August 14, 2022

Daily Club Golf 18 March 2021

Coonamble Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Thursday, 18 March 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: T Foley (10) M Larkin (10) 45. B Hines (17) 36.

BARHAM: Men: Stableford White: Div 1: F Conallin (4) 38. Div 2: A Dean (17) 36. Div 3: M Hallam (35) 46.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: D Cashman (15) 42. B: A Filipiana (18) 34. C: H Springford (26) 38. D: P Waring (28) 41.

BAYVIEW: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Freeman K Crone 89. Div 2: V McClelland S Walsh 110. Div 3: J O’Brien J George 120.

BERMAGUI: Men: Stableford Irish Team: White: J Goodwin (1) S Grant (12) T Jack (19) Z Needs (8) 114.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: D Brien (20) 34 cb. J Hogan (19) 34.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford White: R Waterer (22) 36. L Lealamisa (15) 36. G Hempstead (22) 34.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: F Isaia (13) 41. D Zaouk (18) 37.

CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: I Campbell R Thorpe L Geist K Krapez (9.625) 55.375. N Hoskin H Al Salemi J Smuk R Bolton 62.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: N Kennan (11) B Threlfo (9) 40. Men: P M ace (10) 34.

CASTLE HILL: Women: Stableford: S Kim rah (14) 37.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: D Adamson (4) 39. B: T Hardy (15) 38 cb. C: D Miller (27) 35 cb. Women: E Wisniewski (20) 38.

COROWA: Medley: Stableford: J O’Neill (31) 41.

CROMER: Women: Stableford: Split Six: J Menzies (43) P Thallmayer (44) 63. Div 1: S Pham (15) 35 cb. Div 2: P Thallmayer (44) 36.

CRONULLA: Men: Stableford: A: G Aston (7) 37 cb. B: D Russell (17) 35 cb. C: R Green (31) 36. Scr: J Gehrig 32 cb.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: J Diaz (Wisemans 16) 39. Men: J Diaz (16) 39.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: P Davis (11) 36. B: D Wharton (25) 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: N Linder (17) 69.

ELANORA: Men: Stableford: White: J Davis-Rice (11) 31.

FORSTER: Men: Stableford: J Hoswell (9) 39. Scr: T Reed (2) 28.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: J Dyball (11) 38. B: J Grayling (16) 37. C: K Mullock (34) 36.

HOWLONG: Medley: Stableford: W Hauserman (22) 37. Men: White: A: M Kenna (6) 38. B: R Outen (18) 39. C: P Hayden (25) 37.

HURSTVILLE: Medley: Stroke White: E Corvino (5) 73 cb.

KOGARAH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: R Burgess (21) 73. Div 2: D Chung (34) 79.

LAKESIDE: Medley: Hole in one: M Novakovich at 16th.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: B Fielding (12) 33. B: H Renny (23) 35.

MANLY: Men: Stableford White: T Gray (19) 37. Women: R Cook (25) 32.

MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: Div 1: J Patane (17) 41 cb. Div 2: D Smith (29) 42.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Otter (22) K Connolly (22) 48. Div 1: N Hayes (2) 36. Div 2: M Otter (22) 39. Scr: N Hayes 34.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: P Connelly (28) A Jarvis (36) 45. Men: White: P Huang (22) 32 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: D McCabe (21) 41. Women: Div 1: M Kim (19) 38. Div 2: V Cowpe (25) 36. Div 3: L Donohoe (45) 30.

NORTH RYDE: Women: Stableford: M Kim (36) 35 cb.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Lockley D Illingworth 48. 2B Scr: B Benson P Lotz 37. Men: White: J Thompson (14) 41. Hole in one: R Kamper at 17th.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: S Sun (32) 37.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: P Collings (12) S Wannell (12) 59. Women: 9-hole: M Bynon (31) 14.

RANDWICK: Veteran: Stableford: R Stewart ( 19) 34.

RICHMOND: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: R Gounder (21) 79. Div 2: T Kennedy (34) 77. Div 3: P Burr (38) 84.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: D Kelly (6) 66. B: G Cheong (17) 65. C: L Thomas (18) 72.

ROSEVILLE: Men: Stableford 4B: White: D Bromell P Carey P Hayden R Lee 82. A: G Macnamara (21) 33. B: M Cowley (19) 33. C: A Richards (21) 36. Snr Green: R Uldrick (21) 33.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Championship: V Franklin (23) M Brown (15) K Bain (22) 47. Centenary: S Ferster (29) V Lewis (34) P Van Vugt (24) 48.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: Challenge: M Sher (9) 38. Scr: B Shofer 26. White: A: M Clover (9) 34. B: R Wallace (18) 37. C: M Dragicevic (25) 30. Visitor: T Shepherd (Northbridge 12) 30. Gold: R Davoren (23) 43. 2B: White: J McDade (21) I McDade (18) 43. 2B Scr: R Hayes M Hammond 37.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Park (21) 32. Div 2: R Kim (30) 32.

THE RIDGE: Men: Stableford: R Henderson (8) 40 cb. Women: A Allcock (15) 31.

WAKEHURST: Women: Stableford: S Lockyer (28) 3 2.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Bl undell (7) G Bright (17) 42. M Berg (8) 36.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: K Dean (22) 39. 9-hole: K Buckley (22) 20 cb. Hole in one: D Piper at 17th.

WINDSOR: Men: Stableford: W McDougall (34) 34. Women: Y Mudiman (11) 31.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: Irish Team: K Lawler (41) K Gargan (35) C Thompson (30) K Williams (39) 81.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: B Clark (12) 41. R Ray (14) 39. G Mclure (13) 36 cb. Div 2: S Dossetor (20) 40. I Mackie (15) 38. R Lidsey (15) 36. Div 3: M Gall (25) 35. W Beckenham (25) 34. D Forster (22) 30.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: D McGrillen (10) 6 up. B: J Taylor (14) 4 up. C: D Bishop (22) 3 up. Murray: A: A Bult (11) 3 up cb. B: A Sloman (18) 4 up. C: F Tooley (31) 5 up.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: M Hope (8) 24. Red: R Hocking (8) 19. Memorial: B Snellson (1) 30.