September 18, 2021

Daily Club Golf 26 May 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 26 May 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Wednesday, 26 May 2021.

NSW WEDNESDAY

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: A: L Malcolm (2) T Felton (-3) 45. B: M Davey (26) M Sleeman (13) 44. Scr: L Malcolm (2) T Felton (-3) 45. Team: S Park P Sekula K Warwick B Talbot 136. A: J Jeong (12) 39. B: E Jurd (14) 39. C: B Garlick (21) 41. D: B Moore (29) 36.

AVALON: Women: Stableford: C Rynell (40) 31.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: L Harrison (7) 37. B: S Allum (15) 40. C: D Rodgie (30) 47.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: D Beaumont T Gaudrey 46. A: R Miller (8) 41. B: R Asawa (18) 38. C: D Beaumont (20) 43.

BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: G Smith A Hay 51. A: N Fletcher (7) 38. B: T Fletcher (17) 42. C: J Reid (35) 41.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: F Vercoe (25) 35. M Hayes (10) 35. Div 2: I Putaansuu (42) 32. J Williams (38) 30.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: R Young (19) 41. A: K Rae (4) 36. B: P Emslie (18) 37 cb. C: G Eade (23) 37. Scr: G Butler 28.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: G Longbottom (8) . W Davies (15) 69. 2B Agg Scr: S Todd . M Todd 54. A: R Kelly (9) 39. B: A Ferns (15) 36. C: G Bowen (21) 38.

BLACKHEATH: Medley: Stableford 2B: Black: B Flaherty (7) C Clark (5) 41 cb. C Donoso (9) 38 cb.

BONDI: Men: Stableford: D Johnstone (20) 37.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: T Hess (3) 39. B: B Locke (14) 38. C: S Levy (26) 38 cb. Scr: T Hess 36.

BRIGHTON LAKES: Women: Par: L Sharp (25) sq.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Greksa (5) P Citroni (17) 45. Div 2: W Brown (18) C Collins (11) 47. Scr: T Marlin R McIvor 39. A: H Ou (7) 39. B: R Maharaj (18) 38. C: M Haining (21) 41.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: B Johnston M Brown S Miller P Gleeson 61.375.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: M Curtis (26) C Unwin (16) 65. M Curtis (26) 33.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: R Hawes (19) T Mocha (14) 46. 2B Scr: K Risk (5) G Dalzell (4) 36. A: M Wakeling (9) 38. B: T Mocha (14) 35 cb. C: G May (27) 37.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B Multi: O Choi (19) J Jung (17) 73. Div 1: J Hwang (17) 37 cb. Div 2: V Lee (19) 37. Div 3: A Kim (26) 34.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: L James (21) T Alam (18) 47. A: Z Pagano (9) 41. B: S Macdonald (15) 38 cb. C: G Weber (20) 36. PM 2B: P Dorahy (31) D Solomons (14) 50. A: D Findlay (12) 39. B: D Nelson (14) 39 cb. C: R Patten (23) 37. Gold: J Vodanovich (35) 25. Medley: Stableford: 2B Scr: D Ferguson T Wheeler 43. Holes in one: R Finn at 11th. B Bowen at 11th.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: K Metzke (19) P Carroll (7) 46. A: P Carroll (7) 40. B: L Hutton (15) 42. C: J Green (19) 40.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: K Kordy (17) M Virginie (29) 48.  Scr: A Pellegrino P Loftus 34. A: T Watson (11) 38. B: P McGahen (15) 38 cb. C: J Biazzo (25) 42.

CROMER: Men: Stableford: Split Six: I Ballard (22) I Cantwell (9) 68 cb. A: P Nuttall (10) 41. B: N Gildon (23) 39. C: B Davis (29) 41. Scr: J Ponder (40) -2.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: J Richardson (17) 39. B: J Balsaras (4) 36. C: R Cribb (30) 38 cb. D: S Weidenhofer (36) 37. Scr: S Wiggins (4) 32.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: A Carrieri A Storey 49. 2B Scr: D Sheather J Ross 40. Div 1: S Manson (12) 41. Div 2: W Park (23) 40 cb. Div 3: A Carrieri (24) 42 cb. Scr: J Ross 35.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: T Jones (30) V Sullivan (53) 45. A: M Clow (14) 36. B: R Gorej (19) 38. C: P Podbereski (25) 36. J Watson (10) 37. 

EASTLAKE: Medley: Stableford 2B Agg: Black: J Bagnell P Curren 73. A: P Curren (6) 38. B: B Russ (10) 36. C: J Bagnall (19) 41. Scr: C Hicks (-4) 35.

ELANORA: Women: Par: Hcp: Div 1: F Warne (13) 1 down. Div 2: L Scamps (21) 2 up. Div 3: G Pettit (26) 2 down cb. Div 4: V Fitzgerald (38) 2 down. Captain’s Trophy: P Kirwan (23) 4 up.

EVERGLADES: Men: Stableford Irish Team: Black: D Cunningham (22) D Gordon (16) P Powter (3) P Hicken (10) 91. A: B Cotterill (9) 39. B: D Gordon (16) 39. C: A Li (23) 42. D: J Pickvance (29) 40. Scr: P Powter (3) 33.

FOX HILLS: Women: Stableford: 2B Multi: M Quirk (32) G Pont (31) 54. M Quirk (32) 35.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: G Kirby (17) M O’Rourke (28) B Solo (12) B Sinai (17) 85. Div 1: G Kirby (17) 37. Div 2: J Rudd (22) 38.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: D Grant (9) 39. B: E Park (15) 38 cb. C: K Stewart (34) 42.

GOULBURN: Women: Stroke Ambrose: Green: P Jeffery (Queanbeyan) G Moroney (4.25) 66.75.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: S Easten R De Laine 45 cb. Men: A: P Jackson (12) 36 cb. B: T Clarke (20) 36. Women: S Easten (43) 34 cb.

JAMBEROO: Men: Stableford 4B: White: G Rodgers (12) G King (29) 42. C Leckey (13) 37.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: R Overhall A Bliss 46. 2B Scr: A O’Connor J Gibson 34. A: L Krstanoski (11) 38 cb. A Scr: T Seymour (4) 31 cb. B: I Colley (20) 40. B Scr: L Smith (20) 19 cb. C: R Hall (36) 38. C Scr: B Galvin (24) 14. Women: C’ship: Div 1: Y Rochford. Div 2: L Solness. Div 3: L Matthews.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: J Newbery (10) J Wooster (+2) 47. 2B Scr: L Doecke J Wooster 44. A: C Walden (11) 41. B: N Hardwick (13) 36 cb. C: D Irvine (18) 41.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: K Cribb (9) H Ng (16) 47. A: K Hatzianestis (12) 40. B: W Christie (17) 37. C: R Smith (23) 35. Scr: D Gallagher 37. Veteran: J McBarron (11) 39.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: R Tetley (18) 37.

LANE COVE: Men: Par: 2B: D Martin (21) C Tan (25) 8 up. C Tan (25) 4 up.

LEONAY: Women: Stroke: Ambrose: F Daniels D Bowen J Martin E Williams (15.13) 62.87.

LEURA: Medley Stableford Singles: D Barnes (12) 37 cb, P Eastment (10) 37 cb, P Leo (10) 37, Scratch: R Walker (1) 31 gross, 2B Multiplier: D Barnes (12) and P Leo (10) 80.

LIVERPOOL: Women: Stableford: C Chaeok (26) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: 4B: G Bush (20) P Hughes (15) 47. A: C Galloway (9) 39. B: K Warren (18) 37. C: G Bush (20) 40. Scr: D Campbell (2) 35.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: L Gibson (20) R Wainwright (19) 72. N Dimas (21) 39 cb. C Bletsas (21) 39. R Wainwright (19) 38.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: 2B Multi: C Moloney (20) J Adams (22) 79. C Moloney (20) 38 cb.

MANLY: Men: Stableford: 2B: W Yeaman (5) G Williams (10) 47. A: A Dakers (5) 40. B: S Penny (16) 37. C: J Quille (20) 39 cb. Scr: G Bryant 33.

MASSEY PARK: Women: Stroke: Foursome C’ship: D Connellan P Semken 183. Medley: Stableford: E Indorato (22) 40.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B:  M Harris R Macdonald 48.  Scr: A Albinski G Stanford 40.

MONASH: Men: Stableford: 2B: R Knight (15) R Scott (11) 49. 2B Scr: R Knight R Scott 36 cb. A: N Warren (9) 39 cb. B: N Connon-Jackson (15) 39. C: P Cheung (25) 43. 

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: V Dolnikov (27) M Chewter (13) 48. Men: D Golding (19) 40 cb. Veteran: B Gnesin (19) 40.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: D Edwards (5) 37. B: G Morris (16) 37. C: S Fitzpatrick (20) 36. D: W Kilmartin (30) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: C Whybrow (8) G Muir (11) 74. A: J Empson (6) 41. B: T Howe (20) 38. C: P Goddard (26) 38.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: M Galloway (10) 37. M Atkins (7) 36. B: L Van Niekerk (20) 39. N Lilly (16) 38. C: B Stamper (25) 42. M Twomey (25) 40. J Wade (12) 38. I Warrington (12) 37. G Brown (19) 36. D Flatt (16) 36. G Flynn (33) 40. R Willock (25) 40.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Irish Team: B Robinson (22) P Keegan (19) R Lawson (21) K Morgan (19) 90. A: G Steer (9) 40. B: G Duncombe (14) 38. C: D Khakhar (25) 39. D: B Walsh (33) 35.

NORTHBRIDGE: Women: Stroke: Div 1: J Colman (25) 64. Div 2: M McClean (24) 66. Div 3: R McBride (35) 65. Black: Div 4: A Wignall (45) 61.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: P Walsh (21) T Kanaar (33) 44. P Rowell (29) 39.

NSW: Stableford: 2B: T Tosich (15) P Barnes (9) 47. Men: B Duffy (29) 41. White: G Phillips (27) 35. Gold: T Ellis (21) 31. Women: M Mccarthy (17) 30. Medley: Scr: S Armold 36 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: R Bechara R Bechara 48.  A: V Isaia (11) 37. B: P Hollins (16) 35. C: A Ku (40) 41. Scr: M Green 37.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: D Downes (13) S Townsend (10) 75. A: M Tough (7) 38. B: M Bradbury (15) 41. C: B Grace (23) 40. Scr: A Lam 35.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: C Green (1) P Baird (25) 46 cb. 4B Scr: C Green P Baird 38. Men: J Giles (22) 41.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: S Hall (21) 60. Div 2: M Blake (23) 61. Div 3: D Reynolds (30) 58. Div 4: C Rootsey (40) 61. C’ship: N Cave-Olfers (11) 217. B Scr: G Kouvelis (23) 274. C Scr: D Reynolds (30) 293. Bronze: A Twaddell (18) 253.

ROYAL SYDNEY: Men: Par: Championship: A: N Bradfield (11) 2 up. B: P Kerry (15) 3 up. C: A Farnsworth (26) 2 up. Scr: R Chambers (5) 6 down.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: J Kim (10) 72. A Scr: J Kim 75. B: J Kwon (14) 69. B Scr: K Barnes 86. C: B Maike (19) 71. C Scr: R Gim 94. D: P Mcdonald (24) 76. D Scr: S Kim 103. Stableford: R Appathurai (25) 40. Hole in one: R Watson at 7th.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: L Thomas (0) 37. P Donoghue (11) 35. B: S Murray (21) 37. A Chapman (21) 36.

TERREY HILLS: Stableford: A: A Jodrell (9) 40. B: R Hammond (16) 44. C: D Jones (24) 39 cb. Hole in one: K Hwang at 6th.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B:  E Revai (20) A Turner (14) 44 cb. Scr: L Robinson T Williams 35.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: S McFadyen (11) S Darragh (25) 75. Div 1: M Pellegrini (13) 38 cb. Div 2: S Greenland (26) 39 cb. A Scr: B Speed 30.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Mahony (17) 43. Scr: J Cripps 36.  D Murray (17) 41. Scr: C Ueda 31. 9-hole: J Loveday (10) 22.

THE RIDGE: Stableford: 9-hole: A: G Best (12) 17. B: W Clifford (15) 18 cb. C: C Whitfield (29) 19.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: G Hunter (21) S Fowler (25) R Stinson (16) L Virgo (28) 93. A: R Hogan (+2) 39 cb. B: G Brown (16) 40 cb. C: T Learmonth (24) 39. D: L Virgo (28) 39.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: A: J Wheatley (0) 36 cb. A Scr: M Pearce 36. B: S Park (20) 39. B Scr: P Willey 23 cb. C: J Krunes (40) 30.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: H Portrate (25) A Price (23) 50. 2B Scr: G Wood D Hurley 35. A: B Burge (0) 42. A Scr: E Jackson 33. B: A Prescott (17) 41. B Scr: A Prescott 24. C: R Carroll (24) 41. C Scr: A Price 21.

WALLACIA: Women: Stroke: Brooch: Div 1: J Thorpe (20) 78. Div 1 Scr: J Berg 95. Div 2: C Wong (33) 72. Div 2 Scr: H Grieve 105. Div 3: G Stevenson (37) 80. Div 3 Scr: R Murdoch 117. Salver: C Wong (33) 72.  Cup: J Berg 95.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: P Bass (11) J Conaghan (19) 47. A: M Stamopoulos (8) 39. B: J Conaghan (19) 38. C: J Battaglia (21) 37. D: S Richards (26) 35 cb. 9-hole: P Hartman (22) 18.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: T Trefz (17) 38. J May (18) 37 cb. A Hart (scr) 37. J Waite (22) 35 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: J Parker (17) L Mahoney (24) 48. A: S Jahshan (15) 39. B: P Avery (19) 36 cb. Scr: C Jamieson 33.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P Hetherington (14) C Davies (35) 47. A: J McAlister (11) 35 cb. B: M Cockburn (13) 38. C: P Williams-Davis (23) 39.

VICTORIA WEDNESDAY

APOLLO BAY: Men: Stroke: R Townsend (24) 65 cb.

BACCHUS MARSH WEST: Stableford White: K Khosa (8) 36.

BAIRNSDALE: Women: Stableford: 4B: A: B Carter (38) D Brebner (16) 47. B: S Kuch (26) A Eddie (45) 40 cb.

BARWON HEADS: Men: Stableford: A: A Charleston (6) 39. B: N Elliot (18) 36. 9-hole: W Evans (16) 16 cb.

BAY VIEWS: Women: Stroke: Medal May: H Donaldson (41) 69. Scr: C Tiedgen 92.

BENALLA: Men: Stableford: 2B Agg: J Waters (15) M Foletta (14) 68.

BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: D Gipp (22) 36.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Women: Stroke Ambrose: Yellow: F Pitman (25) T Pitman (24) 70.75.

CHELTENHAM: Women: Stableford: 4B: B Steeden (29) D Rushbrook (23) 39 cb. 9-hole: S Donaldson (42) 19.

CHURCHILL WAVERLEY: Women: Stableford: Endeavour Hills: A: K Ellis (16) 36. B: V Purvis (36) 32.

CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: 4B: A: P Hutchinson J Farnell 43.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: J Curran (19) 70. B: H Adkins (31) 71. C: E Lloyd (34) 76.

COHUNA: Stableford: Irish Team: C Murchie H Hall J Dehne 66 cb.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: D Beehan (7) 38. B: M Young (27) 40.

COMMONWEALTH: Women: Stableford: A: D Fotheringham (16) 36. B: J Richardson (22) 39. C: W Nickson (33) 35. 9-hole: B Vaughan (37) 18.

COROWA: Women: Stroke: J Lawler (30) 71.

CRAIGIEBURN WILLMOTT: Women: Stableford: D Collins (40) 34.

CRANBOURNE: Men: Stableford: D Gluck (38) 41.

CURLEWIS: Men: Stableford White: A: T Lugsdin (8) 41. B: G Robinson (16) 36.

DEEP CREEK: Mxd: Stableford White: A: N Bonne (14) 35. B: T Schreuder (31) 38.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: J Radeski (7) 40. B: D Connolly (16) 38. C: D Grant (31) 35.

DEVILBEND: Men: Stableford White: A: J Rosenbrock (15) 37 cb. B: R Bouette (19) 39.

DORSET: Women: Par: R Charles (40) sq cb. 9-hole: P Catling (25) 4 down.

EASTERN: Par: South: R Kvalheim (6) 2 up. North: Y Wen (18) 1 up. East: Y Koon (7) 4 up.

EASTERN SWARD: Men: Stableford: Div 1: N Pankhania (22) 37. Div 2: T Awksworth (30) 34.

EASTWOOD: Par White: A: P Sands (12) 2 up cb. B: G Harrison (20) 3 up cb. C: R Kane (21) 3 up.

EUROA: Women: Stableford: Div 1: H Gilbert (21) 33.

FINLEY: Men: Stableford White: M Schwabe (15) 37. Women: H Wastle (18) 36.

GARDINERS RUN: Stableford: A: C Baldwin (8) 39. B: M Smith (16) 38 cb. C: A McEwan (17) 37.

GISBORNE: Women: Par: A: M Gordon (19) sq cb. B: J McSwain (27) 4 down cb.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: A Clarke (12) 39 cb. B: R BArratt (20) 38. C: T Weeks (22) 38.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: D Durantini (9) 33. S Mullins (17) 31. L Liddle (22) 30.

HAMILTON: Women: Par: A: J Forsyth (16) 1 down. B: G Kelly (39) 1 up.

HEIDELBERG: Men: Par: A: D Todorov (10) sq cb. B: C Ling Huang (11) 4 up. C: A Hart (25) 6 up.

HIDDEN VALLEY: Men: Stableford White: D Baker (12) 36.

HILLTOP TATURA: Women: Stroke: A: S Turnbull (21) 73. B: J De ieso (32) 75.

HORSHAM: Men: Par White: Div 1: B Bird (12) 4 up. Div 2: T Lehmann (18) 1 down. Div 3: L Toy (22) 5 up.

HUNTINGDALE: Men: Par: S Plozza (9) 4 up cb.

IVANHOE: Stroke: A: E Slaviero (20) 67. B: D Staples (30) 69. J Wain (37) 79.

JUBILEE WANGARATTA: Men: Stroke White: A: N Hogan (10) 68. B: T Nippress (14) 71. C: A Gibbs (17) 72.

KERANG: Women: Par: J Waterson (19) 2 up.

KEYSBOROUGH: Men: Par White: A: S Crockford (10) 4 up. B: J Smitten (17) 2 up. C: J Williams (35) 3 up.

KILMORE: Men: Stableford White: U Popovic (23) 38. Women:  J Banon (26) 31.

KINGSTON HEATH: Men: Par White: A: S Will (11) 1 up. B: R Derham (29) 4 up. Women: S Fairlam (32) 1 up.

KOORINGAL: Medley: Stableford: M Gwin (12) 39.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke 4B: White: Div 1: P Barrette (9) J McKenzie (7) .

KYABRAM VALLEY VIEW: Women: Stableford: 4B: H Emery (15) M West (19) 42.

KYNETON: Men: Stableford: D Austin (28) 40. Women: J Harris (24) 30.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Medal May: B: J Olszewski (14) 65. C: A Gurman (22) 70. A: A Seddon (4) 75. W: J Lovett (24) 75.

LATROBE: Par: A: I Toall (9) 3 up. B: S Grant (16) 2 up. C: A Ingram (27) sq.

MAFFRA: Men: Stableford White: A: M Corbitt (11) 35. B: D Mulcahy (16) 35. C: P Anderson (22) 36.

MALLACOOTA: Women: Stroke: Foursome: M Allan (8) C Reinelt (30) 83. Men: Stableford: 9-hole: L Jarto (23) 20.

MALVERN PARK: Women: Stroke: 54-hole C’ship: B Patel (20) 230. Stableford: A: F Evans (24) 36. B: B Blackston (36) 30. C: J Coffield (39) 30. 9-hole: C Gyura (40) 15.

MANSFIELD: Women: Stableford: J Smithwick (24) 35.

MARYBOROUGH: Women: Stableford: A: D Bauer (18) 33.

MELTON VALLEY: Men: Stableford White: A: M Kaufman (6) 39. B: N Robertson (21) 38.

MERBEIN: Stableford: A Rudd (26) 38. F Zambito (18) 38.

MOE: Women: Par: A: J Robertson (11) 5 down. B: P Thompson (30) 2 down. Stableford: 9-hole: L Stewart (45) 18.

MORNINGTON: Men: Stableford White: A: P Treseder (6) 40. B: P Harvey (16) 38. C: M Adams (20) 38.

MORTLAKE: Veteran: Stroke: 12-hole: J Palmer (16) 52.

MT MACEDON: Stableford: 4B: T Carter (12) J Dawson (14) 40. Plate: P Watson (21) I Flannery (16) 32.

MT MARTHA: Par: G Briggs (17) 1 down cb.

NORTHERN: Par: A: P Randles (10) 3 up. B: B Efremov (13) 4 up. C: P Goodear (24) 1 up. D: K Davey (32) 3 up.

PARKLANDS: Stableford: B Taylor (24) 28. S Turner (27) 27.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula South: White: A: S Boland (10) 40. B: D Schreiber (30) 41 cb. Par Peninsula North: A: R Shearwood (16) 1 up cb. B: B Bailey (20) 2 up. PM: A: T Tillotson (16) 2 up. B: M Seers (18) 3 up. Stableford Peninsula South: A: N Cormick (17) 39. B: P Vasta (19) 44.

PORTARLINGTON: Women: Stableford: A: A Royal (17) 32. B: G Barnett (26) 32 cb. C: C Callan (33) 31.

PORTLAND: Men: Stableford: A Hawke (14) 36. Women: A: J Sandeman (12) 33. B: L Hampshire (44) 31.

PORTSEA: Women: Par: J Buller (35) 1 up.

QUEENSCLIFF: Men: Par: A: K Flynn (14) 6 up. B Shiell (13) 2 up. B: J Patel (20) 6 up. I O,donnell (21) 1 up. Women: J Welsh (27) 2 down. A Rowe (36) 3 down.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Par: J Harrison (20) 1 up.

RICH RIVER: Women: Stroke: Medal May: East: A: C Ashworth (19) 68 cb. S Jenkinson (22). R Drill (15). B: M Boek (28) 69. C/Medal: D Quittner (41) 66.

RINGWOOD: Men: Stableford 4B: White: B Lee (11) G Kan (16) 43.

RIVERSDALE: Women: Stableford: A: S Kazenwadel (12) 35. B: J Her (20) 41. C: E Fong (30) 36 cb.

ROSANNA: Medley: Stableford: P Deng (20) 42. Women: Stroke: A: L Rose (9) 71. B: T Cuff (21) 67. C: N Reynolds (31) 72. T Cuff (21) 67.  9-hole: M D’Elton (43) 14.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: J Marchesani (-4) 36. B: D Evans (15) 41. C: G Fyson (23) 37. South: A: A Voulgaris (7) 37. B: P Hancorne (18) 39 cb. C: M O’Donnell (22) 41.

ROSSDALE: Women: Stableford: A: A Milgate (18) 34. B: J Sykes (30) 30. C: S Haworth (33) 35. Women: Stroke: Trophy: J Davis C Fraser bt L Chapman A Orchard 3-2.

ROYAL MELBOURNE: Women: Par: East: A: Z Steward (12) 2 down. B: R Halse (26) 2 up. West: A: S Ellery (8) 2 up. B: P Gray (29) 1 up.

ROYAL PARK VETERANS: Men: Stroke 9-hole Ambrose: White: D Gibson (13) P Tipping (12) 29.7.

SAFETY BEACH: Stableford: R Law (4) 38 cb.

SALE: Men: Stableford: A: J Simic (5) 33. T Graham (9) 32. B: J Ball (29) 33 cb. D Fitzgibbon (25) 33.

SANDHURST: Medley: Stableford: North: R Taing (27) 34. Champions: A Georgiadis (14) 37.

SEYMOUR: Men: Stableford: G Drummond (11) 40. Mxd: 9-hole: D Chisholm (37) 15 cb.

SORRENTO: Men: Stableford: A: G Brown (10) 37. B: J Jovanovic (26) 36.

SOUTHERN: Men: Par White: A: G Brown (10) 5 up. B: M Dickie (19) 6 up. C: B Chung (40) 3 up.

STAWELL: Women: Stroke: Medal May: A: T Dignan (11) 86. B: D Molan (37) 111.

STRATHALLAN: Men: Stableford White: A Psaila (25) 36.

THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: A: K Johnson (16) 40. B: A Walker (25) 33. Stableford The Cups: White: B Woiwod (22) 37.

THE HERITAGE: Men: Stroke: Henley: S Freijah (27) 69. Par: St John: A: M Simkin (4) sq. B: D Ball (16) 4 up. C: P Dunford (20) 1 up.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: R Smith (23) 37 cb.

THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: S Rixon (4) 39. B: D Moore (19) 36.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: B McCallum (12) 40. B: P Polkinghorne (17) 37. C: R Dishon (18) 37. D: E Zolnierczyk (33) 37. Gold: R Eaton (28) 30.

TORQUAY: Men: Par: A: G Baeck (12) 5 up. B: T Strahan (14) 1 up. C: B Shipsides (20) sq. Stableford: Resort: L Worsteling (26) -5.

TRARALGON: Women: Stroke: Foursome: M Wylie (23) H Cameron (19) 76. Foursome C’ship: M Wylie (23) H Cameron (19) 184.

WANGARATTA: Men: Par: L Kelly (11) 1 up. Stableford: 9-hole: G Beale (24) 18.

WARBURTON: Stableford: D Hamment (37) 40.

WARRAGUL: Women: Stableford: A: R Gallagher (19) 36. B: B Best (23) 33. C: W Brown (41) 34.

WARRNAMBOOL: Women: Stroke: K Jenkins (19) 74.

WOODLANDS: Women: Stableford: L Rothacker (21) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: 4B Agg: Lake: R Moore (17) S Walsh (33) 70. Murray: C Edwards (29) L Jensen (27) 66.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email