September 19, 2021

Daily Club Golf 11 March 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 11 March 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Thursday, 11 March 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: S Newbury (9) F Jama (17) 78. 2B Agg Scr: P Bradley B Willingham 67. A: S Newbury (9) 42. B: L Kilgannon (16) 40. C: G Dawkins (19) 39.

ASQUITH: Women: Stableford: Team: W Lim (34) J Suh (33) A Kim (49) L Jang (36) 89.

AVONDALE: Men: Stableford Irish Team: White: M Lam B Williams P Leslie R Wallace 120. A: P Leslie (10) 41 cb. B: P Lindberg (15) 38. C: S Elliot (26) 38. Scr: C Wong 35.

BALGOWLAH: Women: Stableford: J Evans (34) 22.

BANKSTOWN: Women: Stableford: Irish Team: J Davis (37) C Reilly (24) K Gilson (17) V Tasker (23) 86. Medley: M Casey 38.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: K Coldrey (11) 37. Men: 2B: G Adlam (10) E Soliola (16) 45. K Beck (5) 40.

BARHAM: Men: Stableford White: Div 1: G Gordon (12) 38. Div 2: J Ficken (15) 40. Div 3: J McNeil (24) 42.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: I Thorogood (27) M Khan (29) 56.

BERMAGUI: Medley: Stableford Split Six: White: T Howarth B Whiffen B Stolk K Collingham 113.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D Robinson (18) S Mudge (17) 45. Men: A: M Giannaros (10) 38 cb. B: T Clayton (20) 41. C: J Hassett (34) 38. Women: C Kean (40) 38 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: S Draper (31) 39.

BOWRAL: Women: Stableford: 3B Agg: E Neale (18) N McMurray (27) J Kilmister (30) 77.

BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: M Hughes (17) 36. Div 2: A Mcinnes (30) 31. Div 3: C Cleary (39) 35.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Agg: White: L Paglia (27) R Crescini (20) 81. A: G Pollard (7) 38 cb. B: C Lysaght (15) 42. C: R Crescini (20) 45. A Scr: B Hughes 29. B Scr: G Farrar 26. C Scr: R Waterer 19.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: C Collins (12) 37. D Stanton (17) 36. Women: Stroke: Medal: I Hoven (31) 66. A: K King (19) 75. B: K Belli (26) 80. Veteran: Ambrose: R Armstrong T Hunt (5) 61. G Bunce G Seater (13.5) 61.5. Scr: D Hunter K Connell 70.

CAMDEN: Men: Stroke: A: K Bellman (11) 67. A Scr: L McLaren 71. B: K Harris (18) 66. B Scr: D Byrne 81. C: V Mudaly (25) 65. C Scr: R Hodson 89.

CAMPBELLTOWN:  Stableford Veteran Men: White: Div 1: E Van Wasun (26) 40. Div 2: R Dickens (37) 39. Veteran Women: Div 1: C McDonald (30) 36. Div 2: R McKimm (25) 35.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: A Salkeld (8) M Kumar (20) 50. Men: M Kumar (20) 42. Women: B West (20) 40.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: J Lee (17) A Kim (19) K Yang (30) T Lee (15) 86. Div 1: H Howard (17) 38 cb. Div 2: K Yang (30) 40. A Holmes-Walker (34) 37.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Austin (24) 39. Div 2: K Inglis (32) 35. Div 3: D Duggan (39) 35.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: B Kennedy (11) 36. B: M McKean (17) 41. C: C Smith (24) 41. Women: M Sadler (6) 35.

CROMER: Men: Stableford: H Pham (21) 45. Women: 2B Agg: E Morimoto (28) P Doman (36) 70 cb. Div 1: E Morimoto (28) 37. Div 2: A Harrison (41) 39. Stroke: Cup: R Doolan bt J Wickens 1up.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: M Edwards (5) G Selman (30) 48. 2B Scr: B Foley M Osborne 38. A: J Sanderson (12) 40 cb. B: S Gilliland (14) 39. C: B Ryan (34) 37 cb.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: C Ripoli (17) 35.

DENILIQUIN: Women: Stableford: J Barlow (24) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: Div 1: M Coady (14) 43. Div 2: D Horsecroft (21) 40. D: T Gough (20) 35.

ELANORA: Men: Stableford: P Byrne (4) 40.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Clarke (18) 38. Div 2: M Hockley (30) 35. Div 3: M MacAlpine (31) 36 cb. Div 4: J Fraser (39) 36 cb.

FORSTER: Medley: Stableford: A: B Forrest (26) 42.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: H Manikas (22) K Gill (17) 86. A: K Barton (11) 34 cb. B: J Grayling (18) 44. C: P Reid (22) 38.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: M Crowfoot (40) 37. R Te Amo (24) 35. A Gollan (24) 33 cb. N Homann (25) 33.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: T Krone (15) 38. Div 2: N Delaney (NSW 27) 39. Scr: A Smith 32.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: A: L Puiatti (25) 42. B: M Carmichael (38) 42. Medley: White: C O’Callaghan (37).

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: A: F Stevens (29) 35. B: S Ashworth (36) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: K Greene (7) 39. Div 2: J Toal (19) 38 cb.

KIAMA: Medley Stableford : S McArthur (22) 40 Scr: W Blomley (Stonecutters Ridge Scr) 37.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: J Forrester (12) 42. B: B Clements (17) 37. C: B L’Estrange (26) 38. Women: Stableford: S Smith (23) 37.

LANE COVE: Women: Stableford: P McLeod (29) 30.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: R Henry (29) L Barnett (17) 48. 2B Scr: A Wright P Mcguffie 38. A: M Mccormick (14) 39. B: R Fielding (17) 43. C: R Henry (29) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: J Stone G Vale 46. 2B Scr: D Gannon S Puskaric 41. A: G Nohokau (12) 39. B: J Stone (19) 40. C: I Neilson (22) 34.

LONG REEF: Women: Stroke: Div 1 Scr: A Starc (5) 79. Div 2 Scr: P McMahon (28) 107. Div 3 Scr: S Hill (36) 100. Div 1: K Sloane (16) 71. Div 2: H O’Connell (33) 75. Div 3: S Hill (36) 64.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: B Leman (31) B Miller (35). Veteran Men: Div 1: G Johnson (19) 43 cb. Div 2: C Munoz (23) 44 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D Bishop (16) P Donnellan (19) 48. A: R Craig (9) 39. B: D Bishop (16) 42. C: B Hobbs (21) 38. Scr: N Hayes 33 cb.

MONA VALE: Women: Stableford: A: F Suttling (19) 35. B: C Townsend (27) 36. C: A Fallick (40) 34.

MOORE PARK: Men: Stableford: J Hart (16) 39. Women: M Rubin (28) 37. Mxd: 9-hole: White: J Janik (12) 17.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Doherty (12) 38. Div 2: B Paviour-Smith (29) 37. Div 3: J Baikie (42) 36. Medley: J Ross (24) 40.

NELSON BAY: Men: Stableford: G Robinson (20) 33. B Shepard (17) 33. Women: W Heapy (23) 42. C Frires (15) 42 cb.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Bellamy 37. Div 2: T Johansen 38. Div 3: S Menzies 39.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: C Fife (28) 36. Div 2: I Kang (32) 38.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: K Witts (40) 35.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: R Cross P Psomadelis 49. 2B Scr: P Lotz B Benson 35 cb. Men: White: C Davidson (19) 40. A: C Cheong (11) 35. B: P Psomadelis (18) 39. C: J Whelan (24) 37. Black: R Mann (24) 33. Women: Green: P Beckton (9) 37.

NOWRA: Women: Stableford: Div 1: L Trusler (27) 33. Div 2: P Austin (30) 34. Div 3: R Lenehan (54) 38.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: J Park (14) 37 cb. B: S Shin (27) 36 cb. C: C Peterson (39) 35 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: R Wood (15) T Parker (10) 44. R Quinn (15) 37 cb. Women: 9-hole: J MacDougal (41) 21.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: A Ward (20) 40. B: L Stanton (29) 43. C: D Simpson (38) 43. Scr: M Herman De Groot (0) 22 cb. 9-hole: H Gray (41) 24. 3B: L Toohey (19) R Parkinson (28) R Hosking (23) 52.

PENRITH: Women: Par: Div 1: D Montgomery (11) 2 up. Div 2: B McGrath (20) sq. Div 3: J Nash (30) 1 up.

PYMBLE: Women: Stroke: Div 1: K Rowland (15) 73 cb. Div 2: L Harper (23) 70. Div 3: J Benecke (36) 72.

RANDWICK: Veteran: Stableford: J Cincotta (16) 39. L Johnson (29) 38.

RICHMOND: Women: Stroke: Div 1: J Mackie (26) 77. Div 2: L Luttringer (33) 72.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: D Lobb (9) 45. B: D Christians (15) 41. C: M Camenzuli (24) 41.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: T Dobell-Brown S Campbell 76. A: S Campbell (8) 44. B: C Morris (15) 39. C: M Gray (33) 35. Snr Green: I Snook (26) 39.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: N Barrett-Lennard (18) 36. Div 2: H Dalton (35) 33 cb. Div 3: S Eady (42) 35. Centenary: V Brunninghausen (39) 41.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: K Gardiner (10) 78. G Crate (6) 78. A: G Crate (6) 39. B: M Shepherd (16) 38. C: G Herman (24) 38. D: P Cole (27) 36.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford 2B: White: G Gillett (15) P Dixon (17) 50. A: T Hobson (12) 41. B: G Gillett (15) 42. C: S Evers (21) 37. Scr: N Bles 36.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: R Cooper (7) 41. B: M Fearon (16) 39. C: P Khoury (22) 40. Scr: M Hammond 38. B Clementson (PGA) 38. Visitor: G Brown (SGA 7) 39. Gold: W Glen (28) 36 cb. 2B: White: G Miller (Woollahra 18) M Rippon (11) 46 cb. 2B Scr: D Kolar D Shneier 40. 2B: Gold: D Zappia (26) R Petersen (26) 45.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Irish Team: J Shin (17) H Brough (21) G Kwak (25) S Kang (26) 84.

TALLWOODS: Women: Stableford: A: B Jones (19) 35. D New (21) 33 cb. B: J Chilton (32) 31. J Bodycote (44) 30.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Cup: N Fairfax (Marrickville 20) 72. Scr: J Qiu (Avondale) 93.

THE COAST: Women: Stroke: S Harvey (38) 70.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: S Filetti (11) R Vella (14) 88. Men: A: S Filetti (11) 42. B: K Grbasliev (16) 42. C: H O’Grady (23) 43. Women: K Willis (20) 40. Scr: G Booby 38.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: H Takashiba (18) 38. B: M Chung (38) 36.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Multi: White: H Proctor (14) J Riordan (31) 90. 2B Scr: S Coleman S Blundell 59. A: S Blundell (9) 42. B: H Proctor (14) 40. C: J Riordan (31) 40. Veteran: D Calrow (1) 36. Super Veteran: P Eades (16) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Pascoe (12) 42. 9-hole: H Delaney (18) 19 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Agg: F Olsen (18) S Hunt (18) 69 cb. S York (15) 40.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B Agg: G James (23) P Davies (18) 76. J Banting (12) 39 cb. Mxd: 2B Agg: R Garnsey (32) J Garnsey (36) 73. Women: M King (24) M Vinton (27) 74. C Lee (34) 38.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: D McDonald (35) 36.

WORRIGEE VETERANS: Stableford: Div 1: M Hung (8) 42. C Brigstock (5) 40 cb. J Peters (12) 40. Div 2: S Dossetor (19) 39. I Barrette (21) 38 cb. G Dwyer (18) 38. Div 3: V Speechley (27) 39. M Gall (23) 37. A Bargwanna (31) 36.

WYONG: Men: Stableford: I Hobson (19) 44. Women: Div 1: D Fuller (22) 37. Div 2: R Clift (25) 38. Div 3: T King (34) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: K Jensen (9) 39 cb. B: A Watson (23) 42 cb. Murray: A: G Beale (5) 36 cb. B: A Bult (12) 38. C: P Heather (20) 40. D: J Kairns (29) 36.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole 4B: M Hope (10) C Hope (13) 28. G Cunningham (9) N Moraitis (9) 25.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email