August 13, 2022

Daily Club Golf 24 April 2021

Kareela Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Saturday, 24 April 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stroke Ambrose: White: G Richards (11) J Richards (+1) 59.5.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: T Burghard (33) J O’Brien (24) S Jenkins (13) R Page (19) 106. A: R Darragh (8) 38. B: M Jirgensons (18) 37 cb. C: N Payne (27) 41 cb. Scr: T Phan 33.

AVALON: Women: Par: P Burnett (37) 2 down.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: C Capp (9) 38. B: R Case (16) 39. C: J Gray (23) 37. A Scr: G Mcwilliams 39.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: A Beale (10) 39. B: M Soderborg (18) 38. C: L Jordan (26) 46.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: S Phillips 37. B: J Park 41. C: B Rowan 35. 2B: D Smee R Twiss 46. 2B Scr: S Pearson L Killen 37 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: Team: C Kennedy (34) B Spilsted (21) J Phillips (25) J Mitchell (24) 87. L Ritchie (18) 42. A Scr: J Calleja 33.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: J Hutton (12) 39. B: K Pereira (15) 38. C: J Garcia (20) 39. Women: H Thomas (17) 39.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: B Lewis (4) 41. B: E Wiley (19) 41. C: J Paver (27) 45. Scr: A Scr: B Lewis 37. Women: Div 1: C Jacobs (16) 33. Div 2: G Wood (29) 35 cb. Medley: 2B: A Peart (25) J Paver (27) 50.

BERMAGUI: Women: Stableford: Hcp: A Brown (32) 39. Men: A: W Lalao (9) 38. B: R Ashton (20) 32. C: A Horrocks (29) 38.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: P Higgins (5) 41 cb. A: P Keegan (5) 39. B: M Sullivan (15) 40. C: P Handley (27) 41. A Scr: S Palonis 35. 2B Agg: A: B McDonald (17) P Higgins (5) 78.

BEXLEY: Men: Stroke: Foursome: M Henley (0.5) G Heffernan 63.5. PM: J Dodds (2) G Davis 66. Foursome C’ship: A: M Henley G Heffernan 132. B: R Kelly S Terkalas 160. C: N Hassapis P Keogh 161. D: A Scali M O’Neill 175. Medley: Stableford: A: A Pollock (9) 33. B: M Partlin (15) 35. C: D Bray (26) 40. Women: T Carr (45) 31 cb.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: C Donoso (8) R Pierce (15) 75. Men: B Tulloch (17) 39 cb. Women: K Wynne (33) 41.

BONDI: Men: Par: K Boden (16) 5 up.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: D Hanafi (0) 34 cb. A: A Lowe (8) 41. B: C Turner (15) 43. C: G Puren (19) 40.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Daymond (9) G Martin (12) 46 cb. C Dorrington (13) 37 cb. J Tennant (14) 37. I Williams (21) 36 cb. L Smith (10) 36.

BOWRAL: Women: Stableford: W Burke (22) 37. Men: I McKenzie (26) 44.

BRIGHTON LAKES: Par: A: G Pollard (8) 5 up. A Scr: A Rathbone 1 up. B: F Lowe (18) 4 up. B Scr: M Pitchford 8 down. C: R Wood (22) 2 up. C Scr: J Embling 13 down. 2B: V Azzopardi (7) T Sharp (17) 10 up.

CABRAMATTA: Men: Stroke: MM: A: N Kitchen (5) 68. L Markovski (5) 68. A Scr: K Cummings (2) 73. B: M Swamy (10) 68. F Murugan (10) 71. B Scr: W Kourieh (12) 83. C: A Kennedy (16) 70. T Gardner (17) 71. C Scr: W Chong (16) 90. D: W Hadley (27) 66. J Mcfadzean (22) 67. D Scr: J Ward (21) 89.

CAMDEN: Mxd: Stroke: Keno Ambrose: P Dilucchio K Dilucchio (8.5) 67.5 cb. Women: M Thorn A Brady (9.25) 68.75. Men: G Miller M Arnold (2.5) 61.5. R Midei M O’Toole 66 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: S Alexander R Ellul 48. 2B Scr: G Evans A Anderson 40.

CARNARVON: Men: Par 2B: White: Y Choi (11) T Won (9) 9 up. 2B Scr: J Lind P Ellison 3 up. A: T Won (9) 3 up. B: M Salamone (16) 2 up. C: J Park (22) 4 up.

CASTLE HILL: Stableford: 2B Agg: G Zhang (23) S Newell (7) 74 cb. A: N Trimble (8) 41. B: M Solomonson (17) 37 cb. C: G Zhang (23) 39. PM 2B Agg: P Butson (14) B Bowen (3) 79. PM: A: B Bowen (3) 42. B: P Button (14) 37. C: J Humphries (29) 42. 2B Agg Scr: D Ferguson (0) J Hatchett (0) 74.

CASTLECOVE: Men: Stableford Split Six: White: K Walters (22) H Forsythe (14) J Potts (23) A Walsh (18) 84 cb. R Wentworth Ping (14) 38. Women: Stableford: G McFarlane (39) 36.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: M Thompson (22) B D’Adam (22) 78. A: C McRory (11) 40. B: N Wilson (15) 39 cb. C: B D’Adam (22) 38 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: G Scott (10) 73. B: R Miller (14) 70 cb. C: J Lancaster (24) 73. Women: A: C Huggins (37) 70.

CONCORD: Mxd: Stableford White: D Sullivan (9) 40. S Rorie (15) 39 cb. C Reynolds (27) 40. Stableford: 2B: W Foung (10) J Biazzo (26) 49. 2B Scr: R Porfida H Delis 37.

COROWA: Women: Par: B Delahunty (46) 9 up. Men: A: P Reid (11) 2 up. B: G McKenzie (17) 2 up. C: R Djohan (23) 4 up.

CROMER: Medley: Stableford: A: I Bassett (10) 38 cb. B: D Crisp (19) 40 cb. C: L Daly (25) 41. Scr: M Brock (2) 34 cb. 2B Multi: D Crisp (19) A Gordon (15) 77 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: A: P Rolfe (9) 39. B: Z Smith (14) 39 cb. C: P Larssen (23) 38. Scr: D Carroll 33 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: P Hilton (5) 40. Div 2: G Friedrich (17) 41. Div 3: T Williams (19) 42. Div 1 Scr: J Russo (1) 37. 2B Agg: J Butt (0) T Williams (19) 77. Div 1 Scr: P Hilton (5) I Pemble (0) 70.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: K Leetham (14) 42. B: R Thornton (21) 38. C: R Campbell (29) 37.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: N Delaney (15) K Thorley (20) 49. Div 1 Scr: O Coletto R Kellam 36. Div 2: M Flynn (18) B Murray (29) 48 cb. Div 1: N Delaney (15) 41. Div 2: M Potts (22) 41 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: J Brand (+1) 34. B: B Mcpherson (11) 38. C: M Buggy (20) 38. A Scr: S Robertson (+8) 33. 4B: J Hantes (22) J Katholos (8) B Poole (10) P Vezos (12) 85.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: M Edmonds (13) 38. B: R Debenham (22) 37. C: T Mander-Jones (29) 38.

EVERGLADES: Medley: Par: A Scr: B James (1) 1 up. A: Z Wilkins (7) 3 up. B: J Fullwood (17) 4 up. C: G Ives (20) 2 up cb. D: C Allen (26) 3 up cb.

FORSTER: Men: Stableford White: A: K O’Leary (11) 42.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: K Gounder (14) D Prasad (9) 72. 2B Agg Scr: S Moana M Rajca 62. A: D Prasad (9) 38. B: P Dawson (13) 40 cb. C: J Strada (24) 39.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B Agg: G Gartner (16) 71. M Noble (18) cb. A: K Bridgement (12) 38. B: R Thompson (19) 39 cb. C: K Reynolds (22) 37.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: K Staples (13) D Spies (Moss Vale 4) 76. Div 1: G Spring (21) 37.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D Kinsella (14) 43. Div 2: M Lowe (17) 43. Div 1 Scr: A Robb 37. Cup: D Kinsella (14) 43 cb.

GORDON: Men: Stableford: A: K White (12) 40. B: S Davies (18) 41. C: T Martin (20) 46. Medley: 4B: M Travers (17) K White (18) V Care (12) A Koeninger (13) 92.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: M Coombs (2) 36. A: E Rogers (7) 40. B: G Frost (18) 41. C: R Sansom (31) 43. 2B: R Sansom (31) B Kavanagh (13) 48.

HARRINGTON WATERS: Mxd: Stroke: Ambrose: I Jessiman (19) J Scott (19) G Smith (24) K Babbage (32) 55.25.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: E Gottwaltz (15) 36. B: S Brownrigg (37) 34 cb. Men: Stableford White: A: S Gately (6) 38. B: J Bridle (16) 37. Men: C: A Medic (30) 40.

HURSTVILLE: Medley: Par: 2B: D Felstead (12) D Abel (16) 10 up cb. Men: A: P Pericles (5) 1 up cb. B: D Felstead (12) 3 up cb. C: G Thomas (17) 3 up. Hole in one: K Taff Women: Par: G Rowan (24) 1 up.

JAMBEROO: Women: Stableford White: L Beringer (27) 39. Men: A Carroll (31) 41. 2B Agg: P Henderson (12) J Willoughby (16) 73.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Multi: S Thode M Proudlock 76. A: B Banjavic (12) 40. A Scr: T Mayne (6) 31. B: B Zhang (13) 38 cb. B Scr: S Penny (15) 23 cb. C: S Brooke (21) 36. C Scr: M Teki (21) 15 cb.

KIAMA: Medley 2 Person Ambrose : G McCafferty B Warren (Howlong 6.25) 53.75. Scr: M Stewart A Stojanovic (Links Shell Cove Scr) 59.

KILLARA: Women: Stroke: T Simper (23) 74. Men: A: D Duckworth (12) 68. B: X Dent (19) 69. C: S Falster (21) 67. A Scr: F Maclennan-Pike 74.

KOGARAH: Men: Stableford Trophy: White: N Snashall (24) 36. Medley: A: D Picone (9) 39 cb. A Scr: A Honeysett 33. B: G Folcarelli (13) 41. C: E Rosen (34) 38 cb. Captain’s Trophy: C Masters 2335.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: M Bowman (12) 44. B: M Goddard (16) 42. C: S Yuen (22) 38. Women: Stableford: J Bang (21) 41.

LAKESIDE CAMDEN: Men’s 4BBB Scr B Warby (1) M Brinkworth (1) D Hawkins (1) 75. Men’s Stableford A: L Christopher (6) 38pts B J Moore (12) 35pts CB C P Dibiasi (21) 37pts. Men’s 4BBB J Alimbakis (20) J Moore (12) B Brown (11) R Tindale (7) 85.

LANE COVE: Men: Stableford: Irish Team: M Thompson (20) M Dooley (26) R Paterson (15) J Hickson (21) 83. A Limmer (15) 40.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: J Woodward (6) 38. B: T Davies (17) 35 cb. C: W Kullen (18) 41. D: G Mitchell (24) 39 cb. A Scr: A Brennan 34. B Scr: N Kleinveldt 21. C Scr: W Kullen 25. D Scr: G Mitchell 18.

LEURA: Medley Stableford A: J Bloomfield (13) 41 pts, A Hunter (Penrith GC) (4) 40 pts, B: L Thomas (29) 43 pts, D Cook (21) 36 pts, Scratch: A Hunter (Penrith GC) (4) 36 pts, 2B Multiplier: D Cook (21) and B Hull (26) 72 pts

LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B Multi: M Rennix (17) 82. J Ogilvie (27) 82. Women: N Driver (10) 33. Men: A Scr: K Hooker (2) 39. A: K Hooker (2) 41. B: M Rennix (17) 41. C: T Huizenga (27) 41.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: M Domingo (6) R Jeong (23) 78. A: C Wotton (9) 38. B: M Tang (16) 41. C: R Jeong (23) 42. Stableford: D: L Galluzzo (28) 38.

MANLY: Men: Stroke: Foursome C’ship: C Connolly W Wright 151. Stableford White: A: A Newton (10) 39. B: J Finlay (16) 42. C: C Elvy (20) 38. Women: Stableford: U Astrid (32) 32.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: T Savage (10) 48. N Foley (20) 48. 2B Scr: K Watson 38. T Shaw 38. Hcp: H Ree (22) 39. Scr: I Mcgregor 34.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: R Slowgrove (13) 40. B: M Camilleri (17) 36 cb. C: L Mcsweeny (22) 44. Scr: B Murphy 32 cb. 2B: I Law (12) P Hawthorne (24) 48. Women: Div 1: K Howe (15) 38. Div 2: R Woods (32) 34.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: T Preston (32) J Stevenson (15) 46. 2B Scr: H Shimomiya R Nicholls 35. S Dengate (20) 43.

MONASH: Men: Stableford: A: M Cotie (11) 39 cb. B: S Green (13) 38 cb. C: E Peirce (27) 40. 2B: Div 1: J Bliss (13) G Beck (5) 45. Div 2: G Leabon (15) E Peirce (27) 45. Div 1: J Bliss (13) G Beck (5) 45. Div 2: G Leabon (15) E Peirce (27) 45. 2B Scr: S Patel (0) R McClelland (5) 41. Stableford White: J Martin (22) 35.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: S Winsor (7) 39 cb. B: G Irvine (15) 38. C: P Daley (24) 37. Women: B Wood (15) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Odgers (22) C Ryan (27) 52. A: J Nettleton (10) 38 cb. B: C Norris (18) 42. C: J Odgers (22) 38.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A: B Hill (5) 67 cb. A Scr: B Hill 72 cb. B: H Bartlett (17) 68. C: T Garaty (19) 68.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Ambrose: Div 1: G Sheaves (5.75) A Iacono 58.25. Div 2: R Palmer (11) R Palmer 61.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: A Murphy (28) 47. A: D Lum (9) 41 cb. A Scr: D Illingworth 37. B: J Hall (13) 40. C: R Del-Grande (26) 43. Women: S Manning (14) 41. Mxd: Stableford Black: R Laurie (26) 37. Medley: Stableford: 2B: A Murphy (28) F Chew (45) 55.

NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: S Berry J Wikman J Rosskelly M Hinkley (5.75) 50.25.

NSW: Men: Stableford: P Clark (29) 44. Scr: Z Mullins 39. Stableford White: J Briggs (21) 37. Gold: J Kelly (25) 29. Women: Stableford: P Hill (8) 34.

OATLANDS: Men: Stroke: Medal Apr: M Forrest (21) 64 cb. Medley: A: L Mason (1) 68. B: C Lumb (18) 64. C: M Forrest (21) 64. D: J Horsfield (27) 71 cb. A Scr: B Hooper 74.

PALM BEACH: Women: Stableford: 2B Agg: D Van Ooi (32) R Berczelly (29) 74.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: M Oppy (10) 38 cb. A Scr: R Richards 35. B: G Harris (16) 40. C: D Walters (19) 39 cb.

PENRITH: Men: Stableford: C’ship: S Austin (13) 48. J Cabban (+2) 37. S Austin (13) 48. A Scr: J Cabban (+2) 37. D Bishop (2) 33. A: J Callaghan (11) 41. P Tuncheon (10) 39. B: C Smith (16) 44. B McGovern (15) 42. C: M Pearce (22) 44. G Beedle (28) 39.

PYMBLE: Men: Stableford: A: K Moore (3) 41 cb. B: G Dickinson (16) 40. C: A Slattery (21) 41. Women: S Fox (35) 41. Mxd: 4B: A Slattery (21) 51. O Patterson (13) 51. A Scr: K Moore 38 cb. M Hehnke 38 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: Split Six: S Murray (15) J Farrugia (17) J Law (19) T Ryan (17) 93. A: G Snook (9) 40. B: T Murray (17) 39. C: C Spies (21) 38. Scr: T Fernandes 32. Hole in one: Z Delevski at 11th.

RICHMOND: Men: Stroke Vardon: Black: C Ellings (0) 68.

RICH RIVER: Women: Stableford: East: H Gunstone (16) 37. Men: Stableford White: A: T Nevin (9) 40. B: R Douglas (12) 42 cb. C: T Freeman (21) 43.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: K O’Connell (13) 39. B: R Cavanagh (18) 43. C: B Zekulich (22) 39. Women: Stableford: S Zekulich (29) 37. Veteran: Stableford Green: I Snook (24) 32. Men: 2B: White: S Zekulich B Zekulich 48 cb. W Cliffe P Chee 50. A: D Bushell (11) 38. B: T Rogers (18) 39. C: W Davis (23) 37. Women: Stableford: J Madsen (27) 45. Snr Stableford Green: J Hawke (26) 35.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: M Hoban (11) M Sutters (24) 50. A Scr: I Hoy J Russell 37. Div 1: M Hoban (11) 42. Div 2: P Likidis (23) 38.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: S Plaskitt (19) M Read (18) 48. Centenary: J Nolan (30) J Graham (25) 47. Men: Championship: A: D Jefferson (8) 41. B: M Brown (18) 40 cb. C: W Cummins (24) 41 cb. A Scr: T Goh (-1) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal Apr: A: Y Chul Hwang (11) 67. A Scr: M Green 72. B: M Dolan (17) 70. B Scr: P Stephenson 86. C: R Mcrae (22) 68. C Scr: N Choi 88. D: L Cicchini (35) 68. D Scr: J Oh 93. Stableford: B Thurecht (18) 43. Stroke: Medal of Medallists: R Mcrae (22) 68. Trophy: Y Chul Hwang (11) 67. Hole in one: J Bae at 17th.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: D Quain (5) W Edworthy (7) 72. D Kassis (9) K Brake (9) 70.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: J Armstrong M Armstrong 70. Men: D Beatie (25) 78. G Jones 78. A: B Hack (6) 39. B: B Shanley (17) 40. C: P Donnellan (35) 40. Women: Div 1: M McVeigh (25) 35. Div 2: D Hopkins (28) 35.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: A: G Hoare (12) 67. B: W Merchant (13) 69. C: D Rochford (26) 71. A Scr: M Johnston (+1) 71.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: A: R Angus (7) 40. B: P Murphy (16) 39. C: T Ferguson (25) 39. Scr: H Wang 38. Stableford Gold: A Millauro (23) 34. Women: Stableford: A Pullen (17) 37. Men: 2B: R Laurent (9) P Murphy (16) 46 cb. 2B Scr: D Eeles H Wang 39. Stableford 2B: Gold: T Brandtman (22) T Mayes (14) 44.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Scr: J Kang (3) Y Kim (-1) 38. 2B: C Antonakis (31) S Parbery (29) 50. Men: Div 1: S Kontominas (11) 40. Div 2: J Psarakis (25) 44. Div 3: M Harrington (29) 43. Scr: M Kelman (3) 35.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: R Jones (17) 37. T Mackle (18) 35 cb. B: T Rees (26 Harrington) 38. A Chapman (22) 36. Women: Stableford: M Byrnes (25) 35. M Wright (26) 30.

TERREY HILLS: Stroke: Foursome C’ship: M Manassen D Manassen 169. Stableford: A: W Redfearn (10) 36. B: M Zhou (13) 36. C: A Chung (20) 30.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: 2B: T Blake (12) M Dawbney (25) 6 up. A Scr: D Choo G Patterson 6 down. Stroke: Trophy: M Levy (11) T Heaton (+2) 63. A Scr: A Hunter J Guan 67.

THE COAST: Men: Hole in one: White: L Gonzalez at 8th. Stableford A: P McFadyen (11) 43. A Scr: R Macey 34. B: P Witheridge (17) 40. B Scr: M O’Dwyer 26. C: G Granger (22) 38. C Scr: G Thomson 18. D Young (9) T Perks (12) 76. Women: Stroke: C Balafoutis (45) 65. Medal: Div 1: M Hogan (19) 72. Div 2: S Britton (25) 72. Div 3: J Skippen (39) 73.

THE LAKES: Stableford: S Maidens (9) 41. Scr: M Nabarro 35. PM: M Dane (1) 39 cb. Scr: S Beck 37. 9-hole: M Fleming (10) 18.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: R Leader (2) 38 cb. B: B Clay (14) 42. C: D Thorne (30) 37. 2B Multi: N Matthews (20) M Matthews (27) 80.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: A Clement (12) 38. B: L Bailey (18) 39. C: P Dungan (23) 37. Women: A: M Ayres (23) 42. B: A Clement (27) 42. Medley: Stableford Gold: M McLeay (24) 31.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: B Bryant (17) W Davis (18) J Kimmorley (11) J Kimmorley (14) 88 cb. Men: A: M Dean (7) 41. B: W Handebo (15) 41. C: K Brummell (27) 44. Women: A Aiken (35) 35.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: D Ali (2) -2 cb. A Scr: M Pearce (-1) 70. B: D Adhar (15) -6. B Scr: J Liddell (13) 84. C: D Sherlock (26) -6. C Scr: S Hong (20) 93. Women: K Kim (30) 2 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: J Sullivan (10) 39. A Scr: D Tapper 32. B: J Li (17) 41. B Scr: K Holtzhausen 25. C: R Martin (31) 39. C Scr: W Lee 18. Women: Stroke: C’ship: C Wright (12) 75. Mxd: Stableford: 2B Agg: G Brown (8) G Eldershaw (18) 77. 2B Agg Scr: B Mason D Adamson 61.

WALLACIA: Men: Stableford Irish Team: White: P Cromer (13) L Weston (11) W Hutt (7) 89. A Scr: R Lees J Vidigal C Douglas J Casis 74. A: R Tangye (10) 40 cb. B: L Sutton (14) 38. C: T Buckler (23) 39. Women: Stableford: J Thorpe (19) 37.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: C Alford (2) 38 cb. B: J Mason (14) 38 cb. C: P Catteau (23) 40. D: R Ford (33) 40. Trophy: P Catteau (23) 40 cb. Scr: C Alford (2) 36. Team: P Williams (15) G Bell (19) J Brown (21) G McLeod (18) 122.

WINGHAM: Medley 4BBB Stableford B Walker & R Pattison 48 Points J Carr & T Roberts 45 Points S Faulkner & P Ryan 45.

WOOLLAHRA: Men: Stableford: 2B: M McGowen (13) C Leonard (12) 47 cb. Div 1: C Leonard` (12) 39. Div 2: S Penman (14) 37. Div 3: T Kinsella (23) 40.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: B Sawtell (16) W Sawtell (16) 48. Singles KO f: A: S Smith (12) 42. B: D Scott (20) 36. A Scr: A Heather (4) 32.

WYONG: Men: Stableford: A: R Austin (11) 38. B: M Thomas (15) 43. C: S Cann (22) 40. A Scr: H Ireland (-1) 34. 2B: B Harris (17) M Thomas (15) 49. 2B Scr: H Ireland (-1) C Coorie (5) 71.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: 4B: Murray: K Clarke (30) J Leeson (16) 49. Men: 3B Agg: Lake: Medal: P Moat (20) P Tregenza (15) 47. 4B: Murray: J Colla (20) B Webb (14) 48.