Daily Club Golf 15 February 2021

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Monday, 15 February 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 4B Agg: White: C Garrad (12) B Reilly (8) 75. D Blacker (4) B Willingham (3) 62. A: C Garrad (12) 39. B: G Richards (13) 35 cb. C: M Diebold (24) 36 cb.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: I Wechsler (35) P Davey (42) 48. Div 1: C Carver (18) 38. Div 2: M Cleevely (22) 38. Div 3: I Wechsler (35) 39.

AVONDALE: Men: Stableford 2B Agg: White: A: V Alcock S Gates 48. B: C Rainnie I Pont 47. A: S Gates (27) 45. B: A Reeve (20) 42. Scr: W Bayliss 34. Women: Stableford: A: C Percy (26) 41. B: M Stewart (40) 39. 12-hole: A: A Campbell (34) 23 cb. B: J Thornton (31) 23.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: D Hayward R Saba 46. A: G Dobson 40. B: D Hayward 40. C: J Savage 39.

BAYVIEW: Women: Stableford: G Lansbury (20) 33. Men: G Hartshorne (3) 37.

BEVERLEY PARK: Snr Stableford White: Div 1: A England (12) 37. Div 2: G Whitby (21) 36. Div 3: C Tegg (27) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B Agg: D Maxwell (29) T Mosman (23) 69 cb. P Poulos (19) 39. Scr: S Twaddell 35 cb.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: I Lenferna (Riverside Oaks 11) 35 – $45 Voucher 2nd: P Jackson (18) 34c/b – $35 Voucher 3rd: B Edmonds (Newcastle 10) 34 – $25 Voucher Ball Rundown to 31.

BWVGA at Toukley: Veteran: Stableford 2B: White: G Wilcock J Wilcock 49. Div 1: B Cook (7) 40. Div 2: R Byrne (19) 39. Div 3: R Cunneen (23) 37. Div 4: G Mitchell (39) 37 cb.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: V Fasavlu (17) 42. H Le (15) 37. B: J Tuovinen (31) 41. D McHugh (26) 34.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: E Hughes (27) M Hogg (6) 60. 2B Scr: K Ra J Lee 29. Men: A: M Eades (8) 34. B: I Nicholls (17) 33 cb. C: M Collier (24) 37. Women: L Cash (12) 38.

CCWGA: Stableford at Shelly Beach: Women: Team Agg: J Davies (30) J Mayfield (32) T Bosley (39) R Tweed (27) 90. Stableford at Breakers: Team Agg: Black: J Macpherson (15) S Roberts-Noble (21) R Jenkins (24) J Linnet (19) 84.

CROMER: Women: Stableford: A: D Jennens (19) 36 cb. B: J Wickens (25) 37. Veteran: B Saunders (16) 38.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: T Robinson (11) P Johnston (27) 46. Div 1: C Davies (14) 37 cb. Div 2/Veteran: S Richmond (26) 39. Women: P Johnston (27) 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: P Alexander (21) S Duckett (20) 45. Div 1: S Murray (15) 39 cb. Div 2: S Duckett (20) 40. Scr: J Miller 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: Div 1: B Hall (32) 40. Div 2: W Piggins (15) 40. A: P Cheang (16) 40.

GOSFORD: Medley: Stableford White: P Otrebski (20) 42.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: P Gibbons (13) 20.

LIVERPOOL: Stableford: 2B: J Lee (13) M Lee (25) 47. 2B Scr: J Comerford (-2) J Perkin (-2) 40. Medley: A: M Tran (11) 37. B: J Stone (19) 40. C: M Lee (25) 36. Women: L Elliott (27) 33.

LONG REEF: Men: Stableford: A: M Buckley (10) 34. B: C Mitchell (13) 34. C: D Hughes (33) 36. Scr: D Baldacchino 28. Women: R Mccormick (29) 29.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: T Anderson (10) 40.

MONA VALE: Mxd: Stableford: W Cattanach (21) 37.

MONASH: Mxd: Stableford White: A: B Vogel (20) 40. Div 1: D Spiteri (2) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: S Cook (15) R Partridge (23) 71 cb. M Fogarty (34) 42.

OATLANDS: Men: Stableford: Y Kim (14) 41. Women: A: L Perkins (20) 42. B: J Leeds-Roberts (34) 38. C: C Tait (37) 39.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: L Corbett (8) J Cover (21) S Bardwell (14) 88. L Corbett (8) 39 cb. Women: A: C Burdis (26) 38. B: T Morris (38) 37. 9-hole: S Rogge (36) 21.

PENRITH: Medley: Stableford Veteran Men: Gold: C Kim (13) 43. Veteran Women: C Kenny (30) 33 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: J Rasaiah (10) 36.

RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B: T Markovski (7) P Coyle (20) 29. G Shiner (20) 34.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Guest (25) N Landry (19) 48. White: A: M Saunders (19) 44. B: R Guest (25) 39. Veteran: Green: R Hammond (22) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: A Jones (28) D Dann (29) 48. Men: H Won (28) 39 cb. Women: M Kim (19) 36. Veteran: B Sanders (18) 39 cb.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: R Davoren (24) 30.

STRATHFIELD: Stableford: 2B: L Calabretta (26) M Kamalesan (23) 46. Medley: A: N Lee (12) 39. B: J Ford (17) 36. C: M Dwyer (21) 38.

SVGA at North Ryde: Men: Stableford: A: P Ford (Lynwood) 39. B: B Cairns (Oatlands) 41. C: B Price (Warringah) 38.

TALLWOODS: Stableford: Veteran Men: A: M Farrow (3) 35 cb. M Fisher (11) 35. B: B Munro (16) 36. M Diegnan (14) 35 cb. C: D Dunworth (24) 35. I Polikevics (24) 33.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: R Schweikert (7) 38. B: S Sun (15) 43. C: C Wang (20) 41.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Div 1: L Back (17) 76. Div 2: J Sinclair (24) 75. Div 3: A Levine (31) 75. Scr: E Kennedy 82.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: A: W Spruce (5) 34 cb. B: S Rorie (Concord 14) 39 cb. C: J Devine (24) 37. Veteran: J Hopa (14) 36.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: C Godden (2) P Amiradaki (19) 48. Men: A: C Godden (2) 39. B: S Hunter (18) 42. C: R Srivastava (33) 38. Women: F Wu (22) 36.

WALLACIA: Men: Stableford White: L Grenavic (15) 37. E Chapman (16) 35 cb. D Hildebrand (15) 35 cb.

WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: 2B: A Keating (22) C Blake (33) 46. Veteran Men: F Benedetti (27) 37 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email