September 18, 2021

Daily Club Golf 1 June 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 1 June 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 1 June 2021.

NSW TUESDAY

ASQUITH: Women: Stableford: A: N Chae (23) 39. B: J Suh (31) 41. C: J Wells (41) 37.

AVALON: Men: Stroke: G Moncrieff (24) 61.

AVONDALE: Women: Par: Div 1: J Tasker (19) 4 up. Div 2: V Denny (22) 3 up cb. Div 3: J Cameron (38) 2 up.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: Div 1: D Williams (12) 42. Div 2: P Thorpe (23) 37 cb.

BARNWELL PARK: Snr Stableford: J Macintosh (24) 42.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: J O’Brien (37) R Pitt (26) 47. Men: Div 1: S Catterick (6) 37. Div 2: F Xingchao (27) 42. Scr: S Catterick 31. Women: Div 1: K Platt (21) 35. Div 2: D Doering (28) 35. Div 3: J Spicer (33) 38.

BEXLEY: Women: Stableford: W Baker (38) 35.

BONNIE DOON: Women: Stableford: C Alexander (30) 33 cb.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: J Burrough (6) 40.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: C Hilton (11) 41.

CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: Div 1: F Keane (20) 37. Div 2: S Taylor (35) 39. Div 3: J Berwick (39) 32.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: C Davies (26) R Leabeater (20) 48. A: R Laskazeski (12) 39. B: S Khouri (13) 37. C: C Davies (26) 41.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Toase (21) D Henry (17) (Lynwood) 46. Men: M Zillman (Windsor).

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: G Dare (14) C Leadle (8) 45 cb. A: J Diggins (11) 41. B: B Lambert (20) 37 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: M Pittman (41) 40.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stableford: A: A Lee (26) 35. B: U Jones (38) 37.

COROWA: Medley: Stableford: P Alexander (16) 38.

CROMER: Medley: Stableford: K Tonoli (42) 42.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: C Conlon (33) G Willer (24) 46. G West (24) 43. Scr: B Parsons 31. Veteran: Green: J Symes (17) 41.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: M Nam S Park 48. Div 1: T Hilton (20) 40. Div 2: S Colussi (28) 38. Div 3: M Oh 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: K McGuigan (6) 36 cb.

ELANORA: Men: Stableford: A Reeve-Parker (5) 40.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: T Melnick (18) 39. Div 2: W White (26) 39. Div 3: J Montgomery (31) 38. Div 4: S Lomax (42) 38.

FORSTER: Women: Stroke: Canadian Foursome: M Brogan L Davis 69.875.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: K Farley (12) 35. A Scr: J Han 37. B: R Pender (18) 37. B Scr: P Green 23. C: G Clarke (23) 39. C Scr: B McCann 20. Snr: J Prendergast (36) 38.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: D Bailey (16) 39.

GOSFORD: Women: Stroke: Trophy: A: S Waugh (15) 72. B: B Adams (27) 69. C: H Smith (34) 71.

HAWKS NEST: Women: Stroke: A: A Scott (21) 74. B: S Campton (30) 74. C: K Matheson (35) 75.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: S Ridley (15) 37 cb. B: G Goodman (18) 39 cb. C: K Lambert (23) 41.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Div 1: E Corvino (8) 68. Div 2: R Milne (23) 71. Women: Gold: L Schwarz (24) 69.

JAMBEROO: Women: Stroke: M Cook (31) 61. Scr: G Rutledge (33) 70. Medal Jun: Div 1: K Brennan (21) 66. Div 2: M Cook (31) 61. Div 3: M Potter (49) 75. Stableford: R Boles (43) 28.

KILLARA: Women: Stroke: Div 1: A Leyton (21) 70. Div 2: J Higgins (26) 64. Div 3: S Hardwick (29) 71. Div 4: L Meek (36) 71. Scr: J Crichton 74.

LAKESIDE CAMDEN: Medley 2BBB Agg: G Nelson (12) John Buchanan (13) 75. Medley Stableford: 2B Agg: B Chambers (19) R Mayoh (15) 76 cb. 2B Scr: R Butchers (5) A Holland (8) 56. A: D Gregory (9) 39 cb. B: D Hershell (12) 40. C: B Chambers (19) 39. Women: M Irvine (25) 37 cb. Stroke: Div 1: L Richards (15) 64. Div 2: N Cullen 64 cb.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: P Kitley (11) R Bell (18) 49. Scr: K Gordon C Faico 46. A: P Kitley (11) 40. B: T Brzezawski (23) 39.

LONG REEF: Men: Stableford: W Grundy (29) 37. Women: Div 1: T Heber (11) 37. Div 2: F Candrick (45) 34.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: A Abdo (24) 40.

MANLY: Women: Stroke: A: B Haskins (14) 73. B: J Reeves (27) 73. C: S Kingsmill (34) 77.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Zihrul (19) L Taylor (11) 46. 2B Scr: P Stafford D Cremin 36. Hcp: P Harrison (19) 40 cb. Scr: D Fletcher 32. Women: K Lidbury (25) 36. Veteran Women: P Kensington (36) 35. Scr: G Varcoe 81.

MONA VALE: Medley: Stableford: D Fogarty (10) 40.

MONASH: Women: Stroke: A: J Park (15) 74 cb. B: G Lambourne (30) 70 cb. C: L Parsonage (37) 68.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: L Macarthur (27) J Baikie (43) 71. L Macarthur (27) 37.

NEWCASTLE: Women: Par: Div 1: J Coughlan (14) 2 down. Div 2: S Beentjes (25) 2 up. Div 3: H Eggins (35) 1 up.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Foursome: A: K Fennell J Flaherty (20) 68. B: B Boyer L Mathieson (28.5) 65.5. C: J Stewart C McKee (36) 68.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: B May (18) M Kotzmanek (28) 48. R Ambrogio.

NOWRA: Veteran Men: Stableford: 2B: M Kable (16) T Hosler (10) 45. Veteran Women: N Massingham (34) C Lymbery (27) 42.

PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: V Smith (30) 20. Div 1 Scr: N Kempson 84. Div 2: L Hogan (38) 63. Div 2 Scr: J Watts 96. 9-hole: N Keating (40) 27. Veteran: 36-hole: Scr: G Pearce 175. Hcp: M Little (43) 126.

PYMBLE: Mxd: Stableford: S Saha (28) 38 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: W Gardiner (9) K McGovern (15) 45. A: G Wilson (10) 37. B: R McKiernan (17) 39. C: R Stewart (19) 38. Scr: P Cox 32. Hole in one: W Dayment at 10th.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: T Wesley (-2) 38. B: B Scott (15) 40. C: P Boek (25) 39 cb.

ROSEVILLE: Women: Stroke: Div 1: S Fortin (9) 65. Div 2: M Farrell (27) 63. Div 3: L Albert (35) 63. Scr: S Fortin (9) 74. Stableford: 9-hole: L Lin (26) 19. Green: J Lyons (45) 17.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: W Duncan (16) P Sheen (24) 39.

ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: Div 1: A Haege (15) 71. Div 2: M Baldock (30) 76 cb. Scr: A Haege (15) 23. Centenary: Div 2: C Anderson (26) 65. Div 3: V McFadden (30) 65.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 2B: M Cuthbert (42) G Lee (32) 48. Vis: B Sekine (36) H Jung (45) 47. Scr: J Wall B Roddy 28.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: B Parcell (33) W Thompson (15) 79. A: G Crate (4) 39. B: R Beves (15) 38. C: R Sinclair (19) 38 cb. D: B Burfield (28) 39.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford 2B: White: L Pereira (10) J Anderson (15) 45. A: J Main (11) 39. B: S Delprado (Leura 14) 38 cb. C: J O’Brien (21) 38. Scr: S Ballard 38.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: B Dawson (3) 37. B: R Fenton (14) 37. C: P Schloeffel (22) 36. Women: Yellow: Div 1: J Noden (19) 37. Div 2: B Stevens (32) 31.

ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: P Pitsawong (11) 39. Div 2: M Laffy (27) 36. Div 3: B Cowan (31) 36.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: C Wood (17) L Plant (26) 48. Scr: M Tey (3) F Ingegneri (20) 35. A: N Walker (11) 37. B: C Wood (17) 36 cb. C: B Goddard (22) 37 cb. Women: Stroke Foursome: Gold: A: D Munro K Fryer (21.5) 72.5. B: D Rush J Loader (30) 68.

STRATHFIELD: Men: Stableford: C Collie (8) 36. Women: Div 1: G Choi (16) 36. Div 2: J Seo (29) 35.

TALLWOODS: Stableford: Veteran Women: Div 1: B Jones (16) 30 cb. G Pearson (25) 30. Div 2: J Chilton (27) 33. C Forestal (35) 28 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: J Wu (42) 36.

THE LAKES: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: R Ellis-Doff (11) 75. Div 1 Scr: L Haigh 92. Div 2: L Brecht (26) 72. Div 2 Scr: H Kamokasu 100. Stableford: 9-hole: P Davies (35) 16. Men: G Everett (12) 37.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: C Davies (8) 38. B: S Whyte (17) 40. C: R Lay (29) 39 cb. Women: E McGee (34) 29 cb. Scr: S Kelman 32.

TOCUMWAL: Women: Stroke: Div 1: B Wilkinson (11) 70. Div 2: J Boake (19) 72. Stableford Gold: M McLeay (25) 37.

TOUKLEY: Women: Stableford: 4B: J Knight (26) M Holmes (36) 45 cb. Div 1: C Wagenaer (20) 37. Div 2: E Barnett (33) 38. Div 3: M Holmes (36) 39.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: M Hurley (7) 40. A Scr: G Cush (4) 33. B: R Clinton (17) 38. B Scr: A Johnson (15) 21. C: A Khorthon (27) 37. C Scr: G Fletcher (20) 20.

NSW/ACT C’SHIP: PGA Professionals Qualifying Round at Twin Creeks Golf & Country Club: 67: B Arthur. 68: D Thompson N Miller. 69: L Austin P Maiolo J Widdicombe. 70: G Bayley J Mullaney D Paddison J Wilson. 71: N Turner K Stegbauer L O’Carrigan B Stowe A Welsford. 72: B Burge L Bates J Harding R Smith M Gannon M Ballard N King J Ward. 73: T Starbuck P Hayhoe. 74: W Flitcroft T Cooper S Edwards J Hook J Hart M Brooker J Perkin. 75: A Demidjuk L Whitbread L Sheils R Kennedy T Hosking A Summers. 76: S Gannon A Jung D Van Raalte J Duggan C Harper S Hardiman C Park. 77: S Cochrane S Howe D Green B Ward L McKechnie. 78: D Reeves R Jumrukovski. 79: S Treisman D Robel P Lorimer D Rayner B Hohnen. 80: B Hamilton A Crumpton S Martyn K Jarochowicz S Howell. 81: M Infanti. 82: T Walia. 83: B Fasher B Trembath R Kato. 84: N Griffin. 85: M Gannon M Gunawan. 87: S Newbrun. Wdn: J Forrester. Rtd: S Park.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Meakins (20) 37. B: L Sladden (22) 38. C: J Gailey (33) 40. D: R Taylor (36) 37.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: M White (11) 34 cb. Div 2: E Johnson (31) 35. Div 3: M Perger (40) 37. 9-hole: J Stoneman (41) 22.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Winter (15) B Gilbert (15) 72. B Gilbert (25) 37.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Jun: A: H Berckelman (23) 71. B: H Dart (34) 67. Stableford: T Peters (38) 34.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: A: J Morris (22) 36 cb. B: R Fleming (29) 39. C: A Marney (34) 38. 9-hole: M Lewis (33) 14.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: D Crothers (-6) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email