September 25, 2021

Daily Club Golf 9 March 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 9 March 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Tuesday, 9 March 2021.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Kim (23) 39. Div 2: R Park (35) 37. Div 3: S Podgornik (37) 34.

AVALON: Men: Stableford: S Gaal (12) 34.

AVONDALE: Women: Stroke: A: F Dowsing (20) 70. B: S Brell (23) 70. C: R Elliot (37) 74 cb. Scr: J Wheatley (8) 80. Trophy: B Mew-Sum . Hole in one: V Furness at 15th.

BALGOWLAH: Women: Stableford: S Lane (32) 38.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: Div 1: D Wiliams (10) 40. Div 2: P Nash (21) 44.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (31) 49.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Euers F Davies 49. Men: Div 1: G Fowler (7) 38. Div 2: K Heazlett (24) 38. Women: Div 1: J Chung (14) 36. Div 2: B Carlsson (25) 36. Div 3: A Toohey (31) 38. Medley: Stroke: G Fowler 76.

BEXLEY: Women: Stableford: S Peel (30) 38. Stroke: Chick o’ Walk: D Knittl E Reihana bt A Ng S Song 1up. N Schofield F McGreal bt M Beattie P Byrne 20th.

BONVILLE: Medley Stableford: P Palin (13) 41.

BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B Agg: M McSwiney (14) L White (41) 77. M McSwiney (14) 43.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: R Chand (29) 41.

CAMPBELLTOWN: Women: Par: Hcp: A: A Evans (18) 3 up. B: E Kelly (25) 2 up. C: S Taylor (36) 2 up.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Heo (21) J Nam (12) 49. 2B Scr: S Cascio (Wollongong) T Cascio (Wollongong) 39. A: D Michael (8 Liverpool) 39. B: J Sukkar (19 Hurstville) 41. C: T Velkou (26) 40.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: T Butler (16) I Hughes (22) 71. T Lamborn (9) 38 cb.

CHATSWOOD: Women: Stroke: Div 1: A Jackson (23) 63. Div 2: K Turnbull (25) 62. Div 3: S Ames (44) 74.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford: A: T Hardy (16) 37. B: K Meehan (20) 35. C: J Power (25) 39.

CONCORD: Women: Par: J Haddrick (10) 5 up. L Morey 2 up. F Henshaw sq cb. 9-hole: J Betts (24) sq.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: R Johnstone (9) R Deacon (30) 47. S Rodgers (20) 39. Veteran: J Wright (18) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: C Aquilina (7) 41.

FORSTER: Women: Stroke: Div 1: E Lee (20) 66 cb. Div 1 Scr: J Sampson (16) 85. Div 2: V Miller (28) 66. Div 2 Scr: S Bostridge (23) 90 cb. Div 3: D Redman (37) 65. Div 3 Scr: M Le Rougetel (31) 107.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: L Sammut (18)  K Gehrig (26) 46 cb. 2B Scr: M Rajca. J Carpenter (Stonecutters Ridge) 39. A: J Dyball (12) 39. B: P King (15) 39 cb. C: A Bakes (27) 39 cb. Snr: K Gill (18) 39 cb.

GORDON: Women: Stableford: Div 1: S Udowenko (25) 34 cb. Div 2: L Cutler (35) 34. Stroke: Singles KO f: Div 1: M Mullins (27) bt S Sheehan (28) 1up. Div 2: D Bock (42) bt J Daly (32) 2-1.

GOSFORD: Women: Stroke: Trophy: A: F Bailey (20) 71 cb. B: J Fitzgerald (26) 73. C: J Clark (39) 71. Medley: Stableford White: O Jennings (29) 43.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: M Kenna (8) 40. B: K Kerlin (18) 37. C: D Johnson (21) 40. Scr: P Seccull 33.

HURSTVILLE: Mxd: Stableford 2B Agg: White: D Petkovski (6) S Graham (23) 74. Men: Div 1: A Pantano (10) 40. Div 2: J Harlum (35) 42 cb. Women: Gold: M Wall (36) 36.

KAREELA: Women: Stableford: 2B: N Axford (22) G Berges (32) 46. A: R Candy (19) 36. B: D Curran (31) 37. C: L Glover (42) 35.

KILLARA: Women: Stableford 4B: Green: K File (12) P McGuishin (18) 49.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: S Tipple (11) 37. B: J Meier (20) 34. C: R Little (23) 38. Women: L Pramana (33) 36.

LAKESIDE: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: J Jacka (12) 61. Div 2: K Seery (22) 61. Men: Stableford: 2B Agg: B Wangsa (20) P Pukdeekul (15) 79 cb. A: R Minns (1) 38 cb. B: G Nelson (11) 42. C: G Shortland (22) 41 cb. Women: J Mooney (24) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: D Coots (8) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: S Rosenman (21) 37. Women: Div 1: R West (18) 43. Div 2: H Oconnell (35) 41.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1: W Williamson (11) 39. Div 2: A Babalis (33) 39.  Scr: D Abdo 36.

MANLY:  Women: Stableford Yellow: A Mountstephens OAM (45) 34.  9-hole: G Hennessy (32) 21.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: U Berzins (16) P Pavloff (7) 49. 2B Scr: K Kerrigan D Jones 38. Hcp: A Cross (9) 41 cb. Scr: J Gudmundsson 35. Women: Hcp: G Shaw (24) 41. Scr: G Varcoe 18. Veteran Women: P Kensington (37) 40.

MONA VALE: Medley: Stableford: J O’meara (23) 40.

MONASH: Women: Stableford: 2B: R Burns (25) T Browne (30) 48. A: A May (16) 39. B: A Chow (24) 42. C: L Light (34) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: F Templeton (23) A Coulter (17) 44. P Hollins (15) 39.

NELSON BAY: Women: Stroke: Div 1: J Frost (24) 73 cb. B Frost (19) 73. Div 2: D Moon (27) 71. C Ledingham (29) 73. Div 3: L Palagy (36) 77. R Hemberg (34) 78. Stableford: M Phegan (32) 27 cb. T Wasilewicz (35) 27.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Coughlan 36. Div 2: S Worth 40. Div 3: L Clark 35.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: C Chang (23) 40. Div 2: C Breen (26) 36. Div 3: A Gannon (34) 38. Div 4: M Leong (40) 42.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: H Arnold M Scott 49. R Smith (25) 40.

NOWRA: Veteran: Stableford: Split Six: R Douglass (23) I Smith (37) D Roth (30) I Harris (13) 88. Women: N Massingham (37) L Hatton (30) R Lenehan (54) J Levi (20) 78.

OATLANDS: Medley: Stableford: R Bechara (37) 41. A: P Rolfe (14) 39. B: J Kim (20) 38.

PALM BEACH: Women: Stableford: Div 1: P Nolan (34) 39. 9-hole: N Keating (44) 22.

PYMBLE: Mxd: Stableford: S Sun (22) 45.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: B Taylor (13) G Docker (12) 45. A: A Fernandes (9) 37. B: A Fernandez (16) 40. C: R Langley (19) 40. Scr: R Fernandes 32.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: J Dixon (0) 38. B: L Thomas (17) 36 cb. C: W Brander (23) 40 cb.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: B Penny (22) 40. Div 2: H Brown (27) 37. Div 3: S O’Sullivan (41) 33. 9-hole: A Hart (42) 20. Green: V Marquis (45) 17.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: S Korathota (18) A Rogers (16) 42.

ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: Div 1: C Broun (16) 65. Div 2: L Little (31) 70. Scr: C Broun 81. Centenary: A Andersen (20) 68 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Irish Team: J Bush B Young Lee A Dane W Kemp 87.  Scr: M Kim C Han A Kim J Bang 59.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford 2B: White: M Kobryn (Glenmore) (9) G Paterson (14) 68. A: L Pereira (12) 36. B: J Boylan (16) 38. C: D Peterson (25) 42.  Scr: M Kobryn 28.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: N Solomon (9) 40. B: B Ghosn (13) 38. C: K Baker (26) 39. Women: Yellow: Div 1: K Salmon (25) 32. Div 2: B Donovan (29) 32.

ST. MICHAEL’S: Women: Stroke: Medal: Div 1 Scr: P Pitsawong 83. Div 1: P Pitsawong (11) 72. Div 2 Scr: A MacDonald 103. Div 2: A MacDonald (25) 78. Div 3 Scr: M Pacitti (Red Composite Course) 107. Div 3: K Armstrong (31) 78 cb. Snr Stableford White: J Feng (22) 42.

STONECUTTERS RIDGE: Women: Stroke Gold: A: H Haynes (9) 70. B: S Kim (22) 70. C: I Song (44) 80.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Cho (23) 36 cb. Div 2: C To (36) 34.

TALLWOODS: Women: Stroke Medal Mar: Green: K Edwards (4) 74. F Lane (44) 77 cb. Mxd: Stableford 9-hole: Yellow: J Bodycote (42) 18. K Russell (16) 14.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Wang (9) 36. B: P Chun (15) 33. C: A Greenslade (31) 36.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: S Cradick (16) 41 cb. B: Z Clark (18) 44.  Scr: P Bonomy 32 cb. D: P Stout (18) R Sharland (14) 79. Veteran:  A Smith (30) 38 cb.

THE LAKES: Men: Stableford: B Hammond (34) 40. Women: Div 1: L Eagar (18) 39. Div 2: G Head (32) 36.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: R Allcock (11) A Allcock (15) 83. Men: A: R Allcock (11) 38 cb. B: M Liddell (19) 40. C: L Munro (28) 41. Women: E McGee (37) 44. Medley: Scr: G Thomas 38.

TOCUMWAL: Women: Stroke: A: P Small (16) 76. B: C Irvine (22) 71. C: D Baldwin (35) 76.

TOUKLEY: Women: Stroke:  Div 1: K Deller (16) 69. Div 2: B Dwyer (26) 39. Div 3: C Elliott (29) 40. Div 4: J Blackett (34) 37. 36-hole: Scr: Y Boardman (3) 154.

TUNCURRY: Men: Stroke White: A: B Brooker (9) 66. A Scr: P Matthews (2) 75. B: T Gillogly (13) 68. B Scr: R Packer (14) 84. C: N Becroft (20) 70. C Scr: J Tilley (22) 94.

WAKEHURST: Women: Par: A: C Wright (11) 1 up. B: J Moore (27) 1 down. C: M McLean (35) 3 up.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Joukador (21) D Calrow (0) 46. M Scicluna (3) 39.

WARRINGAH: Women: Stableford: 2B: J Ellam (21) J Thomson (25) 44. Div 1: C Hicks (21) 37. Div 2: M Penfold (35) 34 cb. Div 3: L Griggs (39) 37. 9-hole: M Smith (37) 20.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: F Tregier (16) 39.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Mar: C: A Lumley (40) 70. Stableford: H Dart (35) 38.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: P Huthwaite (23) 36. Div 2: C MacKenzie (32) 38. Div 3: A Doherty (45) 47.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford 4B Agg: Lake: White: R Zubin (8) P Bertrand (10) 73. Murray: K Murrell (23) J Miller (28) 74.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Par: 9-hole:Blue:  J Sciberras (10) 4 up. Red: W Sellars (8) 1 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email