September 19, 2021

Daily Club Golf 8 April 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 8 April 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Thursday, 8 April 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: M Mayes (25) J Wye (16) 48. A: M Berger (7) 40 cb. B: J Wye (16) 39 cb. C: A Buchan (34) 40.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: K Hemingway (19) 39. Div 2: M Park (33) 40. 9-hole: C Reeve (28) 14.

AVONDALE: Men: Par 2B: White: D Crofts T Greenrod 14 up. A: J Jeffress (0) 4 up. Scr: J Jeffress (0) 4 up. B: A Wylie (13) 6 up. C: C Capell (24) 4 up cb.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 9-hole: J Loveridge (14) 21.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: F Hunter S Beves 46. S Ha (35) 38.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Lee (5) P Binskin (20) 47. E Soliola (15) 38. Scr: M Tuite 30. Women: Stroke: Medal Apr: W Prideaux (27) 69 cb. Scr: K Coldrey 89.

BARHAM: Men: Stableford White: Div 1: C James (6) 40. Div 2: H Graham (16) 40. Div 3: J Wishart (21) 41.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: Ambrose: C Conder B Richards P Waring B Jensen (11.625) 48.375.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: Z Needs (9) 41. B: C Shoolman (18) 37. C: C Bennett (23) 35.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: K O’Sullivan (30) R Armour (21) 46. A: O Buchan (10) 38. B: S Mudge (16) 37. C: R Armour (21) 42.

BLACKHEATH: Women: Stroke: Ambrose: J Simpson (12) R Lonergan 71 cb.

BOWRAL: Women: Stableford: L Poulton (16) 36.

BREAKERS: Women: Par: Div 1: N Henderson (8) 2 up. Div 2: C Henry (27) 4 up. Div 3: E Clarke (37) sq.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B Agg: White: W Grace (13) M Minas (26) 80. A: M De Montford (11) 44. B: A Baird (16) 40. C: M Minas (26) 42. A Scr: K Stegbauer (-2) 35. B Scr: G Shinner (14) 23. C Scr: S Barter (24) 16. .

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: Div 1: B Elson (12) 39. D Stanton (17) 37.  Veteran: Stableford White: A: B Naidu (19) 40. G Bunce (19) 37. B: L Samuels (23) 35. B Devine (25) 33. Women: Par: Div 1: M Dunn (14) 2 up. E Burton (25) 1 up.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Agg: K Bellman (11) D Senko (11) 78. 2B Agg Scr: S Burridge D Coombes 62. Black: A: D Senko (11) 43. B: B Sullivan (17) 37 cb. C: J Allen (35) 38 cb. A Scr: H Al Salemi 33. B Scr: R Thompson 22. C Scr: P Legge 16 cb. Stableford: Challenge: D Senko (11) 43.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: Div 1: E Van Walsum (23) 39. Div 2: T Hibbert (14) 36. Veteran Women: Div 1: R Olsson (29) 31. Div 2: L Garrad (31) 30.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: S Kim (15) M Park (Bankstown 22) 46. Men: Div 1: S Kim (15) 38. Div 2: D Tucker (27) 35 cb. Women: A Cho (10) 37.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: A Phelan (35) J Thrower (27) 49. Div 1: R Stuckey (21) 42. Div 2: J Thrower (27) 39. Div 3: C Wynne (32) 41.

CHATSWOOD: Women: Stableford: R Kean (27) 33.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: M Whelan (5) 37. B: D Evans (19) 39. C: K Haddrell (33) 38. Women: T Mentha (23) 37.

COROWA: Medley: Stableford: R Green (11) 39.

CROMER: Women: Stableford: 2B Multi: B Thompson (39) M Vere (39) 70. Div 1: M Kobayashi (28) 41. Div 2: P Doman (36) 35 cb. Div 3: C Palmer (40) 37. Men: Stableford: J Roker (11) 39.

CRONULLA: Men: Stableford: A: K Longmuir (11) 40. B: N Lenton (15) 38. C: M Pettett (34) 45. Scr: P Boyd 38.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: Y Kim (10) 38.

DENILIQUIN: Women: Stroke: A: J Choice (19) 73. B: W Liefting (31) 72.

ELANORA: Men: Stableford: White: D Garing` (9) 40.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Elliott (15) 38. Div 2: R Pickering (29) 43. Div 3: J Elliott (33) 38. Div 4: T Lane (38) 36. Medley: Yellow: P Mitchell (7) 42.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: D Douwes (20) P Green (15) 71. A: J Dyball (11) 37. B: D Jones (13) 40. C: R Wilson (26) 39.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Apr: A: A Gollan (24) 77. C Reeves (30) 80. M Mei (30) 81. B: M Campion (39) 78. S Morris (40) 79. P Johnson (37) 81.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: M Urquart (Eastwood 4) 39. Div 2: G Papadatos (Links Shell Cove 33) 40. Scr: P Godber 31. Women: M Selby (Lynwood 25) 38.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: D Porter (20) P Brown (11) 46 cb. Men: A: L Everson (12) 39. B: A Treloar (13) 40. C: P Lambert (25) 37. Women: N Howe (26) 32.

GOSFORD: Women: Stableford: N Fowler (29) 38. C Buttsworth (22) 34. B Ostini (27) 32.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: T Hoskins (13) 38. B: L Moylan (21) 38. Veteran: A: M Walter (12) 39 cb. B: G Hancock (17) 40. C: B Christie (27) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: D Reid (12) 37. Div 2: J Smith (17) 35.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: B Jenkins (10) 40. B: R Hamilton (15) 38. C: R Anderson-More (22) 42. J Bang (20) 33.

LANE COVE: Women: Stableford: P McLeod (28) 38.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: J Grosse (29) P Aroney (17) 49. 2B Scr: M Brennan D Crawford 37. A: P Kitley (11) 39. B: R Kuipers (18) 37 cb. C: J Grosse (29) 43.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: F Bone (22) 38. Div 2: M Ison (34) 42. Div 3: S Rossi (42) 35. Scr: T Moore 28.

MANLY: Men: Stableford White: P Nel (16) 38. Women: R Cook (24) 35.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Ambrose: I Sheerin J McPherson A Farraday S Paull 43.5.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: R Lee (7) S Fitzpatrick (+2) 78. A: S Fitzpatrick (+2) 41. B: R Sclippa (14) 39. C: C Soh (26) 42. Scr: S Fitzpatrick 42.

MONA VALE: Women: Stroke: A: P Gilliland (16) 70. B: C Mansfield (29) 76. C: S Hughes (38) 76. A Scr: P Gilliland (16) 86. B Scr: G Kim (24) 102. C Scr: D Samodol (32) 111. Stableford: J Weston (32) 34.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: Gold: P Thomas (28) B Gork (36) 45. Men: White: K Paisley (4) 39. Women: L Quilliam (2) 35. Veteran: Gold: P Thomas (28) 37.

MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: M Kim (14) 1 down. Div 2: G Lee (29) 1 up. Div 3: G Patrick (34) 1 down. Medley: Stableford: D McCabe (19) 39.

NELSON BAY: Women: Stableford: C Frires (16) 32. H Durie (34) 29. C Townsend (45) 28.

NEWCASTLE: Women: Stroke: Div 1: A Bryant 65. Div 2: M Hogan 71 cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: T Hahm (38) 40.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: C Boyd C Murray 55. C Boyd 45. A: R Carveth 43. B: H Brickman 41. C: R Smith 39. Black: J King 36.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: A Mills (24) P Aroney (24) 84. A Mills (24) 51. Women: 9-hole: C Cannon (31) 21.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: A: L Shaw (13) 73. B: A Mcdonald (30) 77. Stableford: J Boult (41) 34. 9-hole: J Rutherford (45) 19.

PENRITH: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: B McGrath (19) 73. Div 2: P Hatch (27) 75. Div 3: L Cochrane (28) 79. Stableford: J Ogle (6) 37 cb.

PYMBLE: Women: Par: Div 1: L Swan (17) 3 up. Div 2: C Brown (24) 2 up. Div 3: J Kent (31) 1 down.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: T Mulligan (14) 39. Div 2: K Cherry (19) 38.

RICHMOND: Women: Stableford: A: S Still (27) 33 cb. B: P Burr (38) 32.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: M Jang A Wagner 45 cb. A: A Martin (10) 38 cb. B: W Berens (17) 39. C: J Hepner (20) 43. Snr Green: B O’Neill (25) 41.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Team: Championship: P Irving (18) R Breit (40) J Dale (25) 12 up. Stableford: Centenary: H Dalton (24) V Lewis (34) P Van Vugt (24) 54.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: P Conran (12) A Ljubicic (28) 51. Y Jin (14) 45.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg Scr: P Ray K Jones 63 cb. 2B Agg: M Shepherd (15) R Butler (16) 80. A: K Tribuani (Rossdale 3) 41. B: S Catanzariti (18) 41 cb. C: P Sullivan (21) 41. D: T Nolan (29) 39 cb.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: J Crawley (9) C Crawley (15) 44 cb. A: P Milford (Riverside Oaks 9) 38. B: C Gal (15) 38 cb. C: R Garnsey (Windsor 33) 46. Scr: B Cole 34 cb.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B: White: H Crowe (+5) D Shneier (5) 50. 2B Scr: M Hammond S McHugh 41. A: D Shneier (5) 46. B: S Mezzagosto (15) 42. C: T Norman (19) 38. Mxd: Scr: H Crowe 40. S Kyriacou (PGA) 40. Men: Visitor: P Forrester (Eastlake 7) 38. 2B: Gold: R Petersen (26) B Chesher (33) 45. T Brandtman (24) 35 cb.

SVGA at Killara: Men: Stableford White: A: G Matherson (Oatlands) 37. B: B Davis (Warringah) 41. C: M Zeidan (Hurstville) 40.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: H Chen (8) 38. B: H Lin (18) 35. C: C Wang (20) 32.

THE COAST: Women: Stroke: S Choy (25) 71 cb. Medal: Div 1: M Crichton (21) 71 cb. Div 2: S Choy (25) 71. Div 3: D Hoggett (45) 78.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 4B: S Kennelly (35) T Murray (24) C Lincoln (Cronulla 11) P Sheridan (Tumut 15) 118. Men: A: C Lincoln (Cronulla 11) 41. B: C Gorton (20) 40. C: G Daly (26) 41. Women: C Jones (20) 35. Medley: Scr: J Perkins 35.

WAKEHURST: Women: Stroke: H Takashiba (19) 76. Stableford: V Henke (28) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Dengate (20) J Donoso (20) 49. 2B Scr: P Borsato B Gibbons 37. A: J Mansfield (7) 37. B: P Bower (14) 38. C: R Luckman (19) 38. Veteran Men: P Dengate (20) 39. Super Veteran: M Gaskin (11) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: C Susans (30) 39. 9-hole: A Francois (35) 20.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: B Dreyer (13) 40.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: G Shanahan (21) 32. B: M Bruen (34) 32.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Apr: Black: P Wallace (8) 67. Div 1: A Steeden (13) 68. R Zionzee (6) 69. P Viret (8) 70. Div 2: D Reid (18) 68. R Cannon (18) 69. C Moy (21) 70 cb. Div 3: V Speechley (29) 69. P Gatt (30) 73 cb. D Forster (22) 73 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: G Schinck (12) 41. B: J Clarke (14) 40 cb. C: T O’Sullivan (23) 39. Lake: A: E Droop (+1) 39. B: P Savy (16) 39. C: R Taylor (21) 35 cb. D: D Guest (24) 39 cb.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Par: 9-hole: Blue: T Strickland (7) 4 up. Red: P Taylor (7) sq.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email