September 24, 2021

Daily Club Golf 22 May 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 22 May 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Saturday, 22 May 2021.

NSW SATURDAY

ANTILL PARK: Medley: Stableford 4B Agg: White: K Wilkins (26) A Malecki (23) 77. A: W Roberts (8) 37 cb. B: L Wilson (13) 38. K Wilkins (26) 43.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: R Schreiber (11) A Harvey (10) L Williams (8) L Hearne (10) 108. A: J Jeong (12) 38 cb. B: W Campbell (16) 39 cb. C: N Payne (26) 39. Scr: N Cosgrove 38.

AVALON: Women: Stableford: S Malchin-Barford (25) 34.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: C McWilliams (+2) 38. A Scr: C McWilliams (+2) 40. B: J McCamley (13) 38. C: D Cutting (21) 35 cb.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: I Rigby (9) 38. B: D Paton (15) 46. C: P Hatton (34) 42.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: D Sampson 45. B: T Howell 38. C: G Harbrow 44. 4B: B Tran T Looby R Riad G Tran 88. 4B Scr: D Sampson R Pagano 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: M Gilmour (9) T Crowe (7) 68. J Pehm (19) 36. A Scr: N Katholos 32.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: S Whale (12) 37. B: A Allsopp (19) 43. C: I Thorogood (24) 40. Women: J Perera (28) 36. J Perera (28) 36.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: P Whipp (12) 38 cb. B: F Godfrey (16) 41. C: P Robertson (35) 42 cb. Scr: A Scr: R Jones 36. Women: Stableford: Div 1: A Gluckman (16) 37. Div 2: A Heltborg (35) 33 cb. Medley: 2B: P Robertson (35) P Skene (30) 48 cb.

BERMAGUI: Men: Stroke C’ship qlfrs: Black: A: O Reid (10) 73. B: B Simmons (16) 73. C: T Dahlstrom (24) 76. Women: Stableford: L Ashton (32) 33.

BEXLEY: Men: Stroke: 4B: A West (10) G Bombell (12) 57 cb. 4B Scr: W Matthews S Andreacchio 62. C’ship: A: W Matthews S Andreacchio 122. B: S Dean J Atanasovski 132. C: P Keogh M Shaddock 142. D: M O’Neill A Scali 160. Medley: Stableford: A: C Freese (7) 34. B: K Holland (13) 33. C: N Pettit Young (19) 35 cb. Women: V Costello (24) 32 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford Yellow: Y Murray (26) 37. Medley: Stableford: B Flaherty (7) 39 cb. 4B: G Dowdell M Hillier G McDonald J Wilson 51.

BONDI: Men: Stableford: 2B: K Reid (14) 39. K Reid (14) B Greenaway (6) 39.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: H Salmon (0) 36. A: N Trillo (10) 40. B: C Burgess (13) 38. C: S Borenstein (24) 40 cb.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: C Kemp (29) D Walsh (28) 68. P Gallagher (1) 38. D Habgood (19) 37 cb. T Smith (3) 37.

BOWRAL: Women: Stableford: W Burke (20) 34 cb. Men: N Reinhard (11) 38 cb.

BRIGHTON LAKES: Par: A: G Burgess (9) 2 up. A Scr: D Hawkins sq. B: B Cherry (16) 3 up. B Scr: J Frasca (13) 9 down. C: G Karagiannis (25) 3 up. C Scr: B Hawkins 13 down. 2B: N Clark (18) R Archer (23) 9 up.

CABRAMATTA: Men: Stroke: C’ship: A: C Ing (7) 67. J Graham (4) 68. A Scr: R Maric 71. B: S Chen (11) 68. D Krilich (11) 69. B Scr: B Chin 80. Men’s Championship A Grade Scratch Winner – R Maric 71. A Reserve Grade Scratch Winner – B Chin 80. B Grade Scratch Winner – P Baker 82. C Grade Scratch Winner – G Kennedy 94. A Grade Nett Winner – C Ing (7) 67. A Reserve Nett Winner – S Chen (11) 68. B Grade Nett Winner – D Brannan (19) 66. C Grade Nett Winner – M Haining (23) 68.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: S Miller (16) 35. B: P Scutts (19) 35. C: W Hyndman (34) 35. Scr: A Scr: C Bell 22. B Scr: S Goodall 17. C Scr: W Hyndman 8. Men: Hcp: A: L Hudson (2) 41. B: A Geary (15) 37 cb. C: B Dowton (21) 37. Scr: A Scr: J Hislop 35. B Scr: W Passfield 23. C Scr: D Johnston 18. 2B: N Woodland (29) D Leis (13) 47. 2B Scr: J Lewis J Hislop 40 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: M Wakeling (10) 41. B: J Garzaniti (16) 40. C: B Woolley (30) 43. 2B: R Nies (33) K Berenger (32) 50. 2B Scr: G Mitford D Shipp 38.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: P Park (13) M Lee (10) 74. 2B Agg Scr: J Lind G Loughnan 61. A: J Russo (11) 39. B: M Farhad (13) 38 cb. C: Y Hirakawa (25) 36.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: M Halcrow (4) P Weber (20) 78. Stableford White: A: D Murdocca (12) 40. B: S Stewart (14) 38 cb. C: D Thomas (20) 36. 2B Multi: T Camelliri (5) J Camelliri (17) 77. A: C Watson (8) 40 cb. B: J Camelliri (16) 41. C: R Calnan (21) 34.

CASTLECOVE: Women: Stableford: M Furner (38) 31. Men: M Crook (17) 40.

CONCORD: Mxd: Stableford: A: J Koo (11) 38. B: G Giddy (17) 41. C: J Younan (22) 34 cb. 2B Agg: J Younan (22) D Dickinson (15) 70 cb.

CROMER: Medley: Stableford: Scr: L Blacker (2) 38. A: L Blacker (4) 40. B: P Sargeant (17) 39. C: G Petri (23) 37. 2B: L Blacker (2) K Latham (12) 50 cb.

CRONULLA: Medley: Stableford: A: G Todd (12) 39 cb. B: S Noyes (14) 39. C: M Paxton (28) 39. Stableford Scr: Black: D Weigand 35. Stableford: 2B Agg: B Foley (6) S Wall (13) 76. Hole in one: B Jennings at 18th.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: S Kennarney R Shield 48. 2B Scr: T HIll M Smith 38. Div 1: D Bowen (14) 40 cb. Div 2: P Morrison (19) 37. Div 3: G Hyde (21) 40. D Scr: J Russo 32.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: K Harden (17) J Sullivan (12) 75. Div 1 Scr: J Wild D Burazin 59. Div 2: G Blair (13) M Campbell (26) 69 cb. Div 1: K Bruton (12) 42. Div 2: M Campbell (26) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: S Robertson (3) 38. A Scr: S Campbell (-4) 35. B: M Gilbert (13) 36 cb. C: M Hollowbread (24) 37. 2B: A: K Mcguigan 46 cb. M Gilbert 46.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: B Clarebrough (14) 40. B: R Taylor (17) 39. C: T Parker (32) 33.

EVERGLADES: Men: Stroke: A Scr: B Kolk (3) 66. A: B Kolk (3) 63. B Scr: T Walsh (14) 83 cb. B: K Rachow (16) 67. C Scr: M Quilkey (20) 82. C: M Quilkey (20) 62. C’ship: Div 1 Scr: B James 286. Div 2 Scr: D Grimish 308. Div 3 Scr: B Hodder 335. Div 4 Scr: J Schumacher 366. Jnr: S Bennett 397. Veteran: T Tully 298. Men: Div 1: D Forrest (6) 275. Div 2: D Holland (12) 277. Div 3: M Wilson (18) 277. Div 4: R Hyland (27) 270. Div 5: I Lindsay (33) 142.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team: M Timbs I Marscham P Marscham E Lorenc 88 cb. A: J Skeet (2) 36. B: K Patel (18) 38. C: S Laing (27) 39.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B Multi: B Clarke (8) R Eriksson (7) 77. A: B Clarke (8) 38. B: S Doorey (16) 40. C: C Maso (21) 39.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B: Div 1: G Spring (20) K Staples (12) 42. Div 1: G Morgan (9) 33.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D Auld (14) 39. Div 2: K Lane (18) 37 cb. Div 1 Scr: S Hunt 32.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: C Squires (10) 34. A: C Squires (10) 44. B: G Cheetham (14) 37 cb. C: M Seabrook (29) 41. 2B: B Margin (10) P Smith (20) 49 cb.

HARRINGTON WATERS: Mxd: Stableford: A: C Gilbert (12) 40. B: P Iredale (18) 38.

HAWKS NEST: Men: Stableford White: A: W Telley (15) 40. B: R Iddon (22) 39. C: A Stevens (23) 35. Women: Stableford: A: L ROSS (19) 39. B: A CLIPPERTON (40) 33 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: A: K Moroney (6) 35 cb. B: G Dufty (12) 39 cb. C: A Graetz (24) 38 cb. Hole in one: G McSweeney P Sawyer

KAREELA: Men: Stableford: 2B Multi: C Sawyer G Emery 73. 2B Scr: J Gibson D Boyle 37. A: T Bush (9) 38. B: T Arnold (19) 38. C: J Pearse (20) 36 cb.

KIAMA: Medley Stableford : A: P Agostini (8) 43. Scr: B Fraser (Scr) 36. B: N Perry (19) 39. Scr: G Sparkes (16) 21. C: J MacDonald (25) 39 cb. Scr: M Corkin 16.

KILLARA: Mxd: Stableford: P Davies (11) 30. A: S Finfer (7) 39. B: M Hill (16) 36 cb. C: T Ross (30) 39. A Scr: B Finfer S Finfer 43. S Creswick (7) M Hill (16) 30 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: D Axford (3) H Fox (13) 45. A: D Axford (3) 40. A Scr: B Hayden 35. B: P Aston (17) 40. C: P Faddy (29) 36 cb.

LAKESIDE CAMDEN: Women’s Foursome Div 1: J Jacka (14.5) S Murray 62.5 Div 2: G Roeder (22) C Jones 65. Men’s Stableford A: P Lockyer (4) 40 B: T Thiruloganathan (13) 43 C: A Brodbeck (14) 39cb. Men’s 2BBB Scr: R Timms (3) I Da Silva (3) 68. Men’s 2BBB: T Thiruloganath (13) A Kumar (14) 80.

LANE COVE: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: C Taylor A Harris 2up. B: B Edmondson I Butters 7-6. C: D Martin D Martin M Dooley 2up. Mxd: Stableford: 2B Agg: X Guo (22) B Travena (11) 75. Men: A Pearce (25) 39 cb.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: K Canning (10) 39. B: M Mccormick (14) 37. C: G Thompson (20) 41. D: S White (23) 43. Stableford: 2B Agg: A: D Abrahams (11) G Thompson (20) 74. A Scr: W Worthy (5) D Moore (2) 59.

LEURA: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: J Carter (14) 41. D Lewis (15) 40. B: J Saines (23) 36. D Cook (21) 35 cb, Scratch: W Elliot (7) 30 gross, 2B Aggregate: P Sutcliffe (28) and D Lewis (15) 75.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: D Osterlund (6) 42. B: M Gray (17) 38. C: S Jones (24) 42. 2B Agg: M Gray (17) P Pham (10) 76. 2B Agg Scr: S Reid (3) R Bruker (6) 64.

LONG REEF: Women: Stableford: J Atchison (14) 33. Men: A Scr: C Wu (+2) 38. A: M McKerihan (6) 39. B: C Mitchell (14) 39. C: R Smylie (25) 37. Mxd: 4B: W Edwards (15) 47. P Rhodes (22) 47.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: A: C Jasser (2) 41. A Scr: M Power (2) 35. B: M Braund (12) 37. C: A Tompkins (36) 41. Div 1: J Smith (8) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: D Kazmar (20) D Goble (12) 47. A: C Catt (6) 39. B: C Sampson (19) 39. C: L Daoud (24) 45. Women: Stableford: D: A Cummings (18) 36 cb.

MAGENTA SHORES: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: K Burke B White 74. Foursome: A: J Smith P Gaydon 72.5. Stableford: A: K Thornhill (9) 37. B: B Hourmouzis (16) 36. C: S Tompkins (27) 36. 2B Multi: S Tompkins P Macdonald 75.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Multi: White: S Adlard (10) M Mcghee (12) 63. Stableford: A Hughes (9) 39 cb.

MANLY: Men: Stableford White: A: B Merriman (13) 39. B: T Chandler (17) 39. C: J Bergin (21) 39. Women: Stableford: S Brown (16) 34.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Ambrose: J Bayliss B Stewart L Badham D Jones (5.25) 44.75. Scr: N Wilks D Wonnocott J Ljajic 51.

MASSEY PARK: Men: Par: A: C Smith (2) sq cb. B: A Sufferini (15) 7 up. C: B O’donnell (24) 4 up. Scr: C Smith 2 down. 2B: P Donnellan (18) B Cleary (24) 10 up. Women: Stableford: B Ashton (26) 37.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: D Couldwell (6) B Edwards (+1) 72 cb. 2B Agg Scr: D Couldwell B Edwards 67. M McKinnon (8) 40.

MONASH: Men: Stroke: Foursome C’ship: S Morgan M Perry 157.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Boaz (0) 37 cb. B: G Neff (18) 37. C: I Cunningham (26) 36 cb. Stableford: Scr: M Tey 36. Women: S Butterfield (38) 36. Scr: L Quilliam 31.

MOSS VALE: Men: Stroke: Foursome: A: B Ashcroft J Ashcroft 72.5. B: J Flockton R Spencer 75. C: C Soderberg N Powers 65. Foursome C’ship: A: B Ashcroft J Ashcroft 159. B: C Oakley Z Dubokovich 183. C: C Soderberg N Powers 179. Medley: Stableford: A Rutherford (10) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: B Kim (9) S Beed (20) 66. A: P Hamdorf (10) 38 cb. B: J Esmaili (16) 41. C: C Bunn (22) 38. Hole in one: White: A Madni at 6th.

NELSON BAY: Women: Stableford: Brushbox: J Geddes (16) 30. B Frost (19) 25. S Dunn (22) 33. J Mcclymont (23) 27.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: M Ellison (1) 42. A Scr: M Ellison 41. B: M Lilly (13) 38. C: T Plummer (25) 40 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: J Fennell (2) 37. B: P Kalina (18) 39. C: B Herbert (20) 39. D: P Town (34) 37. 2B: M Davidson (21) A Raffel (19) 46. A Scr: M Gordon (+2) M Hooper (+1) 43.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: R Smith (25) 41. A: T Hoffman (8) 40 cb. B: J Neil (16) 38. C: P Sullivan (27) 37 cb. A Scr: T Hoffman 32 cb. Medley: 2B: J Lee (26) J Stark (11) 50. Women: B Lewis (16) 38. Medley: Stableford Black: G Hughes (16) 39.

NOWRA: Medley: Stableford: A: B Taylor (5) 40. B: F Cornell (19) 39. C: M Balzer (24) 40.

NSW: Men: Stableford: D Lonsdale (18) 40. Scr: D Stoloff 34. Stableford White: B Studdon (20) 40. Gold: J Kelly (25) 32. Women: Stableford: G Dooley (1) 29. Medley: 2B Agg: B Studdon R Werenski (PGA) 76.

PALM BEACH: Women: Stableford: H Simmonds (39) 34. Men: Team: A Moore (21) G Smith (17) I Sablatnic (15) C Hughesdon (21) 88. C Hughesdon (21) 41.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: L Frey (5) 69. A Scr: L Frey 74. B: H Atkinson (15) 68. C: N Kataria (20) 70. Stableford White: T Brennan (24) 39.

PYMBLE: Men: Stableford: A: P Foxlee (10) 40. B: I Edwards (16) 38 cb. C: P Sandral (27) 38 cb. Women: L Dickinson (9) 37. Mxd: 2B: J Giles (22) D Mason (19) 45.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: M Todd (1) K Todd (15) 70. A: M Gould (12) 39. B: B Lynch (15) 38. C: D Foster (18) 38. Scr: M Todd 34. M Todd 34.

RICHMOND: Medley: Par Black: A: R Pelaez (8) 5 up. B: S Lee (15) 1 up cb. C: M York (22) 4 up. M Rose (3) 33 up. 2B: Div 1: D McLeay (11) R Paleaz (8) 7 up. Div 2: M Harrison (23) M York (22) 6 up.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: I Snook (24) 35. Women: Stableford: H Kaldor (30) 39. Men: Stableford White: A: D Leahy (13) 38. B: M Thomas (18) 43. C: R Lee (28) 44. Medley: Stableford: 2B: L Kwan (36) M Blake (17) 48.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: B Mudanya (14) J Kennedy (7) 46. A Scr: I Hoy J Russell 35. Div 1: D Stevenson (13) 36 cb. Div 2: T Carlile (32) 35 cb.

RUM CORPS: Men: Stableford: A: R Tromp (8) 28. B: J Sparks (29) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: R Moir (12) 40. B: S Clifton (17) 35. C: P Camroux (22) 37. D: R Croydon (28) 39. A Scr: B Breedt 29. 2B Multi: Div 1: S Clifton (17) P Effeney (8) 73. Div 2: R Moir (12) W Williamson (21) 81.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: S Melham (8) T Glynn (9) 71.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: J Milne (4) 73. K Jones (+3) 73. Medley: L Armstrong (23) 69. J Hamilton (40) 69. Women: G Thomas (23) 37. Men: A: R Mangelsford (6) 37. B: P Parsons (17) 38. C: M O’Shea (19) 38.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: M Troy (27) M Flanagan (35) 46. A: J Eagle (9) 38. B: C Walker (14) 38. C: T Casinelli (21) 39. A Scr: M Johnston (+2) 34.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: G Bell (6) 37. B: P MacGee (17) 38. C: L Nicolaou (27) 38. Scr: D Hill 28. Gold: D Parr (24) 28 cb. Women: Stableford: S McAlister (24) 29. Men: Stableford 2B: White: T Ferguson (24) L Nicolaou (27) 47. 2B Scr: J Gavan M Kingston 33 cb. 2B: Gold: S Sturt (16) B O’Regan (23) 39 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: A: R Cadle (3) 41 cb. B: P Newton (16) 39. C: B Goddard 36. D Hagerty (18) M Webber (10) 47 cb. A Scr: R Cadle D Beattie 42.

STRATHFIELD: Stableford: A: R Han (8) 38. B: J Ferrone (22) 40. C: S Ha (36) 37. Scr: Y Kim (+1) 33. 2B: J Keene (25) 49. J Cross (18) 49. 2B Scr: S Ring (10) 37. M Reeve (+2) 37.

TALLWOODS: Men: Stableford: J Sands (19) 37 cb. C Beauchamp (25) 37. Women: S Ireland (23) 27. K Gordon (26) 24.

TERREY HILLS: Stableford: A: D Biviano (7) 39 cb. B: H Yoo (19) 36. C: S Dunnett (26) 42. A Scr: M Manassen 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: T Blake (10) 40. A: T Blake (10) 40. B: S Ludowyke (18) 38. C: P Hasko (23) 38. A Scr: M Giles 33.

THE COAST: Women: Stableford: L Worsley (31) 36. Men: Stableford Hcp: White: A: J Lloyd (8) 43. A Scr: M Buckingham 38. Irish Team: B Thornt J Mcloughlin A Swiney M Dillon 89.

THE LAKES: Medley: Stroke: H Malcolm (15) 67 cb. C Ueda 72.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: G Rankin (2) 39. B: N Leon (18) 43. C: B Collins (Duntryleague 36) 39. 2B Agg: Z Banos (25) J Bell (12) 76.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: A Ferguson (19) T Fordham (14) 79. 2B Agg Scr: B Needs J Rennie 62. A: J Wilcock (10) 39 cb. B: S Weeden (16) 39 cb. C: A Ferguson (19) 40. Women: K McKinnon (8) 33.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: B Martin-Henry (3) 37. A Scr: M Madan (-2) 37. B: B Lasam (14) 37. B Scr: P Giles (14) 24. C: A Hyung (25) 41 cb. C Scr: K Matsuura (20) 20. Mxd: 2B: D Park (23) H Chul Kim (10) 47. Women: Green: K Kim (19) 39.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: D Hurley (6) 38. A Scr: D Tapper 33. B: R Stevens (19) 39. B Scr: P Brown 24. C: P Stobo (20) 36. C Scr: W Woodroff 21. Women: M Inverarity (30) 35. Medley: 2B Agg: D Hurley (6) G Wood (5) 73. A Scr: G Wood D Hurley 62.

WALLACIA: Men: Stroke: Cup: A Scr: C Holmes 68. B Scr: J Asiata 82. C Scr: M Toohey 88. A: K Bogart (6) 67. B: J Pagett snr (18) 70 cb. C: B Williams (22) 68. Women: Stableford: J Thorpe (19) 32.

WARRINGAH: Men: Stableford: 9-hole: C Brighton (14) 19 cb.

WINGHAM: Men’s Stroke Winner C Franklin 88-20-68 cb. A Grade R Brown 74-3-71. B Grade A Paine 82-14-68. C Grade K Bridges 92-22-70.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: F Kleiner (27) W Sparkes (34) 71. Div 1: B Ainsby (12) 36. Div 2: M Bryan (19) 38. Div 3: F Kleiner (27) 37. Hole in one: M Williams at 13th.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: D Lohman M Rugless (4.25) 58.75. N Peke T Smith 64.

WYONG: Men: Stableford: A: D McClelland (5) 40 cb. B: D McComas (14) 39. C: R King (40) 40. A Scr: D Grogan (+1) 41. 2B: D McComas (14) C Wright (18) 47. A Scr: D Grogan K Ferguson 44.

VICTORIA SATURDAY

ALEXANDRA: Men: Par: A: J Kidd (7) 1 up. B: R Watson (29) 1 up. Women: J Rosser (27) 3 down.

ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: B Taia (7) 71. B: M Hose (18) 67 cb. C: C McLennan (39) 64. J Black (20) 79.

BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke Ambrose: White: D Gordon (17) A Dickinson (7) 63. Women: Stableford: N Dickinson (38) 36.

BAIRNSDALE: Medley: Stableford: C Hine (25) 35. Men: Stroke: B/Medal: D Turner (15) 66. A: M Abbott (5) 70 cb. C: S Mann (21) 69.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1: J Goodwin (19) 37. Div 2: W Bennett (29) 34. Men: Div 1: D McKnight (4) 38. Div 2: M Cook (22) 34.

BARWON HEADS: Men: Stroke: A: M Burrowes (12) 68 cb. B: T Neil (27) 64. Women: A Jamieson (11) 72.

BAY VIEWS: Men: Stableford White: T Hayes (9) 30 cb. Women: Stableford: Medal May: J Johnson (29) 33 cb.

BENALLA: Women: Stableford: A: H Briggs (10) 33 cb. B: J Shennan (32) 34. Men: A: D Squires (4) 38. B: M Thomas (12) 40. C: D Gipp (19) 39.

BENDIGO: Men: Stroke: A: G Harding (8) 67. B: R Woodman (13) 70. C: B Seccombe (22) 70.

BERWICK MONTUNA: Women: Par: D Todd (26) 4 down cb. Men: A: D Clapton (6) 2 up. B: J Flanigan (16) 3 up cb. C: J Bernard (24) 1 up. Stroke: 4B KO f: B Head J Peak 2/1.

BOX HILL: Medley: Stableford: Div 1: W McLeod (12) 38. Div 2: P Giderson (17) 43. Div 3: P Zarro (21) 40.

BRIGHTON: Mxd: Stroke: Ambrose: J Taylor C Joell J Muir A Fish (11) 56.

CAMPERDOWN: Men: Par: Hcp: T Baker (16) 5 up.

CARDINIA BEACONHILLS: Par: A: L Boyle (9) 4 up cb. B: J Old (14) 6 up. C: C Harris (26) 4 up.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford White: A: G McQuilan (15) 37. B: T Sanders (17) 35. C: T Docherty (23) 35. Women: Yellow: L Hamilton (34) 27.

CASTERTON: Stroke: S Koch (23) 72. P Larkins (29) 72.

CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: A: P Pelzer (10) 37. B: G Long (24) 37 cb.

CERBERUS: Men: Stableford: A: G Ridout (10) 41. B: G Harrison (20) 39. C: N Uren (24) 36. Women: M Smith (28) 33.

CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: J Dowling (7) 69. B: G White (14) 71. C: R DeFegely (21) 69.

CHELTENHAM: Mxd: Stableford: A: G Torrijos (10) 40. B: N Archibald (23) 37 cb.

CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stableford: Rowville: A: D Rodgers (15) 40. B: A Read (28) 41. Endeavour Hills: S Eastaway (10) 38. G Van Hees (21) 368.

CLIFTON SPRINGS: Men: Stableford: A: W Binder (5) 37. B: E John (17) 33 cb. C: G Humphreys (21) 34. D: A Larcombe (27) 36. Women: A: P Cochrane (26) 36.

COBDEN: Stableford: A: M Loving (17) 40. B: G Byrne (28) 35.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke White: A: M Haddrell (6) 72. B: B Kennedy (14) 66. C: K Hocking (35) 67. Women: Stroke: A: T Mentha (22) 77.

COROWA: Women: Stableford: M Tobin (10) 41. Men: A: D Robb (3) 36. B: B Playford (14) 37. C: G Zabenko (24) 38.

CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Par: A: I Ali (10) 5 up. B: R Wratten (16) 1 up. C: V McCall (23) 2 up. D: R McNeil (33) 4 down.

CRANBOURNE: Men: Stableford: A: A Hall (-3) 39. B: J Abrahams (15) 40. C: N Gopal (22) 44.

CREEKSIDE: Men: Par Yellow: A: H Chaudhary sq. B: E Crockett 1 down. C: R Patterson 1 up. Mxd: Stableford: 4B: M Elliott L Telford 47.

DEEP CREEK: Mxd: Stableford White: A: G Rees (11) 37. B: M Anlanger (17) 35. C: A Blanck (22) 41.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: T Bult (7) 37. B: J Penna (12) 40. C: F McCalman (19) 36. D: A Liebenberg (22) 44.

DEVILBEND: Men: Stableford White: A: T Gledhill (9) 43. B: G Bodley (17) 33. C: M O’Callaghan (26) 41.

DORSET: Men: Stableford: Hcp: A: J Irish (9) 38. B: A Hardy (11) 34. C: K Janicke (22) 38. Women: Foursome: H Oakman (23) D Hawkins (22) 32. C’ship: A Hill J Park 60.

EASTERN: Mxd: Stableford: South: A: L Franklin (10) 38. B: M Coviello (24) 38. North: A: J Keane (7) 39 cb. B: T Hnarakis (22) 39. East: A: J Walsh (8) 39. B: G Brivulis (18) 38 cb.

EASTWOOD: Mxd: Stableford: A: S Reaby (9) 38. B: Z Putman (20) 38 cb. C: K Brasher (36) 40. Men: Stroke: Foursome qlfrs: T Smith A Fry (2) 72.

EUROA: Men: Stableford: A: C Morrison (10) 40. B: P Steers (17) 36. Women: Div 1: L Ellis (21) 40. Div 2: R Doxey (26) 37.

FINLEY: Men: Stableford: Div 1: T McCAW (5) 39. Div 2: J Braybon (19) 39. Women: B White (25) 38.

FLINDERS: Women: Stableford: A: R Matthews (18) 35. B: L Esipoff (30) 33 cb. Men: A: J Rex (13) 41. B: R Velik (16) 38 cb. C: J Sweeney (30) 36.

FOREST HILLS: Men: Par Black: A: B McClure (12) 1 up. B: S Kitanovic (27) 5 up.

GARDINERS RUN: Par: A: B Derix (-1) 3 up cb. B: M Whittaker (15) 5 up cb. C: J Nathan (17) 4 up cb.

GARFIELD: Men: Stableford: A: R Pund (10) 39. B: J Bennett (17) 41. C: R Norton (24) 41. Women: L Matthews (17) 34.

GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: D Buckley (15) 67. B: D Selvarajah (26) 68 cb. Women: J Cornish (37) 78 cb.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: B Ryan (8) 40. B: M Burt (14) 39. C: R Rizzo (21) 38.

HEYFIELD: Men: Stroke: A/Medal: G Lobb (15) 75. B: G Pearson (28) 75. A Scr: J Sherrin (4) 82. Snr C’ship: A: L Evans (17) 149. B: M Castles (26) 150.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: J Arthur (10) 39. B: D Stevens (16) 40. C: D Whelan (21) 40. Women: Yellow: A: G Frichot (20) 39. B: L Lehmann (26) 38.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: T Reiter (9) 40. B: C Borley (14) 40. C: K Wallis (21) 38. Women: J O’Brien (23) 38.

KERANG: Men: Stableford: S Harry (12) 40. Women: M Spitty (45) 42.

KEW: Medley: Stableford: A: M Pickering (8) 40. B: S Hillier (14) 38 cb. C: I Brumby (25) 38.

KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: D Paterson (12) 40. B: R Mccluskey (17) 40. C: R Edwards (19) 37. Women: P Romberg (13) 35.

KILMORE: Men: Stableford: A: L Musgrave (16) 38 cb. B: S Bell (19) 40. Women: Par: A: P Wanneck (25) sq.

KINGSTON HEATH: Women: Par: A Klingberg (14) 1 up. Men: Stroke: Foursome: B Phelan (19) A Osborne (13) 69.

KOORINGAL: Medley: Par: A: D Cubela (9) 4 up. B: N Knapman (10) 2 up. C: D Guglielmino (17) 4 up. D: D Mckenna (19) 3 up.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: C’ship: A: P McInnes (13) 52. B: B Prendergast (15) 53. C: L D’Augello (23) 52. Women: A: M Elliott (20) 53. B: M Trimby (22) 55. C: P Laidlaw (29) 55.

KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stableford: 4B Agg: D Collins (13) B Thorsen (13) 70. Women: G Thorsen (26) M Ross (25) 72.

KYNETON: Men: Stableford: A: J Hansen (9) 38. B: P Tobin (19) 42. Women: J Harris (24) 33.

LANCEFIELD: Men: Stroke White: A: T Lambert (2) 74. B: D Schmitt (15) 72. C: K Ryan (19) 75. Women: Stroke: S Carter (36) 78.

LATROBE: Stableford: A: J Schofield (9) 40. B: J Reiss (15) 38. C: K Aldred (22) 36.

LONSDALE LINKS: Mxd: Stableford: 4B: J Jones (27) 45 cb. J Larson (11) 45 cb.

MAFFRA: Men: Stableford White: A: T Howden (7) 36. B: N Gutteridge (18) 39. C: K Read (20) 41.

MALLACOOTA: Men: Stableford: 27-hole: B Gaudion (18) 55. Women: R Strauss (17) 31.

MANDALAY: Mxd: Stableford White: A: J Baiocchi (2) 37. B: J Merkel (10) 40. C: R Bianco (22) 42.

MANSFIELD: Women: Stableford: Div 1: M Mitchell (26) 33. Men: Stroke: C’ship: Div 1: J Green (8) 69. Div 2: L Harcus (18) 71.

MARYBOROUGH: Men: Stableford: M Marson (5) 36 cb. B: B Douglas (17) 40. C: D Hamilton (20) 34. Women: A: A Strain (23) 34. B: A Rich (33) 36.

MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: C Brown (15) 36. B: S Cummings (18) 40. C: B Pellashair (23) 37 cb.

METROPOLITAN: Men: Stableford White: J Chrystie (1) 40. A Scott (14) 38. Women: Stableford: C O’Leary (20) 37.

MIRBOO NORTH: Men: Stableford: A: J Tanti (6) 40. B: H Tanti (22) 34.

MOE: Men: Stableford: A: J Sprange (9) 37 cb. B: C Duns (17) 36. C: T Wolski (19) 32 cb.

MOONAH LINKS: Men: Par Open: White: A: B Croker (-3) 1 down cb. B: P Tarbolton (14) 3 up. C: S Cotton (15) 3 up. D: J Hunter (24) 4 up. Women: Par: S McNeil (27) 2 up.

MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: 4B: B Connely (19) B Connely (20) 49.

MT MACEDON: Men: Stroke: A: A Paradowski (13) 67. B: S Gunnell (16) 63. C: M Shepherd (28) 66.

MT MARTHA: Men: Stableford: G Truscott (12) 36. 9-hole: M Darch (16) 20. Women: S Hyams (30) 34. 9-hole: A Buntine (36) 14.

MYRTLEFORD: Mxd: Stableford: A: R Toal (8) 36. B: P Evans (13) 36 cb. C: S Thomson (21) 36. A: S Piazza (15) 34.

NEWRY: Men: Stroke: Medal May: B: R McGregor (22) 71. A: C Seymour (12) 73. Women: Stableford: R Whitelaw (20) 34.

NORTHERN: Stableford: A: B Monkcom (11) 42. B: S Armstead (18) 47. C: S Smith (29) 45.

NUMURKAH: Men: Stroke: A: D Ludington (8) 72 cb. B: J Scott (32) 65. Women: A: J Daniel (9) 71.

OAKLEIGH: Men: Stroke: C’ship: A Jakovincic (10) 58. Women: Stroke Medal May: Black: A NEWTON (12) 63.

OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Par: A: P Clowes (18) 2 up. B: P Jones (20) 1 down cb. Women: J Matthews (30) 1 down.

PARKLANDS: Mxd: Stableford: A H26itchcock 42.

PATTERSON RIVER: Women: Stableford: S Baker (16) 43. Men: A: M Coller (10) 39. B: C Turner (13) 37 cb. C: P Chappel (20) 40 cb.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: E Woo (10) 42. B: T Meakin (30) 38. Peninsula South: A: S Meehan (12) 38. B: S Higgins (23) 35 cb. Women: Stableford: Peninsula North: A: K Wigg (17) 33. Men: Stroke: Trophy: P Swabey bt M Abeyaratne 3-2. Stableford White: A: M Cameron (12) 40. B: R Morgan (18) 41. Women: Stableford: Peninsula South: A: A Blencowe (17) 34. Men: Stableford White: A: G Cotterill (4) 36 cb. B: C Berechree (18) 40.

PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: M Kirwin (43) 71. Men: A: P Cashman (12) 70. B/Medal: J Wiseman (16) 68. C: P Dickson (19) 69.

PORTARLINGTON: Men: Par 2B: Black: M Bisinella (15) 9 up. J Cosford (17) 9 up. Women: Par: J Pearson (14) 7 up. R Cunningham (40) 7 up.

PORTLAND: Men: Stableford: A: J Bannam (6) 40. B: M Witchell (12) 37. C: K Tobin (19) 39. Women: J Errey (24) 39.

QUEENSCLIFF: Mxd: Stableford: A: M Seeckts (17) 43. G Boseley (11) 36. B: G Anderson (21) 42. A Clarke (20) 39. C: S Cahill (34) 36. T Graham (26) 35. Men: Ambrose: D Watson W Tarticchio (4.7) 62.250. W Fenton R Gourlay (6.5) 64.5.

RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: 4B: A Liu L Soulsby (20.16) 45.

RACV CAPE SCHANCK: Stableford: A: F Dunleavy (5) 39. B: G Lockwood (24) 38 cb.

RACV HEALESVILLE: Stroke: A Body (17) 67.

RANFURLIE: Men: Stableford White: A: K Forster (7) 37. B: N Rangikauhata (16) 46. C: J Volange (23) 36.

RICH RIVER: Women: Par: East: A: J Cash (29) sq. Men: Par White: A: J Bennett (7) 2 up. B: S Putna (10) 1 up. C: B Kneebone (24) 3 up.

RINGWOOD: Men: Stroke: A: E Dimitriou (9) 70. B: R Robinson (17) 70 cb. C: E Yong (21) 76 cb. Women: A Lee (13) 71.

RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: D Cox (7) 38 cb. B: I Houstan (14) 39. C: L Berglie (20) 44.

ROCHESTER: Men: Stroke White: R Ralph (7) 69.

ROMSEY: Mxd: Stableford: 4B: M Squire (3) J Squire (36) 43.

ROSANNA: Medley: Stroke Medal May: Black: A: K Guyer (10) -2. B: Y Pyndiah (11) -8. C: P Dwyer (16) -4. D: K Welsh (27) -5. Y Pyndiah (11) -8.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Par: North: A: P O’Connor (6) 2 up. B: A Grummet (19) 3 up. Women: A: R Davey (23) 5 up. Men: South: A: J Byrne (11) 6 up. B: M Williamson (17) 5 up. C: J McFayden (32) 5 up.

ROSSDALE: Men: Stableford: A: C Neales (11) 39. B: D Robinson (18) 38 cb. C: P Davis (25) 39. Women: C Disher (12) 41.

ROYAL MELBOURNE: Men: Par: East: A: A Newbold (7) 2 up. B: S McIldowie (18) 6 up. C: C Canavan (36) 3 up. Stableford West: White: B Lloyd (13) 39. Women: Stableford: D Farrow (16) 29.

SAFETY BEACH: Mxd: Stableford: 9-hole: L Greer (33) 19. Stroke: Foursome: T DeCorrado (11) M Jackson (6) 65.5. Men: Foursome C’ship: G Petris (6) B Munn (+2) 149 cb.

SALE: Men: Stableford: A: S Pollard (11) 38. S Harrap (5) 35. B: J Pollard (20) 37. N Khamchom (17) 36. Women: A: V McNaughton (38) 32. M Johns (19) 27.

SANCTUARY LAKES: Par: A: I Muftarov (+2) 4 up cb. B: W Nunis (15) 4 up cb. C: S Pang (21) 4 up.

SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: G Barnett (8) 40. B: S Kim (16) 40. C: B McDonald (35) 41. Women: D Lozo (8) 35. Mxd: Irish Team: North: G Morgan 130. F Collins 130. J Bannon 130. P Coyne 130.

SEYMOUR: Men: Stroke: A: G Pell (4) 73. B: K Mulvaney (18) 72. Women: T Zentveld (12) 75 cb.

SHEPPARTON: Men: Par: A: P Toy (9) 2 up. B: W Dodds (12) 5 up. C: T Cahill (25) 6 up. Women: V Harding (22) sq cb.

SORRENTO: Men: Par: A: T Ward (18) 3 up. B: N Anderson (27) 4 up. Women: J Dinnage (32) 4 up cb.

SOUTH PINES: Medley: Par 4B: White: Div 1: G Thorpe (6) C Meade (17) 9 up. Div 2: B O’Doherty (18) E Smith (29) 8 up.

SOUTHERN: Stableford: A: M Williams (6) 40. B: J Goldberg (17) 40. C: G Vaughan (23) 41.

SPRING PARK: Mxd: Stroke: A Henriques (19) 63. 54-hole C’ship: B Thomas (13) 201.

STAWELL: Men: Stableford White: A: I Hyslop (9) 38. B: G Blachford (17) 36. C: I Johnstone (24) 36. Women: Stableford: L Willcock (14) 40.

STRATHALLAN: Men: Stableford: D Clark (20) 37. A: R Harris (10) 35. B: K Webb (20) 32 cb. C: B Reimers (26) 34 cb.

THE DUNES: Mxd: Stableford: 9-hole 4B: The Cups: J Burns (21) G Burns (13) 29. 4B: The Dunes: L Di Fede (23) W Lane (45) 46. Men: Div 1: M Roberts (13) 41. Div 2: S Hoffman (25) 39.

THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: D Barton (10) 37 cb. B: T Treeby (14) 38 cb. C: H Quay (31) 42. Women: M Ghirardello (15) 33. Men: Stableford St John: Black: A: R Love (7) 34 cb. B: L Zeng (24) 36. C: B McInnes (29) 32 cb.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: T Goodwin (9) 41.

THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: D Ashton (9) 39. B: J Arnott (10) 39. C: S Cassidy (17) 42. Women: J Trew (24) 40 cb.

TIRHATUAN: Mxd: Stableford: 4B: M Suckling (18) P Storey (16) 47.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: B Kerr (5) 71. B: R Rowe (20) 75. C: R Hehir (28) 71. Women: A: M McLennan (21) 68. B: J Loversidge (27) 74. Medley: Stableford Gold: B Campbell (14) 35.

TORQUAY: Men: Stableford: A: J Robertson (16) 37. B: M Brady (21) 42. Stableford Black: A: J Calnin (13) 36. B: J Mulder (14) 37. Women: Stableford: L Dunstan (16) 32. Men: Visitor: J Nestor (13) 31. Resort: G Bath (14) 31.

TRAFALGAR: Stroke: A: B Aplin (10) 68 cb. B: G Harris (21) 73. A: B Aplin (10) 68 cb. B: G Harris (21) 73.

TRARALGON: Men: Stroke: A: N Godenzi (7) 71. B: M Hooper (13) 68. C: J Garlick (19) 66. D: J Hagart (23) 70. Women: P Coles (32) 73.

TRENTHAM: Women: Stableford: A: C Perston (17) 31. B: J Callanan (34) 39. Men: A: L Murray (11) 37. B: P Kenton-Barnes (15) 37. C: D Durtell (27) 38.

VICTORIA: Men: Par: 4B: D Howard (21) S Hay (14) 9 up. Women: A Witherow (14) C Brophy (16) 9 up.

WARRAGUL: Men: Stableford: A: N McQualter (1) 39. B: S Eastwell (15) 38. C: R Boyce (18) 40. D: R Coelho (26) 37. Women: A: I Thomas (15) 35. B: M Answerth (33) 32 cb.

WERRIBEE PARK: Women: Stableford: A: M Mahanga (13) 35. Men: A: J VanKrunning (10) 37. B: K Hynes (14) 41. C: S Cincotta (19) 37. D: J Salisbury (22) 40.

WONTHAGGI: Men: Stroke White: A: I Baker (-1) 68. B: G Kirk (17) 72. C: S Osborne (20) 72. Women: Par: P Britt (35) 3 down.

WOODLANDS: Men: Hole in one: White: M Ocean at 8th. Stableford A: K Skelton (10) 40. B: M Arculus (12) 42. C: S Athaide (21) 41. Women: Stableford: M Itschert (20) 36.

YARRA PARK: Men: Stableford White: D Wren (7) 37 cb. Women: Stableford: S Ryder (18) 32 cb.

YARRA VIEW: Men: Stableford: Hcp: A: M Willis (13) 38. B: P Pitt (19) 29.

YARRA YARRA: Men: Stableford: A: A Mallett (7) 36. B: D McGrady (14) 38. C: J Wood (19) 38. D: P Oneile (21) 39. Stroke: Trophy: N Evans bt S Peake 2-1. Women: Stableford: S Fernando (3) 33.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: A Kelly (15) 40 cb. B: B Kedgley (22) 38. Stroke: Lake: A: R Alexander (5) 71 cb. B: I Cooper (15) 68. Women: Stableford: Murray: J McCarthy (29) 43.

YERING MEADOWS: Men: Stableford: A: A Moore (11) 39. B: R Quon (18) 37.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email