September 18, 2021

Daily Club Golf 15 May 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 15 May 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Saturday, 15 May 2021.

NSW SATURDAY

ANTILL PARK: Women: Stroke: Foursome C’ship: L MacMillan (26.5) S Peters 76.5. Medley: Stableford White: A: G Hampton (12) 34. B: M Wolfe (17) 37 cb. C: S Manray (23) 42. Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: D Blacker (7.5) M Davies 76. B Scr: M Kilgannon (15) L KIlgannon 90. C Scr: L Reilly (19) M Harrison 93. A: C Garrad (10.5) D Croft 72.5. B: V Vincent (18) J Doriguzzi 74 cb. C: W Roberts (22.5) R Geoghegan 72.5 cb.

ASQUITH: Men: Stableford: A: J Ellam (11) 41. B: J Rodriguez (15) 39. C: M McInerney (19) 36 cb. A Scr: A Yang (7) 29. Team Agg: E Jurd (14) C Fretwell (18) G Jones (29) J Rodriguez (15) 106.

AVALON: Women: Stroke: Ambrose: L Zalitis (16) S Burden (36) 63.

BALGOWLAH: Men: Stableford: 4B: C Birk (23) G Brown (25) 47.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: G Harris 35 cb. B: L Yarrow 38. C: R Hoagland 41. 2B Scr: L Yarrow P Michael 47. Stroke: Cup: S Underwood (0) 68. S Hall (+1) 69. J Fuller (+2) 70.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: C’ship: B: G Malpass G Scheetz bt E Hunter V Tekura. Medley: Stableford: 2B Agg: W Coulter (20) K Mcanulty (23) 72. Men: G Lee (5) 39. Medley: A Scr: L Sanchez 29.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Knight (22) 37. Men: A: W Walsh (11) 37. B: M Deller (15) 39. C: J McIntosh (21) 34.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: J Fabbro (11) 42. B: B Moroz (14) 41. C: C Alfonso (20) 41. Scr: A Scr: R Jones 41. Women: Div 1: L White (13) 37. Div 2: A Peart (25) 41. Medley: 2B Multi: C Alfonso (20) J Scifleet (20) 93.

BERMAGUI: Men: Stroke C’ship qlfrs: Black: A: J Fereti (3) 73. B: I Stazicker (18) 76. C: A Watson (22) 73.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: P Morrison (11) 39. A: G Pincham (13) 36 cb. B: B Russell (18) 38. C: G Abrahim (23) 37. A Scr: T Bonham 31. 2B Agg: A: B Cobb (10) G Pincham (13) 67 cb.

BEXLEY: Men: Stroke: 4B: P Aroney (7) K Klem (6) 54. 4B Scr: M Henley G Heffernan 58. Medley: Stableford: A: P Lee (10) 34 cb. B: T Zorotheos (12) 36. C: N Pettit Young (20) 40.

BLACKHEATH: Men: Stableford: C Miller (18) 37. 2B: A Jones (15) S Jones (13) 42.

BONDI: Men: Stableford: R Jensen (17) 36 cb. 2B: K Brown (7) B Greenaway (7) 44.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: J Cochrane (0) 41. A: J Cochrane (2) 43. B: T Eldridge (13) 37 cb. C: T Duley (24) 37.

BOWRAL: Men: Stableford: J Smith (6) 36. Women: S Harrison (23) 38.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: H Brind (2) 39. A Scr: D Burge 29. B: P Sattout (19) 35. B Scr: R Dixon 22. C: B Araco (22) 34. C Scr: P Flanagan 15. 4B: D Sattout (10) P Sattout (19) S Sattout (16) T Muscat (24) 83.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal May: A: G McIntosh (6) 70 cb. T Hunt (6) 70 cb. A Scr: H Glenday 72. B: S Bugdayli (12) 67. P Larkey (10) 68 cb. B Scr: B Hardy 78.

CAMDEN: Women: Stableford: 2B: R Wright (11) S Purnell (44) 44. A: R Wright (11) 35. B: M Brown (27) 34. C: P Morrison (32) 32 cb. Men: 2B: S Everingham (22) S Maddern (18) 47 cb. 2B Scr: M Bell M Greene 39. A: G Matheson (2) 39. B: S Maddern (18) 37. C: P Bush (22) 37. A Scr: M Bell 31 cb. B Scr: M Sinclair 21 cb. C Scr: B Dowton 15 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: J Warwick (12) 43. B: I Donaldson (17) 43. C: S Nasteski (31) 39 cb. 2B Multi: R Brandson (26) J Hawthorne (22) 85. 2B Scr: J McCarthy B Fairclough 59.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J Pike (21) M Watkins (12) 75. A: M Watkins (12) 38. B: G Kim (15) 42. C: D Gardam (20) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: K Digham (5) B Newbury (7) 64. A: B Newbury (7) 39. B: A Parish (15) 39. C: R Mackay (26) 40. A: B Newbury (7) 39. B: A Parish (15) 39. C: R Mackay (26) 40. Split Six: R Patten (25) T Pagliaro (11) 62. A: A Kim (12) 37. B: K Dawes (14) 34. C: T Ip (22) 33.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: M Von Mengersen (20) G Owen (13) 46. A: A Halmarick (16) 37. B: M Von Mengersen (20) 40. Women: Stableford: M Furner (37) 29 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stroke: Ambrose: B Krygsman (5.75) W Krygsman 56.25.

CONCORD: Mxd: Stableford White: A: J Lim (11) 39. B: E Yap (20) 43. C: F Gianuzzi (24) 40. 2B: S Scott (21) E Tabet (11) 45 cb.

CROMER: Medley: Stableford: A: D Freeman (14) 41. B: D Meyer (19) 42. C: T Lee (26) 39. L Blacker (2) 32 cb. 2B: M O’Donoghue (11) G Benstead (13) 47.

CRONULLA: Men: Stableford: A: A Craig (7) 39. B: P Mulqueeney (16) 42. C: G Williams (31) 38 cb. Scr: D Weigand 37.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: G Northam (5) 36. Div 2: S Hwang (14) 37. Div 3: D O’Leary (31) 40. Div 1 Scr: J Ross (2) 31. 2B: M Scott (14) 48. G Blacklaws (18) cb. A Scr: J Madeleine (1) H Smith (4) 36.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Burazin (3) M South (9) 68. Div 1 Scr: C Williams D Williams 58. Div 2: P Ward (22) R Chambers (16) 68. Trophy: D Burazin (3) 40. Div 1: T O’kelly (12) 39. Div 2: S Cochran (19) 37 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: R Spiteri (7) 37 cb. B: M Rodger (14) 36. C: A Tilbury (38) 41. A Scr: J Whiteford (-3) 37. 2B: A: P Carter (1) 45. B Saville (1) 45.

ELANORA: Men: Stroke: Trophy: B Clarebrough (14) 69.

EVERGLADES: Men: Stroke: A Scr: J Wesson (2) 69. B Scr: K Dryden (16) 80. C Scr: M Wilson (19) 87. A: T Tully (6) 65 cb. B: K Dryden (64) 16. C: P Toohey (23) 65.

FORSTER: Men: Stableford: A: G Taylor (17) 40. A Scr: B Carmichael (8) 31. B: B Waldron (18) 39 cb. B Scr: T McDermott (20) 21.

FOX HILLS: Men: Stableford: Split Six: D Kim S Lee J Lee H Lee 90. Scr: T Crittenden S Moana M Rajca J Carpenter 70. A: T Crittenden (4) 38. B: S Palucci (16) 36 cb. C: J O’Brien (30) 36 cb.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Split Six: R Jones (18) B Barrett (21) 68. A: F Moana (11) 41 cb. B: J Robinson (15) 39. C: B Barrett (21) 39.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Eschbank (15) A Bray (3) 67. Div 1: R Druery (12) 34.

GLENMORE: Medley: Stableford: 4B: D Lyme (11) P Clarey (17) 46 cb.

GORDON: Men: Stroke: C’ship: N Warren (4) 143. 36-hole: K Pugh (23) 129. Stableford: A: C O’Rorke (8) 35. B: M Taylor (19) 35. C: M Ryan (28) 36.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: T Scott (5) 33. A: B Bowers (12) 41. B: J Scholberg (18) 40 cb. C: D Kidd (21) 41 cb. 2B: G Worboys B Wilson 49.

HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: A: T Baxter (11) 69. B: G Fanning (17) 71. C: F Tener (25) 72. Women: Stableford: P Cotten (28) 35. Men’s Championship 2021 Gross A Grade: T Reilly (2) 243 R/Up: C Bliss (6) 247 B Grade: G Bennett (14) 272 R/Up: G Fanning (16) 274 C Grade: D Harris (22) 280 R/Up S Stevens (24) 289 D Grade: H Campio (28) 316 R/Up: G Hazell (29) 333. 2021 Nett A Grade: T Baxter (11) 218 R/Up: P Budden (9) 224 B Grade: R Barlow (19) 220 R/Up: G Fanning (16) 226 C Grade: S Stevens (24) 217 R/Up F Tener (24) 231 D Grade: G Hazell (29) 246 R/Up: M Ayton (28) 251.

HAWKS NEST: Women: Stableford: J REES (26) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: T Shaw K Kerrigan (3) 156. Div 1: M Cowell Z Sampson (13.5) 139. Stableford: Div 1: M Kumjew (10) 40. Div 2: R Ranieri (24) 37. Stroke: Foursome: J Pedone J Belinha (12.5) 66.5.

JAMBEROO: Medley: Stableford: M O’Rourke (16) 40.

KAREELA: Men: Stroke: Cock o’ Walk: A Beazley G Moon bt R Ellicott S Barlow 2-1. Stableford: 2B: C Farrugia J Nicholson 47. A: G Stone (6) 39 cb. A Scr: G Emery (4) 30 cb. B: G Innes (17) 38. B Scr: M Prior (13) 23. C: H Shalala (28) 34 cb. C Scr: S Brooke (21) 15 cb.

KIAMA: Men’s Foursome C’Ship : Overall: Scr: P Stapleton B Fraser 143 B Mariu M Hungerford 149. Nett: S Ashton M Batelic (27) 135 P Cull R Cull (16.5) 136. AM: Scr: R Taddeo T Panecasio 74. Nett: L Kent S Ramsay (23) 65. PM: Scr: M Cairns J Marr 77. Nett: S McGillivray J Groves (23.5) 68.5. Medley Stableford: A: J Reynolds (16) 41. B: M Nightingale (19) 35.

KILLARA: Men: Stroke: A: S Kugel (7) 68. B: R De Mestre (20) 74 cb. C: A Du Pont (25) 71 cb. A Scr: D Williamson 69. Cup: S Kugel (7) 68.

KOGARAH: Medley: Hole in one: White: P Bull at 12th. Stableford 2B: A Borg (10) S Kalatzis (9) 44. A: A Borg (10) 37. A Scr: D Gallagher 36. B: M Duggan (16) 37. C: T Meszaros (19) 34 cb.

LAKESIDE CAMDEN: Men’s Stableford A: C Thompson (7) 37 cb B: J Anderson (11) 39. C: L Russo (26) 37. Men’s 2BBB Scr D Kilgour (6) S Granger (9) 36. Men’s 2BBB: R Corben (15) G Sinclair (13) 46 cb. Women’s Stableford Div 1: L Matthews (13) 34. Div 2: G McRae (32) 33. Women’s 2BBB G Roeder (26) D Leicester (26) 42.

LANE COVE: Men: Stroke: Foursome: B Watkin C Tan (26) 66.

LEURA: Medley Par A: J Hogan (7) +2, R Singh (7) 0 cb, B: T Oakley (30) +2, S Jago (20) 0 cb, Scratch: J Hogan (7) -5 gross, 2BBB T Oakley (30) and C Youll (22) +7.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: M Franks (7) 38. B: P Evers (16) 36. C: J Meakins (24) 40. 2B: J Meakins (24) W Kim (20) 50. 2B Scr: R Bruker D Shepherd 41.

LONG REEF: Women: Stroke: Medal: J Brown (15) 74. Men: Stroke Black: A Scr: C Gillespie (1) 72. A: D Bradstreet (11) 70. B: J Walker (15) 69. C: P French (27) 66.

MACQUARIE LINKS: Medley: Par 2B Agg: Black: T Thomson (29) K White (12) 13 up. 2B: A: G Ramirez (12) 5 up. B: D Achary (18) 2 up. C: L Rowan (27) 3 up.

MAGENTA SHORES: Stableford: 2B: G Harmond A Bennett 46 cb. Men: A: M Greenwood (4) 37. B: A Bennett (15) 38. C: A Knight (26) 39. Women: A: K Burke (5) 35. B: P Stephenson (28) 34.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1 Scr: M Morsanuto (11) 36. Stableford: Div 2: L Vanderkley (19) 40.

MANLY: Men: Stableford White: A: M Hill (4) 36. B: P Ittensohn (15) 37. C: S Mater (27) 37. 2B: S Mater (27) P Hamilton (17) 47. Women: Stableford: J Williams (16) 28.

MARRICKVILLE: Mxd: Stableford: 2B: D Cameron (17) 49 cb. P Helm (13) 49 cb. 2B Scr: A Tighe 39. G Finley 39. Hcp: S Antoniou (17) 41. Scr: T Shaw 35.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: L Waterhouse (13) 38. B: S Tizzone (16) 40. C: G Gelenter (23) 37. Scr: B Smith 36. 2B Multi: S Tizzone (16) N Penman (8) 70. Women: T Unwin (15) 32. Men: Hole in one: Z Jokic at 6th.

MONA VALE: Men: Stableford Black: A: J Tolmie (14) 40. B: M Sample (21) 39 cb. C: R Spear (30) 41. Scr: A Radford 38. 2B: P Mackay (21) B Edwards (0) 48.

MONASH: Men: Stroke: A: D Cullam (3) 71. B: S Evers (15) 69. C: P Cheung (25) 72. Mxd: Stableford: C Pui (21) 31. Men: Stroke: Scr: D Cullam (3) 74. Cup: J Gibson (14) 143.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: S Graham (3) D Butlin (15) 46. 4B Scr: S Johnson D Mulhall 42. Men: Stableford White: M Ives (18) 44. Women: Stableford: A Booth (2) 34.

MOSS VALE: Men: Stroke: Foursome: A: J Aughton D Remm 69.5. A Scr: I Battersby D Leaper 80. B: C Austin H Mcmillan 76. B Scr: Z Dubokovich C Oakley 91. C: C Sodenborg N Powers 70. C Scr: J Wormleaton R Boyce 101. Medley: Stableford: J Gorman (13) 35.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: D Jeon (17) J Hong (13) 46. A: G Muir (12) 37. B: J Odgers (18) 41. C: B Kim (21) 36.

NELSON BAY: Women: Stableford: R Fitzgerald (18) 33 cb. J Newsham (23) 33. Men: A: W Cleaver (13) 36. B: T Syme (18) 35. C: F Fay (25) 38. A: E Billett (11) 36 cb. G Uptin (13) 36. B: P Osbourne (23) 37 cb. G Shorter (17) 37. C: D Christensen (24) 36. G Sutton (30) 34.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: G Skelton (9) 2 cb. A Scr: B Hill 0. B: G Liolio (15) 2 cb. C: E Clode (24) 3 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Multi: A: G Loone (10) C Wybenga (18) 86. B: D Parsons (35) B Fraser (32) 93.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: S Pollitt (19) 39 cb. A: D Lewis (1) 38. A Scr: D Lewis 37. B: R Hill (14) 39. C: E Frino (24) 38 cb. Women: S Manning (14) 44. Medley: G Hughes (16) 40. 2B: J La Peyre (21) S Manning (14) 51.

NOWRA: Medley: Stableford: A: J Barnes (7) 37. B: K Wills (20) 37. C: I Smith (38) 32 cb.

NSW: Men: Stableford: T Avery (22) 40. Scr: A Gordon 35 cb. Stableford White: K Wright (23) 34. Gold: K Nossiter (21) 40. Women: Stableford: S Goldschmidt (31) 30. Men: Trophy: D Stoloff (3) T Stoloff (20) P Barry (9) G Shlom (27) 212.

OATLANDS: Men: Stroke: Medal May: H McAulay (22) 67. Medley: A: S Tarrant (2) 69 cb. B: H Kim (8) 69. C: M Shephard (14) 69. D: H McAulay (22) 67. A Scr: J Wimalaratne 76.

PALM BEACH: Women: Stroke: Div 1: M Gee (27) 67. Div 1 Scr: N Kempson 85. C’ship: Div 1: V Jones (29) 133. Div 1 Scr: M Gee 181. Men: Stableford: 2B: J Whitehead (9) K Neilsen (11) 46. J Whitehead (9) 41.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: A Haigh (10) 68 cb. A Scr: H Murray 70. B: S Vile (13) 69. C: A Smith (22) 65. Stableford White: A Kivell (18) 37.

PYMBLE: Men: Stableford: A: S Gibson (7) 37 cb. B: B Clibborn (18) 35. C: A Colgan (22) 38. Mxd: 2B: S Fox (27) K Fischer (17) 45. 2B Scr: J Riley R Brown 44. Women: K Fischer (17) 32 cb. Men: Trophy: H Waddington (0) 73. A Scr: R Brown 75.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: G Busutill (18) J Ballenden (16) 48. A: M Rankin (11) 38. B: G Hartley (13) 38. C: A Mahony (23) 41. Scr: M Williams 31. Stroke: Foursome C’ship: P Cox S Taylor 127. C: D Brightfield J Muirhead 83.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: L Pincott (25) 34. Women: Stableford: W Butler (15) 34. Men: Stableford White: A: P Stewart (7) 38. B: D Engelsman (18) 39. C: M Tillbrook (24) 40. Medley: Stableford: 2B: D Byrnes (18) P Ham (10) 45.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B Agg: A Naray (21) V Rudzitis 71. A Scr: M Woohhouse R Chapman 59. Div 1: M Garvey (6) 37 cb. Div 2: M Park (21) 37. Women: K Rouse (43) 36.

ROYAL SYDNEY: Men: Par: Championship: D Singer (AGC 10) 2 up cb. A Scr: M Giles (AGC +1) 4 up. Women: A Hugo (11) 2 up. Centenary: A Johnson (22) 4 up.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: A Hogg (9) 44. B: R Jeong (14) 40. C: G Munns (23) 38. D: R Tassell (24) 35. A Scr: M Green 38. 2B: Div 1: R Jeong (14) R Kim (10) 44. Div 2: B Maike (18) G Munns (23) 48.

SEFTON: Men: Stableford: Team Agg: S Melham (8) T Glynn (9) 68.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: K White (26) 48. S Lang (25) 48. Medley: P Sliwinski (8) 45. L Sliwinski (31) 45. Men: A: N Rigby (10) 39. B: D May (18) 38. C: A White (19) 42. Women: L Sliwinski (31) 41.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: M Ripoll (10) 39 cb. B: A Belcher (14) 40. C: O Hooper (21 SGA GC) 38. Scr: M Hammond 35. Gold: B Gates (21) 37. Women: Stableford: M Heller (20) 32. Men: Stableford 2B: White: W Kozma (12) S Chowdhury (25) 47. 2B Scr: S Grant M Hammond 40. 2B: Gold: B Gates (21) M Bateman (16) 46.

STRATHFIELD: Men: Stableford: Div 1: J Bae (10) 37. Div 2: J Cross (19) 40. Div 3: Y Cho (27) 36. Medley: 2B: C Whitnall (28) E Park (10) 47.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: A Smith (14) 37. P Donoghue (11) 35 cb. B: B Brookes (21) 36. G Lane (23) 32. Women: Stableford: M Byrnes (25) 29. J Puxty (18) 28 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: B Tran (7) 38 cb. B: D Sundin (13) 38 cb. C: R Harpham (25) 37. A Scr: M Gibson 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: A: S Lee (7) 3 up. B: B Phillis (16) 2 up. C: Y Yamasaki (20) 6 up. A Scr: S Lee 4 down.

THE COAST: Men: Stableford Ambrose: White: A: S Gillatt C Matthews 58.5. Trophy: D Greco R Ferris. Hcp: A: T Perks (12) 40. A Scr: T Podvorec 36. Women: Stableford: U Dold (37) 30.

THE LAKES: Men: Stableford: 4B: P Cook (7) G Levy (6) 46. P Cook (7) 40. 4B: A Horowitz (33) M Tucker (14) 47. M Tucker (40) 14.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: J Hanna (8) 38. B: T Stubbs (13) 45. C: T Dixon (24) 47. 2B: T Stubbs (13) T Brogan (18) 51.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: J Warrener (12) D Russell (33) 52. 4B Scr: R Phillips K Phillips 39. A: J Warrener (12) 38. B: M Foss (13) 39 cb. C: N Bell (26) 44. Women: D Royale (Muswellbrook) (6) 31.

TUNCURRY: Men: Stroke Black: A: J Tysoe (12) 70 cb. A Scr: G Cush (5) 76. B: I Stewart (16) 72 cb. B Scr: G Daniels (14) 88. C: P Kringas (20) 69. C Scr: R Milligan (21) 92. Women: Stroke: C Giles (18) 75.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: J Williams (`12) 39. A Scr: M DeVries (-3) 38. B: S MacLeod (17) 38. B Scr: S Kim (14) 23. C: J Choi (28) 45. C Scr: C Oh (22) 20 cb. Women: Green: S Han (8) 35. Medley: 2B: Gold: H Kim (9) J Choi 50. 2B Scr: W Loveridge (4) M DeVries 39.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: M Nicholls (9) 36. A Scr: S Kim 29. B: A Lowther (13) 39. B Scr: A Lowther 27. C: V Demasi (25) 38. C Scr: J Thomson 17. Mxd: 2B: D Hewlett (16) L Stevens (21) 47. 2B Scr: D Tapper P McIlwaine 36. Women: C Isaacs (34) 41. Men: Stroke: Foursome: R Durnan (14) G Koos (14) 71. Foursome C’ship: A: B Mason D Adamson 161. B: D Krempels D Reid 186. C: A Turton R Stevens 191.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Asiata (12) S Asiata (7) 46. Stableford: 2B Scr: J Pagett S Lear 39. Stableford White: A: M Bateup (3) 39. B: S Duchnicz (14) 39. C: J Apicella (21) 36 cb. Mxd: 2B: D Chant (33) R Chant (26) 44. Women: D Chant (33) 38.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: J Titherley (6) 43. B: N Brecht (16) 39 cb. C: R Fowler (19) 39. D: T Jechkeln (26) 39. Scr: J Titherley (1) 37. 2B Multi: R Fowler (19) G Underhill (28) 85.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: Div 1: A Duckmanton (9) 42. Div 2: G Hinksman (16) 38. Div 3: B Raymond (20) 40. 2B: T Bassil (16) S Meads (27) 46.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: President’s Trophy: M Samios (19) 41. Captain’s Trophy: D Strong (4) 37. C: L Mapstone (24) 34. Scr: A Heather 31. P President’s 1764. C Captain’s 1643.

WYONG: Men: Stableford: A: B Henry (11) 38. B: T Ryan (18) 39 cb. C: B Newell (31) 41. A Scr: D Grogan (-1) 38. 2B: S Dodd (14) B Dodd (17) 47. 2B Scr: L Wales (4) B Mcnay (4) 69 cb.

VICTORIA SATURDAY

ALTONA LAKES: Mxd: Stroke: Foursome qlfrs: J Black (10.5) 70.5. M Page (10.5) 70.5. M Busbridge (15.5) 71.50. J McGilchrist (15.5) 71.50. L Redpath (11) 73.00. L Busbridge (11) 73.00.

BACCHUS MARSH: Men: Stroke: Hcp: A: D Robinson (6) 67. B: D Bessell (12) 70. C: R Cape (19) 71. Women: Par: Captain’s Trophy: M Dunne (16) J Cox (21) 7 up.

BACCHUS MARSH WEST: Mxd: Stroke Ambrose: White: B Garbutt (2) E Turner (10) 65.

BAIRNSDALE: Men: Stroke: 4B: M Elliott (13) P Soulsby (19) 65 cb.

BAY VIEWS: Men: Par White: I Trethowan (19) 1 down. Women: Par: A Sadler (21) 4 down.

BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: J Kerr (3) 36. B: G Coad (18) 38. C: M Elliott (23) 41. Women: K Kaye (15) 36.

BENALLA: Women: Stableford: A: S Oakley (13) 35. B: R Chapman (27) 39. Men: Stroke: A: I Wise (7) 76. B: B Hubble (11) 72. C: P Chaszczwsky (33) 70.

BENDIGO: Mxd: Stableford White: A: A Zegelin (9) 39. B: C Jones (15) 40. C: J Boundy (19) 35.

BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: D Todd (26) 32. Men: A: C Jamieson (8) 35. B: M Giddins (14) 39. C: W McQueen (27) 34 cb.

BOX HILL: Men: Stableford: Div 1: B Cook (9) 36 cb. Div 2: A Naqshbandi (16) 38. Div 3: S May (26) 39.

BRIGHT: Men: Stableford White: D Blake (5) 37. B: C Davey (19) 33. C: D Hayes (28) 30. Women: Stableford: A: S Furnell (24) 35. B: P White (25) 36.

BRIGHTON: Medley: Stroke: A: B Youl (10) 68. B: J McAlpine (26) 66. Men: Captain’s Trophy: S Camara (26) 132.

CARDINIA BEACONHILLS: Men: Par: A: C Dore (11) 3 up cb. B: E Chandler (18) 4 up.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Women: Stableford Yellow: J Ritchie (25) 27. Men: Stableford: A: W Berger (5) 33. B: S Pianta (21) 36. C: M Hamilton (40) 36.

CASTLEMAINE: Medley: Stableford: A: J Prendergast (4) 36 cb. B: B Christmas (17) 39.

CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: B Gordon (20) 34.

CERBERUS: Men: Stableford: A: D Carbone (13) 34. B: B Andersson (20) 40. C: N Uren (24) 36. Women: K Lacey (37) 25.

CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: C Potter (9) 70. B: G White (14) 70. C: L Webb (27) 73.

CHELTENHAM: Stroke: Foursome: M Camilleri (18) 64. G Sargent (18) 64.

CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stableford: A: A Quinn (13) 35. B: D Dunne (22) 39. C: L Watkins (26) 42.

CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: A: S Eastaway (11) 38. B: G Malishev (28) 35. Mxd: Par: Rowville: J Khoo (18) 2 up.

CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: A: P Egan (33) 75. Men: J Pretty (28) 68 cb. A: R Durno (10) 68. B: G Walsh (17) 72 cb. C: R Anderson (19) 71. D: G Fisher (23) 72.

COBDEN: Stableford: A: C Sargeant (17) 38.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: M Linter (7) 34. B: A Manuel (16) 36 cb. C: W Primmer (29) 36. Women: Stableford: A: D Ryan (24) 35.

COHUNA: Stableford: I Douthat 35.

COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: S Adlington (7) 37. B: S Collins (19) 35.

COROWA: Women: Stableford: M Bradford (24) 38. Men: A: M Petricola (10) 37. B: S McKenzie (16) 37 cb. C: M Dow (48) 39.

CRANBOURNE: Men: Stableford: A: P Dodds (11) 41 cb. B: B Mack (14) 37. C: C Nomikoudis (33) 39.

CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: B Staples 35 cb. B: G Johnson 38. C: E Henry 30. Women: Stableford: G Rowe 29 cb.

CURLEWIS: Par White: A: M Hayes (11) 2 up. B: D Brown (12) 4 up.

DEEP CREEK: Mxd: Stroke: Medal May: H Elyasie (7) 75 cb.

DEVILBEND: Men: Stableford White: A: C Aedy (8) 38. B: L Bateman (21) 41.

DROUIN: Men: Stableford: A: G Vandeligt (10) 36. B: M Duddy (21) 37.

EASTERN: Par: South: D Hill (26) sq. North: D Johnson (12) 2 up. East: B King (13) 2 up.

EASTERN SWARD: Men: Par: C HOUGHTON (28) 8 up.

EASTWOOD: Men: Stableford: A: A Skillen (7) 36 cb. B: G Minto (19) 37. C: C O’Connor (29) 35. Par: Trophy: N Wright 2 up.

EILDON: Mxd: Stableford: Ambrose: K Coller (12) M Williamson (21) J Gysberts (21) 63.

EUROA: Men: Stableford: Div 1: M Mills (1) 39. Div 2: G Kittley (17) 36. Women: Div 1: S Bullen (21) 37. Div 2: M Ingram (25) 35.

FINLEY: Men: Stableford: P Pinnuck (8) 37. Women: M Doyle (29) 36.

FLINDERS: Women: Stableford: S Wongsaenchai (20) 27. Men: A: A Brest (19) 34. B: C Reilly (29) 27.

GARDINERS RUN: Stableford: A: J Knights (4) 37. B: C Doyle (12) 35 cb. C: E Bartosh (23) 36.

GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: B Mead (18) 34 cb.

GOONAWARRA: Men: Stableford: A: J Sheldrick (4) 34. B: L Allen (10) 35 cb. C: L Atwell (14) 34. D: S Janetzki (29) 41. Women: K Eiser (28) 32.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: P Smyth (10) 37. B: R Livy (20) 36.

GROWLING FROG: Medley: Par: A: B Wood (14) sq. B: C Millar (18) sq. K Barbuto (18) sq.

HEATHCOTE: Men: Stableford: A: K Davies (2). B: A Hart (16). Women: A Long (28).

HEIDELBERG: Men: Par: A: C Rian (6) sq. B: I Marcantonio (15) 2 up. C: S Circosta (24) 1 down.

HORSHAM: Men: Par White: Div 1: G De Wit (11) 6 up. Div 2: P Brennan (20) 5 up. Div 3: I Ruwoldt (31) 2 up. Women: Par: J Neumann (15) sq. C Purvis (17) 1 down. S Wynne (20) 2 down.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: F Barnes (16) 43. M Preston (21) 40. Men: Black: Div 1: S Donaghey (20) 40. 2B: A Hutchings (27) 47. K Miller (12) 47.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: J Morris (9) 38. B: D Rath (11) 41. C: Y Yang (24) 38. Women: J Gallagher (25) 40.

IVANHOE: Men: Par: N Arnott (14) 3 down.

KERANG: Men: Stableford: L Hadfield (14) 38. Women: J Waterson (20) 37.

KEW: Medley: Stableford: A: C McMahon (17) 46. B: B Phillips (21) 36.

KEYSBOROUGH: Stableford: A: J Beale (7) 37. B: D Pemberton (14) 37. C: M Margolis (29) 37. Stableford White: P Romberg (17) 30.

KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: A Pertama (7) 38. B: B Polites (16) 36 cb. Women: C Cazaly (15) 36. Veteran: Stableford Trophy: White: R Sincock (17) 36.

KOORINGAL: Medley: Stableford: A: L Thorpe (10) 39. B: M McCarroll (14) 37. C: C Williams (16) 38. D: A McCarroll (32) 42.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: D Cartwright (7) 54. B: B Coxall (15) 55. C: L D’Augello (23) 56. Women: A: D Hee (16) 54. B: B Howard (26) 57. C: J Pearse (29) 50.

KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stableford: A: P Mangan (13) 33. B Scr: G Armstrong (19) 38. Women: A: M Watt (26) 38.

KYNETON: Men: Stableford: N Akkurt (12) 32 cb. Women: R MacRae (25) 29.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford Irish Team: Black: M Flanagan (28) J Olszewski (11) J Lovett (22) R Deyell (14) 99.

LATROBE: Medley: Stableford Hcp: White: B Whitmore (11) 35.

MALLACOOTA: Men: Stroke: 9-hole: B York (19) 41.5.

MANSFIELD: Men: Stroke: C’ship: Div 1: J Koraus (13) 70.

MARYBOROUGH: Men: Par: A: M Marson (5) 1 down. B: R Young (15) 1 up. Women: H Rogan (20) 2 up.

MEDWAY: Men: Stableford: A: P Rowan (7) 42. B: L Underwood (15) 38. C: R Garro (20) 39.

MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: J Papal (14) 38. B: R Clements Snr (16) 37. C: J Palmer (28) 37.

METROPOLITAN: Men: Par: D Fitchett (8) 3 up.

MILDURA: Medley: Stroke: A: G Hazeldne (10) 71. B: R Quirk (16) 69. C: R Pointon (33) 70.

MIRBOO NORTH: Men: Stableford: T Bradshaw (10) 40.

MOE: Women: Stableford: J Robertson (11) 33.

MOONAH LINKS: Men: Stableford Open: White: A: B Tracy (5) 34. B: F Grabowsi (26) 31 cb. Women: Stableford: L Atley (33) 28 cb.

MORNINGTON: Stableford: A: J Peters (9) 35. B: A Graham (13) 36. C: J Cross (20) 37.

MORTLAKE: Men: Par Hcp: White: P Palmer (10) sq.

MT MACEDON: Men: Stroke: A: P Doyle (5) 67. B: I Golden (17) 65. C: P Semmens (25) 71.

MT MARTHA: Men: Par: 4B: D Bell (21) B Cooper (19) 2 up. Stableford: 9-hole: M Darch (16) 18. Mxd: Par: 4B: K Stanton (34) T Collins (11) 2 up. Hole in one: K Johnston at 16th.

MYRTLEFORD: Mxd: Stroke: A Scr: J Ezard (+2) 79. B Scr: A Lawson (12) 87. C Scr: P Stewart (19) 90. A: Q Cooke (5) 76 cb. B: P Ternes (13) 75. C: A McKerral (27) 71. A: D Bainbridge (23) 83 cb.

NEWRY: Men: Stableford: Challenge: M Bishop (21) 37 cb. T Missen (18) 37.

NORTHERN: Stableford: A: S Wilson (8) 39. B: D Dubrich (18) 39. C: R Richards (31) 39.

NUMURKAH: Men: Stroke: Medal May: A: G Hosie (10) 70. B: H Gunn (16) 67. Women: A/Medal: M McGrath (19) 70.

OLINDA at Cardinia Beaconhills: Mxd: Stableford: A: L Hermann (11) 33. B: B Camm (19) 32.

PATTERSON RIVER: Women: Stableford: S Baker (16) 30. Men: A: P Diaz (5) 35. B: A Puskas (14) 36. C: A Johnstone (36) 35.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par Peninsula South: White: J Robertson (18) 7 up. Women: Par: A: K McFarland (23) 4 down cb. Stableford: Peninsula North: A: J Schendzielorz (21) 32. Men: Par PM: Peninsula South: White: A: B Irving (16) 1 down cb. B: M Haydon (23) 1 up. A: P Takle (12) 38 up. B: D Elmslie (19) 41 up. C: S Peters (35) 34 up.

PHILLIP ISLAND: Men: Stroke: 4B: N Thurgood (5) S Sheers (16) 67.

PORTARLINGTON: Men: Par Black: A: P Steele (7) sq cb. B: J Pyke (16) sq. C: G Atkins (19) 2 down cb. D: J Powe (21) 1 up. Women: Par: J Murphy (39) 3 up.

PORTLAND: Men: Stableford: A: D Burke (8) 39. B: P Kelly (13) 38. C: M Hallinan (19) 34. Women: S Ruis (11) 38.

QUEENSCLIFF: Mxd: Stableford: A Watson (25) 32. D Blenkinsop (8) 31. Men: Stroke: Ambrose: T Warren M Warren (2.5) 60.5. G Graham G Brown (4.5) 62.5.

RACV CAPE SCHANCK: Stableford: J Williams (31) 34.

RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford Black: T Nacha (20) 35. A Body (17) 33. H Baxter (3) 33.

RANFURLIE: Men: Par White: A: C La Casa (6) sq. B: W Bellagamba (13) 3 up. C: G Hamilton (21) 7 up.

RICH RIVER: Women: Stableford: West: A: K Fitsgerald (10) 36. Men: Stableford Black: A: T Eacott (10) 38. B: T Lewis (18) 36. C: I Young (20) 40.

RINGWOOD: Men: Stableford: A: A Ford (9) 39. B: E Farrell (19) 36. C: A Pekkarinen (27) 28 cb. Women: J Lim (21) 33.

RIVERSDALE: at Southern: Men: Stableford White: A: C Helfrich (13) 37. B: D Manuel (19) 34 cb. D Tribe (31) 40.

ROMSEY: Men: Stroke: A Clement (8) 75. C’ship: M Squire (3) 237.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: A: M Gordon (12) 38. B: D Wills (22) 36. A: D Castle (9) 36 cb. B: J Bulman (14) 37. C: R Bowen (24) 33 cb. Women: L Wellard (28) 33 cb.

ROYAL MELBOURNE: Men: Par 4B: West: White: A Warden (4) M Nichols (21) 10 up. East: P Holyoake (19) sq cb.

SAFETY BEACH: Mxd: Stableford: 9-hole: S White (34) 14. Stroke: Foursome: R Law (5) R Henderson (12) 62.5.

SALE: Men: Stroke: A: J Tatterson (16) 70 cb. P Jellis (14) 70. B: J Pollard (20) 72. S Williams (27) 74.

SANCTUARY LAKES: Stableford: A: J Mcclintock (7) 37. B: B McGeown (9) 35 cb. C: D Carroll (18) 35.

SANDHURST: Women: Stableford: North: Div 1: C Pearce (18) 37. Men: Stroke: Champions: A: J Tisdale (7) 71. B: A Green (16) 70. Women: Div 1: C McAuliffe (14) 75. Men: Stableford: Div 1: N Baxter (9) 31. North: A: S Webb (8) 41. B: C Lambert (13) 40. C: D Somadjaja (30) 39.

SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: A McDonald (9) 36 cb. B: J Alister (13) 37. C: C Lever (22) 37. Women: Green: T Rochford (31) 32.

SEYMOUR: Men: Stableford: A: P Niebling (8) 36. B: J Bender (20) 33. Women: D Byrne (17) 34.

SHEPPARTON: Men: Stableford: A: L Dixon (-1) 37 cb. B: J O’Sullivan (13) 38. C: M Harris (24) 39 cb. Women: K Morris (3) 38.

SORRENTO: Men: Stableford President’s Trophy: Black: F Coker (9) 70. A: M Oppy (9) 38 cb. B: L Cox (25) 39. Women: Stableford: E Augustine (41) 35.

SOUTHERN: Stableford White: A: J Kehne (21) 39. D Cowled (2) 38. B: M Reichenberg (20) 38.

SPRING PARK: Men: Stableford: B Thomas (12) 34.

THE DUNES: Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: V Jones (32) 4. Men: Par: The Dunes: Div 1: E Risteski (12) 4 up. Div 2: D Coloretti (25) 1 up.

THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: A Hegeman (6) 31. B: A Mill (15) 38. C: P Loyson (24) 32.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: W Clark (11) 39.

TIRHATUAN: Men: Stableford Yellow: A: A Quinn (6) 36. B: M Suckling (19) 36. C: T Mitchard (28) 28.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: G Brooks (14) 74. B: R Huy (15) 71. C: A Michalowsky (28) 70. Women: A: J Anderson (18) 72. B: O Thompson (33) 69. Medley: Stableford Gold: P Gilbee (23) 27.

TORQUAY: Men: Stableford: A: B Morrison (12) 32. B: K McCallum (22) 32. Women: R Beacom (16) 28. Men: Visitor: V Chee (15) 31.

TRAFALGAR: Men: Stableford: P Burghardt (20) 39 cb.

TRARALGON: Men: Stableford: A: B Melbourne (10) 38. B: D Fricker (15) 37. C: J Pryde (16) 35. D: P Roberts (23) 45. Women: F Renehan (30) 33.

TRENTHAM: Mxd: Par: A: K Webster (13) 1 down. B: S Batty (19) 1 down. Stroke: American Foursome: S Byrne (13) 70.375. J Hudson (18) 70.375.

VICTORIA: Men: Par: Trophy: G Dunne (9) 2 up cb. A: G Dunne (9) 1 up. B: M O’Sullivan (11) 7 up. C: R Payne (26) 3 up. Women: L Tyler (39) sq.

WARBURTON: Stableford White: A: D Fox (7) 35.

WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: S Astbury (3) 39. B: J Pederick (15) 40. C: B Kay (25) 35. Women: D Howland (24) 34 cb.

WERRIBEE PARK: Women: Par: A: M Chang (19) 1 down. Men: A: J Dunne (7) 1 up. B: G Cowan (13) 6 up. C: R Hopkins (19) 2 up. D: D Wain (23) 3 up.

WODONGA: Women: Stableford: A: M Barnes (19) 35. B: J Younie (29) 33.

WONTHAGGI: Men: Par: 2B: B Pinal (16) 5 up. F Huber (23) 5 up.

WOODLANDS: Men: Par White: A: T Wheeler (9) 2 up. B: A Rowbury (14) 5 up. C: W Glenister (31) 3 up cb. Women: Par: L Merrick (20) 1 up.

YARRA YARRA: Men: Stableford: Hcp: A: E Thian (6) 38. B: B Davison (11) 39. C: D Meagher (20) 38. D: D Collett (22) 40. Women: M Rothwell-Jones (13) 36.

YARRAM: Men: Stroke: C’ship: A: J Swift 235. B: C Barclay 270. C: M Lush 284. D: B Harty 303. A: D Rash (6) 77. B: A Baggaley (16) 75. C: A Harris (20) 77. D: R Rogers (21) 79. A Scr: J Swift 82.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: A: B Droop (0) 70. B: A Tooley (23) 74 cb. Stableford Lake: White: A: L Quinlivian (1) 37. B: N Moraitis (18) 38. Women: Stableford: A: D Payne (16) 34. B: K Clarke (29) 34.

YERING MEADOWS: Women: Par: K Brooks (13) 1 down. Men: A: J Maxwell (7) 2 up. B: A Straughan (21) 4 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email