September 18, 2021

Daily Club Golf 5 May 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 5 May 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Wednesday, 5 May 2021.

NSW WEDNESDAY

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Willis (11) L Witham (24) 44. Div 2: C Aguasa (19) L Oitzinger (20) 47. 2B Scr: D Keith (1) M Pestell (6) 38. 4B Agg: A Anderson (6) C Munns (11) G Bensley (8) R Hooker (7) 131. A: R Hooker (7) 37 cb. B: D Knudsen (18) 35. C: C Aguasa (19) 38. D: P Doshi-dowsett (27) 31.

AVALON: Women: Stroke: J Johnson (38) 72. Scr: L Miller (21) 97. Medal May: L Miller (21) 76 cb.

BALGOWLAH: Men: Stableford: M Cook (12) 37.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: D Hanlon (14) 37.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: B Jeffery M Mackenzie 72. A: M Laracy (10) 39. B: D Pickles (13) 41. C: B Joscelyne (21) 36.

CAMMERAY: Men: Stableford: C Unwin (16) 35 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: D Terry (17) 32.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: K Kenny (28) G Edwards (16) 73. 2B Scr: A Godfrey E Vassallo 45. A: T Amery (7) 35 cb. B: A Godfrey (13) 42. C: K Kenny (28) 35.

CASTLECOVE: Women: Stroke: S Canham (29) 73.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Multi: G Gleeson (12) P Barry (11) 66. P Barry (11) 38.

CONCORD: Men: Stableford 2B: White: R Lilia (8) N Brancatisano (26) 46. A: R Lilia (8) 37 cb. B: D Spruell (14) 38. C: N Brancatisano (26) 32.

CROMER: Men: Stableford: 2B: J Macqueen R Nuss 46 cb. D Anderson (26) 41.

CUMBERLAND: Men: Stableford: D Chang (16) 39.

DUNHEVED: Veteran: Stableford: A: W Beesley (15) 35. B: R Metcalfe (19) 32. C: J Davidson-Brown (23) 38. Medley: A Chapman (7) 35. Women: Stroke: D Bowen (36) 78.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: S Grey (16) 38.

EVERGLADES: Snr Stableford: A: L Bradstreet (7) 42 cb. B: P Howell (13) 37. C: P Goswell (19) 41 cb. D: J Marsh (26) 40. Scr: M Egan (4) 38.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal: Div 1: R Hochkins (4) 70. Div 1 Scr: D Sattout 82. Div 2: W Rando (24) 71. Div 2 Scr: R McWilliams 101.

GOSFORD: Men: Stableford 2B: White: C Goy A Baffis 45. Scr: T Van Der Kolk (-2) 34. A: G Smith (11) 37. B: G Chee (18) 38 cb. C: C Coy (19) 39.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: M Steel (7) 36. B: S Dawson (19) 37. C: J McGhie (26) 36. Women: C Moran (20) 29 cb.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: D Williamson (+5) J Wooster (+3) 47. 2B Scr: D Williamson J Wooster 50. A: K Yorston (11) 40. B: A File (17) 36 cb. C: H Lamble (19) 36 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: B Nagi (+1) M Lea (8) 69. M Lea (8) 40. Scr: A Rachid 34. Veteran: K Cribb (5) 34.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: A Hall (19) H Shaw (15) 44. X Guo (22) 37.

LEONAY: Women: Stroke White: L Cupples (18) 70.

LEURA: Medley Stableford Winner: C Youll (23) 36.

LIVERPOOL: Women: Stroke: Div 1: E Ryu (11) 77. Div 2: D Gwon (21) 79. Div 3: Y Lee (29) 77. Div 1 Scr: S Kim (14) 95. Div 2 Scr: S Yoo (19) 99. Div 3 Scr: L Youn (29) 114.

LONG REEF: Men: Par: A: F Skiffington (12) 4 up. B: C Wharten (14) 3 up. C: C Payne (23) 5 up. Scr: T Holley 6 down.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: 2B: P Judd (22) I Wood (22) 43 cb. J Seaman (15) 37.

MANLY: Men: Stableford: 2B: C Yates (9) Y Sweetnam (20) 45. A: K Munro (12) 36. B: M Epper (16) 35. C: Y Sweetnam (20) 39. Scr: J Roche 33.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: R Saggers (14) B Tait (12) 47. A: M Radford (7) 44. B: R Wheatley (21) 39 cb. C: M Donlan (34) 39. Scr: M McInnes 42.

MONASH: Men: Stableford: 2B: A Low (18) B Deverall (12) 44. 2B Scr: J De Rooy (2) J Cusworth (4) 34. A: S Mott (12) 37. B: J Kempster (19) 36. C: K Selinger (21) 36. White: W Plunkett (23) 32.

MOORE PARK: Mxd: Stableford White: G Latham (17) 42. Veteran: N Heah (18) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: P Purcell B Pickworth 44. A: A Oaten (9) 38. B: H Konsti (13) 37. C: I Southwell (21) 39. Scr: M Thompson (1) 33.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: P Kent (10) 38. G Hall (10) 37. B: C Hickey (16) 37. M Baker (16) 35. C: M Henneberger (24) 38. P Page (28) 36. Gymea Lily: A: J Morgan (10) 40. P Metham (11) 36. B: M Trigas (20) 37. D Monin (18) 37. C: P Graf (29) 42. M Mifsud-Ellul (24) 34.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: R Shuttleworth (4) C Godfrey (15) 41. F Brus (22) 37.

NOWRA: Men: Stableford: I Hayes-Williams (16) 29.

NSW: Men: Stableford: 2B: B Shofer (7) H Blend (14) 43. G Cullen (9) 36 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Gallie (20) C Lumb (18) 74.  A: R Nakaad (5) 38. B: C Lumb (18) 40. C: P Lamperts (20) 37. Scr: S Tarrant 32.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: Irish Team: H Gerdes (7) L Sheils (+1) K Gibson (14) J Eldridge (9) 86. A: T Van Zuylen (10) 42. B: G Herriott (20) 37. Scr: A Mowat 33.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: S Smith (17) A Dimech (14) 45 cb. 2B Scr: E Banguis A Barnes (Dunheved) 40 cb. Men: A: M Organ (2) 37. B: S Defina (14) 35 cb. C: B Sampson (22) 35.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: T Fletcher (6) S Fletcher (36) 46 cb. Men: M Peacock (15) 39.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: D Stollery (23) N McCurley (22) 71. 2B Scr: M Smith (11) W Palmer (3) 36. A: J Beardsmore (4) 38. B: D Carter (17) 40. C: N McCurley (22) 38. Scr: W Palmer (3) 34.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: J Simos (23) A Bruce (10) 49.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Son (11) Y Hwang (9) 71. Div 2: K Lee (30) M Kang (13) 68. A: J Koo (12) 39. B: B Wheelhouse (15) 40. C: R McRae (20) 37. D: N Patel (27) 38. Scr: B McDonald 29.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: D Puxty (11) 37. S Smith (10 Pymble) 36. B: C Wilson (26) 37. R Ready (21 Kew) 35.

TERREY HILLS: Stableford: A: K Chang (11) 36. B: M Priestly (17) 42. C: J Ellis (21) 40.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: C Joo-Lennox (10) T Finney (9) 46. Scr: D Midgel T Finney 31. P Tulloch (33) 38.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: C Quin (7) R Kennedy (20) 47. 4B Scr: K Rixon R Luke 39. A: C Quin (7) 38. B: G Atwell (18) 42. C: R Kennedy (20) 41. D: C Mehmet (27) 39.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford Gold: A: P Edenborough (1) 38.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: R Stevens (22) G McElroy (12) 47. A: D Tapper (4) 36 cb. A Scr: D Tapper 32. B: M Berry (16) 36. B Scr: R Taylor 23. C: J Middleton (24) 38 cb. C Scr: J Middleton 20.

WALLACIA: Women: Stroke: Foursome: C Wong M Tagg (30) 80. Scr: J Thorpe S Owen 103. Foursome C’ship: J Thorpe S Owen 195. Hcp: A Burns J Farkas (22.5) 153.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: K Davis (21) S Murray (12) 47 cb. A: D Rodd (11) 41. B: S Tweedie (21 Wakehurst) 36 cb. C: S Richards (27) 38.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: R Witcombe (17) 37. C Clarke (4) 35 cb. I Thorncroft (5) 35 cb. K Mavin (7) 35. L Brading (22) 34 cb.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: R Cross (16) D Moffat (15) 75. A: P Wallace (8) 40. B: B King (14) 39. C: B Ayres (21) 41. Scr: P Joseph 38.

VICTORIA WEDNESDAY

ALEXANDRA: Women: Stroke: A: H Findlay (22) 73. B: A Gunton (39) 71.

BACCHUS MARSH WEST: Stroke White: Medal: K Maclean (19) 71.

BAIRNSDALE: Women: Stableford: A: K Bishop (23) 36. B: M May (27) 39 cb.

BARHAM: Women: Stroke: Div 1: M Jobling (21) 74. Div 2: S Robertson (30) 72.

BAY VIEWS: Women: Stableford: Silver Spoon: S Rutley (49) 36.

BENALLA: Men: Stableford: A: S Thomas (2) 38. B: P Bridgfoot (16) 36. C: G Fraser (23) 38.

BENDIGO: Mxd: Stableford White: A: M Owen (5) 38 cb. B: P Williams (15) 36. C: B Jenner (27) 36.

BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: S Harper (27) 31.

BOX HILL: Women: Stroke: Div 1: J Webb (16) 72. Div 2: K McLeod (35) 72.

BRIGHT: Stroke: A: R McGrath (18) 73. B: R Gross (33) 70.

BUNDOORA PARK: Women: Stroke: Medal May: S Cassidy (15) 81.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Women: Stroke: N Mitchell (16) 71.

CASTERTON: Stableford: G Hegarty (23) 39. R McCallum (9) 37.

CHALAMBAR ARARAT: Women: Stroke: Brooch: R Hamilton (17) 70. A Scr: R Hamilton (17) 87. B Scr: M Brehaut (24) 98. C Scr: N Pugh (32) 109.

CHELTENHAM: Women: Stroke: J Bond (14) 73.

CHURCHILL WAVERLEY: Women: Stroke: Rowville: A: K Pittman (21) 79. B: V Bray (36) 78.

COHUNA: Women: Stableford: G Crichton (15) 29 cb. Stroke: Singles KO f: S Hancock (23) bt L Stone (33) 2-1.

COMMONWEALTH: Women: Stroke: A: M Moore (16) 73. B: R Horgan (24) 73 cb. C: V Li (30) 76 cb.

CRAIGIEBURN WILLMOTT: Women: Stableford: L Kowalski (21) 31.

CRANBOURNE: Men: Stableford: L Hellman (25) 41.

CURLEWIS: Men: Stableford White: A: P Phyland (11) 39. B: P Larcombe (13) 37 cb. C: I Kulbars (22) 39.

DEEP CREEK: Mxd: Stableford White: A: H Elyasie (6) 38. B: T Vallance (30) 36.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: C Thomson (5) 40. B: G Collins (23) 37. C: J Hetherington (27) 36.

DEVILBEND: Stableford: Medal: A: P Del-Gatto (11) 40. I Oliver (13) 38. B: C Holmes (30) 37. D Vanderuit (25) 36.

DORSET: Women: Stroke: Medal May: A/Medal: L Lees (25) 70. B: A Roberg (41) 75. 9-hole: J Dyer (26) 40.

DROUIN: Men: Stableford: A: J Wolswinkel (12) 37 cb. B: B Toogood (15) 37. C: J Mitchard (25) 40.

EASTERN: Stableford: South: A: S Singham (7) 40. B: C Scroop (26) 36. North: A: J Carson (6) 41. B: D Beasy (24) 35. East: A: G Shaw (15) 43. B: J Fu (21) 36.

EASTWOOD: Men: Stableford: A: B Noble (10) 40. B: R Boyd (15) 40. C: L Cripps (21) 42.

EUROA: Women: Stableford: Div 1: J Thompson (19) 35. Div 2: V Doxey (32) 37. Men: D Baker (22) 40.

FINLEY: Women: Stroke: Medal May: H Wastle 90. J Delmenico (25) 72. Men: Stableford: M Daniel (6) 37.

FOSTER: Women: Stroke: Medal May: A: B Warren (12) 78. B: V Gow (33) 76.

GARDINERS RUN: Stableford: A: M Seehusen (9) 41. B: M Caligiuri (11) 45. C: G Hemus (22) 39.

GLEN WAVERLEY: Women: Stroke: Medal May: J Parisi (36) 75. A Tanner (23) 77 cb. Stableford: 9-hole: M Gleeson (34) 15 cb.

GOONAWARRA: Men: Stroke: A/Medal: R Te Whare (2) 68. B: P Zvirblis (15) 69. C: B Gherashe (16) 72. D: B McAloney (26) 72 cb.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: M Wohlers (10) 43. B: J RObarts (18) 38. C: J Dunphy (30) 36 cb.

HAMILTON: Women: Stroke: R Tonissen (24) 77. M Roma (34) 76.

HEIDELBERG: Men: Stableford Black: A: A Brown (10) 39. B: N Paine (17) 38. C: A Legovich (18) 42.

HILLTOP TATURA: Women: Stableford: A: J Hayward (19) 36. B: L Flett (26) 35.

HORSHAM: Men: Par White: Div 1: G De Wit (10) 2 up. Div 2: S McClure (20) 3 up. Div 3: O Wooster (33) 2 up.

HOWLONG: Women: Stroke Medal May: Yellow: A: S Harris (19) 67. B: E Coxon (26) 75 cb.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: G Beilby (19) 41.

JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: G O’Connell (8) 39. B: M Hill (15) 35. C: T McAtee (20) 31.

KERANG: Women: Stroke: Medal: J Marshall (33) 68.

KEW: Men: Stroke: Medal May: A: P Meehan (12) 37. B: A Targett (16) 40. C: A Tooth (20) 38 cb. A Targett (16) 40.

KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: T Pope (3) 37 cb. B: P Bottrell (14) 38 cb. C: D Swindells (21) 38 cb. Medal Apr: A Cronwright cb P Tuohey.

KILMORE: Men: Stableford White: I Gray (11) 31. Women: Stroke: Medal: A: H Dennett (14) 75. B: H Clancy (30) 75.

KINGSTON HEATH: Men: Stableford White: A: M Tucker (7) 40. B: K Frost (23) 40 cb. Women: P MacKenzie (22) 40.

KOORINGAL: Medley: Par: T Warnock (19) 2 up cb.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford White: A: D Kuiper (11) 34. B: G Saynor (14) 40. C: B Hogan (18) 37.

KYNETON: Men: Stableford: A DiBella (12) 34. Women: J McKellar (37) 33.

LAKES ENTRANCE: Women: Stroke: Medal May: A: A Weel (25) 74. B: R Beckett (37) 72.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford Black: A: A Seddon (3) 38. B: C Walker (16) 33. C: S Mahar (20) 35. J Casanelia (23) 32.

LATROBE: Men: Par White: A: D Bisignano (12) 6 up. B: T Finnegan (17) 1 up cb. C: R Good (31) 1 down cb.

MAFFRA: Men: Stroke: A: P May (10) 71. B: C Coleman (13) 71. C: P Warry (23) 72.

MALVERN PARK: Women: Stroke: Medal May: B Patel (18) 72. Scr: J Stone (15) 91. Stableford: 9-hole: C Curley (36) 14.

MANDALAY: Mxd: Stableford White: A: P Quilty (11) 40. B: R Macleod (19) 35.

MANSFIELD: Women: Stroke: Div 1: D Sedgman (14) 72. Div 2: D Comerford (25) 72 cb.

MELTON VALLEY: Stroke: A: G Balazs (17) 70. B: J Sanders (23) 71. Hole in one: B MANEY at 9th.

METROPOLITAN: Par: M Baker (18) 2 up.

MILDURA: Men: Stroke: A: S Toma (1) 68. B: S Reberger (18) 67. C: D Wall (33) 68.

MOE: Women: Stroke: Medal May: A/Medal: L Bates (22) 68. B: K Savige (26) 80. Stableford: 9-hole: K Shaw (22) 17.

MORNINGTON: Stableford: A: M Scott (11) 42. B: P Jones (18) 39. C: B Perkin (43) 41.

MORTLAKE: Veteran: Stroke: 12-hole: B Twaddle (10) 50.

MT MACEDON: Stableford: M Hoiles (15) 38. J Dawson (14) 34. Plate: T Penney (38) 20.

MT MARTHA: Men: Stroke: Medal: D Shirley (16) 66. A: R Villani (12) 70. B: J Inch (23) 71. C: L Kerr (28) 74. 9-hole: C Chiu (30) 37.

MYRTLEFORD: Men: Stableford: A: K Batt (14) 33.

NORTHERN: Stableford: A: R Molluso (10) 42. B: A Angelodemou (17) 40. C: N Karunatileke (21) 39. D: J Brebner (47) 37.

NUMURKAH: Women: Stroke: Medal May: A/Medal: M Hansen (19) 71. B: M Ryan (30) 75.

OAKLEIGH: Women: Stroke Black: A Hawkins (25) 63 cb. Stableford 9-hole: J Carlson (43) 17.

PATTERSON RIVER: Mxd: Stableford White: I McLean (25) 39.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula South: White: A: A Kelly (+2) 39 cb. B: B Burt (21) 38. PM: A: R Barnett (11) 39. B: M Miller (30) 43.Peninsula North: A: J Holland (1) 39. B: T Dillon (20) 39. C: G Ross (25) 33. 

PORTARLINGTON: Women: Stroke: A: J Peppard (16) 72 cb. B: C Cunningham (24) 73. C: P Worsley (34) 78. Stableford: K Randall (40) 37.

PORTLAND: Women: Stroke: Medal May: A/Medal: K Smail (15) 72. B: L Chapman (21) 75. C: M Menzel (33) 74.

PORTSEA: Women: Stroke: Medal Apr: G Sharp-Paul (23) 72.

QUEENSCLIFF: Women: Stroke: P Treble (22) 73. J Welsh (27) 76. Men: Stableford: J O’donoghue (14) 37. K Krusic-Golub (12) 36. A Fry (17) 37. D Mckeown (16) 36. J Shinners (26) 35. J Morgan (21) 34.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: Medal May: A/Medal: G Smith (11) 2. B: I Pockran (36) 1 cb.

RANFURLIE: Women: Stableford: Medal May: A: M Cochrane (17) 31 cb. B: C Clifford (23) 32. Stroke: Medal of Medallists: A: M Cochrane (17) 76.

RINGWOOD: Men: Stableford White: A: D Walton (5) 37. B: P Reus (17) 36. C: P Banfield (22) 33.

RIVERSDALE: Women: Stableford: A: G Biggs (18) 36. B: J Dowd (20) 38. C: J Robinson (36) 37. Stroke: Cup: L Lee (13) J Her (20) bt J Schultz (9) K Smith (37) 1up.

ROSANNA: Stableford: A: T Cook (17) 39. B: A Ritchie (21) 39. C: A Cochrane (30) 39 cb.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: North: A: P Mills (2) 70. B/Medal: M Williamson (17) 69. C: G Lowe (25) 70. Stableford: South: A: J Brady (8) 38 cb. B: R Templer (17) 40. C: D Miller (29) 41.

ROSSDALE: Stroke: A: G Sinclair (21) 72. B: E Vinton (27) 75. C: K Morris (41) 75. Medal May: G Sinclair 72.

ROYAL MELBOURNE: Women: Stableford: East: A: F Love (11) 44. B: C Stenniken (25) 36.

ROYAL PARK VETERANS: Men: Stroke: 9-hole: J Lee (8) 32.

SAFETY BEACH: Stableford: C Wood (13) 40.

SALE: Men: Stableford: A: B Renou (14) 36. J Simic (6) 34. B: I Jones (20) 38. P Ray (25) 37.

SANDHURST: Medley: Stableford: Champions: S Hough (10) 37. North: E Washington (11) 41.

SHEPPARTON: Women: Stroke: A: A Pegg (24) 68. B: F Hand (30) 76. C: D Trickey (38) 75.

SORRENTO: Men: Stableford: A: B Davidson (16) 39. B: C Whyte (21) 39.

SOUTHERN: Stroke: Medal: R Mittra (30) 68 cb. A: P Simos (10) 68. B: G Evans (16) 69. C: R Mittra (30) 68.

SPRING VALLEY: Men: Par White: A: G Arthur (10) 5 up. B: D Mahaven (25) 4 up. P Killen (10) 5 up. B: B Lovelock (24) 5 up cb.

STRATHALLAN: Men: Stableford White: E Koren (17) 41.

THE DUNES: Men: Stroke: The Dunes: A: D Isaac (12) 68. B: G Busby (24) 61. The Cups: G Bethell (23) 58.

THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: V Lawther (10) 36. B: Y Kwak (12) 38. C: B McInnes (25) 38. Henley: A Hegeman (7) 29.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford White: A: J Demetrious (5) 40. B: R Morley (17) 42. C: T Brown (21) 38.

THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Beach: A: S Monahan (10) 40. M Roberts (6) 39. B: E Macleod (11) 42. B Purchase (11) 37 cb. C: M Bennett (19) 39. A De Crespigny (15) 37 cb. Women: A: J Pavletich (13) 36 cb. A Page (37) 36.

TIRHATUAN: Women: Stroke: B: R Benavides (29) 81. Medal May: C: A Nicholls (30) 76.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: D John (4) 40 cb. B: S Campbell (16) 38. C: G Stewart (20) 37. D: N Stephens (25) 37. Gold: G Sharp (26) 31.

TORQUAY: Men: Stableford: A: G Smith (7) 38 cb. B: J Barnes (14) 37 cb. C: G Whitely (20) 42. D: J Potter (21) 40. Resort: H Knevitt (22) 34. Visitor: M Vaughan (Wodonga GC) (10) 37.

TRAFALGAR: Women: Stroke: Medal May: J Tickell (8) 72. 9-hole: S Roberts (42) 39.

TRARALGON: Women: Stroke: Medal May: Div 1: J Hayes (21) 71 cb. Div 2: E Kay (31) 72. Stableford: 9-hole: K Roberts (26) 21.

VICTORIA: Men: Stableford: T Gibson (Yarra Yarra 21) 42. M Mateer (22) 31.

WARBURTON: Mxd: Stroke White: L Dickson (19) 65.

WARRAGUL: Women: Stroke: A: S Todd (21) 74. B: W Henshall (26) 71. C: M Wight (30) 71. Medal Apr: M Wight (30) 71. Stableford Yellow: J Weir (31) 38.

WARRNAMBOOL: Women: Stroke: A: A Blake (24) 69. B: J Williams (40) 68. A: A Blake (24) 69. B: J Williams (40) 68.

WERRIBEE PARK: Women: Stroke: Medal May: A/Medal: K Kim (25) 73. B: A Dowling (38) 74.

WODONGA: Men: Stableford: A: D West (8) 40. B: G Byrnes (14) 41. C: N Jarvis (26) 37.

WONTHAGGI: Women: Stroke: Medal May: A: C Bolding (18) 78. B/Medal: S Piasente (24) 68. C: A Grenville (36) 73.

WOODLANDS: Women: Stroke: Medal May: J Criswick (11) 73.

WOORAYL: Women: Stroke: Medal May: A/Medal: E Berryman (14) 71. B: L Forrester (36) 76.

YARRA YARRA: Women: Stroke: A: T Chau (13) 72. B: H Hadera (31) 72. C: P Green (34) 75. Scr: A Kaiser 80. Stableford: P Nissen (35) 32. Stroke: Medal May: T Chau A Kaiser H Kadera 72 to playoff.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email