September 25, 2021

Daily Club Golf 21 February 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 21 February 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Sunday, 21 February 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B Agg: C Kim (12) S Lee (21) 80. Mxd: G Suen (35) F Lui (31) 70. Men: Div 1: C Kim (12) 40. Div 2: J Park (23) 42. Women: S Kwon (29) 36.

AVONDALE: Medley: Stableford 4B Agg: White: A: F Tobin M Bloxham J Tobin M Bloxham 89. B: A Dobrijevic D Lloyd S Andrews M Andrews 87. Men: A: S Martin (19) 43 cb. B: J Upton (12) 43. Scr: C Wong. Women: Stableford: A: S Simes (25) 38 cb. B: M Bloxham (17) 38 cb. Scr: M Betts.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: E Kingston P Mcelligott 47. 2B Scr: T Sayers R Baldwin 41. A: J Kirgan 38 cb. B: Y Yeoh 41. C: P Mcelligott 39. Women: C Platt 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: R Leu (45) H Heron (46) 46. R Winney (15) 42. Scr: K Beck 30. Hcp: J Saad (11) 37.

BARHAM: Mxd: Stableford: D Lolicato (17) 38.

BAYVIEW: Medley: Par: 2B: D Fletcher (26) I Smith (12) 10 up. Men: Div 1: J Whiteside (16) 4 up. Div 2: D Fletcher (26) 2 up. Women: J Pearce (41) 2 down. Medley: Scr: B Sims (0) 7 down.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: B Port (13) R Gray (19) 48. A: M Cran-Crombie (10) 40. B: L Ellery (17) 40. C: R Purcell (22) 39. Scr: T O’Donnell (2) 35. Medley: 2B: M King (27) R Parker (23) 45 cb. C Mitchell (12) 38 cb. R Parker (23) 39.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: G Robertson (12) F Stellatos (22) 70. A: G Snowden (14) 36 cb. B: B Petanceski (21) 37. Women: V Costello (22) 33.

BONDI: Medley: Stableford: 2B: E Martin (19) J Sullivan (20) 50. E Martin (19) 42.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: A Wihardja (24) T Wijaya (8) 47. A: B Maystorovich (5) 39. B: S Parkinson (12) 39. C: W Yip (24) 39. Scr: J Buck 37. Women: S Limbrick (31) 36.

BONVILLE: Medley: Stableford: N Gallagher (5) 35. B Parker (0) 33 cb.

BOTANY: Men: Stableford: A Fleming (6) 36. Hole in one: F Christiaans at 2nd.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: N Saroufim (13) G Pollard (9) 88. A: G Pollard (9) 39. A Scr: A De Sousa 27. B: N Saelao (13) 41. B Scr: N Saroufim 27. C: J Roberts (30) 45. C Scr: B Cherry 17.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: C Andrews (7) P Baker (15) 47. Div 2: H Glenday (27) G Cahill (3) 44. 2B Scr: M Wilson (2) G Khalil (9) 34. A: J Cordingley (8) 33. B: H Le (15) 38. C: D Ho (26) 34. Women: BM Kwoun (22) 35.

CARNARVON: Men: Stableford 2B Multi: White: J Walters (19) D Kim (9) 74. A: P Song (12) 40. B: J Walters (19) 46. C: Y Choi (32) 36. Mxd: P Song (12) H Oh (19) 87. Women: M Park (16) M Choi (Cumberland 21) 79. Div 1: M Park (16) 37. Div 2: M Choi (Cumberland 21) 39. Div 3: K Song (29) 36 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: V Lee (23) I Wilkie (25) 46. Men: A: J Lee (8) 39. B: J Xiao (15) 36 cb. C: W Gray (20) 38. Women: V Lee (23) 44. Medley: PM 2B: M Fitzsimons (2) J Ha (4) 45 cb. Men: PM: A: W Cash (4) 39. B: J Lim (18) 40. C: M Taig (26) 37. Women: M Young (37) 40. 2B Scr: M Fitzsimons J Ha 42.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 2B: L Day (3) A Sayers (28) 50. L Day (3) 42.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: A: M Haddrell (7) 39. E Wisniewski (20) 38.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: I Li (13) S Hao (23) 48 cb. A: T Guthrie (14) 41 cb. B: R Rooke (17) 41. C: S Watson (30) 42.

COROWA: Medley: Stableford: T Cull (51) 49.

CROMER: Medley: Stableford: 4B: G Hastings M Langer 67. Mxd: P Vere M Vere 39. Men: G Hastings (13) 37 cb. V Quin (35) 39.

CRONULLA: Men: Stableford: N Perry (14) 43. Scr: B Simpson 32. Women: K Battye (25) 39. Scr: J Richardson 17.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: M Sing Y Kim 50. 2B Scr: G Walker J Ross 36. Men: Div 1: G Walker (11) 37 cb. Div 2: B Jung (15) 41. Div 3: M Lamerton (23) 45. Scr: B Jack 32. Women: M Song (42) 42.

DUNEDOO: Men’s Stroke 1st: J Healey (30) 69cb 2nd: J Scifleet (16) 69 3rd: B Yeo (16) 70.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Multi: B Hanshaw (28) W Hickman (16) 106. Men: B Hanshaw (28) 45. Scr: J Robertson 34.

EASTLAKE: Medley: Par Black: A: C Hicks (+3) 3 up. B: J Turner (15) 5 up. C: K Baker (23) 7 up. Scr: J Whiteford (-4) 43 up.

ELANORA: Men: Stableford White: P Barraket (11) 41.

EVERGLADES: Mxd: Stableford Irish Team: Black: Div 5: S Heggen (23) C Biddolph (15) J Moore (17) R Biddolph (26) 97. A: J Fleming (12) 39. B: C Biddolph (15) 41. C: E Dowling (19) 38. D: A Richardson (28) 41. Div 1: M Rickit (20) 39. Div 2: M Burton (42) 32.

FINLEY: Medley: Stableford: J Crowley (11) 36.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: D Kim (12) 39. B: D Goodman (16) 41. C: S Ndeeira (35) 40. Women: M Quirk (31) 31.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: C O’Rorke (10) C Brooks (21) 42. Mxd: J Kipwambok (Northbridge 14) 37. Women: D Phuah (GenY 18) 32.

GOSFORD: Mxd: Stableford 2B: White: M Friend (13) M Smith (22) 45. Men: M Cheetham (12) 37 cb. Women: G Ge (16) 35.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: P Dibley (3) 36.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B Agg: T Bush (11) A Cran-Crombie (23) 73. Men: P Lennon (19) 39. Women: C Graham (21) 34.

KIAMA: Medley Stableford : R Martens (32) 45 Scr: P Fairall (Russell Vale Scr) 33 cb.

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: C Adamsas (32) G D’Arbon (22) 46. Mxd: E Cheung (18) R Arimado (41) 49. Men: R Gleecher (9) 44. Women: Green: E Wells (22) 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Mourad (7) M Seygh (14) 45. Men: G Levy (20) 39 cb. Scr: R Davis 34. Women: Stroke: Medal Feb: M Booth (13) 70.

LANE COVE: Mxd: Stableford: B Du toit (31) 48.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: R Moiler (19) B Vuong (33) 49. 2B Scr: K Lyou J Kim 34. A: S Jung (11) 38. B: J Kim (13) 42. C: D Park (23) 38. Women: R Stockwell (22) 32.

LONG REEF: Stableford: 4B: T Jones T Duffy 46. Medley: M Smiles (16) 40. C Piper (21) 39.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: K Miles (22) G Yeates (18) 71. A: N Mainhoff (11) 41. A: A Zahra (2) 33. B: R Teale (22) 41.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: N Hawker (34) T Liddell (9) 49. N Hawker (34) 43.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B Multi: M Benfield (15) M Byrne (14) 86. Men: White: A: D Watkins (7) 39. B: M Benfield (15) 42. C: J Gomola (22) 35. Women: P Ewing (23) 38.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: Hcp: M Lauricella (36) 43. Scr: C Harrington 30. Women: 2B: M Souden (24) M O’Halloran (36) 42. C Forrester (24) 34 cb. Veteran: K Loosley (15) 34. Women: Stroke: Matchplay: L Yang (26) D Wilson (19) 3-2 to playoff.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D De Silva (20) M Bolton (11) 47. Div 1: M Silvia (16) 38 cb. Div 2: D De Silva (20) 39. Scr: R Wood 31.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: D Gooding (19) J Gooding (26) 45 cb.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: G Neff (18) R Kelly (12) 48. 4B Scr: W McManus J O’Hare 37. Men: White: J O’Hare (8) 42. Women: E Pathmanathan (13) 35 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Yoo (22) D Lim (9) 50. Mxd: J Yoo (35) D Lim (9) 48. Men: P Shin (19) 43 cb. Women: S Kim (14) 37 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: G Nunan (14) 38. B: A Hewson (20) 40. C: B Clark (25) 34. Women: Div 1: R Rocher (22) 39. Div 2: A Levonpera (25) 34.

NORTH RYDE: Women: Stableford: 2B: R Fazzolari (32) J White (27) 49. Jnr: C Cheng (13) 40. Men: 2B: W Scutts (27) C Titmuss (28) 48. Mxd: K Baron (25) P Mather (34) 44. Men: A: B Hyland (7) 39. B: J Dolan (17) 39. C: D Heffernan (20) 36. D: C Titmuss (28) 37. Women: Div 1: J Irons (21) 39. Div 2: J White (27) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: A Zecchinati (25) M Lensink (15) 50. A Horsman (36) 40. Women: Stroke: J La Peyre (21) 63.

NSW: Medley: Stableford: 2B: S Boatswain (23) T Uher (20) 48. A Mount (22) 41. White: S Boatswain (23) 42. Red: A Brightling (21) 42. Scr: D Stoloff 33.

OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: A Walkerden (14) C Walkerden (5) 44. Medley: D Squire (24) S Ruxton (12) 48. Men: White: A Ko (16) 39. Women: Yellow: L Gyzen (5) 37.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: Irish Team: A Wang (45) J Sherry (26) W Wang (24) L Wu (40) 94. Men: A Mcdonald (9) 41. Women: L Wu (40) 41.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Bayliss (22) H Railz (21) 47. Men:J Carroll (8) 39 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: C Mcmahon (17) P Mcmahon (20) 46. R O’Linn (13) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: L O’Loughlin (12) 37. Div 2: T Gastin (18) 39. Scr: M Todd 32. Women: Stroke: Div 1: M Blake (26) 54. Div 2: G Carroll (29) 67 cb. Captain’s Trophy: M Sakakibara (19) 126.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: M Powell (11) K Powell (13) 47 cb. A: M Powell (11) 41. B: C Hughes (33) 43.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: A Forester (16) L Hess (40) 44. White: A: M Blake (17) 36. B: D Hum (22) 36. Green: C Porter (31) 37. Women: D McAleer (12) 39.

ROSNAY: Medley: Stableford: Div 1: O Biswas (13) 41. Div 2: B Boyd (22) 33.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: H Vans Holst (28) 37 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J Lee (17) C Lee (36) 47. Mxd: T Chen (13) C Fairclough (14) 46 cb. Men: T Chen (13) 39. Women: C Fairclough (14) 39. Scr: K Kang (5) 29.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: S Uptin (24) G Oliver (21) 78. A: S White (8) 38. B: G Thomas (15) 39. C: S Uptin (24) 47.

ST GEORGES BASIN: Men: Stroke: 4B: Div 1: B Goshn (12) M Ryan (12) 47. Div 2: G Dwyer (17) R Neville (26) 47.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: 2B Agg: C Moses (19) K Magnay (22) 77. A: W McKern (7) 37 cb. B: P Krieg (15) 38 cb. C: P Banton (19) 43. Red: K Moses (17) 40. Gold: K Magnay (22) 40. Scr: M Walsh 32. Women: Div 1: C Davies (15) 37. Div 2: M Krinker (34) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg:  B Penfold (24) D Basha (22) 81. Scr: G Kaba M Yates 62. A Moore (7) 40. B: M Kim (16) 43. Scr: B Ellis Jnr (26) 49. Women: D Munro (21) 37 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Nice (34) A Cassell (21) 50. Men: A Aravanis (18) 39. Women: J Shin (17) 34.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Kwon (7) 39. B: H Song (19) 41. C: W Quirante (19) 35.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: D Duggan (29) 38.

THE COAST: Medley: Stableford Irish Team: White: P Kham (8) H Lovibond (22) L Gittoes (26) S Royds (24) 43. D Smith (16) 43. L Burgess (12) 41. P Kham 34. B Hall (22) 40. 

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: K Morris (25) K Yao (33) 50. Scr: D Levy J Ribarovski 40. PM: J Davis (12) 41. A: S Fenton (29) D Fincher (26) 48. Scr: J Bennett D Godfrey 38.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: B Solomon (10) 21. B: M Smith (15) 19. C: C Stansell (25) 20.

TOCUMWAL: Women: Par: A: H Bourne (25) 2 up. Men: Gold: G Sharp (24) 6 down. Par: A: D Rowe (8) 4 up. B: B Benbow (20) 3 up. C: P Ryan (26) 7 up.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: J Mitchell (21) D Griffin (17) B Evans (27) B Evans (15) 91. Men: Div 1: B Holman (14) 40. Div 2: R Brown (24) 37. Women: C Walters (23) 38.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: C Choo (15) S Choe (30) 68. Men: A: I McLean (6) 41. B: M Pellen (13) 37. C: S Choe (30) 45. Women: Green: J Jeong (39) 42.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G McClellan (24) J Bitcon (23) 48. Men: A: B Ku (6) 39. B: G McClellan (24) 41. Women: A: J Bitcon (23) 39. B: E Ramsden (39) 34.

WARRINGAH: Medley: Stableford: White: S Kim (9) 39 cb. 9-hole: G Gillies (31) 19 cb.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: T Bellamy (11) 39. W Bailey (18) 38. J Thompson (15) 37 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: D Gleeson (20) B Cass (17) 49. Div 1: C Elliott (7) 42. Div 2: B Cass (17) 40. Div 3: D Fihrer (26) 40. Women: F Boyer (42) 29. Medley: 9-hole: V Chong (25) 18. K Moss (30) 16 cb.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 2B: D Dean (25) J Sandahl (12) 46. Men: J Morrison (13) 39 cb. Women: S Moulang (21) 40. Jnr: R Lancaster (8) 38.

WYONG: Men: Stroke: Div 1: D Connolly-Jackson (15) 68. Div 2: N Russell (18) 65. Women: C Ford (24) 74 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: A: K Lambert (10) 40. B: R Dickson (30) 45 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email