Daily Club Golf 4 March 2021

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Thursday, 4 March 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: F Jama (18) E Wyszynski (17) 77. 2B Agg Scr: J Moss (Richmond) R Papps 67. A: P Warton (12) 39. B: F Jama (18) 39. C: K Bullock (30) 40.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Kim (19) 37. Div 2: G Harrison (31) 38. 9-hole: M Youdale (31) 19.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: W Prideaux (27) 33.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: C Conder (14) 35. B: D Whitcomb (16) 36. C: J McIntosh (26) 43. D: S Smith (34) 51.

BAYVIEW: Women: Stroke: Div 1: W Harrington (11) 85. Div 2: A Hinton (21) 104. Div 3: A Toohey (33) 107. Stableford Gold: G Scifleet (27) 36.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: D Chamberlin (12) 41. B: R Cattanach (18) 38 cb. C: J Adam (27) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Kean (23) M Longhurst (21) 46. Men: R McCormick (13) 36 cb. S Mudge (17) 37. M Kean (23) 43. Women: G Barnett (25) 30 cb.

BLACKHEATH: Women: Stroke: Foursome C’ship: L Stevenson C Fitzgerald 163. Hcp: C Soady (24) D Pease 142.

BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: S Flaxman (24) 40. Div 2: E Chambers (32) 37.

BREAKERS: Women: Par: Div 1: J Chapman (19) 1 up. Div 2: W Rogers (26) 3 up. Div 3: M Lee (39) sq.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: J McAlister (10) 40. B: S Bradley (18) 42. C: F Naylor (29) 42. A Scr: P Thompson (4) 31. B Scr: L Lealamisa (15) 22. C Scr: P Flanagan (21) 18.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: R Herbert (28) 37 cb. P Lockyer (4) 37. Veteran: A: J Byrne (14) 38. R Suplat (9) 37. B: B Naidu (21) 39. J Wawrzyniak (22) 38. Women: A: G Chong (33) 36. I Hoven (30) 30 cb. Veteran: Stroke Matchplay: White: P Smith bt P Osborne 1up. Women: Stroke: G Maloney bt M Dunn 2-1.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Agg: M Arnold (6) F Newcombe (13) 81. 2B Agg Scr: M Bell W Bell 63. Stableford Black: A: M Arnold (6) 40. A Scr: M Bell 36. B: J Lees (17) 41. B Scr: F Newcombe 28. C: R Faber (28) 40. C Scr: T Gough 17 cb. Challenge: J Lees (17) 41.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: Div 1: P Garrad (14) 43. Div 2: T Nash (27) 40 cb. Veteran Women: Div 1: L Garrad (32) 29. Div 2: A Evans (15) 27. Hole in one: White: V Nguyen at 17th.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: B Bartle (26) B Forrester (8) 46. Men: Div 1: B Forrester (8) 38 cb. Div 2: B Bartle (26) 37. Women: Stableford: V Galolo (25) 37.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Medal: Div 1: M Kim (17) 72. Div 1 Scr: C Shin 81. Div 2: J Shin (24) 69. Div 2 Scr: J Shin 93. Div 3: G Mahony (31) 73. Div 3 Scr: G Mahony 104.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: G Dare (12) 36. Women: Stroke: E Brasch (31) 67. 9-hole: N Aitken (28) 36.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: K Wilson (17) 36. Div 2: A Robson (28) 33. Div 3: A Gee (41) 32.

COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: J Poulton (5) 1 down cb. B: R Bill (16) 2 up. C: S Condy (31) sq cb. Women: Par: A: P Power (25) 4 up.

COROWA: Medley: Stableford: N Creamer (12) 42 cb.

CROMER: Men: Stableford: K Latham (13) 39. Women: Team: E Booker (28) J Polglase (22) C Ireland (21) S Trathen (24) 93.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: G Selman (30)  M Pettett (35) 51. A: G Mawson (11) 41 cb. B: P Watson (19) 40. C: M Pettett (35) 44. A Scr: B Giovenco (8) 33. Hole in one: G Johansen at 18th.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: G Rogers (13) 40.

DENILIQUIN: Women: Stroke: Ambrose: M Davis 63.6.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: Div 1: P Csorba (9) 43. Div 2: D Chau (18) 41. Women: L Schwaiger (31) 36 cb.

ELANORA: Men: Stableford: B Rolin (11) 40 cb.

FORSTER: Men: Stableford: A: P Tilden (5) 37. B: N Smith (15) 40. C: N Becroft (20) 39. A Scr: T Reed (2) 33. B Scr: P Thomas (13) 27. C Scr: M Yarad (19) 19 cb. B Howe (24) 36.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: S Jackson (27) P Gilan (36) 78. A: W Hollis (12) 37. B: J Grayling (18) 35. C: P Gilan (36) 48. Snr: W Gualterio (24) 39.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: J Chuck (26) 73. R Te Amo (24) 75. M Mei (30) 76 cb. D Simpson (18) 76. Div 2: M Campion (40) 70. C Reeves (31) 77. S Morris (40) 78.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: S Hunt (3) 38. Div 2: J Mathews (Lakeside) (18) 37 cb. Scr: Z Telfar (Monash) 36. Women: Stroke: J Robb (15) 74 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford Trophy: White: C O’Callaghan (9) 43. Women: A: C Buttsworth (23) 38. L Cruickshanks (27) 39.

HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal: A: N Hammond (27) 75. B: F Stevens (32) 75. Stableford: A: M Hartley (31) 34. B: D Booth (45) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: P Pericles (9) 39. Div 2: S Haggart (21) 38.

KOGARAH: Women: Stroke: Ambrose: P Black (36) T Swaffer (25) E Turner (45) 45.33.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: N Merritt (9) 38. B: D Tester (18) 37. C: J Parmeter (28) 47. Women:  M Sheekey (18) 37.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal Feb: S Ridd (29) 69.  Scr: J Weine 93.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: R Kuipers (18) J Pridans (24) 48. Scr: M Cain P Homan 39. A: A Davis (14) 39. B: F Kuiters (19) 39. C: J Pridans (24) 40.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: W Sung J Lee 48. 2B Scr: S Quagliata G Niess 36. A: M Richards (11) 35 cb. B: S Dao (18) 38 cb. C: W Sung (31) 45.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: J Jansson (12) 34. Div 2: J Cheng (34) 42. Div 3: A Brown (38) 37. 9-hole: C Cummins 17 cb.

MANLY: Men: Stableford White: W Yandell (13) 46. Women:  E Harrison (41) 40. Stableford 9-hole: Gold: J Nathans (38) 22.

MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: Div 1: P Herring (18) 44. Div 2: J Grainger (28) 46.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A Connolly (8) K Connolly (23) 46. A: R Emery (12) 40. B: G Sly (14) 38 cb. C: K Connolly (23) 40. Scr: C Smith 35 cb.

MONA VALE: Women: Stroke: A: J Alcock (20) 73. B: J Castleton (29) 72. C: M Novaro (36) 71. A Scr: C Fleming (16) 92 cb. B Scr: J Boreham (24) 98. C Scr: W Bailey (32) 106.  J Godden-chang (39) 29.

MOORE PARK: Men: Stableford White: K Buisman (25) 37 cb. Veteran: Gold: R Perry (21) 34. Women: L Hemstrom (43) 41.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: C Cho (12) 72. Div 1 Scr: C Cho 84. Div 2: V Cowpe (26) 69. Div 2 Scr: V Cowpe 95. Div 3: Y Kim (33) 69. Div 3 Scr: Y Kim 102. Medley: D Li (14) 35.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: Div 1: L Shipsides (12) 37. Div 2: D Smith (17) 39. Div 3: G Yates (38) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: P Campbell (16) 36. J Hodgkinson (16) 34. Women: Div 1: D Moon (26) 37. M Coggans (24) 35. Div 2: P Phipps (38) 32. H Durie (33) 31.

NEWCASTLE: Women: Stroke: Div 1: J Thompson 73 cb. Div 2: A Bryant 73. Div 3: J Stuart 76.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: C Ward (16) 37. B: S Ha (38) 43.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: J Lusher (37) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Lewis B Thomas 49. P Stephens (8) 42. A: B Benson (4) 39 cb. B: C Brown (16) 36. C: D Lewis (24) 37. Black: J King (21) 38. Women:  P Beckton (9) 35. P Stephens (8) G Dawson (3) 38.

NOWRA: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: A Boadle (22) 74 cb. Div 1 Scr: A Boadle 96 cb. Div 2: C Lymbery (31) 77. Div 2 Scr: P Austin 108 cb. Div 3: B Tucker (40) 71 cb. Div 3 Scr: D Hewat 109.

NSW: Medley: Stableford: J Laws (22) 40. Women: Stroke: Medal Mar: A: S Winning (13) 74. B: A Comerford (25) 76. Stroke Gold: C: M Ralston (31) 74. Medal Feb: B: A Comerford (26) 75.

OATLANDS: Women: Stroke: A: L Guthrie (13) 75. B: A Kim (23) 70. C: P Heagney (35) 72. A Scr: L Gyzen 82. Veteran: A Kim (23) 70. Super Veteran: P Heagney (35) 72. Women: Medal Mar: A Kim 70.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: W Krelle (18) D Williams (30) 85. J McFarlane (11) 43. Women: Par: 9-hole: N Kempson (25) 2 up.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: V Fitzgerald (22) 42. J Harvey (26) 39 cb. S Garrigan (35) 38. Scr: L Shaw 25. 9-hole: C Brereton (37) 22.

PENRITH: Women: Stroke: Div 1: T Warne (13) 74. Div 2: R Kemp (24) 75. Div 3: J Schuler (31) 76. P Tunchon (24) 35 cb.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: P Verrender (10) M Ardrey (15) 45. W Lloyd (18) 40.

RICHMOND: Women: Stableford: A: J Starr (28) 42. B: P Burr (42) 42.

RICH RIVER: Men: Par West: White: A: B Bayles (7) 5 up. B: D Christians (16) 4 up. C: B McMillan (19) 4 up.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: M Franklin M Crowe 53. A: J Todd (8) 37 cb. B: K Seeto (17) 37. C: S Antico (26) 44. Snr Green: J Stack (23) 36.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A Foxton (18) 37. Women: 3B: G Arnott G Ward A Ferguson 51. Centenary: A McKay (28) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: H Im Choi (13) S Park (12) 47. Men: O Beattie (32) 39. Women: H Im Choi (13) 36.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: K Jones (+4) S Armstrong (2) 43. I Johnson (12) R Taylor (30) 50. A: I Surya (9) 39. B: R Kirk (15) 41. C: J Arthur (19) 38. D: R Taylor (30) 45.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: J Connelly (25) M Sherwood (11) 45. A: R Bradley (4) 36 cb. B: J Anderson (15) 39. C: J Brownsell (27) 39 cb.  Scr: R Bradlley 32.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: R Raso (25) M Rippon (12) 74 cb. 2B Scr: M Hammond S Grant 66. A: M Rippon (12) 41. B: K Koton (13) 44. C: G Phibbs (19) 40 cb. Scr: M Hammond 38. Visitor: G Brown (8 SGA GC) 40. 2B Agg: Gold: K Magnay (21) J Morrison (19) 83. D Parr (27) 44.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: A: S Kelly (8) 39. B: A Kim (16) 39 cb. C: B Drury (21) 42 cb. B Drury (21) D Gerber (21) 80.

STRATHFIELD: Women: Stableford: R Lewis (48) 33. Men: J Park (28) 38. Women: Stroke: J Shin (17) 72.

TALLWOODS: Women: Stableford: A: D New (21) 33 cb. J Puxty (17) 33. B: M Wright (26) 34. K Aldham (26) 30 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: I Thatcher (10) 36. B: B Mahony (14) 36. C: Z Chen (20) 36. Black: G Peng (16) 36.

THE RIDGE: Medley: Stableford Black: A: F Kidenya (6) 41 cb. B: M Cooper (Kareela 45) 45. C: M Quinones (32) 43. Women: D Field (26) 38. Scr: S Gough 34.

TUNCURRY: Medley: Stableford White: A: M Dennis (8) 40 cb. B: P Greer (17) 38.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Choi (18) 38. B: R Taylor (34) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Potter (17) H Proctor (14) 46. 2B Scr: D Calrow R Keeley 36. A: W Hutt (8) 38. B: P Curtis (16) 37. C: S Musico (24) 33 cb. Veteran: D Calrow (1) 36. Super Veteran: T Buckler (23) 40.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Mar: A/Medal: R Mason (9) 69. A Scr/Medal: M Patterson (6) 74. B/Medal: T Stanton (14) 66. C: F Olsen (68) 68. Women: Medal: J Meaney (43) 76.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B: A Skinner (26) D Fulham (17) 44 cb. Mxd: E Fife (31) C Wilson (29) 47. Women: J Pamenter (32) L Goodsir (30) 42. Men: K Norris (24) 34 cb. Women: D Ommundson-Kennedy (32) 36 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: A: M Conrick (25) 66. B: J Bressan (43) 73.

WORRIGEE VETERANS: Medley: Stroke Black: J Peters (14) 64. Div 1: A Steeden (14) 69 cb. B Clark (12) 69 cb. P Viret (8) 69. Div 2: R Ray (15) 68. K Bailey (16) 70. R Lydon (21) 71. Div 3: L Elliott (23) 67. M Gall (26) 69. W Magill (28) 70.

WYONG: Men: Stableford: K Skelly (22) 41. Women: Stroke: Medal: Div 1: L Mullard (1) 74 cb. Div 2: P Dalton (28) 73.  J Roache (36) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: P Crothers (10) 39. B: F Warren (15) 39. C: A Watson (15) 38 cb. D: T Duffield (24) 35 cb. Murray: A: T Wells (3) 41. B: R Keane (18) 40. C: T Whitehead (22) 40.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: R Hocking (Blue 8) 20. C Rosser (Red 9) 20.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email