August 14, 2022

Daily Club Golf 22 April 2021

Cronulla Golf Clubhouse

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Thursday, 22 April 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: B Potter (15) D Robinson (13) 48. A: J Browne (Campbelltown 6) 36 cb. B: D Robinson (13) 42. C: F Cullum (21) 38 cb.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: T Chung (20) 36. Div 2: F Liu (31) 40. 9-hole: E Low (29) 17.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 9-hole: M Loveridge (34) 20.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B Agg: K Gillson C Ashton 61. C Ashton (22) 35.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: P Dickson (24) G Moreau (29) 45. R Devine (32) 40.

BARHAM: Men: Stableford White: Div 1: L Brennan (9) 40. Div 2: A Peel (17) 40. Div 3: M Hallam (21) 40.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stroke: A: R Leo (13) 56. B: B Richards (22) 63. C: N Speranza (26) 56. D MacPhee (29) 50.

BERMAGUI: Women: Par: S Jones (34) 3 up. Men: Stableford White: A: M Carr (13) 37. B: O Hoell (20) 38. C: R Pass (27) 41.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Marriott (14) G Brien (13) 48. Men: A: G Brien (13) 38. B: C Pearson (19) 40. C: P Scott (24) 36. Women: R Morrison (24) 35 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: R Starkey (38) 37.

BREAKERS: Women: Stroke: Div 1: S Hopkins (14) 68. Div 2: J Eaton (31) 66. Div 3: J Fletcher (35) 70. Scr: S Hopkins (14) 82.

BRIGHTON LAKES: Stableford 2B: White: M DeMontford (10) R Marchelli (23) 48. A: W Chardcharoen (8) 36. A Scr: M Thompson (0) 30. B: M Hoy (15) 39. B Scr: B Sarkis (14) 22. C: G Deitch (37) 40. C Scr: A Duffie (21) 18. 

CABRAMATTA: Women: Stableford: K King (19) 35. Medley: Stableford White: S Sparrow (12) 37. Veteran: Stroke Foursome: R Trice (18) R Wilks 67. Scr: C Collins W Brown 85 cb.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: K Perrin (28) S Mannion (20) (The Ridge) 49. 2B Scr: M Daley M Arnold 38. A: K Krapez (11) 40. A Scr: L Hudson 35. B: G Dent (16) 38. B Scr: D Ferris 22 cb. C: P Bevington (36) 39. C Scr: V Mudaly 19.

CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke Canadian Foursome: White: Div 1: J Griffiths T Cartwright (24.5) 57.5. Div 2: S Mutton B Mutton (24) 63.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: P Woo (22) J Ha (Bankstown 20) 48 cb. Men: B Forrester (9) 39. Women: B West (19) 38.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: J Wakulicz (14) 73. Div 1 Scr: C Shin 82. Div 2: G Mahony (29) 74. Div 2 Scr: M Namkoong 101. Div 3: M Frost (33) 78. Div 3 Scr: M Frost 111. Stableford: J Thrower (26) 32.

CASTLECOVE: Women: Stableford: C Bryant (42) 13.

CHATSWOOD: Women: Stableford: K Wilson (18) 39 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: F Barton (7) 37 cb. B: I Fox (15) 39. C: C Smith (23) 36. Women: G Mitchelson (14) 33.

COROWA: Medley: Stableford: B Skinner (25) 40.

CROMER: Women: Par: S Muller (22) sq cb. L Dinnie (34) 2 up. P Thallmayer (44) 8 up. Men: Stableford: S Magalas (19) 40.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: G Davis J Walsh 47. A: B Richardson (10) 42. B: G Tilling (19) 40. C: M Newman (31) 41.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: C Kim (14) 42.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: M Radeski (19) 39. B: Y Holmes (28) 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: Div 1: P Csorba (8) 37 cb. Div 2: M O’Farrell (16) 39 cb. K Prince (20) 39 cb.

ELANORA: Men: Stableford: White: T Davis (12) 40.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: K Sargent (20) A Viscayno (23) 45. A: D Jones (12) 33. B: J Neyra (19) 39. C: T Taylor (20) 38 cb. Snr K Sargent (20) 38.

GEORGES RIVER: Mxd: Stroke: Foursome: A: L Reynolds W Kelly 67.5. B: M Crowfoot P Goulbourn 68.5. C: D McDonagh R Wakeham 71.5.

GLENMORE: Women: Stableford: 2B Agg: J Linfoot (25) S Dean (23) 75. Medley: Div 1: D Scott (Penrith 14) 36 cb. Div 2: A Cameron (The Australian 29) 38 cb. Scr: R Eldridge 29 cb.

GOSFORD: Women: Stableford: M Carmichael (34) 41. R Robertson (23) 38.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: 4B: D White (35) M Stevens (45) 43.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: K Sinton (12) 36 cb. Div 2: B Hancock (24) 40.

KIAMA: Medley Stableford : S Starr (10) 44 Scr: B Dowd (3) 34.

KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: S Croft (10) 39. Div 2: D Chung (34) 36.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: 2B Multi: G Patterson L Graham 69. A: G Patterson (8) 38. B: R Anderson-More (20) 37. C: J Segalla (21) 35. Women: L Pramana (33) 40.

LANE COVE: Women: Stableford: P McLeod (27) 43.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: S White (15) I Nelson (21) 46. 2B Scr: M Cain P Homan 35. A: R Adams (13) 39. B: L Mitchell (17) 37. C: I Nelson (21) 36 cb.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1 Scr: T Moore (3) 27. Div 1: F Bone (20) 35. Div 2: J Preston (25) 34. Div 3: J Campbell (37) 33.

MANLY: Men: Stableford White: M Baden (13) 40. Women: Stableford: E Harrison (39) 41.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Veteran Men: Div 1: J Bayliss (18) 42 cb. Div 2: P Coleman (20) 43.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: N Clark (20) R Rodrigues (19) 48. A: F Settineri (6) 39. B: R Rodrigues (19) 41. C: J Webb (22) 39. Scr: N Hayes 33 cb.

MONA VALE: Women: Stableford: A: L Spray (18) 39. B: S McDonald (29) 38. C: N Griffiths (35) 40.

MONASH: Men: Stableford: L Wong (25) 38 cb. Women: C Zhang (38) 36.

MOORE PARK: Men: Par White: V Dolnikov (27) 3 up. Veteran: Gold: S Rohald (29) 1 up. Women: Par: K Janik (20) 8 up.

MUIRFIELD: Women: Stableford: A: J Doherty (12) 38. B: S Wild (30) 33. C: S Jeong (31) 34. Medley: I Mok (19) 35.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Coughlan 34. Div 2: J Gibson 35 cb. Div 3: B Steyn 36.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: E Shin (23) 37. B: C Hahm (37) 40.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: J Russell (29) 33.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Rix E Wolfenden 49 cb. 2B Scr: M Horwitz R Thomas 35. Men: Stableford White: A: N Howlett 39. B: D Hunt 39. C: E Wolfenden 39. Medley: Black: A Todd 40. Women: Green: P Beckton 36.

NSW: Women: Stableford: A: S Winning (15) 36. B: S Lass (31) 37. C: E Briggs (37) 33. Gold: P Payne (43) 29 cb. Medley: Stableford: B Cooper (26) 45.

OATLANDS: Men: Stableford White: R Manongdo (10) 35. Women: Yellow: A: J Tunks (19) 34. B: M Furini (28) 36. C: M Lantry (46) 37.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: I Middleton (34) T Hasemer (23) 47 cb. J Raymond (25) 44. Women: J Middleton (29) 39. 9-hole: K Warren (35) 20.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: J Harvey (25) 39. B: S Fabian (33) 41. Scr: L Shaw 24. 9-hole: C Kevin (33) 18. 3B: H Sugden (21) C Lawrence (26) R Hosking (23) 81 cb.

PYMBLE: Women: Stroke: Medal: Div 1: K Cant (10) 71. Div 3: L Scerri (37) 69.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: D Horan (12) 38. Div 2: L Hickman (23) 38.

RICHMOND: Women: Stableford: Div 1: L Manczak (28) 38. Div 2: C Salkeld (35) 32.

RICH RIVER: Men: Par East: White: A: T Smith (7) 5 up. B: D Borthwick (13) 2 up cb. C: R Butler (26) 5 up.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Hammond (20) G Preiss (28) 48. White: A: D Bushell (11) 38. B: H Martin (17) 37. C: D Bromell (23) 40. Green: G Preiss (28) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: Div 1: D Naylor (11) B Murphy (17) 48 cb. Div 2: J Furlong (29) D Furlong (31) cb. Men: T Zeppieri (22) 42. Women: M Kim (12) 43. Scr: N Govers 33.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A Scr: J Swanson (+1) 39. A: J Milne (5) 40. B: I Neill (17) 37 cb. C: R Felsch (19) 38. D: C Coonan (29) 40.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Khanna (14) P Waugh (19) 77. A: G Gillett (12) 37 cb. B: P Waugh (19) 39. C: R Kemp (31) 38. Scr: M Smith 32 cb.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B: White: M Keys (25) R Keys (11) (Rosanna) 47. 2B Scr: S Grant M Hammond 42. A: G Sacks (11) 39. B: L Fisher (18) 39. C: T McBride (26) 37 cb. Scr: M Hammond 38. Visitor: C Costello (New Brighton 10) 37 cb. Women: Stableford: P Pitsawong (10) 28. Men: Stableford 2B: Gold: W Kilcran (25) J McEntee (31) 46. T Brandtman (23) 38.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: L Rasiah (21) 38 cb. Div 2: A Yoon (23) 37. Div 3: J Chung (34) 32.

TALLWOODS: Women: Stableford Irish Team: Green: J Bodycote S Ireland K Aldham 76. Team: L Norris G Pearson J Panada 65.

THE COAST: Women: Stableford: C McDonald (35) 41.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: D Quarty (18) N Bowles (8) 69. Men: A: J Perkins (1) 40. B: V Boualibane (14) 37. C: R Milmlow (23) 37. Women: L Dunn (22) 37. Scr: T Schulz 39 cb. Men: Hole in one: R Hunter at 5th.

TUNCURRY: Medley: Stableford: A: T Gillogly (14) 43. B: H Rouse (36) 44.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Yoon (21) 43. B: D Davis-Rice (36) 33.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Blundell (6) S Coleman (3) 45. 2B Scr: J Vidigal T Thekkiniath 37 cb. A: B Gibbons (4) 37 cb. B: J Kuzmanovic (14) 37. C: B Flood (27) 37. Super Veteran: J Kanaley (26) 38. Veteran: K Walker (4) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford: P Cooke (25) 40 cb. 9-hole: White: A Cole (30) 27.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: 2B Agg: C Cayless (18) A Carr (18) 74. A Carr (13) 39 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: F Sweeny (23) 29. B: K Gargan (35) 35.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Ambrose: Black: K Turner K Stevenson 61.25. B Herring P Wallace 62.25. P Viret C Kennedy 63.25.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: P Oldfield (12) 3 up. B: B Steele (17) 4 up. C: T Forristal (22) 1 up. Murray: A: N Santrac (8) sq cb. B: A Scott (12) 2 down cb. C: C Rajak (20) 2 up. D: R Jack (35) 6 up.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: B Sanders (12) 23. Red: G Eberle (16) 20.