September 19, 2021

Daily Club Golf 2 May 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 2 May 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney , South Australia, and Victoria for Sunday, 2 May 2021.

NSW SUNDAY

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: M Bessemer (18) T Ryan (5) 48. Mxd: S Kwon (28) Y Kwon (16) 49. Men: Div 1: Y Oh (17) 43. Div 2: M Na (22) 42. Women: A Kang (54) 40.

AVONDALE: Mxd: Stableford 2B: White: A: H Hesketh J Hesketh 47. B: P Banks R Keen 45. Men: A: T Gavaghan (17) 37. B: H Hesketh (3) 36. Scr: B Thomas (0) 35. Women: Stableford: A: R Keen (5) 37. B: M Betts (11) 33. Scr: R Keen. Mxd: Stableford Foursome C’ship: White: A: D Whatmough S Whatmough 40. B: P Geldens L Geldens 37.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: L Papadopulos J Papadopulos 50. Men: A: P Randall (11) 42. B: D Halliday (14) 41. C: L Papadopulous (30) 39. Women: M Pak (41) 35.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: T Atley (3) F Godfrey (13) 46. Men: A: H Scott (11) 39. B: B Lamport (26) 41. Women: H Owens (27) 37. Medley: Scr: T Atley (0) 31.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: L Selems (9) A Price (20) 46. P Allen (21) 41. A: C Wieckhorst (8) 38. B: R Wilson (19) 39. C: S Takeda (22) 36. Scr: E Koukos (4) 32. Mxd: 2B: P Livanos (28) M Kinchin (42) 44. N Honer (19) 37. M Kinchin (42) 36.

BEXLEY: Medley: Stableford: Split Six: D Sherry (17) D Gilligan (18) 70. A: W Kim (1) 37. B: E Ibrahim (16) 41. Scr: K Halloran 28.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: Bowl: L Pressely G Cope R Jackson P Jackson 280. Cup: C Fukushima S Fukushima 145.

BONNIE DOON: Mxd: Stableford: 2B: M Lawlor (10) C Hollis (30) 46. Medley: A: C Grant-Foster (11) 39. B: A Cook (16) 42. C: D Yan (22) 34 cb. Scr: D Hanafi 37.

BONVILLE: Medley: Stableford: P Maunder (5) 38 cb. J Habgood (23) 38. D Kennedy (7) 36.

BOWRAL: Medley: Stableford White: J Smith (7) 42.

BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A Scr: G Bainbridge (8) 74. A: G Bainbridge (8) 66. B Scr: G Burke (18) 83. B: K Farrell (21) 64. C Scr: B Hayward (25) 89. C: B Hayward (25) 64.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 9-hole: D Kaiki (13) 20.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: C Andrews (6) 44. P Baker (14) 44. Div 2: B Pham (19) 44. J Man (15) 44. A Scr: K Nair (1) 35. J Calleja (1) 35. A: M Kim (11) 38. B: B Naidu (17) 39. C: B Pham (19) 39. J Franklin (28) 36.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: K Hwang (23) J Kim (20) 50. 2B Scr: M Farhad T Won 37 cb. A: P Yoon (12) 38. B: T Kwon (13) 40 cb. C: J Kim (20) 40. Women: Stroke: 2B Agg: N Yeob (8) G Lee (17) 146. Medal May: Div 1: G Lee (17) 68. Div 1 Scr: G Goh 85. Div 2: C Pak (21) 74. Div 2 Scr: S Lee 95. Div 3: G Cha (27) 75. Div 3 Scr: F Butcher 105.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: R Lagudi (26) M Lagudi (13) 47. Men: A: S Chapman (9) 39 cb. B: D Harlum (19) 40 cb. C: G Zhang (24) 44. Women: V Gale (11) 35 cb. Medley: PM 2B: M Lim (10) L Kang (14) 48. Men: A: M Lim (10) 38 cb. B: R Freeman (15) 40 cb. C: T Davies (22) 38. Women: B Brady (35) 37. 2B Scr: D Xie J Kim 42.

CONCORD: Medley: Stableford: M Conlon (12) 39 cb. D Midolla (14) 40. S Yap (23) 43. Irish Team: J Cascone (24) P Alexander (31) E Bracks (31) S Baillie (10) 96.

CROMER: Medley: Stableford: P Cronan T Cronan 46. Split Six: M Langer A Cole 79. Men: A: C Aldren (15) 43 cb. B: A Cheminat (32) 44. Scr: M Taylor 36.

CRONULLA: Men: Stableford: G Bradshaw (18) 39. Scr: P Boyd 35. Stroke Matchplay: Black: T Schulz bt J Large 1up. R Craig bt K Mudadana 3-2. Women: Stableford Green: C Baker (39) 34. Mxd: Stableford: Irish Team: S Wiggins (5) C Burchmore (6) J Richardson (17) B Richardson (9) 115. Women: Scr: B Evans 17.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: N Mcconnel (28) P Mcconnell (27) 49 cb. 2B Scr: S Moylan (2) M Krautz (21) 40. Men: Div 1: J Caffrey (9) 38. Div 2: C Choi (19) 42. Div 3: Y Jeon (26) 42. Scr: S Moylan (2) 35. Women: I Lee (22) 38. Hole in one: H Mcnaught at 5th.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: J Davidson-Brown (29) A Broardhead (21) 51. J Davidson-Brown (29) 44. Mxd: Bowl: J Sullivan (12) V Sullivan (54) 49. Scr: J Metuangaro B Harrison 34. Women: Trophy: V Sullivan (54) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: G Campbell (1) 35 cb. B: J Turner (15) 37 cb. C: M Muehlfenzl (19) 39 cb. Scr: G Mcglynn (-6) 34 cb.

ELANORA: Mxd: Par 4B: White: H Eisdell (26) S Eisdell (15) 9 up.

EVERGLADES: Medley: Stableford 2B: Black: B Kolk (1) R Jolliffe (18) 44 cb. A: B Simpsom (8) 38. B: P Mckay (18) 35 cb. C: G Dickson (21) 34. D: S Welsby (28) 36. Women: Div 1: C Yu (27) 36. Div 2: M Burton (40) 37.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: W Ford (Randwick 10) 31 cb. B: M Campbell (17) 34 cb. C: R McCarthy (45) 43. Hole in one: M Campbell at 11th.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: R Siva (21) T Lazarus (22) 40. P Dilley (20) 43. Women: G Gordon (29) 40.

GOSFORD: Mxd: Stableford 2B: White: K Coventry G Turner 45. Men: C Matterson (4) 38. Women: D Beechey (28) 37 cb.

HAWKS NEST: Medley: Stroke: Ambrose: D Gorton (45) W Gorton (+1) 61.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B: P Murray (18) J Murphy (23) 52. Men: B Hammond (18) 38 cb. Women: D Field (26) 37.

KILLARA: Mxd: Stableford: 2B: A: S BarronHay (23) J Woodhill (5) 46. B: Y Lee (11) A Abadee (19) 51. Y Lee (11) 44. S Holgate (34) 40. 

KOGARAH: Women: Stableford: S Kirkright (20) 38. Men: White: M Gannon (+3) 41. Scr: A Rachid 40. Medley: Team Multi: T Dixon (19) J Rolf (5) A Borg (17) J Borg (19) 111.

LAKESIDE: Stableford: 2B: N Bentham (13) Y Pierce (24) 45 cb. A: G Fish (6) 39. B: R Halicek (13) 38. C: P Maloney (20) 38.

LANE COVE: Women: Stableford: J Cunningham (24) 36.

LONG REEF: Medley: Stableford: M Pook (2) 39. M Denner (27) 39.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Murphy (13) P Lavelle (8) 72. D Truong (30) 41.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: J Scriven (20) J Sutcliffe (21) 49. Men: White: A: K Mackenzie (6) 37. B: M Cook (16) 36. C: J Sutcliffe (20) 40. Women: P Ewing (22) 38. Men: 9-hole: White: F Martin (28) 17. Women: M Martin (33) 15.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: Hcp: M Jesson (14) 45. Scr: G Ward 27. Mxd: Stroke: Hcp: L Yang (25) T Shaw (1) 57. Scr: G Varcoe D Cremin 69. Foursome C’ship: G Varcoe D Cremin 134. Hcp: L Yang (25) T Shaw (1) 114.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Irish Team: A Sufferini (15) A Sufferini (12) 120 cb. M Lanza (13) J Bresolin (21) 120. Hcp: G Hall (20) 41 cb. Scr: J Rogers 36.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: B Hutton (10) J Hutton (45) 50.

MONASH: Men: Stableford: 2B Multi: A Cooper (30) P Fletcher (12) 84. Mxd: L Katz (25) M Katz (13) 61. 2B Scr: A Bedford (7) D Brown (6) 39. Men: A Cooper (30) 39 cb. Women: M Moon (16) 33 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Cockerton (19) R Springer (22) 47 cb. Mxd: L Waldron (21) J Hilditch (24) 47. Men: L Waldron (21) 43. Women: J Deen (24) 37 cb.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: K Heggie (19) 36. Div 2: R Buchanan (39) 42. M Wheatley (44) 41 cb. Men: A: J Reckling (11) 36. B: G Brown (19) 38. M Stockenhuber (21) 36. C: R Ball (26) 37.

NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: B Boyer (31) G Boyer (19) 46. Men: J Dolan (17) D Kharti (26) 49. Women: S Mezger (26) K Coales (36) 46. Men: A: J McKie (4) 41. B: G Boyer (19) 40. C: D Kharti (26) 41. D: N Shoebridge (31) 39. Women: Div 1: B Lee (18) 37. Div 2: J Spalding (36) 38. Jnr: I Myeong (17) 37.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: K Davies (11) 40.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: L Mills (36) V Walker (19) 49. Medley: J Harris (20) 42.

NSW: Medley: Stroke: 2B: G Chadwick (21) W Lawrance (26) 49. Stableford: W Lawrence (26) 46. A Verlander (29) 40. Scr: D Stolloff 32. Women: Stroke: Ambrose: J Driscoll (2) C Richardson (3) 63.75. Matchplay: NSW 5 bt St Michaels 3. The Australian bt Terry Hills.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: M Rennie (9) B Mitchell (17) 47. Mxd: M Kelly (28) J Kim (25) 48. Men: A Stuart (11) 42 cb. Women: M Kelly (28) 39.

PENNANT HILLS: Medley: Par: 2B: A Kasmarik (26) P Smith (12) 9 up. Men: J Naylor (17) 2 up. Women: I Illingworth (29) 1 down.

PYMBLE: Medley: Stableford: 4B: C Mclean (19) 48 cb. B Murphy (21) 48 cb. Mxd: A Mclintock (24) 43.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: G Wilkinson (16) 42. Div 2: G Flynn (18) 38. Scr: W Gardiner 27. Women: Stroke: Div 1: Y Mon (17) 57. Div 2: C Baldwin (27) 59. Medal: Div 1: Y Mon (17) 57. Div 2: K Swingler (29) 63.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: L Hoad (9) 39 cb. B: M Henderson (19) 40. C: T Hunt (33) 42 cb.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B: M Wang (17) S Wu (22) 48. Men: A: M Hands (7) 37. B: B Entwistle (22) 31. Green: R Lee (25) 34. Women: T Tresidder (14) 36. Jnr: Stroke: C’ship qlfrs: L Li (4) 72.

ROSNAY: Men: Stableford: J Somers (24) 37.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: B Treloar (28) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: K Mathivanar (33) T McDonald (26) 52. Mxd: N Patel (28) A Patel (34) 47. Men: L Park (19) 42. Women: S Chim (22) 40. Scr: H Kim 36. Mxd: Stroke: Matchplay: Ryde Parramatta 4.5 bt Macquarie Links 2.5 .

SHELLY BEACH: Men: Stroke Medal May: Black: A: R Wehrle (0) 67. A Scr: R Wehrle 67. B: A O’Sullivan (13) 69. B Scr: A O’Sullivan 82. C: A Barnett (24) 90. C Scr: A Barnett (24) 66.

ST GEORGES BASIN: Men: Stroke Medal May: Black: A: D Flanagan (8) 68. B: S Leaudais (13) 68. C: E Prior (21) 67. A Scr: M Coffey (3) 74. B Scr: A Barr (13) 84. C Scr: G Dwyer (20) 92.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: 2B Agg: M Chesher (8) B Chesher (33) 76. A: L Cannan (5) 38. B: M Mullins (13) 39. C: L Wainstein (19) 41. K Moses (16) 36. Gold: K Magnay (23) 36. Scr: L Cannan 33. Women: Stroke: Div 1: M Golding (17) 77. Div 1 Scr: P Pitsawong 89. Div 2: L Poole (29) 79 cb. Div 2 Scr: A MacDonald 105. Medal: Div 1: M Golding (17) 77. Div 2: A MacDonald (26) 79.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stableford Split Six: White: Div 1: K Barrow (10) S Bernard (8) 67. Div 2: J Pamintuan (23) Z Pamintuan (15) 66. A: A Kneeves (6) 40. B: C Baird (14) 37. C: R Clelland (23) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Barnsley (15) R Spratt (29) 48. Men: R Spratt (29) 46. Women: Y Kim (-1) 33.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: G Newcombe (14) 71. A Smith (17) 72 cb. B: B Brookes (24) 72. L Fernando (33) 73. Women: K Gordon (25) 76 cb. M Byrnes (25) 76 cb. Medley: Stableford: 4B: C Beauchamp F Lane 47. P Smith A Smith 46.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: R Lord (6) 38 cb. B: S Lavermicocca (14) 38 cb. C: G Shaw (26) 41.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: J Wise (19) 34.

THE COAST: Medley: Stableford Irish Team: White: C Matthews (2) S Gillatt (9) S Kiely (14) M Cummins (23) 97. Scr: P Baigent 33. Div 1: W Smyth (10) 39. Div 2: J Bakalich (20) 39. Women: A White (22) 33.

THE LAKES: Men: Stableford: 4B: J Cummings (10) A Finney (22) 49. D Fallu (8) 41. Medley: 4B: K West (45) C Gontier (36) 50. Women: Stroke: Div 1: L Wei (13) 72. Div 2: L Murray (24) 80. Men: Stroke Matchplay: Black: The Lakes 4 sq Concord 4. Otlands 5.5 bt Royal Sydney 2.5.

THE RIDGE: Stableford: 9-hole: A: G Best (12) 19. B: M Battam (22) 21. C: R Anthony (25) 18 cb.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: L Sykes (32) M Sykes (12) B Holman (12) P Cornell (22) 89 cb. Men: Div 1: B Davidson (13) 39. Div 2: J Zoppellaro (21) 39. Women: K Black (27) 38.

TWIN CREEKS: Women: Stableford Green: N Phoemkunkiad (28) 37. Men: Gold: A: M Madan (-1) 41. A Scr: J Miller (2) 34. B: A Rama (18) 39. B Scr: M Chow (14) 23 cb. C: B Kunkler (22) 44. C Scr: G Gunstone (19) 18.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M Chau (24) R Durnan (14) 49. Men: A: V Jang (8) 43. B: J Dixon (21) 43. Women: M Streeter (28) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: S Saafi (18) 41. 9-hole: B Hartmann (19) 21.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: P Hammerman (22) R Pollak (18) 45. Div 1: C Maxwell (13) 36. Div 2: A Waks (19) 37. Div 3: B Brock (28) 36. Medley: 9-hole: S Denenberg (31) 12. G Campbell (12) 16. Women: J Tomi (44) 35. Stroke: Medal May: T Goulding (28) 73 cb.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: K Struwig (27) W Struwig (19) 48. Men: K Long (7) 41. Women: C McKellar (28) 41.

WYONG: Men: Stableford: 2B: G Robinson (19) J Robinson (31) 49. Mxd: J Rushton (30) L Kenyon (23) 44 cb. Men: Div 1: G Higson (13) 39. Div 2: J Robinson (31) 42. Women: J Rushton (30) 37 cb.

SOUTH AUSTRALIA SUNDAY

KOOYONGA: Mxd Foursome c’ship: E Giotis W Sommerfield, H Riches B Cahill-Terrell, H Hunt B O’Connor. Hcp: T Kramer Z Dolling, C Hildyard C Hildyard, G Smith L Smith.

VICTORIA SUNDAY

APOLLO BAY: Men: Stroke: Medal: C Coleman (10) 65.

AUSTRALASIAN: Men: Stroke: Ambrose: J McGirvan A Felix S Dickson (5.5) 57.5.

BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: D Bennett (19) 38. K McCormick (9) 38. S Bayley (29) 41. R Pearce (17) 37.

BARWON HEADS: Men: Stableford: 4B: A Bailey (15) L Wordsworth (19), J Clark (21) J Poole (20), A Fenton (11) T Ward (18) 44. Mxd: Stableford: 9-hole: J Stagg (20) 19. Par: A: K MacFarlane (14) 3 up cb. B: M Palmer (19) 5 up cb. Women: Par: J Carden (25) 1 up.

BERWICK MONTUNA: Mxd: Par: C Taylor (10) 2 up cb.

BLACK BULL: Women: Par: H Bourne (24) sq. Men: J McCririck (22) 4 up cb.

BOX HILL: Stableford: Div 1: W Killeen (10) 40 cb. Div 2: B Tschudin (14) 40. Div 3: R Meldrum (19) 40 cb. Women: Div 1: M Moore (18) 37. Div 2: G Wright (35) 31.

CARDINIA BEACONHILLS: Par: R Lewis (15) 1 up cb. Mxd: Stroke: Canadian Foursome: D Lewis (10) J Morsiglio 71.125.

CHURCHILL & MONASH: Men: Stableford: Team: Div 1: I Heppleston C Waring P Flanigan C Cumming 107. A: J Sanders 38. B: P Flanigan 39.

CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stableford: Endeavour Hills: D Ziebell (32) 41. Hole in one: D Ziebell at 6th. Stableford: Rowville: S Kwon (5) 38.

CLIFTON SPRINGS: Men: Stableford: J Bourke (12) 36. T Harris (25) 34.

COROWA: Medley: Stableford: R Webb (15) 40.

CRANBOURNE: Mxd: Stableford Black: A/Medal: G Tocknell (9) 43. B: P Serry (16) 39. C: R Pilcher (26) 41.

CURLEWIS: Mxd: Stableford White: D Ellis (35) 40.

DEVILBEND: Mxd: Stableford: Irish Team: M Haskett T Campbell J Calquhoun 85.

EASTERN: Stableford: South: N Prendergast (19) 40. North: J Anders (18) 40. East: M Grant (30) 42.

EASTWOOD: Men: Stroke: A: D Lawson (9) 72 cb. B: J Dageforde (18) 69 cb. C: W Vertriest (27) 72. Women: M Henderson (29) 71. Mxd: Medal May: J Dageforde (18) J Kogelman (17) 69 to playoff.

GISBORNE: Men: Stableford White: A Gordon (9) 37. Women: M Gordon (19) 35.

GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: L Toriedt (17) 36.

GOONAWARRA: Stableford: S Scott (7) 36. M Twentyman (17) 37. R Furlanetto (22) 42.

GREEN ACRES: Medley: Stableford White: A: N Excell (11) 42. B: G Mortimer (22) 42. C: C Paice (30) 42.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: L Carter (13) 41. P Keegan (22) 38. D O’Connell (17) 35. L Carter (13) 41. P Keegan (22) 38. D O’Connell (17) 35.

HEIDELBERG: Women: Stableford: J Cashen (20) 35. Men: Black: A: C Trangadisalkul (10) 37. B: D Hamilton (12) 39 cb. C: J Copeland (25) 39 cb.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: T Tan (20) 41. Women: K Crawford (8) 35. Men: Hole in one: J Goh at 12th.

KEW: Stableford: A: N Fragoulis (12) 41. B: D Pasquariello (19) 41. C: A Byrne (35) 38.

KEYSBOROUGH: Men: Par: A: A Merrywether (11) 6 up. B: C Lonsdale (15) 4 up. C: P Washusen (25) 5 up. Women: J Stanley (24) 5 up.

KOORINGAL: Medley: Stableford: A: N Knapman (9) 38 cb. B: D Grigg (10) 37 cb. C: R Casey (16) 39. D: J Astuti (24) 40.

LATROBE: Men: Stableford White: A: P Chen (7) 37 cb. B: P Burckhardt (17) 44. C: G Glue (21) 42 cb. Women: A: M Cleary (18) 37 cb.

MAFFRA: Men: Stroke: C’ship: A: G Howard (8) 71. B: L Jones (21) 71.

MANDALAY: Mxd: Stableford White: A: F Zumbo (15) 41. B: G Smith (22) 37.

MEDWAY: Men: Stableford: Hcp: A: A Simeonidis (13) 42. B: P Dervan (21) 45. Women: G Schwartz (27) 40.

MELBOURNE AIRPORT: Mxd: Stableford White: J Blackney (14) 42. S Vasnaik (29) 39.

MERBEIN: Stableford: A Lee (4) 37. G Kerr (18) 36.

METROPOLITAN: Stableford Medal May: White: B Smith (4) 39 cb.

MOONAH LINKS: Mxd: Stableford Open: White: G Boland (13) 31. Legends: A Bowling (9) 39.

NEWRY: Medley: Stroke: G Clements (12) 66.

NORTHERN: Men: Stableford: A: L Ryan (10) 42. B: M Giansiracusa (17) 38. C: J Rojas (19) 40. Women: J West (22) 40.

PATTERSON RIVER: Men: Stableford: Medal May: A: T Beilby (13) 40. B: C Gersic (33) 44. Women: M Damschke (44) 37.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula South: White: A: K Brown (14) 42. B: J Stuckey (20) 39. C: C Gamble (26) 38. Women: A: P Soon-Shiong (19) 42. B: R Hobday (36) 37.

PETERBOROUGH: Men: Stableford White: M Beer (11) 39. Women: M Hammond (19) 31.

RACV CAPE SCHANCK: Stableford: G Lockwood (26) 42.

RANFURLIE: Men: Stableford Medal May: Black: A: S Miller (9) 44. B: A Prakash (14) 41. C: D Thomas (18) 41. Women: L McCashney (32) 38.

RIVERSDALE: Stableford: M Loftus-Hills (8) 41. Stroke: K Cheah (11) 68.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: A: L Ianu (4) 41 cb. B: J Eaton (13) 39. C: M Wilton (25) 37 cb. Women: A: A Cole (18) 40. B: T Jones (43) 37.

ROSSDALE: Men: Stableford: A Dowling (29) 42. Women: G Melvin (44) 41.

SANDHURST: Medley: Stableford: North: A: J McDermott (10) 40. B: P Holbrook (28) 44. Men: Champions: A: S Webb (7) 37 cb. B: B Thomas (16) 39. Women: J Lim (33) 35.

SOUTHERN: Stableford: Medal: W Ryan (9) 40. Men: A: W Ryan (9) 40 cb. B: S Fujimoto (13) 37 cb. C: J Hurst (22) 40. Women: G O’Callaghan (3) 39 cb.

SPRING VALLEY: Mxd: Stableford Trophy: White: A: M Rootes (15) 39. B: M Brunton (29) 45.

STRATHALLAN: Men: Stableford: A: D Clark (9) 37. B: G Parfett (19) 44. C: M Pillai (22) 35. Trophy: G Parfett (19) 78. Women: D Ryan (25) 40.

TAMBO VALLEY: Stableford: 4B: J Paterson (Royal Melbourne 14) C Hunt (Maffra 31) 46.

THE DUNES: Mxd: Stableford The Dunes: White: L McDonald (6) 38.

THE HERITAGE: Mxd: Stableford: St John: R Tobias (17) 40.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: A Lo (29) 41 cb.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: A: T Raunik (11) 38. B: P Petran (26) 41.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: B Docking (0) 70. B: N Brosnan (19) 71. C: G Harmes (30) 73. Medley: Stroke Gold: G Sharp (26) 74. Women: Stroke: B Clarke (31) 76.

TORQUAY: Mxd: Stableford: A: D Jeppesen (6) 36. B: I Price (26).

VICTORIA: Men: Stableford: A: M Sosbey (Spring Valley 5) 38. B: R Kshettry (The Social Club 21) 43. Women: V Bartlett-Bragg (RMGC) (9) 34.

WATSONIA RSL: Stroke: A: D Langham (18) 70. B: B Macpherson (24) 71. C: J Stephen (41) 73.

WOODLANDS: Men: Par White: A: M Oldham (7) sq. B: H Van der Walt (13) 3 up. C: G Brown (22) 5 up cb. Women: Par: A Drummond (22) 3 up. Jnr: Medal May: E Wei (26) 1 up.

YARRA YARRA: Men: Stableford: A Fernandez (19) 41 cb. Women: K Baker (17) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stroke: Ambrose: Lake: L Kellock (45) V Rowlands (32) A Willett (24) D Read (9) 54.25.

YERING MEADOWS: Men: Par: M Eichler (19) 4 up. Women: J McLeod (30) 3 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email