Daily Club Golf 6 April 2021

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Tuesday, 6 April 2021.

AVALON: Men: Stroke: K Young (12) 62.

AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: L Myles (17) 38 cb. Div 2: R Humphrey (22) 35. Div 3: C Butler (33) 37.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: Ambrose: T Bilgic V Chine F Bilgic N Ozdemir 51.75. Stableford: K Kang 36.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: Div 1: J Hunter (9) 34. Div 2: T Fardell (21) 33.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (31) 42.

BEXLEY: Women: Stableford: N Schofield (31) 33.

BOWRAL: Women: Stableford: P Cuffe (36) 40.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: J Lowe (22) 41.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: C Trewhella (21) 38.

CAMMERAY: Medley: Stroke: Bronze: Div 1: A Brookes (36) 69 cb. Div 1 Scr: M Perkins (24) 93.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: S Chang (13) J Chung (16 Ryde Parramatta) 44. 2B Scr: P Muscat J Mining (Bonnie Doon) 39. A: P Merrigan (5) 38. B: R Asquini (17) 36. C: B Cha (21) 35.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: A Zids (22) G Dare (13) 43. M Von Mengersen (20) 36.

COROWA: Medley: Stableford: A Olivier (20) 40.

CRONULLA: Men: Stableford White: H Thuge (20) 41.

CUMBERLAND: Women: Stroke: Salver: Div 1: D Morgan (16) 89. Div 2: J Lavercombe (23) 95. Div 3: A Wade (33) 105.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: M Price (13) 41 cb.

EVERGLADES: Stableford: Div 1: G Clune (10) 40 cb. Div 2: K Weber (27) 39 cb. Div 3: Y Kerkin (37) 38 cb.

FORSTER: Women: Stableford: Div 1: K Tatton (21) 40. Div 2: G Salmon (29) 37. Div 3: L Davis (37) 40.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Dyball (11) 37. A Scr: P Bradley 32. B: C Fotheringham (13) 36. B Scr: D Jones 21. C: D Newling (23) 37. C Scr: R Luna 15 cb. Snr: G Kennedy (32) 35 cb.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: T Tamruksa (16) 42.

GORDON: Women: Stableford: Div 1: P Catanach (24) 31. Div 2: E Donnellan (39) 39.

GOSFORD: Women: Stroke: Trophy: A: S Waugh (16) 74. B: M Maher (26) 74. C: M Kennent (36) 78.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: A Morris (18) 39. B: G Winchester (30) 42. C: M Bonney (41) 45.

JAMBEROO: Women: Stroke: Div 1: J Anderson (22) 73. Div 2: M Cook (31) 75. Medal Apr: Div 1: J Anderson (22) 73. Div 2: M Cook (31) 75. Div 3: M Rodgers (37) 87. Stableford: K Oborn (42) 28.

KAREELA: Women: Stroke: Ambrose: D Hibberd L Solness (13.25) 62.75. Scr: K Gillson C Jones 76 cb.

KILLARA: Women: Par: Div 1: P Biszewski (18) 2 up cb. Div 2: E Wells (25) 3 up. Div 3: L Deakin (29) 4 up. Div 4: C Waldron (35) 1 up.

LAKESIDE CAMDEN: Medley 2BBB Scr B Ryan(1) Campbelltown GC A Kelly (3) Campbelltown GC 39. Medley 2BBB A Lamberton (11) D Gonzalez Jnr (15) 48cb. Wtaylor omen’s Stableford Div1 P Lamberton (13) 36. Div 2 M Brennan (33) 37. Medley Stableford A: R Warby (9) 37cb. B: B Taylor (16) 40. C: P O’Callaghan (17) The Grange GC 39.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: C Trad (39) 33.z

LONG REEF: Men: Stableford: P Garrod (22) 37. Women: Div 1: S Smiles (23) 37. Div 2: J Cheng (30) 39.

MANLY: Women: Par: Div 1: A Andrews (21) 1 up. Div 2: E Murphy (24) 2 up. Div 3/Director of Golf Trophy: L Pryor (45) 3 up. Yellow: O Alagich (45) 7 down. Stableford 9-hole: S Durham (39) 18.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: B Johnson (12) P Stafford (10) 44. 2B Scr: T Baldwin D Fletcher 36. Hcp: J Saad (9) 34 cb. Scr: D Jones 29. Women: Div 1: G Shaw (23) 35. Div 2: D Blake (26) 28. Veteran: Div 1: L Yang (25) 34. Div 2: C Sutton-Brady (35) 25.

MONA VALE: Medley: Stableford: T Samson (11) 41.

MONASH: Women: Stableford: 2B: S Snow (22) R Fischl (23) 49. A: J Kim (19) 38. B: R Fischl (23) 41. C: M Watts (34) 36 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: L Zancanaro (13) B Evans (7) 49. L Zancanaro (13) 44.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: K Pawley (15) 42. Div 2: L Minehan (24) 44. Div 3: C Michilis (34) 43.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Matthews R Smith 46. A Chegwyn (17) 38.

NOWRA: Stableford: Team: Veteran Men: P Done (16) I Hart (23) G Christian (21) 81. Women: S Hunter (22) P Austin (29) A Boadle (22) J Brown (27) 83.

PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Apr: C Hopton (40) 55. Scr: N Kempton 92. 9-hole: J Boffa (43) 28.

PYMBLE: Mxd: Stableford: S Bardwell (37) 40 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: M Clarke (26) K McGovern (16) 43. A: Z Delevski (12) 37. B: M Gould (13) 38. C: L Hickman (23) 37. Scr: R Fernandes 31.

RICHMOND: Men: Stableford: A: C Kearns (16) 36. B: C Russel (18) 39. C: G O’Hehir (25) 36 cb. Women: A: L Peers (20) 31. B: L Luttringer (30) 35.

RICH RIVER: Men: Par: East: A: I Williuams (11) 4 up cb. B: H Eales (14) 5 up cb. C: C Bilkey (17) 6 up.

ROSEVILLE: Women: Stableford: A: L Tannock (24) 36. B: S McGinness (29) 38. C: S Zekulich (33) 42. 9-hole: V Marquis (45) 14. S Hancook (43) 18.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: N Ryanhart (5) A Rogers (17) 46.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Haege (16) 39. Div 2: J Dale (26) 38. Scr: A Haege 23. Centenary: C Vickery (24) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 3B Agg: M King (26) J Wall (2) N Perederienko (25) 106. Div 1: C Han (6) 40. Div 2: A Lee (29) 38. Div 3: J Bush (37) 40. Div 4: M Ohta-Parry (39) 38.

SHELLY BEACH: Mxd: Stableford 2B: White: P Colman (14) C Woodhouse (20) 49. A: B Nielsen (0) 39. B: R Dorn (15) 36 cb. C: C Woodhouse (20) 41. D: B Moore (25) 40.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford 2B: White: W Sherwood (19) M Sherwood (11) 48. A: T Egan (4) 40. B: W Sherwood (19) 46. C: J Woodworth (33) 41. Scr: T Egan (4) 36.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: B Dawson (4) 40. B: J Green (19) 46. C: S Forbes (34) 38. Women: Yellow: Div 1: S Clarke (2) 39. Div 2: T Dyball (26) 35.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: R Robert (4) T Lee (6) 48. Scr: R Thacker D Lewis 45. White: A: R Robert (4) 43. B: J Song (15) 37. C: M Hicks 40. Women: Par: A: Y Kim (15) 1 down cb. B: A Maikap (22) sq. C: B Mcnamara (47) 5 up.

STRATHFIELD: Men: Stableford: L Llias (17) 39. Women: Div 1: S Yo (21) 37. Div 2: S Kim (34) 36.

TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: J Bodycote (44) 35. D New (17) 34. Mxd: 9-hole: Yellow: M Summergreene (7) 21. P Quinlivan (25) 17.

TERREY HILLS: Stableford: S Fung (9) 36 cb.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Irish Team: L Back (17) S Hall (1) E Kennedy (3) A Rathbone (scr) 120.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: S Cash (18) M Farag (22) 47. Div 1: T MacPherson (17) 41. Div 2: M Kelly (18) 39. Scr: T Jay 32. Veteran: R Russell (30) 42.

THE LAKES: Men: Stableford: G Irving (17) 41. Women: Div 1: L Eager (18) 42. Div 2: B Brooks (28) 40. 9-hole: K Callan (42) 20.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: D Wheele (9) 40. B: S Pandelakis (20 Cronulla) 44. C: G Smith (27) 41 cb. Women: A Allcock (15) 36. Medley: Scr: G Giblett 30 cb.

TOCUMWAL: Women: Stroke Gold: G Brown (9) 75. Medal Apr: A: M Salder (-4) 69. B: R Benbow (34) 70.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: R Primmer (15) 36. Div 2: G Terbutt (28) 36. Div 3: N Anderson (42) 33.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: D Nunn (10) 37. B: E Govan (25) 37. C: P Foote (36) 35.

WALLACIA: Men: Stableford White: J Mansfield (7) 38.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: B Myers (23) 38. Div 2: J Hughes (30) 33. Div 3: J Stoneman (41) 32.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: Split Six: M Casey (17) . M Zikan (17) 65. B Crossing (15) 39.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Canadian Foursome: B Norris M Crichton 69.75.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: J Blackburn (22) 33 cb. Div 2: C Murphie (29) 36 cb. Div 3: L Milican (32) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: G Andreasen (13) 43. B: G Presnell (19) 42. C: D Milne (33) 38. Lake: A: C Wenman (10) 45. B: N Skehan (11) 43 cb. C: G Van Harten (17) 40. D: J Gray (29) 41.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: Blue: J Old  (10) 22. Red: D Dunne (13) 17.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email