September 21, 2021

Daily Club Golf 5 June 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 5 June 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 5 June 2021.

ANTILL PARK: Women: Stroke: Medal Jun: J Higgins (18) 66. Cup: J Higgins (18) 66. Men: Medal Jun: A: L O’Brien (7) 68 cb. B: J Ducker (16) 72 cb. C: A Bevan (22) 69 cb. Cup: A Nicholls (10) 67. P Hanley (4) 73. Jnr: Medal Jun: H Davies (10) 83.

ASQUITH: Medley: Stroke: Medal Jun: A: R Paillas (5) 66. A Scr: T Felton 73 cb. B: S Talwar (18) 67 cb. B Scr: K Lee 81. C: S Yang (19) 69 cb. C Scr: J Snell (20) 89. Hole in one: M Hammond at 14th.

AVALON: Women: Stroke: J Johnson (39) 65. Scr: S Malchin-Barford 98. Medal Jun: Div 1: C McDonald (30) 72 cb. Div 2: J Johnson (39) 65.

AVONDALE: Men: Stroke: Medal Jun: A: M Westerway (6) 69. B: A Chan (18) 70. C: A Fontana (28) 67. Scr: C McWilliams (+2) 71.

BALGOWLAH: Men: Stroke: Medal Jun: A: D Hanshaw (5) 63 cb. B: W Bevan (17) 65. C: G Batkin (30) 62.

BARDWELL VALLEY: Women: Stroke: K Vickers (25) 64. Men: Medal Jun: A: L Sanchez (5) 60. B: B Chui (17) 62. C: T Stubbings (22) 64. A Scr: G Blizard 63. B Scr: I Westley 74. Stableford: C Scr: G Malpass 88.

BARHAM: Men: Stableford: Div 1: G Smith (16) 38. Div 2: S Boorer (18) 35. Women: Div 1: E Storm (20) 35. S McConnell (28) 36.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal Jun: A: R Leo (11) 60. A Scr: S Laws 63. B: R Garcia (19) 61. B Scr: B Kantor 77. C: K Channells (23) 57. C Scr: K Channells 80.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: D Fleming (11) 39. B: G Tate (16) 38 cb. C: H Wickman (33) 41. Scr: A Scr: P Blenkhorn 29. Women: Div 1: H Rickard (19) 29. Div 2: A O’Brien (41) 36. Medley: 2B Agg: G Tate (16) H Hance (14) 73 cb.

BERMAGUI: Men: Stroke Medal Jun: Black: R Drew (5) 71. A: H Loth (5) 71. B: A Sherlock (21) 75. C: T Jack (22) 75.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: A: C Mason (13) 70. A Scr: S Palonis (1) 76. B: A Rousselis (19) 69. B Scr: G Girdlestone (15) 87. C Scr: S Sweeting (21) 93. C: G Gauci (21) 67.

BEXLEY: Medley: Stroke: Medal Jun: A Ng (27) 70. Women: S Hardey (33) 68. Men: A: D Kalamaras (6) 57. B: L Delahoy (15) 66. C: A Clifford (22) 65. A: D Kalamaras (6) 57.

BLACKHEATH: Women: Stableford: C Fitzgerald (15) 33. Men: Stroke: A: S Gray (10) 66. B: J Hollis (19) 69. C: I Foulsham (22) 71. Stableford: S Tolhurst (9) 35.

BONDI: Men: Stroke: B Greenaway (6) 59.

BONNIE DOON: Medley: Stroke Black: A Scr: E Keane (0) 36. A: H Salmon (4) 68. B: J Mattock (16) 67. C: T Graham (19) 65. Stableford White: S Hughes (17) 33. A Scr: D Grace (0) 26.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: I.Smith (13) 40, Runner up: T.White (7) 37 c/b

BOWRAL: Women: Stroke: J Ogg (24) 78. Men: Medal Jun: A: D Bickford (14) 67. B: A De Manincor (20) 69. C: B Constable (27) 66. A Scr: J Smith (6) 75.

BRIGHTON LAKES: Stroke MM: Black: A: G Rogers (8) 69. A Scr: D Burge 79. B: P Harvey (13) 66. B Scr: S Spennati 83. C: M Suann (29) 68. C Scr: P Sattout 92. Hole in one: M Song at 8th.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Jun: A: R Wright (11) 81. A Scr: R Wright 92. B: A Brady (23) 80. B Scr: B Johnston 101. C: L Newcombe (31) 78. C Scr: L Newcombe 109. Men: Stroke Black: A: J Newcombe (9) 68. A Scr: G Hunt 77. B: C Mc Cauley (13) 69. B Scr: K Dilucchio 85. C: R Byles (22) 71. C Scr: R Banks 94.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stroke Black: A: I Elliott (7) 66. B: K Ellis (13) 66. C: R Nies (34) 65. A Scr: C Matthews (4) 75. B Scr: T Slack (13) 83 cb. C Scr: P Jones (21) 89. C Hodsdon (Junior Prize) (32) 68 cb.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: K Kim (15) D Kim (10) 144 cb. 2B Agg Scr: N Sagdic B Donnellan 165. Medal Jun: A: D KIm (11) 67. A Scr: D Shin 80. B: K Kim (15) 70. B Scr: M West 84. C: T Lee (23) 70 cb. C Scr: C Farinola 91 cb.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: M Rofe (8) 69. B: M Spence (19) 73. C: G Hanigan (23) 70.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Jun: A: S Darnoc (5) 61. A Scr: S Darnoc (5) 66. B: L Jones (15) 64. C: J Snowsill (22) 63. Women: A Smith (26) 76.

CHATSWOOD: Medley: Stroke Medal Jun: Black: A: B Hogan (12) 61. A Scr: L Day (1) 70. B: P Flynn (17) 63. B Scr: P Flynn (17) 80. C: C Jack (20) 62. C Scr: C Jack (20) 82. Stableford: M Smith (45) 38.

COBRAM BAROOGA: Stableford: 2B Multi: A: K Keating (19) S Coulston (14) 76.

CONCORD: Mxd: Stroke Black: A: I Crichton (7) 70 cb. B: B Lorusso (23) 69 cb. C: K Lee (31) 71. A Scr: L Jones 72. B Scr: S Tham 88. C Scr: B Dincel 96.

COROWA: Men: Stroke: Medal: A Scr: K Macnamara (3) 72. A: K Macnamara (3) 69. B Scr: D Sandral (12) 81. B: D Sandral (12) 69. C Scr: D Harris (19) 91. C: C Gillard (20) 72. Women: Stableford: J Wheatley (31) 38.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: S Truby (11) 65. B: J Bancks (20) 63. C: M Parker (22) 68. A Scr: B Foley 72 cb. B Scr: D McHenry 80. C Scr: E Eccleston 90 cb. Trophy: P Cox (14) 70.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Jun: A: B Lee 69. A Scr: A Welsh 75. B: J Lee (19) 69. B Scr: A Black 84. C: M Deane (26) 66. C Scr: U Heard 86.

DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: T Grant (5) 70. B: K Leetham (14) 72. C: A Hall (19) 73. D: H Sutton (24) 72.

DUNHEVED: Men: Stroke: Medal May: A: A Mezildzic (4). Medal Jun: A: R Kellam (4) 72. A Scr: C Williams 72. B: J Craig (12) 70. B Scr: G Kingshot 84. C: J Lee (21) 68. C Scr: M White 89. D: A Peacock (24) 72. D Scr: B Lynch 95.

EASTLAKE: Medley: Stroke Black: A: M Zee (1) 66. A Scr: C Hicks (-4) 67. B: G Chew (12) 68. B Scr: P Gale (8) 78. C Scr: H Mcdonald (18) 88. C: J Petrakis (21) 68. Stableford A: M McGill (19) 40.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: C Gates (11) 39. B: R Longes (20) 36 cb. C: B Grose (23) 38.

EVERGLADES: Men: Stroke: A Scr: D Beer (1) 68. A: D Grimish (8) 66. B Scr: M Anthony (13) 74. B: M Anthony (13) 61. C Scr: S Monk (19) 87. C: P Shackleton (29) 63.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: M Piggin (13) 71. Div 2: B Fahey (32) 72. Women: K White (18) 73.

GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: B Grant (10) 68 cb. A Scr: D Holland 76. B: S Roscarel (16) 66. B Scr: J Webster 83. C: J Mason (24) 71 cb. C Scr: T Elley 93. Women: Stroke: H Pene-Roycroft (22) 65.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Jun: A: S Shute (10) 70. A Scr: J Desborough( Tully Park GC) (0) 65. B: S Godbolt (16) 70. B Scr: M Eschbank 87. C: J Goodfellow (29) 72 cb. C Scr: D Durkin 92.

GORDON: Men: Stroke: Trophy: N Brady (1) 69. Cup: M Butcher (12) C Harding (20) 63 to playoff. Medal Jun: A: M Butcher (12) 63. B: M Creighton (19) 65. C: C Harding (20) 63.

GOSFORD: Men: Stroke Black: A: C Morgan (12) 69. A Scr: C Matterson (6) 80 cb. B: G O’keefe (13) 70. B Scr: G O’keefe (13) 83. C: P Loveridge (19) 69. C Scr: P Loveridge (19) 88.

GOULBURN: Men: Stroke: Medal Jun: P Sykes (16) 66. A: D Falk (-6) 69. A Scr: B Mitchell (3) 74 cb. B: W Skelly (13) 70. B Scr: J Callanan (10) 85. C: J Ryrie (26) 72. C Scr: I Hutchins (17) 92.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Jun: A: J Hammond (25) 73. B: K Matheson (35) 73 cb. Men: Medal: A: M Host (14) 69. B: N WigginS (22) 70. J Reynolds (25) 73.

HIGHLANDS: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: J Bradman (12) 67. B: D Sheargold (15) 71. C: J Devenny (22) 68. A Scr: A Sweeney 78. B Scr: D Jamieson 88. C Scr: R Halliday 99.

HOWLONG: Women: Stroke Medal: Yellow: A/Medal: R Stevens (24) 67. Men: Black: A/Medal: J Arthur (10) 66. B: R Martin (15) 67. C: R Richardson (25) 67 cb.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Jun: A: A Pantano (10) 69 cb. A Scr: T Shaw (1) 73. B: S Canty (16) 66 cb. B Scr: J Duffy (11) 77. C: M Gray (17) 66 cb. C Scr: M Gray (17) 83. Women: Div 1: V Hoare (26) 71. Div 1 Scr: N Hellyer (11) 87.

JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Jun: A: D Ferguson (9) 66. B: C Leckey (14) 68. C: R Hodkinson (24) 70. Women: J Anderson (23) 72. Stableford: L Finch (54) 29.

KAREELA: Stroke: Medal Jun: A: R Logan (10) 62. A Scr: W Kain 68. B: C Meintjes (16) 61. B Scr: C Irwin 79. C: I Baianov (21) 65. C Scr: D Triggs 88 cb.

KIAMA: Men’s Monthly Medal : A: P Gassman (8) 65 cb. Scr: C Kenning (5) 72 cb. B: A Tory (20) 63 cb. Scr: M Cairns (14) 79 cb. C: T Bourke (42) 60. P Kingdon (22) 89 cb.

KILLARA: Men: Stableford: A: M Rolfe (5) 2. B: I Singh (13) 1 cb. C: A DU Pont (20) 3 cb.

KOGARAH: Medley: Stroke: Medal Jun: A: A Mala (11) 62. A Scr: B Nagi 67. B: J Goodwin (17) 63. C: P Foley (19) 63. Hole in one: D Gallagher at 8th.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stroke Black: A: H Cribb (10) 68. B: S Wolf (19) 69. C: K Bradstock (23) 69. A Oppenheimer (3) 74.

LAKESIDE: Men: Stroke: Medal: A: W Meredith (4) 61. B: R Tindale (10) 61. C: K D’Abrera (18) 65. A Scr: R Vella (0) 65 cb. B Scr: F Messina (10) 74. C Scr: D Wilkes (14) 81. Women: Stableford: 2B: J Turnbull (14) D Leicester (26) 65. Div 1: M Gear (20) 36. Div 2: K Bray (28) 30.

LANE COVE: Men: Stroke: Medal Jun: A: P Doherty (5) 66. A Scr: P Doherty 71. B: D Pritchard (19) 66. B Scr: J Back 82. C: G Webster (25) 67. C Scr: J Hickson 91.

LEONAY: Mxd: Stroke Medal Jun: White: A Scr: A Wright 71. A: L Mccoll (12) 67. B Scr: R Gardner 77. B: R Gardner (13) 64. C Scr: B Relph 86. C: L Cook (20) 67. D Scr: P Appleby 64. D: P Appleby (23) 64. Veteran: A: R Gardner (13) 64.

LEURA: Medley: Stroke: MM: A: S Sheridan (11) 72. B: P Hume (19) 68. C: J Lewis (23) 75.

LIVERPOOL: Men: Stroke: Medal Jun: A: G Niess (6) 66. B: H Song (18) 65. C: J Fay (28) 69.

LONG REEF: Men: Hole in one: Black: J Dean at 2nd. Stroke Medal: A Scr: C Wu (+1) 71. A: A Cooper (5) 68. B: J Dean (13) 64. C: S Plate (22) 71. Women: Stroke: J Bowen (6) 77.

LYNWOOD: Medley: Stroke Medal Jun: Black: A Scr: M Power (1) 77. A: J Wong (11) 69. B Scr: M Powell (12) 82. B: R Gasanz (12) 77. C Scr: D Sherlock (21) 95. C: M Seal (24) 70. Div 1: T Lindsay (24) 72. Div 2: R Keyvar (31) 73.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal Jun: Div 1: M Smart (13) 69. Div 2: J Adams (23) 68.

MANLY: Mxd: Stroke: A: B Haverfield (9) 67. B: D Robinson (18) 70. C: S Bowhill (21) 71.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Jun: A: K Watson (4) 58 cb. Medal: A Scr: J Dunn 62 cb. Medal Jun: B: L Harper (14) 54. B Scr: G Grant 73. C: C Pye (19) 56. C Scr: H Ree 78.

MASSEY PARK: Men: Stroke: A: R Aslanis (9) 64 cb. A Scr: T Wand 67. B: P Robinson (14) 66. B Scr: P Robinson 80. C: J Yu (21) 60. C Scr: J Yu 81. Medal Jun: A: R Aslanis E Kent to playoff. Medal: B: P Robinson. Medal Jun: C: J Yu. Medal May: A: S Newman bt M Flack. Women: Medal: Div 1: K McDonald (21) 70. Div 1 Scr: U Wood 85.

MONA VALE: Men: Stroke Black: A: N Taplin (11) 68. B: O Lambe (18) 71 cb. C: J Paul (29) 70 cb. A Scr: A Hugill (0) 74.

MONASH: Men: Stroke: Medal Jun: A: S Taheri (12) 70. B: E Guz (16) 71 cb. C: E Boas (35) 73 cb. Scr: D Marshall 75. Mxd: Stableford: Medal Jun: W Harrington (7) 32.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: D Cassie (11) 63. A Scr: K Paisley 70. B: J Hart (17) 65. B Scr: S Leibman 83 cb. Stroke White: C: B Curby (18) 68 cb. C Scr: G Weinberg. Women: Stroke: B: A Lagesse (20) 70. Scr: C Huynh (6) 78.

MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Jun: A: M Webb (12) 68. A Scr: B Dodds 73. B: N Powers (18) 68. B Scr: S Rath 84. C: M Bilderbeck (24) 70. C Scr: M Bilderbeck 94. Women: B Wood (14) 74.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Jun: A: K Kwak (12) 66. A Scr: J Leggo 69. B: J Craig (14) 65. B Scr: J Craig 79. C: B Chow (28) 69. C Scr: H Ra 93.

NELSON BAY: Women: Stableford: S Dunn (22) 35. L Drake (20) 30. Men: A: G Spake (15) 37. S Brown (11) 36. B: M Quirke (21) 40. P Murray (17) 37. C: J Elsworth (24) 40. M Brunt (35) 39. Stroke: A: J Marshall (6) 68. A Daubaras (11) 71 cb. B: S Fogwill (17) 69. D Rann (18) 72. C: F Fay (26) 71. C Chalkley (27) 72.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A: P Duffy (8) 67. A Scr: P Duffy 75. B: D Rolston (15) 72 cb. C: J Shakespeare (20) 72 cb.

NORTH RYDE: Men: Stroke: A Scr: D Fazzolari (2) 70. A: P Cumberland (13) 68. B: M Boyle (16) 65. C: P Russo (26) 72. D: P Mulckey (32) 72. Matchplay: P Kladal bt S Townend 3-2.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: C Gunn (20) 33. Men: T Bigini (17) 41. 2B Agg: T Bigini (17) J Separovich (17) 65.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Jun: A: J Benecke (13) 59. A Scr: D Lewis 66. B: T Livingstone (15) 60. B Scr: T Livingstone 75. C: J Lee (25) 68 cb. C Scr: G Fish 90 cb. Medley: Stableford Black: G Hughes (16) 40 cb. Women: Stroke: F Chew (40) 62. Men: 4B KO f: P Catlin C Davidson bt H Deitz N Deitz 4-3.

NOWRA: Medley: Stroke: MM: A: M Carney (11) 66. A Scr: A Bradley 73. B: R Vanzino (20) 64. B Scr: C Stubbs 91. C: R Reynolds (23) 68. C Scr: G McVey 91 cb.

NSW: Men: Stroke: Medal Jun: A: L Naumovski (7) S Pierce (11) A Gordon (1) P Whalan (8) T Whiteley (7) A Rachid (0) M Birch (12) A Moussa (10) 72. Scr: A Rachid 72. Medal Jun: B: C Coleman (17) 68. Stroke White: C: B Duffy (26) 71. Medal May: C: D Scortis (18) 77. Stableford Gold: E Ellis (22) 33. Women: Stroke: S Goldschmidt (31) 79 cb.

OATLANDS: Men: Stableford: Bowl: P Pathmanaban (16) 40. Medley: A: P Crawford (10) 39. B: P Pathmanaban (16) 40. C: D Brimicombe (23) 39. D: P Sasse (29) 39. A Scr: W Reece 33.

PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Jun: J Watts (32) 58. Div 1 Scr: D Van Ooi (31) 97. Stableford: J Watts (32) 58. Men: Stroke Medal Jun: Black: A: J Whiteheas (8) 61. B: D Hill (19) 60. C: J Otto (20) 63. A Scr: T Hunt (0) 68. B Scr: B Vickerman (15) 77. C Scr: D Droogan (21) 88. Gold Medal: G Smith (17) 116.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: P Henry (7) 38 cb. B: B Ebert (14) 38. C: C Sheppard (20) 36. A Scr: H Murray (scr) 35.

PYMBLE: Men: Stroke: Medal May: C: M O’donnell (18) 81. Medal Jun: A: P Dobbs (8) A Chun (12) 72 to playoff. B: R Cameron (18) J Varda (18) 72 to playoff. C: B Vogel (20) J Le (25) 72 to playoff. A Scr: H Waddington 73. Trophy: D Martin (6) 74. Women: K Fischer (18) 78.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Jun: A: M Garvey (11) 59. A Scr: J Todd 60. B: F Squadrito (13) 54. B Scr: F Squadrito 67. C: B Bourke (25) L Floyd (22) K Cherry (18) 61 to playoff. Jnr: J Todd (0) 60.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: V Baldry (5) 38. B: S Crosbie (13) 38 cb. C: M Bartley (32) 37 cb. Scr: C Ellings (0) 33. 2B Agg: Div 1: R Keenan (23) D Callahan (7) 69. Div 2: R Chapman (12) G Tunbridge (25) 70.

RICH RIVER: Men: Stableford Cup: East: Black: A: S Jones (3) 42. B: T Mellington (16) 39. C: R George (25) 38. Women: Stableford: A: F Galvin (22) 36.

ROSEVILLE: Snr Stableford Green: G Harrison (25) 35. Women: Stableford: R Hamilton (24) 38. Men: Stableford White: A: D Beange (7) 35. B: D McAleer (18) 37. C: B Murphy (36) 39. 4B Agg: M Tillbrook G Burden H Martin A Tsembis 131.

ROSNAY: Men: Stroke: Medal Jun: A: I Hoy (6) 65. A Scr: T Field 71. B: A Merlino (15) 67. B Scr: J Wright 81. C: J Letteri (17) 67. C Scr: E Kwong 87. Women: E Morabe (19) 82.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: P Barkl (10) 39. B: S Morrow (14) 38. A Scr: P Holt (4) 30 cb. Stroke: Medal: C: B Treweeke (22) 62. Women: Stableford: Centenary: K Halliday (33) 33 cb. Championship: S Little (3) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal Jun: A: G Jones (9) 69. A Scr: H Tae Kim 76. B: P Crowe (17) 70. B Scr: P Watson 86. C: J Lee (19) 72. C Scr: L Camp 93. D: G Clyne (24) 72. D Scr: P Camroux 97. Stableford: J Kerr (36) 32. Stroke: Trophy: P Camroux (24) 73.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Jun: A: P Kingi (9) 56 cb. B: J Glynn (14) 52.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: T Brotherton (12) 37. B: P Moore (17) 36. C: K White (27) 37. Women: S Sheldon (31) 33. Men: 2B: L Burke (36) 46. P Pack (18) 46. Medley: B Spurway (5) 43. A Ray (54) 43.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal: A: A Watts (8) 68. B: A Crapp (18) 72. C: A Arnott (22) 64. A Scr: T Fortescue (+3) 71.

ST MICHAELS: Men: Stroke Medal May: White: C: E Bome. Stroke: Medal Jun: A: M Hooper (13) 65. Stroke White: B: R Barnes (13) 70. C: D Lyons (19) 71. Stableford: L Hickey (6) 39. Stableford White: J Pardi (15) 37. Gold: T Brandtman (22) 35. Women: Stableford: M Cerkesas (24) 38. Men: Stroke: Scr: H Wang 76 cb.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal Jun: A: B Hough (12) 67. B: C Dwyer (18) 65. C: G Callao (22) 64. Scr: T Green (7) 75. Veteran: G Hough (16) 67.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: N Mills (10) 71. J Cutler (10) 74. B: T Bodycote (24) 76. B Brookes (24) 77. Women: J Puxty (18) 77. F Lane (45) 78 cb.

TERREY HILLS: Stroke: Medal Jun: A: L Houghton (6) A Gelonesi (10) G Howard (6) G Moles (13) 72 to playoff. B: I Knox (18) M Zhou (16) 73 to playoff. C: D Yem (24) 72. A Scr: L Houghton 30 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: 2B: H Revelas (17) N Nikas (13) 10 up. A Scr: R Balcomb B Harrison 3 down.

THE COAST: Women: Stableford: D McDermott (27) 39.

THE LAKES: Stroke: Medal Jun: A: R Vandersluis (4) 71. B: D Creagan (13) 70. C: A Kim (31) 67. K Kang (10) 85. Scr: J Zieme 76.

THE RIDGE: Medley: Stroke: A: R Leader (3) 69. B: I Buchanan (19) 67. C: N Mullane (25) 69. Stableford: G Day (33) 38.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: W McGovern (11) 63. A Scr: K Phillips 71. B: B Brown (14) 69. B Scr: B Brown 83. C: C Smith (19) 66. C Scr: C Smith 85. Medal May: A: M Hall 85. Women: Stableford: L Howell (18) 35.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: K Ferris (13) 40. B: M Spooner (19) 41. A Scr: P Mathews (4) 29. B Scr: C Roxby (16) 22 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: M Harvey (12) 41. A Scr: M DeVries (0) 35 cb. B: J Lee (16) 41. B Scr: J Lee (13) 23. C: A Hyung (25) 43. C Scr: M Wilmore (21) 19. Women: M Iwatani (12) 37.

WAKEHURST: Men: Stroke: Medal Jun: A/Medal: J Boardman (11) 69. A Scr: B Mason 72. B/Medal: G Gregory (15) 68. B Scr: G Gregory 83. C/Medal: D Grunsell (28) 67. C Scr: M Moran 92. Women: M Inverarity (30) 74.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Jun: A: J Vidigal (4) 69. A Scr: P Cheshire 73. B: J Casis (16) P Cromer (15) 68 to playoff. C: J Cuff (19) T Malicki (22) B Williams (21) 69 to playoff.

WARRINGAH: Men: Stroke: A Scr: S Springall (1) 75. A: P Longworth (8) 70. B: T Halpin (17) 70. C: M Paterson (24) 65. D: M Chrysiliou (32) 65.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Jun: A: K Nathan (11) 64. B: J Lederer (13) 63. C: M Friend (24) 68. Scr: M Williams (+1) 69.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Trophy: Black: A Fisher (15) 66. Stroke: Medal Jun: A: J Kaplun (8) 68. A Scr: J Rogan 73 cb. B: A Fisher (15) 66. B Scr: S Wright 84. C: R Anderson (20) 70. C Scr: D Fallins 93.

WYONG: Men: Stroke: A: K Ferguson (3) 67. B: J McAlister (13) 66. C: G Todd (19) 70 cb. A Scr: K Ferguson (3) 70.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Medal Jun: Murray: B/Medal: P Byrne (26) 36. A: S Howard (14) 41. Lake: A/Medal: D Clifford (12) 40. B: J Skase (19) 38. Women: Murray: A: A Buckley (13) 37. B: K Williams (29) 35. C: K Geary (33) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email