September 19, 2021

Daily Club Golf 1 May 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 1 May 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Saturday, 1 May 2021.

NSW SATURDAY

ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal May: A: T Davis (2) 66. B: G Neal (17) 67 cb. C: J Reeves (30) 67 cb. A Scr: J Richards (0) 69 cb. B Scr: G Perrott (13) 68. C Scr: P O’Meara (20) 67. Women: J Higgins (19) 66. Jnr: H Davies (10) 77.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal May: A: W Kang (12) 64. A Scr: C Allen 69. B: R Page (18) 61. B Scr: E Jurd 82 cb. C: H Kang (21) 64. C Scr: C Fretwell 85. Jnr: A Malcolm (17) 72. Men: Hole in one: M Urasaki at 9th.

AVALON: Women: Stroke: Medal Apr: M Reed (29) 67 cb. Scr: M Reed (29) 96 cb.

AVONDALE: Men: Stroke: Medal May: A: D Gray (11) 69. B: W Hogan (15) 69. C: C Heazlewood (33) 71. Scr: L Yip (+2) 36.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal May: A: T McIntyre (7) 61. B: M Cook (14) 64. C: S Tse (29) 57.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: 4B: N Dowd J Knoflack 57. 4B Scr: B Richardson A Seymour 39. A: C Wilkinson -2. B: M Mitchell -4. C: J Mackay -3.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal May: A: S Lohmann (7) 58. A Scr: I Elliot 63. B: G Scheetz (15) 61. B Scr: Z Acevski 76. C: G Hooker-pies (23) 59. C Scr: G Malpass 82. Women: C Noone (26) 64. Scr: K Coldrey 82.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A/Medal: H Thomas (16) 67. B: K McFarlane (33) 60. Men: A: D King (10) 59 cb. B: N Pillay (17) 59. C: J O’Leary (28) 39.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal May: Black: A: W Moss (6) P Blenkhorn (7) R Loewenthal (2) 70 to playoff. B: C Barlow (15) 67. C: M Mackenzie (25) 67. Scr: A Scr: R Loewenthal 72. B Scr: C Barlow 82. C Scr: M Castle 91. Stableford: C Calder (22) 33. Women: Stroke: Medal May: Div 1: R Muller (17) 76. Div 2: T Gillett (24) 71. Div 3: H Crutch (38) A Heltborg (36) 81 to playoff.

BERMAGUI: Men: Stroke Medal May: Black: R Cattanach (22) 70. A: R Drew (6) 72. B: W McKenzie (18) 73. C: A Stenhouse (26) 72.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal May: A: B Heinrich (6) 68. A Scr: E Smith 72. B: A Hayes (16) 69. B Scr: A Oates 85. C: P Wells (36) 64. C Scr: P Remfrey 94. Women: R Paul (18) C McEnearney (23) 76 to playoff. Men: Medal Apr: A: M Brown (8) 72. B: J Thomas (14) 73.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal of Medallists: R Wilder (6) 62. Medal May: A: P Aroney (8) 61. B: P Kollar (15) 60. C: P Paps (27) P Bambridge (21) 63 to playoff. Medal Apr: B: S Papadopoulos (18) 64. Scr: J Dodds 64. Women: Medal: S McKay (16) 68.

BLACKHEATH: Men: Stableford: Bowl: D Cunneen (25) 40 cb. Women: R Brown (28) 44. Medley: P Loneragan (22) 40.

BONDI: Men: Stableford: R Aoukar (21) 43.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: T Partridge (2) 33. J Seeff (19) 40.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: I Williams (20) R Williams (7) 45. G Zugajev (1) 41. K Schuhmann (19) 38 cb.

BOWRAL: Women: Stroke: M McKenzie (21) 78. Men: Medal May: A: T Hobson (13) 67. B: T Downing (16) 68 cb. C: G Blanchard (28) 67. A Scr: N Reinhard (10) 79 cb.

BREAKERS: Men: Stableford: W Portelli (26) 41. Women: G Wilson (24) 38. Mxd: Team Multi: P Fletcher (20) 88. P Kenyon (18) 88. L Cattaway (33) 88.

BRIGHTON LAKES: Stroke: MM: A: R Sithirajvongsa (9) 69. A Scr: S Park 76. B: D McLachlan (17) 60. B Scr: D Nieass 80. C: K Wade (23) 71. C Scr: N Clarke 94.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Sullivan (5) R Boag (10) 45. Div 2: A Williams (32) A Bayly (27) 51. Div 1 Scr: J Hewitt M Conrades 36 cb. A: P Wood (9) 43. B: R Kim (11) 38. C: G Carniato (19) 38. D: C Ainley (23) 40. Hole in one: B Chin at 16th.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal May: A: J Matheson (17) 76. A Scr: K Hunt 82. B: B Johnston (19) 76. B Scr: B Johnston 95. C: M Poulton (29) 74. C Scr: M Poulton 103. Men: Stroke Black: A: C Zanoni (3) 68. A Scr: L Mc Laren 73 cb. B: J Ward (17) 67. B Scr: W Passfield 83. C: R Woodward (31) 68. C Scr: M Vance 92.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stroke Medal May: Black: A: I Elliott (8) 67. B: A Stott (17) 66. C: N Bagot (21) 68. A Scr: A Anderson 74 cb. B Scr: G Smith 82. C Scr: C Clissold 90.

CARNARVON: Men: Stroke: Gold Medal: J Kang (16) 70. Medal May: A: R Lee (11) 69. A Scr: J Lind 74. B: J Kang (16) 70. B Scr: M West 86. C: M Miller (21) 67. C Scr: J Kim 92. 2B Stroke: K Baker (19) M Miller (21) 61 cb. 2B Scr: J Lind D Spittal 69.

CASTLE HILL: Stroke: A: D Cantor (4) 72. A Scr: J Bugdalski (-2) 75. B: M Duffy (18) 68. B Scr: D Mcnamara (13) 85. C: T Rossi (24) 71. C Scr: M Phelan (21) 95 cb. Stableford: J Hickin (30) 34. Stroke: PM: A: M Thomson (+1) 69. A Scr: M Thomson (+1) 68. B: R Gatt (15) 71. B Scr: R Gatt (15) 86. C: K Holmes (22) 73. C Scr: K Holmes (22) 95. Stableford: K Lowrey (33) 36 cb. Veteran: Stroke: C Hughes (19) 68. PM: M Tesoriero (14) 74.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal May: A: T Lamborn (11) 60. A Scr: S Darnoc (5) 68. B: H Forsythe (15) 65. C: T McDonald (23) 61. Women: G McFarlane (38) 66.

CHATSWOOD: Medley: Stroke Medal May: Black: A: P Cummins (11) 59. A Scr: D Dacosta (9) 70 cb. B: T Connolly (17) 62. B Scr: L Hutton (15) 78. C: B Summer (28) 52. C Scr: B Summer (28) 80. Stableford: J Caruso (20) 38.

CROMER: Medley: Stroke Medal May: Black: A: G Clugston (7) 65. B: T Robb (18) 65. C: J Brady (24) 68. A Scr: H Graham (5) 72 cb. Men: Cup: G Clugston (7) 65 cb.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: T Wood (4) 66. B: J Krause (19) 65 cb. C: D O’Connor (23) 66. A Scr: T Wood 70. B Scr: C Hunter 82 cb. C Scr: D O’Connor 89.

DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Apr: A: D Ayre (1) 71. A Scr: A Baker 76. B: D Krasser (13) 66. B Scr: G Doyle 93. C: G Mcpherson (17) 79. C Scr: R Chambers 88. Medal May: A: A Mezildzic (6) B White (10) 69 to playoff. A Scr: D Ayre 72. B: D Krasser (13) 66. B Scr: S Beaton 82 cb. C: T Mccauley (17) 66. C Scr: K James 88. D: C Turnbull (23) 69. D Scr: L Harrison 92.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: J Brand (-1) 68. A Scr: C Hicks (-4) 68. B: M Kelly (10) 65. B Scr: P Muir (8) 75. C: J Kyriazis (16) 66. C Scr: R Walsh (16) 86.

ELANORA: Men: Stroke Medal May: Black: A Scr: A Reeve-Parker (7) 75. A: T Bannon (15) 68 cb. B: T Buttenshaw (20) 68 cb. Stroke: C: G Hill (24) 67.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal May: A: J Bell (12) 66. B: R Williams (17) 66 cb. C: R Hyland (27) 64. A Scr: M Ireland (5) 72 cb. B Scr: B Hodder (13) 82 cb. C Scr: T Cheetham (19) 88 cb.

FOX HILLS: Men: Stroke: A: T Crittenden (5) 65. A Scr: M Rajca 75. B: G Ryan (14) 66. B Scr: G Hill 84 cb. C: J Bagatella (23) 64. C Scr: J Yedalian 88. D: H Lee (31) 37.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal May: A: A Hobbs (11) 68. A Scr: R Hochkins 76 cb. B: J Robinson (17) 68. B Scr: E Sams 82. C: L Cosgrove (22) 68. C Scr: P Buttsworth 93 cb. Women: A Gollan (24) 74. Medley: Stableford: S Doorey (17) 32 cb.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal May: A: G Alcock (5) 67. A Scr: W Knapp 70. B: M Alcock (13) 69 cb. B Scr: B Sinnott 83. C: G Shelton (26) 68. C Scr: M Firth 90 cb.

GLENMORE: Medley: Stroke: Medal May: A: D Smith (11) 63. B: S Walker (18) 70 cb. C: K McClung (23) 66. A Scr: B Michelmore 73 cb. Stableford: T Casey (12) 40.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: C Oliver (4) 66. A Scr: C Oliver (4) 70. B: J Gulpers (15) 68. B Scr: C Morgan (13) 83 cb. C: P Clare (22) 68. C Scr: B Wilson (20) 90 cb.

HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal May: A: P Budden (9) 71 cb. B: M Bradley (23) 71. C: J Dick (36) 75 cb. Women: Stableford: L Iredale (38) 34.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal May: A: D O’Brien (27) 70. B: B Birmingham (32) 76. Men: A: C Quin (7) 71. B: J Hart (18) 68. C: G Jolly (23) 74. A Scr: W Jones (1) 78.

HIGHLANDS: Men: Stroke Medal May: Black: A: S Martin (6) 67. B: P Broderick (16) D Jamieson (18) 68. C: K Brindle (28) 69.

HURSTVILLE: Men: Stroke: MM: A: A Schultz (6) 67. A Scr: A Schultz 73. B: B Smithsojn (13) 67. B Scr: B Smithson 80. C: J Williams (19) 67. C Scr: J Williams 86. Women: B Evans (16) 71 cb. Div 1 Scr: B Evans 87.

JAMBEROO: Men: Stroke: Medal May: A: A Bosanquet (10) 64. B: K O’Rourke (19) 62. C: M Garratt (25) 68. Women: D Brand (23) 72. Stableford: L Cram (41) 38.

KAREELA: Men: Stroke: Medal May: A: A O’Çonnor (8) 63. A Scr: K Mudadana (2) 67 cb. B: P Wucherpfennig (17) 62. B Scr: M Broach (13) 76. C: M Proudlock (23) 59. C Scr: A Alijagic (21) 83. Medal Mar: C: A Alijagic (21) 62. Medal Apr: B: P Tierney (18) 76.

KILLARA: Men: Stableford White: A: T Kim (8) 39 cb. B: M Town (15) 44. C: J Balfour (23) 38. A Scr: J Wooster 41. Women: Green: P Davies (11) 32. Men: Stroke: C’ship: I Norton bt D Cruz, J Mare bt J Woodhill.

KIAMA: Men’s Monthly Medal : A: B Fraser (4) 58 Scr: W Blomley (Stonecutters Ridge 2) 67. B: P McInerney (16) 61 Scr: P Malone (15) 79. C: S Harrod (24) 63 cb Scr: W Brown (21) 88. Medley Stableford: J Smith (30) 36..

KOGARAH: Men: Stroke: Medal May: A: A McGee (9) 64. A Scr: B Nagi 66. B: D Didcott (17) 64. C: E Osman (21) 62.

KOOINDAH WATERS: Men: Stroke MM: Black: A: D Pedikiewicz (4) 67. B: T Buckland (18) 73. C: K Bradstock (23) 70. Women: Stroke: G Portelli (20) 72.

LANE COVE: Mxd: Stableford: P Johnson (16) 41. Invit Team: S Barnes (23) N Fischer-White (21) 45. Men: 2B: S Barnes (23) N Rowland (11) 45 cb.

LEONAY: Mxd: Stroke: Medal May: A: S Meyers (4) 63. A Scr: D Moore 69. B: A Cook (15) 61. B Scr: A Cook 76. C: B Bell (11) 60. C Scr: B Bell 78. D: G Parker (18) 64. D Scr: G Parker 85.

LEURA: Medley: Stroke: MM: A: S Sheridan (12) 68. B: D Perrin (14) 60. C: D Gillan (28) 63.

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: D Logan (6) 69. B: K Whitwell (16) 68 cb. C: J Marr (31) 70. A Scr: G Nardo 71 cb. B Scr: S Mckimm 81. C Scr: D Mansour 93.

LONG REEF: Men: Stableford: A: P Deiman (10) 41. B: A Shuttlesworth (17) 40. C: P O’reilly (19) 41. A Scr: D Baldacchino 37. Mxd: Team Multi: D Baldacchino J Molloy 83. Women: J Hagan (17) 36.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke Black: A: A Sammons (8) 63. A Scr: T Lidell 76 cb. B: K Lee (14) 70 cb. B Scr: L Mchee 85. C: B Howard (32) 61. C Scr: E Chan 89. Stroke: M Hobson (21) 74 cb. R Butler 91.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: 2B: S Edwards (+2) I Mcleod (23) 47. R Jumeau (39) 43.

MANLY: Women: Stroke: C Forbes (23) 76. Men: A: B Tallack (12) 69. B: M Freeman (17) 69. C: D Alexander (26) 71.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Multi: I Kennedy (15) 86. P Stafford (10) 86. 2B Scr: K Watson 59. T Shaw 59. Hcp: R Merrick (20) 45. Scr: D Fletcher 33.

MASSEY PARK: Men: Stroke: A: S Newman (5) 66 cb. A Scr: B Smith 70. B: B Woods (17) 64. B Scr: P Masterson 80. C: E Parker (36) 54. C Scr: T Bayas 86. Medal May: A: S Newman M Flack S Lawrence to playoff. B: B Woods. C: E Parker. Medal Apr: A: S Newman. Women: Div 1: F Buckle (19) 67. Div 2: A Brownlee (22) 66. Medal May: Div 1: F Buckle J Nipperess to playoff. Div 2: A Brownlee.

MONA VALE: Men: Stroke MM: Black: A: J Karren (4) 67. B: B Tran (17) 67. C: B Hutchinson (22) 67 cb. J Karren 71. Stableford: M Bennett (21) 37.

MONASH: Men: Hole in one: Black: J Cusworth at 3rd. S Miller at 17th. Stroke Medal May: A: R Samuels (10) 71. B: J Gibson (14) 71 cb. C: A Cooper (32) 73. Scr: S Patel (1) 74. Mxd: Stableford White: D Vilensky (30) 34.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: S Bohan (11) 39. B: A Stack (16) 41 cb. C: G Weinberg (19) 41. Stableford: Scr: D Mulhall 34. Women: T Hioki (23) 38.

MOSS VALE: Men: Stroke: Medal May: A: H Hedley (11) R Wade (5) T Worden (8) 68 to playoff. A Scr: R Wade 73. B: I Hendry (14) 65. B Scr: I Hendry 79. C: W Kilmartin (37) 65. C Scr: P Wright 97 cb. Gold Medal: F Wade (5) 68. Women: Medal May: E Jeffery (19) 69.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal May: A: A Hadi (10) 63. A Scr: D Crangle (2) 72. B: M Holden (19) 64 cb. B Scr: L Warton (14) 82 cb. C: S Beed (22) 64. C Scr: S Beed (22) 86.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: C Crossley (2) 42. A Scr: C Crossley 40. B: T Duck (17) 42 cb. C: M Roddom (23) 36.

NORTH RYDE: Men: Stroke Medal May: Black: A: S Townend (12) 65. B: J Dolan (17) 68. C: B Herbert (22) 68. D: R Palmer (32) 62. A Scr: M Gordon (+1) 69.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal May: A: J Stark (13) 60 cb. A Scr: D Lewis 67. B: C Boyd (16) 57. B Scr: C Boyd 73. C: M Hall (21) 61 cb. C Scr: M Hall 82. Women: F Chew (45) 53. Medley: Stableford: R Del-Grande (20) 35.

NOWRA: Medley: Stroke: MM: A: C Lott (14) 65. A Scr: S Bagnall 78. B: L Jones (18) 65. B Scr: L Jones 83. C: J Evans (21) 64. C Scr: J Evans 85.

NSW: Men: Stroke: Medal May: A: T Warwick (6) 68. B: S Pierce (13) 67. Stroke White: C: D Scortis (18) S Devaraj (32) 68 to playoff. Stroke: Scr: Z Mullins 73 cb. Snr Stableford Gold: J Kelly (25) 34. Women: Stroke: R Narayan (20) 77. Men: Medal Apr: B: R Wallace (14) 73.

OATLANDS: Medley: Hole in one: M Clout at 18th. Stableford: A: J Wimalaratne (3) 41 cb. B: L Chen (13) 41. C: D Gaffaney (22) 40. D: R Walsh (30) 41. A Scr: R Easterbrook 36 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: W Hutchinson (6) S Brown (21) 46 cb. B Vickerman (16) 40. Women: J Lester (33) 62.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: Cup: I Illingworth (29) P Illingworth (14) C Whitehouse (14) R Main (13) 90. Men: A: T Halvorsen (13) 40. A Scr: A Stannard 38. B: A Smith (22) 41. 2B: A Smith (22) R Crookshank (21) 48. Medley: PM 2B: P McCowage (24) T Brennan (26) 48. Men: PM: A: C Coughlan (9) 40. B: T Brennan (26) 42. Women: C Whitehouse (14) 37.

PYMBLE: Men: Stroke: A: A Scott (4) 69. B: S Blood (17) 71. C: R Geddes (29) D Perkins (21) M O’Donnell (20) 73 to playoff. Scr: H Waddington 71. Women: R Smith (13) 79. Men: Trophy: C Ellis 142. A Scr: C Ellis 151.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal May: A: T Jamieson (12) 55. A Scr: M Todd 60. B: I Jones (17) 54. B Scr: I Jones 71. C: M Ramsden (18) 55. C Scr: M Ramsden 73. Medal Apr: B: C Luck (15) 62. C: E D’sousa (26) 62. Jnr: Medal May: M Xu (7) 61.

ROSEVILLE: Men: Stroke Green: P Coote (22) 68. Women: Stableford: G Lynn (20) 35. Men: Stableford White: H Pauley (22) 41. Stroke: Medal Apr: A: D Gordon (9) 62. B: P Arnold (17) 62. C: M Antico (21) 65. Scr: D Chan (4) 68.

ROSNAY: Men: Stroke: Medal Apr: A: J Marks (6) 67 cb. A Scr: J Russell 70. B: B Mudanya (14) 66. B Scr: V Sekulic 80 cb. C: N Newstead (22) 67. C Scr: Y Tam 70. Women: Div 1: E Morabe (19) 80. Div 2: K Rouse (43) 77.

ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: M Gribble (19) 64. Hole in one: M Crawford at 3rd. Stroke: Centenary: M Kenny (24) 69.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal May: A: J Kim (3) 68. A Scr: M Collins 72. B: H Holden (17) 70. B Scr: D Leonard 86. C: B Wheelhouse (23) 64. C Scr: G Miller 90. D: G Green (35) 69. D Scr: T Simshauser 97. Stableford: K Gittoes (22) 33.

SEFTON: Men: Stroke: Medal May: A: K Brake (9) 56. B: J Glynn (15) 52.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: C Thompson (9) 39. B: P Linnet (14) 37. C: G Anastasiou (19) 41. 2B: G Anastasiou (19) G Gocher (9) 49. Medley: M Mabey (12) D Mabey (24) 45. Women: Div 1: S Smith (21) 35. Div 2: J Duffy (32) 34.

ST MICHAELS: Men: Stroke Gold Medal: White: F Jones (13) 69. Medal May: A: D Ezekiel (11) 67. B: F Jones (13) 69. Stableford: P Sandona (9) 39 cb. Gold: J McEntee (32) 39. Women: Stableford: M Cerkesas (22) 31. Men: Stroke Scr: White: M Hammond 69. Stroke: Medal Apr: R Sundel.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Apr: A: J Shin (7) 68. A Scr: K Webber 71. B: G Bernard (17) 67. B Scr: J Ugarkovic 80. C: J Muscat (35) 68. C Scr: S Towell 88 cb. S Lee single stableford winner (26) 40.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Scr: J McCarthy (9) 63. Div 1: C Bae (9) 68. Div 2: S Kontominas (14) 68. Div 3: T Park (19) 68. Div 4: G Rolls (23) 67. Medley: J McCarthy (9) 63.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: G Newcombe (14 Eagle Ridge.) 71. A Smith (17) 72 cb. B: B Brookes (24) 72. L Fernando (33) 73. Women: K Gordon (25) 76 cb. M Byrnes (25) 76 cb.

TERREY HILLS: Stroke: A: R Elliot (8) 70. B: I Chung (16) 69. C: B Peterson (22) 71. Medley: Scr: C Kwon 77 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: P Chesher (13) 71. B: A Hunter (15) 66. C: S Chipkin (22) 72 cb. A Scr: H Glenday 72.

THE COAST: Men: Stroke: Medal May: A: P Kelly (5) 67. A Scr: P Kelly 72. Stroke White: B: H McCarthy (13) 70. B Scr: H McCarthy 83. C: L Fletcher (22) 66. C Scr: L Fletcher 88. Stroke: Medal Apr: A: D Meyer (12) 73 to playoff. Women: Stableford: 2B: A Porter (25) S Britton (25) 42 cb.

THE LAKES: Stroke: Medal May: A: J Hawkes (8) 67. B: W Chow (15) 67. C: P Phung (29) 69. S Rossi (24) 75. Stableford: 9-hole: M Fleming (10) 22.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: P McLaughlin (24) D Russell (38) 55. 4B Scr: B Parker R Vesperman 36 cb. A: S Wilson (10) 39. B: B Brown (13) 38. C: D Russell (38) 46. Women: K Pitcher (28) 38.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: E Moon (10) 39. A Scr: M DeVries (-3) 38. B: J Williams (13) 39 cb. B Scr: T Jiang (13) 22 cb. C: T Kim (21) 41. C Scr: C Guon (19) 20. Women: Green: K Liddell (34) 39. Medley: 2B: Gold: E Yi (18) W Cho 48. 2B Scr: W Loveridge (3) M DeVries 42.

WAKEHURST: Men: Stroke: Medal: A: D Adamson (7) 66. A Scr: D Adamson 73. B: D Hewlett (18) 67. B Scr: D Krempels 85. C: M Cunningham (20) 66. C Scr: M Cunningham 86. Stableford: G Gerner (21) 39. Women: Stroke: M Ahern (19) 71.

WALLACIA: Women: Stableford: S Owen (19) 35. Men: Stroke: Medal May: A: J Calrow (10) 64. B: S Duchnicz (16) 69. C: E Scicluna (23) 69. Scr: A Scr: C Vidigal 76. B Scr: B Evans 83. C Scr: G Ward 93 cb.

WARRINGAH: Men: Stroke: Medal May: A: M Stamopoulos (8) 69. B: T Cervonaro (17) 67. C: T Bolderston (21) 60. D: D Macbride (27) 65. Scr: S Springall (1) 73.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford Black: G Eather (20) 40. A Carr (14) 38.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Trophy: A Duckmanton (11) 66. M Butler (2) 71. Par: Cup: P Maisel (14) 6 down. C Elliott (7) 8 down. Stroke: Medal May: A: P Garvan (5) 66 cb. B: R Robinson (16) 66. C: P Bracken (22) 64.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Trophy: Black: R Giampaoli (27) 62. Stroke: Medal May: A: M Rugless (4) 65. A Scr: S Swinbourne 73. B: B Shipway (16) 64. B Scr: J Parkinson 84. C: R Giampaoli (27) 62. C Scr: M O’Donnell 86. Cup: B Groundwater (18) 65. Plaque: T Lee 139.

WYONG: Men: Stroke: Medal: A: K Ferguson (4) 69 cb. B: R Warren (14) 69 cb. C: S Higson (21) 66.

VICTORIA SATURDAY

ALEXANDRA: Men: Stroke: Medal May: M Robinson (3) 69. A: M Robinson (3) 69. B: S Darmody (21) 72. Women: R Worland (18) 71.

BACCHUS MARSH: Women: Stroke: Hcp: M Dunne (16) 71. C Young (22) 71. Men: A: R Pentony (10) 70. B: D Prior (16) 68. C: D Looker (24) 70.

BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: A: C Barrie (6) 68. B/Medal: D Naris (18) 67. C: M Stewart (28) 73. Women: Stableford: R Maddy (28) 36.

BAIRNSDALE: Medley: Stableford: Hcp: A: P Lessels (13) 40. B: A Petersen (17) 38 cb. C: J Fleischer (25) 36 cb. D: A Bellamy (26) 34.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1: L Cook (24) 45. Men: Div 1: C James (6) 39. Div 2: G Layton (14) 42. Div 3: G Hall (30) 39.

BAY VIEWS: Women: Par: C McDougall (31) 3 down. Men: Par White: G Pryor (17) 3 up.

BELVOIR PARK: Men: Stroke: A/Medal: J Harris (11) 66. B: P Phillipson (15) 67. C: R Bolton (22) 69. Women: Stableford: S Smith (21) 34.

BENALLA: Women: Stroke: Medal: A: H Briggs (10) 74 cb. B: J Baker (30) 73. Men: MM: A: A Squires (2) 72. B: M Thomas (13) 68. C: L Campbell (39) 65.

BENDIGO: Men: Stroke: A/Medal: B Smith (12) 66. B: S Thompson (18) 70. C: T Belfrage (21) 73 cb.

BERWICK MONTUNA: Women: Stroke: Medal May: Medal: D Gipp (22) 70. Men: A: C Pockett (7) 67. B: B Cameron (16) 62. C: M Healey (24) 70.

BOX HILL: Medley: Stroke: Div 1: P Schaefer (8) 70 cb. Div 2: C Johnston (15) 68. Div 3: S Wyke (20) 66. Div 4: T Hutching (27) 69. Medal May: S Wyke (20) 66.

BRIGHT: Men: Stroke: A: J Dodd (7) 71. B: J O”Sullivan (19) 73. C: N Blewett (33) 71. Women: S Haydon (36) 71.

BRIGHTON: Mxd: Par: Medal: D Shutler (17) 3 up. P Wolfe (15) 3 up cb.

BROADFORD: Men: Stroke: A: P Morrow (5) 69. B: G Patchett (19) 72. C: A Potts (26) 62.

CAMPERDOWN: Mxd: Stroke: A/Medal: C Keane (11) 70. B: J Collins (23) 73.

CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Par: Medal: A: G Wills (9) 1 up cb. B: D Mosley (14) 2 up cb. C: A Conn (18) 3 up.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Mxd: Stableford: A Pont (27) 39. S Pearce (14) 33. A Pont (27) 39. G McQuillan (16) 35. S Pearce grade a (14) 33.

CASTERTON: Stroke: Medal May: J Tomkins (17) 66. D Wishart (28) 69.

CASTLEMAINE: Medley: Stroke: A: S Sheedy (0) 69. B/Medal: B Christmas (18) 65. C: M OBrien (24) 75.

CENTENARY PARK: Men: Stroke Black: A/Medal: G Kofoed (10) 65. B: D Plunkett (15) 73 cb.

CERBERUS: Men: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: T Wilson (1) N Green (1) 110. Stableford: J Dillon (10) 39. Women: Stroke: D Henderson (17) 74.

CHALAMBAR ARARAT: Men: Stroke Black: A/Medal: S Cronin (9) 65. B: D Beer (15) 67. C: P Brady (24) 71.

CHELTENHAM: Mxd: Stroke: M Hall (12) 66 cb.

CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stableford: A: M Soppe (19) 35 cb. B: C Waring (24) 39 cb. C: V Monument (25) 39.

CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: K Tuaiti (+2) 37. Mxd: Stroke: Rowville: A: D Pitchford (+1) 70 cb. B: D Rae (20) 69. C: A Treloar (36) 68.

CLIFTON SPRINGS: Men: Stroke: A: D Driscoll (8) 68 cb. B: G Treble (12) 69. C: R Hinchliffe (17) 68. D: R Bird (29) 66. Women: R Summers (34) 68. J Farnell (28) 76 cb. K Fleming (25) 76.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: B Gook (10) 35. B: S Steward (18) 37. C: W Willis (26) 41. Women: A: P Scandrett (25) 37.

COHUNA: Men: Stableford: B Roberts (29) 34.

COMMONWEALTH: Men: Stroke: A: P Zoppos (3) 68. B: T Benfold (14) 69. C: T Reibel (24) 64. Women: J Kempster (19) 75.

COROWA: Women: Stroke: A/Medal: L Holden (14) 72. A Scr: B McLean (8) 81. Men: A/Medal: R Webster (11) 69. A Scr: T Davidson (5) 78. B: G Nicholls (14) 72 cb. B Scr: G Nicholls (14) 86 cb. C: B Ronnfeldt (25) 74. C Scr: A Wood (20) 95.

CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A: P Kowalski (3) 69. B: G Ford (17) 67. C: G Sacco (24) 69. D: M Dobson (28) 65.

CRANBOURNE: Men: Stroke Black: A: L Go (2) 69 cb. B: D Jabbal (16) 66. C: O Sultani (29) 65.

CREEKSIDE: Men: Stroke: A: B Staples 69. B/Medal: I Job 68. C: M Gossip 69. Women: Stroke Yellow: Medal: M Cheng 70.

CURLEWIS: Stroke: K Egan (24) 71. Stroke White: K Wheeler (6) 67. K Withers (13) 64. B Shaw (21) 66.

DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: N Werner (13) 70. B: D Osborne (23) 70. W Pekin (30) 71.

DEVILBEND: Men: Stroke: A/Medal: B Billing (10) 67. B: R Murphy (21) 69. C: B Katsaras (21) 69.

DROUIN: Men: Stroke: A: J Wyatt (13) 68 cb. B: C Stevens (20) 65. C/Medal: C Jeffries (28) 63. A Scr: R Hammond (+3) 68. Women: Stableford: S Roberts (10) 40. S Roberts (10) 40.

EASTERN: Stroke: South: A: M Anderson (10) 68. B: O Rossi-Mel (27) 72. North: A: J Siagas (9) 68. B: N Denham (23) 72. East: A: G Shaw (15) 69. B: G Pountney (19) 72.

EASTWOOD: Men: Stroke: A/Medal: J Hensler (12) 68. B: X Farrell (13) 71 cb. C: V Crowe (26) 72. Stableford: W Walker (21) 36.

EILDON: Mxd: Stableford: 4B: L Capp (28) R Taylor (14) 43.

EUROA: Men: Stroke: A/Medal: M Corridan (1) 70. B/Medal: G Vincent (28) 71. Women: A Scr: G Allen (12) 86. Div 1: L Ellis (22) 67. Div 2: R Doxey (28) 68.

FLINDERS: Women: Stroke: A Marshall (18) 68. Men: Stroke Black: A: B Richardson (8) 67. B: S Hall (15) 73. C: J Ries (23) 67.

FOREST HILLS: Men: Stableford: A: B Pearce (12) 39. B: E Castello (17) 36.

FOSTER: Men: Stroke: Medal May: A: S Reid (13) 68. B: G Buckland (20) 78. A Scr: C Buckland 75.

GARDINERS RUN: Stroke: A: J Bennett (9) 68. B: A Davidson (16) 67. C: L McKenzie (25) 66.

GARFIELD: Men: Stroke: A/Medal: G Macklin (12) 64. A Scr: G Bassett (6) 73. B: J Bennett (18) 68. B Scr: S Humphrys (15) 84. C: R Turner (21) 66. C Scr: R Turner (21) 87. Women: J Mitchell (26) 71 cb.

GISBORNE: Men: Stroke: A: J Byham (9) 69. B: D Cassar (14) 67. C: N Tonkin (18) 65. Cup: N Tonkin (18) 65. Scr: T Maddern (1) 72. Women: A: L Wadden (16) 78 cb. B: M Power (24) 70. Medal May: M Power (24) 70.

GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A/Medal: R Paul (19) 65. B: T Kelleher (21) 70.

GOONAWARRA: Men: Stroke: A/Medal: J Hecker (8) 64. B: M Halpin (13) 71. C: J Furlong (14) 67. D: M Green (22) 67. Women: Stroke: Medal: S Gilchrist (19) 69. Men: Stableford: R Schmode (16) 34.

GREEN ACRES: Men: Stroke: Medal May: A: R Mallard (4) 69 cb. B: J Henderson (19) 70. C: R Landi (24) 66. Trophy: R Landini (24) 66. Women: Stableford: T Seccombe (14) 32.

HEIDELBERG: Men: Stroke Black: A: C Jeffery (10) 68. B: J Findlay (16) 67. C: J Horan (21) 69.

HILLTOP TATURA: Stroke: Medal: A: D Cornwall (12) 65. B: A Scalzo (18) 66. C: J Baker (22) 69. Men: A/Medal: D Cornwall (12) 65. B: A Scalzo (18) 66. C: J Baker (22) 69. Women: P Fiddes (23) 67.

HORSHAM: Men: Par White: Div 1: S Briggs (8) 2 up. Div 2: C Smith (17) 3 up. Div 3: J Davidson (34) 9 up. Women: Par: K Knight (24) 1 up. L Jakobi (10) 1 up. J Schmidt (14) 2 down.

HUNTINGDALE: Men: Par: A: J Morris (7) 3 up. B: F Lin (12) 3 up. C: J Caldwell (21) 4 up cb. Women: R Farrell (6) sq.

IVANHOE: Men: Stroke: A: M Benazic (12) 70. B: P Nesci (24) 67. Women: E David (27) 76. Medley: Stroke Medal May: White: Medal: P Nesci (24) 67.

JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford Yellow: A: K O’Shea (7) 33. B: A Comensoli (22) 30. Men: Stroke Ambrose: White: P Grady and G Hunt (17 and 13) 62.5.

KERANG: Men: Stroke: J Murphy (23) 66. Women: G Kennedy (37) 69.

KILMORE: Men: Stableford: A: M Schadendorff (15) 39. B: T Montgomery (11) 36.

KINGSTON HEATH: Women: Stroke: C Cazaly (12) 68. Men: Medal May: A: N Kalcic (8) 65. B: M Bartlett (16) 67. A Scr: J Flynn (3) 72.

KOORINGAL: Medley: Par: A: D Browning (4) 2 up. B/Medal: M Jackson (11) 3 up. C: B Szigeti (16) 3 up. D: R Leunig (21) sq cb.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: Medal May: A: D Kuiper (11) 55. B: L Mitchell (16) 56. C: N Bailey (18) 50. Women: A: N Cartwright (16) 56. B: B Howard (27) 58. C: M Flint (33) 56.

KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stroke: A: L Casey (10) 70 cb. B: J Neale (20) 75 cb. Women: A: J Bauerle (12) 77.

KYNETON: Men: Stroke: Medal May: A: M Sciberras (7) 76 cb. B: J Coley (13) 69 cb. C: W Dodd (20) 71. Women: L Beaumont (34) 69.

LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: B Wilmshurst (29) 67. Women: N Martin (11) 69.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Par Black: A: C Schwen (6) 1 down. B: N O’Neill (16) 4 up. C: J Lovell (21) 4 up cb. L Seddon (17) 1 down.

LATROBE: Stableford: MM: A: W Smith (9) 43. B: B Whitmore (13) 40 cb. C: J Wright (21) 44.

LONSDALE LINKS: Men: Stableford: A: D Edwards (3) 37. B: B Hunt (19) 35. C: I McCall (27) 36 cb. Women: M Redman (52) 39 cb.

MALLACOOTA: Men: Stableford: M Donovan (26) 40.

MANDALAY: Mxd: Stableford: A: M Stevens (6) 40. B: M Houchen (17) 44. C: R Pilapil (21) 42.

MANSFIELD: Men: Stableford: Div 1: A Armsden (13) 40. Women: S Parsons (21) 40.

MARYBOROUGH: Men: Stroke: A/Medal: D Marshall (9) 68. B: P Raven (12) 68. C: M Henriksen (22) 71. Women: Brooch: L Leddin (38) 69.

MEDWAY: Men: Stroke: Medal May: A: S Moloney (9) 64. B: H O’neill (17) 66. C: L Blank (22) 65. Women: A: C Trihn (21) 68.

MILDURA: Medley: Stableford: A: W Dahmes (15) 42. B: M Osborne (23) 40.

MIRBOO NORTH: Men: Stroke: A: O Kerr (12) 72. B: P Whittaker (26) 63.

MOE: Women: Stableford: J Robertson (11) 32. Men: Stroke: A: K Ayton (10) 71. B: B Harland (16) 72. C/Medal: G Panozzo (19) 69. A Scr: A Bassman 71.

MORNINGTON: Men: Stroke: Medal May: O Perry (16) 68. A: M Stephenson (11) 69. B: H Altenkirch (16) 70. C: A Felsinger (21) 69.

MORTLAKE: Men: Stroke Medal May: White: R Van Diemen (18) 69.

MORWELL: Men: Stroke: A Scr: M Hurley (0) 73. A: R Defazio (10) 69. B: H Kornacki (14) 69. C: B Rigby (32) 68.

MT DERRIMUT: Mxd: Stroke: Medal May: A: A Dogan (7) 69. B: S Davey (13) 68. C: B Roda (28) 65.

MT MACEDON: Men: Par White: A: B Fraser (7) 4 up. B: B Fresstone (16) 4 up cb. C: J Semmens (30) 2 up.

MT MARTHA: Men: Stroke: Medal: L Cunningham (25) 67 cb. A: G Barker (13) 67. B: I Daly (18) 67. C: I Ereaut (32) 72. Stableford: 9-hole: J Arnaud (32) 20. Women: Stroke: Medal: B Birch (25) 66. Stableford: 9-hole: M Morris (40) 16.

MYRTLEFORD: Medley: Stroke: A: P Evans (14) 68. B: T Purss (23) 66.

NEWRY: Women: Stableford: C Cameron (14) 41. Par: A: G Smith (14) 1 up. B: M Bishop (21) 4 up cb.

NORTHERN: Mxd: Stroke: A/Medal: V Muscat (6) 68. B: M Hore (16) 65. C: R Sevas (30) 68.

NUMURKAH: Men: Stableford: A: B I’Anson (12) 38 cb. B: G Stone (20) 37 cb. Women: B MCIntosh (16) 37.

OAKLEIGH: Men: Stroke: C’ship: Z Kalocai (16) 57. Women: M Harbour (30) 54.

OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stroke: Medal May: A: T Venten (8) 74. B: B Camm (20) 75.

ORBOST: Stroke: Medal: M Shanahan (2) 69.

PATTERSON RIVER: Medley: Stableford White: B Kellet (18) 34. Women: Stroke: Medal: L Murphy (39) 72. Men: A: S Russell (11) 70. B/Medal: P Littlejohn (14) 68. C: B Smith (31) 71. A Scr: J Horton (2) 73.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stroke: Peninsula North: White: A: J Ryan (11) 72 cb. B/Medal: J Lees (22) 70. C: R Zammit (24) 71. Peninsula South: A/Medal: A Haringcaspel (13) 67. B: A Lynch (20) 69. C: C Naylor (31) 72. Women: Stroke: A Rivett (23) 71 cb.

PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: I Septiana (32) 37. Men: A: R Smith (7) 36. B: R Sparkman (13) 39. C: T McGregor (20) 40 cb.

PORTARLINGTON: Men: Stroke Black: A: L McMurrich (10) 71 cb. B: S Segale (14) 71 cb. C: A Mcphee (19) 69. D: P Maloney (21) 69. Women: Stroke: J Buck (21) 72.

PORTLAND: Men: Stableford: A: C Foster (0) 38. B: F Farnsworth (10) 38 cb. C: P Schultz (18) 38 cb. Women: M Sims (14) 38.

PORTSEA: Men: Stroke: Medal Apr: A: A Kelly (5) 67. B: D Kilpatrick (10) 67. C: A Tsindos (23) 69. Women: S French (22) 74. Men: Stableford Gold: J Meaden (27) 32.

QUEENSCLIFF: Mxd: Stroke: A: G McColl (7) 72. B Gladman (9) 72. B: R Fuller (17) 69. L Orvis (15) 72. C: W Pettigrove (20) 76. D Jones (23) 77.

RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: Medal May: A: N Sarmiento (13) 72. B: S Findlay (17) 69. C: R Worthey – Capt Cup (21) 67. D: D McCubbin (24) 73.

RACV CAPE SCHANCK: Par: A: J Stamatis (15) 4 up. B: S Brett (26) 3 up.

RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke Black: I Ridley (22) 65. P Kerr (10) 66. G Handasyde (6) 67. I Ridley (22) 65. P Kerr (10) 66. G Handasyde (6) 67.

RANFURLIE: Men: Stableford Medal May: Black: A: C La Casa (9) 41. B: P Stambolidis (14) 39. C: W Forrest (24) 40.

RICH RIVER: Men: Stableford Cup: West: Black: A: S Manley (12) 39. B: R Hoggan (17) 42. C: T Retallick (26) 38. Women: Par: Star Medallist: A: M Ciavarella (13) 1 down cb.

RINGWOOD: Men: Stroke: Foursome: T O’Regan (14) R Robinson (17) 64.5. Mxd: M Silipetar (11) C Dyer (18) 71.5.

RIVERSDALE: Men: Stroke: A: I Brown (11) 67. B/Medal: T Curtis (17) 67. C: J Perera (20) 65. A Scr: J Ford (+3) 72.

ROCHESTER: Men: Stroke: R Vise (17) 65.

ROMSEY: Men: Stroke: R Rea (19) 70. C’ship: M Squire (3) 73.

ROSANNA: Medley: Stroke: Foursome: M Maguire (1) A Boyd (2) 65.5. S Demmon (2) M Luby (32) 65. Men: Stroke Foursome C’ship: Black: M Maguire (1) A Boyd (2) 140.

ROSEBUD COUNTRY: Women: Stroke: Medal May: North: Medal: K Elphinstone (12) 76. Men: A: P Heggart (5) 69 cb. B/Medal: D Stewart (15) 65. C: L Woods (19) 69. Women: Stableford: South: S Campbell (29) 35. Men: A: R Bulmer (10) 44. B: L Keon (29) 41.

ROSSDALE: Men: Stroke: W Hynes (12) 67. Women: G Mcinnes (40) 66.

ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford East: White: T Cleal (24) 4. Par A: B Droop (1) 2 up. B: M Douge (14) 4 up. C: E Whitehead (35) 7 up.

SAFETY BEACH: Mxd: Stroke: 9-hole: G Danson (29) 34. Women: Medal May: P McCarthy (39) 61. Medal Apr: S White (35) 75 to playoff. Mxd: A: B Munn (+1) 62 cb. B: R Carboni (20) 64. C: S Lester (21) 64. D: P McCarthy (39) 61.

SALE: Men: Stableford: A: P Neligan (12) 37 cb. G Ballinger (8) 37 cb. B: B Croaker (13) 38. D Gall (17) 37 cb. C: J Simic (31) 41. N Wagland (20) 37. Women: A: K Manze (16) 38. C: M Johns (18) 32.

SANCTUARY LAKES: Stroke: Medal: A: T Sharpe (0) 69. B: C Lawrie (9) 68. C: B Crews (28) 68. B Crews 68.

SANDHURST: Men: Par: A/Medal: E Santos (3) 39 up. B: I Battye (16) 38 up. C: C Steel (29) 37 up. Women: Stableford: Champions: Div 1: G Bryce (20) 38. Men: North: A: T Bowler (10) 43. B: A Chan (13) 40 cb. C: M Alton (26) 41. Women: Div 1: J Lim (33) 37.

SETTLERS RUN: Men: Stroke Black: A: D Horsefield (5) 68 cb. B: A Holmes (19) 70. C: A Wilson (26) 74. Women: White: F D’Agostino (36) 74.

SEYMOUR: Men: Stroke: A/Medal: I Richardson (6) 70. B: G Hard (18) 67. Women: A/Medal: J Fletcher (6) 71. B: P Ferris (26) 75.

SHEPPARTON: Men: Stroke: A: C Marx (8) 69 cb. B: K Baxter (11) 68 cb. C: G Bennett (18) 67. Women: J Rathjen (30) 71 cb.

SORRENTO: Women: Stroke: Medal May: J Cox (31) 70. Men: Stroke Black: A: M Oppy (10) 65. B: B Richardson (14) 67. C: R Buxton (21) 69.

SPRING PARK: Men: Stroke: Medal May: J Boyd (17) 66.

SPRING VALLEY: Men: Stableford: A: D Deka (4) 40 cb. B: M Pearse (23) 39. PM: A: J Harrington (13) 41. B: P Rodgers (25) 41.

STRATHALLAN: Men: Stroke: Medal May: B Robertson (19) 63. A: R Rezuk (11) 66 cb. B: M Lawton (21) 65. C: M Pillai (23) 68.

THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: Div 1: D Craig (8) 18. Div 2: J McManamny (31) 23. Women: Stroke: The Dunes: S Nunan (33) 73. Men: Div 1: H Dick (10) 70. Div 2: S Inturrisi (15) 74. Div 3: A Giordano (19) 72.

THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: D Mottram (2) 37. B: P Mansfield (13) 36. C: R London (23) 41. Stroke: St John: A: J Usher (3) 69. B: C Lucarelli (17) 68. C: P Loyson (26) 65.

THE SANDS TORQUAY: Men: Stroke: A: S Moore (6) 70. B: J Gepp (19) 65. C: S Perry (21) 70. Women: Stableford: M Juniper (30) 38.

THIRTEENTH BEACH: Men: Stroke Beach: Black: A: D Welsh (8) 69 cb. B: R Lowe (10) 70. C: I Wheatley (14) 70 cb. Women: Stroke: W Saunders (26) 67.

TIRHATUAN: Men: Stroke: Medal May: A: A Quinn (6) 71. B: M Burridge (16) 72. C: M Clark (25) 70. Women: Medal: T Johnson (15) 72.

TOCUMWAL: Men: Stableford White: A: W Sutton (2) 38. B: P Aston (16) 36. C: A Leggate (26) 37. Gold: P Gilbee (23) 27. Women: Stableford: A: L Marshall (13) 40. B: L Forsyth (28) 34.

TORQUAY: Men: Stroke: A: M Ellis (10) 72. B/Medal: T Jones (13) 67. C: A Franklin (17) 69. D: L Blackely (28) 68. Women: Medal: K Naoumidis (6) 73. Men: Stableford: Resort: J Siedlecki (25) 33. Mxd: Visitor: H Smart (Drouin GC) (3) 34.

TRAFALGAR: Men: Stroke: A/Medal: S McKinnon (15) 66. B: C Moody (27) 72. A Scr: S Cluning (2) 73.

TRARALGON: Men: Stroke: Scr: T Couling (-1) 69. Medal May: I Truscott (22) 66. A: C Couling (10) 68. B: L Pollard (13) 68. C: I Truscott (22) 66. D: R Henning (26) 67. Stableford: G Kraan (35) 37 cb. Women: Stroke: A Milne (15) 70.

TRENTHAM: Men: Stroke: Medal: A: A Hopkins (9) 69. B: T Hendy (17) 67. C: D Dertell (28) 68. Women: Stableford: A: J Hanson (18) 37. B: A Evered (22) 40.

VICTORIA: Men: Stroke Black: A: A Majstorovic (0) 71 cb. B: R Mulcaster (16) 69 cb. C: R Collie (21) 70 cb. Stableford White: J Smyth (27) 34. Women: Stroke: A Champion (24) 79. Men: Stroke Trophy: Black: K Skehan (11) 141.

WARRAGUL: Women: Stroke: A: L Fowles (21) 71. B: B Best (24) 73. Men: Stroke: A: C McKie (5) 69. B/Medal: J JHill (12) 68. C: P Crocker (21) 71. D: B Bailey (31) 69.

WARRNAMBOOL: Men: Stroke: Medal: A: D Spicer (7) 64. B: D Wells (13) 67. C: S Bethel (22) 65. Women: D Rix (4) 71.

WATERFORD VALLEY: Men: Stroke: Medal May: A: D Winter (1) 67. B: H Dreyer (13) 73 cb. C: S Morrissey (19) 67.

WERRIBEE PARK: Women: Stroke: A/Medal: M Chang (19) 76. Men: A/Medal: N Greasby (10) 67. B: P Dawson (16) 68. C: R Collinder (20) 71. D: S D’Souza (25) 69.

WONTHAGGI: Men: Stroke: A: K Ridout (12) 67. B/Medal: R Geyer (18) 65. C: P Magnussen (22) 71. Women: Stableford: M Johnson (13) 36.

WOODEND: Men: Stroke: A: M Hutchison (10) 66. B: K Turley (15) 65 cb.

WOODLANDS: Women: Stableford: Medal May: J Azzopardi (15) 36. Men: A: R Herman (7) 41. B: A Taylor (14) 39. C: C Kennett (28) 41.

YARRA PARK: Men: Stroke White: D Wren (8) 65. Women: Stroke: M Beier (25) 75.

YARRA YARRA: Men: Stroke: Hcp: A: G Robb (7) 69 cb. B: G Taylor (14) 72. C: G Vawdrey (20) 70 cb. D: G Brown (34) 69. Stableford: M Wollan (21) 38. Women: Stroke: S Fernando (3) 77. Stableford: J Turnbull (27) 36.

YARRAM: Men: Stroke: Medal: A: J RAZINGER (8) 72. B: N Pretty (15) 71 cb. C: P Biggs (19) 74 cb. D: J Kingchurch (26) 71 cb. A Scr: M Peel 77.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: R Moore (17) 38. B: C Szekfy (26) 37. C: C Lowrie (33) 35. Men: Stroke: Murray: A/Medal: J Martin (+4) 68. B: M Currie (17) 70. Lake: A/Medal: J Tresize (14) 71. B: A Tooley (23) 71.

YERING MEADOWS: Women: Stroke: J Scane (10) 73.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email