August 14, 2022

Daily Club Golf 27 February 2021

Queanbeyan Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Saturday, 27 February 2021.

ANTILL PARK: Women: Stableford: A Kennedy (23) 33. Men: Stroke Cock o’ Walk: White: A Walker A Bevan 7-6. Stableford A: J Dunn (11) 42. B: L KIlgannon (18) 40 cb. C: D Starr (25) 44. Medley: 2B Agg: B Pearce (3) D Croft (8) 60. J Dunn (11) J Langston (18) 79.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: M Campbell (16) M Watkins (11) J Spencer (19) J Wilson (19) 108. A: C Brobbell (10) 45. B: S White (16) 41. C: S Lee (20) 43. Scr: J Crowther 37.

AVALON: Women: Par: L Miller (21) 2 down.

AVONDALE: Men: Stableford White: N Deeks (16) 41. Women: Stableford: M Jang (11) 40. Medley: Team Multi: M Bloxham (11) S Byrne (5) W Hogan (12) R Wheatley (7) 114. Women: Scr: G Kim (+5) 40. Men: Stableford White: S Byrne (5) 35.

BALGOWLAH: Men: Stableford: A: T McIntyre (8) 41. B: B Perry (20) 45. C: S Thomson (23) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: S Solomon 44. B: M Denton 41 cb. C: P Madigan 41. 2B: C Wilkinson H Probert 50 cb. 2B Scr: S York S Phillips 41.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: R Mcdermott (23) A Dashwood (23) 48. A Tringas (19) 45. 27-hole Foursome C’ship: I Elliot 32.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: P Van der Meer (12) 40. B: R Regueiro (13) 41. C: M Poulsen (43) 37. 2B: S Laws (3) A Deligianis (15) 48.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: T Atley (5) 37 cb. B: H Hance (15) 42. C: D Haynes (26) 39 cb. Scr: A Scr: T Atley 32. Women: Stableford: Div 1: R Dockrill (12) 40. Div 2: A Giles (28) 35. Medley: 2B: H Hance (15) B Dwyer (24) 50.

BERMAGUI: Women: Stableford: Hcp: B: D Flavell (25) 36. Men: A: A Lamb (12) 39 cb. B: W Tyson (18) 37. C: R Shearing (23) 36.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: S Grant (13) 42. A: B Stevanoski (13) 41. B: M McNaught (16) 41 cb. C: B Italia (23) 39. A Scr: L Carey 34. Split Six: A: P Keegan (7) P Fowler (16) 69 cb.

BEXLEY: Men: Stableford: A: C Freese (8) 39. B: M Pham (13) 43. C: N Pettit Young (21) 39. Scr: M North 31 cb. Split Six: M Worth (6) D Kalamaras (6) 66. Women: L Moles (17) 36 cb. Men: Stroke: Matchplay: S Andreacchio bt R Levi 1up. G Heffernan bt S Loreggia 3-2. M Shaddock bt R Kelly 7-6. D Sykes bt P Kollar 4-2. J Buhr bt K Klem 2-1. J Atanasovski bt M O’Neill 2-1. S Terkalas bt D Sherry 5-4. P Aroney bt G Bombell 20th.

BLACKHEATH: Men: Stableford: B Pidgeon (15) 38. Team: R Saxton (8) T Alderson (6) J Bromhead (6) C Clark (6) 87.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: C Murray (0) 40. A: K Naidoo (3) 42. B: M Cairns (12) 38 cb. C: J Alexander (22) 40. Hole in one: P Smaller at 15th.

BOWRAL: Men: Stableford: 3B Agg: P Dunn (28) H Caust (18)) C Fennell (29) 108. Women: M Horwitz (17) 35.

BRIGHTON LAKES: Par: A: S Smith (12) 4 up. A Scr: A Rathbone (-2) 3 up. B: S Lockie (17) 12 up. B Scr: B Small (13) 8 down. C: A Georgiou (24) 5 up. C Scr: D Grace (24) 12 down. 2B: B Kadir (21) M Medway (14) 14 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: N Ung (12) H Ou (10) 48. Div 2: S Collins (16) D Stansfield (22) 47. Div 1 Scr: M Gajdos R Bobanovic 39. A: S Speller (2) 39. C: J Petrovic (19) 43. D: S Scott (22) 40. B: T Lovric (11) 40.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: P Morrison S Chapman (8) 69. Men: Stableford: Irish Team: G Dent (17) B Bailey (12) J Schweizer (26) J Ferreira (21) 141. Scr: L Garcia A McMahon A Ahern M Arnold 105.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: Z Kadir (5) 42. B: G Woods (17) 43. C: C Oke (28) 44. Split Six: K McCabe G Woods 78.

CARNARVON: Men: Stroke: Foursome: P Ellison (4) J Lind (4) 69. P Muscat S Bolger 79. Foursome C’ship: Div 1 Scr: J Lind P Ellison 153. Div 1: S Sagdic (8) P Hajjar 147. Stableford: 2B: A Rattos (33) S Curtis (14) 49 cb. A: C Kwon (11) 41. B: G Rosman (16) 42. C: M Chaudhary (20) 40.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Patterson (4) D Vella (32) 49. A: R Pedersen (4) 40. B: S Moran (15) 35. C: A Oxford (33) 41. 2B: R Calnan (23) A Coleman 50. A: R Marshall (6) 40. B: D Findlay (14) 37. C: A Colman (24) 42.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Multi: White: G Sorrentino (12) G Dare (12) 81 cb. P McCarthy (18) 42. Women: Stableford: M Lulic (31) 34.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: J Manevski (9) H Brakell (6) 79. A: J Manevski (9) 39. B: J Bremner (15) 39. C: M Wheelahan (24) 38.

COROWA: Women: Par: V Mason (20) 1 up. Men: Stableford: A: M Hooper (10) 40. B: D Sandral (13) 37. C: J Lavis (27) 40 cb.

CROMER: Stableford: A: M Horne (10) 38. B: M Brownlow (16) 40 cb. C: V Younger (29) 39. A Scr: M Taylor 34 cb. 2B: G Burns T Renard 47.

CRONULLA: Men: Stableford: A: R Poot (7) 42. A Scr: B Thompson (2) 36. B: C Denten (14) 40. C: L Mullaly (30) 39. 2B Agg: M Stewart 47. J Green 47.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: M Stocks J Lee. M Dixon S Matthew 40. Div 1: R Shield (5) 39. Div 2: M Stocks (13) 45. Div 3: D Spurrier (24) 41 cb. Scr: J Butt 37.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: B Bourke (4) 36. B: P Beckton (15) 42. C: N Glowrey (19) 39. D: D Bull (24) 38.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Rose (17) M Sorridimi (11) 80. Div 1 Scr: G Shute D Bain 65. Div 2: J Cresswell (24) M Silleri (24) 72. Div 1: M Rose (17) 43. Div 2: K Thorley (22) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: G Marsom (5) 41. B: S Farmer (10) 45. C: M Altus (24) 54. A Scr: C Hicks (+3) 41.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: R Sommerville (15) 43.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: K Parkes (10) 42 cb. B: D Cullen (17) 44. C: J McElligott (20) 44. D: J Fitzpatrick (34) 41. A Scr: L Barbara (7) 35 cb. 2B Agg: G Godfrey (20) J McElligott (20) 79.

FINLEY: Mxd: Stableford: Team: E Dean (19) J Dean (16) S Pyle (15) N Pyle (12) 113. Men: H Duursma (Rutherglen 27) 43. Women: S Simpson (21) 42.

FORSTER: Men: Stroke Ambrose: White: A: L Atkinson (18) 56.75. C Hadenham (19) 56.75.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team: P Speers (23) P Speers (23) J Annen (21) B Annen (36) 93.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B Agg: B Sinai (16) P Wallis (10) 72. A: D Parto (11) 39. B: G Barlow (18) 37. C: A Wright (22) 38.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: D Maddock (Goulburn 16) J Ryrie (Goulburn 31) 79. Div 1: J Nicholas (16) 40 cb.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: A Robb S Hunr P Groves K Clark (2.13) 54.87.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: S Wilcock (18) 39. B: Z Smith (30) 37. Women: J McGhie (21) 33.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: S McDonald (1) 39. B: P Wicks (41) 36. Men: Stableford White: A: M MITCHELL (6) 42. B: D McCarthy (23) 42.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: A Harmer (6) 39 cb. B: B Watson (16) 40. C: C Fraser (22) 38. A Scr: D Van Der Mrrwe . Women: Yellow: A: J Ross (15) 39. B: D Reitenbach (23) 39 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: J Lee (9) 40. B: D McNamara (11) 39. C Bqailey (17) 39. Women: L Rolf (17) 39.

JAMBEROO: Women: Stableford White: K Ison (42) 31. Men: M Tedeschi (13) 41.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: R Nicol T Borg 46 cb. A: C Holland (8) 38. A Scr: D Boyle (2) 35. B: B Zhang (13) 39. B Scr: S Evans (14) 25. C: S Thode (25) 39. C Scr: M Stokes (21) 15 cb. Hole in one: A Chipper Bryant at 18th.

KILLARA: Men: Stableford White: A: P Grimble (10) 37 cb. B: R Read (15) 38. C: B Olsen (18) 41. 2B: P Grimble (10) S Hurford (18) 45 cb. A Scr: A Lamble J Wooster 40. Women: Green: A Taylor (16) 32.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: D Tompkins (22) G Moran (14) 44 cb. A: G Hooper (6) 39. A Scr: D Gallagher 38. B: B Whitford (13) 38. C: D Tompkins (22) 42.

LAKESIDE: Men: Stableford 2B Agg: Black: C Bono (8) M Bono (12) 76. A: C Bono (8) 41. B: D Allen (13) 41. C: S Jenkins (22) 42. Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: L Hall (15) 68. Div 2: D Leicester (37) 67. Stableford: M Gear (21) 34 cb.

LANE COVE: Men: Par: G Carrick (19) 2 up. 2B: G Young (26) W Heim (16) 8 up.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: K Connolly (19) B Rodziewicz (19) 47. A Scr: A Kuipers B Mcardle 40. A: B Mcardle (4) 40. B: I Gribble (16) 42. C: J Cook (21) 40. D: T Sinclair (24) 41.

LEURA: Medley: Stableford 2B Multi: White: A: J Scullion-Stewart (9) 37. B: C Pender (21) 40.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: T Raeburn (6) 40. B: P Tykhovod (15) 42. C: A Jarimba (21) 40. Split Six: M Achleitner (3) A Jarimba (21) 71. Hole in one: P Barry at 18th. A Lee at 18th.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: L Edgell (+1) 38. A: M Dickson (8) 39. B: J Briggs (16) 37. C: A Smith (19) 45. Women: K Shanks (10) 36. Mxd: 4B: A Smith (19) 49. B Verrills (5) 49.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: A: C St-Vincent (10) 39. A Scr: B Ellam (-1) 35. B: G Zeegers (17) 44. C: J Baty (23) 44. Div 1: T Steyn (21) 33. Div 2: A O’Connor (32) 36. J Baty (23) 52. C Fudger (34) 52.

MACQUARIE LINKS: Men: Stableford Black: A: T Chensee (12) 42. B: S McClure (17) 37. C: D McNeill (36) 41. A Scr: R Connors 37. Women: Stableford: L Kremmer (8) 33. Medley: 2B: D McNeill (36) B Leslie (12) 51.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 4B Agg: White: E Holmes (15) B Taylor (17) N Hamilton (7) M Mcghee (14) 87.

MANLY: Men: Stableford White: A: A McManus (10) 43. A Scr: A McManus (0) 33. B: L Dougherty (15) 39. C: S Streeter (26) 40. Women: Stableford: S Brown (15) 34.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: M Garnsey (25) B Mould (17) 49. 2B Scr: M Waller C Nikolaou 36. Hcp: D Tooman (18) 41. Scr: P Gay 33.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: A Watkins (9) 40. B: P Masterson (17) 44. C: P Brown (22) 42. 2B Agg: R Craig (10) C Hans-bauks (20) 75. Scr: L Natale 35.

MONA VALE: Men: Stableford: A: J Meijboom (13) 43. B: C Badger (20) 43. C: D Mitchell (24) 44. Scr: J Gilbert 38. 2B: R Dixon (23) P Hegarty (24) 49.

MONASH: Men: Stableford: A: G Beck (7) 42. B: M Gilbert (19) 48. C: C Thompson (24) 39. 2B Multi: Div 1: G Atherton (14) R Bird (19) 84. Div 2: C Knight (26) M McManus (21) 63. 2B Scr: G Beck D Allan 39.

MOORE PARK: Women: Stableford: E Pathmanathan (13) 35 cb. Scr: L Quilliam 28. Men: Stableford White: A: G Gandha (8) 40. B: M Eve (14) 38 cb. C: D Le Roy (22) 37. Stableford: Scr: C Bowe 38.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: S Nielsen (10) 41. B: T Henderson (17) 41. C: A Tozzi (22) 38. Women: Y Skerman (17) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Irish Team: J Park (15) N Kim (27) A Yoon (10) A Kim (24) 90. A: G Willard (3) 41. B: J Shimmen (13) 38. C: T Brennan (28) 41.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: Div 1: W Marshall (6) 40. K Hitchen (15) 38. Div 2: J Ridgeway (21) 43. J Ingleton (17) 39. Div 3: K Wilson (24) 41. A Grace (28) 41.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: J Theaker 41 cb. A Scr: B Glennie 37. B: D Mehan 40. C: S Manning 39.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: S Lawton (13) 39. B: B Weir (19) 42. C: B Smith (25) 41. D: R Aghajanian (29) 37. Irish Team: M Seo (14) K Hwang (15) M Kang (20) K Chang (16) 94.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: C Boyd (21) 42. A: P Giles-Jones (4) 41. A Scr: P Giles-Jones 37. B: A Chew (19) 41 cb. C: D Bruce-Smith (25) 40 cb. Women: P Beckton (9) 37. Mxd: 2B Multi: S Guest (15) C Boyd (21) 83.

NOWRA: Medley: Stableford: A: A Bradley (5) 38. B: J Ludewig (18) 40. C: W Dunlop (22) 35. 2B Multi: D Mulvihill (9) K Wills (19) 71.

NSW: Men: Stableford: M Horton (26) 42 cb. Scr: R Trisley 34 cb. Stableford White: M Pennell (24) 41. Gold: O Berman (22) 35. Women: Stableford: A Bennett (22) 34.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: D Gleeson (10) 41. B: C Skelton (13) 39. C: M Farrell (25) 40. D: T Walkerden (28) 41. A Scr: W Reece 36.

PALM BEACH: Men: Stroke: A: J Essenstam (12) 63. B: G Warner (19) 62 cb. C: R Mielnik (21) 63. Women: Stableford: N Kempson (26) 35.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A Scr: G Ormachea 40. A: P Johnston (9) 41 cb. B: J Williams (17) 38 cb. C: G Fagg (28) 42. 2B: B Sharbean (25) S Logan (20) 47.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: B Collins (14) S Vincent (13) 46 cb. Stableford: D McEachern J Gadd 42. A: G Swift (6) 39. B: M Brombal (13) 41 cb. C: J Philliponi (25) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: Irish Team: S Todd (1) G De andrade (15) W Gardiner (9) R Ayton (12) 92. Stableford Gold: A: C Piper (11) 40. B: P Mallam (16) 40. C: R Young (22) 42. Stableford: Scr: C Mcmahon 36. Stroke: Matchplay: Div 1: M Williams bt J Todd 1up. Div 2: G Danton bt M Kandara 1up. Div 3: M Rankin bt G Hartley 1up. Div 4: B Chetcuti bt J Chatten 2-1. Hole in one: M Williams at 1st.

RICHMOND: Men: Stroke Medal Feb: Black: A: B Izzard (11) 66. A Scr: R Davies (2) 69. B: S Griffen (16) 68. B Scr: T Farmer (14) 83. C: A Hall (26) 68. C Scr: A White (20) 91.

RICH RIVER: Men: Stableford East: Black: A: P Mckechnie (12) 43. B: S Bird (15) 40 cb. C: P Elliott (19) 41.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: I Krycer (24) 37. Snr Stroke: I Snook (26) 68. Men: A: P Carmody (12) 64. B: D Gibson (19) 60. C: D MacNamara (22) 61. Women: Stableford: S McAllister (10) 36.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: T Green (13) D Stevenson (12) 45. A Scr: T Field I Hoy 37. Div 1: T Green (13) 40. Div 2: P Karvon (21) 41.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: M Crawford (18) 43. Centenary: J Nisbet (28) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: G Kanias (12) 38. A Scr: M Collins 33. B: W Hwang (15) 44. C: P Wells (22) 38. D: E Guilfoyle (35) 36. Medley: 2B: Div 2: E Guilfoyle (35) D Maurici (21) 50. Div 1: W Hwang (15) S Tyne (7) 45. Stroke: Matchplay: B: D Leonard. C: P Tkachuk. D: I Gill. Div 2: A Jones.

SEFTON: Men: Par: T Glynn (10) 1 up. Stroke: Matchplay: M Khoury (6) 1up. B Gilzean (8) 3-2.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: T Smith (17) 75. S Smith (9) 75. Men: 2B Agg: T Brotherton (8) 76. S Lisney (18) 76. A: R Carpenter (11) 41. B: D Drennan (13) 42. C: M Brown (20) 43. Women: Div 1: T Howard (22) 38. Div 2: J Mayfield (32) 41.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: J Grace (7) 38. B: S Chegwidden (15) 38. C: A Arnott (22) 40. A Scr: I Asbury (+1) 35.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: A Forster (9) 46. D Smith (36) 46. A: M Smith (3) 37 cb. B: C Shorey (18) 34 cb. C: D Hickey (28) 40 cb.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: N Hayward (10) 43. B: L Sundel (14) 42. C: A Hassan (23) 38. Gold: E Karp (21) 38. Stableford: M Heller (24) 31. Stableford Scr: White: L Furlong 38. J Lyras (PGA) 38. 2B: G Bingham (16) N Hayward (10) 79. 2B Scr: L Furlong D Loumanis 75. 2B: Gold: G Middleton (19) E Karp (21) 75.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par: White: A: S Hartman (4) 4 up. B: G Smith (15) 7 up. C: D Smith (18) 5 up. 2B: M Kneeves (16) G Smith (12) 12 up. Scr: B Brasier S Hartman 6 up.

STRATHFIELD: Stableford: 2B: R Randall (25) 49. J Brinsdon (8) 49. 2B Scr: C Bekiaris (19) 39. P Chillari (4) 39. A: P Chillari (4) 42. B: S Tropey (17) 43. C: S Su (28) 37. Scr: S Wrigley (1) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: G Cave (12) 40. B: A Barbour (13) 43. C: J Clegg (23) 41.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford White: A: R Hulme (11) 38. B: J Sexton (17) 41. C: G Rosenberg (27) 38 cb. A Scr: M Giles (-2) 34.

THE COAST: Men: Stableford 4B: White: A: J Boy T Apples A Great D Hamptus 110. Women: Stroke: S Britton (26) 71. Medal: Div 1: L D’Ambrosio (21) 74. Div 2: S Britton (26) 71. Div 3: H Gregory (35) 76.

THE LAKES: Stableford: A: R Huilgol (11) 43. B: G Freeman (16) 41. C: L Hajjar (20) 41. Scr: M Dane 35. 9-hole: M Fleming (10) 21 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: J Withers (9) 42 cb. B: B Clay (15) 41. C: G Karagiannis (41) 46. 2B Agg: P Dibley (4) Z Banos (27) 81. Hole in one: M Kabalan at 11th.

TOCUMWAL: Mxd: Par: P Small (16) 10 up. K Morey (24) 10 up.

TOUKLEY: Men: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: A Scr: K Rixon R Luke 116. A: N Annen R Dent (8.5) 106.5. B Scr: M Mayne G Cary 126. B: W Davis B McGrath (18) 108. C Scr: G Volkiene R Phillip 141. C: O Bull L Forsythe (25.5) 106.5.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Gold Medal: Black: K Franich (18) 70. Medal Feb: A: K Tan (1) 69. A Scr: C Moreton 72. B: P Kastelan (14) 70 cb. B Scr: T Green 87 cb. C: A Ebzery (20) 71. C Scr: L Khoo 91. Women: Gold Medal: Green: S Han (7) 69 cb. Medal Feb: S Han (7) 69 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: R Edney (13) J Fung (13) 47. A Scr: N Kwanten D Reed 35. Men: A: N Kwanten (10) 40. A Scr: B Mason 35. B: R Edney (13) 38. B Scr: K Hotzhausen 25. C: G Bligh (21) 41. C Scr: G Bligh 20. Women: C Isaacs (31) 35.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: C Stephenson (20) C Stephenson (16) 46. 2B Scr: N Reitsma J Jamieson 39. A: A Neville (12) 38. B: A Bell (14) 39. C: F Danielle (29) 42. Women: M Chester (19) 33.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: J Toro (3) 39. B: D Cripps (15) 39. C: O Tognetti (18) 39 cb. D: C Readman (24) 42. Scr: J Toro (3) 36. 2B: J Ziino (27) B O’Donnell (32) 48. Hole in one: C Macmillan at 17th.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B Multi: P Wilby (21) A Mason-Clark (29) 75 cb. 2B Scr: W Oldfield B Oldfield 37. Hcp: A: L Oldfield (14) 35 cb. B: D Kim (20) 39. C: D Massingham (28) 36 cb. Men: Stroke: Matchplay: A: M Goldsbrough bt D Osborne 6-4. B: J Hogg bt D Galvin 2-1. C: S Bagwe bt B Wallace 6-4.

WINGHAM: Medley Stableford 1st R Clark (36). 2nd C Harrison (33)c/b. 3rd B Sawyer (33)

WOOLLAHRA: Men: Stableford: Cock o’ Walk: A Girling (10) 87. A Zbrog (12) 77. Div 1: J Mignon (11) 41 cb. Div 2: L Winton (16) 43. Div 3: G Maidment (29) 47.

WOOLOOWARE: Stableford: M Downing (12) 43 cb. A: D Jenner (13) 40. B: B Groundwater (19) 43. C: M Higgins (20) 42. A Scr: G Soames 37.

WYONG: Men: Stableford: A: G Greenland (10) 41. B: M Millington (13) 43. C: C Ross (29) 47. 2B Agg: M Millington (13) S Meyn (15) 83. A Scr: H Ireland (0) 37. 2B Agg Scr: C Coorie (5) H Ireland (0) 69.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: J Milner (25) 43. B: K Williams (31) 39. Men: Stableford White: A: S Blackley (12) 42. B: C Pearn (15) 42. Lake: A: G Lee (14) 42. B: A Mockett (19) 43.