September 18, 2021

Daily Club Golf 23 April 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 23 April 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Friday, 23 April 2021.

ASQUITH: Men: Stableford White: Div 1: A Sell (7) 35. Div 2: R Radley (22) 38.

AVONDALE: Women: Stableford: S Booth (21) 42.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: S Han 40.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: J Stallard (30) 42.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: P La Vite (8) 39. B: S Maurice (11) 39. C: S Broadley (17) 40. Scr: J Carter (Marrickville) 27 cb. Hole in one: P La Vite at 3rd. Veteran: Stableford: Div 1: P La Vite (8) 39. Div 2: S Broadley (17) 40. Div 3: C Hadjidakas (33) 39.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: M Buchanan (9) 39. Scr: S Twaddell (0) 37. Women: Stableford: S Malouf (18) 37.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: B Clements (4) 37.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: G Loughnan (6) D Graham (34) 47. Men: J Shin (14) 41. Women: J Chang (27) 35.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: B Hoyle (7) 39 cb. A Scr: M Thomson 36. B: K Dawes (14) 39. B Scr: K Dawes 25. C: H Liu (20) 35. C Scr: C Xu 16. Women: L Lin (Monash 8) 33. Men: Gold: P Pellegrini (29) 32.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: A Francois (33) 42.

CONCORD: Women: Stableford: A: S Treseder (15) 39. B: L Morey (24) 34. C: T Collins (31) 33. 9-hole: R Drysdale (26) 17.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: D McDonald (29) G Hanna (17) 49. A Ainsworth (5) 41. 9-hole: H Hendry (30) 21.

CRONULLA: Women: Par Gold: Div 1: S Wilson (17) 3 up. Div 2: M Ball (21) 1 up. Div 3: K Attwells (33) 1 up. Div 4: R Russell (35) 3 up cb. Scr: S Wilson (17) 10 down cb. Medley: Stableford: B Wilson (20) 37.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: E Chambers (24) O Samson (10) 44. Div 1: S Chapman (9) 40. Div 2: G Hennessy (23) 34. Scr: M Urqart-Eastwood (3) 33.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: R Oskesene (7) 37.

ELANORA: Women: Stableford: Mother/Daughter Trophy: N Walker (35) A Chambers (23) 39.

EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: A Melnik (15) G Lord (17) G Maltby (20) J Marsh (23) 94. Scr: B James (+1) 35. A: D Phillips (5) 37. B: G Lord (17) 37 cb. C: T White (24) 36. D: D Simpson (28) 36 cb.

FORSTER: Men: Stableford White: T Roche (17) 44.

FOX HILLS: Medley: Stableford: J Pawliw (Windsor 19) 34.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: P Naude (9) 40. B: S Reeve (17) 36 cb. C: M Mcgowan (22) 41.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: B Livingstone (11) 37 cb. Men: D Macgregor (23) 21 cb. Women: 9-hole: J Donovan (36) 20 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: A Hayward (12) 38. Div 2: R Milne (23) 38. Women: P Towns (20) 37.

KILLARA: Women: Stableford Irish Team: Green: F Balfour (23) N Fay (26) A Fenwick (35) W Magill (23) 93.

LAKESIDE CAMDEN: Medley 2BBB Agnew, Graham (8) J Wright (20) 75. Medley: B Millan (2) J Keevers (3) 63. Medley Stableford A: R Aquino (7) 42pts B: B Bautista (16) 39pts C: J Wright (20) 43.

MANLY: Men: Stableford White: P Saunders (19) 38. Women: L Wrench (24) 38. 9-hole: Yellow: P Langby (26) 19.

MONASH: Men: Stableford: H Chow (31) 40. Women: T Chen (28) 36 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: W Xu (15) 37.

NSW: Medley: Stableford: A Dihm (8) 38.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: E Eim (14) 40. B: N Turner (19) 40 cb. J Hawach (8) 41.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: M Herman De Groot (10) 32. Men: I Barker (23) 42.

PENRITH: Men: Stableford White: A: W Brown (12) 38 cb. B: A Bourne (19) 40. C: D Mccarthy (20) 44. Scr: R Sutherland 32.

PYMBLE: Mxd: Stableford: J Percival (27) 45.

RICHMOND: Medley: Stableford 2B: Black: Div 1: C Callahan (16) N Callahan (15) 46. Div 2: T Thompson (22) S Fairhurst (26) 48. A: R Pelaez (7) 36 cb. B: B Holland (18) 38. C: J Lopez (24) 41.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: D Mcaleer (10) 38. Div 2: R Patel (26) 38. Div 3: J Duffy (37) 36. 9-hole: C Crocker (33) 20.

ROSNAY: Medley: Stableford 2B: White: W Duncan (16) W Walsh (19) 48. 2B Scr: I Hoy J Russell 38. Div 1: J Wright (13) 37. Div 2: R Salvador (23) 38.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Championship: D Hill (23) N Inglis (30) L Kernaghan (36) 51 cb. Veteran: J Davidson (22) 41. Women: 3B: Centenary: C Crouch (29) M Bligh (45) S Dunn (31) 50 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Veteran: Stableford: PM: A Moschioni (19) 41.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: R Degans (33) 39. Women: B Ostini (Gosford 27) 36.

STRATHFIELD: Stableford: 2B: M Chang (31) H Kim (15) 54. Medley: A: N Lee (11) 37. B: K Windon (18) 38. C: M Chang (31) 46. Men: Scr: J Kang (3) 31. Women: Stableford: Y Kim (+2) 34. Veteran: K Bone (14) 37.

TERREY HILLS: Stableford: A: S Xia (12) 35. B: M O’Toole (13) 39. C: S Liuzzo (20) 38.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: J Mott (15) 33 cb.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: R Carbonaro (17) N Clay (16) 78. A: J Cook (9) 41. B: C Parsons (17) 40 cb. C: P McKeon (27) 39 cb. Scr: A Ogane 38.

THE LAKES: Women: Stableford: N Harwood (28) 38. Medley: J Dalley (9) 41.

THE RIDGE: Stableford: A: D Lyons (Links Shell Cove 9) 37. B: R Sale (17) 38. C: C Galwey (25) 38.

TUNCURRY: Women: Stableford: Div 1: T Bartlett (16) 41. Div 2: J Simpson (23) 37 cb. Div 3: T Angus (36) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email