August 10, 2022

Daily Club Golf 11 April 2021

Braidwood Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Sunday, 11 April 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: D Seneviratne (21) C Goddard (19) 51. Mxd: S Jenkins (13) J Kim (17) 47. Men: Div 1: A Casey (10) 40 cb. Div 2: R Saunders (23) 40 cb. Women: J Kim (17) 38.

BANKSTOWN: Medley: 4B: Stableford: D Jeacle D Potter 46. Men: White: A: G Mackenzie (9) 38. B: D Potter (16) 39. C: I An (25) 35. Women: A Asawa (24) 34.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: M Tuite (6) 34 cb.

BARHAM: Mxd: Stableford: Div 1: P Doherty (11) 42. Div 2: C Phillips (28) 38.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: A Ramsey (18) A Stevenson (14) 43. A Ramsey (18) 36 cb.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford White: S Little (14) 42. Scr: S Palonis (0) 32. Div 1: M Polling (19) 45. M Bailey (8) . Mxd: Stableford: P Stannard (16) 37. D Hilton (35) 34. 2B: S Kludass (4) S Golik (11) 45.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: J Wilder (21) R Wilder (7) 48. A: K Halloran (7) 35. B: C Loukopoulos (15) 37. C Scr: K Hartman (31) 37. Scr: A Brown 27. Women: E Reihana (26) 30 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B: D Boland (8) G Hanniffy (15) 45. F Schilter (19) 36.

BOTANY: Men: Stableford: J Ennis (27) 35.

BREAKERS: Men: Stroke: A Scr: J McPherson (10) 74. A: J McPherson (10) 64. B Scr: R Cook (16) 83. B: G Duval (21) 66. C Scr: K Farrell (22) 89. C: B Grant (25) 65.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Agg: Z Garvey (29) N Beattie (24) 69. A: P Phadungsap (10) 34. A Scr: I Elliott 30. B: J Araullo (14) 36. B Scr: M Perkins 19. C: W Chardcharoen (20) 36. C Scr: I Notowidigdo 17. Mxd: Stroke: Foursome: A Mclauchlain G Pollard (15.5) 74.5.

CABRAMATTA: Mxd: Par 2B: White: Div 1: C Park (10) M Kim (12). Div 2: T Vu (24) P Chen (14) 9 up. A Scr: K Cummings (2) J Cummings (2) 2 down. A: J Alonso (10) 1 up. B: A Hoang (16) 4 up. C: S So (22) 5 up. Div 1: W Park M Chester (13). Scr: M Horo T Marlin (11).

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: D Tuckwell (27) 36.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: W Lee (9) L McSweeney (25) 47 cb. Men: A: M O’Keefe (11) 36. B: Y Choi (13) 39. C: L Mc Sweeney (25) 41. Women: Stableford: Div 1: A Cho (10) 34 cb. Div 2: K Song (28) 34. Mxd: Stroke Foursome C’ship: White: D Chun J Kim 173. N Sagdic C Tucker (12) 152.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: M Lagudi (14) R Lagudi (28) 48. E Thoo (6) 36 cb. P Chapman (18) 41. R Lagudi (28) 39. Women: J Harris (36) 37. Medley: PM 2B: K Tsai (16) F Zhu (27) 48. Men: A: C Wright (12) 37. B: L Stuckey (16) 37. C: F Zhu (27) 42. Women: K Song (37) 35 cb. 2B Scr: J Attygale (2) E Thoo (6) 36.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 2B: R McConnell (16) J Love (7) 44. R McConnell (16) 40.

CONCORD: Mxd: Stableford: 2B: H Buckley (27) B Pelly (33) 50. 2B Scr: M Woodley J Wonders 37. A: W Foung (10) 39. B: J Bouffler (18) 40. C: H Buckley (27) 39 cb.

COROWA: Medley: Stableford: L Hetherington (22) 39.

CROMER: Medley: Stableford: 4B: L Roberts V Roberts 43. 2B: P Patton R Conway 45. A: B Robins (11) 39. B: K Gough (23) 41. H Graham 33.

CRONULLA: Men: Stableford: 4B: B Richardson (10) B Morgan (18) 43 cb. Black: V Centeno (12) 41. Women: 4B: Green: B Turnbull (24) S Bennett (23) 46. M Buckley (32) 35 cb. Men: Stroke Matchplay: Black: T Schultz bt D De Traubenberg 19th. R Almond bt S Liddy 3-2. J Large bt G Leach. M Duff bt D Addinall 1up. C London bt C Cartner 2up. K Mudadena bt B Simpson 7-6. D Givney bt C Molla 4-2. R Craig bt M Sherman 1up.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B Agg: Y Yoo (36) S Park (33) 81. Men: Scr: J Madeleine (3) 32. Div 1: M Moroney (15) 38. Div 2: T Park (16) 44. Div 3: K Starzynski (25) 41. Women: S Park (33) 42. Stroke: T Hilton (20).

DUNEDOO: Open Open A-Grade Gross: R Bush 75 R/up: M Wynn 77 A Grade Nett: N Boyce (8) 72 R/up: S Russell (6) 77 B-Grade Gross: P Redding 85 R/up: M Gallagher 88 B-Grade Nett: J Court (14) 74 R/up: S Cox (14) 76 C-Grade Gross: N Cornish 98 R/up: D Hogden 99 C-Grade Nett: A Johnstone (23) 77 R/up: J Healey (25) 81.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: P Gibbs (16) P Ward (20) 74. J Park (11) 40. Scr: C Williams 35. Mxd: 2B Agg: R Jones (7) D Mcmillan (7) 74. Women: D Barber (20) 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: T Mccarville (6) 38. B: S Walsh (9) 41. C: A Faulkner (16) 36. Scr: M Zee (1) 34.

ELANORA: Mxd: Stableford 2B: White: L Hattersley (38) T Brandon-Cooper (32) 48 cb. Men: B Whitehead (22) 37. Women: L Hattersley (38) 41.

EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: L Dransfield (26) S Binder (1) 50. Men: A: S Binder (1) 37. B: H Counsell (17) 36 cb. C: B McDonald (22) 38. D: L Dransfield (26) 43. Women: A: S Saunders (15) 37. B: M McGrath (37) 36.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: M Daniel (6) 73. Div 2: M Piggin (15) 73 cb. Div 3: R Heaiey (26) 75. Div 4: A Higgins (34) 81. Women: Stableford: H Wastle (14) 38.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: G Sinclair (3) 34. B: G Barrett-Thompson (13) 36. C: D Antoniolli (34) 38.

GORDON: Medley: Stableford: Split Six: P Ho (Kooindah Waters 15) D Barry (8) 53. Men: S Whipp (14) 39 cb. Women: L Partridge (15) 31.

GOSFORD: Mxd: Stableford 2B: White: G Bourne (26) M Carmichael (36) 50. Men: B Sunderland (11) 38. Women: M Carmichael (36) 41.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: H Maxwell (15) 43. B: M Mathews (16) 36. C: L Nothrop (33) 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: R Kettle (11) 35.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B: B Nunn T Bosley 46. Men: B Davis (13) 39. Women: C Jones (20) 36.

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: W Sears (15) G Taylor (16) 46. Mxd: S Sherman (14) L Sherman (31) . Men: R Chippendale (13) 37 cb. Women: Green: L Sherman (31) 33. Hole in one: L Sherman at 14th.

KOGARAH: Men: Stableford White: A Duffy (26) 39 cb. Scr: D Axford 31. Women: Stableford: D Kerdsai (13) 34 cb.

LANE COVE: Mxd: Stableford: S Johnson (39) 35.

LEURA: Medley Stroke A grade Medal: A Dignam (6) 73, A Medley: B England (Middlemount GC) (4) 72, N Yu (12) 73, B grade: N Adams (16) 67, S Delprado (13) 74, C grade: B Cox (22) 70, D O’Keefe (23) 72, Scratch: B England (Middlemount GC) (4) 76 gross.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: M Choi (10) J Kim (24) 47. 2B Scr: G Jaramillo S McGee 38. A: M Choi (10) 39. B: R Sciuriaga (16) 36. C: W Kim (21) 39. Women: Stroke: Medal Apr: A: N Lee (14) 78. A Scr: Z An 89. B: R Stockwell (23) 79 cb. B Scr: D Gwon 100. C: M Son (38) 73. C Scr: S Lee 112.

LONG REEF: Medley: Stableford: Foursome: D Watchorn J Cheng 75.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: A Cummings (14) J Andriano (21) 70. J Andriano (21) 40.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: C Green (36) S Hawke (24) 52. Men: White: A: D Phillips (12) 39. B: S McCarthy (17) 37. C: R Duke (24) 42. Women: S Hawke (24) 40. Men: Stableford 9-hole: White: R Fullerton (18) 20. Women: Stableford: K Cistulli (26) 18. Jnr: Stroke: C’ship: Div 1: S Singh (10) 75. Div 1 Scr: S Singh (10) 85. A: T Herring (22) 72. A Scr: D Richards (76) (3) bt B Herring (+1) 21st.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: M Collins (8) 36. Scr: J Starr 30.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: D Hutchinson (11) J Wang (28) 74. Div 1: N Osborn (15) 38. Div 2: G Nicholls (20) 39.

MONA VALE: Medley: Stableford: Z Anstee (32) 37 cb. Mxd: Stroke: Foursome: S KIm G Kim (25.5) 71.5. Foursome C’ship: J Tebbutt T Chambers 87.

MONASH: Men: Stableford: D Xing (18) 43. Women: C Angelucci (39) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Meehan (23) C Robimson (16) 45 cb. Mxd: J Hilditch (11) J Hilditch (25) 45 cb. Men: C Cruz (23) 38 cb. Women: J Hilditch (25) 38 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Smith (17) G Chim (7) 50. Medley: D Lee (16) J Kim (31) 51. Women: J Kim (31) A Lee (13) 45. Men: A: F Jaafar (12) 38. B: D Lee (16) 39. C: A Cicchini (25) 38. D: L Johnsun (35) 40. Jnr: L Johnsun (35) 40. Women: Div 1: C Ward (16) 35. Div 2: J Kim (31) 43.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Mills (17) T Lewis (22) 48. G War (23) 39 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: H Walkerden (34) N Moor (25) 48. Mxd: T Wahbe (15) A Wahbe (40) 47. Men: White: N Moore (25) 42. Women: Yellow: E Stratford (18) 39.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: K Brillantes (36) 40 cb. Women: F Ritchie (25) 38. Medley: Split Six: P Jones (18) D Blackshaw (4) 70.

PENRITH: Medley: Stableford: 2B: C Field (29) J Field (33) 45. Hcp: H Sloan (Rosnay 21) 34. Men: Stableford White: I Jesson (15) 37.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: J Kalaf (30) W Kalaf (20) 43. J Ferris (18) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: B Chetcuti (15) 36. Div 2: S Cachia (22) 36. Scr: C Piper 25. Women: Div 1: A Sailer (26) 40. Div 2: C Baldwin (27) 35.

RICHMOND: Men: Stableford: A: P Murphy (11) 37. B: K Trefoni (19) 37. C: K Fyfe (23) 34 cb.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B Agg: R Timbrell (23) H Halligan (35) 45. Men: A: R Wilson (19) 42. B: T Fortin (20) 37. Green: H Halligan (35) 36. Women: E Laming (20) 37.

ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: I Hoy (5) 35. Div 2: J Somers (24) 31.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: J Marchant (14) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: B Eldridge (11) P Barba (20) 47 cb. Mxd: R Hassall (31) G Hassall (15) 47 cb. Women: A Dane (24) 42. Men: J Mallon (28) 42. Scr: B Mcdonald 30. Hole in one: Y Kim at 17th.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: J Raveneau (15) J Higgins (25) 46. 2B Scr: D Herden (9) F Taylor (2) 37. A: A Wilson (7) 39. B: J Raveneau (15) 38. C: K Ollier (23) 39. Hole in one: F Taylor at 2nd.

ST GEORGES BASIN: Mxd: Stroke Ambrose: Black: Div 1: G Stares D Jachimowicz (5.75) 62.25. Div 2: P King M Fisher (10.75) 62.25.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: 2B Agg: P Banton (18) M Fenech (23) 69. A: H Brycki (5) 35 cb. B: M Wong (13) 34 cb. C: M Fenech (23) 36. Gold: B Gates (22) 32. Red: S Lom (25) 31. Scr: M Hammond 34. Women: Stroke: Medal Apr: Div 1/Medal: D Wilmshurst (21) 79. Div 2: A Tan (27) 79.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: J Earl (15) A Babalis (34) 77. Div 2: G Tahimic (20) B Mendoza (19) 74. Scr: D Mirkovic J Field 54. A: J Miller (4) 38. B: M Kim (13) 38 cb. C: A Babalis (34) 39 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: D Martin (15) N King (25) 46. Men: A Pappas (27) 42. Women: D Song (13) 41.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: C Organ (10) 40. B Munro (9) 37. B: C Arellano (29) 38. S Stephens (19) 35. Women: K Gordon (24) 34. F Lane (45) 32.

TERREY HILLS: Medley: Stableford Black: A: C Lum (10) 38. B: V Chandran (15) 37 cb. C: M Iser (23) 36.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: S Lee (16) 76.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: T Perks (13) 36. Scr: C Matthews 29. Women: S Turnball (39) 30. 2B: J Catania (20) C De Sousa (23) 43.

THE LAKES: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: M Graham (21) 72. Div 1 Scr: K Lasky 84. Div 2: D Enahoro (24) 82. Div 2 Scr: D Enahoro 106. Medley: Stableford: 4B: Z Pan (13) V Ng (31) 49. Scr: J Bennett D Godfrey 37. A: M Faraday (13) 42. 4B: J Cleary (35) M Cleary (26) 44. Scr: C Ueda T Moody 30.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: B Solomon (8) 16. B: A Potter (15) 19. C: G Russell (34) 18.

TOCUMWAL: Men: Stroke: MM: A: M O’Brien (10) 71. B: J Harris (17) 72. C: P Cheesewright (25) 71.Gold: R Eaton (26) 81. Women: L Marshall (15) 66.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: S Moore (21) M Tos (21) N Annen (6) S Sibthorpe (14) 85. Men: Div 1: I Steel (17) 40. Div 2: K Byrne (24) 36. Women: A Prince (42) 35.

TWIN CREEKS: Women: Stableford Green: M Youm (16) 36. Men: Gold: A: E Moon (11) 41. A Scr: R Alonso (0) 34. B: M Fletcher (22) 38. B Scr: W Tan (12) 24.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: K Holtzhausen (13) A Bhalla (14) 47. Men: A: J Govan (18) 36. B: M Dodd (27) 36. Women: E Govan (26) 33.

WALLACIA: Men: Stableford White: D Woods (7) 33.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Felice (18) 39. 9-hole: A Ralec (25) 19.

WINGHAM: Medley Stroke Monthly Mug & A Medal: R Cowie 76-10-66 A Nett : B W alker 71 B Medal J Carr 68 C Medal: RPattison 73 C/B.

WOOLGOOLGA: Men: Stroke: 2B: A: T Tretz (17) S Dunn (22) 63. Div 1: C Bailey (12) 68.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: Z Orbach (23) J Buki (20) 44. Div 1: B Ainsby (11) 35. Div 2: P Galea (16) 35. Div 3: J Buki (20) 35. Medley: Stableford: 9-hole: V Chong (25) 16. M Shearer (29) 17 cb. Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: S Zerby (36) 80. Div 2: A McAuliffe (43) 76.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: S Alpen (12) 40 cb. Women: B Hammond (12) 36. Jnr: C Wong (17) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: D Sutton (15) 41. Women: R McKenzie (22) 32.