September 19, 2021

Daily Club Golf 30 April 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 30 April 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney, and Victoria for Friday, 30 April 2021.

NSW FRIDAY

ASQUITH: Men: Stableford White: R Radley (21) 44.

AVONDALE: Women: Stableford: M Stewart (38) 39.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A Spencer 36 cb.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: L Elks (27) 40.

BEXLEY: Veteran: Stableford: Split Six: S Maurice (9) A Yacoumi (33) R Labbate (33) A Demetrios (15) 84. Medley: R Smart (33) 39 cb. A Scr: S Maurice 26. Veteran: R Smart (33) 39 cb.

BONVILLE: Medley 2BBB Stableford IND: J Tennant (14) 40 cb 2B: T Stitt & J Hulbert 45 cb GROSS: J Parkin 34.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Gold: C Chiu (30) 22.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: B Smith (20) 41.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: E Tan (9) L Wiese (25) 78. 2B Scr/Medal: D Bourke S McCosker 40. Men: A: A Merhab (5) 38. B: D Varacalli (19) 36 cb. C: L Wiese (25) 42. Women: L Wilkie (18) 34. Men: Gold: P Pellegrini (29) 25.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: Team: N Walters (13) T Thelwell (19) G Pattison (17) T Strachan (16) 90 cb. G Whyte (20) 41.

CONCORD: Women: Stableford: A: J Dobrijevic (11) 35. B: L Morey (24) 33. C: L Rigg (45) 35. 9-hole: J Bellemore (31) 17.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: T Bradley (2) D McLean (25) 48. D McLean (25) 40 cb. 9-hole: L Brown (36) 17.

CRONULLA: Women: Stableford Gold: Div 1: C Trickett (20) 34 cb. Div 2: R Wynne (26) 44. Div 3: R Russell (34) 41. Scr: J Richardson 22. Medley: Stableford: M Deas (8) 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: C Trad (10) R Kellert (6) 47. P Fairbrother (6) P Packer (24) 46. Div 1: T Baker (12) 40. Div 2: P Packer (24) 44. Scr: J Fearnley (-2) 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: F Doherty (17) 41.

ELANORA: Women: Stableford: M Azzopardi (42) 37 cb.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: S Fonti (33) T Sidirougos (17) 73. Scr: B James (1) 36. A: L Bradstreet (8) 40. B: G Davies (18) 37. C: D Duffield (24) 37. D: C Brett (25) 38 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: K Barton (10) 42.

GOSFORD: Medley: Stableford White: Scr: B Martin (2) 37. A: B Martin (2) 39. B: K Kirwood (14) 37 cb. C: G Masters (29) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: E Wiseman (11) 38.

KILLARA: Women: Stableford Green: A: J Rymill (10) 34 cb. B: W Mears (20) 41. C: J Scully (27) 35. D: T Gibbons (30) 34 cb.

LAKESIDE CAMDEN: : Junior Stableford A: M McDonald (9) 38 cb. B: W Avery (13) 41. C: M Murray (18) 38 cb. Medley 2BBB Scr: P Lockyer (4) M Shanahan (9) 37.

MANLY: Men: Stableford: S Walsh (21) 39. White: D Eager (18) 39. Women: K Shepherd (32) 39. Yellow: O Alagich (45) 26. 9-hole: K De Stigter (15) 18. Medley 2BBB: K Weatherstone (13) D Milles (13) 46 cb.

MONASH: Men: Stableford: A Pritchard-Davies (11) 37. Women: H Richards (31) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: M Mahoney (12) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: P Metham (12) 38. Div 2: S Wilkinson (20) 37. Div 3: J Hourigan (24) 39. Women: Div 1: H Atkins (22) 37. Div 2: D Childs (25) 41.

NSW: Medley: Stableford: T Miller (30) 42.

OATLANDS: Medley: Stableford: J Karam (8) 44. A: C Garland (13) 39. B: M Song (45) 43.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: M Canto (35) 43. Women: S Flynn (32) 38.

PYMBLE: Mxd: Stableford: A Crawley (26) 39 cb.

ROSEVILLE: Women: Stableford: 4B: S Wong (34) K Bragg (39) A Wall (24) R Tighe (36) 51. 9-hole 4B: V Keenan (45) F Wotherspoon (45) T Wilson (45) K Mitchell-Hill (45) 27.

ROSNAY: Medley: Stableford 2B: White: A: D Ball (2) R Ross (17) 46 cb. Div 1: D Ball (2) 40. Div 2: B Boyd (24) 38.

ROYAL SYDNEY: Veteran: Stableford: Championship: J McCaan (31) 46.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: S Park (-1) C Lee (14) 44. Div 2: J Long (36) K Naidoo (12) 57. Men: J Long (36) 53. Scr: J Patel 31. Women: 2B: S Cho (27) S Chung (35) 47. S Chung (35) 41. Medley: PM: H Harris (28) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: V Barilla (18) P Aloe (19) 47. A: P Lee (10) 40. B: J Ford (18) 37. C: L Rasiah (21) 41. Veteran: C Stephandellis (11) 40.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Lee (12) 39. B: N Moran (15) 39. C: T Xu (21) 41.

THE AUSTRALIAN: Stroke: Hcp: S Wiggins (The Lakes 7) 73 cb. Scr: K Bennett (St Michaels) 73 cb. Women: 36-hole: K Bennett (St Michaels) 145. S Hall 145. B Mapanao 145. Hcp: C Han (Ryde-Parramatta 6) 148.

THE COAST: Medley: Stableford White: A: J Southall (8) 38. B: B Perry (13) 37. C: B Moran (21) 37. A Scr: J Southall 30. Div 1: . 2B Agg: D Williams (11) E Theodore (18) 72.

THE LAKES: Women: Stableford: 4B: The Lakes 4 Killara 4 (D Baker (20) 34. J Loveday (11) 40). Medley: D Lazarus (15) 40.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: M Heurich (7) 37. B: M Morrison (15) 40. C: C Galwey (25) 36.

TUNCURRY: Women: Stableford: Div 1: G Hahn (20) 37. Div 2: G Salmon (27) 36 cb. Div 3: H Rouse (37) 40.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: G Monkhouse (31) 40.

VICTORIA FRIDAY

COMMONWEALTH: Women: Stableford: J Gray (23) 38. Men: C Ryan (23) 39.

DORSET: Women: Stableford: J Park (24) 34 cb. Snr A: K Toogood (7) 37. B: I Kelleher (16) 35. C: J Rostrum (18) 37. Mxd: 9-hole: B Newman (29) 18.

EASTWOOD: Men: Stableford: A: R Healey (16) 37.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A Clarke (12) 41. 9-hole: B Beaumont (21) 22.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: R Kovacic (27) 42. N Christie (7) 38. B Robinson (10) 37. P Keegan (24) 37.

HEIDELBERG: Men: Stableford White: A: J Heggie (9) 41. B: M Currie (13) 41. C: D Taylor (29) 39.

HUNTINGDALE: Medley: Stableford: A Xu (11) 41.

IVANHOE: Men: Stableford: B Lade (26) 39.

KEW: Medley: Stableford: S D’Alessandro (24) 41.

KEYSBOROUGH: Men: Stableford White: A: F Rooney (4) 36. B: J Livera (14) 37. C: N Chaves (26) 38. Women: G Manners (26) 40.

KOORINGAL: Medley: Stableford: J Ford (28) 37 cb.

LONSDALE LINKS: Mxd: Stableford: T Fennell (2) 38.

MANDALAY: Mxd: Stableford White: F Zumbo (16) 38.

MORTLAKE: Veteran: Stroke 12-hole: White: R Dore (10) 52.

NORTHERN: Stableford: A Tortarella (26) 43.

PATTERSON RIVER: Medley: Stableford White: A: T Little (15) 40. B: S Pickering (20) 43.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: B Andrew (14) 37.

ROCHESTER: Women: Stableford: 4B: D Gallagher (21) J Kneebone (22) 44.

ROSANNA: Medley: Stableford: A: T Cook (17) 39 cb. B: I Robinson (23) 45. C: G Di Pietro (26) 40. 9-hole: J Miles (30) 18 cb.

ROSEBUD COUNTRY: Mxd: Stableford: South: A: A Young (17) 40. B: G Scerri (23) 42. C: J Daborn (33) 36.

SANDHURST: Medley: Stableford: North: A Chan (12) 41. Champions: N Lenny (30) 36.

SCOTCHMANS CREEK: Men: Stableford White: J Cotter (18) 38.

THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: C Graham (18) 35. 9-hole: The Cups: G Bethell (22) 21.

THE NATIONAL: Medley: Stroke: Long Island: I Hamilton (9) 64.

TORQUAY: Men: Stableford: A: R Clark (11) 40. B: G Ellen (17) 41. Women: D Shoesmith (18) 34. Men: Visitor: S Prasad (GSM 19) 42.

TRAFALGAR: Stableford: A: L Wilson (5) 39. B: L Snowball (22) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email