September 18, 2021

Daily Club Golf 16 May 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 16 May 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney, South Australia and Victoria for Sunday, 16 May 2021.

NSW SUNDAY

METROPOLITAN MASTERS PENNANT: DIV 1: Sec 2: Twin Creeks 7 bt Dunheved 1. Sec 4: Cumberland 4.5 bt Lynwood 3.5. DIV 2: Sec 4: Ryde-Parramatta 6 bt Pennant Hills 2. DIV 2: Sec 2: Macquarie Links 8 bt Castle Hill 0. DIV 3: Sec 1: Brighton Lakes 5 bt Bankstown 3.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: S Lee (16) P Doshi-Dowsett (27) 55. Mxd: J Ahn (11) A Kang (53) 48. Men: Div 1: N Els (17) 38. Div 2: D Buddo (25) 43. Women: A Kang (53) 40.

AVONDALE: Mxd: Stableford Team: White: A: A Smith M Payne A Payne P Wass 91. B: E Doutreband P Wilkinson P Fitzgerald A Driscoll 90. Men: White: A: A Beard (14) 39. B: J Dowey (27) 38 cb. Scr: D O’Donovan 39. Women: A: P Wass (41) 36 cb. B: M Khoo (22) 36. Scr: S Thompson. 

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: P Grzetic J Hooper 48. Men: A: A Ding (7) 42. B: T Ruppas (16) 40. C: P Turnbull (19) 40. Women: M Pak (40) 41.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: Irish: J Leonardi (6) A Crossan (17) P Connolly (9) M Klianis (23) 114. A Crossan (17) 37.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: M Welch (35) D Smith (22) 50. Men: Div 1: S Pearce (14) 36. Div 2: S Lavers (21) 42. Women: T Harding (32) 35.

BERMAGUI: Women: Stableford: L Ponsford (19) 32.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: R Fielding (16) 41. A: D Anderson (13) 37. B: T Edwards (19) 40. C: M Whelan (36) 38. Scr: A Brown (4) 34. 2B Agg: E Minati (17) R Fielding (16) 73. Mxd: P Morrison (11) 35 cb. C Mcenearney (23) 37. 2B Agg: P Morrison (11) C McDonald (19) 64.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: A McDonald (20) D Gilligan (17) 49. A: B Patterson (10) 33. B: K Gestakorski (24) 42. Scr: M Pullen 25 cb.

BONDI: Men: Stroke: Foursome C’ship: G Hanniffy (16) D Boland (8) 56. Scr: L Furlong (0) D Dewey (1) 63.

BOTANY: Men: Stableford: E Sargent (9) 33.

BREAKERS: Men: Stableford: 2B Multi: A: P Lucas (16) B Calabria (26) 81. B Calabria (26) 41.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: D Chang (10) E Goh (28) 73. A: G Chong (12) 40. A Scr: I Elliot 32. B: M Bennett (13) 38. B Scr: M Lynch 23. C: D Rayner (21) 39. C Scr: D Darmawan 17.

CABRAMATTA: Men: Stroke: C’ship: B: A Kennedy (16) 64. D Branan (20) 64. B Scr: C Bushby (18) 84. C: S Condon (22) 64. G Sommerville (23) 67. C Scr: I Morris (21) 91.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: S McCartan (5) K Healy (16) 45. A: S McCartan (5) 38 cb. B: S McCarthy (17) 39. C: W Strath (23) 34 cb. Scr: J Bodeker 33.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: B Forrester (8) T Lee (11) 71. 2B Agg Scr: J Lind P Ellison 63. A: J Kim (11) 39 cb. B: I KIm (18) 36. C: B Crawford (22) 36. Mxd: 2B Agg: B Forrester (8) J Kim (13) 72. Women: 2B: A Kim (32) J Lee (33) 71. Div 1: J KIm (13) 36. Div 2: H Chung (21) 32 cb. Div 3: J Lee (33) 37.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: A Kim (19) T Kim (33) 48. Men: A: M Johnston (4) 39. B: B Marsden (13) 38. C: A Waring (20) 37. Women: Stroke: T Lee (13) 40 cb. Mxd: Ambrose: M Van der weegan (20) B Lambert (+1) 62.25. Scr: M Van der Weegan B Lambert 67. Medley: Stableford: PM 2B: M Freeman (29) R Freeman (14) 46. Men:N Ward (27) 39. Women: J Pridmore (5) 33. Medley: 2B Scr: D Johnston (6) M Johnston (4) 40.

CONCORD: Mxd: Stableford: 2B: S Sykes (21) E Biasi (6) 45 cb. A: S McCawley (13) 40 cb. B: K Turner (20) 38 cb. C: S Syks (21) 39.

CROMER: Medley: Stableford: 2B Multi: M Ross B Edmunds 81. 4B: M Vere P Vere 44. A Cheminat (29) 41 cb. Jnr: Matchplay: J Thomas bt S Arcus 4-3.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Team: L Johnstone M Wade E Turnbull P Jones 89. Women: Green: M Gilles (19) 39. Scr: R Feehan 20. Men: Par Black: C Burchmore (8) 4 up. Stableford Scr: C Burchmore -3. Stroke: Matchplay: R Craig (12) bt T Schulz (1) 4-2.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: P Duclos B Cooper 51. Div 1: J Sergi (12) 37 cb. Div 2: M Young (13) 38. Div 3: B Cooper (19) 44. Scr: J Butt 34. Women: Stroke: Foursome: E Park (20) G Kim 75. Scr: L Kolenko B Smith 95.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Multi: D Levy (13) S Brown (22) 74. Men: S Brown (22) 41. Women: E Aspland (26) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: H Holohan (-3) 38. B: A Earl (14) 42. C: M Muehlfenzl (19) 42. Scr: S Robertson (-8) 36.

ELANORA: Men: Stableford: White: S Grainger (13) 36. Women: S Durst (20) 37. Medley: Stableford 4B: White: S Durst (20) R Durst (18) 47.

EVERGLADES: Medley: Stableford 2B: Black: M Pearl (25) D Rankin (16) 46. A: M Lyttle (12) 36. B: D Rankin (16) 39 cb. C: J Hayward (19) 38. D: C Powell snr (26) 36. Women: Div 1: L Lyttle (26) 35. Div 2: J Anderson (37) 35.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: J Riley (Kogarah 9) 33. B: A Kim (Ryde-Parramatta 14) 37. C: J O’Brien (27) 35 cb. Women: C Lee (20) 31.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: C McIntosh (GenY 25) C Evans (Mudgee 9) 46. Men: R Siva (21) 39. Women: G Barnwell (41) 35 cb.

GOSFORD: Mxd: Stableford 2B: White: O James (26) F James (23) 49. Men: M Brown (16) 39. Women: F James (23) 41.

HAWKS NEST: Men: Stableford: T Davidson (14) 37.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: S Akbar (10) 35.

INTERCLUB CHALLENGE: The Lakes 5.5 d Royal Sydney 2.5, Oatlands 4 tied Concord 4.

KAREELA: Men: Stableford: G Scherini (18) 38 cb. Women: N Maughan (18) 33 cb. Medley: Split Six: R Connon R Overhall 73.

KILLARA: Mxd: Stableford: E Cheung (18) 38. Women: P Ward (27) 41. Medley: 2B: S Percival (12) T Percival (16) 43.  Men: 2B: S Jobson (22) P Mariage (11) 47.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: T Williams (10) P Tagliano (20) 43 cb. Men: R Stevens (19) 38. Scr: B Hayden 33. Women: Stableford: M Mok (15) 36.

LAKESIDE CAMDEN: Medley Stableford A Robbie Minns (1) 38pts B Ben Ainsworth (14) 37pts C Kelvin Watt (34 Macarthur Grange) 37pts. Medley 2BBB Scr William Meredith (3) Robbie Minns (1) 41pts. Medley 2BBB Agg Daniel Newman (5 Link Shell cove) Robbie Minns (1) 72pts.

LANE COVE: Women: Stableford: 4B: A Pearson (22) J Hannay (31) 43.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: G Prosper (11) M Kim (28) 49 cb. A: W Buckley (6) 40. B: Y Han (15) 40. C: M Kim (28) 42. Women: H Choi (12) 38. Medley: 2B Scr: G Richards B Davies 41.

LONG REEF: Mxd: Stableford: M Edwards (15) 41. J Hagan (17) 39.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: C Tolani (31) R Ng (34) 43. C Esplin (16) 43.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: P Glynn (38) R Cook (23) 48. Men: White: A: W Yeaman (7) 41. B: H Giddy (14) 35. C: S Andrew (25) 39. Women: P Glynn (38) 41. Men: Stroke: Matchplay: J Boaz bt M Webber 6-5. A Tunny bt D Mulhall 2up. S Johnson bt A Stevenson 2-1. D Tweedale bt M Tey 4-3. Div 1: M Hill J Grant sq. P Davis bt B Morris 3-2.  G Platt bt G Furey 1up. B Farmer bt J O’Hare 1up. G Doyle bt J Stephens 2up. S Beaumont bt D Velahti 3-1. T Wray bt J Cockerill 6-4. T McCann bt D Graham 9-8. A Reeve-Parker bt M Rolfe 1up. J Harham bt T Blackburn 2-1. G Bryan T Southern sq. I Holmes bt P Barraket 1up.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: R Moffatt (10) 37. Scr: D Fletcher 35. Women: Stroke: D Thompson (35) 61. A Scr: J Wallas 75. Women: Medal May: Div 1: C Forrester (25) 65. Veteran: Div 2: C Sutton-brady (36) 65. J Priem (18) 63.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: A Burt (18) C Burt (28) 77. Div 1: J Camarda (16) 39. Div 2: T Lamont (23) 44.

MONA VALE: Medley: Par: S Rogan (15) 2 up.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Elliott (36) C Milojevic (12) 50. Mxd: C Noh (26) C Lee (11) 47. Men: C Lee (11) 40 cb. Women: L Le Bas (36) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: L Wilson (14) 33. R Lalor (9) 32. B: C Buchana (18) 35. C: D Hall (32) 31. Women: Div 1: R Rpcher (18) 36. Div 2: K Quigley (35) 34. A McGee (26) 34. D Moon (25) 33.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: K Collins (11) A Gowthorp (20) 45. N Posa (8) 39.

NORTH COAST JNR MASTERS at Kew CC: Final rd: Boys c’ship (par 70): E Harvey (The Lakes) 136 H Atkinson (Kurri Kurri) 149 S Koirala (Bonnie Doon) 151. 16-17yrs: E Harvey (The Lakes) 136. Hcp: L Naumovski (NSW GC 4) 145. 14-15yrs: H Atkinson (Kurri Kurri) 149. Hcp: N Gaunder (Cumberland 5) 144. 12-13yrs: E Moon (North Ryde) 158. Hcp: A Morris (Shelly Beach 21) 144. 11yrs/u: H Preece (The Vintage) 177. Hcp: L McDonald (Charlestown 17) 154. Girls c’ship (par 71): E Scaysbrook (Newcastle) 150 R Lee (Avondale) 152 V Limeburner (Kew) 153. 16-17yrs: G Lee (Glenmore) 155. Hcp: M Moon (NSW GC 3) 150. 14-15yrs: E Scaysbrook (Newcastle) 150. Hcp: V Limeburner (Kew 5) 72. 12-13yrs: R Lee (Avondale) 152. Hcp: C Casafus (Moore Park 13) 145. 11yrs/u: C Kim (Lynwood) 160. Hcp: C Georgakis (Gordon 28) 159.

OATLANDS: Mxd: Stableford: 2B: J Ward C Jun 42. Medley: B Choi T Shin 44. Men:  White: J Suh (10) 39. Women: Yellow: V Chivers (20) 36.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: B Aggar (21) S Surendra (13) 47. Men: W Slawsku (20) 40 cb. Women: J Sherry (25) 38.

PYMBLE: Stableford: 2B: H Dunning (19) O Patterson (13) 47. H Dunning (19) 41.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: G Phillips (13) 37. Div 2: C Lopez (22) 35. Scr: M Williams 33. Women: Stroke: Div 1: N Dresser (24) 64. Div 2: S Jones (30) 64.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: O Algie (21) M Algie (13) 78. Men: S Morgan (6) 37. M Carruthers (15) 41. O Algie (21) 40. Women: S Shilton (45) 33 cb.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B Agg: P Doerner (8) A Bayliss (4) 44. Men: A: R Faulkner (12) 41. B: G Thompson (24) 34. Women: C Ho (26) 38.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford White: E Procter (-1) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: R Thomas (29) D Wappett (27) 47 cb. Mxd: N Patel (28) A Patel (33) 47 cb. Men: L Jones (22) 40. Women: G Liu (43) 36. Men: Stroke: L Furlong (15) 70. Women: S `Chim (21) 72. Men: Scr: N Talley (2) 75.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: P Hill (6) J O’Brien (16) 73. A: L McKechnie (+2) 38. B: B Garner (13) 43. C: J Cowan (19) 37.

SHOALHAVEN HEADS: Men: Stroke: C’ship: A Scr: I Asbuey (-1) 222. Div 2 Scr: G Hoare (12) 245. Div 3 Scr: C Walker (14) 258. Div 4 Scr: J Groves (22) 284.

ST GEORGES BASIN: Men: Stroke Ambrose: Black: D Kowe B Smith V Schejnin D Matthews 53.62.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: A: M Chesher (8) 38. B: C Antonini (16) 37. C: B Chesher (32) 38 cb. Scr: J Serhan 30 cb. Gold: B Gates (21) 35. Red: S Lom (26) 35.

STONECUTTERS RIDGE: Women: Stroke Gold: A: L Lavelle (6) 69. B: M Domingo (23) 69. C: D Rush (33) 73 cb. Medley: Stableford: Singles KO f: A: R THacker (10) 42. A Scr: T Dowling (Bonnie Doon) 36. B: R Mcadams (15) 39 cb. B Scr: M Stafford (Penrith) 28. C: C Middlemass (22) 41. C Scr: T Biggs 16.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: J Nam (23) P Fong (24) 78. Men: J Nam (23) 41. Women: J Kong (32) 36.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: A Smith (14) 37. P Donoghue (11) 35 cb. B: B Brookes (21) 36. G Lane (23) 32. Women: M Byrnes (25) 29. J Puxty (18) 28 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Mayhew (11) 39. B: T Burns (16) 37. C: H Bong (27) 35.

THE COAST: Medley: Par White: Scr: C Matthews 4 down. Div 1: A Jesson (10) sq. Div 2: G Thomson (20) 3 up. Women: Par: B Hall (19) 3 down.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: D Fallu (7) R Feletto (13) 47. B Carter (21) 42. Women: Par: Div 1: L Clemow (21) sq. Div 2: L Murray (24) 4 down. Stroke: Cup: S Hall (+4) 69. ( Kaloudis (22) 73.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: B Solomon (9) 18. B: J Lou (22) 19 cb. C: J Morcom (34) 20.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: L Buxton (21) A O’Dwyer (Gosford 10) 48 cb. Div 1: D Wallace (8) 38 cb. Div 2: H Wardle (19) 37. Medley: 4B: G Reardon (15) J Reardon (34) 44 cb. Women: C Walters (23) 36.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: B Behenke (13) R Del Carmen (5) 62. Men: A: A Georgeski (12) 34 cb. A Scr: A Lauder (3) 30. B: J Lewin (13) 41. B Scr: B Behnke (13) 22. C: H Khor (27) 32. C Scr: B Kunkler (19) 14. Women: Green: C Mun (24) 33.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: T Kim (21) S Kim  (7) 48. Women: A: T Kim (21) 40. B: S Oh (31) 32. Men: A: J Kim (14) 39. B: K Jervis (26) 39.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: 2B Agg: G Ellem (31) R Gray (21) 73. R Gray (21) 40. T Trefz (18) 38.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: T Kinsella (19) K Wissler (4) 42 cb. Div 1: G Moddel (9) 37. Div 2: J Buki (19) 35. Div 3: A Ferrand (20) 31. Women: 2B: T Goulding (28) A McAuliffe (43) 42. D McDonald (35) 35. Medley: 9-hole: D Ragg (9) 19. S Denenberg (32) 13.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B Agg: B Hammond (11) J Hammond (15) 65 cb. Men: M Hurly (5) 35. Women: R Stockwell (21) 36.

WYONG: Men: Stroke: Div 1: E Middleton (7) 64. Div 2: P Wiiliams-Davis (24) 68. Women: B Holloway (22) 76 cb.

SA SUNDAY

PETERBOROUGH: Sat: Stroke: Trophy: A O’Dea 70-68. A: A Borowicki 86-71, B: J Oakley 88-69, C: L Tyas 110-75. Women: N Frost 95-73, A McKay 118-79, L Borowicki 93-79.

VICTORIA SUNDAY

BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: 2B Agg Scr: P McCallum (13) J Gibbs (23) 62.

BARWON HEADS Medley: Stroke: Foursome: H Anderson L Beauchamp (27.5) 73.5. Stableford at Thirteenth Beach: Men: A: S Favaloro (7) 37. B: K Gray (17) 37. Women: J Carden (8) 30.

BENDIGO: Mxd: Stableford White: M O’Donnell (8) 39.

BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: M Skinner (16) 36.

BLACK BULL: Men: Stableford: S Ralph (13) 37. Women: R Wilson (29) 33 cb.

BOX HILL: Men: Stableford White: A: T Douge (8) 36. B: J Fawcett (18) 38. C: A Smith (21) 38 cb. Women: C Henderson (13) 38.

CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stroke: M Nealon (13) -3.

CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stableford: Endeavour Hills: V Sourintha (24) 36. Rowville: R Macasadia (12) 43.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: R Messner (29) 36.

COHUNA: Mxd: Stableford: 4B: D Rogers (39) G Hooper (27) 49. Men: D Mcglone (10) 29.

COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: Z Curran (13) 42. B: E Fouche (19) 36. Women: B Gordon (20) 37.

CURLEWIS: Stableford White: J Moorfoot (19) 35.

DEEP CREEK: Stableford: A Blanck (22) 31 cb.

DEVILBEND: Mxd: Stableford: S Hogenbirk (5) 36. H Tate (33) 36.

EASTERN: Mxd: Stableford: South: T Quin (5) 40. North: S Hoey (15) 39. East: Medal: C Dana (26) 40.

EASTWOOD: Men: Par White: A: R Petrie (7) 3 up. B: R Brushett (14) 3 up cb. C: R Bell (25) 2 up. Women: V Laurito (5) 2 down.

ELSTERNWICK PARK at Brighton: Men: Stableford: P Fielding (16) 36.

FINLEY: Medley: Stableford: J Braybon (20) 41.

GARDINERS RUN: Par: A: K Phillips (10) 3 up cb. B: B Rosinski Buza (25) 5 up cb.

GISBORNE: Men: Stableford White: C Wood (12) 39. Women: M Stoettrup (9) 38.

GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A Munasinghe (11) 73.

GOONAWARRA: Medley: Stableford: T Jones (15) 34. L Michevski (18) 38.

GREEN ACRES: Medley: Stableford White: A: J Cokalis (20) 40. B: J Moorhead (35) 40. Men: Stroke: Foursome C’ship: W Bate B Greaves 149. 

HEIDELBERG: Men: Stableford: A: C Brenner (2) 37. B: R Lee (15) 40. C: J Matthew (24) 36. Women: J Pavy (18) 39.

HIDDEN VALLEY: Mxd: Stableford: M Serovic (6) 40.

HOWLONG: Medley: Stableford Black: A: C Alexander (15) 37. B: D Balzer (16) 38. C: P Groenewald (38) 52.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: S Pewtress (19) 40. Women: F Murray (24) 32 cb.

KEW: Medley: Par: M Sergent (13) 4 up. T Threfall (16) 4 up. T Dewan (21) 3 up.

KEYSBOROUGH: Par: 4B: J Locke (26) D Murray (13) 7 up cb.

KOORINGAL: Medley: Par: A: A Mathrick (12) 3 up. B: J Davidson (13) 1 up cb. C: S Thompson (27) 2 up.

LATROBE: Par: A: T Anagnostellis (7) 4 up. B: D Bowden (15) 5 up. C: W Howard (30) 2 up. A: J Lau (20) 6 up. B: A Mcilroy (24) sq. Jnr: Stroke: C’ship: A: T Anagnostellis 159. Hcp: A Jiang (14) 170.

MT DERRIMUT: Mxd: Stableford White: A: D Farrell (15) 37. B: M Clarke (23) 43.

NORTHERN: Mxd: Stableford: 4B: A: F Agius (9) J Agius (9) 46. Men: A: E Threemanne (30) 51. J Faraj (13) 51.

PATTERSON RIVER: Women: Stableford: R Patterson (34) 32. Men: A: D Weston (14) 43. B: W Alderman (27) 40.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford: Peninsula North: A: M Dogliotti (10) 37. B: D Somers (16) 34 cb. C: M Gough (28) 38. Women: D Donald (25) 36. Peninsula South: J Screiber (25) 30. Mxd: Stroke: Foursome: L Boadle J Buckley 88. Foursome qlfrs: M Snaddon P Snaddon 70.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: B Cowell (12) 36.

RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: T Bergin (26) 37. D Caudwell (22) 36. T Bunn (6) 35.

RANFURLIE: Men: Stableford White: A: L Wanless (6) 38 cb. B: R Willemsen (22) 39. Women: C Renny (21) 32.

RIVERSDALE: Men: Stableford: Trophy: H Najjar (25) 40. Women: C Lou (17) 40. Medley: A: M Williams (16) 42. B: W Zhang (28) 45.

ROSANNA: Medley: Stroke: A: T Morgan (9) 66. B: P Walsh (16) 65. C: C Stabb (24) 67.

ROSSDALE: Men: Stableford: T Cogger (16) 39. Women: X Hall (32) 34 cb.

ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford: East: S Dethridge (4) 39. West: T Collinson (13) 40.

SANDHURST: Women: Par: Champions: M Sumithran (14) 3 up. Men: A: D Goold (11) 1 up. B: C Lucht (14) 3 up. Medley: Stableford: North: A: S In (10) 37. B: A Potgiete (23) 47.

SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: D Black (4) 38. B: K Nichol (13) 40. C: J Newman (27) 44. Women: L Hirt (28) 37.

SHEPPARTON: Men: Stableford White: M Hall (19) 35.

SORRENTO: Men: Stableford: T Burke (9) 35 cb. Women: C Burke (40) 32.

SOUTH PINES: Mxd: Stableford: White: S Poole (7) 34. D Dickson (22) 36.

SOUTHERN: Men: Stableford White: A: G Thomas (11) 39. B: E Kim (13) 40. C: J Evans (24) 44. Women: Yellow: A: A Johnston (10) 38 cb. Mxd: Stableford: Cup: A: G Hobbs A Johnston 70.

STRATHALLAN: Men: Stableford: A: D Timms (15) 36. B: D Hanvey (19) 33.

THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: 9-hole: J Lowerson (35) 15 cb. Stableford The Dunes: White: J Thomson (23) 32.

THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: W Spencer (10) 43. B: D Lim (18) 38. C: J Daley (33) 37.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: I Hamilton (8) 39 cb.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: G Hardman (19) 40.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: B Kerr (5) 70. B: B Shaw (17) 72. C: B Cavanagh (23) 73. Women: S Clark (16) 71. Medley: Stroke Gold: G Sharp (26) 70.

TORQUAY: Men: Stableford: A: A Noble (9) 34. B: J Corstorphan (21) 33. Women: W Lawson (11) 32.

VICTORIA: Men: Stableford: A Newell (4) 39. Women: D Smith (7) 34 cb.

WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford: A: A Simpson (12) 38. B: L Fish (30) 37.

WOODLANDS: Men: Par White: A: S Snelgar (11) 3 up. B: R Berger (16) 5 up. C: J Carey (19) 5 up. Women: C Welsh (31) 2 up. Mxd: 3B Agg: M Welsh (24) C Welsh (31) D Edwards (22) A Edwards (27) 4 up.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: Yellow: K Watts (11) 39. Women: P McKee (30) 37. Stroke: Lake: A: P Warner (7) 68. B: D Bishop (22) 70. 

YERING MEADOWS: Men: Stableford: R Peraic (16) 38. Women: J McLeod (30) 33.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email