August 14, 2022

Daily Club Golf 22 February 2021

Talbingo Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Monday, 22 February 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Tindall (11) P Hanley (5) 73. 2B Agg Scr: B Willingham (2) P Bradley (6) 58. A: P Hanley (5) 37. B: S Krattli (17) 36. C: G Kennedy (25) 34 cb.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: D Cronje (18) R Marrett (14) 45. White: Div 1: D Cronje (18) 38 cb. Div 2: B Talbot (23) 36. Div 3: B Mezgec (28) 37.

AVONDALE: Men: Stableford 2B Agg: White: A: W Kim R Rendall 47 cb. B: D Crofts R Crofts 47. A: R Rendall (36) 42 cb. B: T Nash (21) 42. Scr: H Drewitt-Smith. Women: Stableford: A: C Wong (33) 37. B: J Grosbard (23) 36 cb. 12-hole: A: S Boot (30) 28 cb. B: C Clegg (36) 28.

BANKSTOWN: Medley: Stableford 4B: White: G Funnell D Cowell 44. A: A Spencer (10) 35. B: A O’Keefe (13) 38. C: P Lee (26) 37.

BERMAGUI: Women: Stroke: Foursome C’ship: M Hayes L Ponsford (12.5) 77.5.

BEVERLEY PARK: Snr Stableford 2B: White: A: B Stitt (12) H Raju (20) 46. Div 1: R Arnold (13) 35. Div 2: G Whitby (21) 37. Div 3: C Tegg (25) 33.

BWVGA at Gosford: Veteran: Stableford 2B Agg: White: S Edwards M Kenny 69. Div 1: D Boyd (11) 37. Div 2: T Shoveller (21) 36 cb. Div 3: N Audsley (22) 36. Div 4: M Collyer (28) 36. Trophy: TBA.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: K Owen (10) 39. J Cramp (27) 36.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: B Fasher (9) 40. B: M Mana (14) 40 cb. C: M Collier (21) 43. Women: S Mulligan (25) 37.

CROMER: Women: Stableford: 2B: H Jackman B O’Hagan 44. A: A Harris (11) 34. B: W Bellamy (31) 35 cb. Veteran: Stroke: Ambrose: T Fairweather R Wright J Hayes B Bucknell 46.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Multi: T McLeod (20) V Wah (24) 85. S Butt (14) 41. Women: V Lee (9) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Multi: White: A: G Cox (11) S Desmond (11) 79. Div 1: G Cox (11) 41. Div 2: M Stoecker (Cabramatta 25) 38. Scr: P Argyriou 31.

EASTLAKE: Stableford: Div 1: M Bacheler (8) 39. Div 2: W Piggins (14) 43.

ELANORA: Women: Stroke: Salver: K Bennett 77. Hcp: S Mitchell (18) 71.

HOWLONG: Mxd: Stroke: VW Scramble: M Barraclough P Groenewald N Chapman M Porter (8.38) 51.62.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: R Thomas (24) S Cromer (19) 45. 2B Scr: D Watson M Kobryn 34. A: D Watson (8) 37. B: J Harvey (22) 38. Women: J Sutcliffe (18) 33.

LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: A Li (11) Y Kang (17) 46. 2B Scr: D Wright (4) S Reid (3) 36. A: A Li (11) 37 cb. B: T Nguyen (15) 39. C: G Ngothanh (20) 38 cb.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: S Gray (10) 39.

MANLY: Women: Stableford: D Walker (43) 19 cb. Men: K White (8) 38.

MONA VALE: Medley: Stableford: H Biven (28) 42.

MONASH: Mxd: Stableford: A: D Raynor (25) 41. Div 1: M Gordon (33) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Pickworth (18) B Woolford (18) 46. G Murgatroyd (29) 37 cb.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: C Killiby (15) R Ah Hee (36) 46. A: G Furzer (17) 39. B: M Ironfield (22) 40. C: T Kim (29) 37.

NSW: Women: Stableford: K Grzetic (22) 40. Medley: L Donald (36) 43.

OATLANDS: Men: Stableford: R Nakaad (2) 35 cb. Women: A: J Davey (22) 37. B: J Leeds-Roberts (32) 36. C: J O’Flaherty (37) 36 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: I Wilson (30) G Thomas (17) R Alexander (22) 80. G Fagg (28) 39. Women: Stroke: Canadian Foursome: C Sprowles (32) L Hamer (35) 70.875.

PENRITH: Medley: Stableford Veteran Men: Gold: S Oakes (Dunheved 4) 40. Veteran Women: J Abbott (21) 34 cb.

PYMBLE: Stableford: S Macri (14) 44.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: C Kearns (17) J Lawrance (15) 73. Veteran Men: A: B Holland (15) 38 cb. B: K McKinlay (19) 40 cb. C: I Elliott (25) 35. Veteran Women: D Stuart (13) 37.

RIVERWOOD: Men: Stableford: Ransom: B Thompson (17) J Marin (27) 60. D Williams (22) 35.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: J Mazaraki M Dainton 48. A: B Barry (12) 38 cb. B: M Dainton (22) 43. Snr Green: M Carley (31) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: T Zeppieri (24) M Stanley (27) 48. Men: S Smith (14) 43. Women: M Kim (22) 30. Veteran: M Fitzgerald (26) 42.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: J Mattson (34) 40. Women: Div 1: P Johnston (24) 39. Div 2: M Cole (38) 37.

STRATHFIELD: Stableford: 2B: R McDougall (17) B Adcock (20) 46. A: A Chai (6) 38. B: M Church (14) 42. C: S Crees (27) 39.

SVGA at Long Reef: Men: Stableford: A: J Maresca (Concord) 38. B: J Carter (Asquith) 39. C: I Hayes (Lane Cove) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: R Laidlaw (7) 37. B: Z Tare (14) 40. C: T Xu (24) 43.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Div 1: N Pines (13) 74. Div 2: J Cottle (25) 77. Div 3: N Ainsworth (29) 76. Scr: N Pines 87. Cup: N Pines (13) 153. Trophy: N Ainsworth (29) 152.

THE RIDGE: Stableford: A: M Franklin (4) 40. B: P Wood (14) 41. C: R Deacon (32) 41 cb. Veteran: R Steege (27) 41.

TOCUMWAL: Veteran: Stableford White: A: P Wisniewski (18) 40. B: E Kerr (21) 38. C: D Caldwell (29) 36.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: R Durnan (12) G Eldershaw (15) 46 cb. Men: A: A Tomko (10) 37. B: G Eldershaw (15) 38 cb. C: Y Yoon (20) 41. Women: W Anderson (15) 35.

WOOLOOWARE: Stableford: Veteran Men: A: G Hilzinger (15) 40. B: Z Gavrilovich (23) 37. C: J Wall (30) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: H Archer (26) 41.