September 21, 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Daily Club Golf 13 March 2021

Daily Club Golf 13 March 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Saturday, 13 March 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford Split Six: White: S Mansell (19) M Robinson (13) 75. A: K Hopkins (8) 42 cb. B: M Element (13) 40. C: R Torpy (32) 39 cb.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: J Park (21) W Park (15) B Jo (15) S Yang (17) 108. A: C Bunyan (11) 40. B: J Jeong (13) 41. C: M Zuk (22) 42. Scr: N Cosgrove 35.

AVALON: Women: Stableford: C Thompson (23) 30.

AVONDALE: Men: Stableford Black: A: R Crofts (12) 41. B: S Lewis (18) 39. C: S Lewis (21) 39. A Scr: C Mcwilliams 36. White: S Bowen (16) 37.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: S Allsopp (6) 41. B: M Soderberg (19) 40 cb. C: S Tse (36) 39 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: D Abbott 42. B: M Casey 41. C: B Hannaford 40. 2B: B Hannaford C Orr 49. 2B Scr: D Abbott S Underwood 42.

BARDWELL VALLEY: Stroke: Matchplay: R Hills bt H Matar 6-4. Medley: Stableford: 2B: G Moreau (28) N Ross (18) 45. S Beck (7) 40. A Scr: M Gilmour 29.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1: D Waller (24) 39. Div 2: J Bibby (30) 37. Men: Stroke: Div 1: G May (11) 70. Div 2: R Thompson (13) 75. Div 3: C Veldman (24) 75.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: S Spiteri (4) 41. B: G Thomas (19) 41. C: N Renneberg (22) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: G Hartshorne (6) 42. B: L Geoghegan (13) 39 cb. C: J Layton (22) 40. Scr: A Scr: G Hartshorne 36. Women: Stableford: Div 1: S Calabretta (16) 38. Div 2: J Raine (22) 38. Medley: Stableford Team: Black: J Nicholls (13) J Pickering (36) A Ennis (18) L Foketi (26) 104.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: P Revill (11) 39. B: B Simmons (18) 38. C: R Braithwaite (26) 35.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Mar: A: P Hammond (13) 70. A Scr: A Zantiotis 77. B: P Doncas (16) 65. B Scr: J Domazetovski 80. C: M Jinks (24) J Wilson (28) 71 to playoff. C Scr: R Walker 88. Women: S Golik (12) 76. Men: Medal Feb: B: C Mitchell (14) 74. C: P Geraghty (24) 74. Hole in one: B Cobb at 4th.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: T West (11) G Bombell (12) 74. Men: A: S Halloran (11) 40. B: S Papadopoulos (18) 36. C: P McGahan (22) 39. Scr: J Leworthy (Georges River) 33. Stroke: Matchplay: S Andreacchio bt M Shaddock 2-1. P Aroney bt J Atanasovski 1up. Women: Stableford: D Patel (11) 37.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: I Griffiths (9) 40. 2B: D Cunneen (25) S Caswell (11) 48. Women: Stroke: M Booth (14) 65.

BONNIE DOON: Medley: Stroke Black: A Scr: H Salmon (0) 40. A: H Salmon (2) 65. B: N Trillo (13) 65. C: N Carson (22) 68. Stableford White: A Scr: G Lattouf (0) 32. G Lattouf (6) 38.

BONVILLE: Men: Stroke: Medal Mar: A: G Smede (10) 69. B: Z West (15) 68. C: A Bennett (35) 73. A Scr: T Schoeffel (5) 75. Women: Stableford: G Bowles (13) 33 cb. C Clarke (8) 33.

BOWRAL: Women: Stableford: J Kilmister (30) 37 cb. Men: E O’Sullivan (23) 42.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: N Matwijow (Nelson Bay 5) 37. A Scr: J McFarlane 32. B: A Cavasinni (14) 43. B Scr: M Pitchford 22. C: D Casarotto (26) 40. C Scr: R Hasler 17. 2B: G Wissam (22) J Lloyd (0) 47.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: A Singh (4) M Bakshi (14) 46. Div 2: R Hefferan (20) S Odisho (23) 52. Div 1 Scr: D Attard M Nagy 39. A: R Rodriguez (8) 41 cb. B: T Haining (13) 45. C: D Finocchiaro (16) 42. D: S Odisho (23) 44.

CAMDEN: Men: Stroke: Matchplay: A: M Fereirra bt D Cummins 2-1. B: A Nokes bt I Stoddart 2up. C: M Turvey bt G Cookj 2-1. Stableford: A: M Arnold (4) 40. A Scr: R Minns 36. B: A Smith (17) 38 cb. B Scr: W Harris 24. C: J Strickland (20) 39. C Scr: M Vance 19 cb. 2B: N Power (21) P Meehan (16) 48. 2B Scr: C Banks D Hoare 40. Women: A: R Wright (11) 36. B: S Goodall (20) 32. C: C Pettitt (29) 37. 2B: S Purnell (43) J Turner (29) 44.

CAMPBELLTOWN: Medley: Par: A: T Prior (9) 2 up. B: J Warwick (14) 7 up. C: P Biffin (27) 8 up. A Scr: P Higgins (1) 2 down.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: K Kim (27) I Lee (18) 75. 2B Agg Scr: P Ellison J Lind 67. A: S Bae (12) 39 cb. B: L Chung (15) 37 cb. C: H Yoo (21) 39 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: S Dyson (8) M Dawkins (11) 47. A: M Dawkins (8) 42. B: B Flatley (14) 39. C: C Muxworthy (28) 36. L Clarke (16) N Clarke (22) 47. A: M Hawes (12) 39. B: N Clarke (22). 2B Scr: S Dyson M Dawkins 38.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: P McBarron (30) 37. Women: Stroke: M Lulic (31) 77.

CHATSWOOD: Men: Stableford Black: A: B Jarvis (9) 38. B: H Clark (13) 40. A: J Caruso (24) 40. 2B: A Kumar (21) J Doust (20) 47.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: 4B: J Payne (13) P Evans (13) 46. Women: A: M Kania (33) 42.

CROMER: Medley: Stableford: A: C Rae (+3) 39 cb. B: A Gordon (17) 40. C: G Clark (34) 45. Scr: C Rae (+3) 42. Split Six: G Petri (24) M Hall (26) 71.

CRONULLA: Men: Stableford 4B: Black: M Stokes (22) S Coy (11) 50 cb. A Scr: L Axford (17) D Carroll (8) 38. J Sams (16) 38.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Bowl: C Scott (21) 66 cb. B Scr: D Fitzgerald 85. C Scr: B Atkinson 89. Stableford: A: M Wright (6) 40.

DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: B Barlow (8) 67. B: G Rodda (14) 71. C: D Wade (17) 74. D: J Wacheke (29) 73.

DUNHEVED: Men: Stroke: A: J Wild (5) 69. A Scr: C Williams 69. B: L Brennan (14) 67 cb. C: G Mather (16) 65. D: T Hunter (28) 65.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: A Durkin (7) 42. B: A Boden (14) 45. C: J Maling (28) 46. A Scr: C Hicks (+4) 38.

ELANORA: Men: Stroke Medal Mar: Black: A: T Kierath (12) 71. B: C Taylor (20) 68. C: S Glass (25) 67. A Scr: P Byrne 78.

EVERGLADES: Medley: Stroke: Ambrose: A Scr: G Turner (8) Z Wilkins (7) 65. S Blake (8) B Walters (8) 57.

FINLEY: Mxd: Stableford: 4B: G Lawson (22) . S Lawson (Tocumwal) (26) 44.

FORSTER: Men: Par White: A: B Roberts (15) 5 up. B: G Haire (19) 7 up.

FOX HILLS: Men: Stableford: B: M Saunders (13) 41. C: P Lee (22) 36. Stroke: Cup: A Scr: J Han 64. A: M Williams (10) 67 cb.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B Multi: M Lamerton (Massey Pk 10) P Moy (10) 77. A: B Clarke (9) 38. B: R Thompson (19) 39. C: K Reynolds (22) 39.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: M Alcock (14) 37. Div 2: K Barry (20) 36. Div 1 Scr: W Knapp 36.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: O Samson (11) 39. Div 2: G McSullea (15) 39 cb. 2B Agg: Y Kim (17) G McSullea (15) 76.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: T Van Der Kolk (2) 35 cb. A: P Davies (3) 38 cb. B: P Bellemore (18) 41. C: C Kim (22) 45. 2B: B George (41) E Brasting (10) 49 cb.

GOULBURN: Men: Stableford: T Boyd (13) 40.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: K Burrows (15) 41. B: P Hearn (25) 39. Women: J Page (27) 33.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: J BIDDLE (24) 37 cb. B: K Matheson (28) 37. Men: Stableford White: R Rologas (12) 40. P Jackson (22) 42. V Jones (32) 38.

HOWLONG: Men: Stableford: A: C Isaac (13) 39 cb. B: K Kerlin (18) 40. C: P Marshall (29) 40. A Scr: I Charles 33. Women: A Lee (23) 41.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: M Kumjew (10) 39. B: C Agnew (15) 40. C: P Daly (18) 39. Women: Stableford: N Scerri (24) 37. Men: Hole in one: White: M Roberts at 2nd.

JAMBEROO: Women: Stableford White: J Anderson (20) 33. Men: R Anderson (18) 40. 2B Multi: B Fielding (19) G Reynolds (16) 66.

KAREELA: Mxd: Stroke: VW Scramble: S Spooner C Holland G Geraghty P Keelan 52.125 cb. G Waring L Waring R Chapman P Galvin 52.125. C Meintjes C Ow B Zhang L Brown 52.75.

KILLARA: Men: Stableford White: A: D Kennedy (7) 42. B: M Sulman (17) 38 cb. C: P Caspari (24) 37. Women: Green: P Davies (13) 37 cb. Medley: Stableford: 2B: M Tauber (13) C Johnston (12) 47. A Scr: K Slater M Finfer 38.

KOGARAH: Medley: Stableford Irish Team: White: C O’niell (18) K Cribb (5) C Bennett (21) R Nagle (21) 89. A: S Dunlop (5) 38 cb. A Scr: M Musgrave 36 cb. B: L Sandy (16) 42. C: C Bennett (21) 41.

LAKESIDE CAMDEN: Women’s Foursome C’Ship Div Champs: T Wood & J Jacka (8) 159 Div 1 Net : L HallL & C Smidt (15) 144 Div 2 Champs: A Mathison & L Head (22.50) 184 Div 2 Net: S McBlain & G Roeder (26) 135. Medley 2BBB K Tideswell (10) R Borg (11) 47cb. Men’s 2BBB Scr B Millan (1) B James (5) 38. Men’s Stableford A G Durham (9) 42, B: K Edmonds (13) 44, C: M Fogarty (20) 38.

LANE COVE: Men: Stableford: D Leckie (12) 38. 2B Multi: D Leckie (12) P Doherty (5) 64.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: A Davies (7) 40. B: S Hardy (15) 39. C: G Thompson (21) 41. D: D Harper (23) 41. Irish Team: A: G Thompson (21) J Fil (21) P Key (19) D Kirk (20) 87. A Scr: A Small (9) B Ryan (0) L Cupples (4) L Cupples (17) 65.

LEURA: Combined Stroke A: E Proctor (+2) 67, R Singh (9) 69, B: S Girardi (13) 68, P Davis (13) 69, C: E Vivant (26) 63, C Youll (22) 72, Scratch: E Proctor (+2) 65 gross.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: W Hogben (9) 41. B: K Sungyoung (16) 44. C: S Park (29) 46. 2B: K Sungyoung (16) S Park (29) 54. 2B Scr: M Priddy T Murray 40 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: M Bockman (4) 38. A: M Bockman (4) 42. B: B Roberge (16) 39. C: S Jones (25) 42. Women: J Atchison (14) 37. Mxd: 4B: J Dertateossian (22) 47. J Atchison (14) 47. Men: Hole in one: S Cunningham at 2nd.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: A Scr: K Clelland (+4) 35. A: S Morgan (8) 41. B: D Wicks (16) 42. C: P Grassi (28) 43. Div 1: T Steyn (20) 42. Div 2: A O’Connor (30) 35. D Cauchi (12) 86. J Wallis (10) 86.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: R Butler (15) J Tyson (20) 52. Men: Stableford Black: A: S Lord (8) 40. B: K McDonald (19) 35. C: M Everett (26) 41. A Scr: J Keith 33. Women: Stableford: R Butler (15) 45.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1: J Riley (4) 40. Stableford: Div 2: M Doyle (19) 37.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Mar: A: D Fletcher (0) 55. Scr: S Oitmaa 61. Medal Mar: B: J Sukkar (16) 58. Scr: B: M Solomon 75. Medal Mar: C: G Georgiou (18) 60. C Scr: J McCarthy 80.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: A Rosillo (10) 43. B: D Curran (19) 40 cb. C: Z Jokic (29) 41. Scr: A Rosillo 33 cb. 2B: S Ashman (21) Z Jokic (29) 51. Women: 2B Agg: F Buckle (19) M Holly (9) 79.

MONA VALE: Men: Stableford: A: D Hemsley (5) 41. B: G Key (21) 40. C: J O’Ryan (23) 39. A Scr: J Karren 36 cb. 2B: H Lane (36) R Grant (8) 46 cb. Stroke 4B KO f: Black: D Rose H Shimomiya bt T Blackie B Harris 5-4.

MONASH: Men: Stableford: A: S Dyne (8) 39 cb. B: J Geerdink (18) 43. C: G Sechi (20) 46. Mxd: Stableford White: S Robinson (19) 37. Men: Stableford: Trophy: G Sechi (20) 46.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Perks (0) 40. B: P Kosmina (12) 42. C: T Dinh (23) 45. Stableford: Scr: D Mulhall 35. Women: A Hodge (11) 38.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: P Hiscock(singleton) (11) 40. B: J Cusack (17) 40. C: A Tozzi (20) 39 cb. Women: C Irish (9) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: M Ebsworth (3) B Rollo (2) 79. A: S Parker (5) 40 cb. B: S Nola (17) 40. C: B Kim (25) 40.

NELSON BAY: Women: Stableford: A Squires (7) 38. B Frost (20) 36. Men: A: D Owens (12) 38. E Billette (11) 37. B: R Harris (21) 35 cb. J Stockeld (17) 35. C: C Kelly (29) 32 cb. M Brunt (33) 32. A: J Wilcock (9) 39. R Dengate (12) 37. B: P Rigby (20) 40. D Flatt (16) 38. C: S Barrett (31) 41. D Harris (25) 40.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: N Hartigan 39. A Scr: D Matthews 35. B: D Morris 40. C: K Lynch 45. Women: C O’Brien 33 cb.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: N Posa (9) 39. A Scr: B Benson 34. B: J Wells (17) 45. C: P Jesser (26) 40. Women: S Bernasconi (14) 40. Men: Stableford Black: E Evans (10) 30.

NOWRA: Medley: Stableford: A: G Wrighson (9) 41. B: S Berry (17) 38 cb. C: T Pottenger (21) 38.

NSW: Men: Stableford: K Lamb (17) 42 cb. Scr: D Storey 37. Stableford White: R Landers (28) 39. Gold: E Ellis (19) 33. Women: Stableford: L Salkinder (21) 37.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: P Reece (8) 42. B: M Troy (13) 41. C: K Sin (21) 40. D: D Heath (41) 41. A Scr: N Wareham 40.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Watts (30) 33. Men: 2B: B Sekulich (22) J Otto (18) 48.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3 Danial Hearn (16) 39 cb. 4 Andrew lam (1) 40. 5 Peter Johnson (8) 41. 6 Rob Meek (17) 40. 7 Steve Walker (7) 38. 8 John Rogers (27) 40. Cup: P Johnson (8) 41.

PENRITH: Men: Stroke: Medal Mar: A: K Aylward (8) S Hynes (5) 68. A Scr: J Gadd (+3) 72. B: D Crowley (19) 66. B Scr: G Dawson (13) 81 cb. C: L Roberts (23) J Jeffries (22) 68.

PYMBLE: Men: Stroke: Medal Mar: A: S Cowan (3) 69. B: W Scott (14) 69. C: J Giles (23) 68. A Scr: S Cowan 72. Women: R Jackson (15) 72. Men: Cup: R Chue (18) 35. Women: Trophy: L Dickinson (10) 149.

RANDWICK: Stroke: Ambrose: C Mcmahon J Mcmahon T Brinckley A Danza (6.25) 45.75. Scr: A Fernandes D Gooch T Fernandes R Fernandes 50. Hole in one: R Fernandes at 3rd.

RICHMOND: Medley: Par Black: A: Z Kirk (3) 4 up. B: N Walker (17) 5 up cb. C: M Harkins (22) 7 up. Scr: C Ellings (0) 36 up. 2B: Div 1: H Webber (13) C Ellings (0) 10 up. Div 1 Scr: V Baldry (5) Z Kirk (3) 40 up. Div 2: M Harkins (22) H Peters (15) 9 up. Div 2 Scr: J Bloomfield (36) J Bloomfield (4) 27 up.

RICH RIVER: Women: Stroke: Star Medallist: East: K Fitzgerald (11) 68. Men: Stroke Medal Mar: Black: A: S Loader (5) 69. A Scr: A Loader (3) 73. B/Medal: T Hay (13) 68. B Scr: T Nevin (13) 82. C: B Altmann (27) 69 cb. C Scr: G Scott (19) 89.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: K Hopkins (12) 42. B: T Ayles (19) 41. C: I Mountford (21) 43. Green: P Moxham (34) 32. Women: Stableford: R Hamilton (25) 40. Medley: 2B: T Ayles (19) A Nettleton (22) 50.

ROSNAY: Medley: Stableford: 2B: K Rouse (42) P Rouse (20) 47. A Scr: R Kumar I Hoy 38. Div 1: M Mudanya (15) 40 cb. Div 2: P Rouse (20) 42. E Morabe (19) 32.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: P Strutt D Hutton (The Australian) 39 cb. Centenary: K Cross K Barkl (Elanora) 49.

RUM CORPS: Men: Stableford: A: M Neilson (10) 40. B: W Poniewierka (24) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: F Carollo (12) 42. B: A Don (14) 40. C: J Antonios (20) 43. D: J Hogan (27) 40. A Scr: M Collins 34. Women: J Kim (16) 39. Medley: 2B: Div 1: R Chuck (18) G Smith (11) 47. Div 2: A Alexander (20) J Hogan (27) 49.

SEFTON: Stableford: A: J Watts (9) 37. B: T Carr (19) 38.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: C Fennell (20) 78. T Nolan (32) 78. A: S Taber (9) 41. B: M Lamaro (17) 43. C: G Shackleton (33) 43. Medley: S Herden (2) 75. D Herden (10) 75. Women: M Armstrong (17) 38.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Par: 2B: D Nagle (21) A McDonough (18) 11 up. A: P Connor (8) 5 up. B: S Melocco (19) 6 up. C: B Lawson (20) 5 up. A Scr: J Fearley (+1) 1 up.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: N Bles (4) L Doorey (33) 47. Men: A: D Richards (9) 40. B: S Rimmer (18) 38 cb. C: M Rhodes (Howlong) (21) 40. Women: J Miles (22) 38.

ST. MICHAEL’S: Men: Par White: A: T Stanes (11) 5 up. B: J Morris (13) 3 up cb. C: B Patton (33) 4 up. Scr: H Wang 4 up. Gold: A Millauro (24) 1 up cb. Women: Par: M Cerkesas (20) sq. Men: Par 2B: White: B Schill (3) M Hooper (11) 11 up. 2B Scr: D Shneier O Janschek 7 up cb. 2B: Gold: B Patton (33) A Millauro (24) 10 up.

STRATHFIELD: Stableford: Irish Team: J Oh (14) 90. P Lee (12) 90. H Liu (15) 90. H Park (21) 90. A: J La Spina (11) 40. B: H Liu (15) 39. C: R Caves (30) 41. Scr: Y Kim (+2) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: A Holster (6 Kew CC) 36. J Cutler (10) 35. B: C Beauchamp (28) 37. T Bodycote (21) 31. Women: S Ireland (23) 35. J Puxty (17) 31.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: F Keenan (11) 42. B: S Liuzzo (19) 37 cb. C: R Burn (27) 40 cb. A Scr: P Davis 33. Mxd: 2B: D Lee (28) 48. F Keenan (11) 48.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Medal: White: A: N James (16) 63. B: I MacAskill (16) 68. C: G Charny (19) 71. A Scr: I Bradley 77.

THE COAST: Men: Stroke: MM: A: A Clayton (12) 65. A Scr: C Smith 72. B Scr: D Lester 79. C: N Derriman (19) 65. C Scr: N Derriman 84. Women: Stableford: Div 1: M Hogan (19) 35. Div 2: H Gregory (35) 38.

THE LAKES: Stroke: Team: D Miller (6) R Sobel (18) G Friede (5) P Green (18) 215. G Michael (17) 66 cb. Scr: A Pemberton 72 cb. Stableford: 9-hole: K Lasky (8) 19.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: C Burgess (10) 39 cb. B: P Easton (19) 42. C: J Dellosa (36) 36. 2B: C Burgess (10) A Dewar (10) 49 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: B Molnar (3) 35. Div 2: J Crilly (15) 37. Div 3: L Bright (40) 40. Women: Div 1: L Quick (21) 37. Div 2: R Dell’oro (36) 39. Mxd: Stableford Gold: A Brown (32) 32.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: P Blair (22) S Stokes (24) 49. A: P Haines (9) 43. B: D Garbutt (15) 41. C: G Brunton (24) 39 cb. Women: P Muller (21) 34.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: B Angus (6) 38 cb. A Scr: B Germon (+1) 35. B: A Redman (13) 38. B Scr: J Curry (13) 23. C: G Berry (21) 40. C Scr: M Brogan (21) 19. Women: Par: D Fowell (29) 3 up.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: A Seeto (9) 42. A Scr: A Seeto 33. B: D Reid (18) 46. B Scr: D Reid 29. C: R Srivastava (31) 41. C Scr: G Gerner 19. Mxd: 2B: C Cardwell (22) R Srivastava (31) 50. 2B Scr: G Wood D Hurley 34. Women: M Ahern (20) 38.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: B Hillhouse (16) J Pagett snr (18) 47. 2B Scr: J Grima F Danieli 37. A: C Vidigal (4) 38 cb. B: B Hillhouse (16) 39. C: G Koteff (23) 38. Women: Stableford Yellow: S Owen (16) 37.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: A: J Kelly (9) 61. B: A Duckmanton (13) 60. C: I Selby (21) 63. Trophy: A Duckmanton M Butler 131 to playoff.

WYONG: Men: Stableford: A: S Loughnan (7) 39 cb. B: P Bancroft (17) 38. C: T Haynes (21) 43. A Scr: H Ireland 36. 2B Agg: S Mitchell (21) 76. D Daginis (20) cb. A Scr: G Mitchell H Ireland 68.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: A: A Castles (19) 38. B: N Stone (29) 37. C: E Bellis (45) 42. Men: Stableford Murray: White: A: T Burke (9) 38. B: J Kairns (29) 41. Lake: A: T Lyons (15) 41. B: M Smith (21) 41.

© Golf NSW | ALL RIGHTS RESERVED