September 24, 2021

Daily Club Golf 2 June 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 2 June 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 2 June 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: M Bohman (26) L Wong (16) 46. M Willis (12) L Witham (24) 45 cb. 2B Scr: A Birtles S Eastman. 4B Team: M Boham (26) B Kelso (19) L Wong (16) R Carpenter (10) 136. A: A Harvey (9) 40. B: Y Kim (15) 39. C: J Eagleton (23) 37 cb. D: R Morris (30) 37.

AVALON: Women: Stroke: J Pike (30) 68. Scr: J Pike 98. Medal Jun: C Rynell (40) 69.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: S Gray (7) 36. B: R Ewing (14) 35. C: R Hare (21) 35.

BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: D Sampson G Bush 70. A: P Lee (9) 39. B: G Helm (14) 37. C: D Kwon (22) 37. Holes in one: G Wood at 7th, G Bush at 13th.

BARHAM: Women: Stroke: Div 1: P Taylor (26) 71. Div 2: G Lake (32) 72.

BARNWELL PARK: Women: Par: B Clucas (20) 6 up.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: S Whitfield R Cadden 47. A: T Payne (8) 42. B: F Godfrey (13) 37. C: W Metcalfe (35) 40. Scr: T Payne (8) 42.

BERMAGUI: Women: Stroke: Medal: L Ashton (31) 73. B Stolk (32) 74.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: T Partridge (19) R Wilson (19) 47. M Kean (22) 41. A: R Mansfield (11) 40. B: T Partridge (19) 39 cb. C: B Quinlan (26) 39. Scr: F Kidenya 34.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G McCoy (17) G Young (22) 44 cb. 2B Scr: G Heffernan K Francis 36. A: R Kelly (7) 37. B: J Frew (13) 38. C: A Yiacoumi (30) 38.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: B Simpson (10) M Mehrtens (22) 44 cb. K Munchow (11) 38.

BONDI: Men: Stableford: D Johnstone (19) 43.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: T O’Rourke (2) C Pollard (1) 78. G Urbani (12) 39. C Enchelmaier (11) 38. M Smith (17) 37 cb. S Kacsics (16) 37.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Medway (32) 35.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: P Phathanak (8) X Huynh (14) 46. Div 2: D Buhagiar (1) L Marlow (30) 51. Scr: A Marsh W Brown 41. A: A Marsh (+1) 40 cb. B: T Gardner (15) 40. C: L Marlow (30) 46.

CAMDEN: Women: Stroke: A Hcp: P Gleeson (22) 75. A Scr: P Gleeson 97. B: L Harris (32) 76 cb. B Scr: L Bond 101. C: D Kingma (33) 83. C Scr: D Kingma 116.

CAMMERAY: Men: Stableford: C Campion (21) 35.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B Multi: R Brooks (16) I Brown (13) 78. A: P Wright (8) 38. B: D Thomas (14) 40. C: K Berenger (31) 39.

CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: G Goh (15) H Lee (St Michaels 20) 140. Medal Jun: Div 1: C Kim (16) 69. Div 1 Scr: N Yeob 82. Div 2: H Lee (20) 67. Div 2 Scr: C Pak 91 cb. Div 3: S Oh (32) 69. Div 3 Scr: A An 101.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: R Challenor (12) 39. A Scr: D Cantor 31. B: G Liddle (16) 38. B Scr: J Hope 23. C: I Yoo (23) 38. C Scr: P Govett 17. PM: A: P Smith (7) 39 cb. A Scr: R Gibeson 37. B: F Mesiti (17) 34 cb. B Scr: K Dawes 21. C: B Wood (23) 38. C Scr: B Wood 18.

CHATSWOOD: Men: Stableford: Split Six: L Meakin (22) B Chapman (22) B Saxby (18) R Munge (19) 90. A: J Manevski (10) 37. B: G Hasler (13) 39. C: A Watkins (31) 39.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: P Musarra (13) 45. B: G Rawlings (21) 38.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: A Lee (21) T Teoh (17) 48. 2B Scr: A Pellegrino R Ollerenshaw 37. A: S Crichton (8) 42. B: T Schafer (19) 38 cb. C: A Lee (21) 41.

COROWA: Women: Stroke: Medal: A: M Bradford (23) 75. A Scr: S Barkley (9) 87. B: M Playford (27) 73. B Scr: M Playford (27) 100.

CROMER: Men: Stableford: 2B Multi: B Naylor L Power 76. A: A Dennewald (3) 40. B: L Power (22) 39. C: D Anderson (27) 38. Scr: A Dennewald 37.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: L Johnstone (20) 39. B: A Beare (27) 35 cb. C: C Parbery (31) 38. D: H Greentree (38) 38 cb. Scr: N Haines 28 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: L Simms D Angus 49. 2B Scr: P Takla T Mohr (Launceston) 37. Div 1: J Kim (15) 40. Div 2: C Ring (19) 37. Div 3: D Angus (30) 39. Scr: T Mohr (Launceston) 33.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: R Pogonoski (9) 41. B: G Bessell (19) 32. C: D Bull (25) 36.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: J Muscat (12) R Stallery (15) 43. Men: J Watson (10) 36. Women: F Daniels (37) 30. Veteran: A: W Beard (13) 36. B: C Williams (21) 34. C: C Yap (28) 37.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: M Boland (21) G Pola (26) 48. A: P Botting (3) 38. B: V Padagas (18) 39. C: K Ashworth (24) 41. D: G Pola (26) 41. Scr: P Botting 35.

FINLEY: Men: Stableford: Div 1: D Smith (17) 36. Div 2: M Cruickshank (22) 34. Women: Stroke: L Rendell (30) 67.

FORSTER: Men: Stableford White: A: G Nixon (13) 41. B: K Stevens (17) 41. C: K Joyce (20) 41. A Scr: M Hurley (5) 32. B Scr: K Broughton (15) 23. C Scr: P Le Rougetel (20) 18 cb.

FOX HILLS: Women: Stroke: S McGinley (28) 79.

GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Jun: Black: Div 1: K Bridgement (13) 69. Div 1 Scr: D Holland 75. Div 2: T Jackson (23) 70 cb. Div 2 Scr: P Buttsworth 92.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: S Tomlinson (10) 39. B: P Scholberg (17) 34. C: W Phillips (29) 39. Hole in one: M Steanes at 14th.

GOULBURN: Women: Stroke: Medal Jun: A: W Stewart (15) 73. B: A Croker (23) 74. C: K Stamatellis (30) 71.

JAMBEROO: Men: Stableford White: M Fisher (24) 38.

HOWLONG: Women: Stroke Medal Jun: Yellow: A: L Iffland (20) 71. B: L Nothrop (31) 70 cb.

KAREELA: Men: Stableford: A: J Gibson (7) 41. A Scr: T Seymour 31. B: N Morrison (20) 40. B Scr: R Overhall 22. C: L Dewhurst (23) 38. C Scr: K Wood 13. Women: Par: Div 1: R Hyon (21) 2 up. Div 2: J Franklin (25) 3 up. Div 3: G McGroeder (38) 1 down cb.

KILLARA: Men: Par 2B: White: G Moss (27) S Waller 11 up. Scr: J Wooster D Kirby 3 up. A: C Murdoch (7) 1 up. B: G Swords (14) 4 up. C: G Moss (27) 7 up.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Mala (11) A Adam (3) 76. A: A Mala (11) 40. B: I Davis (13) 36. C: P Harper (23) 38 cb. Scr: J Nikiforidis 35. Veteran: P Harper (23) 38 cb.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: P Kennedy (18) D Cameron (30) 46. P Kennedy (18) 39.

LEONAY: Mxd: Stroke White: A: J Knox (17) 67. B: G Gordon (34) 69.

LEURA: Medley Stableford Singles: P Hume (19) 38 pts, J Lewis (22) 36, A Stillmark (21) 35, Scratch: GS Webb (5) 29 gross, 2BBB: R Want (25) and A Stillmark (21 46.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: W Nunn M Wilson 48. A: S Cunningham (8) 39. B: T Waters (13) 41. C: W Nunn (21) 41. Scr: J Knox 34.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: C Amery (24) M Selby (19) 78. Men: White: K Smith (27) 43. Hole in one: T Thompson at 9th. Women: C Amery (24) 39.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Multi: Black: G Cosier (17) P Budin (19) 67. D Fradd (5) 39 cb.

MANLY: Men: Stableford: 2B: M Barnes (17) T Higgins (18) 46. A: K Ibbotson (11) 41. B: M Barnes (17) 37. C: P Thompson (32) 36 cb. Scr: P Howard 34.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: P Hayden (12) 39. Women: Stroke: Div 1: N Newton (16) 72. Div 2: B Broadbent (30) 70.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: A Topham (8) D Hamilton (15) 46. A: I O’Connell (13) 40. B: N Fergus (21) 40. C: S Johnston (23) 34 cb. Scr: G Kelly (0) 36.

MONASH: Stableford: Split Six: Div 1: M Krilich (7) S Miller (19) 61. Div 2: M Page (24) S Gray (24) 61. 2B Scr: N Barbieri A Tan 43. A: B Lee (12) 44. B: J Layden (16) 37 cb. C: S Gray (24) 36 cb. White: A Lam (45) 35.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: S Atkins (11) 37. B: S Aristizabal (17) 36. C: M Connolly (23) 38. Veteran: D Kiang (22) 37.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: P Tancred (9) 39. B: I Wheeler (15) 39. C: W Angel (21) 39. D: R Dowd (35) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Medal Jun: A: A King (11) 37. B: G Reid (20) 38. C: B Kim (22) 42. Scr: P Fawcus 31 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: T Chaplin (15) 39. P Sutton (7) 37. B: M Davison (22) 37. R Connor (20) 36. C: G Cavanagh (26) 39. R Bliss (28) 35. A: P Gee Kee (15) 38. C Baldwin (14) 36. B: R Moore (19) 40. P Miers (20) 37. C: T Smith (30) 43. C Norman (26) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: R Taylor (30) B McKew (35) 48. 2B Scr: R Righton (5) R Donaldson (11) 36. A: C Kelly (8) 39. B: M Collier (17) 39. C: C McArthur (27) 39. D: Y Iwanec (34) 36. Hole in one: R Wallin at 3rd.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke: R Hicks (8) 68.

NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: J La Peyre (20) 3 up. Div 2: P Roberts (25) 6 up. Div 3: F Chew (40) 1 up. Black: Div 4: R Patel (30) 3 up.

NOWRA: Men: Stableford: A: T Johnston (14) 38. B: P Rowell (29) 37 cb.

NSW: Medley: Stableford: 2B: M Franks (22) N Miller (20) 46 cb. Men: S Payne (15) 41. Scr: P Frankland 33. White: R Landers (30) 36. Gold: M Messis (26) 32. Women: L Buckley (13) 35.

OATLANDS: Medley: Stableford: 2B: R Smith M Burt 48. A: E Armstrong (7) 37. B: N Hardy (17) 42. C: A Saab (24) 40. Scr: G Lomas 34.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: C Pragnell (18) T Melhem (36) 90. A: S Bailey (9) 41. B: D Chudleigh (16) 37 cb. C: T Melhem (36) 51. Scr: G Naylor 35.

PENRITH: Medley: Stableford: 2B: S Wilson (9) W Myles (18) 44. Scr: D Gale D Bishop 43 cb. A: J Fogg (6) 37. B: D Baich (14) 35. C: G Loudon (25) 38.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: M Finnegan (10) H Henry (13) 44 cb. Scr: C McGill K Cant 41. K Oakey (7) 38 cb.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: J Langridge (15) 36 cb. Div 2: S Bush (27) 36 cb. Div 3: J Martin (29) 35 cb. Div 4: S Canty (34) 34.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: S McCarthy (14) G McNeilage (13) 70. Div 2: J Rode (34) G Buylk (28) 72. A: P Evans (11) 37. B: C Kearns (17) 37 cb. C: M Fancey (28) 40. Scr: J Moss 36. Hole in one: P Evans at 12th.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: 2B: Championship: J Graham (28) S Schmidt (13) 47.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: B Trent (17) P Brooks (16) 42. Div 2: J Park (25) J Kim (9) 44. A: M Farr (5) 37. B: B Trent (17) 38. C: J Park (23) 41. D: D Zilic (26) 36. Scr: J Patel 27.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: L Thomas (6) 37. F Teodoruk (12) 35 cb. B: B Melick (31) 35 cb. R Aleidzans (26 Ryde Parramatta) 35.

TERREY HILLS: Stableford: 4B: B Fitzgerald D Jones 56. A: D Odell (11) 42. B: H Yoo (19) 41. C: D Jones (23) 52. Hole in one: G Rosenberg at 19th.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A Lipman (27) K McPhee (14) 47 cb. Scr: J Formosa A Brown 35 cb.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: L Burgess (11) C Garlick (7) 79. Div 1: W Smyth (7) 41. Div 2: S Hall (22) 40 cb. Scr: M Buckingham 37. Veteran: R Russell (32) 44.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: P Scales (19) P Kofod (23) 49. Scr: B Forsyth M Dane 38. P King (30) 40. 4B: A: S Morota Chu (36) T C Chu (18) 49. Scr: D Wathen M Dries 35. J Rubenstein (21) 38 cb. Stroke: 9-hole: O Zerbst (2) 18. J Davis (27) 15.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: A Smith (3) 22. B: J Tilbrook (17) 23. C: M Thompson (Russellvale 25) 19 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: R Clark (13) 37. G Brooks (13) 40. B: J Washbrook (22) 37. G Lawson (26) 38. Gold: L Rickard (28) 35.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: B Stokeld (23) C Pye (6) 50. 4B Scr: C Tonelli R Hogan 39. A: J Cenere (9) 40. B: J Ryan (13) 43. C: B Skokeld (23) 43. D: W Hutchinson (25) 41 cb.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford Gold: A: L Bessant (1) 40. A Scr: M DeVries (-2) 38. B: W Tan (13) 38. B Scr: A Boudville (15) 21. C: B Dick (26) 36. C Scr: C Lee (22) 16.

WAKEHURST: Men: Par: 2B: C Jones (17) R Delizio (24) 11 up. 2B Scr: A Borg G Wood 1 down. A: G Wood (5) 2 up. A Scr: G Wood 3 down. B: P Richardson (14) 6 up. B Scr: P Richardson 6 down. C: K Jervis (24) 5 up. C Scr: K Park 12 down.

WALLACIA: Women: Stableford: 2B: J Farkas (22) C Wong (33) 41. J Thorpe (20) 32.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: B Hancott (19) S Burton (5) 47. A: S Campbell (15) 38. B: B Hancott (19) 42. C: F De Wilde (24) 36. V Carlow (28) 40. 9-hole: P Hartman (22) 20.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: D Jenner (15) C Dickson (25) 70 cb. A: L Gavin (13) 43. B: P Bettini (25) 36. Scr: J Comerford 38.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: P Coles (14) J Lambert (21) 71 cb. A: B Hearne (6) 38. B: P Bancroft (16) 38. C: E Dobson (32) 36. Scr: D Vanraalte 36.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: M Keane (31) 37 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email