August 10, 2022

Daily Club Golf 28 April 2021

Iluka Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Wednesday, 28 April 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: K Whittaker (6) D Knudsen (20) 52. Div 2: F Cesti (19) L Pollock (21) 47 cb. 2B Scr: R Johnson (9) T Felton (-2) 39 cb. 4B Agg: P Williams (20) A Yaniszewski (24) J Mong (27) G Fraser (18) 141. A: A Farr (9) 39 cb. B: T Kim (16) 42. C: D Knudsen (20) 45. D: R Taylor (31) 39.

AVALON: Women: Stableford: J Pike (28) 34.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: S McPhal (9) 39 cb. B: T Kolts (18) 41. C: D Maclean (37) 40.

BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: R Younes G Hammond 46. A: R Younes (12) 40. B: L Chatto (17) 40. C: G Harbrow (24) 37.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1: J Goodwin (21) 39. Div 2: J Hobbs (30) 36.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: J McClean (42) 42.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Multi: B Fontaine C Salisbury 86. A: M Alfonso (12) 42. B: G Wright (14) 38. C: C Salisbury (23) 39.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: L Ponsford (19) 36. Div 2: S Jones (31) 40.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: T Barry (22) 42. A: B Turner (4) 37 cb. B: K Blake (14) 39 cb. C: T Stantzos (21) 39. Scr: B Jones (+1 Emerald Lakes) 38.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: S Loreggia (4) P Bambridge (22) 73. 2B Agg Scr: J Dodds M Henley 68. A: K Isomoto (10) 39. B: S Van (14) 38 cb. C: G Bowen (23) 37.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: B Tulloch (17) R Curtis (7) 46. A Potts (27) 39 cb.

BONDI: Men: Stableford: D Johnstone (23) 36.

BONVILLE: Medley 2BBB 2BBB Winners, G Sullivan (26), J Blackman (13) 47 Individual: K Hopwood (17) 42 NTP 17th: M Smith Ball rundown to 33.

BOWRAL: Men: Stableford: M Flaxman (22) 40.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: S Lee (53) 33.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Nelson (9) K Cummings (1) 47. Div 2: W Chong (15) P Shepherd (19) 47. Scr: M Pearce F Siciliano 43. A: M Nagy (0) 39. B: S Woodley (14) 40. C: B Vlakic (21) 39.

CAMDEN: Women: Stroke: American Foursome: S Chapman J Matheson 73.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: I Christiansen (10) . J D.Maguire (15) 45 cb. J D.Maguire (15) 39 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: N Sokolsky G Burton 80. 2B Agg Scr: C Francis B Post 63. White: A: C Francis (6) 41. B: G Burton (16) 42. C: R Berthon (22) 40.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: A Cho (23) M Lee (24) 46. Div 1: A You (11) 38. Div 2: M Lee (24) 37. Div 3: H Chong (35) 34.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: F Wilson (20) E Hughes (27) 72. A: K Kwak (9) 41. B: A Godfrey (14) 38 cb. C: F Wilson (20) 42. PM 2B Agg: B Zubrycki (20) T Pagliaro (12) 74 cb. A: M Hawes (12) 40. B: A Kong (16) 39 cb. C: G Morgan (24) 36 cb. A: M Hawes (12) 40. B: A Kong (16) 39 cb. C: G Morgan (24) 36 cb. Gold: P Stevens (35) 33. 2B Scr: B Lambert M Fitzsimons 65.

CASTLECOVE: Women: Stableford: S Canham (30) 36.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: B Chapman (21) B Saxby (20) 47. A: B Haverfield (5 The Australian) 37. B: K Bayly (15) 38 cb. C: M Buchanan (24) 42.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: M Wallace (19) 1 up. B: K Fisher (39) 4 up.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: E Yap (20) A McGrath (11) 48 cb. 2B Scr: M Thomas G Webb 39. A: E Sullivan (13) 39. B: W Birch (16) 42. C: J Burdekin (22) 40. 

CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: G Kent (23) P Ward (13) 79. A: E Gratton-Smith (10) 40. B: G Kent (23) 44. C: A George (29) 40. Scr: S Gee (+1) 36. 

CRONULLA: Women: Stroke Foursome: Green: Div 1: S Geraghty R Feehan 72.5. Div 1 Scr: N Haines S Wiggins 82. Div 2: M Ball C Geelan 73. Div 2 Scr: B Potter D Lloyd 98. Div 3: S Hansen S Blizard 73.5. Div 3 Scr: N Andrews R Cribb 106. Foursome C’ship: Div 1: S Wiggins N Haines 163. Div 2: R Jones C Axford 198. Div 3: R Cribb N Andrews 221.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: B Choi (31) 49. K Sin (21) cb. Div 1 Scr: Y Park (+3) R Nakaad (3) 40. Div 1: B Baker (7) 40. Div 2: P Jack (17) 41 cb. Div 3: B Choi (31) 43. Scr: Y Park (+3) 37. 

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: J Hunt (9) 38. B: A Lord (20) 39. C: L Pattinson (27) 36.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Multi: A Moya (11) A Sidhu (26) 80. Women: 2B: L Fryris (33) G Freys (41) 45. Medley: J Fryers (19) 40. Veteran: Par: A: W Beesley (15) 3 up. B: P Alexander (20) 4 up cb. C: P Podbereski (25) 1 up.

EASTLAKE: Men: Par Black: A: D Bridge (6) sq cb. B: M Cox (11) 2 up. C: J Moseley (18) 1 up. Scr: R Farraguia (+2) 35 up.

ELANORA: Women: Stroke: Medal: Div 1: H Marich (16) 71. Div 2: K Hatton (23) 70. Div 3: J Alexander (36) 70. Div 4: L Clarke (40) 76.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: D Beer (+1) J Ellis (9) 47. 2B Scr: D Beer (+1) J Ellis (9) 43. A: R Phillips (9) 38. B: P Batty (18) 38. C: D Mcmahon (23) 39. D: L Ingram (9) 38. Scr: D Beer (+1) 38. Hole in one: G Pinkerton at 8th.

FINLEY: Men: Stableford: A Hand (19) 37. Women: S Simpson (22) 37 cb.

FORSTER: Men: Stableford: A: M Saad (7) 41. B: B Batton (14) 39. C: J Hodgeson (25) 41. A Scr: W Dormer (7) 33. B Scr: D Payne (16) 23. C Scr: A Monroe (24) 20.

FOX HILLS: Women: Stableford: R Wilson (31) 33.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: S Graham (17) B Barrett (21) 78. Div 1: S Graham (17) 43. Div 2: T Jackson (22) 40.

GORDON: Medley: Stableford: G Laucher (21) 39.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: W Ballard (8) 41. B: G Lee (16) 38. C: T Casswell (21) 42.

GOULBURN: Women: Stableford Green: G Moroney (13) 39. A: C Smith (15) 38. B: E McGill (21) 33. C: B Howe (30) 34.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: M Wielgasaz M Hill 45. Men: A: J Rutter (4) 38. B: M Ryder (26) 36. Women: C Foster (18) 32.

HOWLONG: Women: Stableford: A: J Trethewey (14) 36. B: D Reitenbach (23) 35 cb. 9-hole: K Dance (49) 19.

JAMBEROO: Men: Stableford White: 2B: G Reynolds (16) G Reid (36) 48. G Reynolds (16) 39. 

KAREELA: Men: Stableford: 2B: P Turner W Foster 48 cb. A: R Wyse (15) 41. A Scr: C Hubbard (7) 33. B: L Gardner (19) 42. B Scr: D Jose (16) 24 cb. C: C Martin (25) 37 cb. C Scr: R Richmond (23) 17. Women: Stroke: Medal Apr: A: N Maughan (19) 64 cb. A Scr: J Stirling (15) 88 cb. B: L Horton (32) 65. B Scr: J Turnbull (26) 93. C: E Rosevear (35) 69. C Scr: N Duhigg (34) 107.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: D D’Cruz (4) P Seligman (22) 49. 2B Scr: P Fairweather G Elgie 43. A: T Ross (7) 39 cb. B: A Leyten (18) 40. C: P Seligman (22) 43.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: G Folcarelli (11) G Vouris (19) 44. Veteran: P Foley (17) 38. Medley: A: N Odze (10) 40 cb.  B: P Foley (17) 38. C: C Cooper (32) 39.  Scr: A Rachid 39.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: R Scott (41) 34.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: M Spence (7) B Pearson (4) 68. P Hofman (15) 37.

LEONAY: Women: Stroke: Canadian Foursome: A: J Sutcliffe  L Haines (19.88) 71.12.

LEURA: Medley Stableford Singles: E Vivant (22) 43, H Rynehart (12) 42, D Williams (23) 41, Scratch: K Yates (6) 33, 2B Aggregate: G S Webb (6) and E Vivant (22) 79.

LIVERPOOL: Women: Stableford: N Lee (14) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: A: W Evans (9) 39. B: G Piper (16) 40. C: B Young (23) 39. Scr: T Holley 34.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: G Morris (11) I Bevan (21) 77. M Booth (13) 40. G Morris (11) 39 cb. C Morris (26) 39 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Multi: White: A Cox (13) K Mitchell (15) 71.  P Flaherty (29) 36 cb.

MANLY: Men: Stableford: 2B: M Larcombe (12) K Munro (12) 75. A: M Hill (4) 41. B: M Freeman (17) 40 cb. C: S Quigley (25) 39. Scr: M Hill 37.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: C Glassock (17) 41.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: J Sexton (24) D Robinson (11) 47. A: R Nicholls (9) 40. B: P Bell (21) 38 cb. C: L Gargate (36) 40. Scr: M McInnes 36.  White: R Mills (32) 37.

MONASH: Stableford: 2B: Div 1: J Cho (18)  M Cotie (11) 46 cb.. Div 2: R Whiddon  B McNamara (22) (18) 46 cb. 2B Scr: A Tan M Cotie 39. Men: A: B Zinn (10) 37 cb. B: G Leabon (15) 37 cb. C: P Beckhaus (28) 36 cb. White: B Foster (27) 31.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: E Kim (4) 38. B: B Gaitz (16) 37 cb. C: D Mortlock (23) 40. Veteran: L Etkind (19) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford 4B: White: A Peduto U Semenetz 48. A: P Fawcus (3) 42. B: W Burgess (19) 42. C: W Wray (24) 37 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: Div 1: G Eaton (10) 38. Div 2: D Gay (19) 39. Div 3: R Bennett (26) 40. Gymea Lily: Div 1: S Conrades (13) 38. Div 2: A Bentley (21) 36. Div 3: G Troon (31) 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Irish Team: R Fennell (7) M Flaherty (22) G Edwards (23) B Brown (32) 91. A: W Regan (9) 37 cb. B: C O’Sullivan (14) 38. C: K Morgan (20) 37 cb. D: D Stewart (32) 37 cb.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: F Dunn (22) 33. Div 2: J Martin (30) 36. Div 3: G McFee (43) 36.  Black: D: G Antonio (34) 42.

NSW: Men: Stableford: 2B Agg: S Rose (13) J Levin (27) 80 cb. L Uria (18) 45. Scr: Z Mullins 39. White: J Briggs (21) 35. Gold: E Ellis (20) 32.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: R Alchin L Wagner 50 cb. A: H Kim (9) 41 cb. B: R Lees (18) 38 cb. C: R Sorabji (27) 43. Scr: G Matheson 34.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: G Crawley (18) S Wood (18) 46 cb. A: E O’Reilly (12) 39. B: S Wood (18) 38 cb. C: K Mortlock (22) 39. Scr: G Naylor 33.

PYMBLE: Mxd: Stableford: Split Six: J Pelser (17)  G Wood (19) S Macri (12)  G Hatch (17) 97. G Hatch (17) 46.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: H Parkes (14) 58. Div 2: M Holmes-Hackett (23) 53. Div 3: J Falla (30) 54. Div 4: C Chappell (39) 58. Medal: Div 1: J Walsh (19) 60. Div 2: M Holmes-Hackett (23) 53. Div 3: J Falla (30) 54. Div 4: C Chappell (39) 58.

RICHMOND: Medley: Par: 2B: Div 1: R Gerlach (10) M Pollastrini (20) 10 up. Div 2: M Tye (35) G O neill (30) 10 up. A: S Mitchell (10) 6 up. B: H Silver-Holmes (15) 4 up. C: M Tye (35) 5 up.

RICH RIVER: Women: Par: East: A: C Fleming (13) 3 up cb. L Easther (17) . L De Ravin (22) . B: M Morgan (31) 5 up. C: M Hawker (34) 1 up cb. S Hutton (35) .

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: P Tout (9) 39 cb. B: L Rathborne (18) 41. C: J Spellson (24) 42. Scr: M Boucoiran (4) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: K Burton (18) N Hamley (11) 72. Div 2: R Dunkin (29) D Lloyd (17) 74. A: W Everest (8) 39. B: M Kim (16) 40. C: D Kevern (20) 38. D: R Dunkin (29) 41. Scr: R Green 30.

SHELLY BEACH: Women: Par: A: J Brennan (21) 1 up. B: H Garden (23) sq. C: M Jones (35) sq.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: P Dalglish (25) D Mckenzie (33) 48. 2B Scr: M Reeve M Kelman 39. A: T Moon (11) 39. B: K Windon (16) 39. C: S Choi (23) 36 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: K Clinton (18) 38. L Thomas (4) 37. B: N McCoy (25) 35 cb. P Quinlivan (36) 35.

TERREY HILLS: Stableford: A: J McNamara (12) 40. B: W Ma (17) 39. C: M Young (29) 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: S Gazal (25) S Moraitis (21) 46. Scr: J Warren P Robinson 41.

THE LAKES: Medley: Stableford: A: L Waller (8) 40 cb. A Scr: T Coroneo 37. A: B Zhang (29) 41 cb. A Scr: B Chan 36. 9-hole: J Baker (21) 17.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: G Liddell (12) 21. B: D Baxter (16) 21. C: C Forster (31) 17.

TOCUMWAL: Men: Stableford: 2B Agg: J Crilly (13) B Benbow (17) 73.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: C Smith (22) G Beecroft (16) S Twyford (18) R Jolly (21) 98. A: R Nield (9) 39 cb. B: W Handebo (14) 40 cb. C: S Capper (20) 43. D: I Collier (30) 40.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford Black: A: T Johnson (6) 40. A Scr: M Madan (1) 34 cb. B: K Kim (30) 41. B Scr: J Eccles (12) 24 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B Agg: T Dyer (21) D Evins (20) 80. 2B Agg Scr: D Hurley G Wood 56. A: C McBride (7) 42. A Scr: C McBride 35. B: M Pogson (15) 40. B Scr: M Pogson 25. C: D Evins (20) 42. C Scr: D Evins 22.

WALLACIA: Women: Stroke: Foursome:  J Farkas A Burns (22.5) 72.5.  Scr: J Thorpe S Owen 93.

WARRINGAH: Men: Stableford: 2B Agg: M Lander (14) T Jeckeln (26) 77. A: M Lander (14) 42. B: P Donnelly (17) 39 cb. C: E Sands (22) 41. D: M Morentin (36) 38 cb. 9-hole: K Buckley (23) 20.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: L Schwab (12) 37 cb. B: B Groundwater (18) 38. C: K Walker (34) 37.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Split Six: Lake: J Kruger (7) M Hockey (29) 58 cb. Murray: J White (27) L Jensen (26) 69.