September 18, 2021

Daily Club Golf 23 May 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 23 May 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Sunday, 23 May 2021.

NSW SUNDAY

METROPOLITAN MASTERS PENNANT: Rd 2: DIV 1: Sec 1: Liverpool 4.5 bt St Michaels 3.5. Sec 2: Dunheved 4.5 bt Twin Creeks 3.5. DIV 2: Sec 1: Muree 7 bt Hawks Nest 1, Waratah 8 bt Shortland Waters 0. Sec 2: Eastlakes 5 bt Macquarie Links 3. DIV 3: Sec 3: Camden 5 bt Antill Park 3.

ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: A Cassin (11) 37. Div 2: D Avers (28) 38. 2B Agg Scr: A Ford A Broom 71. 2B Agg: J Wigglesworth (23) R Tremain (15) 66. Women: M Park (24) 35.

AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: O Chew Lee B Burrows 48 cb. Men: White: B Dean (16) 41. Scr: D O’Donovan 35. Women: Stableford: E Conway (26) 44.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: L Murillo M Murillo 46. Men: Gold: A: G Searle (11) 40. B: D Kassis (13) 37. C: S Dillon (32) 39. Women: C Platt (23) 35.

BEXLEY: Medley: Stableford: Irish: A Potestas (16) R Martinez (20) B Eagleton (17) E Reihana (25) 83. F Stellatos (23) 39. Scr: D Kalamaras 27 cb.

BONDI: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: Scr: D Dewey (1) L Furlong (+1) 131. Hcp: G Hanniffy (16) D Boland (8) 119.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: G Kambouroglou (8) 40. B: T Walliss (12) 40. C: P Bokeyar (20) 39. Scr: F Murray 35. Women: Stroke: Foursome: E Simpson (20) C Hollis (28) 78.

BONVILLE: Medley: Stableford: T Smith (2) 39. G Soyka (13) 35. P Douglas (19) 34 cb. D Kennedy (7) 34 cb.

BOTANY: Men: Stableford: F Christiaans (23) 38.

BREAKERS: Men: Stableford: 2B: P Vanwyngaarden (20) R Emery (27) 45. R Calabria (21) 40.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: W Chardcharoen (9) 40. A Scr: I Elliot 33. B: S Sutontanyakorn (13) 39. B Scr: T Johnston 24. C: J Kim (32) 42. C Scr: G Smith 19. 2B: W Chesterton (31) G Smith (26) 49.

CABRAMATTA: Men: Stroke: C’ship: B: D Branan (19) 66. M Penna (18) 67. B Scr: P Baker (15) 82. C: M Haining (23) 68. B Franklin (25) 71. C Scr: G Kennedy (21) 94.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: J Chanthivong (10) 37 cb.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: S Kim (16) S Kim (24) 49. 2B Scr: T Kim S Sahazad 37. A: K Park (10) 38 cb. B: S Kim (16) 37 cb. C Scr: S Yeo (22) 43. Mxd: 2B: W Choi (9) E Choi (18) 45. Women: 2B: H Chung (21) G Goh (15) 45 cb. Div 1: J Kim (13) 34 cb. Div 2: S Sim (19) 38. Div 3: S Lee (45) 33.

CASTLE HILL: Medley: Stableford 2B: White: G Hayton (13) R Churcher (31) 45. Stableford: G Holmes (13) D Beggs (17) 45. 2B Scr: B Yap (2) C Mitchell (2) 62. Men: White: A: M Hardy (8) 40. B: S Planinic (17) 36. C: B Morris (21) 36. Stableford: R Choi (17) 37. Medley: Stroke: Ambrose: D Sayer J Sayer (6.5) 61.5. Scr: D Sayer J Sayer 68.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 2B: M O’Donnell (20) D O’Donnell (18) 46. H Toovey (16) 37.

CONCORD: Mxd: Stableford: H Barnes (31) T Bowden (43) 46. A: M Zhang (13) 37. B: J Dijke (16) 41. C: M Taylor (25) 38. Men: Stroke Challenge: Black: Concord 5 bt Royal Sydney 3. The Lakes 4 bt Oatlands 3.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Irish Team: S Wiggins (4) L Bamford (18) M Bamford (9) C Burchmore (5) 88. Men: J Keen (18) 41. Scr: R Simpson 36. Women: Stableford Green: D Rann (10) 39. Scr: D Rann 29.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: M Seager S Urquart 48 cb. 2B Scr: J Russo M Andrew 39. Men: Div 1: D Hahn (14) 44. Div 2: A Cobb (16) 39. Div 3: M Seager (25) 40. Scr: M Andrew 34. Women: J Bannerman (5) 33. Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: B Smith L Kolenko 148. Div 2 Scr: R Hannaford C Finlay 212.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: M Benson (17) R Chambers (15) 43. C Lee (21) 38 cb.Scr: J Metuangaro 31. Mxd: 2B: M Aspland (21) E Aspland (26) 46. Women: J Watson (11) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: S Warner (5) 39. B: C Mcnamara (11) 39. C: A Scott (21) 39. Scr: J Bodeker (-5) 35.

ELANORA: Men: Stableford: White: J Drewett (26) 40. Medley: Stableford: 4B: A Oag (15) J Drewett (26) 47. Men: J Drewett (26) 40. Women: H Rolin (17) 36.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: A: P Haggett (11) 39. B: M Barry (17) 37. C: J Yu (20) 36. D: L Roddan (25) 36 cb. Women: A: G Colley (19) 36. B: K Yeadon (43) 40.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: J Wachowicz (11) 30. B: T Douwes (13) 35. C: J O’Brien (27) 34.

GORDON: Men: Stableford: P Thogersen (18) 44. Women: V McGilvray (Avondale 23) 32. Medley: 2B: P Thogersen (18) D Geniale (16) 45.

GOSFORD: Women: Stableford: G Bryant (29) 42. Men: White: C Matterson (5) 37 cb.

HAWKS NEST: Mxd: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: M Dickson W Gorton 125.

INTERCLUB CHALLENGE CUP: Rd 3: Sec 2: St Michaels 6 bt The Australian 2, NSW 4 sq Terrey Hills 4. 

KAREELA: Medley: Stableford: Split Six: G Scherini K Wagner D Field S Dempsey 84. Men: T Davis (14) 38. Women: J Lennon (24) 35.

KILLARA: Men: Stableford White: J Lake (21) 36 cb. Women: Green: A Lake (24) 38. Mxd: White: J Lake (21) A Lake (24) 50. Medley: 2B: B Sedgwick (15) R Farrington (12) 44 cb.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B Agg: P Maloney (19) M McDonald (9) 71. A: B James (6) 37. B: B Walker (13) 37 cb. C: L Russo (26) 41.

LANE COVE: Women: Stableford: C Brown (31) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: T Brescia (8) 38. B: B Rao (13) 40. C: S Son (35) 43. 2B: E Alberici (17) J Coluccio (12) 49. 2B Scr: R Bruker B Davies 42.

LONG REEF: Stableford: 4B: K Warren T Gadiel 46. Men: M Brewster (11) 38. Women: K Sloane (16) 35.

LYNWOOD: Medley: Par White: A: C Russell (24) 3 up.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: N Rai (6) H Le (11) 69. M Stafford (11) 38.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: F MacDonagh (31) F MacDonagh (27) 46. Men: White: A: S Billingham (11) 38. B: J Laing (19) 38. C: F Macdonagh (31) 38. Women:  N Phillips (34) 37. Men: 9-hole: White: P Murphy (17) 20. Women: 9-hole: P Bird (11) 16.

MARRICKVILLE: Women: Stableford: 2B Agg: D Thompson (35) M Choi (34) 75. J McGuire (31) 43. J Priem (17) 37. Men: P Strachan (14) 41. Scr: C Nikolaou 35.

MASSEY PARK: Medley: Par: 2B: L Pentony (36) D Hughes (9) 10 up. P Calbert (19) 2 up cb.

METROPOLITAN MXD PENNANTS: Div 8: Moore Park 5 bt Macquarie Links 0.

MONA VALE: Medley: Stableford: S Kim (25) 39.

MONASH: Men: Stableford: S Schneider (18) 38 cb. Women: S Robinson (19) 37. Men: 2B: P Heffernan (22) M Murphy (30) 49. 2B Scr: S Bowgett D Sloman 39. Mxd: 2B: S Robinson (19) P Govind (20) 42.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Hadi (7) B Jamie (18) 50 cb. Mxd: L Donohoe (44) M Deen (17) 51. Men: C Sim (21) 41 cb. Women: S Wild (30) 40. Hole in one: L Murphy at 6th.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: A De Fraine (39) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Dickinson (23) K Lawrie (22) 75. K Lawrie (22) 42.

NSW: Medley: Stableford: N Gosper (11) 39. V Stride (15) 38. White: A Wilson (26) 31. 2B: K Grzetic (18) D Jefferson (7) 46. Women: Stableford: S McAlister (27) 42. Stroke: Scr: D Van Kampen 30.

OATLANDS: Men: Stableford: L Doorey (36) 37. Women: Y Lee (39) 36. Medley: 4B: R Butt L Doorey 45. Mxd: E Kim S Kim 42.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: L Bastock (34) T Gordon (33) 46. Men: P Blacklaw (19) 37 cb. Women: A Goodrick (31) 36 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: J Varka (19) L Allen (3) 49. J Varka (19) 40. Hole in one: A McLintock at 3rd.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: M Feehan (17) S Sneddon (15) 47. M Feehan (17) 43. Scr: J Heron 31. Women: Stroke: Div 1: I Kelson (17) 57. Div 2: S Jones (30) 61. Medal: Div 1: C Mon (15) 62. Div 2: S Jones (30) 61. C’ship: Div 2: S Jones (30) 125.

RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: M Rose (2) L Smith (30) 64. B MacKenzie (10) 43.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B: D Saravanja (20) P Mitchell (27) 46. Men: A: R Kam (10) 41. B: P Mitchell (27) 39. Green: R Lee (10) 41. Women: F Lee (27) 39.

ROSNAY: Men: Stableford: K Kim (20) 39.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: H Fraser (12) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: W Callanan (20) P Johnston (12) 49. Mxd: A Patel (27) N Patel (34) 44. Men: B Eldridge (11) 40. Women: G Liu (42) 36. Medley: Scr: J Song 27.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: A: B O’Regan (4) 38. B: D Lappas (13) 39. C: M Brown (19) 39. 2B: A Lyons (18)  M Stanton (18) 48.

ST MICHAELS: Medley: Par: 2B: L Wainstein (18) D Wainstein (44) 10 up. A: M Ripoll (9) 2 up. B: L Wainstein (18) 6 up. C: G Kemp (29) sq. Scr: G Shneier 3 down. Par Gold: D Duncan (36) 1 down cb. Par: S Lom (25) 1 up. Women: Stableford: Div 1: L Pellew (21) 39. Div 2: B Brooks (25) 30.

STONECUTTERS RIDGE: Women: Stroke Gold: A: S Morrissey (15) 75. B: J Loader (27) 74. C: D Rush (32) 81. Medley: Stableford: Singles KO f: A: A Moore (5) 35. B: K Naidoo (13) 36 cb. C: M Waugh (22) 39 cb. A Scr: M Yates 30. B Scr: A Seo 23 cb. C Scr: R Clelland 19.

STRATHFIELD: Women: Stableford: L Kim (53) 41. Medley: 2B: D Sidhwa (15) J Snelgrove (8) 48.

TALLWOODS: Men: Stableford: J Sands (19) 37 cb. C Beauchamp (25) 37. Women: S Ireland (23) 27. K Gordon (26) 24.

TERREY HILLS: Stableford: A: C Mayhew (11) 36. B: C Fenn (18) 39. C: H Bong (27) 40.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: D Duggan (27) 79.

THE COAST: Medley: Stableford Irish Team: White: C Gray (12) R Weston (16) S Ryba (29) J Cohen (16) 95. A Scr: P Baigent 32. Div 1: G Hetherington (14) 38 cb. Div 2: M Green (21) 41. Women: Stableford: A White (22) 36.

THE LAKES: Medley: Stableford: B Ronen (9) 40. 2B: M Roth (11) J Golombick (9) 47. 2B Scr: H Glenday C Glenday 41. PM 2B: R Liang (17) D Midghall (17) 47. Men: T Kierath (14) 39. Women: Div 1: K Kang (10) 38. Div 2: L Murray (24) 36.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: B Solomon (8) 17 cb. B: G Wissam (18) 22 cb. C: M Gregg (30) 22.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Nield (7) J Tudehope (17) 47. Div 1: N Beukers (13) 40 cb. Div 2: P Cornell (24) 42. Medley: 4B: P Lumby (34) A Lumby (32) 47. Women: P Muller (21) 36.

TWIN CREEKS: Medley: Par 4B: Gold: M Thayre (22) G Gunstone 11 up. 4B Scr: D Quirk (6) R Bharara 35 up. Men: A: E Eou (9) 4 up. A Scr: M Madan (-2) 30 up cb. B: D Maurici (17) 1 up cb. B Scr: R Lee (14) 22 up cb. C: M Thayre (23) 7 up. C Scr: J Kang (19) 21 up. Women: Par: M Henry (21) 1 up.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: D Boyd (32) D Karp (20) 51. Men: A: S Kim (38) 37. B: D Marquard (32) 39. Women: D Nunn (9) 37. Men: Stroke: 4B KO f: S Lemm (15) K Holtzhausen (14) 2/1.

WALLACIA: Men: Stableford White: B Treak (21) 36 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford: J Miller (22) 38. 9-hole: C Airey (16) 22.

WOOLGOOLGA: Men: Par: 2B: A: W Stone (15) W Bailey (13) 11 up. M Sutton (28) 4 up.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: J Lawler (21) J Lederer (12) 71. Div 1: J Lederer (12) 39. Div 2: P Vedder (16) 33. Div 3: B Raymond (20) 36. Women:  M Conrick (24) 36. Medley: 9-hole: V Chong (26) 16. I Feder (29) 19.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: P Nowak (9) 41. Women: S Crestani (24) 40. Jnr: C Wong (16) 33.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: R Macalpine (19) K Macalpine (14) 75. Mxd: S Ford (0) C Ford (25) 61. Men: Div 1: J Snith (12) 39 cb. Div 2: J Wand (23) 43. Women: K Connolly-Jackson (12) 35.

VICTORIA SUNDAY

BAIRNSDALE: Mxd: Stroke: D Kuch (18) 70. J Gibbs (23) 75.

BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: D Allen (11) 33.

BLACK BULL: Men: Stableford: J Porter (22) 40. Women: K Mitchell (22) 35.

BOX HILL: Men: Par White: A: N Pane (13) sq cb. B: C Smith (18) 2 up. C: A Smith (21) 3 up. Women: Par: L Dawborn (20) 2 up cb.

CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: O De Vries (36) 42.

CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Rowville: A Tariq (29) 41. Mxd: Endeavour Hills: D Fraser (8) 38.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford:: F Messner (18) 36.

COHUNA: Men: Par: 4B Agg: D McNamara (1) M Treacy (24) 3 down cb. Women: J Goulding (24) 2 down.

COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: R McPherson (17) 36 cb. B: G Gibson (19) 41. Women: R Horgan (24) 35 cb.

CRANBOURNE: Mxd: Stableford: A: E Mohseni (10) 45. B: P Groves (17) 40. C: I Lustig-Moar (40) 40.

DEEP CREEK: Stableford: A Blanck (21) 35.

DEVILBEND: Stableford: T Moscrop (24) 37. L Dale (15) 41.

EASTERN: Stableford: South: G Frankovic (3) 39. North: A Black (17) 39. East: A Park (12) 40.

EASTWOOD: Men: Stableford: A: G Fox (12) 38. B: G Neil (15) 41. C: E Long (30) 36. Women: T Robins (29) 29. Mxd: Stroke: Foursome qlfrs: C Cameron M Campbell (13.5) 72.5.

ELSTERNWICK PARK at Brighton: Men: Stroke: P Lalor (22) 68. Matchplay: S Dagher (14) J Caspar (22) bt W Hunter (30) C Holmes (31) 19th.

FINLEY: Medley: Par: Div 1: P Pinnuck (7) 1 up. Div 2: B Fahey (32) 1 up.

GISBORNE: Men: Stableford White: M Horvat (7) 35. Women: L Le Lievre (18) 38.

GLEN WAVERLEY: Men: Par: A: C Sutherland (12) 3 up. B: C Jordan (21) sq.

GOONAWARRA: Medley: Stableford: A: N Grant (10) 38 cb. B: P Triandafillo (13) 37. C: M Braddy (22) 40.

GREEN ACRES: Medley: Stableford White: A: K Forde (17) 37 cb. B: J Hrynko (22) 41. C: T Foong (28) 38.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: E Hunter (29) 43. D Lang (23) 36. L Carter (11) 35.

HEIDELBERG: Men: Stableford: A: D Schultz (10) 40. B: T Edward (23) 39. C: M Robins (26) 31.

HOWLONG: Men: Stableford Split Six: Black: B Rowe R Rowe 67. Mxd: R Te Whare K Eiser 56 cb. Women: Yellow: S Wood R Riley 57.

HUNTINGDALE: Mxd: Stableford: 4B: K Smith (26) T Michaelides (27) 45 cb. Men: L Zhang (GenY 20 ) 42. Women: M Clarke (12) 35.

KEW: Medley: Stableford: N Hoang (9) 40. R Sharma (28) 39. P Doery (35) 37.

KEYSBOROUGH: Men: Par White: A: J Pemberton (12) 5 up. B: C Lonsdale (14) 4 up cb. C: M Bryne (28) 2 up cb. Women: Par: L Hilet (19) 1 up cb.

KOORINGAL: Medley: Par: A: C Jasper (12) 5 up. B: V Bartlett (20) 4 up. C: L Dymott (27) 6 up.

LATROBE: Men: Stableford White: A: T Stray (6) 38 cb. B: J Wright (17) 38. C: J Chronis (24) 37. Women: A: M Cleary (17) 40. B: L Nyugen (22) 36.

MANDALAY: Mxd: Par White: A: V Ajro (9) 3 up. B: J Fenlon (15) 4 up. C: R DArcangelo (18) 7 up.

MEDWAY: Stableford: A: S Lynch (14) 38. B: S Talbot (18) 42. Women: D Stewart (19) 35.

MORNINGTON: Men: Stableford: J Whelan (12) 39. Women: M Dissanayake (20) 36.

MT DERRIMUT: Mxd: Par: R Griffiths (12) 3 up.

NEWRY: Men: Stableford: W Adams (17) 38. Women: K Boyle (19) 39.

NORTH EAST DISTRICT PENNANT at Myrtleford: Final: Div 1: Thurgoona 4 d Wodonga 1. Div 2: Beechworth 4.5 d Thurgoona 0.5. Hcp: Sec 1: Corowa 3 d Jubilee 2. Sec 2: Myrtleford 4 d Jubilee 1. Sec 3: Tarrawingee 3 d Thurgoona 2. Sec 4: Bright 3 d Yackandandah 2. Women: Beechworth/Yackandandah 4 d Yarrawonga 1. Jnr: Thurgoona 3.5 d Benalla 1.5.

NORTHERN: Men: Stableford: A: R Thomas (9) 37 cb. B: J Zoch (14) 44. C: G Tan (25) 36 cb. Women:  J Smith (33) 38.

PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: J Driscoll (1) 40. B: J Guille (26) 36. Women: L Bennett (35) 38. Men: Hole in one: S Burke at 16th.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: R Grant (3) 38. B: J Barends (16) 41. C: P Chan (28) 34. Women: L Hartley (9) 35. Men: Stableford Peninsula South: White: A: I Peebles (5) 38. B: R Winslett (23) 38. C: D Schreiber (30) 34. Women: S Robertson (21) 34.

RIVERSDALE: Mxd: Stableford President’s Trophy: White: R Huther (10) J Tang (27) 45 cb. Men: A: S Voon (16) 39 cb. B: L Liu (24) 37. Hole in one: P Sullivan at 3rd.

ROSANNA: Medley: Stableford: A: D Tolongs (8) 39 cb. B: S McElroy (16) 42 cb. C: C Dorrat (21) 43.

ROSEBUD COUNTRY: Mxd: Stableford: Team Agg: North: C Miranda (23) S Miranda (2) 72.

ROSSDALE: Men: Stableford: N Gardiner (24) 40. Women: J Cooke (27) 38.

ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford East: White: D Smith (22) 38.

SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: G Waugh (6) 40 cb. B: B Muftarov (11) 41 cb. C: B Crews (23) 38 cb.

SANDHURST: Men: Stroke: Foursome: North: S Kotaridis R Barrie 143. U Rattan J Marshall 147. Women: M Adamson M Levy 146. L Holmquest J Brooks 163. Medley: Stableford: F Loh (17) 35. Champions: P Camilleri (12) 38.

SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: S Thomas (10) 42. B: M Edwards (15) 39 cb. C: M Utatao (33) 39 cb. Women: L Utatao (45) 37.

SHEPPARTON: Men: Stableford White: D Barker (5) 39.

SORRENTO: Men: Stableford: G Dalbosco (17) 41. Women: S Tokolyi (8) 35.

SOUTHERN: Men: Stableford: A: R Wator (10) 41 cb. B: D Porter (14) 39 cb. C: C Henderson (23) 42. Women: D Hayes (20) 37. Father/Son Trophy: C Nolan (6) P Nolan (15) 69. Hole in one: C Nolan at 16th.

STRATHALLAN: Men: Stroke: A: C O’Connor (16) 68. B: K Sing (18) 69. Women: L Lorenz (36) 67.

THE DUNES: Mxd: Stableford The Dunes: White: P Wright (12) 39.

THE HERITAGE: Mxd: Stableford: St John: G Bird (10) 43.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: D Smorgon (23) 38 cb.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: M Pruys (8) 43. J Allchin (17) 40. A Bliss (24) 38.

TORQUAY: Mxd: Stableford: A: K Jones (17) 39. B: J Fitzpatrick (30) 37.

VICTORIA: Mxd: Stableford: 4B: D Brophy (12) C Brophy (16) 44. Men: S Hack (10) 40. Women: A Stone (20) 35.

WATSONIA RSL: Stableford: A: D Langham (18) 37. B: N Pollock (19) 38. C: S Thompson (25) 34.

WODONGA: Medley: Stableford: J Murch (4) 39.

WOODLANDS: Mxd: Stroke: Foursome: L Cusin (21) L Rothacker (21) 70. Foursome C’ship: S Menner J Curtis 81. Men: Par: A: G Smith (3) 2 up. B: J Atherton (33) 7 up. Women: P Broadbent (25) 3 up.

YARRA YARRA: Men: Stableford White: R Lamb (21) 43. Women: C Lau (32) 35. Men: Hole in one: White: A Lambiris at 15th.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: A: P Warner (6) 69. B: K Farrell (17) 73 cb. C’ship: A: B Droop 289. B: K Stevenson 332. C: T Peacock 365. D: D Bishop 396. Women: Stroke: Lake: A: J Kruger (7) 72. B: K Clarke (28) 72. C’ship: A: J Kruger 248. B: R Moore 278. C: J Ryan 310. D: C Boston 321.

YERING MEADOWS: Men: Par: J Farrell (16) 4 up cb. Women: C Brooks (19) 2 down cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email