September 18, 2021

Daily Club Golf 12 May 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 12 May 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Wednesday, 12 May 2021.

NSW WEDNESDAY

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Khamlu (17) M Hammond (16) 49. Div 2: E Malone (23) D Hardy (34) 46 cb. 2B Scr: P Lorimer (-3) G Bower (13) 38. 4B Agg: D Wadwell (19) S Cosgrove (12) L Malcolm (2) C Locker (12) 141. A: K Whittaker (6) 39 cb. B: M Yang (17) 40. C: S Park (20) 38 cb. D: R Morris (31) 37.

AVALON: Women: Stableford: K Clout (45) 38.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: Canadian Foursome: D Bowyer (14) J Lee (18) 66.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Hickey M Casey 49. 2B Scr: D Schiavello D Brooker 38. A: P Love 36 cb. B: W Robinson 43. C: S Bimsom 42.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal May:  A/Medal: M Camilleri (11) 71. B/Medal: F Tumeth (25) 67. C: K Monsen (32) 66. Scr: B Clucas (21) 83.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: L Conte (20) P Robertson (33) 48. A: G Fowler (9) 39. B: G Wright (14) 40. C: D Baker (20) 40. Scr: J Thomas (0) 34. White: K Abraham (25) 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: F Minati (9) 37. A: M Leplaw (11) 36 cb. B: G Brindley (17) 36. C: G Hull (31) 34. Scr: C Malouf 34.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: P Bambridge (19) A Ferns (14) 49. 2B Scr: G Heffernan (scr) B Russell (scr) 38. A: A Flood (10) 40. B: J Chalker (16) 41. C: G McCoy (17) 39 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: B Daly (19) M Windsor (11) 49. M Windsor (11) 40.

BOWRAL: Men: Stableford: R Bourne (19) 39.

BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: E Hamiliton (25) 74.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: K Ferry (6) S Acreman (16) 46 cb. Div 2: I Bicanic (22) D Ivanek (20) 48. Scr: M Nagy T Marlin 41. A: B Bobanovic (10) 39. B: S Woodley (13) 42. C: I Bicanic (22) 39 cb.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal May: A: W Kozinski (14) 76. A Scr: S Chapman 86. B: J Page (27) 76. B Scr: J Page 103. C: D Kingma (33) 77. C Scr: D Kingma 110.

CAMMERAY: Men: Stableford: M Reynolds (22) 35.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: N Kadir (12) G Evans (1) 78. 2B Agg Scr: B Post C Francis 57. A: N Kadir (12) 41. B: P Jones (19) 38 cb. C: G Foord (22) 39.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: H Chong (35) G Lee (16) 45. Div 1: A Cho (10) 35. Div 2: O Choi (20) 37. Div 3: H Chong (35) 31.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: E Onggo (17) P Phegan (34) 44 cb. A: B White (5) 39. B: J Hope (16) 36 cb. C: P Weber (23) 39. PM 2B: A Kneller (18) T Amery (7) 45 cb. A: T Corby (6) 38 cb. B: M H’ng (16) 38. C: F Nati (25) 34 cb. Gold: J Vodanovich (36) 23. 2B Scr: B Bowen D Bloom 39.

CASTLECOVE: Women: Par: V Hobbs (29) sq.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: B Woodmansey (21) M George (15 Cromer) 49. A: J Manevski (11) 41. B: M George (15 Cromer) 41. C: R Pannell (19) 37 cb.

CROMER: Men: Stableford: 2B: B Walker (4) A Frost (13) 48 cb. A: G Richards (14) 39 cb. B: R Fletcher (22) 40. C: J Sheerin (26) 36 cb. Scr: B Walker (4) 34 cb.

CRONULLA: Women: Stroke Green: A: L Bamford (20) 70. A Scr: S Wiggins 75. B: D Elrick (22) 72. B Scr: D Elrick 94. C: M Pierce (30) 70. C Scr: M Pierce 100. D: C McGree (38) 72. D Scr: C McGree 110.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D Begg (13) G Hagel (19) 47. Scr: M Hay (3) B Lee (4) 37. Div 1: P Jack (16) 37. Div 2: J Farr (20) 40. Div 3: B Choi (28) 41. Scr: D Stocks (5) 31.

DUNHEVED: Men: Stableford: A Johnson (15) 39. Women: E Williams (39) 35. Veteran: Stroke: M Johnston 71. R Gorej 71. B Tonks 72.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: L Burgess (3) 37. B: S Qing Zhao (14) 38 cb. C: T Haiek (19) 39 cb. Scr: J Miller (-3) 36.

ELANORA: Women: Stroke: Medal May: A: M Booker (17) 70. B: C Hodgkinson (23) 72. C: P Neil (32) 70. D: E Goodsall (45) 74.

EVERGLADES: Men: Stableford Black: A: C Mccracken (8) 37. B: P Bish (14) 37. C: L Dawkins (19) 39. D: R Saunders (34) 37.

FOX HILLS: Women: Stroke: Ambrose: J Brittain E Edwards (12-1/4) 72-3/4.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Split Six: J Marin (26) 63. P White (11) cb. Div 1: G Kirby (17) 37. Div 2: R Thomas (23) 37.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: J Rowley (9) 39. B: N Lulham (17) 40. C: K Johnson (24) 40.

GOULBURN: Women: Stableford: Div 1: D Kent (21) 32. Div 2: G Prigg (36) 31.

HARRINGTON WATERS: Mxd: Stableford: Split Six: C Derks (8) P Gibson (16) T Muddle (15) D Pasfield (16) 86.

JAMBEROO: Men: Par White: T Panecasio (8) 4 up.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: G Payn P Beardsley J Devlin A Bryant 85. A: M Thompson (11) 38. A Scr: G Stone 30. B: M Proudlock (22) 37 cb. B Scr: G Innes 20 cb. C: W Bonamy (23) 36. C Scr: P Talbot 12.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A Rewell (18) O Salter (10) 49. 2B Scr: M Finfer D Willamson 44. A: T Tong (8) 38. B: M Evans (13) 39. C: M McGuire (20) 42.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Vouris (15) P Swan (13) 44. Men: A: S Hronis (7) 41. A Scr: B Nagi 33. B: P Thorne (16) 37 cb. C: P Blakeley (29) 39. Veteran: D Holtham (22) 38.

KOOINDAH WATERS: Stableford: J Troy (40) 37. Women: J Troy (40) 37.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: B Doherty (35) G Jack (15) 73. D Martin (22) 38.

LEONAY: Women: Stableford: A: C Mathias (23) 32. B: D Leydecker (35) 36.

LEURA: Medley: Stableford 2B: White: A: S Jago (19) 37 cb. B: B Cox (20) 37 cb. C: A Gorey (25) 37. Scratch: P Eastment (10) 25 gross, 2BBB: S Jago (19) and R Powell (34) 47. Women’s May Medal: Y Voytsehovskaya (36) 70.

LONG REEF: Men: Stableford: A: P White (6) 40. B: G McManus (17) 36. C: G Milsted (32) 39 Scr: P White 34.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: 2B Agg: R Waight (14) S Reed (14) 72. J Arrowsmith (15) 39.

MANLY: Men: Stableford: 2B: L Leech (32) R Stewart (12) 49. A: R Stewart (12) 46. B: H Kirk (14) 42. C: C Whitworth (24) 37 cb. Scr: W Wright 35.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: J Foster (15) 37 cb. Women: Div 1: N Newton (16) 32. Div 2: B Broadbent (31) 35.

MONA VALE: Men: Stableford 2B: Black: D Robinson (13) K Johnston (35) 46. A: P Sainsbury (13) 41 cb. B: B Porra (19) 42. C: J Polfanders (24) 37. Scr: G Nes 37.

MONASH: Men: Stableford: A: B Zinn (10) 38. B: P Rudgley (19) 39. C: J McNamara (25) 34. White: M Salamon (21) 31.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: P Goddard (11) 39. B: M Carew (14) 40. C: O Nemme (24) 36. Veteran: F Svorinich (12) 37.

MOSS VALE: Men: Stroke: A: P Richards (4) 67. B: M Groll (16) 68. C: R Boyce (25) 70 cb. D: R Dowd (37) 72.

MUIRFIELD: Medley: Stableford 4B: White: R Partridge W Bridgwood 48. A: M Sherwood (5) 39. B: D Freeman (16) 39. C: S Chong (24) 40.

NELSON BAY: Men: Stroke: Brushbox: A: P Schoonhoven (11) 73 cb. R O’Shannessy (7) 73. B: J Stokeld (17) 74. B Thomas (17) 75. C: C Kelly (28) 73. T Rutten (34) 75. Stableford: Gymea Lily: A: R Castles (10) 37. T McGee (15) 35. B: C Couper (19) 40. R Carruthers (23) 39. C: R Carstairs (25) 38 cb. G Flynn (34) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: A Proia (16) A Paton (8) 69. Div 2: M Costigan (27) D Cropper (15) 72. A: F Jaafar (11) 37. B: I Hastings (15) 38. C: P Patel (20) 36. D: J Gannon (28) 33.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B Agg: B Moloney (16) K Moloney (40) 74. W Gibson (7) 43.

NOWRA: Men: Stableford: M Bruce (18) 37 cb.

NSW: Medley: Stableford: 2B: T Galea (24) M Walcott (21) 48. Men: P Withers (10) 38 cb. Scr: D Sharwood 29 cb. White: N Monk (21) 37 cb. Gold: E Ellis (20) 29 cb. Women: L Buckley (12) 29.

OATLANDS: Men: Stroke Black:  A: C Kim (+1) 66. B: G Dooley (12) 61. C: D Hwang (17) 67. D: K Wheat (22) 62. Scr: G Sassen 70.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: I Wilson (30) J Walker (33) 47 cb. A: T Dragicevich (8) 39. B: A Bragg (14) 36 cb. C: C Mansfield (19) 42 cb. Scr: B Saw 34.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: P Harvey (28) C Stamp (23) 49. Scr: J Conran J Coles 44. Men: P Harvey (28) 40 cb.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: H Parkes (13) 61. Div 2: M Fitzgerald (27) 66. Div 3: K Muirhead (32) 65. Div 4: E Quinlivan (34) 66.

ROYAL SYDNEY: Men: Par: Championship: A: A Van Dam (12) 6 up. B: E Archibald (19) 5 up. C: A Wright (23) 4 up. Scr: M Patch (10) 5 down.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: R Green (5) R Moir (13) 47. Div 2: R Dalton (30) R Chuck (18) 51. A: M Howard (12) 41. B: C Mckenna (18) 38. C: N Lyon (21) 41. D: T Dea (29) 41. Scr: M Kenny 30. Hole in one: W Kim at 4th.

ST. MICHAEL’S: Women: Stroke: Foursome C’ship: 36-Hole Gross: P Pitsawong P Jacobson 193. Nett: M Heller S Wright (19.5) 162. Yellow: C: 36-hole: V Newman K Wades 225.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: J Cho (24) S Choi (19) 45. 2B Scr: White: M McKechnie (8) M Reeve (+2) 39. Team: D Crouch (43) C Amos (35) O O’Donnell (23) J Kang (4) 49. A: J Magsakay (4) 39. B: H Clark (17) 36. C: J Psarakis (22) 39.

TERREY HILLS: Stableford: A: M Cox (10) 37 cb. B: N Drabsch (19) 40. C: B Carpenter (27) 37.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: G Patterson (8) M Bouskila (14) 45 .  Scr: L Robinson D Flanagan 39.

THE COAST: Medley: Stableford White: Div 1: D Romeo (17) 40 cb. Div 2: T Bishop (35) 38 cb. Scr: M Buckingham 38.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: M Hendler (10) R Sobel (16) 46. Scr: C Glenday H Glenday 44.  B Reichman (2) 37. A Balderston (28) 40. Scr: S Kyriacou 37.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: P Luxford (11) 19. B: R Brennan (18) 20 cb. C: B Bennett (24) 15.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: D Sparks (19) J Priesley (38) 73 cb. A: L Davies (8) 38 cb. B: G Brown (16) 39. C: R Phillip (21) 41. D: L Laird (42) 41 cb.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B Multi: J Pagett (1) P Cheshire (4) 41. H Kim (11) K Kim (29) 80. Gold: A: P Cheshire (4) 41 cb. A Scr: L Arthur (+3) 35. B: K Hedge (15) 37. B Scr: M Chow (14) 22. C: M Batger (19) 36 cb. C Scr: C Freeman (19) 17.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: D Swift (21) T Wilson (13) 49. 2B Scr: C McBride R Taylor 38. A: G Lee (11) 38. A Scr: D Tapper 32. B: D Abikhair (17) 40 cb. B Scr: M McNamara 26. C: D Taylor (25) 41. C Scr: P Ayres 19.

WALLACIA: Women: Stroke: Ambrose: J Berg C Wong (11.5) 72.5.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: S Springall (1) C White (26) 72. A: N Hobbs (6) 36 cb. B: B Reoch (20) 37. C: P Catteau (22) 37. D: A Tomich (31) 38. 9-hole: W Pascoe (13) 20.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: M Vanzweeden (7) 36 cb. A Cork (18) 36 cb. M Sutton (26) 36.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: B Henry (11) M Holland (12) 85. A: N Wood (10) 42. B: R Anderson (16) 40 cb. C: G Richardson (22) 43. Scr: P Downey 34.

VICTORIA WEDNESDAY

ALEXANDRA: Women: Stableford: A: J Fisher (18) 40. B: J Pearson (23) 35.

APOLLO BAY: Men: Stroke: A: B Bedson (10) 63. B: R Townsend (25) 65.

BACCHUS MARSH: Women: Stroke: C’ship: A: C Young (21) 72. B: W Lewis (25) 75.

BACCHUS MARSH WEST: Stableford White: S McKenzie (25) 43.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1: J Goodwin (20) 36. Div 2: J Lodge (35) 37.

BARWON HEADS: Women: Stableford: Trophy: J McDonald (10) 39. 9-hole: A Howarth (41) 19. Men: Stroke: A: A Charleston (7) 66. B: K Gray (15) 67. C: L Sheppard (26) 69.

BAY VIEWS: Women: Par: D Tuddenham (52) 2 up.

BENALLA: Men: Stableford: A: M Henwood (9) 36 cb. B: D Taylor (16) 34 cb. C: K Bramich (19) 36.

BENDIGO: Men: Stableford White: A: A Woodman (11) 40. B: R Woodman (13) 39. C: C Wilkosz (20) 40.

BERWICK MONTUNA: Stableford: A: J Bowman (39) 31 cb.

BOX HILL: Women: Par: Div 1: P Rowland (20) 2 up. Div 2: L Weeberg (29) 1 up. Div 3: A Treweek (44) 4 up. A Harman (9 Holes) .

BRIGHT: Stroke: A: C Burgess (11) 74. B: E Barker (25) 76.

BUNDOORA PARK: Women: Stroke: Trophy: S Lowerson (22) 83 cb. 9-hole: S White (46) 43.

CHALAMBAR ARARAT: Women: Stableford: 3B Agg: J Slattery (32) T Gemmola (31) E Richie (31) 83.

CHURCHILL WAVERLEY: Women: Stroke: Foursome: Endeavour Hills: M Lee V Mali 73.5.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: P Scandrett (23) 72. B: H Miller (26) 75. C: K Fisher (38) 73.

COHUNA: Women: Stroke: J Simmonds (15) 76. L Maloney (29) 75. Medal: L Thynne (25) 74.

CRANBOURNE: Men: Stableford: A Wiesniewski (4) 40.

CURLEWIS: Men: Stroke: A: D Shalders (13) 71 cb. B: M Davies (15) 70. C: R Masterson (23) 71 cb.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: C Thomson (4) 39. B: P McMillan (19) 37. A: C Thomson (4) 39. B: P McMillan (19) 37. C: L Pattinson (27) 41.

DEVILBEND: Men: Stableford A: M Sharratt (5) 37 cb. B: B Malone (17) 38. Hole in one: White: G Evans at 3rd.

DORSET: Women: Stableford: Silver Spoon: A: K Jenvey (30) 33. B: R Charles (41) 32.

DROUIN: Men: Stableford: A: G Vandeligt (10) -1 cb. B: G Burns (19) 1. C: R Ford (27) 1.

EASTERN: Mxd: Stableford: South: A: W Lee (15) 38. B: G Parkes (25) 38. North: A: C Bendle (11) 39. B: M Jordan (19) 38 cb. East: A: B Mills (12) 37. B: Y Wen (22) 43.

EASTERN SWARD: Men: Stableford: Div 1: K Bell (17) 39. Div 2: D McKenzie (28) 35.

EASTWOOD: Stroke: A: M Webster (72) 10. B: M Wood (15) 69 cb. C: T McCormack (23) 68. Medal May: T McCormack (23) 68. Men: C’ship: A Fry 313. Hcp: P Johnston 294.

EUROA: Women: Stroke: Div 1: G Allen (12) 74. Div 2: M Hamilton (29) 68. Men: Stableford: A Steen (12) 38.

FINLEY: Women: Stableford: J Delmenico (24) 40. Men: J Taylor (9) 37 cb.

GARDINERS RUN: Stroke: A: M Morris (3) 68. B: P Den Elzen (10) 68 cb. C: H Long (22) 67.

GISBORNE: Women: Stableford:  A: A Cordell (16) 39. B: T Ham (22) 38.

GLEN WAVERLEY: Women: Stableford: Trophy: L Chaffey (38) 38 cb. A Tanner (23) 38. 9-hole: M Gleeson (34) 21.

GOONAWARRA: Men: Stroke: A: C Thill (7) 65. B: C Papagianopoulos (13) 70. C: E Brodie (19) 62. D: R Skwarlo (23) 67.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: M Carroll (14) 39. B: A Spralja (18) 40. C: G Boyd (29) 34 cb. 9-hole: E Burnes (4) 20.

HILLTOP TATURA: Women: Stroke: Medal May: A: J Hayward (20) 70. B: J De ieso (32) 79.

HORSHAM: Men: Stroke Green: Div 1: A Wade (11) 72. Div 2: M Coffey (18) 71. Div 3: O Wooster (30) 74.

HOWLONG: Women: Stroke C’ship: Yellow: A: G Frichot (22) 69. B: D McCoy (32) 70.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: A Michaelides (27) 40. Women: M Liang (40) 31.

JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: S McNaughton (10) 37. B: A Walker (12) 38. C: D Potter (32) 45.

KERANG: Women: Stableford: J Waterson (20) 37.

KEW: Men: Stableford: P Lutton (10) 41. P Weichardt (19) 40. M Hume (21) 38.

KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: B Heap (9) 39. B: M Pemberton (16) 38. C: J Daniels (22) 36 cb.

KILMORE: Men: Stableford White: S Bell (17) 36. Women:  C Andersen (11) 38.

KINGSTON HEATH: Men: Stableford White: A: D Pollock (2) 41. B: P Carlisle (17) 36 cb. Women: L Krulis (14) 38. 

KOORINGAL: Medley: Stableford: N Commisso (17) 40 cb. 9-hole: I Dent (26) 15.

KORUMBURRA: Women: Stroke: A: J Van den Heiligenberg (14) 78. B: B Twite (28) 70. C: P Eyers (38) 78. 

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke White: A: R Coleman (13) 54. B: R Stockdale (15) 51. C: A Phillips (22) 50.

KYABRAM VALLEY VIEW: Women: Stroke: A: J Neale (19) 70. B: G Thorsen (26) 77. C: L McMaster-Smith (34) 77.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford Black: A: R Brewer (9) 36. B: C Gamvrellis (12) 41. C: T Pacillo (22) 35. K Hempenstall (27) 31.

LATROBE: Men: Stableford White: A: J Davis (10) 39. B: C Ryan (17) 40. C: J O’Neil (25) 34.

LONSDALE LINKS: Men: Stableford: A: M Davis (11) 41. B: M Thomas (18) 37. C: S Collier (22) 41.

MAFFRA: Men: Stableford White: A: G Hatwell (12) 38. B: A Gravener (17) 39.

MALVERN PARK: Women: Stroke: C’ship: A: S Byrne (15) 74. B: A Diggens (29) 70. C: J Coffield (39) 85. 9-hole: C Curley (38) 17.

MANDALAY: Mxd: Stableford: A: R Beerens (8) 38. B: A Scacco (17) 43. C: G Wellington (20) 38.

MANSFIELD: Women: Stroke: Div 1: V Bailey (16) 70. Div 2: S Nolan (25) 71.

MARYBOROUGH: Women: Stableford: A: H Farnsworth (27) 37. B: K Share (30) 34.

MEDWAY: Men: Stableford: White: D Ahipene (14) 41. 9-hole: P Moore (25) 21.

MELTON VALLEY: Medley: Stableford: A: C Dobbie (4) 40. B: C Hume (18) 39.

MILDURA: Men: Stableford White: A: P Leonard (10) 40. B: J Edwards (18) 40.

MOE: Women: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: K Borg (23) R Fitzpatrick (21) 147. Hcp: K Borg (23) R Fitzpatrick (21) 113. Stableford: 9-hole: E Mitchell (23) 15.

MORNINGTON: Men: Stableford White: A: S McCullogh (11) 42. B: K Coombes (16) 40. C: L Middleton (21) 42.

MORTLAKE: Veteran: Stroke 12-hole: White: M Hampson (8) 59.

MORWELL: Women: Stroke: N Te Paa (18) 72.

MT MACEDON: Par: Bisque: A: J Dawson (14) 2 up. B: I Golden (17) 7 up. Plate: A: P Doyle (5) 4 down. B: L Moss (20) sq.

MT MARTHA: Men: Stableford: D Shirley (16) 38 cb. 9-hole: T Collins (12) 17.

MYRTLEFORD: Men: Stableford: K O’Shaughnessy (11) 37.

NORTHERN: Stableford: A: M Wallis (7) 37 cb. B: D Stephens (18) 37 cb. C: P Compagnino (20) 37 cb. D: J Tassoulas (25) 42. Stroke: 4B Matchplay: P Wise A Burgess bt W Clayton R Righton 1up.

NUMURKAH: Women: Stroke: Ambrose: T Clouston (4) P Davies (4) 67.8.

OAKLEIGH: Women: Stroke Black: M Ling (29) 63. Stableford 9-hole: A Allen (41) 17.

PATTERSON RIVER: Mxd: Stableford White: G Lane (23) 40.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: M Sims (12) 39. B: G Womersley (17) 36. C: N Race (29) 33 cb. Par Peninsula South: A: B Crittenden (11) 2 up cb. B: J Carnibella (23) 3 up. Hole in one: L Collins at 14th. F Anderson at 17th. Par PM: A: L Johnson (14) 3 up. B: D Bodey (18) 2 up. Medal May: J Carnibella (23) 3 up cb.

PORTARLINGTON: Women: Stableford: 2B: J Milne (17) 44. C Scarff (39) 44.

PORTLAND: Women: Stableford: Silver Spoon: A: M Tober (17) 36. B: P Taylor (22) 33 cb. C: L Hampshire (45) 37.

PORTSEA: Women: Par: R Richards (17) 2 up.

QUEENSCLIFF: Women: Stableford: A: L Pettigrove (29) 37. S Merriman (33) 34. Men: A: B Gladman (8) 41. M Warren (7) 40. B: I Butteriss (20) 42. M Foulds (16) 36. C: G Roberts (21) 40. D Moran (23) 39.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: J Doria (13) 34. B: P Unkles (21) 34.

RANFURLIE: Women: Stableford: Foursome: V Ursmton (30) L Molnar (30) 36.

RICH RIVER: Women: Stableford: 4B: East: D Phillips M Griffiths cb. D Quittner C Lynch 47.

RINGWOOD: Men: Stableford White: A: M Silipetar (10) 38. B: E Farrell (17) 35 cb. C: P Maunder (22) 37.

RIVERVIEW: Women: Stroke: A: C Brennan (24) 70. B: M Hogan (27) 70. C: J Ellis (39) 77. Stableford: 9-hole: J Campbell-Dick (39) 19.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: A: M Whitehead (9) 38 cb. B: J Fielding (14) 38 cb. C: T Clarke (19) 36 cb. North: A: J Woolacott (8) 36. B: G Mowthorpe (14) 39. C: S Rogerson (29) 38.

ROSSDALE: Women: Stableford: A: J Howe (17) 42. B: T Stillman (31) 35. C: K Morris (41) 34.

ROYAL MELBOURNE: Women: Stroke: Foursome C’ship: West: D Irwin A Shimmin 74 cb.

ROYAL PARK VETERANS: Men: Par 9-hole: White: H Pollock (13) 4 up.

SAFETY BEACH: Stableford: C Stevenson (14) 38 cb.

SALE: Men: Stroke: A: D Wright (7) 70. C Markovic (11) 72 cb. B: S Williams (28) 67. A Gaskill (18) 72 cb. 

SANDHURST: Medley: Stableford: North: A: K Soliven (0) 41. B: K Khor (16) 37. Champions: A Nikolic (11) 36.

SHEPPARTON: Women: Stroke: A: S Hill (15) 75 cb. B: F Hand (30) 77. C: L Cogger (37) 75.

SORRENTO: Men: Stableford: A: K Richards (17) 39. B: M Donne (25) 40.

SOUTHERN: Men: Stableford White: A: R Litchfield (9) 41. B: M Luckie (14) 38 cb. C: G Mouritz (21) 37.

STRATHALLAN: Men: Stroke White: M Pillai (22) 69 cb.

THE DUNES: Men: Par: The Cups: D Craig (10) 4 up. Stroke: The Dunes: A: M Murray (12) 69. B: P Tolhurst (34) 70. Mxd: Stableford White: M Toolis (16) 39.

THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: W Savage (8) 39. B: J Podsiadly (14) 43. C: F Ripa (24) 36. Henley: A: M McGrath (7) 40. B: T Treeby (15) 41. C: A Sulaksana (22) 37.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: M Sedano (10) 41.

THE SANDS TORQUAY: Mxd: Stableford: 4B: D Fraser (19) J Gepp (17) 51.

THIRTEENTH BEACH: Men: Par: Creek: A: D Russell (6) 3 up cb. D Pugh (10) 3 up. D Stewart (9) 2 up cb. B: M Joyce (14) 4 up. R Irwin (11) 2 up cb. C Belleville (12) 2 up cb. C: P Duke (24) 3 up cb. A Robertson (29) 3 up cb. R Leahy (19) 3 up. Women: A: A Bouchier (16) 5 up. F Wheatley (12) 3 up. B: S Breguet (25) 1 up cb. H Sheringham (24) 1 up.

TIRHATUAN: Women: Stableford: B: I Alexander (25) 28. C: R Benavides (29) 30.

TOCUMWAL: Men: Par: A: B Davey (6) 3 up. B: R Huy (17) 5 up. C: P Lovelace (19) 2 up. D: A Michalowsky (29) 3 up. Par Gold: R Eaton (27) 3 down.

TORQUAY: Men: Stableford: A: R Pekin (11) 40. B: D Kilmartin (12) 39. C: B Hayles (16) 38. D: M Brady (21) 35. Resort: G Bath (14) 34. Women: K Potter (25) 34.

TRAFALGAR: Women: Stableford: 2B: T Mumford (29) A McNair (32) 45.

TRARALGON: Women: Stableford: Div 1: R Stewart (23) 36. Div 2: A Wright (33) 33 cb. 9-hole: D Makowski (32) 12.

WANGARATTA: Men: Stableford: P Korteman (16) 39. 9-hole: E Smith (18) 19.

WARBURTON: Mxd: Par White: A Johnston (19) 4 up.

WARRAGUL: Women: Stableford: 4B: K Ahearn (12) K Wendt (41) 45.

WARRNAMBOOL: Women: Stableford: A: B Holscher (23) 41. B: T Blakeslee (30) 38.

WERRIBEE PARK: Women: Stroke: A: N Chalmers (22) 72. B: S Smith (31) 69.

WONTHAGGI: Women: Par: A: B Bowman (26) 1 up. B: H Wintle (37) 1 down.

WOODLANDS: Women: Stroke: Ambrose: K Young (13) A Scammell (24) 68.75.

YARRA YARRA: Women: Stroke: Foursome: M Theiler (35) . K Floyd (38) 67.5.

YERING MEADOWS: Men: Par: A: F Zhang (14) 8 up. B: J McDowell (22) 7 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email