September 25, 2021

Daily Club Golf 8 March 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 8 March 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Monday, 8 March 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Gane (18) G Liddle (12) 49. C Holmes (17) R Wilton (9) 38 cb. A: R Wilton (9) 42. B: I Cooper (17) 42. C: F Alleaume (33) 42.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: J Scott (22) M Pocklington (16) 46 cb. Div 1: D Cronje (18) 39. Div 2: J Scott (22) 38 cb. Div 3: S Choi (27) 37.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: R Hoagland K Killen 44 cb. A: N Beaven 39. B: B Johnstone 39. C: R Hoagland 36 cb.

BAYVIEW: Men: Stableford White: B Joscelyne (20) 38. Women: S Walsh (20) 33.

BEVERLEY PARK: Snr Stableford White: Div 1: P Booth (15) 41. Div 2: J Flanagan (25) 38. Div 3: D Barrans (29) 38.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: S Slappendel (+1) 40pts – $40 Voucher 2nd: A Marafioti (4) 35 – $30 Voucher 3rd: R Avery (25) 34pts – $20 Voucher Ball comp to 31.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: M Chester (22) 42. N Tusani (12) 41.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: R Guthrie (17) M Mana (15) 84. Men: A: M Faulkner (8) 40. B: R Guthrie (17) 44. C: C Hammond (30). Women: P Scutts (20) 37.

CROMER: Women: Stableford: 2B: E Andrews H Maloney 48. A: S Storer (19) 38. B: E Andrews (36) 41. Scr: S Adams 22. Veteran: D Elliot 38.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 4B: J Len (21) C Lee (26) 49. Div 1: J Len (21) 43. Div 2: J Moulang (26) 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: K Weatherby (18) D Collins (25) 83. Div 1: K Weatherby (18) 41. Div 2: D Collins (25) 42. Scr: G Ingleton 35.

EASTLAKE: Stableford: Div 1: J Markezic (2) 42. Div 2: C Molloy (16) 45. Div 3: A Paterson (42) 37.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: Z Grubisa (4) 42. B: N Jones (43) 41. 9-hole: J Donovan (36) 20.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: R Olencewicz (22) J Milton (23) 47. Scr: D King P Homan 34. A: D Gordon (14) 42. B: P Strom (20) 39. C: M Richards (23) 39. Women: Stableford: P Manning (34) 36. Men: Hole in one: White: R Grandemange at 13th.

LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Bedford (14) J Hamish (13) 81. 2B Agg Scr: L Day (4) G Macpherson (3) 64. A: R Thomas (11) 40. B: T Bedford (14) 42. C: N Chan (34) 41 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: A: D Jensen (11) 38. B: R Davies (13) 41. C: D McGrath (26) 42. A Scr: C Hickman 28. Women: G Bennett (26) 44.

MANLY: Men: Stableford: C Bennett (31) 44. Women: 9-hole: N Milne (41) 23.

MONA VALE: Mxd: Stableford: C Buckland (25) 38 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: J Grauds (29) P Goddard (26) 73 cb. O Murray (18) 38.

MURRAY DOWNS: Mxd: Stableford: Div 1: S McMillan (0) 37. Div 2: G Coulter (27) 36.

NELSON BAY: Veteran: Stableford: 9-hole: Div 1: P Backe-Hansen 25. F Mahoney 23. Div 2: N Edwards 23. N Windsor 22.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: H Kim (21) J Kim (15) 50. A: R Green (10) 41. B: F Brus (22) 41. C: F Sinclair (32) 39.

NSW: Medley: Stableford: C Boorman (13) 40. Women: C Monk (13) 40.

OATLANDS: Men: Stableford: C Garland (11) 37 cb. Women: A: L Guthrie (12) 42. B: D White (27) 43. C: M Patterson (50) 43. Hole in one: L Gyzen at 18th.

PENRITH: Medley: Stableford Veteran Men: Gold: W Alchin (Rosnay 15) 40 cb. Veteran Women: P Hatch (27) 40.

RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B Multi: L Hunt (9) J Sullivan (16) 77. G Shiner (19) 39.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: W Fentoullis (24) M Halstead (28) 49. Men: White: A: P Carey (8) 39. B: W Fentoullos (24) 43. Veteran: Green: B O’Neill (26) 37.

ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Championship: Black: A: J Carnuccio (11) 72. Scr: S Puskaric 78.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: K Kim (14) C Myung (18) 43. P Sermanni (21) 38. Veteran Men: G Prochaska (20) 39.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: M Armstrong (39) 39. Div 2: J Hamilton (39) 38. Men: P Proust (20) 42.

STRATHFIELD: Stableford: A: A Kim (11) 39. B: A Ozoux (18) 44. C: I Mitchell (27) 37.

SVGA at Riverside Oaks: Men: Stableford: A: G Francis (Northbridge) 36. B: D Coleman (Bankstown) 37. C: M Ryan (Riverside Oaks) 35.

TALLWOODS: Veteran: Stableford 4B: White: D Brett (15) F Sharpe (19) 46. T Young (27) A Smith (14) 45. Veteran: W Byrnes (13) 40. S Murray (20) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Par: Div 1: K Crone (13) 2 up. Div 2: S Malouf (22) 2 up. Div 3: S Berman (29) 3 up. Scr: E Kennedy 3 down.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: A: G Batman (Liverpool 1) 39. B: V Boualibane (16) 42 cb. C: S Rapp (25) 43. Veteran: L Yeoman (15) 42.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: J Macpherson (17) 70. Div 2: K Buckley (26) 38. Div 3: D Melrose (31) 37. Div 4: L Williams (36) 37.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: N Kwanten (9) R Srivastava (32) 50. Men: A: G Brown (10) 40. B: D Yung (17) 42. C: H Vernooy (23) 40. Women: C Brassett (24) 31.

WALLACIA: Men: Stableford White: L Gigg (5) 41.

WOOLOOWARE: Stableford: Veteran Men: A: W Chandler (17) 38. B: G Jeffrey (22) 44. C: G Garnham (29) 41.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Par: Lake: H Archer (24) sq. Men: Yellow: P Nunn (7) 6 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email