (28) T Lawlor (26) 46 cb. A: G Paterson (8) 35. B: C Fairweather (15) 40. C: R Wales (19) 38. D: C Casey 42. Women: Div 1: G Colley (19) 39. Div 2: S Hunter (34) 35.

FORSTER: Men: Stroke: A: M Sharp (11) 62. A Scr: T Jay (4) 71. B: M Saunders (19) 65 cb. B Scr: L Atkinson (17) 62. C: R Hawes (26) 62. C Scr: G Byrnes (21) 84.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: K Johnson (Windsor 10) 36. B: J Lee (15) 36 cb. C: P Speers (21) 38 cb.

GORDON: Medley: Stableford: S Basford (8) 36.

GOSFORD: Mxd: Stroke Foursome C’ship: Black: A Scr: B Binns (6) L Binns (21) 82. Hcp: D Medcalf (12) N Medcalf (32) 69.

HAWKS NEST: Men: Stableford: K Williams (21) 35. Women: S Pritchard (36) 34.

HOWLONG: Men: Stroke Black: A: C May (12) 65. B: M Mills (19) 66. C: S Macartney (29) 66. C’ship: A: Z Grubisa (3) 146. B: T Grubisa (10) 160 to playoff. C: M Mills (19) 175. D: D Whelan (20) 190. Women: Stableford Yellow: A: K Mills (22) 32.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: P White (9) 37.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B: C Wong (14) L Waring (17) 46. Mxd: P Kefalas (25) J Rowell (25) 47. Men: J Murphy (22) 37. Women: C Payn (27) 40.

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: H Robertson (28) G Wilson (10) 47. Mxd: A Fay (14) N Fay (24) 43 cb. Men: H Newberry (7) 38 cb. Women: Green: N Fay (24) 37 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: J Duignan (5) A Khattar (14) 79. Men: J Duignan (5) 38. Scr: R Davis 35. Women: Stableford: M Quill (28) 37.

LAKESIDE CAMDEN: Medley 2BBB Agg Net: A Lamberton (8) P Lamberton(14) 69. Rup T Souter (24) S Souter (33) 65. Scr B James (5) B James (2) 54. Medley Stableford A: C Thompson (7) 36. B: P Lamberton (14) 41. C: T Souter (24) 34 cb.

LANE COVE: Women: Stableford: Trophy: R Glover (29) 32.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: A Daley (11) B Yeo (34) 48. 2B Scr: S McGee S Reid 38. A: A Daley (11) 42. B: S Jin (15) 40. C: B Yeo (34) 39. Women: Stroke: A: H Choi (12) 74. A Scr: E Ryu 88. B: W Sung (26) 73. B Scr: J Bae 99 cb. C: F Swain (33) 73 cb. C Scr: S Kim 105.

LONG REEF: Medley: Par: N Attanasio (20) 3 up. P Macmahon (30) 2 up.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1: B Gilbert (3) 39. Div 2: J Rainbow (20) 43. Scr: C Jasser (0) 36.

MANLY: Medley: Stableford: 2B Multi: S White (45) P White (36). Men: White: A: W Yeaman (5) 36. B: B Christie (17) 35. C: G Sutton (26) 38. Women: S White (45) 41. Men: Stableford 9-hole: White: F Martin (32) 19. Women: M Martin (38) 18.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: L Restrepo (8) 37. Scr: D Fletcher 29. Women: P Kensington (35) 39. Scr: J Wallas (13) 75. Veteran: D Thompson (34) 35.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: A Vingilis (14) D Mackay (14) 84. Div 1: M Bolton (9) 40. Div 2: M Mcalister (23) 36. Scr: M Bolton 31.

METROPOLITAN MASTERS PENNANT: DIV 1: Sec 2: Long Reef 5 bt Dunheved 3. DIV 2: Sec 1: Manly 7 bt Cromer 1, Waratah 8 bt Hawks Nest 0.

MONA VALE: Medley: Par: L Banbary (32) 7 up.

MONASH: Medley: Stableford: 2B: G Blockleys Byers 44 cb. 2B Scr: S Bowgett Eksteen 36. A: C Rutherford (25) 40. Div 1: J Park (15) 36.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: S Bohan (11) G Neff (18) 48. 4B Scr: A Liu E Lewis 36. Men: White: O Dries (25) 39 cb. Women: A Liu (4) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: R Crook (7) N Flynn (17) 47. Mxd: S Wild (30) R Scott (15) 45 cb. Men: J Terlich (9) 38 cb. Women: J Fisher (33) 35.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: S Conrades (13) 34 cb. J Middleton (4) 34. B: P Bowles (22) 39. M Jeggo (16) 35. C: P Dundas-Smith (28) 31. Women: Div 1: S Dunn (21) 33. R Butler (17) 31. Div 2: G McCaw (30) 34. S Conrades (31) 32.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: T McCarthy (23) R Turner (15) 47. A: D Hughes (10) 37. B: R Turner (15) 36. C: M Morrison (22) 37. D: P Boyce (33) 30. Medley: 2B: G Boyer (19) B Boyer (29) 45. Women: H Ryu (34) J Youm (35) 47. Div 1: L Ong (18) 38. Div 2: H Ryu (34) 39. Jnr: Y Wang (19) 35. Women: Stroke: Foursome C’ship: F Montgomery (12) P Ternes (12) 173.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: S Binder (10) 38.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Shearman (21) D Mellsop (14) 46 cb. A Chew (18) 40 cb.

NSW: Medley: Stableford: 2B: P Gouge (22) D Segal (13) 46 cb. R Rees-Poole (23) M Goodwin (18) 49. D Verlander (18) 40. White: R Crawford (15) 36. Red: J Driscoll (2) 38. Scr: A Rachid 37.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: N Chen Y Jeon 45. Mxd: A Ku J Suh 45. Men: White: N Chen (21) 41. Women: Yellow: J You 37 cb.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: M Coulton (27) C Coulton (16) 45. Men: G Lee (28) 38. Women: T Campbell (33) 34.

PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Hind (11) S Adams (11) 71. Men: M Carter (23) 36 cb. Medley: J Fog (45) 36.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: M Kennedy (6) P Kennedy (31) 47. M Warne (8) 40 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: C Horan (13) 39. Div 2: M Walsh (31) 35. Scr: D Lee 25. Women: Div 1: M Chin (19) 38. Div 2: K Elder (43) 38.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: N Collier (21) M Brien (20) 51. Men: A: H Webber (9) 39. B: J Lopez (19) 36. C: M Brien (20) 43. Women: R Gounder (22) 36.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B: B Angus (8) A Broom (13) 75. Men: A: R Schiller (18) 45. B: P Mitchell (27) 38. Green: C Porter (29) 32. Women: C Ho (25) 38.

ROSNAY: Medley: Stableford: L Pledger (7) 38.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: S Toakley (16) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Multi: B Apps (21) P Salamone (27) 70. Mxd: S Kemp (17) W Kemp (30) 61. Men: C Wong (29) 39. Women: C Choi (28) 38. Medley: Scr: J Kim 31.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: Medal: A Scr: J Stephen (+4) 69. A: K Meijer (10) 72 cb. B Scr: J McGinlay (15) 86. B: J McGinlay (15) 71. C Scr: B Neal (20) 93. C: P Wooldridge (24) 70. Women: Stableford: Div 1: A Jang (0) 35.

ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: L Pellew (21) 42. Div 2: M Cerkesas (24) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: A: N Sherpa (10) 39. B: A St Barbara (13) 36. C: L King (21) 36 cb. I Murray (23) M Jackson (18) 44 cb. 4B Scr: S Buckley K Buckley 37. Women: S Tait (28) 36.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Kim (26) P Lee (8) 47. Men: S Cheon (16) 42. Women: J Shin (17) 42.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: N Mills (10) 71. J Cutler (10) 74. B: T Bodycote (24) 76. B Brookes (24) 77. Women: J Puxty (18) 77. F Lane (45) 78 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: V Choi (2) 36. B: C Wang (13) 36. C: G Rosenberg (25) 36.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: J Wise (19) 32.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: A McEntee (4) B Whelan (11) 73. Scr: K Isch 31. Div 1: C Harrington (10) 36. Div 2: J Cohen (17) 40. Div 3: C De Sousa (20) 41. Men: Stroke: Medal Jun: A: S Knowles (8) 68. A Scr: M Buckingham 70. B: M O’Dwyer (13) 65. B Scr: M O’Dwyer 78. C: E Neale (31) 67. C Scr: J Back 91.

THE LAKES: Medley: Stableford: 2B: A: M Joseph (10) N Broekhuizen (32) 48. 2B Scr: C Glenday J Ribarovski 39. 4B: A: A Kim (32) B Levy (12) 47. 4B Scr: A Coull A Katholos 44. B Ronen (9) 43. A Coull (+2) 39. Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: L Clemow (20) 77. Div 1 Scr: T Davison 88. Div 2: A Warren (35) 80. Div 2 Scr: D Enahoro 108.

THE RIDGE: Stableford: 9-hole: A: R Shephard (12) 18. B: J Ciccarelli (19) 19. C: G Eastwood (23) 18.

TOCUMWAL: Medley: Stroke: A: S Bakes (0) 69. B: C Forster (20) 70. C: F Miller (27) 71. Gold: R Eaton (29) 81.

TOUKLEY: Medley: 4B: Stableford: J Everett (14) J Everett (21) 44 cb. Men: 4B: N Gleeson (18) L Buxton (22) 44 cb. Div 1: G Royal (12) 36 cb. Div 2: H Smith (30) 37. Women: J Everett (21) 36.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B Agg: Gold: R Kim (8) P Pannozzo (12) 76. Men: A: P Pannozzo (12) 39. A Scr: C Carruthers (0) 37. B: A Dillon (13) 36. B Scr: T Kudinar (13) 22. C: G Marando (25) 33. C Scr: O Quach (19) 12. Women: Green: S Han (8) 32.

WALLACIA: Men: Stableford White: A Barnes (3) 37 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Ralec (15) 41. Stableford: 9-hole: G Gillies (33) 21.

WOOLGOOLGA: Men: Stroke: A: T Bellamy (12) 71. A Scr: A Hart 72. B: T Clark (18) 74. B Scr: T Clark 92. C: D Hopkins (20) 72. C Scr: D Hopkins 92. D: G Ellem (31) 77. D Scr: D Lynch 103.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Multi: White: J Gabor (16) M Schnabl (15) 65. Div 1: J Lederer (10) 37. Div 2: B Raymond (19) 35. Div 3: P Hammerman (22) 34. Women: F Boyer (42) 24. Medley: 9-hole: S Denenberg (33) 17. W Sparkes (33) 20. Women: Stroke: Medal Jun: T Goulding (28) 74.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: G Sharpe (15) 36. Women: F Davies (37) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email