September 18, 2021

Daily Club Golf 8 May 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 8 May 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Saturday, 8 May 2021.

NSW SATURDAY

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: W Bergman (10) 39 cb. B: C Gibson (17) 41. C: L Gleeson (26) 39 cb.

ASQUITH: Men: Stroke: Foursome: A: L Malcolm (2) A Caiger (13) 62.5. B: L Williams (8) A Harvey (10) 67. C: D Grove (16) G Birt (18) 71 cb. D: J Lumby (21) J Olsson (22) 72.5. A Scr: I Malcolm (3) T Felton (+1) 74. B Scr: D Atkins (10) A Whalley (13) 80. C Scr: K Lee (14) G Bower (13) 88 cb. D Scr: C Godwin (20) F Sugar (19) 94.

AVALON: Women: Stableford: J Pike (28) 35.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: T Heesh (11) 38. B: J Simes (13) 39. C: R Muratore (35) 36. Scr: B Thomas (0) 35.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: S Moore (4) 40. B: J Perry (16) 40. C: B Vaughan (25) 39 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: D Daskal 39 cb. B: S Devlin 42. C: L Murrell 38 cb. 2B: J Chivers C Hendley 48. 2B Scr: J Colella T Probert 40 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: P Redford (9) L Sanchez (6) 78. C Kery (19) 41. A Scr: S Lohmann 30. Men: Stroke: C’ship: A: N Katholos I Elliot 114. Stableford: C: D Cordina G Hooker-pies 156. Stroke: B: G Malpass G Scheetz E Hunter V Tekura 144. G Malpass (20) G Scheetz (15) 56.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: A: B Ferguson (11) 59 cb. A Scr: J Hong (-1) 61. B: T Moloney (16) 59 cb. B Scr: B Kantor (14) 73. C: D Nair (22) 58. C Scr: M Khan (21) 81. Women: K Momsen (33) 61.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: J Thomas (4) 40. B: A Ennis (NTP 18) 44. C: T Reading (28) 43. Scr: A Scr: J Thomas 37. Women: Stableford: Div 1: H Rickard (20) 41. Div 2: B Alfonso (27) 36 cb. Medley: 2B: A Chee (23) D Fleming (15) 50 cb.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: A Wilder (2) 38 cb. B: G Cummins (18) 35. C: P Schmidt (22) 30.

BEVERLEY PARK: Medley: Stroke: P McInnes (17) 64. A: D Bushell (7) 66. B: S Buchanan (17) 65. C: D Mirza (Eastlake 22) 68. A Scr: E Smith 69.

BEXLEY: Medley: Stableford: Captain’s Trophy: E Lobo (18) 40. Women: S McKay (16) 32. Men: A: S Terkalas (9) 40. B: M McLeod (13) 37. D Cunneen (20) 37. A Scr: G Heffernan 37. B Scr: K Lewqis 25. C Scr: B Petanceski 19. Medley: Hole in one: A Scali at 16th.

BLACKHEATH: Men: Stroke: Medal: A: G Dowdell (8) 65. B: B Pidgeon (14) 69. C: G Sutherland (25) 68. Medley: Stableford: P Binskin (20) 42.

BONDI: Men: Stableford: A Spurrier (3) 38.

BONNIE DOON: Medley: Stroke Black: A Scr: S Macaulay (0) 38. A: D McClatchey (8) 64. B: P Watkins (12) 65. C: J Carleton (22) 66 cb. Stableford White: A Scr: D Grace (0) 28. S Hughes (17) 36.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: A: D Burge (3) 40. A Scr: D Parata 31. B: R Taylor (15) 41. B Scr: J D’Amico 25. C: R Frankham (20) 44. C Scr: L McNaught 22. 2B: B Cherry (16) L McNaught (22) 49.

CABRAMATTA: Men: Stroke Ambrose: White: Div 1: Z Marsh K Cummings (2.25) 58.75. Div 2: M Wilson N Kitchen (2.25) 59.75. Div 1 Scr: A Marsh R Rodriguez 62.

CAMDEN: Women: Stableford: A: R Wright (11) 32. B: C Versluis (34) 33. Men: A: T Banton (4) 40. A Scr: C Zanoni 34 cb. B: R Crowe (19) 45. B Scr: M Gordon 27. C: N Woodland (30) 40 cb. C Scr: P Bush 20. 2B: C Rogers (27) R Crowe (19) 52. 2B Scr: D Bentham C Zanoni 40.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: I Barry (5) 38 cb. B: M Davies (18) 39. C: M Cochrane (20) 39. 2B Agg: N Sokolsky M Cochrane 74. 2B Agg Scr: B Fairclough J McCarthy 68.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: R Leabeater (20) M West (12) 46 cb. 2B Scr: J Lind G Loughnan 37. A: D Kim (10) 39. B: J Shepherd (15) 36. C: D Kang (20) 38.

CASTLE HILL: Stableford: 2B: G Hannigan (20) S Emmas (10) 45 cb. S Emmas (10) 39. M Duffy (16) 39. J Mathieson (20) 36. PM 2B: O Brightman (22) A Edge (+3) 47. PM: A Edge (+3) 40. C Noble (13) 37. S Gallaway (24) 38. 2B Scr: J Hatchett (+1) T Wheeler (2) 42.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: K Baird (30) 46. 2B: K Baird (30) J Kitchen (26) 49. Women: Stableford: T Kirkham (34) 32.

CONCORD: Medley: Stableford: A: J Starr-Thomas (7) 40. B: S Sykes (20) 37. C: S Scott (21) 41. 2B: D Pike (12) J Starr-Thomas (7) 48. 2B Scr: D Sullivan G Wilson 40.

CROMER: Medley: Stableford: W Gough (12) 40. B Morgan (15) 38 cb. N Jennens (36) 40. Scr: P Brimmer (2) 36. Split Six: J Arcus (11) D Atkinson (7) 73.

CRONULLA: Medley: Par: 2B: D McHenry (14) M Jessop (22) 13 up cb. 2B Scr: C Burchmore S Wiggins 3 up. A: G Mackenzie (13) 5 up. B: G Church (15) 5 up. C: R Harvey (21) 4 up.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: D Stocks (6) 37. Div 2: P Sangdok (15) 40. Div 3: K Choi (21) 41. Div 1 Scr: S Moylan (+1) 37. 2B: S Johnson (29) D Stocks (6) 49. A Scr: P Hilton (4) S Moylan (+1) 39.

DUNHEVED: Men: Stroke: Bowl: D D’arcy (17) G Doyle (14) 139. Cup: A Carruthers C Carruthers 152. Bowl: D D’arcy (17) 67. Cup: C Carruthers 72. D: A Inglis (33) 71.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: R McMahon (7) 37 cb. B: B Colbourne (8) 40. C: J Howard (18) 42. A Scr: J Bodeker (-5) 37. 2B: A: D Crawford (0,0) 48. M Devlin (0,0) 48.

ELANORA: Men: Hole in one: S Rattray at 5th. Stableford: Hcp: A: T Grimes (10) 44. B: C Monaghan (22) 39 cb. C: L Willis (26) 41.

EVERGLADES: Men: Stroke: A Scr: D Forrest (6) 67. A: D Forrest (6) 61. B Scr: S Mckenzie (17) 79. B: S Mckenzie (17) 62. C Scr: G Godfrey (22) 88. C: G Godfrey (22) 66.

FOX HILLS: Men: Stableford: 4B Agg: G Sinclair G Maguire P Sinclair P Dudgeon 145. A: B Stevenson (6) 40. B: B McCarthy (14) 41. C: M Kandel (20) 41.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: P Presidents 1474. C Captains 1426. A: L Searle (10) 40. B: C Flick (19) 41. C: L Tasaico (24) 39.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: L Cremona A Borg J Bensen A Hewson (10) 56.

GORDON: Men: Stroke: Matchplay: A: G Inglis bt A Dowsing 4-3. B: M Butcher bt K Pugh 7-6. C: H Lee bt A Wong 20th. Medley: Stableford: A: J McCoy (11) 37. B: C Sharp (16) 36. C: J Martin (22) 40. 2B: J McCoy (11) R Thomson (16) 45.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: M Duffy (1) 38 cb. B: J Shin (16) 40. C: J White (26) 38 cb. A Scr: M Duffy (1) 37.

HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: A: G Bennett (14) 73 cb. B: D Harris (22) 66 cb. C: P Hearn (25) 76 cb. Women: Stableford: D White (38) 35.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: J HAMMOND (25) 36. B: R BERNARDIN (35) 35 cb. Men: Stableford White: A: M Ingle (15) 39. Stableford: B: J Lashwood (19) 39. C: B Weston (24) 42.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: M Hymann (9) 39. B: D McKinnon (20) 33. 2B Agg: N Bessant (15) S Martin (4) 74.

HURSTVILLE: Mxd: Stroke: Foursome: G Tucker (11.5) S Blackburn (11.5) 68.5.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: K Wood P Stroud 76. A: T Mayne (5) 40. A Scr: K Mudadana (2) 30. B: A Bryant (14) 37 cb. B Scr: S Penny (14) 23. C: S Brooke (21) 38 cb. C Scr: S Thode (24) 16 cb. Hole in one: K Wood at 8th. Stroke: Cock o’ Walk: R Ellicott S Barlow bt J Gibson C McCarry G Moon A Beazley bt G Innes R Mead.

KIAMA: Medley 2BBB Stableford : G Bashford (14) W Pottenger (9) 49cb Scr: J Malin S Malin 41. Ind: A: J Stewart (13) 42. B: P Gibbs (The Grange 15) 41. C: J Ditton (22) 39. Hole in One: J Stewart 4th.

KOGARAH: Medley: Stableford White: M Lee (3) 41. A Scr: B Hayden 35. 4B: T Nyhan (29) B Michalopoulos (7) 47. A Scr: G Hooper A Winwood 37 cb. Stableford: Trophy: T Nyhan (29) B Michalopoulos (9) 47.

LANE COVE: Men: Stroke: Medal May: A: N Rowland (11) 65 cb. A Scr: P Doherty 70. B: A Hall (19) 63. B Scr: J Joyce 79. C: S Tan (21) 58. C Scr: S Tan 79.

LEONAY: Mxd: Stroke Ambrose: White: A: B Baker (7) R Woodley (7) M Brennan (7) S Jenson (7) 51. A Scr: B Evans G Bissett L Alexander I Barnes 57.

LEURA: Medley Stableford A: H Swan (5) 38, M Donoghue (9) 37, B: L Gittoes (21) 38, C Tasker (27) 35, Scratch: H Swan (5) 33, 2BBB: J Saines (23) and C Tasker (27) 47.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: A Princi (7) 40 cb. B: C Chhor (17) 40. C: J Marr (28) 46. 2B: J Yang J Ko 49. 2B Scr: D Logan S Mcgee 41.

LONG REEF: Women: Stableford: E Thurlow (9) 37. Men: A: S Haley (7) 39. B: S Skinner (14) 42. C: D O’Brien (29) 39. A Scr: D Dowling (3) 36. Mxd: 4B: S Haley (7) 48. H Wilson (17) 48.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: D Schuster (10) 41. B: I Lam-Slade (14) 38 cb. C: P Donachie (21) 35.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: S Zaarour (14) W Zaarour (22) 51. A: S Goodwin (11) 42. B: A Newman (18) 45. C: R Weller (20) 43. Stableford: D: L Madigan (28) 41.

MAGENTA SHORES: Stableford: 2B: P Macdonald S Tompkins 50. Men: A: R Millers (3) 38. B: M Battersby (18) 39. C: R Schofield (23) 42. Women: A: G Saines (18) 37. B: P Macdonald (33) 38 cb. Hole in one: K Saines at 4th.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Vardon: A Scr: C Neville (+2) 68. Medal May: Div 1: R Mcphail (9) 63. Div 2: R Lofthouse (25) 66.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal May: A: B Grech (10) 57 cb. A Scr: J Starr 63. B: E Lakiss (15) 57 cb. B Scr: T Harrison 72 cb. C: D Gigg (19) 53. C Scr: T Sweeney 80.

MASSEY PARK: Men: Stableford: 4B: A Parker (9) E Parker (33) 54. Women: Par: Chick o’ Walk: J Smith (14) M Holly (9) 5 up.

MONA VALE: Men: Stableford: A: A MacDougall (7) 43. B: P Gilliland (21) 39 cb. C: L Pederson (25) 44. Scr: G Stanford 40. 2B: R Spear (28) D Purll (14) 50.

MONASH: Mxd: Stableford: 2B: A: S Mott (12) 41. B: J Mead (13) 41. C: P Meredith (21) 38. Div 1: F Nel/Rom (31) 49. Div 2: B Fine/Rose (39) 46. Div 1 Scr: D Mascarenhas/Clarke 39. S Robinson (19) 32.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: B Morriss (6) 68. A Scr: D Mulhall 74 cb. B: S Brennan (13) 67. B Scr: P Sominthu 82. Stroke White: C: S Sheard (29) 62. C Scr: R Winning 83. Women: Stroke: A: L Quilliam (2) 69 cb. C: K Armstrong (28) 68. Scr: C Huynh (6) 75.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: A: K Kwak (12) 66 cb. A Scr: M Thompson (1) 70. B: F Thompson (17) 63. B Scr: F Thompson (17) 80. C: J Falcomata (22) 64. C Scr: J Falcomata (22) 86.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A: M Jack (14) 66. A Scr: L Ferrier 72. B: D Moodley (15) 66 cb. C: B Putnam (23) 67.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: R Maxwell (14) D Kim (16) 47. A Scr: M Gordon (+1) J Fennell (2) 43. A: M Gordon (+1) 39. B: M Hemmons (17) 38. C: F Dempsey (25) 40. D: T Morris (31) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford Black: E Evans (10) 35. Women: Stableford: S Grant (28) 37. Men: A: B Wallis (12) 37 cb. B: J Benecke (14) 42. C: B O’Brien (20) 41. Medley: 2B: T Fitzgerald (23) B Wallis (12) 47 cb.

NOWRA: Medley: Stableford: A: T O’Shea (17) 38. B: J McConnell (19) 38.

NSW: Stableford: T Tulenheimo (14) 45. Stableford White: J Briggs (21) 34. Gold: M Messis (25) 32. Stableford: M McCarthy (18) 38. Scr: J Baker 38.

PALM BEACH: Women: Stroke: Div 1: M Little (44) 64. Div 1 Scr: V Jones 93 cb. Men: Stroke Medal May: Black: A: T Hunt (3) 56. B: G Farrell (14) 61. C: G Smith (20) 55. A Scr: K Clough (1) 67. B Scr: R Quinn (13) 77. C Scr: R Jahnsen (21) 86.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: Foursome C’ship: M Fogarty D Maguire 143. Foursome: M Fogarty (1) D Maguire (1) 141. Stroke White: G Deadman (19) P Trickett (12) 67.5. Hole in one: T Van Zuylen at 4th.

PYMBLE: Mxd: Hole in one: P Beverage at 18th. Stableford: 2B: N Waddington (1) M Chue (7) 49. Men: A: H Waddington (+1) 41. A: H Waddington (-1) 41. B: J Pelser (17) 40. C: J Pickwell (23) 40. Women: S Fox (28) 39.

RANDWICK: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: I Russell C Forward 64 cb. B: E Stivala B Lynch 74. C: T Campbell M Clarke D Brightfield J Muirhead 84. A Pearce (9) G Danton 57.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: C Pollard (9) 39 cb. B: M Kluska (15) 42. C: S Duggan (22) 39. Scr: T Chambers (3) 35. 2B: Div 1: C Pollard (9) G Northey (12) 46. Div 2: H Webber (11) S McMaster (28) 45.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: M Poirrier (22) 32. Women: Stableford: N Campbell (15) 37. Men: Stableford White: A: B Barry (11) 39. B: R Taylor (19) 38. C: M James (23) 43. Medley: Stableford: 2B Multi: M James (23) I Krycer (22) 87.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: K Graham (9) O Quinlan (16) 43 cb. A Scr: I Hoy J Russell 38. Div 1: J Marks (6) 39. Div 2: O Quinlan (16) 34.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: 4B: Championship: S Holt (34) 11 up. J Moulder (19) 11 up. Stableford: Centenary: S De Salis (30) 45. F De Salis (34) 45.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: A Hogg (9) R Van Der Westhuizen (12) 78. Div 2: T Smith (25) S Cleave (15) 82. A: C Woo (9) 42. A Scr: M Green 36. B: A Don (14) 44. C: T Simshauser (23) 42. D: T Smith (25) 41.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: A: J Watts (6) 36. B: J Glynn (14) 33.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: J Avendano (1) 37 cb. B: M Hawes (14) 41. C: M O’Shea (22) 44. Women: Div 1: D Hoschke (10) 37. Medley: 2B Agg: B Kearsley (24) J Kearsley (20) 71. Men: M Hawes (14) J O’Brien (6) 77.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: A: G Hickie (12) 68. B: T Sears (14) 68. C: S Orr (24) 69. A Scr: I Asbury (+1) 73.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: C Grant (7) 40. B: A Higgins (17) 41. C: C Allan (22) 41. Scr: D Loumanis 39. M Davis (PGA) 40. Gold: D Parr (25) 36. Women: Stableford: M Cerkesas (22) 35 cb. Men: Stableford 2B Agg: White: T Stanes (10) A Higgins (17) 76. 2B Agg Scr: J Scruse S Gibson 59. 2B Agg: Gold: D Parr (25) T King (27) 69.

STRATHFIELD: Medley: Stableford White: A: R Kim (4) 38. B: J O’leary (18) 38. C: J Lau (26) 38. Stableford: Scr: H Kim (+1) 35. 2B: G Dickey (6) 46. D Chan (25) 46. 2B Scr: J Kang (4) 39. Y Kim (+1) 39.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: A Smith (17) 40. L Thomas (6) 37. B: B Livermore (24) 34. A Lucas (24 Kurri Kurri) 33. Women: H Golden (20 Tuncurry) 33. F Lane (45) 32.

TERREY HILLS: Stroke: A: D Jiang (10) 68. B: M Chohan (16) 68. C: D Yem (24) 69. A Scr: V Lin 77.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Trophy: M Bouskila (17) 65. A: J Frechtling (14) 68. B: M Bouskila (17) 65. C: J Lee (21) 70 cb. A Scr: M Giles 68.

THE COAST: Men: Stableford White: A: M Bennett (8) 42. A Scr: C Matthews 35. B: B Toland (13) 38. B Scr: S Laws 26. C: D Turnbull (21) 39. C Scr: D Turnbulll 21. Women: Stableford: D Craven (35) 32.

THE LAKES: Stableford: Trophy: S Randazzo (14) 41. J Israel (9) 43 cb. Scr: J Cripps 38. 9-hole: R Mitchell (38) 18 cb. A Warren (36) 20.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: P Brown (12) 39. B: B Rosser (eastlake) (13) 41. C: G Yeldham (Cammeray 33) 35. 2B Agg: B Rosser (Eastlake 13) S Rosser (eastlake) (6) 75.

TOUKLEY: Men: Stroke: Medal Apr: J Bush (12) 76. Medal: A: M Hall (12) 69 cb. A Scr: C Brown 75. B: P Clover (14) 69. B Scr: G Royal cb. C: D Tormay (26) 71. C Scr: R Kennedy 92. Women: Stableford: K McKinnon (10) 40.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: G Cush (6) 43. A Scr: B Germon (0) 32. B: M Taylor (17) 38. B Scr: L Rouse (17) 19 cb. Women: L Berry (21) 35.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: H Kim (11) 38. A Scr: M Pearce (-4) 40. B: P Willey (13) 38. B Scr: C Clissold (14) 22 cb. C: J Jiang (35) 36. C Scr: D Yoon (23) 16. Women: Green: K Kim (19) 33 cb. Men: 2B: Gold: R Gu (26) J Jiang 46. 2B Scr: M Pearce (-4) T Emtage 44.

WAKEHURST: Men: Stroke: Foursome C’ship: R Ferraris (23.5) C Beghin (23.5) 68.5. A Scr: B Mason D Adamson 79. B Scr: D Krempels D Reid 86. C Scr: R Ferraris C Beghin 92.

WALLACIA: Men: Stroke: 2B Stroke: A Scr: C Holmes R Lee 64. B Scr: R Townsend K Weston 79. C Scr: K Murray M Toohey 89. Men: A: M Holmes (18) A Neville (10) 64 cb. B: J Casis (16) J Donoso (21) 60. C: R Lewis (21) N Shaw (25) 67 cb.

WARRINGAH: Men: Stroke: Ambrose: J Toro C Macmillan (1.25) 58.75.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: B Elliott (7) Z Smith (15) 44. Div 1: B Elliott (7) 37 cb. Div 2: D McCarthy (18) 35. Div 3: W Arkins (23) 34.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Cup: Black: S Twaddell 67. J Comerford 68. C Rae 70 cb. D De Traubenberg 70. Stroke: Trophy: J Devane (16) 65 cb. A: P McColl (6) 65. C: M Samios (21) 67. Scr: J Rogan 71.

WYONG: Men: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: A Scr: E Forsyth D Grogan 110. A: V Tedesco (8.25) T Tynan 105.75. B Scr: S Dodd B Dodd 133. B: J Barwick (25.5) S Cullen 112.50. C Scr: A O’Connor R Smith 145. C: P Thornton (35.25) S Grundy 110.25.

VICTORIA SATURDAY

ALEXANDRA: Men: Stableford: A: M Bossonnet (11) 38. B: S Rouget (18) 35. Women: R Worland (18) 35.

ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal May: A: M Page (7) 73. B: I Zadel (15) 65. C: C McLennan (42) 67. C Patrick (23) 75 cb.

BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford White: A: A Dickinson (8) 41. B: J Knipe (22) 40. C: D Fraser (25) 33.

BAIRNSDALE: Medley: Stableford: Hcp: A: K McCormack (8) 38. B: C Jefferis (20) 39. C: M Myers (25) 35. D: B Flack (25) 35.

BARHAM: Women: Stableford: K Laughlin (25) 42. Men: Stroke: Div 1: B Grainger (13) 68. Div 2: W Revill (18) 74.

BARWON HEADS: Men: Stableford Black: A: P Flangan (15) 40. B: M Palmer (21) 37. Women: Stableford: H Fitzpatrick (20) 35 cb. Mxd: 9-hole: J Stagg (19) 18 cb.

BAY VIEWS: Women: Stableford: K Cornell (16) 33. Men: Stableford Medal May: White: C Kellar (Monthly Medal) (17) 35 cb.

BELVOIR PARK: Men: Par: A: L Treble (9) 4 up. B: A Kerr (12) 5 up. C: T Eiffert 5 up. Women: Stroke: B Fitzpatrick (33) 66.

BENALLA: Women: Stableford: A: C Garratt (21) 36 cb. B: E Madden (29) 36 cb. Men: Stroke: A: A Squires (2) 71. B: M Thomas (12) 71 cb. C: B Griffett (16) 68.

BENDIGO: Mxd: Stableford 4B: White: L Dixon/J Allan (16/20) 47.

BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: M Waterfall (33) 30 cb. Men: A: C Pockett (7) 38. B: D Maclean (15) 46. C: R Spencer (42) 42.

BOX HILL: Mxd: Stableford: Div 1: M Howell (5) 38 cb. Div 2: M Valenti (13) 38 cb. Div 3: D Sharwood (20) 38 cb. Div 4: T Hutching (27) 40.

BRIGHT: Men: Stableford White: A: F Noble (13) 33. B: J O’Brien (22) 44. Women: Stableford: E Barker (26) 37.

BRIGHTON: Men: Stroke: Medal: S Camara (24) 63. C Mills (9) 65.

CAMPERDOWN: Mxd: Stroke: Foursome: T Fitzgerald (9) M Fitzgerald (24) 69-1/2.

CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: M Carey (4) 38. B: S Jones (15) 42. E Chandler (19) 41.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford White: A: B Webb (14) 39. B: B Dial (16) 36. C: J Robilliard (23) 38. Women: Yellow: J Ritchie (25) 33.

CASTLEMAINE: Medley: Stableford: A: J Prendergast (4) 44. B: S Grimes (13) 39. C: V Walsh (19) 37 cb.

CENTENARY PARK: Men: Par Black: P Pelzer (11) 3 up.

CERBERUS: Men: Par: A: G Leach (8) 5 up. B: C Dowd (15) 1 up. C: M Balik (26) sq. Women: Stableford: Y Jones (18) 38.

CHELTENHAM: Mxd: Par: A: M Meredith (2) 3 up cb. B: M Linklater (33) 6 up.

CHURCHILL WAVERLEY: Par: Endeavour Hills: A: G Ellis (6) 4 up. B: R Karan (18) sq cb. Mxd: Stableford: Rowville: A: C Quinn (10) 40. B: M Maurice (17) 37.

COBDEN: Stableford: A: M Bainbridge (+3) 37. B: G Byrne (29) 37.

COHUNA: Par: R Farrant (9) 2 up.

COROWA: Men: Stableford: A: A Scott (7) 37. B: J Taylor (12) 39 cb. C: A Wood (19) 40 cb. Women: Stroke: K Cunningham (20) 70.

CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: W Bowd (10) 38. B: R Sleep (19) 41. C: M Kowalski (24) 42. D: R Fisher (26) 39.

CRANBOURNE: Men: Stableford: A: T Ryan (+1) 39. B: E Stringer (15) 43. C: G Wilkinson (35) 41.

CREEKSIDE: Men: Par Yellow: A: B Staples 2 down cb. B: G Johnson 3 up. C: N Alves sq. Women: Par: B Witzany 3 down.

DEEP CREEK: Stroke: Foursome C’ship: H Elyasie C Maclean 80.

DENILIQUIN: Medley: Par: A: P Joice (4) sq. B: V Hutton (12) 6 up. C: G Stephens (19) 4 up. D: J Hood (29) 3 up.

DEVILBEND: Men: Stroke: 4B: G Gallienne (24) J Colquhoun (26) 62 cb.

DROUIN: Women: Stableford: D Sullivan (14) 39. Men: Stroke: A Scr: M Long (+1) 74. L Cook (+1) 74. A: S Henning (19.5) 69.5. G Robinson (19.5) 69.5.

EASTERN: Stableford: South: A: M Anderson (9) 43. B: J Prior (20) 35. North: A: C Noyes (5) 40. B: M Watt (19) 40. East: A: N Powell (12) 37. B: R Philipps (26) 39.

EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: B Sheedy (11) 38. B: A Haidari (15) 35. C: G Hughes (25) 33 cb. Trophy: B Sheedy (11) 38.

EASTWOOD: Men: Par: A: A Kleverkamp (11) 7 up. B: P Osborne (18) 3 up cb. C: S Whitford (22) 6 up cb. Women: K Franks (19) sq.

EUROA: Men: Par: A: R Eddy (8) 5 up. B: R Johnson (20) sq. Women: Div 1: L Ellis (21) sq. Div 2: R Doxey (27) 2 up.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: S Fuller (14) 71. Div 2: J Braybon (20) 73. Medal May: A Scr: I Swain 77 cb. A: S Fuller (14) 71. Women: J Delmenico (25) 68. Brooch: J Delmenico (25) 68.

FLINDERS: Men: Stableford: 4B Agg: H Tiesdell-Smith (7) B Martin (14) 70. Women: S Wilson M Gleeson 63.

FOREST HILLS: Men: Stroke: A: S Pouv (10) 63. B: G Wason (36) 61.

GARDINERS RUN: Stableford Cup: White: J Hutt (19) 42 cb.

GARFIELD: Men: Par: 4B: G Attwood (18) K Sumsion (36) 10 up. Women: J Gay (22) 2 down.

GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: S Makey (14) 44. B: P Roberts (28) 35. Women: Stroke: A Tanner (23) 77.

GOONAWARRA: Men: Stableford: A: A Brodie (+1) 41. B: D McLaughlin (13) 41. C: P Schoofs (17) 40. D: C Daw (23) 38. Women: A: J Reynolds (20) 37. B: K Eiser (28) 32.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: 4B: P French (14) T O’Meara (19) 47 cb.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: A Petryshyn (19) 46. B Sahinis (16) 42. G Mitchell (22) 40. J McMeel (16) 40. N Christie (6) 40.

HEYFIELD: Men: Stroke: A: G Krutli (6) 74. B: M Castles (26) 72 cb.

HORSHAM: Men: Stroke: Div 1/Medal: I Nitschke (6) 68. Div 2: R Pizzoni (17) 70 cb. Div 3: L Toy (23) 73. Women: K Knight (9) 76.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: M Bellion (3) 37. B: S Vogels (17) 39. C: J Papadopoulos (24) 39 cb. Women: S White (7) 35.

IVANHOE: Men: Par: A: D Lee (7) 3 up. B: R Fuller (18) sq. Women: L Cameron (27) 3 down cb.

KERANG: Men: Stableford: G Wyte (12) 40. Women: C Dear (24) 37.

KEW: Medley: Stableford: A: L Baker (11) 40. B: B Collison (19) 42. C: P Donoghue (23) 45.

KEYSBOROUGH: Men: Par: A: J Taylor (5) 3 up cb. B: M Hecker (14) 3 up cb. C: D Langford (23) 6 up. Women: J Hooper (13) sq cb.

KILMORE: Men: Stableford: A: L Musgrave (16) 38. B: U Popovic cb (25) 35. Mxd: Stroke: 36-hole: A Scr: H Dennett (13.5) 175. J Ioannidis (13.5) 175. M Bell (21) 147. S Bell (21) 147.

KINGSTON HEATH: Women: Par: E Knight (37) 2 down. Men: A: J Wilson (13) 5 up. B: G Jackson (15) 7 up.

KOORINGAL: Medley: Stableford: A: S Kofoed (10) 39. B: I O’Keefe (14) 41. C: T Millar (18) 42. D: G Maki (20) 43.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: H Wayland (12) 53. B: M Mullins (14) 45. C: F Roberts (18) 51. Women: A: R Cox (18) 52. B: B Howard (27) 55. C: L Bailey (32) 51.

KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stableford: A: P Noble (11) 39. B: L Hall (24) 37. Women: A: L Medhurst (27) 39.

KYNETON: Men: Stableford: A: J Mc Clure (9) 41. B: W Dodd (20) 39. Women: D Murphy (14) 38.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Medal May: A: C Schwen (8) 66. B: C Walker (19) 69. C: C Numa (20) 66.

LATROBE: Par: A: V Gigliotti (12) 5 up. B: B Beresford (17) 3 up. C: J Talty (30) 4 up cb.

LONSDALE LINKS: Women: Par: A: C Yates (29) 1 up. Men: A: L Norton (9) 1 up. B: A Fry (17) 5 up. C: M Brown (19) 2 up.

MALLACOOTA: Men: Par: Bisque: C Groom (20) 8 up. 9-hole: K Rands (29) 4 up. Women: Stableford: M Allan (9) 34.

MANDALAY: Mxd: Stableford White: A: M Huy (1) 40. B: M Grocock (15) 42. C: C O’Hare (23) 49.

MANSFIELD: Women: Stroke: Div 1: L Anderson (26) 75. Men: Par 4B: White: Div 1: A Stephens/Veneman 8 up.

MARYBOROUGH: Men: Stableford: 4B: P Raven D Parsons 44. Women: W Carmody L Pratt 46.

MEDWAY: Men: Stableford: Hcp: A: E Lobartolo (10) 37. B: C Tripodi (12) 40. C: L Gauci (36) 41. Women: E Mackenzie (20) 39.

MELBOURNE AIRPORT: Men: Par: 4B: M Radic 10 up. D Radic 10 up.

METROPOLITAN: Men: Stroke: A/Medal: M Lukis (10) 68. B: B Corfield (13) 71. C: R Kemp (18) 68.

MILDURA: Stableford: A: G Hazeldene (11) 40. B: E Tyrrell (17) 37. C: D Wall (33) 36.

MOE: Women: Stableford: K Borg (23) 32 cb. Men: A: G Wilson (9) 36 cb. B: C Dunstan (18) 41. C: T Ireland (27) 35.

MORTLAKE: Men: Stableford 2B Agg: White: J Tanner (26) D Uebergang (23) 76.

MORWELL: Men: Stroke White: A: M Mc Nair (13) 71. B: P Buckman (15) 72. C: J Campbell (32) 69.

MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: M Hay (12) 40 cb. B: R Vosti (19) 41 cb. C: B Morrow (24) 40.

MT MACEDON: Stableford: A: M Burrage (11) 41. B: D Leatch (20) 43.

MT MARTHA: Men: Stableford: 2B Agg: B Cooper (19) D Bell (21) 67. 9-hole: J Chapple (25) 18. Women: Stroke: 2B Agg: R Brake (27) J Kingshott (20) 67. Stableford: 9-hole: A Arnaud (38) 12 cb.

MYRTLEFORD: Men: Stroke: A: C Piazza (4) 75. B: T Purss (17) 66. C’ship: A: L Penber (-1) 240. B: P Evans (13) 249. C: G Veldman (21) G Browne (24) 289 to playoff cb.

NEWRY: Women: Stableford: R Whitelaw (20) 34. Men: A: J Barnett (17) 38. B: J Cameron (21) 40.

NORTHERN: Snr Stableford: A: R Brown (9) 41 cb. B: P Chamberlain (17) 42. C: R Julian (21) 41 cb.

NUMURKAH: Men: Stroke: A: C Booth (15) 70. B: B Padgett (19) 70. Women: B Hutchins (15) 66.

OAKLEIGH: Men: Stableford: C’ship: T Nooroa 33. Women: Stroke Black: E Chilton (41) 55.

OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stableford: A: P Clowes (18) 33. B: V Feng (27) 33. Women: D Conn (46) 29.

PATTERSON RIVER: Women: Stroke: L Fitzgerald (16) 75. Men: A: M Welsford (10) 68. B: K Brennan (13) 66. C: C Macwhirter (21) 68.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula South: White: A: B Fenwick (11) 39. B: A Battaini (19) 39. J Liapis (9) 39. B: A McCartney (22) 40 cb. Women: Stableford: Peninsula North: M Wallace (44) 36. Men: Stableford White: A: B Beckwith (12) 43. B: C White (18) 38. C: M Haydon (24) 36. Women: Stableford: L Hartley (9) 37.

PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: 4B: V Roff Smith (18) J Baker (31) 65. Men: M Ward (9) T Hornsby (24) 57.

PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: Y Lathouris (4) 41. B: P Atchison (13) 40 cb. C: K Godfrey (20) 40. D: I Morris (25) 39. Women: Stableford: H Powe (22) 37.

PORTLAND: Men: Stroke: Medal: A: B Cumming (3) 69. B: R Place (15) 68. C: P Schultz (17) 75. Women: A White (22) 70.

PORTSEA: Men: Stroke: Foursome C’ship: C Robbins (-2) A Bullas (5) 149. Women: V Colliver (14) K Hastie (13) 92.

QUEENSCLIFF: Mxd: Par: A: M Christensen (14) 8 up. W Reid (14) 6 up. B: A Webber (16) 7 up. J Merriman (18) 5 up. C: B Palmer (22) 3 up. P Treble (22) 3 up.

RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: R Latham (11) 38. B: G Walker (16) 41. C: E Boraine (21) 41. D: R Nash (25) 42.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: M Anthony (3) 37 cb. B: S Brett (25) 40.

RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: H Baxter (5) 38.

RANFURLIE: Men: Stableford White: A: B Mottrom (3) 40. B: M Sherer (11) 40. C: W Forrest (21) 42.

RICH RIVER: Men: Stroke East: Black: A/Medal: N Speight (10) 65. A Scr: L Mccullagh (3) 72. B: L Webb (18) 68. B Scr: G Albert (14) 81. C: L Whitehead (27) 71. C Scr: A Cochrane (19) 87.

RINGWOOD: Men: Stableford: A: G Duxson (10) 40. B: T Rauert (14) 40. C: G Mahoney (22) 32 cb. Women: L Dang (29) 38.

RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: B Jacobs (9) 41 cb. B: T Byrnes (18) 41. C: T Miller (20) 43.

ROCHESTER: Men: Par: 4B: J Wright (4) L Radley (20) 11 up.

ROMSEY: Men: Stroke: M Nicholls Jnr (20) 69. C’ship: M Squire 77.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: A: R Dunn (12) 43. B: J Eaton (14) 39. C: C Wemyss (23) 40. North: A: G Heinrich (5) 44. B: B Harrington (13) 41. C: J McFayden (32) 34. Women: A: V Elders (10) 39.

ROSSDALE: Men: Stableford: A: D Raux (12) 42. B: L Gross (15) 42. C: T Berger (21) 43. Women: G Thorne (13) 38.

ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford East: White: A: T Power Horan (-3) 38. B: S Young (14) 39. C: P Thompson (27) 40. P Howard (16) 36 cb.

SAFETY BEACH: Mxd: Stableford: 9-hole: P Harrington (29) 17. Trophy: A: B Munn (+2) 41. B: D Pitt (15) 37 cb. C: J Hasler (22) 40. D: R Jeffkins (31) 34 cb.

SALE: Men: Stableford: 4B Agg: A: M Durrant (21) J Howson (15) 72. B: S Harrap (5) M Hurst (11) 69 cb. Women: A: V McNaughton (38) 31. K Manze (16) 29.

SANCTUARY LAKES: Stableford: A: A Cilmi (7) 42. B: J Tan (10) 42 cb. C: N Waugh (36) 42.

SANDHURST: Men: Stableford: North: A: M Fedmowski (0.0) 41. B: I Battye (17) 41. C: V Keyuranggul (22) 41. Stroke: Captain’s Trophy: Champions: A: S Quirk (7) 70. B: J D’Angelo (14) 67. Women: M Sumithran (14) 67. Stableford: North: K Lee (17) 36. Stroke: Medal May: Champions: M Sumithran (14) 67. Men: A Pirie (26) 76.

SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: B Dunne (9) 42. B: M Hardy (14) 39. C: S Somers (20) 39. Women: Green: K Hinkley (27) 32.

SEYMOUR: Men: Par: Cock o’ Walk: A: G Pell (5) 3 up. B: J Muscovich (19) 1 down. Women: D Stammers (20) 2 down cb.

SHEPPARTON: Men: Stroke: A: L Dixon (-1) 69. B: W Snow (14) 67. C: M Harris (27) 65. Women: E Goodman (21) 73. D Wood (26) 76.

SORRENTO: Women: Stableford: C Plowright (37) 35 cb. Men: A: D Worley (13) 36 cb. B: J Sitch (31) 39.

SOUTH PINES: Medley: Par White: Div 1: T Vandenhoff (12) 2 up cb. L Piper (15) 2 up. Div 2: B O’Doherty (19) 1 up cb. F Woodward (23) 1 up.

SOUTHERN: Stableford: A: N Bitu (11) 40 cb. B: D Barrett (14) 40 cb. C: D Alberton (22) 42.

SPRING PARK: Men: Par: B Caulfield (20) sq.

SPRING VALLEY: Men: Par: 4B: A: J Griffiths (18) J Mcdonald (26) 11 up. B: G Clarke (26) M Riach (12) 14 up.

STRATHALLAN: Men: Stableford: R Harris (11) 39. A: G Blackwood (11) 33 cb. B: B Robertson (18) 38. C: G Peirce (24) 36 cb.

THE DUNES: Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: Div 1: R Chapman (8) 21. Div 2: P Petersen (31) 19. Women: The Dunes: L Berra (24) 37. Men: Par: Div 1: A Tratt (13) 4 up. Div 2: T Banks (20) 7 up.

THE HERITAGE: Men: Par: Henley: A: G Dantanarayana (6) 3 up. B: D Modric (18) sq cb. C Scr: S Rachcoff (29) 3 up. Stroke: St John: A: G Forbes (6) 67. B: T Bradley (15) 68 cb. C: S Chua (23) 67.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: M Baker (29) 42.

THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: L McFadden (7) 41 cb. B: P Beighton (15) 40. C: S Humphreys (33) 39.

THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: S Lastavec (8) 42. B: A Puskas (11) 40 cb. C: J Gundy (17) 40 cb. Women: J Pavletich (13) 37.

TIRHATUAN: Men: Par Yellow: A: A Hayes (12) 1 down. B: P Storey (16) 3 up. C: S McPhee (28) 9 up. Women: Par: H Jeffery (22) 1 down cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: A Purtill (7) 37. B: D Perrett (15) 37. C: R Hehir (30) 38. Women: A: C Perston (19) 37. B: N Beard (27) 38. Medley: Stableford Gold: P Gilbee (22) 31.

TORQUAY: Men: Par: A: J Spicer (11) 3 up. B: A Ranner (12) 4 up. C: A Franklin (17) 3 up. D: R Harding (30) 5 up. Women: A Stadler (37) 2 up. Mxd: Resort: B Castieau (24) 1 down.

TRAFALGAR: Medley: Stroke: Ambrose: B Griffin (7) P Grima (10) R Phoenix (3) H Phoenix (34) 54.25.

TRARALGON: Men: Stableford: A: B Fromberg (10) 41. B: S Kay (14) 40. C: G Sykes (18) 46. D: M Jones (23) 42. Women: F Renehan (31) 37.

TRENTHAM: Men: Stroke: 4B: A Sisk (22) L Murray (11) 58. Women: Medal: A: T O’Callaghan (19) 74. B: A Evered (21) 74. C: J Stephenson (41) 76.

VICTORIA: Men: Stableford: A: K Naylor (8) 39. B: R Mulcaster (13) 40. C: G Hare (18) 42. Women: A McGorrery (18) 42.

WARRAGUL: Women: Par: A: A De Villiers (14) 4 up. B: B Best (23) 1 up. Men: 4B: P Ferguson (17) W Norton (11) 10 up.

WARRNAMBOOL: Stableford: A: W Holman (2) 39. B: M O’Keefe (14) 38. C: S Hester (27) 39. C Lappin (14) 36.

WATERFORD VALLEY: Men: Stableford White: A: J Griffiths (9) 39. B: S Finch (10) 41. C: R Alexander (17) 41 cb.

WERRIBEE PARK: Women: Stableford: A: M Chnag (19) 36. Men: A: P McMaster (10) 45. B: L Malgeri (17) 45. C: S Cincotta (20) 41. D: A Cachia (23) 39.

WODONGA: Men: Stableford: A: S Nusser (6) 43. B: J Woolbank (16) 41. C: N Jarvis (25) 43. Women: A: V Beehan (19) 37. B: R Smallacombe (30) 37.

WONTHAGGI: Men: Par: 4B: J Geyer (19) 9 up cb. R Geyer (17) 9 up cb. 4B Scr: D Crellin (2) 70 up. M Scott (+1) 70 up.

WOODLANDS: Men: Stableford White: A: J Mcdonald (7) 39 cb. B: H Van Der Walt (12) 42. C: J Mair (22) 43. Women: Stableford: K Mahlook (13) 37.

YARRA PARK: Men: Stableford White: D Harvey (27) 33. Women: Stableford: M Sinnott (21) 34.

YARRA VIEW: Men: Stableford: Hcp: M Dawes (19) 34.

YARRA YARRA: Men: Stroke: Hcp: A: A Mallet (7) 69 cb. B: G Stach (14) 66. C: V Bellier (17) 69. D: B Chenu (28) 67. Stableford: D Lobb (19) 35 cb. Stroke: Medal May: G Stach (14) 66. Women: Hcp: S Fernando (3) 77. Men: Cup: B Chenu (28) 140.

YARRAM: Men: Stroke: A: J Swift (4) 71. B: B Reid (14) 72 cb. C: B Farley (18) 69. D: D Lothian (23) 75. A Scr: J Swift 75.

YERING MEADOWS: Stableford White: C Wood (14) 38 cb. Mxd: Stroke: Ambrose: E Huynh (2) J Hassall (8) M Eichler (15) C Shelton (19) 53.5.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email