September 25, 2021

Daily Club Golf 7 April 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 7 April 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Wednesday, 7 April 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: J Spencer (16) P Rogers (20) 46. Div 2: C Fretwell (24) G Jones (29) 48. 2B Scr: A Yang (7) H Drewitt Smith (1) 41. Stableford: 4B Agg: Q Price (5) G Bower (14) D Morgan (3) D Keith (2) 146. A: H Drewitt Smith (1) 39. B: A Mckinlay (14) 44. C: C Fretwell (24) 42. D: P Small (29) 39.

AVALON: Women: Stroke: W Sinnott (35) 70 cb. Scr: E Light (25) 95. Medal Apr: W Sinnott.

BALGOWLAH: Mxd: Par White: A: M Broadhurst (7) 2 up. B: D Bowyer (16) 3 up. B Mckean (24) 5 up.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Dimond J Clancy 49. 2B Scr: Z Mitrovski J Hislop 41. A: J Knoflack 38 cb. B: P Todd 40. C: T Purcell 37 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A/Medal: D Brown (14) 64. B/Medal: M Fennessy (29) 63. C: N Hanly (43) 71. Scr: M Camilleri (14) 79.

BAYVIEW: Men: Stableford 2B Agg: Black: J Rollings I Cox 46. A: B Sims (9) 38. B: T Duncan (16) 41. C: P Robinson (36) 39. White: K Abraham (25) 32.  Scr: R Loewenthal 32.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: K Gilbert (20) G Smith (17) 45 cb. R Phillips (20) 40 cb. A: T Hyde (10) 39. B: R Hewitt (16) 40. C: S Britcher (23) 36 cb. Scr: K Rae 32 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: A Ferns (14) S Loreggia (4) 44 cb. 2B Scr: T Churchill E Tsoupis 34 cb. A: G Whitaker (10) 36 cb. B: T Trad (11) 37. C: J Bond (17) 37 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: P Jones (18) S Brown (11) 72. S Brown (11) 39.

BONDI: Men: Stableford: L Furlong (11) 34.

BONNIE DOON: Stableford: A: B Awerbuch (11) 43. B: K Hughes (16) 41. C: D Eskell (22) 40. D: M Aspros (34) 33. Scr: R Rudkin 38.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: C Stone (18) 35.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: P Phathanak (10) S Mounarath (12) 47. Div 2: S Woodley (14) M Bogovic (16) 47. Scr: Z Marsh A Marsh 40. A: K Ferry (8) 43. B: S Woodley (14) 40. C: P Likidis (33) 39.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Apr: A: M Ross (19) 74. A Scr: M Ross 93. B: K Cahill (23) 72. B Scr: K Cahill 95. C: A Toto (39) 78. C Scr: L Newcombe 112.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: R Hankin (23) C Unwin (14) 43. R Hankin (23) 35 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: A Stott (16) I Barry 48. 2B Scr: M Wakeling D Shipp 35. A: A Kelly (2) 38 cb. B: G Smith (13) 39. C: D McGregor (22) 41.

CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: J Kim (13) E Park (8) 152. Div 1: H McNaught (18) 75 cb. Div 1 Scr: J Shim 84. Div 2: S Lee (19) 75. Div 2 Scr: O Choi 97. Div 3: S Lee (30) 77. Div 3 Scr: G Cha 102.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: P McAulay (21) E Kulk (30) 93 cb. A: K Kwak (9) 42. B: S Pak (19) 42. C: E Kulk (30) 45. PM 2B Multi: N Heanes (11) J Lim (25) 89 cb. A: K Dignam (5) 40 cb. B: R Witheridge (15) 40. C: J Lim (25) 41. 2B Scr: B Lambert M Fitzsimons 60.

CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Apr: J Cryer (23) 73.

CHATSWOOD: Men: Stableford: Split Six: A Watkins (31) M Wheelahan (21) W Gay (15) M Hood (23) 94. A: R Solomons (11) 37. B: P Thogersen (18) 44. C: B Scott (22 Roseville) 39 cb.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: P Grainger (19) A Watson (14) 47 cb. 2B Scr: K Lockery G Wilson 40. A: K Lockery (6) 40. B: P Grainger (19) 44. C: J Ballesty (22) 39 cb.

COROWA: Women: Stroke: V Mason (21) 74 cb.

CROMER: Men: Stableford: 2B: P Reber (28) A Toole (14) 49. A: S Nuttall (15) 42. B: S Morrison (21) 38. C: P Reber (28) 38.

CRONULLA: Women: Stableford: Div 1: J Thuge (8) 42. Div 2: S Bennett (24) 40. Div 3: T Heath (30) 38. Scr: J Thuge 34.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: S Jung (16) J Hwang (31) 53. Scr: T Mohr (4) F Daoud (11) 41. Div 1: S Jung (16) 46. Div 2: H Kim (19) 36 cb. Div 3: S Naidu (33) 37. Scr: T Mohr (4) 37.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: T Lugsdin (8) 40. B: K Maher (20) 36. C: R Yates (36) 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford: M Wooby (24) 38. Veteran: A: R Delaney (5) 37. B: S Duckett (19) 34. C: F Harvey (24) 33.

ELANORA: Women: Par: Div 1: P Pritchett (19) 3 up. Div 2: C Hodkinson (25) 2 up. Div 3: C Carroll (29) 3 up cb. Div 4: C Nettheim (45) 5 down.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Scr: B James (1) E Dowling (19) 38 cb. 2B: R Phillips (11) R Wicks (20) 48. A: B James (1) 38 cb. B: R Mullen (18) 41. C: D O’Sullivan (22) 41. D: K Stevenson (27) 40 cb. Scr: B James 37.

FINLEY: Men: Stableford: W O’Connell (16) 38. Women: Stroke: Brooch: A Harding (25) 66.

FORSTER: Men: Stableford: A: K Oliver (11) 38. A Scr: P Garner (6) 30. B: R Fraser (19) 41. B Scr: U Anderson (14) 21. C: B Paton (21) 36. C Scr: T McDermott (20) 17.

FOX HILLS: Women: Stroke: Medal Apr: A Reidy (35) 82.

GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Apr: Black: Div 1: N Jadhav (2) 64. Div 1 Scr: D Holland 77. Div 2: S Graham (19) 68. Div 2 Scr: N Sherring 91. Stableford: G Mustow (28) 39.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: G Miller (10) 41. B: J Rogers (15) 45. C: W Phillips (30) 39.

GOULBURN: Women: Stableford Green: Div 1: C Smith (15) 40. Div 2: G Kennerley (28) 38.

HARRINGTON WATERS: Mxd: Stableford: A: P Budden (9) 39. B: B Nowland (23) 38. C: D Denneen (27) 39.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B Agg: P Collins I Ridden 76. Men: A: I Ridden (11) 43. B: P Jackson (20) 40. Women: S Ryder (30) 39.

HORIZONS: Men: Stableford: N Dombkins (12) 41. Women: S Bessant (11) 38.

JAMBEROO: Men: Stableford White: A Alhovirta (15) 41.

KAREELA: Men: Stableford: A: W Mudadana (8) 38. A Scr: W Knight (3) 29. B: B Axford (18) 35. B Scr: J Black (17) 18. C: J Pearse (31) 42. C Scr: R Richmond (23) 13 cb.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: R Oliphant (19) D D’Cruz (5) 46 cb. 2B Scr: J Woodhill G Wilson 39. A: J Woodhill (6) 43. B: D Bell (14) 38. C: B Hansen (36) 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: G Folcarelli (12) A Leon (14) 46. A: J Colligan (8) 39. B: A Leon (14) 40. C: I Todd (23) 41. Scr: G Harnwell 36 cb. Veteran: A Leon (14) 40.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: P Doherty (5) . B Doherty (34) 37. P Doherty (5) 37.

LEURA: Medley Stableford Singles: K Yates (7) 42 pts, B Cox (21) 38 pts, J Hogg (Windsor CC) (13) 37 pts, Scratch: K Yates (7) 35 pts, 2BBB: K Yates (7) and D Williams (24) 48.

LIVERPOOL: Women: Stroke: A: H Choi (10) 90. B: D Gwon (21) 100 cb. C: S Kwak (32) 113. A Scr: E Ryu (12) 93 cb. B Scr: S Yoo (19) 100. C Scr: Y Lee (29) 117 cb.

LONG REEF: Men: Par: 4B: G McHugh (20) T Smithyman (12) 9 up. A: I Perrin (8) 3 up. B: R Attanasio (13) 4 up. C: J Warren (28) 6 up. Scr: L Edgell 1 up.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: L Arthur (+1) R Hayward (4) 77. C Wotton (10) 42. Scr: L Arthur 38.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: R Spencer (18) E Holmes (16) 46. R Spencer (18) 42.

MANLY: Men: Stableford White: A: M Lee (11) 40. B: P Hosking (18) 42. C: D Walker (28) 40.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: K Reinsfield (13) 41. Women: Stroke: Div 1: F Yuan (18) 68. Div 2: H Kim (33) 69.

MONA VALE: Men: Stableford: A: G Kelly (0) 41 cb. B: R Billingham (17) 44 cb. C: K Effenberg (22) 40. Scr: S Cameron (+2) 38.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Pike (7) A Wood (10) 46. Div 2: M Karpin (27) E Udovich (16) 48. 2B Scr: C Beetham Z Telfer 40. A: A Wood (10) 42. B: T Smith (16) 41. C: T Julien (27) 42. White: M Salamon (21) 34.

MOORE PARK: Men: Stroke Medal Apr: White: A: J Brown (9) 66. B: N Chanesman (15) 66. C: W Young (24) 68.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Medal Apr: A: B Gumley (10) 40 cb. B: S Cook (16) 39. C: A Szabo (26) 39 cb. Scr: B Rollo 35.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: J Morgan (11) 43. R Wright (9) 40. B: B Smith (18) 41. G Flux (22) 39. C: D Rowse (27) 38 cb. R Gabb (30) 38. A: L Lawson (11) 36 cb. L Woods (12) 36. B: J McDonald (18) 40. G Arndell (19) 38. C: M Upton (25) 38. D Evans (31) 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: A: R Fennell (7) C Jeffers (21) 74. B: J Gannon (30) C Beveridge (23) 78. A: D Hughes (10) 40. B: G Dennis (14) 40. C: D Keegan (21) 38. D: P Cross (29) 40.

NORTHBRIDGE: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Mallinson S Manning (14.5) 63.5. Div 1 Scr: P Beckton D Nock (13) 79. Div 2: C Wilson M Tooth (26) 67. Div 2 Scr: R McBride S Dwyer (36) 100. Stableford Black: C Wood (29) 36.

NOWRA: Men: Stableford: C Lott (16) 45.

NSW: Medley: Stableford: 2B: P Opie (12) A Powell (9) 50. Men: T Lonergan (20) 42. Scr: A Rachid 39. Gold: B Coulson (29) 33 cb. Women: C Georgakis (30) 37.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: M Hartland (15) V Barovs (8) 48. A: T Bang (12) 40. B: M Hartland (15) 44. C: C Huynh (23) 38. Scr: C Kim 36.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: J Pittard (20) I McGill (20) 72. A: H Maguire (6) 41. B: I Nicol (17) 42. C: P Stanton (19) 37 cb. Scr: H Maguire 35.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: J D’Ermilio (27) J D’Ermilio (6) 46. 2B Scr: J White (Twin Creeks) E Banguis 40. Men: A: R Mckay (3) 39. B: M Murray (14) 36 cb. C: P Johnston (20) 35.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: G Kinghorn (29) P Harvey (28) 45. Men: W Green (4) 38 cb.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: M Neeson (12) 39. Div 2: H Elisseou (24) 36. Div 3: S Ousley (30) 36. Div 4: E Quinlivan (37) 39.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: 4B: Championship: T Rankine (11) B Treweeke (27) 47 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: T Guo (12) L Li (8) 71. Div 2: J Han (20) S Park (2) 71. A: T Guo (12) 39. B: F Coulson (16) 36. C: G Edwards (23) 38. D: W Wong (32) 40. Scr: N Asace 34.

SHELLY BEACH: Women: Stroke: Div 1: K Burke (2) 73 cb. Div 1 Scr: K Burke 75. Div 2: T Howard (23) 77 cb. Div 2 Scr: T Howard 100. Div 3: H Harvey (31) 75. Div 3 Scr: H Harvey 105.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: D Frith (8) 43. S Williams (8) 35. B: T Norris (20) 37. B Richards (21) 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Team: B Watson (23) P Choice (28) B McMillan (8) R Solomon (33) 52.

THE COAST: Medley: Stableford White: Div 1: L Brandwood (15) 39 cb. Div 2: D Romeo (17) 39. Scr: M Buckingham 38.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B:  R Vandersluis (2) M Marano (28) 51. Scr: L Waller A Ryals 40. A Ryals (5) 41. 4B:  B Steege (25) M Clark (16) 51. Scr: M Dries T Keirath 36. A: A Salerno (10) 39 cb. 9-hole: J Gilles (12) 16.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: P Fitzgibbon (10) 18. B: A Bartlett (14) 19 cb. C: M Vogel (35) 23.

TOCUMWAL: Men: Par: A: D Wilson (11) 4 up. B: B McCallum (14) 5 up. C: F Tyers (22) 5 up. D: R Godkin (29) 5 up. Gold: W Atkins (35) 4 down.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: R Christie (16) J Kimmorley (14) 45. 2B Scr: M Fitzgerald P Robertson 36. A: M Fitzgerald (7) 38 cb. B: J Kimmorley (14) 39 cb. C: C Smith (23) 36. D: P Wysocki (30) 40.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: B Bradnam (24) P Richardson (17) 47 cb. 2B Scr: C McBride K Akyurek 33. A: J Lam (11) 39. A Scr: K Akyurek 29. B: P Richardson (17) 37. B Scr: R Taylor 25. C: C Murphy (20) 39. C Scr: G Coltman 19.

WALLACIA: Women: Stroke Ambrose: Yellow: J Thorpe C Hoppe (13) 68.

WARRINGAH: Men: Stableford Team: White: P Catteau (24) J Brown (20) B Brown (14) G McMullan (13) 40. A: C Jervis (14) 38. B: J Brown (20) 39. C: E Sands (24) 38. D: F Foord (26) 34. 9-hole: J Harvey (22) 20.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: J Jurotte (scr) 34. I Thorncroft (5) 33 cb. D Penson (9) 33.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Murray: Div 1: K Overington (15) 69. Div 2: J Rapkins (21) 73. Lake: M Hockley (29) 72.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B Agg: B Gavin (34) C Gavin (28) 73. Singles KO f: A: S Parkinson (1) 40. B: R Moodliar (21) 40. Scr: J Rogan (0) 31.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email