September 18, 2021

Daily Club Golf 27 March 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 27 March 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Saturday, 27 March 2021.

NSW MEN’S OPEN CHALLENGE at Concord GC. RD 3: (Australian unless stated): 198: B Macpherson (QLD) 66 67 65; 199: J Thompson (SA) 66 68 65, N Barbieri (NSW) 65 68 66; 200: D Perry (QLD) 68 67 65; 201: E Smylie 69 68 64, A Martin (VIC) 65 67 69, D SWilliamson (NSW) 66 65 70, M Sim (QLD) 66 63 72; 202: B Windred (NSW) 64 71 67; 203: J Stirling (QLD) 67 70 66, A Choat (NSW) 67 69 67, T Smyth (NSW) 68 66 69, T Hart (QLD) 66 67 70, J Warren (NSW) 68 64 71; 204: D Jordan (NSW) 70 68 66, J Marchesani (VIC) 66 71 67, B Kennedy (QLD) 66 69 69, A Dodt (NSW) 65 69 70; 205: A Quayle (QLD) 68 68 69, L Flynn(a) (QLD) 69 67 69, B Eccles (VIC) 67 68 70, D Lawson (QLD) 67 68 70; 206: C John (VIC) 71 67 68, T PowerHoran (VIC) 68 69 69, Z Murray (VIC) 69 68 69, D Klein (QLD) 70 67 69, A Blyth (QLD) 71 65 70, D Bransdon (VIC) 65 71 70, D Gale (NSW) 69 66 71, H Bolton(a) 71 64 71; 207: M McCardle (SA) 69 72 66, M Millar (ACT) 70 69 68, C GiLee (KOR) 65 70 72, H Crowe(a) 68 66 73; 208: J Pickin(a) (NSW) 70 71 67, J Zunic (NSW) 71 68 69, J Armstrong (NSW) 70 68 70, C Wood (QLD) 65 73 70, H Hopewell(a) (WA) 67 70 71, A Noseda (SWI) 69 68 71, G Fairfax (QLD) 67 69 72; 209: A Pike (QLD) 71 70 68, J Munro (QLD) 70 70 69, P Lonard (NSW) 72 68 69, J Norris (SA) 71 69 69, A Richards(a) (NSW) 68 72 69, D Ackerman (USA) 71 68 70, P Fowler (NSW) 67 71 71, K McBride (QLD) 68 70 71, L Dobbelaar(a) 70 67 72; 210: S Jeffress (QLD) 69 72 69, A Hall (VIC) 74 66 70, J Grierson (NSW) 69 71 70, M Fraser (VIC) 70 69 71, A Kelly (VIC) 68 70 72, M Griffin (VIC) 70 67 73, J Clarke (NSW) 69 67 74; 211: B Collyer (VIC) 71 70 70, M Sanchez (VIC) 70 70 71, C Dann (QLD) 71 69 71, B Kivimets (VIC) 70 67 74, D Micheluzzi (VIC) 69 67 75, D Fox (WA) 66 70 75; 212: A Wilkin (QLD) 67 73 72, J Higginbottom (NSW) 67 72 73, J Fuller(a) 72 66 74; 213: J McLeod (QLD) 74 67 72, M Dowling (VIC) 69 71 73; 214: L Yip (NSW) 72 69 73, J Felton (WA) 73 67 74; 215: L Tighe (NSW) 69 69 77; 216: J Conran (NSW) 69 72 75, C Fan(a) 68 71 77, S Hawkes (TAS) 69 70 77; 217: A Lautee(a) (VIC) 69 71 77. Albatross: E Smylie at 8th.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: M KIlgannon (15) L Kilgannon (12) 49. 2B Scr: A Sullivan L Gibson 35. 2B: A: J Dimarco (12) 41. B: M Element (13) 36. C: P Cleaver (24) 40.; ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: M Gasper (14) A Casey (11) M Lenz (3) R Darragh (9) 113. A: A Casey (11) 39. B: E Horner (15) 39. C: P Sant (22) 44. Scr: J Crowther 40.

AVALON: Women: Stableford: 3B: C Gardner (29) J Spicer (25) M Reed (29) 41.

AVONDALE: Men: Stableford Scr: White: I Darian-Smith (4) 38. A: I Darian-Smith (4) 42. B: G Dalton (18) 41. C: R Lindsay (22) 39.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford Irish Team: White: A Dicksmith (25) P Grainger (22) B Colwell (24) D Bowyer (17) 81.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: A Harrison 41. B: M Smith 46. C: G Karagiannis 41. 2B: M Smith P Matthews 46 cb. 2B Scr: M Akers C Akers 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: B Young (18) A Lewis (11) 89. M Pham (16) 38 cb. A Scr: S Kadiev D Karadimitropoulos 42. Hole in one: K Beck at 3rd.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1: D Waller (22) 42. Div 2: S Hall (27) 39. Men: Stroke: Div 1: I Bennett (11) 73. Div 2: R Thompson (13) 72. Div 3: R Taylor (21) 74.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: L Ransom (32) 33. Medley: A: D Berenger (12) 37. B: K Pereira (17) 39. C: K Hickson (36) 40.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: D Jeffrey (10) 38. B: J Murdock (16) 42. C: A Wickett (33) 44. Scr: A Scr: R Jones 36. Women: S Poate (18) 32 cb. Medley: 2B: G Bouman (12) J Murdock (16) 50.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: P Batten (13) 36. B: B Simmons (17) 39. C: P Schmidt (24) 35.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: S Bimson (17) 42 cb. A: M North (9) 40 cb. B: D Outten (Woolooware 17) 42. C: R Burmuzoski (28) 42. A Scr: S Palonis 37.

BEXLEY: Men: Stroke: Matchplay: S Andreacchio bt P Aroney 1up. Stableford: A: P Bates (7) 38 cb. B: H Pizanias (16) 38 cb. C: P Paps (27) 35. Scr: G Heffernan 36. Irish: J Bond (19) S Hogg (13) P Ng (17) M Pham (10) 86. Stroke: Matchplay: S Andreacchio bt P Aroney 1up. Women: Stableford: A Ng (25) 31 cb.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: K Newcombe (7) 40. 2B Agg: K Newcombe (7) M Unsworth (12) 75.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: R Aoukar (27) 40. R Aoukar (27) L Donan (25) 40.

BONNIE DOON: Stableford: A: T Keegan (9) 39. B: G Carstens (17) 41. C: C Michael (25) 40. A Scr: P Todd 40.

BRIGHTON LAKES: Par: A: J Slamkas (12) 3 up. A Scr: T Barnes 3 down. B: M Kursawe (19) 6 up. B Scr: B Power 9 down. C: M Ussia (31) 9 up. C Scr: J Nelson 13 down. 2B: M Kursawe (19) M Ussia (31) 14 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: A: M Conrades (4) 40. B: P Baker (14) 40 cb. C: H Omar (16) 36. D: K Boggs (27) 40. Div 1: S Hilaney (7) S Bugdayli (12) 47. Div 2: D Mandic (15) M Loncar (11) 46. Div 1 Scr: M Conrades J Hewitt 39.

CAMDEN: Women: Par: A: S Chapman (8) 3 up. B: S Goodall (20) 3 down cb. C: P Morrison (30) sq. 2B: S Chapman (8) P Morrison (30) 8 up. Men: A: D Grzelak (12) 6 up. A Scr: C Zanoni sq cb. B: G Pratt (15) 4 up cb. B Scr: W Passfield 6 down. C: N Woodland (33) 5 up. C Scr: P Erickson 10 down. 2B: M Arnold (4) A Daley (11) 12 up. 2B Scr: J Lewis J Hislop 3 up cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: B Fairclough (1) 37 cb. B: J Davis (19) 38 cb. C: A Nash (28) 37. 2B: J Davis (19) R Hawes (20) 47. 2B Scr: P King C Lawson 39.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J Lind (2) K Kim (16) 74 cb. 2B Agg Scr: J Lind P Ellison 66. A: P Hajjar (10) 41. B: G Rosman (17) 39 cb. C: M Sullivan (21) 37 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford 2B: White: J Baker (14) J Allen (8) 93. A: C Baylis (11) 42. B: J Baker (11) 40. C: D Vella (7) 41. 2B Multi: J Calabrese (21) D Calabrese (22) 80. A: C Yun (6) 43. B: C Jensen (17) 42. C: D Calabrese (22) 37.

CASTLECOVE: Women: Stableford: S Chong (32) 28 cb. Men: Stableford White: I Moon (15) 39. A Scr: D Gibson (3) 28. 2B Agg: P Thomas (10) R Walker (8) 70.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: A Teagle (12) 37. B: R Wallace (13) 39. C: K Hindson (24) 39. Women: A: R Wallace (6) 38.

COROWA: Men: Stableford: A: R Webster (10) 39 cb. B: B Playford (15) 39. C: P Bradford (32) 39 cb. Women: D Eason (11) 38.

CROMER: Medley: Stableford: A: T Underwood (6) 40 cb. B: S Ahn (16) 39. C: J Knutsen (33) 40. Scr: C Rae (+5) 39. Hole in one: P Anderssen cb. at 4th. Stableford: 2B: G Wright (15) M Taylor (2) 69.

CRONULLA: Men: Stableford: A: D Sullivan (10) 40 cb. B: N Lenton (16) 41 cb. C: R Tomes (25) 40. A Scr: P Boyd (0) 35. 2B: R Peck (20) N Lenton (16) 49 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: P Blade (10) 39. Div 2: N Song (17) 42. Div 3: A Beehag (32) 40. A Scr: S Moylan (+1) 36. 2B: J Hayes (33) P Stretton (11) 49.

DENILIQUIN: Mxd: Stableford: A: D Irwin (8) 37. B: S Triton (12) 37. C: K Reeves (19) 40. D Scr: S Aitken (22) 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: B Allen (3) 39. B: R Mcmahon (9) 43. C: J Kyriazis (17) 41. A Scr: G Kolistasi (1) 36. 2B: J Kyriazis (17) L Kyriazis (7) 48.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: D Adams (9) 40 cb. B: P Wedgwood (21) 39. C: M Parker (26) 37 cb.

EVERGLADES: Medley: Stroke: Ambrose: D Creighton (16) W Kidd (23) A O’Callaghan (13) B Simpson (11) 49.125.

FINLEY: Men: Stableford: R Donkin (11) 37. Women: J Delmenico (29) 31.

FOX HILLS: Men: Stableford: J Wachowicz S Tibben 85. A: S Tibben (11) 38 cb. B: J Wachowicz (15) 41. C: D Gomez (22) 40.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Team: B Rix (5) B Barrett (22) K Bridgement (11) R Jones (18) 52. A: B Solo (12) 40. B: S Soria (13) 42. C: B Barrett (22) 42.

HARRINGTON WATERS: Mxd: Stableford: 2B: W Low (22) S Hayes (10) 53. R Hofmeier (17) 41 cb.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: M Dickson (8) 35. B: B Birmingham (32) 39. Men: A: S Goodsir (17) 44. B: M Rumble (20) 39 Cb. 2B: S Hyde (36) B Love (20) 49.

HOWLONG: Stableford: A: J Arthur (8) 41. B: T O’Halloran (16) 40 cb. C: T Tenison (31) 42. Women: K Gillespie (31) 36.

KAREELA: Men: Stableford: Split Six: A Bryant G Stone 50. A: R Chapman (5) 28 cb. A Scr: K Mudadana (2) 24. B: I Elton (15) 28 cb. B Scr: G Reilly (13) 17 cb. C: A Dookie (22) 27 cb. C Scr: I Colley (20) 13.

KIAMA: Medley Par : A: S Clare (13) 3 up Scr: E Harvey (The Lakes +1) Sq. B: G O’Brien (18) 8 up Scr: B Shephard (14) 9 down. C: W Grosse (21) 3 up cb Scr: P Russell (22) 11 down. Hole in One: C Francis 6th.

KILLARA: Men: Stableford White: A: F McLennan Pike (5) 39. B: R Read (14) 40. C: R Sindel (20) 37 cb. Stroke: Cup: K Slater (8) 143.

KOGARAH: Medley: Stableford White: A: W Marsh (4) 42. A Scr: A Honeysett 33. B: A Whiting (14) 40. C: G Eyre (22) 39.

LAKESIDE CAMDEN: Men’s Ambrose: D Lyons, D Watt, G Boyd, R Timms (6) 49. Net J Webb, S Webb, M Brinkworth, B Warby 0.88 Gross 52. Women’s Monthly Medal Div 1: J Jacka (10) 65. Div 2: S Murrsy (21) 65. Women’s Stableford M Gear (21) 35.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: J Joyce (11) G Carrick i (18) 45. Mxd: J Wilson (17) 38 cb.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: J Wright (11) 40. B: S White (17) 44. C: R Woodley (19) 37. D: H Renny (23) 34. A Scr: G Bennett 35. B Scr: S White 27. C Scr: R Woodley 19. D Scr: H Renny 12.

LEURA: Men’s Championship A: Club Champion R Walker (1) 223, R/up E Swan (8) 228, Net Winner E Swan (8) 204, R/up R Singh (9) 215, B: Winner S Girardi (13) 257, R/up P David (13) 259, Net Winner S Girardi (13) 218 cb, R/up M Robinson (16) 218, C: Winner T Tunkunas (21) 288, R/up C Pender (21) 299, Net Winner T Tunkunas (21) 225, R/up M Lovatt (26) 227, Seniors Winner R Singh ((9) 242. Medley Stroke – A: P Eastment (10) 73 cb, N Yu (12) 73 cb, B: A Hunt (14) 68, D Perrin (14) 71, C: M Lovatt (27) 68, L Gittoes (23) 73 cb, Scratch: R Walker (1) 77.

LONG REEF: Men: Stableford: A: S Bovis (7) 39. B: P Blanshard (17) 43. C: N Lucey (21) 41. A Scr: L Edgell (+1) 36. Mxd: 4B: J Malin (21) 47. L Murphy (18) 47. Women: J Cheng (31) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: S Keith (1) C Son (4) 69. Men: Stableford Black: A: J Zabat (9) 37 cb. B: A De Leon (17) 38. C: R Landon (20) 38. A Scr: S Keith 34. Women: Stableford: J Strachan (39) 34 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford White: Div 1: J Arrowsmith (15) 39. Div 2: J Taylor (19) 37.

MANLY: Mxd: Stroke Gold: A: W Dempsey (7) 65. B: S Nelson (8) 64. C: J Alagich (19) 66.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Ambrose: S Oitmaa (1) 51.5. D Cremin (1) 51.5. 2B Scr: M Waller 56. C Nikolaou 56. Stableford: Hcp: G Guerreiro (11) 38. Stroke: Keno Ambrose: C Low (10) 53. K Wallace (14) 53. C Nikolaou (1) 53.75. M Waller (8) 53.75.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: R Craig (9) 40. B: G Fuller (14) 42. C: T Bayas (39) 39. Scr: F Tierney 36. Medley: 2B: J Sheedy (16) J Law (36) 50. Women: B Cooper (39) 37.

MONA VALE: Men: Stableford: 4B: H Tran (8) J Sexton (25) 49. 4B Scr: M Radford A Radford 42. G Key (20) 43 cb.

MONASH: Men: Stableford: A: D Washington (7) 41 cb. B: G Davis (19) 42 cb. C: M McManus (21) 42. Mxd: Stableford White: S Robinson (19) 36. Stableford: 2B: Div 1: G Davis (19) A Bresler (26) 50. Div 2: D Cohen (20) D Felthun (17) 49. 2B Scr: D Brown S Patel 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: S Johnson (1) 39 cb. Women: Stableford: J Northall (28) 38. Mxd: 4B: P Moke (20) L Hall (8) 46. 4B Scr: J P. Curran D Mulhall 46.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Ambrose: J Caputo (17) R Springer (23) 55. A Scr: J Leggo D Crangle 60.

NEWCASTLE: Men: Stableford: 9-hole: A: M Bastin 21 cb. A Scr: A Bosworth 20 cb. B: D Bennett 21.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: D Hogan (10) 39. B: M Costigan (16) 40. C: T Choi (21) 43. D: G De Waal (29) 39. A: D Hogan (10) 39. B: M Costigan (16) 40. C: T Choi (21) 43. D: G De Waal (29) 39. 4B: B Smith (16) D Whiteman (14) T Mesiti (17) B Gonzalez (18) 87.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: P Giles-Jones (4) 41. A Scr: P Giles-Jones (4) 37. B: S Mills (19) 42. C: D Jones (20) 41. 36-hole: D Jones (20) 79. Medley: 2B: P Hamlyn-Harris (12) A Dunn (14) 48 cb. Women: M Myers (30) 36.

NOWRA: Medley: Stableford: A: B Taylor (7) 33. B: R Vanzino (20) 38. C: T Hunter (21) 35 cb.

NSW: Stableford: R Beer (9) 42. Stableford White: H Woolf (33) 40. Gold: M Messis (25) 32. Stableford: N Dress (18) 37. Scr: B Cutler 33 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: S Perry (7) A Perry (24) 48. A: J Coates (5) 39 cb. B: C Parker (13) 42. C: B Doherty (24) 42 cb. A Scr: L Mason 37.

PALM BEACH: Women: Par: D Van Ooi (34) 3 up. Men: Stableford: 2B: S Connolly (20) P Evans (23) 49 cb. T Hunt (4) 43.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A Scr: C Jack 36. A: P Jackson (9) 40. B: B Dincel (18) 44. C: J Wadley (21) 39 cb.

PENRITH: Men: Stableford Split Six: White: T Spain (6) J O’Brien (20) 86. M Sajowitz (17) A Corbitt (9) A Sloane (2) 67. M Finnemore (4) M Bourke (7) T Utakea (12). A: M Hatton (11) 40. B: S Dollison (14) 39. C: A Large (20) 37.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: T Ferrero (16) S Watts (4) 49. 2B Scr: T Fletcher M Robertson 38. Men: A: S Watts (4) 39. B: C Charlton (16) 40. C: F Luiz (28) 37. Women: R Smith (17) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: B Shepherd (16) E Annersley (26) 76. A: D Gooch (9) 38. B: S Murray (16) 41. C: M Brooks (26) 39. Scr: M Williams 33.

ROSEVILLE: Men: Stableford: Div 3: R Lee (30) 42. Div 2: D Leahy (14) 37. Div 1: S Reidy (10) 37. Women: W Butler (16) 31. Mxd: 2B Agg: R Lee (30) S Hildebrand (11) 50. Stableford Green: D Rostron (17) 37.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: N Smith (12) P Hall (13) 44. A Scr: J Russell I Hoy 41. Div 1: J Russell (3) 43. Div 2: G Hornery (24) 35. Women: M Field (26) 30.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: M Read (20) 36. Centenary: J Macfarlan (33) 39. Men: Stableford Championship: White: A: M Doughty (6) 40. B: J Clay (19) 37 cb. C: T Maguire (26) 45. A Scr: W Flitcroft 39.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Ambrose: J Mccraith O Giltinan L Barker D Minarik (6.25) 55.75. A Scr: H Tae Kim Y Son T Popov J Kim 59.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Multi: S Melham (8) T Glynn (10) 77.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: G Thomas (23) K Black (21) 70. Men: A Petrie (13) S Devine (22) 84. Women: Div 1: K Black (21) 38. Men: A: I Fennell (6) 40. B: A Petrie (13) 41. C: S Devine (22) 43.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: A Rourke (13) C Houden (15) 49. A: R Elliott (10) 42. B: B Sharpe (14) 40. C: G Montgomery (30) 40. A Scr: G Ballantine (0) 36.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: T Hassan (12) 39. B: D Lees (15) 38. C: M Levett (21) 42. Scr: G Shneier 36. Gold: T Brandtman (25) 38. Women: Stableford: S Lom (25) 38. Men: Stableford 2B: White: J Novak (19) M Levett (21) 50. 2B Scr: G Shneier D Shneier 40. 2B: Gold: T Brandtman (25) C Jackson (12) 46.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 9-hole: N Mills (6) 17. J Cutler (6) 15.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: Cup: J Zhuang (23) 46. 2B: T Burns (16) 50. A Johnson (14) 50. Hole in one: D Adamson at 6th.

THE COAST: Men: Stroke 2B Agg Scr: White: A: A Jones (16) D O’Dwyer (5) 138. Scr: A Scr: M Berting 70. A: M Berting (5) 65.

THE LAKES: Stableford: Trophy: M Evans (7) 42. 4B: J Kalaf (18) S McPhee (16) 49 cb. 9-hole: J Davis (22) 17. R Mitchell (44) 16.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: J Hyun-Geol Bahng (10) 44. B: S Brown (18) 41. C: A Chehade (33) 43. 2B Agg: J Geol Bahng (10) J Larkin (9) 49.

TOCUMWAL: Medley: Stableford Gold: J Campbell (14) 37. Men: White: A: P Webb (14) 40. B: M Walter (16) 43. C: E Brown (24) 39. Women: Stableford: L Parry (17) 38. E Muir (30) 36.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Medal Mar: Black: A: B Martin-Henry (6) -6. A Scr: M Pearce (0) 38. B: E Kim (18) -3 cb. B Scr: J Liddell (13) 26. C: R Gu (36) -6 cb. C Scr: C Oh (26) 19. Women: Green: K Kim (31) -4 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: T Leem (7) 39. A Scr: T Leem 33. B: S Lemm (16) 40. B Scr: S Lemm 25. C: A Viney (21) 38. C Scr: A Viney 18. Women: J Haverfield (14) 38. Mxd: 2B: A Viney (21) G Taylor (18) 47. 2B Scr: J Edward C Butler 41.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: F Killeen (13) J Donoso (21) 46. 2B Scr: J Pagett S Lear 39 cb. A: J Vidigal (2) 38. B: D Visser (14) 40. C: J Donoso (21) 40.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: J Pascoe (11) 38. B: G McMullan (14) 39. C: J Beets (19) 38. D: P Harvey (25) 41. Scr: S Springall (1) 33. 2B: P Harvey (25) J Myers (28) 50.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: A: J McInnes (8) 66. A Scr: B Djura (0) 72. B: M Casey (19) 67. B Scr: J Binney (14) 83. C: I Thomas (23) 68. C Scr: D Hogan (20) 91. Women: M Cawthorne (10) 77.

WOOLLAHRA: Men: Par: Div 1: C Elliott (8) 5 up. Div 2: P Maisel (14) 5 up. Div 3: B Brock (36) 1 up. Cup: C Elliott (8) 5 up. P Maisel (14) 5 up to playoff.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: C Davies (6) 39 cb. B: I Cooper (15) 39. Murray: A: J Davies (12) 40. B: T Beamish (17) 42. Women: Stableford: Lake: A: D Hancock (9) 41. B: E York (34) 33 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email